Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Titti said:

      Ναι αυτό κατάλαβα κι εγώ... Καθόμαστε και αγωνιούμε και τα τεστ είναι ό,τι να 'ναι...

      Διάβασα μετά τα νέα σου! Συγχαρητήρια! Με το καλό λοιπόν! Πρώτη προσπάθεια;

      Εγώ είμαι στη 17η... Σε ευχαριστώ πολύ!

      Καλησπέρα! Μου έκανε εντύπωση αυτό που είπες για ένα έμβρυο... Ποιες περιπτώσεις θεωρεί ο γιατρός σου υψηλού κινδύνου;  Ποιος είναι ο γιατρός σου; Καλή επιτυχία εύχομαι...

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλημερα καλο μηνα να εχουμε και καλες γιορτες!!!!

Φωτεινη ειδα σε φωτογραφια τα χιονια σας κι αμεσως εσενα σκεφτηκα αλλα αφου λες οτι οι δρομοι ηταν καθαροι παλι καλα. Εδω εριξε μονο χιονονερο και κατα διαστηματα παρα πολυ ψιλο χιονακι, τιποτα το φοβερο αλλα ειχε τρομερο αερα και κρυο. Σημερα ευτυχως εχει ηλιο και επεσε ο αερας.

Θα φαμε οτι εχει μεινει ευτυχως.

Λοιπον ο αφυγραντηρας αυτες τις μερες δουλευε για κανα 12ωρο απο τις 6 το απογευμα μεχρι το πρωι, το σπιτι ειχε ωραια ατμοσφαιρα καθολου υγροποιηση και φυσιολογικα επιπεδα υγρασιας. Πολυ το χαρηκα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα και καλό μήνα!

Δεν μαγέιρεψα ούτε για σήμερα αφού χτες δεν φαγώθηκαν όλα όσα υπήρχαν στο ψυγείο. Για αύριο μακαρόνια με κιμά λέω να φτιάξω.

Νίκο σου έστειλα ήδη το όνομά μου στο face. Θα χαρώ να μαθαίνω κι από εκεί τα νέα σου!

Φωτεινή είδατε άσπρη μέρα? Ευτυχώς που δεν επηρεάστηκαν οι δρόμοι που κυκλοφορείς! Εδώ η Πάρνηθα είναι άσπρη και φυσικά κάνει ψοφόκρυο!

Ιωάννα ο αφυγραντήρας είναι πρώτος πρώτος στην λίστα με τις αγορές του μήνα. Ο άντρας μου το ψάχνει λίγο σχετικά με την κατανάλωση ρεύματος.

Πολλά φιλάκια και στο υπόλοιπο μαγειροπαρεάκι μας!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια μου ( κ αγορι δεν σε ξεχναμε) τι κανετε; Καλο μηνα να εχουμε , γεματο χαρες !!!

Σημερα σας κερναω εχω γεννεθλια !!

Σας ευχαριστω πολυ ολες για τις ιδεες σας ! Νινακι αν μπορεις στειλε μου την συνταγη που ειπες.Ειχα δει κ εγω κατι παρομοιο χτες ηταν παστακια σοκολατας με μια μπαλιτσα σαντιγυ κ πανω φραουλα κ εμοιαζαν με αγιοβασιλακια.Ελεγα να τα κανω με τα ζαχαρωτα ομως τις φραουλες γιατι στο μαναβικο οι φρεσκες εχουν 11 ευρω το κιλο !!! Ακους Φωτεινη !!! Εγκεφαλικο επαθα προχτες που πγαμε με τον γιο μου για κατι ψωνια κ οταν τις ειδα τον εστριψα απο την αλλη μερια να μην τς δει !! ντροπη το ξερω αλλα ειναι υπερβολικα πολλα τα χρηματα κ οι φραουλες γεματες ορμονες .

Το θεμα μου ειναι πως να τα μεταφερω τα παστακια . Ελεγα να βρω πλαστικα μπολακια αλλα αυτα που ειδα στο παιχνιδομαγαζο ειτε ειναι πολυ μεγαλα για τα πιτσιρικια ειτε που μικρα. Τωρα σκεφτομαι να φτιαξω ενα μεγαλο ταψι την παστα να την χαραξω σε κομματια κ να στειλω κ πιατακια κουταλακια ,οπως κανουν κ στα γεννεθλια. Τι λετε κ εσεις;

Κεικ ατομικα ειχα στειλει περσυ κ τα ειχα κανει ταρανδακια με κρακερ. Τα κεικ ποπς Εβιρακι τα στεφτηκα κ εγω αλλα τα φοβαμαι μηπως κολλησει η σοκολατα στο σακουλακι .

Φωτεινη μου καλα αποτελεσματα στις εξετασεις της μικρης!

Εβιρακι με το καλο να δεχτεις την κορουλα σου κ βοηθεια σας !

Ιωαννακι αν ειχες λοξυγγα προχτες εχω σε συζηταγα στον αδερφο μου για τον αφυγραντηρα κ τα νερα που μαζευεις .θελει κ αυτος να παρει γιατι εχει πολυ υγρασια στο σπιτι του κ του ελεγα για σενα.

Αγγελικη μου υπομονη ρε κοριτσακι , η παλιουγρασια μας εχει τσακισει ολους ποσο μαλλον εσενα που εχεις κ θεμα με το ασθμα. Εχεις διαφορα ομως με την ανοσοθεραπειεα ετσι δεν ειναι;

Γιωτακι περαστικα σας !!!

βατμουρακι περασε ο καιρος !! να μας ενημερωνεις οποτε μπορεις !

Νικο οταν θα εχεις λεπτομερειες για την εκδηλωση πες μας μπας κ ερθουμε !!

Λιανα πολυ ωραια τα φαγητα σου ολα !! κ ο χαλβας επισης , αν κ απο πολλους παρεξηγημενο γλυκο εμενα ειναι απο τα αγαπημενα μου !

Εμεις σημερα τρωμε τα σουτζουκακια που εμειναν απο την Κυριακη με ρυζι με καλαμποκι.

Χτες φαγαμε σπανακορυζο απο την Δευτερα κ συμπληρωσα κ τηγανοψωμα με φετα κ ανθοτυρο.

Χτες εφαγα ολο το απογευμα με τα παιδια στην κουζινα.Φτιαξαμε σοκολατοπιτα κ ραβανι κ εφερα στο γραφειο κ μια τουρτιτσα να σβησουμε τα κερακια μου το απογευμα.Εφτιαξα μια απλη με σοκολατενιο υγρο κεικ , κρεμα ζαχαροπλαστικης κ απο πανω σαντιγυ.πηρα κ μια κομποστα βυσσινο κ εβρεξα λιγο το κεικ κ το υπολοιπο ζουμε το εκανα σαλτσα κ εβαλα ενδιαμεσα στο κεικ κ την κρεμα κ πανω απο την σανιγυ.Ο γιος μου το ετρωγε με το κουταλι χτες, ειχε πολυ πλακα, του ειχα βαλει σε ενα πιατι κεικ,κρεμα ,σαλτσα κ τα ετρωγε με το κουταλι της σουπας απο την λαιμαργια του. Ο μικρος ισα που εγλυψε λιγη σαντυγυ για να δουμε σημερα.

Link to comment
Share on other sites

Να τα εκατοστήσεις Τζενάκι μου! Να είσαι γερή και υγιής και να χαίρεσαι όλους όσους αγαπάς!

Έτσι όπως το περιγράφεις πως να μην πέσει ο γιόκας σου με τα μούτρα στην κρέμα? Μας λίγωσες!!!!!:tongue:


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα Τζενακι να εισαι παντα καλα και να χαιρεσαι την οικογενεια σου!

Αχ τι πλακα που εχουν οταν πεφτουν με τα μουτρα στο γλυκο, μακαρι να επεφταν ετσι και σε κανενα λαδερο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα μαγειροπαρέα!

Καλό μήνα να έχουμε και καλές γιορτές, με υγεία όλοι!:D

Σήμερα έφτιαξα μία κολοκυθόσουπα για μένα, για το μεσημέρι, γιατί με πονάει πολύ ο λαιμός και μάλλον με περιτριγυρίζει κρύωμα και πίτσα-πεινιρλί για το βράδυ. Χτες είχα φασολάδα και την έκανα με το κόλπο της πατάτας που έλεγε η Εβίρι στο μπλογκ:D... επίσης έφτιαξα και κάτι άλλο, που θα σας πω παρακάτω:D

βρε νινα, τωρα θυμηθηκα που ειπες κ οτι κ εσυ εισαι ταμενη, μου ειχες γραψει στο θεμα που ειχα ανοιξει για την μικρη μου κ μαλιστα με ειχες προσκαλεσει να γραψω στα μαγειρεματα! σας διαβαζα οταν εκανα αντλησεις!

εχει περασει 1,5 χρονος...που μυαλο αλσχαημερ εχω παθει!!!!:lol::lol::lol::lol::lol:

Αν εσύ έχεις αλσχάημερ, εγώ τι να πω;! που δεν το θυμάμαι καθόλου! Μόνο το ψευδώνυμο σου κάτι μου έλεγε από την αρχή, αλλά καμία φορά διαβάζοντας άλλα θέματα εδώ, μπερδεύομαι.

Καλημέρα! Καλέ τι κρύο έβαλε! Χειμώνας κανονικός.

Αστερακι να χαιρεσαι το κοριτσάκι σου! Πολύχρονο να είναι και να το καμαρωνετε! Χαιρομαι που ολα πηγαν τέλεια. Ειδες που με καλή διάθσεση όλα γίνονται; Και του χρόνου με υγεια!

Λιανα ωραιοτατο το μενου σου!

Εβιρι καταπληκτικη η ιδέα με τις φετες του κέικ. Καλά σε λέμε αρχηγό μας. Αχ θα μας ξελιγωσετε παλι με τις μαγειρικές σας μαμά και κόρες. Ακομα θυμαμαι τα έργα της μεγαλης Εβιρινας περυσι. Με το καλό να τη δεχτειτε.

Γιωτα μου ευχομαι να περασουν γρηγορα οι πονοι! Κι εγω θα στολίσω οπωσδήποτε ό,τι έχω.

Ιωαννα μου δεν το ειδα γιατι δεν σε εχω στο FB αλλά ειμαι σιγουρη οτι ειναι τελεια η κατασκευη. Μας το επιβεβαιωσε κι η Νινα άλλωστε!

Νινα χιονισε σε εσάς; Ευχομαι ό,τι σε ζορισε να περασε και να μην ξαναέρθει!

Έριχνε χιονόνερο νωρίς το μεσημέρι, αλλά μετά τίποτα. Σε ευχαριστώ... μακάρι!

Αγγελική είσαι καλύτερα;

Βατομουρακι το κλείσατε το ραντεβουδακι;

Για σημερα μακαρονια με κιμα που ζητησε η κορη. Για να δουμε. Χτες παρα τη συμφωνια μας δεν δοκιμασε καθολου κριθαρακι απο το γιουβετσι και το βραδυ φτιαξαμε μια ομελέτα που ειχε ζητησει και για να φαει το ενα τριτο αυτης κοντεψε να γινει μαχη.

Έφαγε καθόλου τελικά από το κυμά;

Φιλια

Καλημερα σε ολα τα κοριτσια χρονια πολλα αλλη μια γιορτη και σημερα!

Χθες στολισαμε μπήκαμε στο κλιμα τωρα και με το κρυο! Μπράβο! Και του χρόνου, να είσαστε καλά!:P

Αχ τι ωραια καλούδια φτιάχνετε δυστυχως εγω ειμαι σε περιορισμό οποτε τρωω κατι υγιεινά (ξενέρωτα) σημερα εχουμε ομελετα με λαχανικα, γαλοπουλα και τυρι δλδ σπεσιαλ!

Πηγαμε χθες και στον γιατρο καλο Καρδιοτοκογραφημα αυτη τη φορα υπερηχος οκ και μου κλεισε ραντεβου για 12/12 δευτερα καισαρικη, θα με ξαναδει ομως και την αλλη πεμπτη για ενα τελευταιο τσεκάρισμα, η ουρα εμεινε!

Το θεμα ειναι οτι δεν την νιωθω συχνα και με τρομοκρατεί ο χαμηλός πλακούντας που εχω ειναι χαμηλα χαμηλα και το κεφαλάκι της απο πανω.τελος παντων εκεινος ειναι ανένδοτος στις 39 εβδομαδες το θελει εκτος απροόπτου.

Eviri mou ανυπομονω να την γνωρισω, ειναι ηδη οτι πιο πολύτιμο εχω!

Αυριο μπαινει Δεκεμβρης κοριτσια! Πλησιάζουν οι γιορτες! Ναι!:D

Καλησπερα κοριτσια τι μου κανετε? Εχω τρεξιμο σημερα γιατι λειπει μια συναδελφος και ειμαι σε δυο γραφεια διαφορετικου κτηριου ομως, πως με βλεπετε? Κάτι σαν Βέγγος δηλαδή!!:o

Εχτες ειχαμε μπριζολιτσες κρασατες, σημερα μακαρονια με κιμα, εχω ομως και φασολαδα που εφερε η μαμα οποτε σημερα κι αυριο αυτα θα φαμε.

Εβιρι με το καλο να ερθει η κορη σου!!!

Βατομουρακι ολα καλα θα πανε, μην αγχωνεσαι. 12 μερουλες για ν ακουσεις το πιο γλυκο κλαματακι

Τζενη μου φαινεται οτι ο αρχηγος μας πρεπει να σε καλυψε με τις ιδεες. Η μαμα σου πως παει με την αναρρωση?

Αγγελικη τωρα που ειναι βοριας δεν εισαι καλυτερα?

Νινα πρεπει να παγωσατε εκει πανω ε? Εχει πολυ κρυο αλλα ειναι ωραια, μου αρεσει ο βοριας Ναι, όντως παγώσαμε, αλλά και στο κέντρο που ήμουν χτες είχε πάρα πολύ κρύο... γύρισα αργά το βράδυ και περίμενα να έχουμε και χιόνια εμείς, αλλά τίποτα:(

Αστερακι ωραια τα μπιφτεκια. Αυτο ελεγα να κανω κι εγω αλλα βαρεθηκα και προτιμησα απλο κιμαδακι με μακαρονια

Φωτεινη μου στολισε οτι εχεις και οπως λεω παρε αδεια λιγες μερες απο τα προβληματα. Εκανες εξετασεις στα παιδια που ηθελες? Ποτε ερχεσαι Αθηνα?

Γιωτα αφου εχεις τοσο φαγητο στο ψυγειο καλα θα κανεις και δεν θα μαγειρεψεις

Λιανα ωραια φαγητα ειχες κανει !!

Έκανα τα κουλουράκια σου!!:D Τους έβαλα όμως λίγη ζαχαρίτσα παραπάνω, γιατί μου φάνηκαν λίγο άγλυκα και όπως υποσχέθηκα, έκανα τα δικά μου... πώς σου φαίνονται;

th_DSC03261_zpse7ctqwef.jpg

καλημερα!

εκτος απο την μεγαλη που εχει βηχα απο την κυριακη κ δεν παει σχολειο σημερα ξυπνησε κ η μικρη με 38,5! οποτε παει το follow up που ειχα αυριο. θα κλεισω την αλλη πεμπτη, να ειμαστε καλα.

σας διαβασα κοριτσια αλλα θα σχολιασω αργοτερα, σας φιλω!

Περαστικά και στις δυό!!

Καλημέρα και καλό μήνα! Μπηκαμε και στον τελευταιο μήνα αυτης της χρονιάς!

Εδω χιονισε στα βουνα. Ευτυχως οχι στον κεντρικο δρομο κι ετσι ηρθα ανετα στη δουλεια. Κρυο κανει παντως.

Νινα χιονισε σε εσας που ειστε πιο βόρεια; Όχι ακόμα:( και έβγαλε ήλιο σήμερα!

Γιωτα περαστικά στα παιδακια σου! Πως ειναι σημερα; Κανε σουπιτσες και υπομονή.

Βατομουρακι άντε 11 μέρες έμειναν. Τωρα χρειάζεται ψυχραιμία και υπομονή. Μην αγχωνεσαι κι ολα θα πανε καλά.

Νικο τι ωραια που διαβάζουμε νέα σου.

Ιωαννα έχουν μεινει λιγοι και καλοι ε; Τι να πω βρε κοπελα μου. Χιονισε σε εσας; Ακομα δεν έχουμε κανονίσει τις άδειες για τις γιορτές. Δεν ξέρω πότε θα έρθω Αθηνα. Σκεφτομαι ομως να ανέβω το μεθεπομενο ΣΚ για να κανω κατι δουλιτσες που θελω. Ελπίζω να μην εχουν απεργια τα καραβια.

Αγγελική οντως το φετινό φθινοπωρο ήταν απαίσιο για τους αλλεργικούς.

Λιανα στο γιο μου αρεσει ο σιμιγδαλενιος χαλβας αν και δεν ειναι πολύ γλυκατζης.

Τζενη τι νέα; Πως πατε;

Τις εξετασεις θα τις κάνει αυριο η μικρη. Ειχε κακο καιρο τις προηγουμενες μερες και δεν ηθελα να οδηγησει ο παππους με τετοιες συνθηκες. Θα την φερω εγω αυριο το πρωι και θα γυρισει με τον παππου οταν τελειωσει.

Για σημερα εχουν μεινει μακαρονια με κιμά θα βγαλουμε και φακες που εχουμε ετοιμες κι οτι θελει ο καθενας τρωει.

Φιλια

καλημερα κοριτσακια μου ( κ αγορι δεν σε ξεχναμε) τι κανετε; Καλο μηνα να εχουμε , γεματο χαρες !!!

Σημερα σας κερναω εχω γεννεθλια !! Χρόνια πολλά και από δω Τζένη!! Ότι επιθυμείς!!:D:D Τι καλό κερνάς, να σου έρθω;

Σας ευχαριστω πολυ ολες για τις ιδεες σας ! Νινακι αν μπορεις στειλε μου την συνταγη που ειπες.Ειχα δει κ εγω κατι παρομοιο χτες ηταν παστακια σοκολατας με μια μπαλιτσα σαντιγυ κ πανω φραουλα κ εμοιαζαν με αγιοβασιλακια. Μου φαίνεται ότι είναι η ίδια, αλλά πάλι επειδή είδα γρήγορα τη συνταγή, μπορεί να κάνω λάθος. Ελεγα να τα κανω με τα ζαχαρωτα ομως τις φραουλες γιατι στο μαναβικο οι φρεσκες εχουν 11 ευρω το κιλο !!! Ακους Φωτεινη !!! Εγκεφαλικο επαθα προχτες που πγαμε με τον γιο μου για κατι ψωνια κ οταν τις ειδα τον εστριψα απο την αλλη μερια να μην τς δει !! ντροπη το ξερω αλλα ειναι υπερβολικα πολλα τα χρηματα κ οι φραουλες γεματες ορμονες . Ε όχι και ντροπή! Ντροπή σε αυτούς, με τέτοιες τιμές!:mad:

Το θεμα μου ειναι πως να τα μεταφερω τα παστακια . Ελεγα να βρω πλαστικα μπολακια αλλα αυτα που ειδα στο παιχνιδομαγαζο ειτε ειναι πολυ μεγαλα για τα πιτσιρικια ειτε που μικρα. Τωρα σκεφτομαι να φτιαξω ενα μεγαλο ταψι την παστα να την χαραξω σε κομματια κ να στειλω κ πιατακια κουταλακια ,οπως κανουν κ στα γεννεθλια. Τι λετε κ εσεις;

Κεικ ατομικα ειχα στειλει περσυ κ τα ειχα κανει ταρανδακια με κρακερ. Τα κεικ ποπς Εβιρακι τα στεφτηκα κ εγω αλλα τα φοβαμαι μηπως κολλησει η σοκολατα στο σακουλακι .

Φωτεινη μου καλα αποτελεσματα στις εξετασεις της μικρης!

Εβιρακι με το καλο να δεχτεις την κορουλα σου κ βοηθεια σας !

Ιωαννακι αν ειχες λοξυγγα προχτες εχω σε συζηταγα στον αδερφο μου για τον αφυγραντηρα κ τα νερα που μαζευεις .θελει κ αυτος να παρει γιατι εχει πολυ υγρασια στο σπιτι του κ του ελεγα για σενα.

Αγγελικη μου υπομονη ρε κοριτσακι , η παλιουγρασια μας εχει τσακισει ολους ποσο μαλλον εσενα που εχεις κ θεμα με το ασθμα. Εχεις διαφορα ομως με την ανοσοθεραπειεα ετσι δεν ειναι;

Γιωτακι περαστικα σας !!!

βατμουρακι περασε ο καιρος !! να μας ενημερωνεις οποτε μπορεις !

Νικο οταν θα εχεις λεπτομερειες για την εκδηλωση πες μας μπας κ ερθουμε !!

Λιανα πολυ ωραια τα φαγητα σου ολα !! κ ο χαλβας επισης , αν κ απο πολλους παρεξηγημενο γλυκο εμενα ειναι απο τα αγαπημενα μου !

Εμεις σημερα τρωμε τα σουτζουκακια που εμειναν απο την Κυριακη με ρυζι με καλαμποκι.

Χτες φαγαμε σπανακορυζο απο την Δευτερα κ συμπληρωσα κ τηγανοψωμα με φετα κ ανθοτυρο.

Χτες εφαγα ολο το απογευμα με τα παιδια στην κουζινα.Φτιαξαμε σοκολατοπιτα κ ραβανι κ εφερα στο γραφειο κ μια τουρτιτσα να σβησουμε τα κερακια μου το απογευμα.Εφτιαξα μια απλη με σοκολατενιο υγρο κεικ , κρεμα ζαχαροπλαστικης κ απο πανω σαντιγυ.πηρα κ μια κομποστα βυσσινο κ εβρεξα λιγο το κεικ κ το υπολοιπο ζουμε το εκανα σαλτσα κ εβαλα ενδιαμεσα στο κεικ κ την κρεμα κ πανω απο την σανιγυ.Ο γιος μου το ετρωγε με το κουταλι χτες, ειχε πολυ πλακα, του ειχα βαλει σε ενα πιατι κεικ,κρεμα ,σαλτσα κ τα ετρωγε με το κουταλι της σουπας απο την λαιμαργια του. Ο μικρος ισα που εγλυψε λιγη σαντυγυ για να δουμε σημερα.

Πω πω πω μας ξελίγωσες!!:D Πάντα τέτοια νόστιμα!!

Link to comment
Share on other sites

Νινα τα εκανες καταπληκτικα!!!! Η αληθεια ειναι οτι μπορεις να βαλεις πιο πολυ ζαχαρη αλλα εμας μας αρεσει η πικριλα του κακαο!!! Δεν καταλαβα τι μπιλιτσες εβαλες γιατι οσες φορες πηγα ν ανοιξω τη φωτο το χαζοκομπιουτερ στη δουλεια δεν συνεργαζοταν

Φωτεινη καλα αποτελεσματα με τις εξετασεις να εχετε. Αν προλαβεις και θες ενημερωσε μας αν ολα ειναι καλα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Σημερα ξημέρωσε με ήλιο. Τι ωραια!

Τζενη μου να τα εκατοστησεις! Να εισαι παντα καλά! Καλά με πέθανες να διαβαζω πρωινιατικα αυτην την τουρτα. Σαν το μεγαλο σου θα εκανα. Ο μικρος δοκίμασε τελικά; Περισσεψε κανενα κομματακι και για εμας; Οσον αφορα τις φραουλες τουλάχιστον εδω δεν φερνουν τετοια εποχη γιατι θα ηταν για πολλά εγκεφαλικά. Αλλά κοριτσι μου δεν ειναι ντροπη αυτο που εκανες. Ντροπή ειναι η αισχροκέρδειά τους. Και συμφωνω και στο γεγονός οτι θα ειναι γεματες ορμόνες αφου δεν ειναι η εποχή τους. Για το γλυκο στο νηπιαγωγειο εμενα μου φαινεται ωραια η ιδέα σου.

Νινα περαστικά. Πως εισαι σήμερα; Η κορη τελικά έφαγε μακαρονια με κιμά. Δεν μπορουσε να κανει αλλιως.

Ιωαννα εμεις τον αφυγραντήρα τον έχουμε σχεδόν ολη τη μέρα σε λειτουργια. Αδειάζουμε αναλογα την ημέρα 2-4 λιτρα νερό. Παντως έχει βελτιώσει πολύ την ποιοτητα της ατμοσφαιρας στο χώρο. Αν τα καταφερω θα κάνω κι εγω τα κουλουρακια το ΣΚ γιατι θα αρεσουν και στα παιδια.

Αγγελική ο αφυγραντήρας εσενα ισως σε βοηθησει και στο ασθμα.

Το υπολοιπο παρεακι τι κάνει;

Σημερα εκανε τις εξετασεις η μικρη και την Τριτη θα έχουμε τα αποτελεσματα οπότε θα σας ενημερώσω. Για σημερα δεν ξερω τι θα φαμε γιατι χτες ειχαμε παει σε μια γιορτη με τα παιδια κι έτσι δεν εχω συνεννοηθεί καθολου με τη γιαγια.

Φιλια και καλό ΣΚ αν δεν τα ξαναπουμε.


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! Αχ τι ωραια που εφτασε επιτελους η Παρασκευη!

Φωτεινη καλα αποτελεσματα να εχετε!

Αγγελικη αν δεις για αφυγραντηρα δες να εχει και ιονιστη μαζι κι επισης να προσεξεις τα επιπεδα θορυβου μην ειναι πανω απο 40db για να μπορεις να τον βαζεις το βραδυ. Σε αυτα τα επιπεδα ειναι σαν να εχεις ανοιχτο ανεμιστηρα στο φουλ.

Σημερα ειμαι μονη μου οποτε θα φαω κατι προχειρο

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια στην μαγειροπαρέα!

Σήμερα τρώμε μακαρόνια με κιμά. Τον είχα ήδη μαγειρεμένο στην κατάψυξη οπότε η πεθερά μου θα φτιάξει μακαρόνια λίγο πριν γυρίσουν τα παιδιά από τα σχολεία τους για να είναι φρέσκα.

Νινάκι τέλεια βγήκαν τα μπισκότα! Άμα έχει φαντασία ο άνθρωπος....

Φωτεινή πολύ πιθανόν να βοηθήσει ο αφυγραντήρας με την αλλεργία μου. Θα σου πω όταν τον πάρουμε. Όντως σήμερα γλύκανε ο καιρός αρκετά.

Ιωάννα όλα αυτά που μου λες για τον αφυγραντήρα τα ψάχνει ο άντρας μου για να καταλήξει στον κατάλληλο. Ποιόν έχεις πάρει εσύ?

Λοιπόν χθες το βράδυ μιλούσαμε με τον Νίκο στο facebook και διαπίστωσα ότι καταγόμαστε από το ίδιο μέρος!!! Μάλιστα τα σπίτια μας ήταν στον ίδιο δρόμο για κάποια χρόνια! Δεν μπορούσαμε να το πιστέψουμε!!!

Αυτά για την ώρα μαγειροπαρεάκι! Φιλάκια!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρες!

Όντως Φωτεινή, ξημέρωσε με ήλιο... αλλά πολλή παγωνιά εδώ!

Μακαρονάδα θα κάνω σήμερα, παρόλο που έλεγα για ψαρόσουπα... τα ψάρια όμως δεν ξεπάγωσαν ακόμα, οπότε την αφήνω για αύριο.

Καλημέρα! Σημερα ξημέρωσε με ήλιο. Τι ωραια!

Τζενη μου να τα εκατοστησεις! Να εισαι παντα καλά! Καλά με πέθανες να διαβαζω πρωινιατικα αυτην την τουρτα. Σαν το μεγαλο σου θα εκανα. Ο μικρος δοκίμασε τελικά; Περισσεψε κανενα κομματακι και για εμας; Οσον αφορα τις φραουλες τουλάχιστον εδω δεν φερνουν τετοια εποχη γιατι θα ηταν για πολλά εγκεφαλικά. Αλλά κοριτσι μου δεν ειναι ντροπη αυτο που εκανες. Ντροπή ειναι η αισχροκέρδειά τους. Και συμφωνω και στο γεγονός οτι θα ειναι γεματες ορμόνες αφου δεν ειναι η εποχή τους. Για το γλυκο στο νηπιαγωγειο εμενα μου φαινεται ωραια η ιδέα σου.

Νινα περαστικά. Πως εισαι σήμερα; Η κορη τελικά έφαγε μακαρονια με κιμά. Δεν μπορουσε να κανει αλλιως. Σήμερα είμαι χειρότερα... απόκτησα και μπάσα φωνή, οπότε μπορεί να βγάλω μεροκάματο κιόλας:D... έχω ξεκινήσει γαργάρες από χτες με αλατόνερο, ρακόμελο (λέτε αν το πιω, να είμαι καλύτερα;:P) και πολλά φασκόμηλα-τσάγια!

Ιωαννα εμεις τον αφυγραντήρα τον έχουμε σχεδόν ολη τη μέρα σε λειτουργια. Αδειάζουμε αναλογα την ημέρα 2-4 λιτρα νερό. Παντως έχει βελτιώσει πολύ την ποιοτητα της ατμοσφαιρας στο χώρο. Αν τα καταφερω θα κάνω κι εγω τα κουλουρακια το ΣΚ γιατι θα αρεσουν και στα παιδια.

Αγγελική ο αφυγραντήρας εσενα ισως σε βοηθησει και στο ασθμα.

Το υπολοιπο παρεακι τι κάνει;

Σημερα εκανε τις εξετασεις η μικρη και την Τριτη θα έχουμε τα αποτελεσματα οπότε θα σας ενημερώσω. Για σημερα δεν ξερω τι θα φαμε γιατι χτες ειχαμε παει σε μια γιορτη με τα παιδια κι έτσι δεν εχω συνεννοηθεί καθολου με τη γιαγια.

Φιλια και καλό ΣΚ αν δεν τα ξαναπουμε.

Σου έκανα και εγώ αίτημα φιλίας στο φέις σήμερα!

Καλημερούδια στην μαγειροπαρέα!

Σήμερα τρώμε μακαρόνια με κιμά. Τον είχα ήδη μαγειρεμένο στην κατάψυξη οπότε η πεθερά μου θα φτιάξει μακαρόνια λίγο πριν γυρίσουν τα παιδιά από τα σχολεία τους για να είναι φρέσκα. Είναι η μέρα του μακαρονιού, μου φαίνεται:D

Νινάκι τέλεια βγήκαν τα μπισκότα! Άμα έχει φαντασία ο άνθρωπος.... Ευχαριστώ Αγγελική μου:D Να είναι καλά η Ιωάννα, με την εύκολη συνταγή της!

Φωτεινή πολύ πιθανόν να βοηθήσει ο αφυγραντήρας με την αλλεργία μου. Θα σου πω όταν τον πάρουμε. Όντως σήμερα γλύκανε ο καιρός αρκετά.

Ιωάννα όλα αυτά που μου λες για τον αφυγραντήρα τα ψάχνει ο άντρας μου για να καταλήξει στον κατάλληλο. Ποιόν έχεις πάρει εσύ?

Λοιπόν χθες το βράδυ μιλούσαμε με τον Νίκο στο facebook και διαπίστωσα ότι καταγόμαστε από το ίδιο μέρος!!! Μάλιστα τα σπίτια μας ήταν στον ίδιο δρόμο για κάποια χρόνια! Δεν μπορούσαμε να το πιστέψουμε!!! Και εγώ μίλαγα χτες μαζί του... ετοίμαζε στιφάδο!:o

Αυτά για την ώρα μαγειροπαρεάκι! Φιλάκια!

Την καλημέρα μου σε όλες τις υπόλοιπες της παρέας:tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παρεακι!!

Καλό μήνα να έχουμε κ καλές γιορτές!!

Ή μαμά έσπασε το δάκτυλο του ποδιου τς κ βαλαμε γύψο τα σκουπίδια πήγε να πετάξει νόμιζε ότι το στραμπουλιξε μόνο αλλά τελικά έσπασε!!!καλές γιορτές θα το βγάλει.

Χθες με το αστερακι πηγαμε να την δούμε κ τον ζωγραφισαμε κάναμε χιονανθρωπο δέντρο πολλες μπάλες μία μίνι κ ένα αστερι.

Σήμερα τρώμε κοτοσουπα που αρέσει κ στην γιαγιά μας!

Καλά αποτελέσματα Φωτεινή στην μικρή σου.

Πόσο μικρός είναι ο κοσμος τελικα Αγγελική μου.

Συμφωνώ Ιωάννα επιτέλους Παρασκευή:Pκουραστηκα πολύ αυτή την εβδομάδα λίγο το πάρτυ λίγο το τρέξιμο με την μαμά μου λιγο ή δουλειά που γινόταν χαμός ώρα για ξεκούραση.

Τι ωραία τα μπισκοτα σου Νινα Μπραβο σου κ πάλι μπράβο υπεροχα!Περαστικουλια

Χρόνια πολλά Τζένη πολύχρονη.

Liana κοντά είναι τα αστεράκια μας ναι όντως έχει πολύ πλάκα εμείς γελαμε κ δεν μπορεί να καταλάβει τι γίνεται:P

Γιώτα πως είναι το αστερακι σου;;;

Sweetberry28 κοντεύει ή ώρα χωρις άγχος όλα θα πάνε καλά κ θα κρατάει σε λίγο καιρό το ωραιότερο δωρο!!!!

Εβιρακι τι νέα απ την χώρα του σκότους.:tongue:

Καλό Σαββατοκύριακο για ολους

Link to comment
Share on other sites

Νινάκι εγώ όταν τα ψάρια δεν έχουν ξεπαγώσει εντελώς τα ρίχνω στην κατσαρόλα με κρύο νερό και το βάζω να ζεσταθεί στο 1 μέχρι να ξεπαγώσουν. Μετά ξεκινάω να τα βράσω κανονικά.

Αστεράκι για ένα δάχτυλο της έβαλαν γύψο σε όλο το πόδι? Αυτό μου είχαν κάνει κι εμένα όταν είχα σπάσει πριν κάποια χρόνια το δάχτυλο του ποδιού μου. Το έσπασα Σάββατο και πήγα αναγκαστικά στο νοσοκομείο. Την Δευτέρα που πήγα στον ορθοπεδικό μόλις με είδε έβαλε τα γέλοια και με ρώτησε " Σίγουρα μόνο δάχτυλο έσπασες? " Τελικά μου έβγαλε τον γύψο και μου έβαλε ένα ναρθηκάκι και αυτό ήταν όλο.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Αστερακι περαστικα στη μαμα σου, τι κριμα μεσα στις γιορτες.

Νινα περαστικα σου. Σημερα μου φαινεται πιο κρυα μερα απο τις υπολοιπες, δεν μπορω να ζεσταθω με τιποτα

Αγγελικη πηρα τον olimpia splendid secco 16eco αλλα δεν εχει ιονιστη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...