Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Αν τα κατάφερα εγώ, όλες θα τα καταφέρετε!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 445
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Καντι said:

Μάντης εισαι;;;;;;

 Δεν ακούσαμε καρδούλα , εφυγα λιγο στεναχωρημένη αλλα απ οτι κατάλαβα δεν ειναι πολυ αρνητικό ακομα γιατι η μαια με έβγαλε 5w 4d και κατάλαβα οτι τα κοριτσια ακούν απο την έκτη και μετα.

 Οποία θελει ας μου γράψει ποσο ηταν ακριβως οταν άκουσε καρδούλα.

 Α και το μπεμπέ ειναι ενα και καλο ειπε ο γιατρος ! Ειδαμε σάκο και μπεμπέ μεσα. Τον εβαλα και έψαξε αριστερά και δεξιά για εξωμητριο γιατι εχω τραβήγματα απο αριστερά, αλλα είδε τα ωοθηλακια που δεν πήραμε.

Κορίτσι μου είναι πολύ καλά τα νέα σου!

ολα τέλεια είναι!!

είναι νωρίς για καρδούλα, από όσο ξέρω μετά την 6η εβδομάδα!

ΜΠΡΑΒΟ!

Μη βάζεις ανησυχίες στο μυαλό σου.

  • Μου αρέσει 1

LZ71p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Μάντης εισαι;;;;;;

 Δεν ακούσαμε καρδούλα , εφυγα λιγο στεναχωρημένη αλλα απ οτι κατάλαβα δεν ειναι πολυ αρνητικό ακομα γιατι η μαια με έβγαλε 5w 4d και κατάλαβα οτι τα κοριτσια ακούν απο την έκτη και μετα.

 Οποία θελει ας μου γράψει ποσο ηταν ακριβως οταν άκουσε καρδούλα.

 Α και το μπεμπέ ειναι ενα και καλο ειπε ο γιατρος ! Ειδαμε σάκο και μπεμπέ μεσα. Τον εβαλα και έψαξε αριστερά και δεξιά για εξωμητριο γιατι εχω τραβήγματα απο αριστερά, αλλα είδε τα ωοθηλακια που δεν πήραμε.

Μπράβο κοριτσάκι μου υπέροχα τα νέα σου...

Με το καλό το μωράκι σου καλή μου!!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, AndMosch είπε:

Κορίτσι μου είναι πολύ καλά τα νέα σου!

ολα τέλεια είναι!!

είναι νωρίς για καρδούλα, από όσο ξέρω μετά την 6η εβδομάδα!

ΜΠΡΑΒΟ!

Μη βάζεις ανησυχίες στο μυαλό σου.

Εχω σκεφτεί οτι κακό σενάριο μπορείς να φανταστείς. Αλλα θελω τοςο πολυ να περάσω μια χαρούμενη εγκυμοσύνη. Χτες κοιμήθηκα 12-2 και 2-6 απλα περίμενα να ξημερώσει...

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Μάντης εισαι;;;;;;

 Δεν ακούσαμε καρδούλα , εφυγα λιγο στεναχωρημένη αλλα απ οτι κατάλαβα δεν ειναι πολυ αρνητικό ακομα γιατι η μαια με έβγαλε 5w 4d και κατάλαβα οτι τα κοριτσια ακούν απο την έκτη και μετα.

 Οποία θελει ας μου γράψει ποσο ηταν ακριβως οταν άκουσε καρδούλα.

 Α και το μπεμπέ ειναι ενα και καλο ειπε ο γιατρος ! Ειδαμε σάκο και μπεμπέ μεσα. Τον εβαλα και έψαξε αριστερά και δεξιά για εξωμητριο γιατι εχω τραβήγματα απο αριστερά, αλλα είδε τα ωοθηλακια που δεν πήραμε.

Εσύ που ξέρεις ακριβώς τις μέρες γιατί γνωρίζουμε την μέρα γονιμοποίησης είναι στις 24 μέρες μετά ξεκινάει και σε σύγχρονο υπέρηχο 26 με 28/29 φαίνεται. Σήμερα είσαι 25; Ε μάλλον έπρεπε να κάνεις το ραντεβού Δευτέρα! Πόλος σάκος υπάρχει, μέσα στη μήτρα είναι, όλα σούπερ! Πότε θα πας ξανά; 

  • Ευχαριστώ 1

 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, λουκουμαδακι είπε:

Εσύ που ξέρεις ακριβώς τις μέρες γιατί γνωρίζουμε την μέρα γονιμοποίησης είναι στις 24 μέρες μετά ξεκινάει και σε σύγχρονο υπέρηχο 26 με 28/29 φαίνεται. Σήμερα είσαι 25; Ε μάλλον έπρεπε να κάνεις το ραντεβού Δευτέρα! Πόλος σάκος υπάρχει, μέσα στη μήτρα είναι, όλα σούπερ! Πότε θα πας ξανά; 

Για υπολόγισε με, τα εβαλα 10/4 και ηταν έκτης μέρας. Ετσι οπως το βγάζω ειναι 25 σημερα.

Μου ειπε ο γιατρος να κλείσω σε μια εβδομαδα δέκα μερες και η μαια μου εγραψε στο χαρτί να κλείσω σε δέκα μερες. Το σκέφτομαι τι να κανω...


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Μάντης εισαι;;;;;;

 Δεν ακούσαμε καρδούλα , εφυγα λιγο στεναχωρημένη αλλα απ οτι κατάλαβα δεν ειναι πολυ αρνητικό ακομα γιατι η μαια με έβγαλε 5w 4d και κατάλαβα οτι τα κοριτσια ακούν απο την έκτη και μετα.

 Οποία θελει ας μου γράψει ποσο ηταν ακριβως οταν άκουσε καρδούλα.

 Α και το μπεμπέ ειναι ενα και καλο ειπε ο γιατρος ! Ειδαμε σάκο και μπεμπέ μεσα. Τον εβαλα και έψαξε αριστερά και δεξιά για εξωμητριο γιατι εχω τραβήγματα απο αριστερά, αλλα είδε τα ωοθηλακια που δεν πήραμε.

Μια ηρεμη εγκυμοσύνη κορίτσι μου! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι said:

Εχω σκεφτεί οτι κακό σενάριο μπορείς να φανταστείς. Αλλα θελω τοςο πολυ να περάσω μια χαρούμενη εγκυμοσύνη. Χτες κοιμήθηκα 12-2 και 2-6 απλα περίμενα να ξημερώσει...

Σε καταλαβαίνω και είμαι σίγουρη ότι κι εγώ έτσι θα ήμουν...

ενα βήμα τη φορά όμως.

Τωρα όλα είναι ΤΕΛΕΙΑ και έχουμε χαρά!

Αλλιώς θα χάσεις όλες τις όμορφες στιγμές αυτού του όμορφου ταξιδιού και είναι κρίμα...

Δεν στο λέω για εμψύχωση αλλά έχω ένστικτο ότι όλα θα πάνε καλά!

Αλήθεια το πιστεύω!


LZ71p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι said:

Μάντης εισαι;;;;;;

 Δεν ακούσαμε καρδούλα , εφυγα λιγο στεναχωρημένη αλλα απ οτι κατάλαβα δεν ειναι πολυ αρνητικό ακομα γιατι η μαια με έβγαλε 5w 4d και κατάλαβα οτι τα κοριτσια ακούν απο την έκτη και μετα.

 Οποία θελει ας μου γράψει ποσο ηταν ακριβως οταν άκουσε καρδούλα.

 Α και το μπεμπέ ειναι ενα και καλο ειπε ο γιατρος ! Ειδαμε σάκο και μπεμπέ μεσα. Τον εβαλα και έψαξε αριστερά και δεξιά για εξωμητριο γιατι εχω τραβήγματα απο αριστερά, αλλα είδε τα ωοθηλακια που δεν πήραμε.

Καντι μου με το καλο!!!!

Λοιπον, εγω εκανα την εηωσωματικη Γερμανια και μου εκλεισαν για υπερηχο 7 εβδομαδα, γιατι λεει πιο πριν δεν ακους τιποτα. Ημουν 2 βδομαδες σε αναμενα καρβουνα! Και ενω ημουν 7 εβδομαδα οταν πηγα, δεν ακουσαμε καρδουλα με το αυτι, απλα ειδαμε τους παλμους! Επισης ενω ηξερα λογω εξωσωματικης ακριβως ποτε εγινε η συλληψη, το εβγαζε πιο μικρο το μωρο και ειχα αγχωθει! Ε προχτες που πηγα για υπερηχο (13 βδομαδα) το εβγαλε ακριβως οσο επρεπε! ΕΙπε η γιατρος οτι πριν ηταν πολυ μικρο για να εχουμε ακριβη εικονα. Τωρα στην αρχη σε νοιαζει να σου λεει ο γιατρος οτι ολα πανε καλα! Ειναι παρα πολυ μικρο ακομη και για μετρησεις και για καρδουλα!

Just now, Καντι said:

Για υπολόγισε με, τα εβαλα 10/4 και ηταν έκτης μέρας. Ετσι οπως το βγάζω ειναι 25 σημερα.

Μου ειπε ο γιατρος να κλείσω σε μια εβδομαδα δέκα μερες και η μαια μου εγραψε στο χαρτί να κλείσω σε δέκα μερες. Το σκέφτομαι τι να κανω...

Να ξερεις οτι οσο πιο μετα πας, τοσο πιο πολλα θα δεις! Επισης ξεχασα να σου πω οτι συμφωνα με τη Γερμανιδα ο πρωτος υπερηχος στοχο εχει να αποκλεισει το εξωμητριο, οποτε ειμαστε μια χαρα!!! Κι εγω περιμενα να παω και να δω ενα μωρο και ειχα ξενερωσει ΑΛΛΑ εκανες τον πρωτο σου υπερηχο εγκυμοσυνης!!! Γιουπιιιιιιιιιι! Να το γιορτασεις σημερα κοριτσι μου και ασε τις σκεψεις!

  • Μου αρέσει 3

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Για υπολόγισε με, τα εβαλα 10/4 και ηταν έκτης μέρας. Ετσι οπως το βγάζω ειναι 25 σημερα.

Μου ειπε ο γιατρος να κλείσω σε μια εβδομαδα δέκα μερες και η μαια μου εγραψε στο χαρτί να κλείσω σε δέκα μερες. Το σκέφτομαι τι να κανω...

Ναι 25 σήμερα οπότε.. εγώ άκουσα 6+1 αλλά είχα και την αβάντα έκανα 12η ωορρηξία και είδα μίας φίλης τώρα 6η+0 εβδομάδα χωρίς παλμό σάκος έμβρυο κλπ μια χαρά γέννησε. Εγώ θα πήγαινα σε μία εβδομάδα για να κρατήσω το διβδόμαδο 6+ 8+.. 12+ αυχενικής. Μου αρέσουν τα ζυγά! :lol:

  • Μου αρέσει 1

 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Καντι είπε:

Μάντης εισαι;;;;;;

 Δεν ακούσαμε καρδούλα , εφυγα λιγο στεναχωρημένη αλλα απ οτι κατάλαβα δεν ειναι πολυ αρνητικό ακομα γιατι η μαια με έβγαλε 5w 4d και κατάλαβα οτι τα κοριτσια ακούν απο την έκτη και μετα.

 Οποία θελει ας μου γράψει ποσο ηταν ακριβως οταν άκουσε καρδούλα.

 Α και το μπεμπέ ειναι ενα και καλο ειπε ο γιατρος ! Ειδαμε σάκο και μπεμπέ μεσα. Τον εβαλα και έψαξε αριστερά και δεξιά για εξωμητριο γιατι εχω τραβήγματα απο αριστερά, αλλα είδε τα ωοθηλακια που δεν πήραμε.

Καλημέρα Καντι μου! Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου και εύχομαι να σου πάνε όλα υπέροχα μέχρι τέλους χωρίς καθόλου αγωνίες!! 

Δεν είναι καθόλου περίεργο που δεν ακούσατε καρδούλα ακόμη. Εγώ πήγα για πρώτο υπέρηχο βάση τερ 6w1d αλλά ο υπέρηχος με έβγαλε 5w3d. Είδαμε σάκο και έναν άλλο μικρό σάκο μέσα που εκεί είχε πει ο γιατρός θα δημιουργηθεί το έμβρυο. 

Δεύτερος υπέρηχος βάση τερ 7w2d και πάλι με βγάζει 6w4d (τέλος πάντων για να μη τα πολυλογώ έτσι έχει μείνει από τότε συνέλαβα πιο μετά από ότι νόμιζα).

Ακούσαμε λοιπόν καρδούλα 6w4d αλλά σκέψου ακόμα αρχομενη λειτουργία 120 παλμους. Για τα καλά στη διαπασών με 173 παλμούς την ακούσαμε όταν όντως ήμουν βάση υπερήχου 7w3d!! Μην ανησυχείς καθόλου, ότι είδες ήταν το maximum αυτών που γίνεται να δεις σε αυτή τη φάση.. 

Να προσθέσω ότι δεν είμαι από εξωσωματική αλλά και πάλι μου είπε ο γιατρός ότι ή συνέλαβα λίγες μέρες μετά ή απλώς είναι η φυσιολογική απόκλιση του απλού υπερήχου και η ηλικία ακριβώς θα φανεί στην αυχενική! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Μάντης εισαι;;;;;;

 Δεν ακούσαμε καρδούλα , εφυγα λιγο στεναχωρημένη αλλα απ οτι κατάλαβα δεν ειναι πολυ αρνητικό ακομα γιατι η μαια με έβγαλε 5w 4d και κατάλαβα οτι τα κοριτσια ακούν απο την έκτη και μετα.

 Οποία θελει ας μου γράψει ποσο ηταν ακριβως οταν άκουσε καρδούλα.

 Α και το μπεμπέ ειναι ενα και καλο ειπε ο γιατρος ! Ειδαμε σάκο και μπεμπέ μεσα. Τον εβαλα και έψαξε αριστερά και δεξιά για εξωμητριο γιατι εχω τραβήγματα απο αριστερά, αλλα είδε τα ωοθηλακια που δεν πήραμε.

με το καλο το παιδάκι σ κ πάλι....εγω άκουσα καρδιά 5 κ 2 ....σπάνιο το χω ξαναπεί....μετά την 6βδομαδ το μεγαλύτερο ποσοστό ακουεο..   Αφού είναι όλα καλά αυτό έχει σημασία..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Μάντης εισαι;;;;;;

 Δεν ακούσαμε καρδούλα , εφυγα λιγο στεναχωρημένη αλλα απ οτι κατάλαβα δεν ειναι πολυ αρνητικό ακομα γιατι η μαια με έβγαλε 5w 4d και κατάλαβα οτι τα κοριτσια ακούν απο την έκτη και μετα.

 Οποία θελει ας μου γράψει ποσο ηταν ακριβως οταν άκουσε καρδούλα.

 Α και το μπεμπέ ειναι ενα και καλο ειπε ο γιατρος ! Ειδαμε σάκο και μπεμπέ μεσα. Τον εβαλα και έψαξε αριστερά και δεξιά για εξωμητριο γιατι εχω τραβήγματα απο αριστερά, αλλα είδε τα ωοθηλακια που δεν πήραμε.

Όχι ρε συ. Γιατί να είναι αρνητικό;  Εγώ καρδιά άκουσα την 8η εβδομάδα. Τις προηγούμενες φαινόταν κάτι που παλλόταν. Αν άνοιγε τον ήχο ακουγόταν σαν τον ήχο από σταθμό που δεν πιάνει. Αλλά το αποφεύγουν, γιατί τα ενοχλεί!!! Τέλειο το μπεμπέ!!! Ένα και καλό, ελεγμένο από το 0 και καλοστέριωτο!!! Ποντάρω ότι είναι αγόρι!!!

Just now, Καντι είπε:

Εχω σκεφτεί οτι κακό σενάριο μπορείς να φανταστείς. Αλλα θελω τοςο πολυ να περάσω μια χαρούμενη εγκυμοσύνη. Χτες κοιμήθηκα 12-2 και 2-6 απλα περίμενα να ξημερώσει...

Τώρα κοιμόμαστε...έεεεχεις μπροστά σου νύχτες για ξενύχτια....don t worry...άλλος θα φροντίσει!!!!:mrgreen:

Just now, Καντι είπε:

Για υπολόγισε με, τα εβαλα 10/4 και ηταν έκτης μέρας. Ετσι οπως το βγάζω ειναι 25 σημερα.

Μου ειπε ο γιατρος να κλείσω σε μια εβδομαδα δέκα μερες και η μαια μου εγραψε στο χαρτί να κλείσω σε δέκα μερες. Το σκέφτομαι τι να κανω...

Εγώ θα πήγαινα στις 10 να απολαύσω τον ήχο!!! Βέβαια δεν είμαι μέτρο σύγκρισης. Έκανα χοριακή αργότερα και από τότε που μου είπε ο ΣΦακ...!!!


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Μάντης εισαι;;;;;;

 Δεν ακούσαμε καρδούλα , εφυγα λιγο στεναχωρημένη αλλα απ οτι κατάλαβα δεν ειναι πολυ αρνητικό ακομα γιατι η μαια με έβγαλε 5w 4d και κατάλαβα οτι τα κοριτσια ακούν απο την έκτη και μετα.

 Οποία θελει ας μου γράψει ποσο ηταν ακριβως οταν άκουσε καρδούλα.

 Α και το μπεμπέ ειναι ενα και καλο ειπε ο γιατρος ! Ειδαμε σάκο και μπεμπέ μεσα. Τον εβαλα και έψαξε αριστερά και δεξιά για εξωμητριο γιατι εχω τραβήγματα απο αριστερά, αλλα είδε τα ωοθηλακια που δεν πήραμε.

Εμένα ο γιατρός ήθελε να με δει 8η εβδομάδα πάντως για πρώτη φορά.  Είχα λίγα καφέ υγρά στην έκτη εβδομαδα όμως και πήγα κλαίγοντας εκεί και του λέω αν δεν μου κάνεις υπέρηχο δεν φεύγω.... Μου έκανε και είδαμε το μωρό ακούσαμε καρδούλα και ηρέμησα! Έλα όμως που υπήρχε και άλλο μωρό που δε φαινόταν καν...

Όπως καταλαβαίνεις δύο εμβρύα 3ων ημερών είχα βάλει και στο ένα χτυπούσε η καρδούλα ενώ το άλλο δε φαινόταν καν... Το είδαμε πολύ αργότερα και πάθαμε σόκ!

Και τώρα βλέπω τις μπεμπες μου και αναρωτιέμαι ποια ήταν αυτή που τρύπωσε τελευταία στιγμή;

Όλα καλά λοιπόν!!! Συγχαρητήρια!!!

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, AndMosch είπε:

Σε καταλαβαίνω και είμαι σίγουρη ότι κι εγώ έτσι θα ήμουν...

ενα βήμα τη φορά όμως.

Τωρα όλα είναι ΤΕΛΕΙΑ και έχουμε χαρά!

Αλλιώς θα χάσεις όλες τις όμορφες στιγμές αυτού του όμορφου ταξιδιού και είναι κρίμα...

Δεν στο λέω για εμψύχωση αλλά έχω ένστικτο ότι όλα θα πάνε καλά!

Αλήθεια το πιστεύω!

Αυτο προσπαθώ να πω στον εαυτό μου, ενα βήμα την φορα! Thanks


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...