Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Maria2015 είπε:

Καλησπέρα. Εμένα ο γιατρός πάντα μου έλεγε να περιμένω άλλο ένα κύκλο μετά απο βιοχημική κύηση (έχω 5). Το ίδιο και η ενδοκρινολογος. Η αλήθεια είναι πως και η δεύτερη περίοδος συνήθως ηταν και αυτή έντονη 

Κορίτσια τελικά απαγορεύεται το εμβολιο για τον covid για όσους προσπαθούν για παιδί? 

Κορίτσι μου εγώ είμαι υγειονομικος κ αρνήθηκα να κάνω το εμβόλιο ύστερα κ από συζήτηση με γιατρο(αιματολόγο) . . Ουσιαστικά το εμβόλιο δν είναι οτι απαγορεύεται γτ προκαλεί θέματα γονιμότητας όπως είχε γράψει κάποια κοπέλα εδώ στο φόρουμ. Απλά αυτό που προκαλεί το εμβόλιο είναι διέγερση του ανοσοποιητικού συστήματος, δλδ το ανοσοποιητικό μας δουλεύει σε έντονους ρυθμούς οπότε είτε μπορεί να εμποδίσει την εμφύτευση είτε αν γίνει εμφύτευση κ υπάρξει εγκυμοσυνη μπορει να προκαλέσει αποβολή γτ το ανοσοποιητικό μας θα επιτεθεί στο έμβρυο. Αλλά τπτ από αυτά δν είναι σίγουρο γτ δυστυχώς δν υπάρχει μελέτη πάνω σε αυτό το θέμα. Αυτό που έγραφε κ στις οδηγίες του εμβολίου είναι ότι εφόσον κάνουμε κ την δεύτερη δόση να προσπαθήσουμε για εγκυμοσυνη μετά από δυο μήνες. Γι αυτό κ γω αρνήθηκα να το κάνω γτ έχω ήδη 2 αποβολες(1 φυσική σύλληψη κ 1 εξωσωματικη) κ τώρα θα κάνω μάλλον άλλη μια προσπάθεια για εμβρυομεταφορα κ μου είπε η γιατρος να το αφήσω τον εμβολιασμό για αργότερα. Ελπιζω να σε κάλυψα. 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Maria2015 είπε:

Καλησπέρα. Εμένα ο γιατρός πάντα μου έλεγε να περιμένω άλλο ένα κύκλο μετά απο βιοχημική κύηση (έχω 5). Το ίδιο και η ενδοκρινολογος. Η αλήθεια είναι πως και η δεύτερη περίοδος συνήθως ηταν και αυτή έντονη 

Κορίτσια τελικά απαγορεύεται το εμβολιο για τον covid για όσους προσπαθούν για παιδί? 

Καλησπέρα. Εμενα ο γυναικολογος μου,(αρκετά ενημερωμένος) μου είπε ότι δεν έχουν μελετηθεί οι επιπτώσεις στο εμβρυο και φοβούνται για πιθανά προβλήματα εμβρύου καθώς και ενδεχόμενες παθολογικές  επιπτώσεις στην  μείωση της ποιότητας των ωαριων και σπερματοζωαριων. Το θέμα δεν είναι μόνο το ανοσολογικο. Φυσικά αυτό δεν το ξέρει κανείς και οι πιθανοτητες είναι άπειροελαχιστες. Αλλά σε αυτες τις περιπτώσεις δεν παίζεις με τις πιθανότητες. 

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Agapakiii είπε:

Γεια σας κορίτσια!! Καλή χρονια σε ολεσ Με υγεία και σύντομα γεμάτες κοιλίτσες :wub:Επιστρέφω και εγώ στην παρέα σας να σας πω τα νέα μου.. από την προηγούμενη Τρίτη που είχα την βιοχημική και αδιαθέτησα σήμερα σχεδόν έχω καθαρίσει! Θα πάω σε λίγες μέρες να με δει και ο γιατρός μου.. και ξεκινάνε οι γόνιμες !! Μακάρι να έχω καθαρίσει και εσωτερικά! Και επίσης μακάρι να μου επιτρέψει να μπορέσω να προσπαθήσω κατευθείαν! Άμα έχει καμία εμπειρία ας μου πει!!

Καλη χρονια και σε εσενα αγαπακι..και εγω μια απο τα ιδια βιοχημικη τον προηγουμενο μηνα.. γενικα οσο μικρη ειναι εγκυμοσυνη τοσο γρηγορα καθαριζεις..σου ευχομαι τα καλυτερα..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Penny28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ήθελα να ρωτήσω μήπως ξέρει κάποια κολεπα θα πάρω κάποιο συμπλήρωμα βιταμινών για μαλλιά λόγο του ότι είχα πάθει αλωπεκία πέρσι και τώρα έχουν αρχίσει να ξανά πέφτουν και φοβάμαι μήπως ξανά γίνει πάλι το ίδιο σε περίπτωση εγκυμοσύνης λέτε να υπάρχει θέμα?? 

Καλησπέρα... έχω ακούσει ότι η βιοτινη κάνει καλό για την τριχόπτωση, αλλά επηρεάζει τις τιμές του θυρεοειδή κ όταν είναι να κάνουμε εξετάσεις πρέπει να την κόψουμε για καμια βδομάδα γτ δίνει ψεύδη αποτελέσματα... 

ασχετο κ σχετικό πάντως, δίνω στο σκυλί μας μια πολυβιταμινη ειδική για τριχόπτωση γτ έστρωνε φλοκάτη στα πατώματα καθημερινά, που περιέχει 50mg βιοτινη, 6000mg ω3 DHA, 1000mg chelated zinc κ 1000mg Manganese x3 χάπια την ημέρα κ σταμάτησε να μαδαει σχεδόν τελείως.... χωρίς παρεξήγηση, δεν τίθεται σύγκριση, αλλά για βιοτινη κ ω3 έχω ακούσει κ για εμάς πως λειτουργεί στην τριχόπτωση, οποτε ίσως βοηθανε κ τα αλλά δυο... zinc έχουν έτσι κ αλλιώς όλες οι προγεννητικες πολυβιταμίνες. Το τελευταίο δεν το έχω ψάξει... 


CATwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Patataki83 είπε:

Καλησπέρα... έχω ακούσει ότι η βιοτινη κάνει καλό για την τριχόπτωση, αλλά επηρεάζει τις τιμές του θυρεοειδή κ όταν είναι να κάνουμε εξετάσεις πρέπει να την κόψουμε για καμια βδομάδα γτ δίνει ψεύδη αποτελέσματα... 

ασχετο κ σχετικό πάντως, δίνω στο σκυλί μας μια πολυβιταμινη ειδική για τριχόπτωση γτ έστρωνε φλοκάτη στα πατώματα καθημερινά, που περιέχει 50mg βιοτινη, 6000mg ω3 DHA, 1000mg chelated zinc κ 1000mg Manganese x3 χάπια την ημέρα κ σταμάτησε να μαδαει σχεδόν τελείως.... χωρίς παρεξήγηση, δεν τίθεται σύγκριση, αλλά για βιοτινη κ ω3 έχω ακούσει κ για εμάς πως λειτουργεί στην τριχόπτωση, οποτε ίσως βοηθανε κ τα αλλά δυο... zinc έχουν έτσι κ αλλιώς όλες οι προγεννητικες πολυβιταμίνες. Το τελευταίο δεν το έχω ψάξει... 

Πως λένε αυτή την πολυβιταμίνη μπας και σταματήσουμε να κολυμπάμε στις τούφες;; Λάδι Σολωμού από τα καλύτερα τρώει η κυρία αλλά η τρίχα εκεί! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Agapakiii είπε:

Γεια σας κορίτσια!! Καλή χρονια σε ολεσ Με υγεία και σύντομα γεμάτες κοιλίτσες :wub:Επιστρέφω και εγώ στην παρέα σας να σας πω τα νέα μου.. από την προηγούμενη Τρίτη που είχα την βιοχημική και αδιαθέτησα σήμερα σχεδόν έχω καθαρίσει! Θα πάω σε λίγες μέρες να με δει και ο γιατρός μου.. και ξεκινάνε οι γόνιμες !! Μακάρι να έχω καθαρίσει και εσωτερικά! Και επίσης μακάρι να μου επιτρέψει να μπορέσω να προσπαθήσω κατευθείαν! Άμα έχει καμία εμπειρία ας μου πει!!

Καλησπέρα αν εισαι καθαρή δεν ειναι απαγορευτικό να ξαναπροσπαθησεις. Εγώ πέρυσι είχα μια βιοχημική και ο γιατρός μου είπε δεν ειναι απαγορευτικο αλλά αν δεν βιάζομαι δεν θα ήταν κακό να το αφήσω για ένα με δύο μήνες και να ξαναπροσπαθησω! Καλή επιτυχία!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Queen10 είπε:

Κορίτσι μου εγώ είμαι υγειονομικος κ αρνήθηκα να κάνω το εμβόλιο ύστερα κ από συζήτηση με γιατρο(αιματολόγο) . . Ουσιαστικά το εμβόλιο δν είναι οτι απαγορεύεται γτ προκαλεί θέματα γονιμότητας όπως είχε γράψει κάποια κοπέλα εδώ στο φόρουμ. Απλά αυτό που προκαλεί το εμβόλιο είναι διέγερση του ανοσοποιητικού συστήματος, δλδ το ανοσοποιητικό μας δουλεύει σε έντονους ρυθμούς οπότε είτε μπορεί να εμποδίσει την εμφύτευση είτε αν γίνει εμφύτευση κ υπάρξει εγκυμοσυνη μπορει να προκαλέσει αποβολή γτ το ανοσοποιητικό μας θα επιτεθεί στο έμβρυο. Αλλά τπτ από αυτά δν είναι σίγουρο γτ δυστυχώς δν υπάρχει μελέτη πάνω σε αυτό το θέμα. Αυτό που έγραφε κ στις οδηγίες του εμβολίου είναι ότι εφόσον κάνουμε κ την δεύτερη δόση να προσπαθήσουμε για εγκυμοσυνη μετά από δυο μήνες. Γι αυτό κ γω αρνήθηκα να το κάνω γτ έχω ήδη 2 αποβολες(1 φυσική σύλληψη κ 1 εξωσωματικη) κ τώρα θα κάνω μάλλον άλλη μια προσπάθεια για εμβρυομεταφορα κ μου είπε η γιατρος να το αφήσω τον εμβολιασμό για αργότερα. Ελπιζω να σε κάλυψα. Καλημέρα. Σ'ευχαριστω πολύ. Και εγώ σε νοσοκομείο δουλεύω διοικητικός (τώρα 10 μέρες) και μας ρώτησαν ποιος θα το κάνει. Εγώ έχω 4 αποβολές οπότε να μην το διακινδυνευσω. Απλά δεν ήξερα γιατί και οι γιατροι σου λένε δεν είμαστε ενημερωμένοι 

7 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Καλησπέρα. Εμενα ο γυναικολογος μου,(αρκετά ενημερωμένος) μου είπε ότι δεν έχουν μελετηθεί οι επιπτώσεις στο εμβρυο και φοβούνται για πιθανά προβλήματα εμβρύου καθώς και ενδεχόμενες παθολογικές  επιπτώσεις στην  μείωση της ποιότητας των ωαριων και σπερματοζωαριων. Το θέμα δεν είναι μόνο το ανοσολογικο. Φυσικά αυτό δεν το ξέρει κανείς και οι πιθανοτητες είναι άπειροελαχιστες. Αλλά σε αυτες τις περιπτώσεις δεν παίζεις με τις πιθανότητες. 

 

Οπότε δεν το συζητάω. Είμαι και στην ομάδα εμβολιασμού (ως διοικητικός)θα το κάνουμε στους άλλους. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Emilly Αχ πόσο σε σκέφτηκα σήμερα , είμαι σε αναμονή περιόδου κλασικα νομίζω ότι τα έχω όλα βέβαια αυτό που δε νομίζω να τ φαντάζομαι είναι ότι λίγο με ενοχλούν οι θήλες μου πρώτη φορά...Αλλά σήμερα το πρωί ενοιωσα ένα πάρα πολύ έντονο πόνο δεξιά αφού μιλούσα στο τηλ με το ζόρι κρατήθηκα να μη φωνάξω.και άρχισα να λέω κάτι έχω και να πάω στο γιατρό και να δεις δεν είναι καλό να πονάω και αν είμαι έγκυος ίσως είναι κακό αν δεν είμαι πάλι κάτι έχω μια παράνοια χαχαχαχχα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και χρόνια πολλά.. Σήμερα μετά από πέντε μέρες καθυστέρηση έκανα τεστ εγκυμοσύνης. Στα πρώτα δευτερόλεπτα εμφανίστηκε η δεύτερη γραμμουλα, έντονη.. Λογικό, είχα αρκετά συμπτώματα πριν καν την καθυστέρηση.

Είμαι 4 εβδ και 4 ημερών σύμφωνα με την εφαρμογή στο κινητό μου. Ελπίζω να βρεθούμε όλες στις μανουλες του Σεπτεμβρίου.

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, MarakiKakkin είπε:

Καλημέρα κορίτσια και χρόνια πολλά.. Σήμερα μετά από πέντε μέρες καθυστέρηση έκανα τεστ εγκυμοσύνης. Στα πρώτα δευτερόλεπτα εμφανίστηκε η δεύτερη γραμμουλα, έντονη.. Λογικό, είχα αρκετά συμπτώματα πριν καν την καθυστέρηση.

Είμαι 4 εβδ και 4 ημερών σύμφωνα με την εφαρμογή στο κινητό μου. Ελπίζω να βρεθούμε όλες στις μανουλες του Σεπτεμβρίου.

Συγχαρητήρια 

Μια υπέροχη τελειομηνη εγκυμοσύνη

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ria_ είπε:

@Emilly Αχ πόσο σε σκέφτηκα σήμερα , είμαι σε αναμονή περιόδου κλασικα νομίζω ότι τα έχω όλα βέβαια αυτό που δε νομίζω να τ φαντάζομαι είναι ότι λίγο με ενοχλούν οι θήλες μου πρώτη φορά...Αλλά σήμερα το πρωί ενοιωσα ένα πάρα πολύ έντονο πόνο δεξιά αφού μιλούσα στο τηλ με το ζόρι κρατήθηκα να μη φωνάξω.και άρχισα να λέω κάτι έχω και να πάω στο γιατρό και να δεις δεν είναι καλό να πονάω και αν είμαι έγκυος ίσως είναι κακό αν δεν είμαι πάλι κάτι έχω μια παράνοια χαχαχαχχα...

Μην φοβάσαι καθόλου για τον πόνο.εγω είχα σουβλιες στην αρχή τόσο που τρόμαζα κ έλεγα ότι κάτι δεν πάει καλά.σκεφτομουν εξωμήτριο.εντονες σουβλιες.μσκαρι κορίτσι μου στο εύχομαι.ποτε θα κάνεις τεστ;;; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, MarakiKakkin είπε:

Καλημέρα κορίτσια και χρόνια πολλά.. Σήμερα μετά από πέντε μέρες καθυστέρηση έκανα τεστ εγκυμοσύνης. Στα πρώτα δευτερόλεπτα εμφανίστηκε η δεύτερη γραμμουλα, έντονη.. Λογικό, είχα αρκετά συμπτώματα πριν καν την καθυστέρηση.

Είμαι 4 εβδ και 4 ημερών σύμφωνα με την εφαρμογή στο κινητό μου. Ελπίζω να βρεθούμε όλες στις μανουλες του Σεπτεμβρίου.

Συγχαρητήριααααα κορίτσι μου...Τι συμπτώματα είχες???

Just now, Emilly είπε:

Μην φοβάσαι καθόλου για τον πόνο.εγω είχα σουβλιες στην αρχή τόσο που τρόμαζα κ έλεγα ότι κάτι δεν πάει καλά.σκεφτομουν εξωμήτριο.εντονες σουβλιες.μσκαρι κορίτσι μου στο εύχομαι.ποτε θα κάνεις τεστ;;; 

Αχ ο ίδιος πόνος με έπιασε και τώρα 2η φορά,παρα πολύ έντονος σε σημείο να νοιωθω ότι δε μπορώ να κουνηθω..Αχ και εγώ λέω θα είμαι έγκυος και θα είναι εξωμήτριο τα ίδια σκέφτομαι άσε...Και μετά πάω στο άλλο άκρο ότι αν δεν είμαι αυτό π σ είπα έχω κάτι κακο... 10-12 περιμένω περίοδο..Λέω Κυριακή να κάνω τεστ αν κρατηθώ ...έχω πρώιμης αλλά νωρίς Μ φαίνεται..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Patataki83 είπε:

Καλησπέρα... έχω ακούσει ότι η βιοτινη κάνει καλό για την τριχόπτωση, αλλά επηρεάζει τις τιμές του θυρεοειδή κ όταν είναι να κάνουμε εξετάσεις πρέπει να την κόψουμε για καμια βδομάδα γτ δίνει ψεύδη αποτελέσματα... 

ασχετο κ σχετικό πάντως, δίνω στο σκυλί μας μια πολυβιταμινη ειδική για τριχόπτωση γτ έστρωνε φλοκάτη στα πατώματα καθημερινά, που περιέχει 50mg βιοτινη, 6000mg ω3 DHA, 1000mg chelated zinc κ 1000mg Manganese x3 χάπια την ημέρα κ σταμάτησε να μαδαει σχεδόν τελείως.... χωρίς παρεξήγηση, δεν τίθεται σύγκριση, αλλά για βιοτινη κ ω3 έχω ακούσει κ για εμάς πως λειτουργεί στην τριχόπτωση, οποτε ίσως βοηθανε κ τα αλλά δυο... zinc έχουν έτσι κ αλλιώς όλες οι προγεννητικες πολυβιταμίνες. Το τελευταίο δεν το έχω ψάξει... 

Καλημέρα σε ευχαριστώ πολύ.. Τελικά πήρα βιταμίνες τις pregnantcare μου είπε και μια φίλη μου ότι τις έπαιρνε ένα διάστημα για σύλληψη που τις είχε πει ο Γυναικολόγος της. 

Θέλω να πιστεύω πως και αυτές θα βοηθήσουν κάπως... Οι βιταμίνες που είχα πάρει ήταν οι anacaps reactiv και γράφουν επάνω πως απαγορεύεται σε εγκυμοσύνη και θηλασμό... Οπότε έφαγαν άκυρο!!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria_ είπε:

Συγχαρητήριααααα κορίτσι μου...Τι συμπτώματα είχες???

Αχ ο ίδιος πόνος με έπιασε και τώρα 2η φορά,παρα πολύ έντονος σε σημείο να νοιωθω ότι δε μπορώ να κουνηθω..Αχ και εγώ λέω θα είμαι έγκυος και θα είναι εξωμήτριο τα ίδια σκέφτομαι άσε...Και μετά πάω στο άλλο άκρο ότι αν δεν είμαι αυτό π σ είπα έχω κάτι κακο... 10-12 περιμένω περίοδο..Λέω Κυριακή να κάνω τεστ αν κρατηθώ ...έχω πρώιμης αλλά νωρίς Μ φαίνεται..

Να κάνεις εννοείται...άσε τα εξωμήτρια καμία σχέση ...είναι οι υμενες της μήτρας που προκαλούν αυτούς τους σφαχτες.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Να κάνεις εννοείται...άσε τα εξωμήτρια καμία σχέση ...είναι οι υμενες της μήτρας που προκαλούν αυτούς τους σφαχτες.

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ , μακάρι να είναι θετικό και να μην είμαι μια τρελή που βλέπει συμπτώματα χαχχαχαχα.... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...