Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

      Όλα οκ θα είναι και θα πάτε για το φαγητό σας!!!! 🥰

      πρίν από 48 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

      Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! 🥰Το ξέρεις και συ ότι περιμένω να δω χοριακη την Τετάρτη....είναι σημαντική...

      Μπράβο τον γιατρό σου που σκέφτεται το καλυτερο για σενα και μπράβο και σένα που τον εμπιστεύεσαι τόσο! Ειναι πολύ σημαντικό. Και μένα ο γιατρός μου είναι πρώτα άνθρωπος και μετά και άριστος  γιατρός και νιώθω πολλή ασφάλεια. Έχω γνωρισει στα τόσα χρόνια πολλούς γιατρούς εξωσωματικέης, 2 ξεχωρίζω μονο!! 

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

Ειναι κοριτσια δυσκολος ο πρωτος καιρος. Ειμαστε κ εμεις ακομη καταβεβλημενες σωματικα, βαλε κ τις ορμονες κ την αυπνια. Εκρηκτικο το μειγμα!

Λευκους ηχους χρησιμοποιειτε; Καποιες απο τις μαμαδες Μαρτιου εβαζαν το πιστολακι στην κρυα σκαλα να δουλευει για να νανουριστουν τα μωρα. Επισης φασκιωμα τα χερακια βοηθησε μερικες. Η δικια μιυ δεν ηθελε κ το μπανιο καθολου κ θυμαμαι ο ενας την εντυνε πχ κ ο αλλος της εριχνε ζεστουτσικο αερα με το πιστολακι στην κοιλια (οχι να το καψουμε το μωρο). Ο μπαμπας της την κρατουσε μεχρι τις δυο το βραδυ που ηθελα να κοιμηθω εγω κ μετα αναλαμβανα εγω απο εκει κ περα. Κ πολυ στηθος κοριτσια κ απορροφητηρα... Προβιοτικαειχε παρει κ η δικια μου κ θυμαμαι βοηθησαν αρκετα.

Υπομονη κ θα μεγαλωσουν!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
  • Λυπημένη/-ος 1

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Κορίτσια συγγνώμη που κάνω παρέμβαση πάλι αλλά αν το παιδί συνδέσει την έλευση του ύπνου καθώς και την προετοιμασία για έλευση του με αγκαλιά δύσκολα μετά να το αποσυνδέσει καλό είναι να αποσυνδέσετε το στήθος από την έλευση του ύπνου και την διατήρηση του δίνετε στήθος για φαγητό όχι και για παρηγοριά ή για να κοιμούνται με την κόρη μου που τώρα θα γίνει 5 ετών πέρασα την αϋπνία της αρκούδας επειδή είχα κάνει αυτό το λάθος και τώρα που κοντεύει τα 5 αρχίζει να κοιμάται χωρίς να την έχω αγκαλιά. 

Επίσης @demmikot βρε κοπέλα μου αν είναι να κλαις δώσε και λίγο μπουκάλι καλός ο θηλασμός και τα οφέλη του αλλά όταν αρχίζει η μαμά να φρικάρει ή να μην ξεκουράζεται ποτέ δεν πειράζει να δώσουμε και λίγο μπουκάλι. 

Εχεις δικιο που λες για τη συνδεση του υπνου με την αγκαλια αλλα εμενα ενω τον κοιμιζα σγκαλια και με το γαλα του ξαφνικα μια μερα δεν ηθελε αγκαλια αλλα κατευθειαν κουνια.Γενικοτερα εγω ειδα πως ειναι θεμα παιδιου.Θυμαμαι οταν θηλαζα τον παρακαλουσα να κοιμηθει μαζι μου και εκεινος τιποτα.1.5 χρονο δεν εχουμε κοιμηθει πουε μαζι αν και το προσπαθησα στην αρχη.

@Anna17 και εμεις επαντορεν περναμε και μονο οταν ρυθμιστηκε η παλινδρομηση κοιμηθηκαμε καλα.Ταλαιπωρουνται τα γλυκα μου αλλα δεν ειναι κατι.Σιγα σιγα θα κοιμαται καλυτερα.

Just now, evio είπε:

Ειναι κοριτσια δυσκολος ο πρωτος καιρος. Ειμαστε κ εμεις ακομη καταβεβλημενες σωματικα, βαλε κ τις ορμονες κ την αυπνια. Εκρηκτικο το μειγμα!

Λευκους ηχους χρησιμοποιειτε; Καποιες απο τις μαμαδες Μαρτιου εβαζαν το πιστολακι στην κρυα σκαλα να δουλευει για να νανουριστουν τα μωρα. Επισης φασκιωμα τα χερακια βοηθησε μερικες. Η δικια μιυ δεν ηθελε κ το μπανιο καθολου κ θυμαμαι ο ενας την εντυνε πχ κ ο αλλος της εριχνε ζεστουτσικο αερα με το πιστολακι στην κοιλια (οχι να το καψουμε το μωρο). Ο μπαμπας της την κρατουσε μεχρι τις δυο το βραδυ που ηθελα να κοιμηθω εγω κ μετα αναλαμβανα εγω απο εκει κ περα. Κ πολυ στηθος κοριτσια κ απορροφητηρα... Προβιοτικαειχε παρει κ η δικια μου κ θυμαμαι βοηθησαν αρκετα.

Υπομονη κ θα μεγαλωσουν!

Εμας κοριτσια μς ειχε σωσει ο απορροφητηρας.Δε φανταζεστε.Εκει που εκλαιγε τον εβαζα απο κατω και κλειναν τα ματια του.Για αρκετους μηνες μονο ετσι κοιμοταν μεσα στην ημερα.Αγιε μου αποροφητηρα.χαχαχαχα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Μπορείς να έχεις 2 να τα αλλάζεις πχ όταν μυρίζει πολύ 

Είπα ότι συνδέουν την έλευση του ύπνου με το στήθος και την διατήρηση του εμένα έφτασε σχεδόν 5 η μικρή για να κοιμηθεί χωρίς να είναι πάνω μου ή να την ακουμπάω γενικά απλά επειδή 5 χρόνια τα έχω παίξει τώρα και πάω για 3ο πολλές φορές συλλογίζομαι τι έχω κάνει λάθος φυσικά και η αγκαλιά είναι ουσιώδης αλλά και η ψυχική μας γαλήνη εξίσου. 

Έχεις δίκιο. Και εμείς οι μαμάδες έχουμε ανάγκες. Δεν νομίζω ότι κάνουμε λάθος στο είπα και πριν είναι στον χαρακτήρα του παιδιού. Δεν γίνετε αλλά να είναι ήσυχα και εύκολα και άλλα όχι. Πολλές γνωστές μου έχει τύχει να μου πουν πόσο ήσυχο και ήρεμο ήταν το πρώτο η και το δεύτερο παιδί τους και πόσο ζόρικο το τελευταίο. Ε ίδιες μάνες τα μεγάλωσαν αυτά. Δεν πιστεύω ότι φταίμε πραγματικά. Υπάρχουν και εξαιρέσεις σε άλλες καταστάσεις βέβαια αλλά εγώ μιλάω γι αυτές τις περιπτώσεις που λέμε εδώ. 

Το πιστολάκι πιάνει και σε εμάς αλλά το χρησιμοποιούσα όταν πονούσε. 

Να σας πω κορίτσια είναι και η κούραση μας. Εχθές έβαλα τον μικρό στην κούνια του για πρώτη φορά. Ε γκρίνια στην αρχή, έκατσα κοντά του χαδακια τραγουδάκια, αγκαλίτσα, ξανά κάτω κάποια στιγμή κοιμήθηκε. Οπως είπα πριν οι ώρες του είναι 10 με 12:30 εχθές από την αλλαγή κοιμήθηκε 10:40 και ξύπνησε 11:30. Τον πήρα να τον ταισω και τον κράτησα στο κρεβάτι. Θα μου πεις γιατί δεν τον πήγες πίσω; γιατί κάθε μέρα κοιμάμαι 4-5 ώρες δεν αντέχα να χάσω και αυτό τον λιγο ύπνο. Θα το παλέψω όμως πάλι σήμερα. Σιγά σιγά ελπίζω μέχρι να κλείσει τον 4ο να τα καταφέρουμε. Αχ και πως μου κακοφάνηκε που τον πήγα στο δωμάτιο του. Λες και μου πήραν το παιδί. Αλλά έκανα την καρδιά μου πέτρα και τον πήγα. Γιατί δεν θέλω να μάθει στο κρεβάτι μας. Ο παιδίατρος μου είπε μετά τον 5ο μήνα συνδέει πράξη και αντίδραση αλλά δεν θέλω να περιμένω μέχρι τότε. 

  • Μου αρέσει 3

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Anna17 said:

Έχεις δίκιο. Και εμείς οι μαμάδες έχουμε ανάγκες. Δεν νομίζω ότι κάνουμε λάθος στο είπα και πριν είναι στον χαρακτήρα του παιδιού. Δεν γίνετε αλλά να είναι ήσυχα και εύκολα και άλλα όχι. Πολλές γνωστές μου έχει τύχει να μου πουν πόσο ήσυχο και ήρεμο ήταν το πρώτο η και το δεύτερο παιδί τους και πόσο ζόρικο το τελευταίο. Ε ίδιες μάνες τα μεγάλωσαν αυτά. Δεν πιστεύω ότι φταίμε πραγματικά. Υπάρχουν και εξαιρέσεις σε άλλες καταστάσεις βέβαια αλλά εγώ μιλάω γι αυτές τις περιπτώσεις που λέμε εδώ. 

Το πιστολάκι πιάνει και σε εμάς αλλά το χρησιμοποιούσα όταν πονούσε. 

Να σας πω κορίτσια είναι και η κούραση μας. Εχθές έβαλα τον μικρό στην κούνια του για πρώτη φορά. Ε γκρίνια στην αρχή, έκατσα κοντά του χαδακια τραγουδάκια, αγκαλίτσα, ξανά κάτω κάποια στιγμή κοιμήθηκε. Οπως είπα πριν οι ώρες του είναι 10 με 12:30 εχθές από την αλλαγή κοιμήθηκε 10:40 και ξύπνησε 11:30. Τον πήρα να τον ταισω και τον κράτησα στο κρεβάτι. Θα μου πεις γιατί δεν τον πήγες πίσω; γιατί κάθε μέρα κοιμάμαι 4-5 ώρες δεν αντέχα να χάσω και αυτό τον λιγο ύπνο. Θα το παλέψω όμως πάλι σήμερα. Σιγά σιγά ελπίζω μέχρι να κλείσει τον 4ο να τα καταφέρουμε. Αχ και πως μου κακοφάνηκε που τον πήγα στο δωμάτιο του. Λες και μου πήραν το παιδί. Αλλά έκανα την καρδιά μου πέτρα και τον πήγα. Γιατί δεν θέλω να μάθει στο κρεβάτι μας. Ο παιδίατρος μου είπε μετά τον 5ο μήνα συνδέει πράξη και αντίδραση αλλά δεν θέλω να περιμένω μέχρι τότε. 

Άννα δεν χωράει το κρεβάτι του στο δωμάτιό σας; γτ εγώ σκέφτομαι κ σε 2 μήνες π δεν θα κοιμάται άλλο στο λίκνο, να φέρω την κούνια του στο δωμάτιό μας για κανένα 6μηνο κ μετά να πάει στο δωμάτιό του.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, demmikot είπε:

Βάρος παίρνει μια χαρά.. και με το παραπάνω παίρνει βάρος μην σου πω.. καλά αν κοιμηθεί πάνω μου ξεχνάει να ξύπνησει.εχει.κοιμηθει και τέσσερις ώρες σερί που τον ξύπνησα εγω. Πιπίλα βάζουμε ναι και με έχει σώσει κάποιες φορές. Όσο για το κουβερτακι δεν έχω κάτι τέτοιο γιατί μετά τον θηλασμό τον κρατάω μισή ώρα στον ώμο μου γιατί αλλιώς κάνει τεράστιες γουλιες. Αυτό που κάνω είναι να βάζω στο στέρνο μου ένα σεντόνι και μετά όταν τον αφήνω τον αφήνω με το σεντόνι αυτό. Αλλά το καταλαβαίνει και ξυπνάει μπαμ. Επίσης έχω προσπαθήσει να τον αφήνω πλαγιά δίπλα μου που του αρέσει καλύτερα, κάποιες φορές πιάνει αλλά κοιμάται μαχ μια ώρα και φυσικά με εμένα δίπλα του να τον χαϊδεύω. Τώρα ξεκίνησα να τον γυρίζω ανάσκελα στην αγκαλιά μου μπας και μάθει έτσι ώστε όταν τον αφήνω να μην καταλαβαίνει διάφορα στην στάση του σώματος του. Δεν τον παίρνω στο πρώτο μούγκρισμα τον αφήνω λιγάκι αλλά το κλάμα κλιμακώνεται απότομα. Επίσης αρκουδάκι είναι μικρός ακόμα φοβάμαι πολύ για αιφνίδιο θάνατο. Να ρωτήσω έστω ότι του εχω ένα σεντονακι (κουβερτακι τέτοια εποχή δεν παίζει) και τον θηλάζω πάνω εκεί και μετά τοναγκαλιαζω με αυτό για το ρέψιμο, πρέπει να είναι πάντα το ίδιο; Το πλένουμε συχνά η οχι για να έχει την μυρωδιά μας;

Κορίτσια οποία πρόταση δεκτή θα τα δοκιμάσω ολα.

Ρε κοριτσι μου γλυκο μηπως κ γιατρος δεν ειμαι προς θεου κ με τον δικο μου σπαζωκεφαλιαζω πολλες φορες επειδη περναω την παλινδρομηση μηπως το μωρο πονάει?γτ η σταση που τον κρατας κ ξεκουραζεται μου θυμιζει την οισοφαγητιδα του γιου μου!ετσι τον επαιρνε ο υπνος κ με το που υον αφηνα ξεκινησουσε το κλαμα!ακομα κ τωρα στο τριωρο μπορει να μου ξυπνησει κ δυο τριες φορες κ τον κανω βολτες πανω κατω η τον βαζω στο στηθος κ οταν κοιμηθει καλα τον αφηνω κατω μπορει να το παρει σερυ μπορει μετα απο πεντε λεπτα να ναι γαριδα τρια κρεβατια του χω κ το βραδυ κοιμαται διπλα μ κ την μερα στο καροτσι κ μονο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Elenpap είπε:

Άννα δεν χωράει το κρεβάτι του στο δωμάτιό σας; γτ εγώ σκέφτομαι κ σε 2 μήνες π δεν θα κοιμάται άλλο στο λίκνο, να φέρω την κούνια του στο δωμάτιό μας για κανένα 6μηνο κ μετά να πάει στο δωμάτιό του.

Όχι δεν χωράει. Δυστυχώς. Αλλά το δωμάτιο του ειναι πάρα πολύ κοντά στο δικό μας. Μια πόρτα μας χωρίζει. 

@happysmile και εμένα το ίδιο. Πονούσε και μόλις ξαπλώνε ούρλιαζε. Το ίδιο συνέβαινε και συμβαίνει ακόμη με το έντερο του. Όταν έχει αέρια ξυπνάει και κλαίει. 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna17 said:

Όχι δεν χωράει. Δυστυχώς. Αλλά το δωμάτιο του ειναι πάρα πολύ κοντά στο δικό μας. Μια πόρτα μας χωρίζει. 

@happysmile και εμένα το ίδιο. Πονούσε και μόλις ξαπλώνε ούρλιαζε. Το ίδιο συνέβαινε και συμβαίνει ακόμη με το έντερο του. Όταν έχει αέρια ξυπνάει και κλαίει. 

Σε μας χωράει οριακά, αν δω οτι χωράει στο λίκνο μέχρι το δεκεμβριο, ίσως τον πάμε μ μεις στο δωμάτιό του μετά. Θα δούμε...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna17 είπε:

Όχι δεν χωράει. Δυστυχώς. Αλλά το δωμάτιο του ειναι πάρα πολύ κοντά στο δικό μας. Μια πόρτα μας χωρίζει. 

@happysmile και εμένα το ίδιο. Πονούσε και μόλις ξαπλώνε ούρλιαζε. Το ίδιο συνέβαινε και συμβαίνει ακόμη με το έντερο του. Όταν έχει αέρια ξυπνάει και κλαίει. 

Αννουλα ενεργειται το μωρο?του δινεις προβιοτικα?εμενα ειναι δυσκοιλιος του βαζω ντουφαλακ στο γαλα δυο φορες την μερα του προκαλει βεβαια πολλα αερια το οποια μυριζουν χαλια αλλα ειναι πιο ηρεμος ουτε πολλα σφιξιματα ουτε να γντ συνεχεία πατζαρι κ να κλαιει για να τα αφησει απλα της αμολαει κ βαλε μασκα οξυγονου!

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, happysmile είπε:

Αννουλα ενεργειται το μωρο?του δινεις προβιοτικα?εμενα ειναι δυσκοιλιος του βαζω ντουφαλακ στο γαλα δυο φορες την μερα του προκαλει βεβαια πολλα αερια το οποια μυριζουν χαλια αλλα ειναι πιο ηρεμος ουτε πολλα σφιξιματα ουτε να γντ συνεχεία πατζαρι κ να κλαιει για να τα αφησει απλα της αμολαει κ βαλε μασκα οξυγονου!

Ναι ναι δεν έχει τέτοιο θέμα. Κάνει 4-5 φορές την ημέρα. Μπορεί και παραπάνω. Πλέον δεν κοκκινίζει αλλά κλαίει κανένα μισάωρο πριν. Όταν τον σηκώνω δεν του έρχεται οπότε ζήτα αγκαλιά. Περνετε ειδικό υποαλλεργικο εσείς; 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα κάθε πρωί έχει αέρια και σφίγγετε αλλά απλά γκρινιαζει δεν κλαίει. Το έχω πει στην γιατρό αλλά μου είπε ότι θα τα έχει αυτά. 

@happysmile το έχω σκεφτεί ότι μπορεί να έχει κάτι τέτοιο όμως πλέον τον κρατάω αρκετά όρθιο οπότε δεν μου κάνει τόσες γουλιες και γενικά η παιδίατρος μου είχε πει ότι είναι φυσιολογικό να κάνει γουλιες. Επίσης τρώει κανονικά και παίρνει βάρος. Δεν έχουμε ενδείξεις για γοπ. Θα κάνω αύριο ένα τηλ στην παιδίατρο πάλι να της τα πω.

Επιπλέον δεν έχω καταλάβει τι τον πειράζει και έχει αέρια. Κάποιες φορές γκρινιαζει περισσότερο κάποιες λιγότερο. Γενικά το λινκ διαστροφής δικιάς μου και αέρια μπέμπη δεν το έχω κάνει ακόμα.. 


Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια. Πρέπει να έχω πάθει μαστίτιδα. Και στα δύο στήθη έχω κάποια σημεία που είναι κόκκινα, σκληρά και πονάνε και έχω κάνει και δέκατα. Έχω βάλει τη μικρή να τρώει και πιεζω στα σημεία αυτά προς τη θηλή. Όσες το έχετε περάσει τι άλλο έχετε κάνει και σε ποιο γιατρό απευθυνθηκατε; Θα στείλω στη μαία μου αλλά είναι και Κυριακή και δεν ξέρω τι ώρα θα απαντήσει.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elenit είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Πρέπει να έχω πάθει μαστίτιδα. Και στα δύο στήθη έχω κάποια σημεία που είναι κόκκινα, σκληρά και πονάνε και έχω κάνει και δέκατα. Έχω βάλει τη μικρή να τρώει και πιεζω στα σημεία αυτά προς τη θηλή. Όσες το έχετε περάσει τι άλλο έχετε κάνει και σε ποιο γιατρό απευθυνθηκατε; Θα στείλω στη μαία μου αλλά είναι και Κυριακή και δεν ξέρω τι ώρα θα απαντήσει.

Στην μαία σου να απευθυνθείς ...θα σου πω εγώ τι έκανα που είχα πάθει ...μπορείς να πάρεις ντεπον για τον πυρετό εγώ είχα φτάσει 39.3 με ρίγος ...

Πριν θηλασεις την μπέμπα θα βάλεις ζεστές κομπρεσες στο στήθος η θερμοφορα ότι σε βολεύει για να μαλακώσει και να βγει πιο εύκολα το γάλα ...την ώρα που θηλάζει να κάνεις μασάζ το στήθος σου από έξω προς την θηλή εφόσον φάει η μικρή θα βάλεις κρύες κομπρεσες η πάγο κύστη αλλά να είναι τυλιγμένη με κάτι όχι απευθείας στο στήθος ψιλά ...

Και να αλλάζεις στάσεις την μικρή για να στο αδειάσει όλο το στήθος ...εμένα με είχε πιάσει προς την μασχάλη πιο πολύ και έτσι την έβαζα θέση ρακμπι .... 

Και όσο πιο πολύ μπορείς να την βάζεις στο στήθος σου ... Εγώ την ώρα που θήλαζα επειδή πονούσαν και έπρεπε να κρατήσω και το στήθος έβαζα τον άντρα μου να μου το κάνει μασάζ ... 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giosotpk είπε:

Στην μαία σου να απευθυνθείς ...θα σου πω εγώ τι έκανα που είχα πάθει ...μπορείς να πάρεις ντεπον για τον πυρετό εγώ είχα φτάσει 39.3 με ρίγος ...

Πριν θηλασεις την μπέμπα θα βάλεις ζεστές κομπρεσες στο στήθος η θερμοφορα ότι σε βολεύει για να μαλακώσει και να βγει πιο εύκολα το γάλα ...την ώρα που θηλάζει να κάνεις μασάζ το στήθος σου από έξω προς την θηλή εφόσον φάει η μικρή θα βάλεις κρύες κομπρεσες η πάγο κύστη αλλά να είναι τυλιγμένη με κάτι όχι απευθείας στο στήθος ψιλά ...

Και να αλλάζεις στάσεις την μικρή για να στο αδειάσει όλο το στήθος ...εμένα με είχε πιάσει προς την μασχάλη πιο πολύ και έτσι την έβαζα θέση ρακμπι .... 

Και όσο πιο πολύ μπορείς να την βάζεις στο στήθος σου ... Εγώ την ώρα που θήλαζα επειδή πονούσαν και έπρεπε να κρατήσω και το στήθος έβαζα τον άντρα μου να μου το κάνει μασάζ ... 

Μου απάντησε η γλυκούλα μόλις της έστειλα. Τα ίδια μου είπε με μόνη διαφορά να πάρω brufen. Ελπίζω να το προλάβω. Σε ευχαριστώ :x

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elenit είπε:

Μου απάντησε η γλυκούλα μόλις της έστειλα. Τα ίδια μου είπε με μόνη διαφορά να πάρω brufen. Ελπίζω να το προλάβω. Σε ευχαριστώ :x

 

Θα κάνει το κύκλο της ...κρατάει μια μέρα ...όλα καλά θα πάνε 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα απο μια μανουλα Μαρτιου! Κοριτσια σας καταλαβαίνω απολυτα οι πρωτοι μηνες ειναι δύσκολοι..

@demmikot μπηκα για να γραψω σε σενα γιατι καταλαβαινω απολυτα τι περνάς. Το πρωτο 3μηνο το μωρο ηταν συνέχεια πανω μου δεν μπορουσα να φαω ουτε τουαλετα να παω. Εφτασα 50 κιλα και ψυχολογία στο πατωμα. Ακομα και τωρα ως επι το πλείστον ειναι στην αγκαλιά μου. Εμενα ευτυχώς το βραδυ κοιμοταν διπλα μου,οσο κοιμοταν δηλ. αλλιως θα ειχα πεσει κατω.

Μια ειναι η λυση και μετανιώνω που δεν την εφάρμοσα απο την αρχή. Θα ειχα γλιτώσει την ψυχολογία μου θα ειχα διευκολύνει πολυ τη ζωη μου. Μαρσιπος.Βρες ενα κατάλληλο για νεογέννητα. Εμενα δεν με ειχε αφησει η παιδίατρος, μεγαλο λαθος που την ακουσα σε αυτο. 3 μηνες ήμουν ενα ρακος. Πηγαμε τωρα το καλοκαίρι στο εξωτερικο και ειδα να κουβαλανε τα νεογνα τους στο μαρσιπο να βγαινουν,να τρωνε σαν ανθρωποι και τα μωράκια να κοιμούνται ευτυχισμένα. 

Μην απογοητευτεις αν κλαιει στην αρχη οταν το βαλεις. Αρχισε να περπατας βαλε λιγο σεσουαρ κ σε χρονο dt θα συνηθίσει. Εμενα ο δικος μου είναι τωρα 6 μηνων και μονο μεσα στο μαρσιπο ηρεμει. Κανουμε ατέλειωτες βόλτες.Αλλου δεν καθεται,ούτε καρότσι ουτε καθισματακι πουθενα. Μερικα μωρακια προτιμάνε την αγκαλιά κ νιωθουν ασφαλεια. Οποτε μη περιμένεις να περάσουν οι μηνες και δεν μπορεις ουτε να φας,παρε μαρσιπο κ θα σωθεις.

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...