Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια έχω μια απορία,ίσως τελείως παράλογη,αλλά θα σκάσω.Μου έχει μείνει ένα ακόμη έμβρυο από τα πέντε  και σε περίπτωση που δεν πιάσει,θα προχωρήσω σε ωοληψια κτλ.Τα πέντε έμβρυα,είναι από τότε που ήμουν 36.Αν δεν πιάσει ούτε αυτό,τότε μιλάμε για ποσοστό επιτυχίας 20%,δλδ μόνο η κορούλα μου.Αξιζει να κάνω ξανά ωοληψια?Δεν θα έχω απειροελάχιστες πιθανότητες να έχω κάποιο υγιές  έμβρυο τώρα στα 39? ☹️

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

πρίν από 26 λεπτά , smaro30 είπε:

κορίτσια τι κάνετε; καινουργια στην παρέα σας!!!! Συγχαρητήρια σε όλες τις εγκυούλες και εύχομαι σύντομα σε εμάς που πρσπαθούμε!

Για να γνωριστούμε έχω μία κόρη 22 μηνών και προσπαθούμε τον τελευταίο μήνα για δεύτερο με τον σύζυγο. Ενώ πήγα στον γυναικολόγο για μια κολπίτιδα (άσχετο τελείως) με έβαλε να κάνω μια β χοριακή πριν την καθυστέρηση που βγήκε θετική, 55 μονάδες!!! Δεν το πίστευα!!! Σήμερα ξαναέκανα χοριακή σε άλλο μικροβιολογικό (γιατι το πρώτο έκλεισε λόγω διακοπων) και βγήκε στάσιμη, πρώτη ημέρα καθυστέρησης... Ο γυναικολόγος μου είπε να περιμένω μέχρι την Παρασκευή να δω αν αδιαθετήσω και αν όχι να ξανακάνω την Παρασκευή μια χοριακη. Έτυχε σε καμία σας κάτι τέτοιο;;; Είμαι να σκάσω... Στεναχωρέθηκα τόσο πολύ, μόνο αυτό σκέφτομαι... πως θα περάσουν οι ημέρες με τόσο άγχος...

Καλησπέρα.καταρχας Καλώς όρισες στη παρέα μας και να χαίρεσαι τη μικρή σου.ρωτησε το γιατρό μήπως πάρεις προγεστερόνη για αρχή,   βοηθάει στην αύξηση της χοριακης.τωρα αν είναι βιοχημική σκέψου ότι τελείωσε γρήγορα χωρίς να είσαι σε προχωρημένη εγκυμοσύνη και να έχεις άλλες διαδικασίες μετά.απ'την άλλη έχεις κάνει ήδη ρνα παιδάκι άρα λογικά μιλάμε για τυχαίο γεγονός αν δεν προχωρήσει.υπομονη μέχρι την Παρασκευή και μακάρι να είναι όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

Κορίτσια μου πόσο χαίρομαι για τις εγκυούλες!! ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΕ ΟΟΛΕΕΕΣ!! Εγώ είχα και έχω πολύ τρέξιμο με τις ετοιμασίες σπιτιου και γάμου, ώστε δεν προλάβαινα να μπω. Εύχομαι ολόψυχα ό,τι καλύτερο όχι μονο στις εγκυμονούσες, αλλά και στις κοπέλες που προσπαθούν. Μην ξεχνάμε ότι κάθε νέα προσπάθεια ισούται με ευχαρίστηση του σεξ με τον άνθρωπό μας! Να βλεπουμε τα θετικά και ας απολαύσουμε αυτες τις όμορφες στιγμές!

:wub:Με λίγα λόγια δωστε του να καταλάβει και θα έρθει το μωράκι!! :P

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, smaro30 είπε:

ευχαριστώ για την απάντηση... δεν ξέρω ελπίζω ίσως σε ένα θαύμα, ίσως να ανέβει πάλι η χοριακή και δεν ξέρω αν όντως αυτό γίνεται... πραγματικά δεν έχω άλλη επιλογή οπότε θα περιμένω μέχρι την Παρασκευή και απλά θα δούμε πως θα πάει. Ελπίζω όλα να πάνε καλά. Τι άγχος και αυτό! Τελικά από τις εξετάσεις που έκανες τι σου είπαν; Αν επιτρέπεται βέβαια αλλιώς καταλαβαίνω

Σαφως εύχομαι να πάει καλα και να ελπίζεις πάντα!! Το άγχος σε αυτές τις περιπτωσεις είναι τεράστιο δεν το συζητω.. Δεν έχω κάνει εξετασεις δεν προλαβα. Τον Σεπτέμβρη θα τις κάνω. Η πρώτη είπαμε πως έτυχε αλλα και δεύτερη στο καπάκι μάλλον “πέτυχε” και δεν έτυχε..Θα δείξει 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, kido είπε:

Αρα δεν είχε κάνει λάθος η Βιοιατρικη; Όλα καλά φαίνονται παντως, εγώ πιστεύω έχεις δίδυμα! Έχετε γονίδιο κληρονομικοτητα;

Τώρα το είδα...

Ο αδερφός της μαμάς μου έχει δίδυμα άλλα δε νομιζω ότι παίζει ρόλο γιατί αυτό προέρχεται από τη γυναίκα νομίζω.


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι @fairy-mary απο τη γυναίκα προέρχεται. Βέβαια στη δίκη σου περίπτωση, εφόσον είδατε μονο έναν σάκο, αν εχεις διδυμα θα ειναι ομοζυγωτικα, πράγμα που νομιζω πως ακομα οι γιατροί δεν εχουν καταλάβει γιατι κάποιες φορές συμβαίνει και αν εχει σχέση με την κληρονομικότητα. 

Καλωσήρθες @smaro30! Να σου ζήσει το παιδάκι σου και να κανεις σύντομα το δεύτερο. Αν ειχες βιοχημικη μην ανησυχείς. Συμβαίνει σε υπερβολικά μεγάλο βαθμό. Τον επόμενο μήνα θα εισαι έγκυος με το δεύτερο παιδάκι σου :-) Μην αμελησεις να μπεις να μας το ανακοινώσεις! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , P.L.L. είπε:

Ναι @fairy-mary απο τη γυναίκα προέρχεται. Βέβαια στη δίκη σου περίπτωση, εφόσον είδατε μονο έναν σάκο, αν εχεις διδυμα θα ειναι ομοζυγωτικα, πράγμα που νομιζω πως ακομα οι γιατροί δεν εχουν καταλάβει γιατι κάποιες φορές συμβαίνει και αν εχει σχέση με την κληρονομικότητα. 

Καλωσήρθες @smaro30! Να σου ζήσει το παιδάκι σου και να κανεις σύντομα το δεύτερο. Αν ειχες βιοχημικη μην ανησυχείς. Συμβαίνει σε υπερβολικά μεγάλο βαθμό. Τον επόμενο μήνα θα εισαι έγκυος με το δεύτερο παιδάκι σου :-) Μην αμελησεις να μπεις να μας το ανακοινώσεις! 

Αχ!ας είναι καλά και ας είναι 1,2,3 αγόρια κορίτσια δε με νοιάζει αρκεί να είναι Καλά!

Τώρα που τα κοιτούσα λίγο είχα επαφές 28 29 & 30 Ιουλίου...Κάπου εκεί έγινε ότι έγινε...Άρα ίσως και να είναι λογικό που δε φάνηκε Καλά κάτι.

  • Μου αρέσει 1

aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , fairy-mary είπε:

Αχ!ας είναι καλά και ας είναι 1,2,3 αγόρια κορίτσια δε με νοιάζει αρκεί να είναι Καλά!

Τώρα που τα κοιτούσα λίγο είχα επαφές 28 29 & 30 Ιουλίου...Κάπου εκεί έγινε ότι έγινε...Άρα ίσως και να είναι λογικό που δε φάνηκε Καλά κάτι.

Ωορρηξία  ποτέ; Θυμάμαι ότι ως την 17η μερα δεν είχες βρει θετικό. Εγώ παράγγειλα τα onestep έτσι για αλλαγή και ξεκίνησα από την 11η μερα και ακόμα να δω θετικό. Σήμερα είμαι στην 14η αλλά δεν έχων νιώσει ακόμα πόνο οωρρηξιας... μαλλον θα το βρω αύριο...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , kido είπε:

Ωορρηξία  ποτέ; Θυμάμαι ότι ως την 17η μερα δεν είχες βρει θετικό. Εγώ παράγγειλα τα onestep έτσι για αλλαγή και ξεκίνησα από την 11η μερα και ακόμα να δω θετικό. Σήμερα είμαι στην 14η αλλά δεν έχων νιώσει ακόμα πόνο οωρρηξιας... μαλλον θα το βρω αύριο...

Μέχρι 27/7 έκανα τεστ άλλα δεν είχα βρει θετικο.

Μετά τα παράτησα.

Άρα λογικά ότι έγινε έγινε εκείνο το τριήμερο.

Ψιλό στάνταρ δεν είναι εσένα η ωορρηξια σου;

Άρα θα το βρεις λογικά αύριο μεθαύριο!

 


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, fairy-mary είπε:

Λοιπόν κορίτσια μόλις με πήραν από το μικροβιολογικο.

8700 η χοριακη, άρα ανεβαίνει με πολύ καλό ρυθμό.

Τώρα περιμένω την Παρασκευή να δούμε τι θα δούμε!

Κάπως ηρέμησα

Μπραβο κοριτσακι μου ολα καλα θα πανε.

2 ώρες πρίν, smaro30 είπε:

κορίτσια τι κάνετε; καινουργια στην παρέα σας!!!! Συγχαρητήρια σε όλες τις εγκυούλες και εύχομαι σύντομα σε εμάς που πρσπαθούμε!

Για να γνωριστούμε έχω μία κόρη 22 μηνών και προσπαθούμε τον τελευταίο μήνα για δεύτερο με τον σύζυγο. Ενώ πήγα στον γυναικολόγο για μια κολπίτιδα (άσχετο τελείως) με έβαλε να κάνω μια β χοριακή πριν την καθυστέρηση που βγήκε θετική, 55 μονάδες!!! Δεν το πίστευα!!! Σήμερα ξαναέκανα χοριακή σε άλλο μικροβιολογικό (γιατι το πρώτο έκλεισε λόγω διακοπων) και βγήκε στάσιμη, πρώτη ημέρα καθυστέρησης... Ο γυναικολόγος μου είπε να περιμένω μέχρι την Παρασκευή να δω αν αδιαθετήσω και αν όχι να ξανακάνω την Παρασκευή μια χοριακη. Έτυχε σε καμία σας κάτι τέτοιο;;; Είμαι να σκάσω... Στεναχωρέθηκα τόσο πολύ, μόνο αυτό σκέφτομαι... πως θα περάσουν οι ημέρες με τόσο άγχος...

Καλως ηρθες στην παρεα μας και να σου ζήσει το μωρακι σου.οσο για τωρα μην στεναχωριεσαι και μην απογοητευεσαι

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , fairy-mary είπε:

Μέχρι 27/7 έκανα τεστ άλλα δεν είχα βρει θετικο.

Μετά τα παράτησα.

Άρα λογικά ότι έγινε έγινε εκείνο το τριήμερο.

Ψιλό στάνταρ δεν είναι εσένα η ωορρηξια σου;

Άρα θα το βρεις λογικά αύριο μεθαύριο!

 

Ναι όσες φορές είχα κάνει της hometest είχα βρει θετικό το νωρίτερο 11 και το αργότερο την 14η μερα. Συνήθως το βρίσκω 12-13η γιατί έχω 28αρη κύκλο, τώρα με αυτή τη μάρκα δεν ξέρω δεν έχω βρει κι αγχώνομαι μην την έχασα. Τι ήθελα και τα πήρα! Κάθε φορά το μετανιώνω! Θα συνεχίσω επαφές και τεστ ως Πεμπτη και βλέπουμε....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 5 λεπτά , kido είπε:

Ναι όσες φορές είχα κάνει της hometest είχα βρει θετικό το νωρίτερο 11 και το αργότερο την 14η μερα. Συνήθως το βρίσκω 12-13η γιατί έχω 28αρη κύκλο, τώρα με αυτή τη μάρκα δεν ξέρω δεν έχω βρει κι αγχώνομαι μην την έχασα. Τι ήθελα και τα πήρα! Κάθε φορά το μετανιώνω! Θα συνεχίσω επαφές και τεστ ως Πεμπτη και βλέπουμε....

Να σου πω και εγώ το μετάνιωσα που τα πήρα τον προηγούμενο μήνα, αλλά ήθελα να δω αν θα κάνω ωορρηξια μετά τη βιοχημική. 

Και μάλλον από το άγχος μου δεν έκανα τόσες μέρες και όταν τα σταμάτησα...τσουπ θα έγινε.

Άτιμο πράγμα το άγχος...μας τρώει...Αλλά και πως να το καταπολεμήσεις, είναι δύσκολο 


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , fairy-mary είπε:

Να σου πω και εγώ το μετάνιωσα που τα πήρα τον προηγούμενο μήνα, αλλά ήθελα να δω αν θα κάνω ωορρηξια μετά τη βιοχημική. 

Και μάλλον από το άγχος μου δεν έκανα τόσες μέρες και όταν τα σταμάτησα...τσουπ θα έγινε.

Άτιμο πράγμα το άγχος...μας τρώει...Αλλά και πως να το καταπολεμήσεις, είναι δύσκολο 

Πάντως και που δεν τη βρήκες έγκυος εμεινες! Αυτο μετράει! Εγώ είπα να χαλαρώσω να μην ασχολούμαι αλλά κάτι με έτρωγε ότι θα κάνουμε καλύτερη προσπάθεια με τα τεστ κ πήρα 20.. τέλος πάντων. Σεξ κάνουμε από την 11η ...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , kido είπε:

Πάντως και που δεν τη βρήκες έγκυος εμεινες! Αυτο μετράει! Εγώ είπα να χαλαρώσω να μην ασχολούμαι αλλά κάτι με έτρωγε ότι θα κάνουμε καλύτερη προσπάθεια με τα τεστ κ πήρα 20.. τέλος πάντων. Σεξ κάνουμε από την 11η ...

@fairy-maryτο αγχος δυστηχως οσο και να προσπαθουμε δεν φευγει ειναι κατι που θελουμε πολυ και ειναι συνεχεια στο μυαλο μας.

@kidoεγω δεν εχω παρει ποτε τεστακια να κανω γιατι ετσι οπως ειμαι εγω με το αγχος με τα τεστ θα ημουν χίλιες φορες χειροτερα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , P.L.L. είπε:

Κορίτσια πειτε με τρελή αλλα εμενα μου αρέσουν παρα πολυ τα τεστακια...!!! Θα μπορούσα να κανω και τα δικά σας με μεγάλη ευχαρίστηση!

Χαχαχαχαχα γιατι τετοιο βιτσιο με τα τεστακια.να σαι καλα με εκανες να γελάσω αρκετα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...