Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ria_ είπε:

Συγχαρητήριααααα κορίτσι μου...Τι συμπτώματα είχες???

Αχ ο ίδιος πόνος με έπιασε και τώρα 2η φορά,παρα πολύ έντονος σε σημείο να νοιωθω ότι δε μπορώ να κουνηθω..Αχ και εγώ λέω θα είμαι έγκυος και θα είναι εξωμήτριο τα ίδια σκέφτομαι άσε...Και μετά πάω στο άλλο άκρο ότι αν δεν είμαι αυτό π σ είπα έχω κάτι κακο... 10-12 περιμένω περίοδο..Λέω Κυριακή να κάνω τεστ αν κρατηθώ ...έχω πρώιμης αλλά νωρίς Μ φαίνεται..

Ενώ στην πρώτη εγκυμοσύνη λίγες μέρες πριν την καθυστέρηση απλά μου μύριζαν πράγματα, αυτή τη φορά μια εβδομάδα μετά την σύλληψη άρχισα να έχω ναυτία ειδικά τα πρωινά. Μετά ενοιωθα σουβλιες, πότε αριστερά και πότε δεξιά, πόνο στην μέση μου , μου μύριζαν φαγητά , είχα υπόταση και κάτι περίεργο και συγνώμη που το λέω αλλά είχε αλλάξει η οσμή των ούρων.  

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοπελες είμαι και εγώ καινούργια, αλλά σας διαβάζω πολύ καιρό και λόγο της εργασίας μου με βοηθούν αρκετά οι εμπειρίες σας.  

είπαμε να αρχίσουμε και εμεις τη προσπάθεια μας για μωράκι, αφού ακυρώθηκε ο γάμος μας τώρα τον Ιανουάριο λόγο κορονοϊού, είπαμε να τα κάνουμε ανάποδα αν και εγώ προτιμούσα πρώτα τον γάμο και μετά παιδί. Αλλά επειδή η κατάσταση με τον κορονοιο δεν ξέρουμε ποσό θα τραβήξει είπαμε ας ξεκινήσουμε προσπάθεια. Είμαστε στον πρώτο μήνα προσπαθειών. 

Εγώ ποτέ δεν είχα συμπτώματα περιόδου εκτός από πολύ σπάνιες περιπτωσεις που πονούσα λίγο την κοιλιά μου. Απλά όταν μου ερχόταν η περίοδος ένιωθα ότι θέλω να κοιμάμαι όλη μέρα. Πάντα ήμουν σταθερή στην περίοδο μου και πάντα ήξερα ποτέ θα μου ερχόταν, ποτέ δεν είχα καθυστέρηση σπάνιες περιπτωσεις μπορεί να είχα 2-3 ημερες πιο νωρις. Αλλά συνέχιζα για αρκετό χρονικό διάστημα σε εκείνο τον κύκλο πχ αν ήμουν 28 ημερες και είχα περίοδο 2 ημερες πιο νωρις τότε για πολλή καιρό είχα περίοδο στις 26 ημέρες. Γενικά η περίοδος μου μπορώ να πω κυμαίνεται από 25-29 αλλά είναι σταθερό. 
 

Συγγνωμη για αυτό όλο το κείμενο, απλά ήθελα να ρωτήσω αν έτυχε σε κάποια κοπέλα να είναι εγκυος και το μόνο σύμπτωμα να είναι η καθυστέρηση. Να μην νιώθει αυτά τα τσιμπήματα να μην έχει πονο και φούσκωμα στο στήθος, ούτε αυτό το καφέ έκκριμα της εμφύτευσης. Να μην έχει βασικά καθόλου συμπτώματα. Έτυχε σε κάποια; 
 

Σας ευχαριστώ πολύ


 

 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Φραουλίνο είπε:

Πως λένε αυτή την πολυβιταμίνη μπας και σταματήσουμε να κολυμπάμε στις τούφες;; Λάδι Σολωμού από τα καλύτερα τρώει η κυρία αλλά η τρίχα εκεί! 

Λάδι σολωμου έδινα κ εγώ κ δεν είδα καμια απολύτως διαφορα. Dermavet skin & fur γράφει απέξω... είναι πλαστικο μπουκαλάκι με ροζ-φούξια στην ετικέτα. Είναι λίγο τσιμπημένη...18€ τα 100 χάπια αλλά μας έχει σώσει γτ είμασταν λες κ έκοβαν βόλτες μπάλες από άχυρο στην άγρια Δύση ένα πράγμα... μυρίζουν κ ωραία, σαν κακάο ένα πράγμα κ έτσι δεν χρειάζεται να την κυνηγάω για να την πάρει...το νομίζει για λιχουδιά κ χαίρεται χαχα ότι άλλο έχω δώσει σε χάπι βρωμουσε κ κάναμε μάχη μέχρι να τη στριμώξω κ να της το βάλω στο στόμα.

  • Ευχαριστώ 1

CATwp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Rafaela_123 είπε:

Γεια σας κοπελες είμαι και εγώ καινούργια, αλλά σας διαβάζω πολύ καιρό και λόγο της εργασίας μου με βοηθούν αρκετά οι εμπειρίες σας.  

είπαμε να αρχίσουμε και εμεις τη προσπάθεια μας για μωράκι, αφού ακυρώθηκε ο γάμος μας τώρα τον Ιανουάριο λόγο κορονοϊού, είπαμε να τα κάνουμε ανάποδα αν και εγώ προτιμούσα πρώτα τον γάμο και μετά παιδί. Αλλά επειδή η κατάσταση με τον κορονοιο δεν ξέρουμε ποσό θα τραβήξει είπαμε ας ξεκινήσουμε προσπάθεια. Είμαστε στον πρώτο μήνα προσπαθειών. 

Εγώ ποτέ δεν είχα συμπτώματα περιόδου εκτός από πολύ σπάνιες περιπτωσεις που πονούσα λίγο την κοιλιά μου. Απλά όταν μου ερχόταν η περίοδος ένιωθα ότι θέλω να κοιμάμαι όλη μέρα. Πάντα ήμουν σταθερή στην περίοδο μου και πάντα ήξερα ποτέ θα μου ερχόταν, ποτέ δεν είχα καθυστέρηση σπάνιες περιπτωσεις μπορεί να είχα 2-3 ημερες πιο νωρις. Αλλά συνέχιζα για αρκετό χρονικό διάστημα σε εκείνο τον κύκλο πχ αν ήμουν 28 ημερες και είχα περίοδο 2 ημερες πιο νωρις τότε για πολλή καιρό είχα περίοδο στις 26 ημέρες. Γενικά η περίοδος μου μπορώ να πω κυμαίνεται από 25-29 αλλά είναι σταθερό. 
 

Συγγνωμη για αυτό όλο το κείμενο, απλά ήθελα να ρωτήσω αν έτυχε σε κάποια κοπέλα να είναι εγκυος και το μόνο σύμπτωμα να είναι η καθυστέρηση. Να μην νιώθει αυτά τα τσιμπήματα να μην έχει πονο και φούσκωμα στο στήθος, ούτε αυτό το καφέ έκκριμα της εμφύτευσης. Να μην έχει βασικά καθόλου συμπτώματα. Έτυχε σε κάποια; 
 

Σας ευχαριστώ πολύ


 

 

Γειά σου και καλώς ήρθες. Να σου πω μόνο από την εμπειρία μου και όχι ότι σημαίνει κάτι αυτό. Την πρώτη φορά που είχαμε ελεύθερες επαφές με τον άντρα μου είχα κι εγώ καθυστέρηση, νόμιζα ότι είμαι έγκυος. Νομίζω διαταράσσονται οι ορμόνες μας όταν ξεκινάμε ελεύθερες επαφές, λίγο και η λαχτάρα ότι μπορεί να έρθει μια εγκυμοσύνη. Πάντως ένα τεστακι θα σου λύσει την απορία, θα φύγει και το άγχος.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Penny28 είπε:

Καλημέρα σε ευχαριστώ πολύ.. Τελικά πήρα βιταμίνες τις pregnantcare μου είπε και μια φίλη μου ότι τις έπαιρνε ένα διάστημα για σύλληψη που τις είχε πει ο Γυναικολόγος της. 

Θέλω να πιστεύω πως και αυτές θα βοηθήσουν κάπως... Οι βιταμίνες που είχα πάρει ήταν οι anacaps reactiv και γράφουν επάνω πως απαγορεύεται σε εγκυμοσύνη και θηλασμό... Οπότε έφαγαν άκυρο!!! 

Τις είχα πάρει κ εγώ ένα διάστημα, αυτές που λέει before conception, αλλά δυσκολευόμουν γτ ήταν τεράστιες οι άτιμες κ με την έντονη μυρωδιά κ γεύση ανακατευόμουν. Αλλά είχα παρατηρησει πως είχαν δυναμώσει κ τα νύχια κ τα μαλλιά μου όσο τις έπαιρνα. 

Just now, Rafaela_123 είπε:

Γεια σας κοπελες είμαι και εγώ καινούργια, αλλά σας διαβάζω πολύ καιρό και λόγο της εργασίας μου με βοηθούν αρκετά οι εμπειρίες σας.  

είπαμε να αρχίσουμε και εμεις τη προσπάθεια μας για μωράκι, αφού ακυρώθηκε ο γάμος μας τώρα τον Ιανουάριο λόγο κορονοϊού, είπαμε να τα κάνουμε ανάποδα αν και εγώ προτιμούσα πρώτα τον γάμο και μετά παιδί. Αλλά επειδή η κατάσταση με τον κορονοιο δεν ξέρουμε ποσό θα τραβήξει είπαμε ας ξεκινήσουμε προσπάθεια. Είμαστε στον πρώτο μήνα προσπαθειών. 

Εγώ ποτέ δεν είχα συμπτώματα περιόδου εκτός από πολύ σπάνιες περιπτωσεις που πονούσα λίγο την κοιλιά μου. Απλά όταν μου ερχόταν η περίοδος ένιωθα ότι θέλω να κοιμάμαι όλη μέρα. Πάντα ήμουν σταθερή στην περίοδο μου και πάντα ήξερα ποτέ θα μου ερχόταν, ποτέ δεν είχα καθυστέρηση σπάνιες περιπτωσεις μπορεί να είχα 2-3 ημερες πιο νωρις. Αλλά συνέχιζα για αρκετό χρονικό διάστημα σε εκείνο τον κύκλο πχ αν ήμουν 28 ημερες και είχα περίοδο 2 ημερες πιο νωρις τότε για πολλή καιρό είχα περίοδο στις 26 ημέρες. Γενικά η περίοδος μου μπορώ να πω κυμαίνεται από 25-29 αλλά είναι σταθερό. 
 

Συγγνωμη για αυτό όλο το κείμενο, απλά ήθελα να ρωτήσω αν έτυχε σε κάποια κοπέλα να είναι εγκυος και το μόνο σύμπτωμα να είναι η καθυστέρηση. Να μην νιώθει αυτά τα τσιμπήματα να μην έχει πονο και φούσκωμα στο στήθος, ούτε αυτό το καφέ έκκριμα της εμφύτευσης. Να μην έχει βασικά καθόλου συμπτώματα. Έτυχε σε κάποια; 
 

Σας ευχαριστώ πολύ


 

 

Welcome! Εμείς είχαμε πει να μείνω έγκυος κ μετά να παντρευτούμε..το 2016 αυτό... κ τελικά ειπαμε ας παντρευτούμε πρώτα για να μη φάμε τη γκρίνια των μανάδων μας κ το κάνουμε μετά το παιδί...Ε..ακόμα το κάνουμε... χαχαχα 

Γενικα αφού έχεις σταθερό κύκλο θα είναι πιο εύκολο να υπολογίσεις ποτε έχεις ωορρηξία για να προσπαθείτε παραπάνω. Μπορείς να παραγγείλεις κ τεστ ωορρηξιας από την Hometest που είναι πολύ οικονομικά. Γκουγκλαρε το όνομα κ θα σου βγει το site. Μην ξοδέψεις σε clearblue, έχει λίγα μέσα κ είναι πανάκριβα.

Ειναι παρα πολλές κοπέλες που δεν έχουν κανένα απολύτως σύμπτωμα εκτός απτην καθυστέρηση. Το αίμα της εμφύτευσης συμβαίνει μόνο σε ένα 20% των περιπτώσεων κ δεν σημαίνει πως αν το είχες σε μια εγκυμοσύνη θα το έχεις κ στην επόμενη. Απλά όταν προσπαθείς καιρό το ψειρίζεις κ λίγο... κ τα συμπτώματα πριν την περίοδο είναι τα ίδια με τα συμπτώματα εγκυμοσύνης, οποτε ψάχνεις κάθε φορά τι διαφορετικό μπορεί να νιώθεις πχ

Just now, MarakiKakkin είπε:

Καλημέρα κορίτσια και χρόνια πολλά.. Σήμερα μετά από πέντε μέρες καθυστέρηση έκανα τεστ εγκυμοσύνης. Στα πρώτα δευτερόλεπτα εμφανίστηκε η δεύτερη γραμμουλα, έντονη.. Λογικό, είχα αρκετά συμπτώματα πριν καν την καθυστέρηση.

Είμαι 4 εβδ και 4 ημερών σύμφωνα με την εφαρμογή στο κινητό μου. Ελπίζω να βρεθούμε όλες στις μανουλες του Σεπτεμβρίου.

Συγχαρητήρια! Σου εύχομαι μια υγιή κ τελειομηνη εγκυμοσύνη!

Αντε να περάσουν οι μέρες μπας κ δω κ εγώ δεύτερη γραμμουλα!

  • Μου αρέσει 3

CATwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ παρά πολύ για τις απαντήσεις σας, ακόμα δεν έχω καθυστέρηση μόλις τώρα τελείωσε η ωορρηξία μου απλά το είχα σαν απορία γιατί οι περισσότερες εδώ έχουν συμπτώματα απ ότι διαβάζω εκτός από τη καθυστέρηση. Και επειδή εγώ γενικά δεν έχω καθόλου συνπτωματα και ούτε πονάω στην περίοδο (είμαι από τις τυχερές) λεω μήπως αυτό να ισχύει και στις εγκυμοσύνες να μην εχεις καθόλου σύμπτωμα εκτός από την καθυστέρηση που είναι το εμφανές. 
 

Ειπα αρχικά να μην τα δοκιμάσω αυτά τα τεστ και να ξεκινήσουμε χαλαρά και όποτε έρθει...
 

Εμας οι γονεις μας θα χαρούν πιο πολύ αν κάνουμε παιδί απ ότι να παντρευτούμε χαχαχαχα γιατί όλο μας το φαιρνουν σε συζήτηση, αν και εγώ τους το έκοψα ότι αν δεν γίνει ο γαμος δεν έχει παιδί, και έτσι θα είναι και μια ωραία έκπληξη γι αυτους. 
 

παιρνω και εγώ τις vitabiotics pregnant care before conception της ξεκίνησα 1 μήνα πριν ξεκινήσουμε προσπάθεια για να προετοιμάσω τον οργανισμό μου! Όντως παρατήρησα και εγώ λιγότερη τριχόπτωση!! 
 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaela_123 είπε:

Γεια σας κοπελες είμαι και εγώ καινούργια, αλλά σας διαβάζω πολύ καιρό και λόγο της εργασίας μου με βοηθούν αρκετά οι εμπειρίες σας.  

είπαμε να αρχίσουμε και εμεις τη προσπάθεια μας για μωράκι, αφού ακυρώθηκε ο γάμος μας τώρα τον Ιανουάριο λόγο κορονοϊού, είπαμε να τα κάνουμε ανάποδα αν και εγώ προτιμούσα πρώτα τον γάμο και μετά παιδί. Αλλά επειδή η κατάσταση με τον κορονοιο δεν ξέρουμε ποσό θα τραβήξει είπαμε ας ξεκινήσουμε προσπάθεια. Είμαστε στον πρώτο μήνα προσπαθειών. 

Εγώ ποτέ δεν είχα συμπτώματα περιόδου εκτός από πολύ σπάνιες περιπτωσεις που πονούσα λίγο την κοιλιά μου. Απλά όταν μου ερχόταν η περίοδος ένιωθα ότι θέλω να κοιμάμαι όλη μέρα. Πάντα ήμουν σταθερή στην περίοδο μου και πάντα ήξερα ποτέ θα μου ερχόταν, ποτέ δεν είχα καθυστέρηση σπάνιες περιπτωσεις μπορεί να είχα 2-3 ημερες πιο νωρις. Αλλά συνέχιζα για αρκετό χρονικό διάστημα σε εκείνο τον κύκλο πχ αν ήμουν 28 ημερες και είχα περίοδο 2 ημερες πιο νωρις τότε για πολλή καιρό είχα περίοδο στις 26 ημέρες. Γενικά η περίοδος μου μπορώ να πω κυμαίνεται από 25-29 αλλά είναι σταθερό. 
 

Συγγνωμη για αυτό όλο το κείμενο, απλά ήθελα να ρωτήσω αν έτυχε σε κάποια κοπέλα να είναι εγκυος και το μόνο σύμπτωμα να είναι η καθυστέρηση. Να μην νιώθει αυτά τα τσιμπήματα να μην έχει πονο και φούσκωμα στο στήθος, ούτε αυτό το καφέ έκκριμα της εμφύτευσης. Να μην έχει βασικά καθόλου συμπτώματα. Έτυχε σε κάποια; 
 

Σας ευχαριστώ πολύ


 

 

Καλησπέρα ναι έχει τύχει σε πολλές κοπέλες να μην έχουν κανένα σύμπτωμα πέρα από την καθυστέρηση. Πολλες κοπέλες το έχουν αναφέρει και στο φόρουμ. Να πας να κάνεις μια χοριακη κατευθείαν αν έχεις καθυστέρηση μην ασχοληθείς με τεστ εγκυμοσύνης είναι τζάμπα χρήματα και έχουν την ίδια τιμή με τη χοριακη. Αυτό το λέω διότι την πρωτη φορα που εμεινα εγκυος, αν και δεν εξελίχθηκε λόγω βιοχημική κύησης έκανα τεστ εγκυμοσύνης και βγήκε αρνητικό και την ίδια μέρα έκανα και χοριακη και ήμουν έγκυος τελικά. Δεν ανιχνεύουν όλα την ορμόνη ειδικά αν η συλληψη έχει γίνει αργά μέσα στο κύκλο. Η χοριακη είναι πιο αξιόπιστη. Και εγώ έχω 2 μέρες καθυστέρηση αλλά θα παω κατευθείαν σε 2 μέρες για χοριακη  αν δεν έρθει. Και εγώ έχω σταθερό κύκλο 26-30( 30 σπανια αδιαθετώ) τώρα ειμαι 29 μέρα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaela_123 είπε:

Γεια σας κοπελες είμαι και εγώ καινούργια, αλλά σας διαβάζω πολύ καιρό και λόγο της εργασίας μου με βοηθούν αρκετά οι εμπειρίες σας.  

είπαμε να αρχίσουμε και εμεις τη προσπάθεια μας για μωράκι, αφού ακυρώθηκε ο γάμος μας τώρα τον Ιανουάριο λόγο κορονοϊού, είπαμε να τα κάνουμε ανάποδα αν και εγώ προτιμούσα πρώτα τον γάμο και μετά παιδί. Αλλά επειδή η κατάσταση με τον κορονοιο δεν ξέρουμε ποσό θα τραβήξει είπαμε ας ξεκινήσουμε προσπάθεια. Είμαστε στον πρώτο μήνα προσπαθειών. 

Εγώ ποτέ δεν είχα συμπτώματα περιόδου εκτός από πολύ σπάνιες περιπτωσεις που πονούσα λίγο την κοιλιά μου. Απλά όταν μου ερχόταν η περίοδος ένιωθα ότι θέλω να κοιμάμαι όλη μέρα. Πάντα ήμουν σταθερή στην περίοδο μου και πάντα ήξερα ποτέ θα μου ερχόταν, ποτέ δεν είχα καθυστέρηση σπάνιες περιπτωσεις μπορεί να είχα 2-3 ημερες πιο νωρις. Αλλά συνέχιζα για αρκετό χρονικό διάστημα σε εκείνο τον κύκλο πχ αν ήμουν 28 ημερες και είχα περίοδο 2 ημερες πιο νωρις τότε για πολλή καιρό είχα περίοδο στις 26 ημέρες. Γενικά η περίοδος μου μπορώ να πω κυμαίνεται από 25-29 αλλά είναι σταθερό. 
 

Συγγνωμη για αυτό όλο το κείμενο, απλά ήθελα να ρωτήσω αν έτυχε σε κάποια κοπέλα να είναι εγκυος και το μόνο σύμπτωμα να είναι η καθυστέρηση. Να μην νιώθει αυτά τα τσιμπήματα να μην έχει πονο και φούσκωμα στο στήθος, ούτε αυτό το καφέ έκκριμα της εμφύτευσης. Να μην έχει βασικά καθόλου συμπτώματα. Έτυχε σε κάποια; 
 

Σας ευχαριστώ πολύ


 

 

Εγω κοριτσι μου.. Εμεινα εγκυος και μετα ειχα τα συμπτωματα.. Το μονο που ειχα ειναι να νιωθω μονιμως οτι θα ερθει περιοδος.. Αυτο ξερεις το αισθημα βαρους στην μητρα χαμηλα και κραμπες.. Τιποτα αλλο.. Μετα ξεκινησαν εμενα η υπνηλία κι πονος στηθους και μολις εκλεισα ενα μηνα εγκυμοσυνης ξεκινησαν οι ανακατωσουρες και εμετοι.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , MarakiKakkin είπε:

Ενώ στην πρώτη εγκυμοσύνη λίγες μέρες πριν την καθυστέρηση απλά μου μύριζαν πράγματα, αυτή τη φορά μια εβδομάδα μετά την σύλληψη άρχισα να έχω ναυτία ειδικά τα πρωινά. Μετά ενοιωθα σουβλιες, πότε αριστερά και πότε δεξιά, πόνο στην μέση μου , μου μύριζαν φαγητά , είχα υπόταση και κάτι περίεργο και συγνώμη που το λέω αλλά είχε αλλάξει η οσμή των ούρων.  

Κατάλαβα ,κοίτα εγώ περίμενω σε 4-6 μέρες, το μόνο διαφορετικό αυτή τη φορά που παρατήρησα ότι το στήθος μ άρχισε να με πονάει μετά την ωορηξια μου και με ενοχλούν οι θήλες μου και οι σουβλιες που λες επίσης και σήμερα με έπιασαν 3 πάρα πολύ έντονες μέχρι που σκέφτηκα μην έχω κάτι .. Έχω ένα τεστ πρώιμης αλλά λέω να τ κάνω σαββατοκύριακο..

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, MarakiKakkin είπε:

Καλημέρα κορίτσια και χρόνια πολλά.. Σήμερα μετά από πέντε μέρες καθυστέρηση έκανα τεστ εγκυμοσύνης. Στα πρώτα δευτερόλεπτα εμφανίστηκε η δεύτερη γραμμουλα, έντονη.. Λογικό, είχα αρκετά συμπτώματα πριν καν την καθυστέρηση.

Είμαι 4 εβδ και 4 ημερών σύμφωνα με την εφαρμογή στο κινητό μου. Ελπίζω να βρεθούμε όλες στις μανουλες του Σεπτεμβρίου.

Συγχαρητήρια. Μια τελειομηνη εγκυμοσυνη σου εύχομαι 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Sofiamar93 είπε:

Εγω κοριτσι μου.. Εμεινα εγκυος και μετα ειχα τα συμπτωματα.. Το μονο που ειχα ειναι να νιωθω μονιμως οτι θα ερθει περιοδος.. Αυτο ξερεις το αισθημα βαρους στην μητρα χαμηλα και κραμπες.. Τιποτα αλλο.. Μετα ξεκινησαν εμενα η υπνηλία κι πονος στηθους και μολις εκλεισα ενα μηνα εγκυμοσυνης ξεκινησαν οι ανακατωσουρες και εμετοι.. 

 Σε ευχαριστώ πολύ, ποσό καιρό είστε σε προσπάθεια; 
 

@Marifei Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, εύχομαι να είσαι, εγώ περίπου σε 10 ημερες θα ξέρουμε αν το πετύχαμε...

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Γεια σας κοπελες είμαι και εγώ καινούργια, αλλά σας διαβάζω πολύ καιρό και λόγο της εργασίας μου με βοηθούν αρκετά οι εμπειρίες σας.  

είπαμε να αρχίσουμε και εμεις τη προσπάθεια μας για μωράκι, αφού ακυρώθηκε ο γάμος μας τώρα τον Ιανουάριο λόγο κορονοϊού, είπαμε να τα κάνουμε ανάποδα αν και εγώ προτιμούσα πρώτα τον γάμο και μετά παιδί. Αλλά επειδή η κατάσταση με τον κορονοιο δεν ξέρουμε ποσό θα τραβήξει είπαμε ας ξεκινήσουμε προσπάθεια. Είμαστε στον πρώτο μήνα προσπαθειών. 

Εγώ ποτέ δεν είχα συμπτώματα περιόδου εκτός από πολύ σπάνιες περιπτωσεις που πονούσα λίγο την κοιλιά μου. Απλά όταν μου ερχόταν η περίοδος ένιωθα ότι θέλω να κοιμάμαι όλη μέρα. Πάντα ήμουν σταθερή στην περίοδο μου και πάντα ήξερα ποτέ θα μου ερχόταν, ποτέ δεν είχα καθυστέρηση σπάνιες περιπτωσεις μπορεί να είχα 2-3 ημερες πιο νωρις. Αλλά συνέχιζα για αρκετό χρονικό διάστημα σε εκείνο τον κύκλο πχ αν ήμουν 28 ημερες και είχα περίοδο 2 ημερες πιο νωρις τότε για πολλή καιρό είχα περίοδο στις 26 ημέρες. Γενικά η περίοδος μου μπορώ να πω κυμαίνεται από 25-29 αλλά είναι σταθερό. 
 

Συγγνωμη για αυτό όλο το κείμενο, απλά ήθελα να ρωτήσω αν έτυχε σε κάποια κοπέλα να είναι εγκυος και το μόνο σύμπτωμα να είναι η καθυστέρηση. Να μην νιώθει αυτά τα τσιμπήματα να μην έχει πονο και φούσκωμα στο στήθος, ούτε αυτό το καφέ έκκριμα της εμφύτευσης. Να μην έχει βασικά καθόλου συμπτώματα. Έτυχε σε κάποια; 
 

Σας ευχαριστώ πολύ


 

 

Καλησπέρα κορίτσι μου! Εγώ είχα πολλές φορές καθυστέρηση στην περίοδο μου οπότε κατάλαβα εγκυμοσύνη στην 8η εβδομάδα όταν είπα τυχαία να κάνω ένα τεστ γιατί άρχισε να πρηζεται το στήθος μου, αλλά όχι από την αρχή.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...