Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 30 λεπτά , Angot είπε:

      όλα καλα είπε ο γιατρός είναι κοντά 1600γρ ο τράχηλος μειώθηκε στο 2 αλλά κρατάει η περιδεση ! θα με δει πάλι σε 2 εβδομάδες μετά τις 33~34 με βλέπει 

      Μπράβο!!! Τι ωραία νέα!!! 

      πρίν από 13 λεπτά , Angot είπε:

      μου είπε και να παω για φαγητό χαλαρά και να μην είναι μόνο κρεβάτι ! από εικόνα εμβρυομογου δεν είδε κάτι ώστε να γεννήσω νωρίτερα ! μια χαρά τρέφεται κλπ 

      Πιστεύω ήδη να τρώτε 😁

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

πρίν από 7 λεπτά , fairy-mary είπε:

Έκανα επαναληπτική χοριακη και μου είπε η γιατρός να ξαναπάω την Παρασκευή το πρωί...

Ωορρηξια έκανα αργά σίγουρα, απλά μου είπε η γιατρός ότι πάνω από 2000 έπρεπε να δούμε το σάκο καθαρά:(

Ας ελπίσουμε πως είναι όλα καλά.

Στάνταρ όλα καλά θα είναι! Πότε θα πάρεις αποτελέσματα; Υπομονή...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

Μπορει να ειναι δυο σε έναν σάκο και γι αυτο να αυξήθηκε τοσο η Χοριακη αλλα όχι τοσο ο σάκος. Ας μην απογοητευόμαστε για κατι που μπορει να μην ειναι και τιποτα!   Για την ωρα σκεφτόμαστε μονο τα θετικά ενδεχόμενα! 

Θα σας μαλώσω πάντως. Τις συμβουλές μου να μην πηγαίνετε νωρις για υπέρηχο δεν τις ακούει καμία! Αυτο εχω να πω!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , P.L.L. είπε:

Μπορει να ειναι δυο σε έναν σάκο και γι αυτο να αυξήθηκε τοσο η Χοριακη αλλα όχι τοσο ο σάκος. Ας μην απογοητευόμαστε για κατι που μπορει να μην ειναι και τιποτα!   Για την ωρα σκεφτόμαστε μονο τα θετικά ενδεχόμενα! 

Θα σας μαλώσω πάντως. Τις συμβουλές μου να μην πηγαίνετε νωρις για υπέρηχο δεν τις ακούει καμία! Αυτο εχω να πω!

Η γιατρός μου είπε να παω σήμερα, γιατί πίστευε ότι θα έχουμε μια καλή εικόνα με τόσο μεγάλη χοριακη...τι να πω.

Μακάρι θεε  μου να πάνε όλα καλα δε θα το αντεξω.

@kido το απόγευμα θα τα εχω


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , fairy-mary είπε:

Η γιατρός μου είπε να παω σήμερα, γιατί πίστευε ότι θα έχουμε μια καλή εικόνα με τόσο μεγάλη χοριακη...τι να πω.

Μακάρι θεε  μου να πάνε όλα καλα δε θα το αντεξω.

@kido το απόγευμα θα τα εχω

Βρε μην βάζεις κακά με το μυαλό σου. Είδες που έπιασες μετά την ατυχία, ενώ έλεγες ότι θα είναι δεύτερη βιοχημική; Μπορεί να είναι δίδυμα που είπε και η PLL.. για περίμενε ως το απόγευμα! Περιμένουμε νέα σου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , P.L.L. είπε:

Μπορει να ειναι δυο σε έναν σάκο και γι αυτο να αυξήθηκε τοσο η Χοριακη αλλα όχι τοσο ο σάκος. Ας μην απογοητευόμαστε για κατι που μπορει να μην ειναι και τιποτα!   Για την ωρα σκεφτόμαστε μονο τα θετικά ενδεχόμενα! 

Θα σας μαλώσω πάντως. Τις συμβουλές μου να μην πηγαίνετε νωρις για υπέρηχο δεν τις ακούει καμία! Αυτο εχω να πω!

Έχεις δίκιο. Εγώ τον παρακαλούσα το γιατρό μου να πάω νωρίς και δεν με άφηνε. Πήγαμε όταν πλέον θα ακούγαμε και καρδούλα. 

πρίν από 11 λεπτά , fairy-mary είπε:

Η γιατρός μου είπε να παω σήμερα, γιατί πίστευε ότι θα έχουμε μια καλή εικόνα με τόσο μεγάλη χοριακη...τι να πω.

Μακάρι θεε  μου να πάνε όλα καλα δε θα το αντεξω.

@kido το απόγευμα θα τα εχω

Μακάρι να πάνε όλα καλά. Παντως συμφωνώ με την @P.L.L. νομίζω ότι πολύ νωρίς σε πήγε για υπέρηχο.

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 10 λεπτά , palmoira είπε:

Έχεις δίκιο. Εγώ τον παρακαλούσα το γιατρό μου να πάω νωρίς και δεν με άφηνε. Πήγαμε όταν πλέον θα ακούγαμε και καρδούλα. 

Μακάρι να πάνε όλα καλά. Παντως συμφωνώ με την @P.L.L. νομίζω ότι πολύ νωρίς σε πήγε για υπέρηχο.

Με βάση την τελευταία περίοδο είμαι στη 6η εβδομαδα...τώρα νωρις αργά δε ξέρω.

Όπως και να έχει δε μπορώ να κάνω κάτι κορίτσια ότι είναι να γίνει θα γινει


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , fairy-mary είπε:

Με βάση την τελευταία περίοδο είμαι στη 6η εβδομαδα...τώρα νωρις αργά δε ξέρω.

Όπως και να έχει δε μπορώ να κάνω κάτι κορίτσια ότι είναι να γίνει θα γινει

Σορυ τώρα το είδα.γθα τη βιοϊατρική Δεν εχω ακούσει τα καλύτερα.και η @Beboula25 ρωτά την δεν εμπιστεύεται την βιοϊατρική 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , loyloy είπε:

Σορυ τώρα το είδα.γθα τη βιοϊατρική Δεν εχω ακούσει τα καλύτερα.και η @Beboula25 ρωτά την δεν εμπιστεύεται την βιοϊατρική 

Τώρα έκανα αλλού...άλλα αν έκαναν λάθος πως θα υπάρξει σύγκριση.. 

Δε ξέρω κορίτσια έχω τρελαθεί.

Κλαίω όλη την ώρα.

 


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , fairy-mary είπε:

Με βάση την τελευταία περίοδο είμαι στη 6η εβδομαδα...τώρα νωρις αργά δε ξέρω.

Όπως και να έχει δε μπορώ να κάνω κάτι κορίτσια ότι είναι να γίνει θα γινει

Αν εισαι στην αρχη της 6ης εβδομαδας τοτε λογικό ειναι να δείτε μονο έναν μικρο σάκο. Ρωτα και την @Κελυ 32 που ειχε πλαντάξει στο κλάμα οταν είδαν μονο σάκο ενώ περίμενε να δει κι εμβρυϊκα στοιχεία. Η την @anemoni1989 που στην 6η εβδομαδα δεν θα έβλεπε ουτε ίχνος. Ξεχνα τη Χοριακη. Το σώμα σου παράγει πολλή. Καλο αυτο. Αλλα άσε το μωρο να παρει τον χρόνο του. Για εμενα μπορει να σε κανει και χειρότερα να πας σημερα. Αν μπορείς κάνε υπομονή και πήγαινε σε λίγες μέρες. 

ΥΓ: ελπιζω να μην πληρώνεις τη γιατρο καθε φορα που πας για υπέρηχο! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , P.L.L. είπε:

Αν εισαι στην αρχη της 6ης εβδομαδας τοτε λογικό ειναι να δείτε μονο έναν μικρο σάκο. Ρωτα και την @Κελυ 32 που ειχε πλαντάξει στο κλάμα οταν είδαν μονο σάκο ενώ περίμενε να δει κι εμβρυϊκα στοιχεία. Η την @anemoni1989 που στην 6η εβδομαδα δεν θα έβλεπε ουτε ίχνος. Ξεχνα τη Χοριακη. Το σώμα σου παράγει πολλή. Καλο αυτο. Αλλα άσε το μωρο να παρει τον χρόνο του. Για εμενα μπορει να σε κανει και χειρότερα να πας σημερα. Αν μπορείς κάνε υπομονή και πήγαινε σε λίγες μέρες. 

ΥΓ: ελπιζω να μην πληρώνεις τη γιατρο καθε φορα που πας για υπέρηχο! 

Δε θα ξαναπάω σήμερα, την Παρασκευή μου είπε.

Απλά μου είπε να επαναλάβω τη χοριακη.

Δε μου  πήρε λεφτά σήμερα, δε νομιζω ότι το κάνει γι αυτό το λόγο,γενικά δε μου έχει δώσει αυτή την εντύπωση.

Βασικά αυτό που την προβλημάτισε είναι πως δε τον έβλεπε από 2 σημεία όπως έπρεπε κανονικά, Δε ξέρω κιόλας δε πολύ κατάλαβα.

Τελοσπαντων, ότι είναι να γίνει θα γίνει. 

 


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, fairy-mary είπε:

Κορίτσια δεν είμαι Καλά!

Πήγα στο γιατρό είδαμε κάτι στον υπέρηχο άλλα ήταν πολύ μικρό και δε φαινόταν Καλά,

Όμως  με βάση τη χοριακη έπρεπε να είναι πιο καλή η εικόνα ανεξάρτητα από την ηλικία του πάνω από 2000 μονάδες έπρεπε να φαίνεται καθαρά ο σάκος.

Πήγα για επαναληπτική χοριακη αλλού όμως γιατί μου είπε η γιατρός ότι παίζει στη βιοϊατρική να έκαναν λαθος

Γεια σου κορίτσι μου. Καταρχήν γνώμη γιατρού αυτό που θα σου πω μην πολύ εμπιστεύεσαι το συγκεκριμένο μικροβιολογικό. Δεν ξέρω το γιατί έτσι μου έχουν πει όπως κ η κολλητή της μαμάς μου που είναι στο αιματολογικό του ΙΚΑ. Έπειτα από ότι θυμαμαι δεν έβρισκες την ωορρηξια μέχρι κ μετά τα μισά του κυκλου άρα προφανως άργησε και προφανως άργησε κ η εμφύτευση. Η χοριακη σου είναι μια χαρά για την εβδομάδα που είσαι δεν την θεωρώ τεραστια και εγω στην δεύτερη είχα πάνω από 2000 στις δυο μερες καθυστέρησης.Επισης τώρα η ενδοκρινολογος μου είχε πει πως ο ρυθμος της αύξησης της χοριακης έχει να κάνει με τον οργανισμό του κάθε ενος.

Ο σάκος φαίνεται καθαρα στην 5τη εβδομάδα δλδ ότι πρόκειται για ερχόμενη εγκυμοσυνη. Στην περίπτωση της καθυστερημένης συλληψης συμβαινει να μην φαίνεται καθαρα και το έχουμε δει να συμβαίνει παρα πολλες φορες!! Μείνε ψύχραιμη όσο μπορείς περίμενε την χοριακη και την Παρασκευή θα έχετε καλύτερη εικόνα όλα θα είναι καλα και αυτό σου εύχομαι!

πρίν από 20 λεπτά , fairy-mary είπε:

Τώρα έκανα αλλού...άλλα αν έκαναν λάθος πως θα υπάρξει σύγκριση.. 

Δε ξέρω κορίτσια έχω τρελαθεί.

Κλαίω όλη την ώρα.

 

Σε παρακαλώ αγαπούλα μου ηρέμησε σε παρακαλώ πολύ μην σκέφτεσαι αρνητικά Κοιτα ποσα παραδείγματα υπάρχουν. Καντο για αυτό που αναπτύσσεται μέσα σου για να βοηθησεις έλα κάνε μου την χάρη γλυκουλα μου και θα δεις πως όλα πάνε μια χαρά απλώς άργησε να τρυπώσει το σποράκι σου.. σίγουρα η χοριακη σου θα έχει αυξηθεί κ την Παρασκευή θα τα δείτε όλα μια χαρά.

Αν έκαναν λάθος θα είναι μόνο μια μικρή διαφορα πιστεύω. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , fairy-mary είπε:

Δε θα ξαναπάω σήμερα, την Παρασκευή μου είπε.

Απλά μου είπε να επαναλάβω τη χοριακη.

Δε μου  πήρε λεφτά σήμερα, δε νομιζω ότι το κάνει γι αυτό το λόγο,γενικά δε μου έχει δώσει αυτή την εντύπωση.

Βασικά αυτό που την προβλημάτισε είναι πως δε τον έβλεπε από 2 σημεία όπως έπρεπε κανονικά, Δε ξέρω κιόλας δε πολύ κατάλαβα.

Τελοσπαντων, ότι είναι να γίνει θα γίνει. 

 

Οκ. Ολα θα σου απαντηθούν την Παρασκευή λοιπον. Θα δεις το σποράκι σου κι ολα καλα θα ειναι. Μέχρι τοτε κάνε οτι μπορείς για να το βγάλεις απο το μυαλό σου! Βλέπε ταινίες, σειρές. Οτι μπορείς, αρκεί να μην το σκεφτεσαι. Αλλιώς δεν θα περνάει η ωρα! 

Link to comment
Share on other sites

On 14/8/2018 at 4:16 ΜΜ, *ζουζουνα*!!! είπε:

κορίτσια μου Ναι τα πήρα είναι θετική 70.95 θα κάνω άλλη μια την Παρασκευή για να είμαστε σίγουροι...είχα κάνει προγεστερόνη αυτή είναι 13.45 κ αυτή καλή μου είπε είναι..αλλάζω κ το χάπι του θυρεοειδή από 88 σε 100αυτά...

Κοριτσακι μου συγχαρητήρια σου ευχομαι να έχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη :-) τωρα το ειδα γιατι έλειπα 

Link to comment
Share on other sites

@fairy-mary κοιτά να ηρεμήσεις.εισαι έγκυος.μη το ξεχνάς αυτό.εμενα στην αρχή μου το βγάζε μικρό.μου είχε δώσει περιθώριο μετά τη χοριακη που είχα 2873 μονάδες να πάω μετα απο μια βδομάδα .επομένως είχε το χρόνο να σχηματιστεί.ειχα και Εγώ καθυστερημένη σύλληψη.σε πολλές γυναίκες γίνεται.μην ανησυχείς και Όσο όσο μπορείς υπομονή μέχρι τη Παρασκευή.η αναμονή σε σκοτώνει αλλά δεν μπορείς να κάνεις Κάτι αλλο και πρέπει να Είσαι ήρεμη για το σπορι  σου.τωρα Αφού θα πας σε άλλο.μικροβιολογικο για να Είσαι πιο σίγουρη Αφού θα πας σήμερα να ξαναπάς τη Τετάρτη για να δεις την αύξηση της χοριακης .

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , P.L.L. είπε:

Αν εισαι στην αρχη της 6ης εβδομαδας τοτε λογικό ειναι να δείτε μονο έναν μικρο σάκο. Ρωτα και την @Κελυ 32 που ειχε πλαντάξει στο κλάμα οταν είδαν μονο σάκο ενώ περίμενε να δει κι εμβρυϊκα στοιχεία. Η την @anemoni1989 που στην 6η εβδομαδα δεν θα έβλεπε ουτε ίχνος. Ξεχνα τη Χοριακη. Το σώμα σου παράγει πολλή. Καλο αυτο. Αλλα άσε το μωρο να παρει τον χρόνο του. Για εμενα μπορει να σε κανει και χειρότερα να πας σημερα. Αν μπορείς κάνε υπομονή και πήγαινε σε λίγες μέρες. 

ΥΓ: ελπιζω να μην πληρώνεις τη γιατρο καθε φορα που πας για υπέρηχο! 

Ααα @fairy-mary πολυ σωστα!!! Εγω ειχα απογοητευτει τελειως οταν πηγα και ειδα μονο σακο ενω ημουν και εγω σχεδον 6 βδομαδων...Μετα απο λιγες μερες ομως ακουσα και καρδουλα!! Κανε λιγη υπομονη .Ξερω πολυ καλα ποσο ψυχοφθορο ειναι... Ομως πραγματικα ειναι οριακο το χρονικο σημειο που πηγες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...