Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

10 ώρες πρίν, Emilly είπε:

Περαστικά πένυ μου.να σου πω κ εμείς με μια παράξενη ίωση είμασταν με πονοκέφαλο κ πολυυυυ ζάλη.τι σκατα ίωση ήταν αυτή;;πιο παράξενο πράμα δεν έχουμε κολησει.εγω μόνο χθες δέκατα κ ίλιγγο.σημερα είμαι καλύτερα.καλη χρόνια να εχουμε.

Ευχαριστω πολύ άσε μας έχει τρελάνει εμάς!!! Από την Πέμπτη και μετά είμαστε χάλια...ευτυχώς δε κάναμε πυρετό πονοκέφαλο και πόνους στο στομάχι είχαμε περισσότερο... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλή χρονιά σε όλες κορίτσια μου!! 

Εύχομαι σε όσες τα κατάφεραν να τους φέρει στην αγκαλιά τους η νέα χρονιά γερά τα μωράκια τους και σε όσες προσπαθούμε να έχουμε θετικά τεστακια που θα φέρουν γερά μωράκια!! 

Χρειάζομαι την βοήθεια σας. Νομίζω ότι έχω θετικό τεστ. Το έχω ανεβάσει στο προφίλ. Είναι πολυυυυυ αχνό. Σκέφτομαι ότι μπορεί να είναι γραμμή εξάτμισης. Στα μάτια μου εννοείται είναι μία ξεκάθαρη ροζ γραμμουλα. 

Αν έχει κάποια εμπειρία να με φωτίσει. 

Σήμερα αύριο περιμένω περίοδο. Υποθέτω ότι θα έπρεπε να είναι πιο ξεκάθαρο. 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamanino είπε:

Καλή χρονιά σε όλες κορίτσια μου!! 

Εύχομαι σε όσες τα κατάφεραν να τους φέρει στην αγκαλιά τους η νέα χρονιά γερά τα μωράκια τους και σε όσες προσπαθούμε να έχουμε θετικά τεστακια που θα φέρουν γερά μωράκια!! 

Χρειάζομαι την βοήθεια σας. Νομίζω ότι έχω θετικό τεστ. Το έχω ανεβάσει στο προφίλ. Είναι πολυυυυυ αχνό. Σκέφτομαι ότι μπορεί να είναι γραμμή εξάτμισης. Στα μάτια μου εννοείται είναι μία ξεκάθαρη ροζ γραμμουλα. 

Αν έχει κάποια εμπειρία να με φωτίσει. 

Σήμερα αύριο περιμένω περίοδο. Υποθέτω ότι θα έπρεπε να είναι πιο ξεκάθαρο. 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων! 

Καλησπέρα, καλή χρονιά! 
Δοκιμασε να την ξαναβάλεις κ να την μετακινήσεις πιο πάνω γτ πέφτει το τεστ κάτω κάτω κ το κόβει πριν φανεί το παραθυράκι. Δλδ βλέπω μόνο το πάνω μέρος απτό πλαστικο του τεστ κ καθόλου πιο κάτω..

  • Μου αρέσει 1

CATwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamanino είπε:

Καλή χρονιά σε όλες κορίτσια μου!! 

Εύχομαι σε όσες τα κατάφεραν να τους φέρει στην αγκαλιά τους η νέα χρονιά γερά τα μωράκια τους και σε όσες προσπαθούμε να έχουμε θετικά τεστακια που θα φέρουν γερά μωράκια!! 

Χρειάζομαι την βοήθεια σας. Νομίζω ότι έχω θετικό τεστ. Το έχω ανεβάσει στο προφίλ. Είναι πολυυυυυ αχνό. Σκέφτομαι ότι μπορεί να είναι γραμμή εξάτμισης. Στα μάτια μου εννοείται είναι μία ξεκάθαρη ροζ γραμμουλα. 

Αν έχει κάποια εμπειρία να με φωτίσει. 

Σήμερα αύριο περιμένω περίοδο. Υποθέτω ότι θα έπρεπε να είναι πιο ξεκάθαρο. 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων! 

Καλησπερα κορίτσι μου και καλή χρονιά!!

Αν βλέπω καλά διακρίνω μια πολύ άχνη γραμμουλα. Κι εμένα έτσι ήταν λίγες μέρες πριν την καθυστέρηση και ήμουν έγκυος. Σε ποια μέρα του κύκλου βρίσκεσαι;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Patataki83 είπε:

Καλησπέρα, καλή χρονιά! 
Δοκιμασε να την ξαναβάλεις κ να την μετακινήσεις πιο πάνω γτ πέφτει το τεστ κάτω κάτω κ το κόβει πριν φανεί το παραθυράκι. Δλδ βλέπω μόνο το πάνω μέρος απτό πλαστικο του τεστ κ καθόλου πιο κάτω..

Ευχαριστώ για την απάντηση σου! 

Νομίζω το ξαναέβαλα λίγο καλύτερα. Δεν ξέρω αν φαίνεται. 

Just now, MarakiKakkin είπε:

Καλησπερα κορίτσι μου και καλή χρονιά!!

Αν βλέπω καλά διακρίνω μια πολύ άχνη γραμμουλα. Κι εμένα έτσι ήταν λίγες μέρες πριν την καθυστέρηση και ήμουν έγκυος. Σε ποια μέρα του κύκλου βρίσκεσαι;

Καλήσπερα και σε ευχαριστώ. 

Σήμερα αύριο περιμένω περίοδο. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mamanino είπε:

Ευχαριστώ για την απάντηση σου! 

Νομίζω το ξαναέβαλα λίγο καλύτερα. Δεν ξέρω αν φαίνεται. 

Καλήσπερα και σε ευχαριστώ. 

Σήμερα αύριο περιμένω περίοδο. 

Ναι, τώρα φαίνεται ολόκληρο... νομιζω πως κ εγώ βλέπω μια αχνη γραμμή... αύριο θα φαίνεται πολύ καλύτερα! 

  • Μου αρέσει 1

CATwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamanino είπε:

Ευχαριστώ για την απάντηση σου! 

Νομίζω το ξαναέβαλα λίγο καλύτερα. Δεν ξέρω αν φαίνεται. 

Καλήσπερα και σε ευχαριστώ. 

Σήμερα αύριο περιμένω περίοδο. 

Ναι φαίνεται. Είναι θετικό. Με το καλό.. Σήμερα θα κάνω κι εγώ τεστακι. Έχω την εντύπωση ότι θα ανοιξουμε τις μανουλες του Σεπτεμβρίου..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Patataki83 είπε:

Ναι, τώρα φαίνεται ολόκληρο... νομιζω πως κ εγώ βλέπω μια αχνη γραμμή... αύριο θα φαίνεται πολύ καλύτερα! 

Σε ευχαριστώ! Το βλέπεις θετικό κι εσύ! Δεν κάνουν τα μάτια μου πουλάκια!! 

Σκοπεύω να κάνω και αύριο ένα αν δεν έρθει περίοδος. 

Σου εύχομαι τα καλύτερα! 

Just now, MarakiKakkin είπε:

Ναι φαίνεται. Είναι θετικό. Με το καλό.. Σήμερα θα κάνω κι εγώ τεστακι. Έχω την εντύπωση ότι θα ανοιξουμε τις μανουλες του Σεπτεμβρίου..

Σε ευχαριστώ!

Εύχομαι να δεις τις δύο γραμμές και όντως να βρεθούμε στις μανούλες Σεπτεμβρίου! 

Στείλε όταν έχεις νέα! Με το καλό! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια ήθελα να ρωτήσω μήπως ξέρει κάποια κολεπα θα πάρω κάποιο συμπλήρωμα βιταμινών για μαλλιά λόγο του ότι είχα πάθει αλωπεκία πέρσι και τώρα έχουν αρχίσει να ξανά πέφτουν και φοβάμαι μήπως ξανά γίνει πάλι το ίδιο σε περίπτωση εγκυμοσύνης λέτε να υπάρχει θέμα?? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Penny28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ήθελα να ρωτήσω μήπως ξέρει κάποια κολεπα θα πάρω κάποιο συμπλήρωμα βιταμινών για μαλλιά λόγο του ότι είχα πάθει αλωπεκία πέρσι και τώρα έχουν αρχίσει να ξανά πέφτουν και φοβάμαι μήπως ξανά γίνει πάλι το ίδιο σε περίπτωση εγκυμοσύνης λέτε να υπάρχει θέμα?? 

γενικα πρεπει να αποφυγεις συμπληρωματα που εχουν μεσα μεγαλες ποσοτητες βιταμινης Α. 

παντως αν παρεις γενικα συμπληρωματα για πριν την συλληψη κανουν καλο κ στα μαλλια οποτε μπορεις να δοκιμασεις κατι τετοιο κ ετσι να εισαι καλλημενη ! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, linaa είπε:

γενικα πρεπει να αποφυγεις συμπληρωματα που εχουν μεσα μεγαλες ποσοτητες βιταμινης Α. 

παντως αν παρεις γενικα συμπληρωματα για πριν την συλληψη κανουν καλο κ στα μαλλια οποτε μπορεις να δοκιμασεις κατι τετοιο κ ετσι να εισαι καλλημενη ! 

Ναι οντως έχεις δίκιο καλύτερα να πάρω για την πριν την σύλληψη διάβασα τώρα τις οδηγίες και λέει ότι για εγκυμοσύνη και θηλασμό δεν επιτρέπεται οπότε να μην έχω και αυτό το άγχος.... Ξέρει καμία κοπέλα να μου πει γιατι δεν εχω ιδέα από αυτά να σας πω την αλήθεια...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Penny28 είπε:

Ναι οντως έχεις δίκιο καλύτερα να πάρω για την πριν την σύλληψη διάβασα τώρα τις οδηγίες και λέει ότι για εγκυμοσύνη και θηλασμό δεν επιτρέπεται οπότε να μην έχω και αυτό το άγχος.... Ξέρει καμία κοπέλα να μου πει γιατι δεν εχω ιδέα από αυτά να σας πω την αλήθεια...

οι πιο γνωστες κ πιο φτηνες ειναι οι pregnacare pre conception κ εχουν ολες τις βιταμινες μεσα. τωρα υπαρχουν πολλες που μπορεις να βρεις αν το ψαξεις λιγο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

οι πιο γνωστες κ πιο φτηνες ειναι οι pregnacare pre conception κ εχουν ολες τις βιταμινες μεσα. τωρα υπαρχουν πολλες που μπορεις να βρεις αν το ψαξεις λιγο.

Οκ. Σε ευχαριστώ πολύ θα κοιτάξω θα δω τι υπάρχει!!! 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!! Καλή χρονια σε ολεσ Με υγεία και σύντομα γεμάτες κοιλίτσες :wub:Επιστρέφω και εγώ στην παρέα σας να σας πω τα νέα μου.. από την προηγούμενη Τρίτη που είχα την βιοχημική και αδιαθέτησα σήμερα σχεδόν έχω καθαρίσει! Θα πάω σε λίγες μέρες να με δει και ο γιατρός μου.. και ξεκινάνε οι γόνιμες !! Μακάρι να έχω καθαρίσει και εσωτερικά! Και επίσης μακάρι να μου επιτρέψει να μπορέσω να προσπαθήσω κατευθείαν! Άμα έχει καμία εμπειρία ας μου πει!!

  • Μου αρέσει 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agapakiii είπε:

Γεια σας κορίτσια!! Καλή χρονια σε ολεσ Με υγεία και σύντομα γεμάτες κοιλίτσες :wub:Επιστρέφω και εγώ στην παρέα σας να σας πω τα νέα μου.. από την προηγούμενη Τρίτη που είχα την βιοχημική και αδιαθέτησα σήμερα σχεδόν έχω καθαρίσει! Θα πάω σε λίγες μέρες να με δει και ο γιατρός μου.. και ξεκινάνε οι γόνιμες !! Μακάρι να έχω καθαρίσει και εσωτερικά! Και επίσης μακάρι να μου επιτρέψει να μπορέσω να προσπαθήσω κατευθείαν! Άμα έχει καμία εμπειρία ας μου πει!!

Καλησπέρα. Εμένα ο γιατρός πάντα μου έλεγε να περιμένω άλλο ένα κύκλο μετά απο βιοχημική κύηση (έχω 5). Το ίδιο και η ενδοκρινολογος. Η αλήθεια είναι πως και η δεύτερη περίοδος συνήθως ηταν και αυτή έντονη 

Κορίτσια τελικά απαγορεύεται το εμβολιο για τον covid για όσους προσπαθούν για παιδί? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...