Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Αν τα κατάφερα εγώ, όλες θα τα καταφέρετε!


Recommended Posts

Just now, Τουτουνι είπε:

Αχ μακάρι Μαιρουλα μου πολύ θα το ήθελα!!! Ότι όμως κι αν είναι καλοδεχουμενα είναι!!!! 

Εννοειται γερα να ειναι κι οτι να ειναι. Αλλωστε εχεις τοσα καβα που σε βλεπω να κανεις ομαδα!

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 445
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εντάξει,από εχθές.έχω συγκινηθεί τόσο πολύ που πραγματικά δε.βρίσκω τα λόγια.

8 χρόνια προσπαθειων με σπερματεγχυσεις,φυσικους,5 διεγερσεις πάντα χαστούκια.Συνεχεια χαστούκια.

5 χρόνια εδώ στο φόρουμ κι άλλα 2 στο org πριν μεταφερθούμε εδω.Έκανα απίστευτη υπομονή και κουράγιο.

Καντι,ειλικρινα δε μπορω να βρω τα λόγια.Μόνο με πιάνουν τα ζουμιά...

Τα κατάφερες γιατί σου άξιζε και γιατί είσαι μεγάλη μαχήτρια.Απλά θα ήθελα να μην έχεις πονέσει τόσο,όπως κι εγώ και πολλές άλλες κοπέλες εδω.Σου εύχομαι μέσα απ την καρδιά μου από εδώ και πέρα να έχεις μόνο χαρές στη ζωη σου.

Σε παρακολουθούσα όλα αυτα τα χρόνια κι έπαιρνα απίστευτο κουράγιο απο σένα.Καμία φίλη μου δε δυσκολεύτηκε,κι όσες λιγακι ζορίστηκαν τα καταφεραν.Εγω έχω μείνει μόνη τελευταία.

Κι έφτασα 42 και φοβάμαι ότι πια δε θα τα καταφέρω.Δε νομίζω να αντέξω άλλη προσπαθεια.Θα κάνω την εμβρυμεταφορά με τις 3 πολυτιμες βλαστοκύστες που κατάφερα να έχω για πρωτη φορα μετά απο 5 διεγέρσεις κι ενα σωρό φυσικους χωρις να έχω πολλές ελπιδες λόγω χρωμοσωμικών στην ηλικια μου και απο κει και πέρα πρέπει  νομιζω να σταματησω αν δεν πάει καλά.

  • Μου αρέσει 11

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Εννοειται γερα να ειναι κι οτι να ειναι. Αλλωστε εχεις τοσα καβα που σε βλεπω να κανεις ομαδα!

Αχ μακάρι Μαιρουλα μου!!! Εγώ θέλω 4 (πρώτα ο Θεός)!!!!

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Εντάξει,από εχθές.έχω συγκινηθεί τόσο πολύ που πραγματικά δε.βρίσκω τα λόγια.

8 χρόνια προσπαθειων με σπερματεγχυσεις,φυσικους,5 διεγερσεις πάντα χαστούκια.Συνεχεια χαστούκια.

5 χρόνια εδώ στο φόρουμ κι άλλα 2 στο org πριν μεταφερθούμε εδω.Έκανα απίστευτη υπομονή και κουράγιο.

Καντι,ειλικρινα δε μπορω να βρω τα λόγια.Μόνο με πιάνουν τα ζουμιά...

Τα κατάφερες γιατί σου άξιζε και γιατί είσαι μεγάλη μαχήτρια.Απλά θα ήθελα να μην έχεις πονέσει τόσο,όπως κι εγώ και πολλές άλλες κοπέλες εδω.Σου εύχομαι μέσα απ την καρδιά μου από εδώ και πέρα να έχεις μόνο χαρές στη ζωη σου.

Σε παρακολουθούσα όλα αυτα τα χρόνια κι έπαιρνα απίστευτο κουράγιο απο σένα.Καμία φίλη μου δε δυσκολεύτηκε,κι όσες λιγακι ζορίστηκαν τα καταφεραν.Εγω έχω μείνει μόνη τελευταία.

Κι έφτασα 42 και φοβάμαι ότι πια δε θα τα καταφέρω.Δε νομίζω να αντέξω άλλη προσπαθεια.Θα κάνω την εμβρυμεταφορά με τις 3 πολυτιμες βλαστοκύστες που κατάφερα να έχω για πρωτη φορα μετά απο 5 διεγέρσεις κι ενα σωρό φυσικους χωρις να έχω πολλές ελπιδες λόγω χρωμοσωμικών στην ηλικια μου και απο κει και πέρα πρέπει  νομιζω να σταματησω αν δεν πάει καλά.

Καλησπέρα κορίτσι! Αν και δεν έχουμε μιλήσει ιδιαίτερα παίρνω το θάρρος να σου μιλήσω ως βετεράνος και εγώ! Εννοείται ότι ο καθένας έχει τα όρια του ψυχολογικά και οικονομικά. Και φυσικά η ζωή είναι πολύ ωραία και χωρίς παιδί. Ελπίζω να μη με παρεξηγήσεις και θα σου μιλήσω όπως θα όπως θα μιλούσα σε μια κολλητη μου.Λογω ημερών και πολύ ελεύθερου χρόνου έκανα λίγο αρχείο τις εξετάσεις μου.. Ο πρώτος πλήρης ορμονικος ήτανε το 2005 στον Τσακο(ΘΕΣΣΑΛΟΝΊΚΗ) και ήμουν ήδη απογοητευμένη που δεν εμένα έγκυος φυσιολογικά! Και ακόμη ελπίζω. Πες με χαζή, ονειροπόλα αλλά νόμιζω ότι η Παναγίτσα και η παπουλης Παισιος(όπως τον έλεγα μικρή) θα κάνουν το θαύμα τους και για μένα..Και δε θα ελπίζεις εσυ?!!! Να είσαι αισιόδοξη για τα εμβρυακια σου, θαύματα γίνονται και άλλωστε υπάρχουν και τα δανεικά!! Άκους?? Οσο έχεις ακόμη δύναμη (και αν δεν έχεις να τη βρείς)να μην τα παρατήσεις.Το θαύμα μας είναι εκεί έξω και μας περιμένει. Καλή συνέχεια. 

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

On 22/4/2020 at 3:22 ΜΜ, Καντι είπε:

Αγαπημένα μου κοριτσια σας γράφω και ακομα τρέμω, δεν  μπορώ να το πιστέψω, δεν το χωράει το μυαλό μου, απλά για μενα ενα θαύμα συντελέστηκε αυτές τις μερες. Και ευχομαι για ολες σας να γίνουν θαύματα.

 Μετα απο επτά χρόνια προσπάθειας, σπερματεγχυσεις , επτά εμβρυομεταφορες , ειχα μεταφέρει 19 έμβρυα με  εντελώς μηδενικές χοριακες ολες, απελπιστική η κατάσταση , τωρα στην όγδοη φορα σημερα μολις τωρα έλαβα τον αριθμό χοριακης 1.270. Δεν το χωράει το μυαλό μου, ελπιζω να πάει καλα, αλλα αν δεν πάει ξερω οτι μπορώ να μείνω εγκυος , ξερω οτι η μήτρα μου μπορει.

 Σας ευχαριστω ολες όσες μείνατε έγκυες και συνεχίσατε να στηρίζετε εμας που προσπαθούμε, ετσι θα συνεχίσω κι εγώ. :wub:

Μπράβο Καντι!!! Χίλιες ευχές για καλή εγκυμοσύνη, υγειεστατα μωράκια και ευτυχισμένη οικογένεια. Απόλαυσε την κάθε στιγμή. Εύχομαι στο εξής να έχετε στο σπίτι σας πάντα χαρές!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , Joka είπε:

Εντάξει,από εχθές.έχω συγκινηθεί τόσο πολύ που πραγματικά δε.βρίσκω τα λόγια.

8 χρόνια προσπαθειων με σπερματεγχυσεις,φυσικους,5 διεγερσεις πάντα χαστούκια.Συνεχεια χαστούκια.

5 χρόνια εδώ στο φόρουμ κι άλλα 2 στο org πριν μεταφερθούμε εδω.Έκανα απίστευτη υπομονή και κουράγιο.

Καντι,ειλικρινα δε μπορω να βρω τα λόγια.Μόνο με πιάνουν τα ζουμιά...

Τα κατάφερες γιατί σου άξιζε και γιατί είσαι μεγάλη μαχήτρια.Απλά θα ήθελα να μην έχεις πονέσει τόσο,όπως κι εγώ και πολλές άλλες κοπέλες εδω.Σου εύχομαι μέσα απ την καρδιά μου από εδώ και πέρα να έχεις μόνο χαρές στη ζωη σου.

Σε παρακολουθούσα όλα αυτα τα χρόνια κι έπαιρνα απίστευτο κουράγιο απο σένα.Καμία φίλη μου δε δυσκολεύτηκε,κι όσες λιγακι ζορίστηκαν τα καταφεραν.Εγω έχω μείνει μόνη τελευταία.

Κι έφτασα 42 και φοβάμαι ότι πια δε θα τα καταφέρω.Δε νομίζω να αντέξω άλλη προσπαθεια.Θα κάνω την εμβρυμεταφορά με τις 3 πολυτιμες βλαστοκύστες που κατάφερα να έχω για πρωτη φορα μετά απο 5 διεγέρσεις κι ενα σωρό φυσικους χωρις να έχω πολλές ελπιδες λόγω χρωμοσωμικών στην ηλικια μου και απο κει και πέρα πρέπει  νομιζω να σταματησω αν δεν πάει καλά.

Θα συμφωνήσω με την φίλη μας την anoulious. Πιθανόν στα εμβρυακια σου να βρίσκεται το μωρό σου. Όπως βλέπεις θαύματα γίνονται. Έχεις περάσει πολλά έχεις πονέσει πολύ και γι αυτό αξίζει να πάρεις αγκαλια ένα μωράκι. Κι αν αυτό δεν βρίσκεται στις βλαστοκυστες σου δώσε ακόμη μια τελευταία ευκαιρία στον εαυτό σου χρησιμοποιώντας ξένο υλικό. Αν έχεις τον παραμικρό ενδοιασμό θα σου πω ότι εγω κι ο αντρας μου αυτό το ξένο υλικό που κυοφορω το αγαπαμε πολύ, έχουμε ξεχάσει ότι δεν είναι δικό μου dna και σήμερα το πρωί μου τηλεφώνησε η μάνα μου που είδε τις φωτό της μπέμπας και μου είπε κλαίγοντας και συγκινημένη ποσο γλυκό μωράκι είναι και πως ο μπαμπάς μου της είπε ποσο μοιάζει σε μένα και σε εκείνη. Μάλλον παίρνει λοιπόν και δικό μας dna

  • Μου αρέσει 9

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Καλο μου στο εχω ξαναπεί και συγνώμη που επιμένω την μήτρα κοιτα καθαρίσεις συλλήψεις εχεις ούτως ή άλλως , θα ρθει και θα μείνει το μπεμπακι σου. Ήδη εχω ρίξει σκοινί και σας τραβάω!

Ποιο εννοείς τελευταίο χαρτί;

ειναι σίγουρα πολυπαραγοντικο το ζητημα.

 Μου έγραψε μια κοπελα χτες παράγοντες που θεωρεί ενας γιατρος οτι πρεπει να εχουμε για να πετύχουμε. Ενδομητριο πάνω απο 8,5 ειχα 8,3, προλακτινη πολυ κάτω απο 10 ειχα 14,5, κατακερματισμό εντός ορίων Χαχαχαχα. Αυτα σ αυτην την προσπαθεια που πέτυχα γιατι τα ειχα πετύχει ολα τα παραπανω σε προσπαθειες που δεν πέτυχαν.

Βασικα coronobabies on the way!!!

Το ερμο καθαρο βγαινει το ενδομητριο το τελευταιο που θα κανω δεν το θυμαμαι θα το κανω κ αυτο οταν ξεκινησω κατα Ιούλιο με κοβω κ το ερμο οταν ερθει να δει τι εχει να γινει μπουτια μπρατσα θα του τα φαωωωω

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, DIMITRAS είπε:

Εεεε ειμαι κ εγω εδω καραβαναδες γιναμε η Καντυ θα μας τραβηξει στην αλλη μερια μπροστα της νεοσυλλακτη οκ ψαχνομαστε απο το 2012 αλλα θεραπειες αρχισαμε  το 16 κ εχω προλαβει να κανω 6 οι 5 με δικα μου αβγα 1 με ξενα αντε βουρ στα κουπια οταν βρουμε τα λεφτα

Εμένα μην ξεχνάτε!!Θα μας βαρεθούν στο τέλος οι" νεωτερες". Τι κάνεις κορίτσι? Τι προγραμματίζεις? Εγώ πάντως εσένα στο μυαλό μου σε έχω από τις "εύκολες" περιπτώσεις(ξέρεις πως το λέω) ..Το σύστημα σου το απέδειξε ότι δουλεύει. Λίγο τύχη και θα γίνουν όλα.. 

On 24/4/2020 at 11:22 ΜΜ, Καντι είπε:

Αυτο θελω να πιστεύω και σίγουρα εμφυτεύτηκαν αμέσως το ενα ηταν έτοιμο να βγει απο την διαφανή ζωνη και ηταν ήδη έκτη μερα...

 ε όχι και χταπόδι....

Για μενα ειναι θαύμα αυτο που εγινε και επειδη ακομα δεν εχω καμια ενόχληση δυσκολεύομαι να το συνειδητοποιήσω.

Έκανες assisted hatching? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Joka είπε:

Εντάξει,από εχθές.έχω συγκινηθεί τόσο πολύ που πραγματικά δε.βρίσκω τα λόγια.

8 χρόνια προσπαθειων με σπερματεγχυσεις,φυσικους,5 διεγερσεις πάντα χαστούκια.Συνεχεια χαστούκια.

5 χρόνια εδώ στο φόρουμ κι άλλα 2 στο org πριν μεταφερθούμε εδω.Έκανα απίστευτη υπομονή και κουράγιο.

Καντι,ειλικρινα δε μπορω να βρω τα λόγια.Μόνο με πιάνουν τα ζουμιά...

Τα κατάφερες γιατί σου άξιζε και γιατί είσαι μεγάλη μαχήτρια.Απλά θα ήθελα να μην έχεις πονέσει τόσο,όπως κι εγώ και πολλές άλλες κοπέλες εδω.Σου εύχομαι μέσα απ την καρδιά μου από εδώ και πέρα να έχεις μόνο χαρές στη ζωη σου.

Σε παρακολουθούσα όλα αυτα τα χρόνια κι έπαιρνα απίστευτο κουράγιο απο σένα.Καμία φίλη μου δε δυσκολεύτηκε,κι όσες λιγακι ζορίστηκαν τα καταφεραν.Εγω έχω μείνει μόνη τελευταία.

Κι έφτασα 42 και φοβάμαι ότι πια δε θα τα καταφέρω.Δε νομίζω να αντέξω άλλη προσπαθεια.Θα κάνω την εμβρυμεταφορά με τις 3 πολυτιμες βλαστοκύστες που κατάφερα να έχω για πρωτη φορα μετά απο 5 διεγέρσεις κι ενα σωρό φυσικους χωρις να έχω πολλές ελπιδες λόγω χρωμοσωμικών στην ηλικια μου και απο κει και πέρα πρέπει  νομιζω να σταματησω αν δεν πάει καλά.

Το ξερω κορίτσι μου , οι ιστορίες μας μοιάζουν πολυ γι αυτο σου λέω θα ρθει η σειρά σου. Ουτε εγω το πιστεύω, εκανα οτι εκανα μηχανικά χωρις να τρέφω ιδιαίτερα ελπίδες.

 Για να ειμαι ειληκρινης συγκίνηση δεν εχω νιώσει ακομα, εχω άγχος που γενικως δεν ειχα. Κανω και αρρυθμίες τις καταλαβαινω. Ο πονος και τα κλάματα δεν με νοιάζουν πια αρκεί να πανε ολα καλα, φαντάζομαι απλα τα ξεχνάς μετα ολα. 

Οσον αφορα τις φίλες που τα κατάφεραν έμενα η κολλητή μου μετα απο 4 παλινδρομες  κράτησε το μωράκι της αγκαλιά και μου εδωσε πολυ κουράγιο , προφανώς ειμαστε διαφορετικές περιπτώσεις αλλα ειναι ενδεικτικό οτι η τύχη μας μπορει να αλλάξει.

 Τις τρεις πολύτιμες βλαστοκυστες σου στείλτες για έλεγχο ,θεωρω οτι ειναι πολυ σημαντικό το κομμάτι αυτής  της διαδικασίας. Γιατι αν ξέρεις οτι φτιάχνεις υγιή έμβρυα δεν τα παρατάς ξανά προσπαθείς με το υλικό σου. Και γενικως δεν τα παρατάς νομοθετικά εχεις 8 ολόκληρα χρόνια μπροστά σου.

 Αυτα να σκέφτεσαι και όχι οτι ειναι η τελευταια σου προσπαθεια, να εχεις στο μυαλό σου plan b , ότι θα ρθει με τον εναν ή αλλο τροπο.

  • Μου αρέσει 3

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Το ξερω κορίτσι μου , οι ιστορίες μας μοιάζουν πολυ γι αυτο σου λέω θα ρθει η σειρά σου. Ουτε εγω το πιστεύω, εκανα οτι εκανα μηχανικά χωρις να τρέφω ιδιαίτερα ελπίδες.

 Για να ειμαι ειληκρινης συγκίνηση δεν εχω νιώσει ακομα, εχω άγχος που γενικως δεν ειχα. Κανω και αρρυθμίες τις καταλαβαινω. Ο πονος και τα κλάματα δεν με νοιάζουν πια αρκεί να πανε ολα καλα, φαντάζομαι απλα τα ξεχνάς μετα ολα. 

Οσον αφορα τις φίλες που τα κατάφεραν έμενα η κολλητή μου μετα απο 4 παλινδρομες  κράτησε το μωράκι της αγκαλιά και μου εδωσε πολυ κουράγιο , προφανώς ειμαστε διαφορετικές περιπτώσεις αλλα ειναι ενδεικτικό οτι η τύχη μας μπορει να αλλάξει.

 Τις τρεις πολύτιμες βλαστοκυστες σου στείλτες για έλεγχο ,θεωρω οτι ειναι πολυ σημαντικό το κομμάτι αυτής  της διαδικασίας. Γιατι αν ξέρεις οτι φτιάχνεις υγιή έμβρυα δεν τα παρατάς ξανά προσπαθείς με το υλικό σου. Και γενικως δεν τα παρατάς νομοθετικά εχεις 8 ολόκληρα χρόνια μπροστά σου.

 Αυτα να σκέφτεσαι και όχι οτι ειναι η τελευταια σου προσπαθεια, να εχεις στο μυαλό σου plan b , ότι θα ρθει με τον εναν ή αλλο τροπο.

Με το καλο σου ευχομαι μια τελεις εγκυμοσυνη και συντομα να κρατας το παιδάκι η τα παιδακια σου αγκαλιτσα. Να ξερεις η εγκυμοσύνη κανει και αρρυθμιες και επισηε ταχυκαρδιες δεν είναι μονο το αγχος που νιώθεις αλλα αρχιζει και ο πόλεμος με τις ορμόνες σου πλεον. Σου ευχομαι ολα να πανε κατευχην :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, OMG1976 είπε:

Μπράβο Καντι!!! Χίλιες ευχές για καλή εγκυμοσύνη, υγειεστατα μωράκια και ευτυχισμένη οικογένεια. Απόλαυσε την κάθε στιγμή. Εύχομαι στο εξής να έχετε στο σπίτι σας πάντα χαρές!!!

Σ ευχαριστω κορίτσι μου και σε σένα τα καλυτερα ευχομαι. να έρθει το πλήρωμα του χρόνου και να φέρει ενα μωράκι.

Just now, DIMITRAS είπε:

Το ερμο καθαρο βγαινει το ενδομητριο το τελευταιο που θα κανω δεν το θυμαμαι θα το κανω κ αυτο οταν ξεκινησω κατα Ιούλιο με κοβω κ το ερμο οταν ερθει να δει τι εχει να γινει μπουτια μπρατσα θα του τα φαωωωω

Ξερω οτι τον Νικα δεν δέχονται οι γιατροι. Στείλε δείγμα για ερα και εμα τεστ που δεν το αμφισβητεί η ιατρική κοινότητα.

Just now, anoulious είπε:

Εμένα μην ξεχνάτε!!Θα μας βαρεθούν στο τέλος οι" νεωτερες". Τι κάνεις κορίτσι? Τι προγραμματίζεις? Εγώ πάντως εσένα στο μυαλό μου σε έχω από τις "εύκολες" περιπτώσεις(ξέρεις πως το λέω) ..Το σύστημα σου το απέδειξε ότι δουλεύει. Λίγο τύχη και θα γίνουν όλα.. 

Έκανες assisted hatching? 

Ειχα κανει την προηγούμενη φορα που δεν πέτυχε.

Αυτην την φορα ηταν έτοιμες να εμφυτευτουν και είχαν βγει απο την διαφανή ζωνη, δεν μου το ειπε κανένας αλλα ειναι στην φωτογραφία πολυ ξεκάθαρο. Και επειδη εχω δει πολλές φωτογραφίες βλαστοκυστεων σκέφτηκα αυτές αν εμφυτευτουν θα γίνει σημερα. Και επειδη δεν ένιωσα απολύτως τιποτα ήμουν σιγουρη για την αποτυχία.

Just now, Lalom είπε:

Με το καλο σου ευχομαι μια τελεις εγκυμοσυνη και συντομα να κρατας το παιδάκι η τα παιδακια σου αγκαλιτσα. Να ξερεις η εγκυμοσύνη κανει και αρρυθμιες και επισηε ταχυκαρδιες δεν είναι μονο το αγχος που νιώθεις αλλα αρχιζει και ο πόλεμος με τις ορμόνες σου πλεον. Σου ευχομαι ολα να πανε κατευχην :)

Αχα πολυ ενδιαφέρον! Δεν το ήξερα , δεν ειναι πολυ νωρίς; Εμενα το μυαλό μου πηγε στις αντιπηκτικες οτι κατι δεν μου πάει καλα αλλα πριν τρεις μερες που με τσέκαρε η αιματολόγος την βρήκε μια χαρα την δόση που παίρνω.

 Σ ευχαριστω για τις ευχές σου να εισαι καλα κορίτσι μου κι εσυ οτι επιθυμείς!


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι said:

Το ξερω κορίτσι μου , οι ιστορίες μας μοιάζουν πολυ γι αυτο σου λέω θα ρθει η σειρά σου. Ουτε εγω το πιστεύω, εκανα οτι εκανα μηχανικά χωρις να τρέφω ιδιαίτερα ελπίδες.

 Για να ειμαι ειληκρινης συγκίνηση δεν εχω νιώσει ακομα, εχω άγχος που γενικως δεν ειχα. Κανω και αρρυθμίες τις καταλαβαινω. Ο πονος και τα κλάματα δεν με νοιάζουν πια αρκεί να πανε ολα καλα, φαντάζομαι απλα τα ξεχνάς μετα ολα. 

Οσον αφορα τις φίλες που τα κατάφεραν έμενα η κολλητή μου μετα απο 4 παλινδρομες  κράτησε το μωράκι της αγκαλιά και μου εδωσε πολυ κουράγιο , προφανώς ειμαστε διαφορετικές περιπτώσεις αλλα ειναι ενδεικτικό οτι η τύχη μας μπορει να αλλάξει.

 Τις τρεις πολύτιμες βλαστοκυστες σου στείλτες για έλεγχο ,θεωρω οτι ειναι πολυ σημαντικό το κομμάτι αυτής  της διαδικασίας. Γιατι αν ξέρεις οτι φτιάχνεις υγιή έμβρυα δεν τα παρατάς ξανά προσπαθείς με το υλικό σου. Και γενικως δεν τα παρατάς νομοθετικά εχεις 8 ολόκληρα χρόνια μπροστά σου.

 Αυτα να σκέφτεσαι και όχι οτι ειναι η τελευταια σου προσπαθεια, να εχεις στο μυαλό σου plan b , ότι θα ρθει με τον εναν ή αλλο τροπο.

@Joka αυτό που λεει η Καντι για τον ελεγχο, αλλα και υστεροσκοπηση με σκρατσινγκ πριν την μεταφορά. Εγω θεωρώ ότι και αυτο μετραει. 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Σ ευχαριστω κορίτσι μου και σε σένα τα καλυτερα ευχομαι. να έρθει το πλήρωμα του χρόνου και να φέρει ενα μωράκι.

Ξερω οτι τον Νικα δεν δέχονται οι γιατροι. Στείλε δείγμα για ερα και εμα τεστ που δεν το αμφισβητεί η ιατρική κοινότητα.

Ειχα κανει την προηγούμενη φορα που δεν πέτυχε.

Αυτην την φορα ηταν έτοιμες να εμφυτευτουν και είχαν βγει απο την διαφανή ζωνη, δεν μου το ειπε κανένας αλλα ειναι στην φωτογραφία πολυ ξεκάθαρο. Και επειδη εχω δει πολλές φωτογραφίες βλαστοκυστεων σκέφτηκα αυτές αν εμφυτευτουν θα γίνει σημερα. Και επειδη δεν ένιωσα απολύτως τιποτα ήμουν σιγουρη για την αποτυχία.

Αχα πολυ ενδιαφέρον! Δεν το ήξερα , δεν ειναι πολυ νωρίς; Εμενα το μυαλό μου πηγε στις αντιπηκτικες οτι κατι δεν μου πάει καλα αλλα πριν τρεις μερες που με τσέκαρε η αιματολόγος την βρήκε μια χαρα την δόση που παίρνω.

 Σ ευχαριστω για τις ευχές σου να εισαι καλα κορίτσι μου κι εσυ οτι επιθυμείς!

Κατι τετοιο θα κανω με την περιοδο με το που ξαμοληθουμε 

11 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Εμένα μην ξεχνάτε!!Θα μας βαρεθούν στο τέλος οι" νεωτερες". Τι κάνεις κορίτσι? Τι προγραμματίζεις? Εγώ πάντως εσένα στο μυαλό μου σε έχω από τις "εύκολες" περιπτώσεις(ξέρεις πως το λέω) ..Το σύστημα σου το απέδειξε ότι δουλεύει. Λίγο τύχη και θα γίνουν όλα.. 

Έκανες assisted hatching? 

ΑΑΑΑΑΑΧΧΧΧΧ κ με το σπερμα του αντρα δουλεψε φαντασου αυτο με εχει τρελλανει προγραμματιζω να μαζευτουν τα λεφτα να κανω κανα δυο εξετασεις ακομα κ ετ για να πω οτι τα εχω κανει ολα εστω κ επειδη το κεντρο μου δουλευει με ξενους μου ειπε εισαι απο τις πρωτες μωρε ας εχουμε δουλεια κ ενα ενα θα γινει...

Link to comment
Share on other sites

On 24/4/2020 at 2:34 ΜΜ, Stefi M είπε:

Έκανα μια φορά χοριακή 2274.10 

Δεν μου ζητήθηκε να ξανακάνω. Τώρα έχω ραντεβού σε τρεις εβδομάδες πάλι. Προχθές έκανα ξανά υπέροχο και έβγαλε ότι είμαι 6εβδ. και 3ημ.

Καρδούλα άκουσες;


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Καρδούλα άκουσες;

Στο πρώτο ραντεβού δεν ακούς πάντα καρδούλα. Το πρώτο βήμα είναι να δουν τον σάκο. Αν είσαι τυχερή και καλό κορίτσι μπορεί να ακούσετε και τις καρδούλες. Τι ώρα να περιμένουμε νέα;

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...