Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

      Μήπως είναι έντερο; Δυστυχώς μόνο εικασίες μπορώ να κάνω, δεν ξέρω κάτι... Φαντάζομαι λόγω άγχους όλες πονάμε και υποθέτουμε πράγματα αυτές τις μέρες μετά την εμβρυομεταφορά... Καλή επιτυχία! Α! Σε ποια χώρα βρίσκεσαι;

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

@Nicol_ γλυκιά μου ευχαριστώ πάρα πολύ για αυτά που μ έγραψες. Αν και βλέπω ότι είναι 6 μηνών σχεδόν το μωράκι σου και ακόμα είναι κολλημένο πάνω σου.. πω πω έτσι με βλέπω και εμένα.

Λοιπόν μάρσιπο έχω και πραγματικά με έχει σώσει. Είναι από νεογέννητο και είχα κάνει έρευνα πριν το πάρω. Είχα κιόλας έναν άλλο από την κουνιάδα μου αλλά τον φοβήθηκα. Λοιπόν ο μικρός με το που μπαίνει μέσα κοιμάται μπαμ. Μιλάμε δεν υπάρχει. Όταν ξυπνάει τρώει και ξανακοιμαται. Είναι σαν να είναι άλλο παιδί. Είχαμε πάει Πάρο πριν σαραντησει και εκεί την έβγαλε ο μικρός.. τι σε μπιτσομπαρο πήγαμε τι σε ταβέρνες μια χαρά αυτός στο Μάρσιπο ήταν ευτυχισμένος. Απλά δεν θέλω να τον μάθω μόνο εκεί για αυτό κάνω προσπάθειες για βόλτα με το καροτσάκι. Μέσα στην μέρα σπίτι που είμαι μόνη μου αν βρω τα σκούρα τον βάζω μέσα και κόβουμε βόλτες πάνω κάνω..

Κορίτσια χθες παρέδωσα όπλα τον είχα κάνα μισάωρο δίπλα μου κ προσπαθούσα να τον κοιμισω και αυτός ενώ νυστάζε γκρινιαζε κ δεν κοιμόταν. Τον πήρα τον θηλασα και κοιμήθηκε για 4 ώρες σερί μετά τον ξύπνησα για να φάει και ξανακοιμηθηκαμε για κάνα 3ωρο. Λιώνει στην αγκαλιά.. λίγο λίγο κάθε μέρα θα προσπαθώ να τον κοιμιζω ξύπνιο δίπλα μου. Λιγο το ένα λίγο τι άλλο ίσως γίνουν καλύτερα τα πράγματα.. αν και τελικά απλά θέλει την μαμά του ίσως δεν ορεουνα τον ζοριζω..


Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, demmikot είπε:

@Nicol_ γλυκιά μου ευχαριστώ πάρα πολύ για αυτά που μ έγραψες. Αν και βλέπω ότι είναι 6 μηνών σχεδόν το μωράκι σου και ακόμα είναι κολλημένο πάνω σου.. πω πω έτσι με βλέπω και εμένα.

Λοιπόν μάρσιπο έχω και πραγματικά με έχει σώσει. Είναι από νεογέννητο και είχα κάνει έρευνα πριν το πάρω. Είχα κιόλας έναν άλλο από την κουνιάδα μου αλλά τον φοβήθηκα. Λοιπόν ο μικρός με το που μπαίνει μέσα κοιμάται μπαμ. Μιλάμε δεν υπάρχει. Όταν ξυπνάει τρώει και ξανακοιμαται. Είναι σαν να είναι άλλο παιδί. Είχαμε πάει Πάρο πριν σαραντησει και εκεί την έβγαλε ο μικρός.. τι σε μπιτσομπαρο πήγαμε τι σε ταβέρνες μια χαρά αυτός στο Μάρσιπο ήταν ευτυχισμένος. Απλά δεν θέλω να τον μάθω μόνο εκεί για αυτό κάνω προσπάθειες για βόλτα με το καροτσάκι. Μέσα στην μέρα σπίτι που είμαι μόνη μου αν βρω τα σκούρα τον βάζω μέσα και κόβουμε βόλτες πάνω κάνω..

Κορίτσια χθες παρέδωσα όπλα τον είχα κάνα μισάωρο δίπλα μου κ προσπαθούσα να τον κοιμισω και αυτός ενώ νυστάζε γκρινιαζε κ δεν κοιμόταν. Τον πήρα τον θηλασα και κοιμήθηκε για 4 ώρες σερί μετά τον ξύπνησα για να φάει και ξανακοιμηθηκαμε για κάνα 3ωρο. Λιώνει στην αγκαλιά.. λίγο λίγο κάθε μέρα θα προσπαθώ να τον κοιμιζω ξύπνιο δίπλα μου. Λιγο το ένα λίγο τι άλλο ίσως γίνουν καλύτερα τα πράγματα.. αν και τελικά απλά θέλει την μαμά του ίσως δεν ορεουνα τον ζοριζω..

Να σε ρωτήσω γιατί τον ξύπνησες ? 

Εμένα η παιδίατρος μου είπε από όταν ανακτήσαμε το βάρος γεννήσεις δεν την ξυπνάω ...άλλο που ξυπνάει κάθε δύο ώρες μόνη της ... 

Μου έχει κοιμηθεί όμως και 5 ώρες κάνα δυο φορές ... 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Giosotpk τον ξύπνησα για να φάει. Δεν υπήρχε άλλος λόγος και έχεις δίκιο σε αυτό απλά με πιάνει ένα άγχος εμένα. Κανονικά δεν πρέπει. Την επόμενη φορά θα τον αφήσω. Αν και αν θυμάμαι καλά ήταν σε φάση ύπνου ξύπνιου. Αλλά δεν θυμάμαι να σου πω γιατί και εγώ έτσι ήμουν! 


Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Anna17 είπε:

Ναι ναι δεν έχει τέτοιο θέμα. Κάνει 4-5 φορές την ημέρα. Μπορεί και παραπάνω. Πλέον δεν κοκκινίζει αλλά κλαίει κανένα μισάωρο πριν. Όταν τον σηκώνω δεν του έρχεται οπότε ζήτα αγκαλιά. Περνετε ειδικό υποαλλεργικο εσείς; 

Ναι το allernova

Εγω ειπα χτες να τον ξεκινησω σιγα σιγα στο κρεββατι του τον βαζω 2παρα 2κ 20 κλαματα χαμος!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , happysmile είπε:

Ναι το allernova

Εγω ειπα χτες να τον ξεκινησω σιγα σιγα στο κρεββατι του τον βαζω 2παρα 2κ 20 κλαματα χαμος!

Ουυυ 20 λεπτά. Τέλεια. Εμένα στο 5 λεπτό ξυπνάει συνήθως. Θα μάθουν. Μην μας πάρουν τον αέρα. 

Να σου πω το γράφεις το γάλα; γιατί ο παιδίατρος μου με έστειλε να το γράψω αλλά ο φαρμακοποιός δεν ήξερε κάτι 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλησπερα τι κάνουν τα μπεμπακια σας;;; εμένα το πρόβλημα μου είναι η υπερχείλιση των μαστων... Θηλάζω, βάζω κοχύλια και βγαίνω έξω και σε μισή ώρα έχω λερωθει παντού. Το έχει καμία;; έχει βρει κάνα τρικ;; τα μωρά σας πόσο βάρος παίρνουν την εβδομάδα περίπου;; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αγγελικη85 είπε:

Κορίτσια καλησπερα τι κάνουν τα μπεμπακια σας;;; εμένα το πρόβλημα μου είναι η υπερχείλιση των μαστων... Θηλάζω, βάζω κοχύλια και βγαίνω έξω και σε μισή ώρα έχω λερωθει παντού. Το έχει καμία;; έχει βρει κάνα τρικ;; τα μωρά σας πόσο βάρος παίρνουν την εβδομάδα περίπου;; 

Εγώ έχω αρκετό γάλα αλλά συνήθως τρέχει όταν θηλάζω η αν γεμίσουν, όχι συνέχεια. Με τα Επιθέματα μιας χρησης είμαι εντάξει. Με το μωρο έχεις προβλήμα που πνίγεται η ότι λερωνεσε; 

Εμένα έχει φτάσει μαξ 385 την εβδομάδα αλλά τις τελευταίες βλέπω μειώνεται γιατί δεν θα περνούν πλέον 1 κιλό το μήνα. Την περασμένη εβδομάδα πχ πήρε 155γρ.


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna17 είπε:

Ουυυ 20 λεπτά. Τέλεια. Εμένα στο 5 λεπτό ξυπνάει συνήθως. Θα μάθουν. Μην μας πάρουν τον αέρα. 

Να σου πω το γράφεις το γάλα; γιατί ο παιδίατρος μου με έστειλε να το γράψω αλλά ο φαρμακοποιός δεν ήξερε κάτι 

Ποιο παιρνεις τωρα θα ξεκινησω την διαδικασια θα παρουμε αυριο τον παιδιατρο να μας πει νομιζω μονο απτο νοσοκομειο μπορουν να μας το γραψουν!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , happysmile είπε:

Ποιο παιρνεις τωρα θα ξεκινησω την διαδικασια θα παρουμε αυριο τον παιδιατρο να μας πει νομιζω μονο απτο νοσοκομειο μπορουν να μας το γραψουν!

Μου έδωσε το aptamil allergy αλλά δεν το εχω αρχισει. Σκοπεύω να του δίνω όταν θα λείπω 2 φορές την εβδομάδα από μέσα Σεπτέμβρη για δουλειά. Αλλά μου κάνει βλενες και αίματακι αυτές τις μέρες. Θα αποφυγω κάποια πράγματα που νομίζω τον πειράζουν αλλά αν δεν φτιάξουν σκέφτομαι να αποθηλασω. Γιατί πολύ απλά τα έχω κόψει όλα. Δεν τρώω ντομάτα, αυγα, ψάρι, γαλακτοκομικα. 

Ναι μόνο από νοσοκομείο γράφετε, με παρέπεμψε σε 2, νομίζω είναι τριμηνες οι συνταγες. Γιατί αν χρειαστεί να το περνει μόνο του είναι πολλά τα λεφτά για να τα πληρώνουμε. Αν μάθεις πες μου σε παρακαλώ. 

  • Μου αρέσει 1

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

On 8/29/2019 at 3:42 PM, Elenit said:

Είχαμε κόψει εξαρχής τα γαλακτοκομικά από αγελαδινό γάλα προληπτικά αλλά είχε βλενες στα κακά της οπότε τα κόβουμε όλα για να δούμε αν είναι όντως αυτά ή ευθύνεται κάποια άλλη διατροφική ομάδα. Επίσης έβγαλε και μικρά μικρά σπυράκια στο πρόσωπο και μου είπε ότι αυτό είναι από την αλλεργία. Αυτά τηλεφωνικά. Αύριο θα πάμε από κει.

Επανέρχομαι σε παλιό ποστ..

Κατάλαβα τι είναι οι βλεννες και εμένα βγάζει λίγες σε κάθε πάνα με κακά. Το παρακολουθώ κάθε μέρα και δεν τρώω σταδιακά διάφορα. Και πάλι έχει λίγες. Θα ρωτήσω και την παιδίατρο βέβαια αλλά λίγες βλεννες δεν είναι νορμάλ ; Αν ξέρει καμία σας! Επίσης τα κακακια του είναι μουσταρδι. 


Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Anna17 είπε:

Μου έδωσε το aptamil allergy αλλά δεν το εχω αρχισει. Σκοπεύω να του δίνω όταν θα λείπω 2 φορές την εβδομάδα από μέσα Σεπτέμβρη για δουλειά. Αλλά μου κάνει βλενες και αίματακι αυτές τις μέρες. Θα αποφυγω κάποια πράγματα που νομίζω τον πειράζουν αλλά αν δεν φτιάξουν σκέφτομαι να αποθηλασω. Γιατί πολύ απλά τα έχω κόψει όλα. Δεν τρώω ντομάτα, αυγα, ψάρι, γαλακτοκομικα. 

Ναι μόνο από νοσοκομείο γράφετε, με παρέπεμψε σε 2, νομίζω είναι τριμηνες οι συνταγες. Γιατί αν χρειαστεί να το περνει μόνο του είναι πολλά τα λεφτά για να τα πληρώνουμε. Αν μάθεις πες μου σε παρακαλώ. 

Ναι καμαρι μου θα βαλω τον αντρα μου να παρει αυριο τηλεφωνο κ γω εχω κουραστει πολυ συν οτι μ γινονται μανταρα τα γευματα του γτ συνηθως θηλαζω δινω συμπληρωμα κ αν ξαναξυπνησει θα τον βαλω στο στηθος να νανουριστε επομενως την μια θα φαει ξενο 60μλ την αλλη 90 30 120 η θα ξυπνησει στις δυο ωρες αν δεν εχει φαει καλα!εγω την πεμπτη θα παω διαιτολογο κιολας να δω τι διατριφη θα μ γραψει με τοσες αποκλεισεις κατσικισια δν τα μπορω βρωμανε.Αννουλα αν το μωρο εχει κ παλινδρομηση πες της για το allernova ειναι κ για παλινδρομηση κ για την αλλεργια απλα επειδη καποιες φορες βγαινει σε ελλειψη προτεινουν τα αλλα εμενα το πινε του κουνιαδου μ που χε τα ιδια θεματα κ το ειπα εγω στον παιδιατρο να παρω το συγκεκριμένο ηθελε να μου δωσει το allthera το πινει ο μικρος.κ μενα μ βγαλε κατι σπιθουρακια στην κοιλια σαν μυτη καρφιτσας σε μεγεθοες τωρα η το παστελι η κατι κριτσινια με ηλιοσπορους που εφαγα η ο χυμος πορτοκαλι.

Link to comment
Share on other sites

Just now, demmikot είπε:

Επανέρχομαι σε παλιό ποστ..

Κατάλαβα τι είναι οι βλεννες και εμένα βγάζει λίγες σε κάθε πάνα με κακά. Το παρακολουθώ κάθε μέρα και δεν τρώω σταδιακά διάφορα. Και πάλι έχει λίγες. Θα ρωτήσω και την παιδίατρο βέβαια αλλά λίγες βλεννες δεν είναι νορμάλ ; Αν ξέρει καμία σας! Επίσης τα κακακια του είναι μουσταρδι. 

Το χρώμα είναι μια χαρά, αν και η παιδίατρος μου είπε ότι χρώμα και να είναι δεν πειράζει. Τώρα για τις βλέννες κι εγώ θεωρούσα ότι είναι φυσιολογικό γιατί μία είχε μια όχι. Ρώτα κι εσύ τον δικό σου τον παιδίατρο να δούμε τι θα σου πει.

 

Just now, Γλυκερια123 είπε:

Ρε κοριτσια η βλεννα τι ειναι ;;αιμα;;

Σαν γλίτσα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εμένα βλενες δεν έχει ποτέ. Μόνο τις φορες που έχει αίμα έχει και βλεννα. Να μην μπερδεύεστε με τα φυσιολογικα που είναι αραιά όμως. Η βλενα είναι σαν μυξα. Το χρώμα εμένα που του λέω ότι είναι πράσινα συχνά μου λέει δεν πειράζει. 

@happysmile η αλήθεια είναι το αντιαναγωγικο δεν το θέλω γιατί θα του κάθετε βαρύ και θα έχει δυσκοιλιοτητα. Αυτός είναι και ένας λόγος που το παλεύω ακόμη με το θηλασμό. Αν ήταν μόνο αλλεργία θα του έδινα. Αναγκαστικά θα του δώσω όταν πάω στη δουλειά.

Σου κάνει και τέτοια με σπυράκια; Τι στο καλό όλες τις αλλεργίες μαζί τις παθαίνουν; 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...