Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Annou είπε:

Tis esteila mou eipe kales einai alla genika na min trww gluka :oops: prwti fora pou mou eipe na kopsw kati 

Για να στο πει έτσι απλά δεν είναι κάτι τρομερό, απλά λιγη προσοχή κ όλα καλά θα πάνε!

Just now, Renez είπε:

Μα τα πετάς τόσο συνεχόμενα τα καλά που δε χρειάζεται να τα ψάξω κ πολυ:mrgreen:

Υπομονή δεν μας έμεινε κ πολύ,τον φάγαμε τον γάιδαρο;)

Αμμμ θα γεννήσω κ δε θα προλαβαίνω να γράψω κ θα λες που να ναι το γιασεμακι που το πείραζα... αλλά δε θα στέλνω που να σκάσεις!

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1
  • Λυπημένη/-ος 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Anastasia05

@Renez

Εγώ είμαι του κέντρου και του ΜΑρουσιου.. Το χω ξαναπεί... Είναι άλλο πραμαααα

Να σας πω ε Οχι και εμπορικό με ένα μωρό στο καρότσι.. Άλλο στην κοιλιά.. Και να κυκλοφορώ στο εμπορικό δίπλα στον κάθε πικραμενο, σε κλειστό χώρο με κλιματισμό, πουδεν ξέρω αν έχει γίνει συντήρηση... Κτλ κτλ... 

Κια με Κορωναίο κιόλας? Ε Οχι... 

Κέντρο και ας είναι χάος.. Έξω το μωρό με τον μπαμπά του να βολτάρουν στα στενά, να μην συναντούν πολθ κόσμο, και εγώ μέσα στα μαγαζιά με μάσκα και αντισηπτικό στα χέρια.. 

Έτσι παω εγώ κορίτσια μου.. Απαρεξηγηυα μα εγώ δεν έχω άνθρωπο να κρατήσει το παιδι μας, αν αρρωστήσουμε... Και είμαι πολυ προσεκτικη όταν παω έστω και κέντρο. Όποτε τα εμπορικά τα ξεχνάω για κανα δυο χρονάκια και βλέπουμε.. 

Just now, Anastasia05 είπε:

Βρε κι εγώ του κέντρου ήμουν φίλη, αλλά έγινα χωριάτισσα παλι:-D κ με βολεύει καλύτερα Μαρούσι πλεον!

Αααααχ τα μπαράκια κέντρο....πλατεία Αγίας Ειρήνης, Εξάρχεια, Κολωνάκι ...

Ααααααχ:x

 

Σε βολευει γιατί μπαίνεις από Αττική οδό και ξεμπερδεύεις.. Εχεισ δικιο... 

Όλο το κέντρο το λατρευω.. Μπορώ να γυρίζω ώρες.. Αρκεί να αντεχω χαχα

Just now, Hliolousti είπε:

Κορίτσι μου δεν έχω ούτε εγώ ιδέα αλλά τα έστειλα στη γιατρό μου μέσω βαιμπερ σε μορφή φωτογραφίας και μου είπε απλά ότι είναι οκ!!!

δε μπορείς να του στείλεις μια φωτό να σου πει;να ξεαγχωθεις κιολας

Γιατί νομίζω κιόλας πως κάθε μικροβιολογικό έχει αλλά όρια που θεωρεί φυσιολογικά!

Αχ ναιιιι αυτά!!!!!μα τέτοια γλυκά κοριτσίστικα δεινοσαυρακια δεν έχω ξαναδειιιι!!!!

Να γεμίσουν εύχομαι από τα υγιή μωρά μας και να φάνε πολλές αγκαλιές και ζουληγματα!:wub:

Εγω κουκλα μου έλεγα να της βάλω αυτό το λευκό με τα δεινοσαυράκια στο μαιευτήριο, μα ο άντρας μου επιμενει να παρουμε άλλο, πουνα ναι σετ.. Με σκουφί και παπουτσια.. Λες κια θα βάλει το νεογέννητο παπουτσια Χαχαχα

Την θέλει και κοκεττα

  • Χαχα 2

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ninamc είπε:

@Anastasia05

@Renez

Εγώ είμαι του κέντρου και του ΜΑρουσιου.. Το χω ξαναπεί... Είναι άλλο πραμαααα

Να σας πω ε Οχι και εμπορικό με ένα μωρό στο καρότσι.. Άλλο στην κοιλιά.. Και να κυκλοφορώ στο εμπορικό δίπλα στον κάθε πικραμενο, σε κλειστό χώρο με κλιματισμό, πουδεν ξέρω αν έχει γίνει συντήρηση... Κτλ κτλ... 

Κια με Κορωναίο κιόλας? Ε Οχι... 

Κέντρο και ας είναι χάος.. Έξω το μωρό με τον μπαμπά του να βολτάρουν στα στενά, να μην συναντούν πολθ κόσμο, και εγώ μέσα στα μαγαζιά με μάσκα και αντισηπτικό στα χέρια.. 

Έτσι παω εγώ κορίτσια μου.. Απαρεξηγηυα μα εγώ δεν έχω άνθρωπο να κρατήσει το παιδι μας, αν αρρωστήσουμε... Και είμαι πολυ προσεκτικη όταν παω έστω και κέντρο. Όποτε τα εμπορικά τα ξεχνάω για κανα δυο χρονάκια και βλέπουμε.. 

Σε βολευει γιατί μπαίνεις από Αττική οδό και ξεμπερδεύεις.. Εχεισ δικιο... 

Όλο το κέντρο το λατρευω.. Μπορώ να γυρίζω ώρες.. Αρκεί να αντεχω χαχα

Εγω κουκλα μου έλεγα να της βάλω αυτό το λευκό με τα δεινοσαυράκια στο μαιευτήριο, μα ο άντρας μου επιμενει να παρουμε άλλο, πουνα ναι σετ.. Με σκουφί και παπουτσια.. Λες κια θα βάλει το νεογέννητο παπουτσια Χαχαχα

Την θέλει και κοκεττα

Η αληθεια ειναι ότι κ εγώ δεν βιάζομαι να πάω σε εμπορικό ... Εδώ είναι πιο χαλαρά στην αγορα κι άμα δω πολύ κόσμο κάπου να περιμένουν απ' έξω(μεγάλες αλυσίδες ρούχων) δεν μπαίνω καν. Συνεχίζω τη βόλτα μου σε κάποιο άλλο μαγαζί!

Να προσέχετε Νίνα μου κ όλες μας πολύ πολύ ,για εμάς, τα νινακια κ τα παιδάκια μας.

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Anastasia05 είπε:

Η αληθεια ειναι ότι κ εγώ δεν βιάζομαι να πάω σε εμπορικό ... Εδώ είναι πιο χαλαρά στην αγορα κι άμα δω πολύ κόσμο κάπου να περιμένουν απ' έξω(μεγάλες αλυσίδες ρούχων) δεν μπαίνω καν. Συνεχίζω τη βόλτα μου σε κάποιο άλλο μαγαζί!

Να προσέχετε Νίνα μου κ όλες μας πολύ πολύ ,για εμάς, τα νινακια κ τα παιδάκια μας.

Το συζητάς?? Ασε καλυτερα... Επειδή εγώ βλέπω καθημερινά θυματα κορωνοιου... Δεν θέλω. Να μου λείπει το βυσσινο... 

Ειδικά τώρα εγώ δεν παω πουθενα χωρίς μάσκα, μας είπε η παιδιατρος μια πατεντα για κάτι που μπαίνει μέσα στην μάσκα.. Και σε προστατευει δίπλα και τριπλα να το πω... Και αντισηπτικό, οινόπνευμα τα φουλ.. 

Επειδή λόγω της δουλειάς μου, βλέπω ότι για τις έγκυες δεν επαρκούν οι έρευνες και οι αναφορες για τον Κορωναίο.. Καλυτερα να κρατάμε μικρό καλάθι και να περνουμε τα μέτρα μας. 

Μη βιαστείς.. Εγώ μόνο σε εξωτερικούς χώρους παω.. Πουθενά με συνωστισμό.. Και πουθενα που να επικρατεί χάος.. Πια στο κέντρο είναι σαν να σαι μόνος σου.. Εγώ τις ώρες ποθ παω, και δεν παω κάθε μέρα, βλέπω ελάχιστους.. Να μου πεις παω και από συγκεκριμένα στενάκια... 

Όλες προσοχη... Εχεισ δικιο. 


DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ninamc είπε:

Το συζητάς?? Ασε καλυτερα... Επειδή εγώ βλέπω καθημερινά θυματα κορωνοιου... Δεν θέλω. Να μου λείπει το βυσσινο... 

Ειδικά τώρα εγώ δεν παω πουθενα χωρίς μάσκα, μας είπε η παιδιατρος μια πατεντα για κάτι που μπαίνει μέσα στην μάσκα.. Και σε προστατευει δίπλα και τριπλα να το πω... Και αντισηπτικό, οινόπνευμα τα φουλ.. 

Επειδή λόγω της δουλειάς μου, βλέπω ότι για τις έγκυες δεν επαρκούν οι έρευνες και οι αναφορες για τον Κορωναίο.. Καλυτερα να κρατάμε μικρό καλάθι και να περνουμε τα μέτρα μας. 

Μη βιαστείς.. Εγώ μόνο σε εξωτερικούς χώρους παω.. Πουθενά με συνωστισμό.. Και πουθενα που να επικρατεί χάος.. Πια στο κέντρο είναι σαν να σαι μόνος σου.. Εγώ τις ώρες ποθ παω, και δεν παω κάθε μέρα, βλέπω ελάχιστους.. Να μου πεις παω και από συγκεκριμένα στενάκια... 

Όλες προσοχη... Εχεισ δικιο. 

Εγώ δεν ξέρω κανενα προσωπικά που να έχει κολλήσει..

 

μόνο μια γνωστή μου στην Αμερική. Έγκυος κιόλας..ευτυχώς όλα πήγαν καλά κ για αυτη κ Για το παιδί,έχει γεννήσει πια..


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Εγώ δεν ξέρω κανενα προσωπικά που να έχει κολλήσει..

 

μόνο μια γνωστή μου στην Αμερική. Έγκυος κιόλας..ευτυχώς όλα πήγαν καλά κ για αυτη κ Για το παιδί,έχει γεννήσει πια..

Αχ εγώ ξέρω.. Αρκετούς. 

Και μάλιστα νέα άτομα.. Που ακόμα τους έχει αφήσει κουσουρι.. Και δεν είναι όπως πριν. 

Ο θεος να μας φυλάει

Παω για νανάκια 

Καληνυχτα μας κορίτσια Ααα

 

  • Λυπημένη/-ος 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Annou είπε:

Hello koritsia mou pira tis exetaseis!!!Alla eimai asxeti k den exw idea ti simainoun!

avrio exw giatro alla eimai anupomoni,

an kapoia gnwrizei an oi times einai fusiologikes as mou pei na mou fugei to agxos.

95.0 , 104, 132 einai oi times stin kabuli zaxarou

Νομίζω πως στην εγκυμοσύνη το σάκχαρο στην πρώτη μέτρηση το θέλουν κάτω από 92 άσχετα που τα μικροβιολογικά λένε μεχρι 110...Εντάξει δεν είναι τπτ όπως σου είπε η μαία κόψιμο τα γλυκά και όλα μια χαρά!

@Renezδεν είχες πει για γιατρό σήμερα;

  • Ευχαριστώ 1

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marianna1986 είπε:

Νομίζω πως στην εγκυμοσύνη το σάκχαρο στην πρώτη μέτρηση το θέλουν κάτω από 92 άσχετα που τα μικροβιολογικά λένε μεχρι 110...Εντάξει δεν είναι τπτ όπως σου είπε η μαία κόψιμο τα γλυκά και όλα μια χαρά!

@Renezδεν είχες πει για γιατρό σήμερα;

Αύριο Μαριάννα μου,στις 8:x

Κ ανυπομονώ φυσικααα!!!

Πως είσαι εσύ σήμερα?

Just now, Ninamc είπε:

Το συζητάς?? Ασε καλυτερα... Επειδή εγώ βλέπω καθημερινά θυματα κορωνοιου... Δεν θέλω. Να μου λείπει το βυσσινο... 

Ειδικά τώρα εγώ δεν παω πουθενα χωρίς μάσκα, μας είπε η παιδιατρος μια πατεντα για κάτι που μπαίνει μέσα στην μάσκα.. Και σε προστατευει δίπλα και τριπλα να το πω... Και αντισηπτικό, οινόπνευμα τα φουλ.. 

Επειδή λόγω της δουλειάς μου, βλέπω ότι για τις έγκυες δεν επαρκούν οι έρευνες και οι αναφορες για τον Κορωναίο.. Καλυτερα να κρατάμε μικρό καλάθι και να περνουμε τα μέτρα μας. 

Μη βιαστείς.. Εγώ μόνο σε εξωτερικούς χώρους παω.. Πουθενά με συνωστισμό.. Και πουθενα που να επικρατεί χάος.. Πια στο κέντρο είναι σαν να σαι μόνος σου.. Εγώ τις ώρες ποθ παω, και δεν παω κάθε μέρα, βλέπω ελάχιστους.. Να μου πεις παω και από συγκεκριμένα στενάκια... 

Όλες προσοχη... Εχεισ δικιο. 

Φυσικά κ κατανοώ όσα λες για τη φοβία με τον ιό σε κλειστούς χώρους κτλ..

Εγώ γενικά το είπα.σαν προτιμηση μου κ προ ιού βέβαια κ τώρα με τον ιό αν διάλεγα πάλι σε κάποιο mall θα κατέληγαν σίγουρα..

Ότι προσέχω πολύ τα μέτρα υγιεινής το κάνω κ όπως σας έχω εξομολογηθει ήμουν ανέκαθεν ψυχωτική κ ολίγον τι μικροφοβιακη κ πάντα είχα ένα αντισηπτικό στη τσάντα μου οπότε το μόνο νέο μου αξεσουάρ είναι η μάσκα την οποία βέβαια τη φοράω μόνο σε χώρους με πολύ κόσμο γτ κ να τη φοράμε συνέχεια πσλι είναι ανθυγιεινό να εισπνέουμε το διοξείδιο του άνθρακα που εκπνέουμε..οπότε όπως σε όλα παν μέτρον άριστον.

Όπως εχουμε πει ο καθένα μας πρέπει να κάνει ο,τι θεωρεί πιο ασφαλές για τον ίδιο κ την οικογένεια του κ να νιώθει καλά.

Κ στη τελικη το νόημα είναι να ευχαριστήσουμε τα ψωνια:Pετσι για να το ελαφρυνω λίγο κ να σας πω πως με τόσα που είπαμε πάλι για ρουχαλακια κτλ ανυπομονώ τη Κυριακή να παραλάβω τα ρούχα από τη κουνιάδα κ από βδομάδα να ξεχυθω στα μαγαζια για ότι μου λείπει!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσιαααα....ΑΑΑα είστε όλες του κέντρου δλδ εμας των δυτικών προαστίων στην απέξω;;;

Δεν το χω καθόλου με τις περιοχές που λέτε εγώ κινούμαι πιο νότια Πειραιά, Γλυφάδα, Καλλιθέα προς τα εκεί...

Έψες έκανα μια πατατουλα μάλλον έφαγα καρπούζι ξινισμενο, έφτασα 34ων για να μάθω ότι ναι ξινιζει κ το καρπούζι!! Αποτέλεσμα 3 ρουκέτες χωρίς προηγούμενο!! Θυμήθηκα τους πρώτους μήνες μου!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
  • Λυπημένη/-ος 2

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Καλημέρα κορίτσιαααα....ΑΑΑα είστε όλες του κέντρου δλδ εμας των δυτικών προαστίων στην απέξω;;;

Δεν το χω καθόλου με τις περιοχές που λέτε εγώ κινούμαι πιο νότια Πειραιά, Γλυφάδα, Καλλιθέα προς τα εκεί...

Έψες έκανα μια πατατουλα μάλλον έφαγα καρπούζι ξινισμενο, έφτασα 34ων για να μάθω ότι ναι ξινιζει κ το καρπούζι!! Αποτέλεσμα 3 ρουκέτες χωρίς προηγούμενο!! Θυμήθηκα τους πρώτους μήνες μου!!

Έτσι για να μη ξεχνιόμαστε Ευγενακι μου,τι νόμιζες θα γλυτωνες??

Εγώ χάλια βράδυ εχθές λόγω ψυχολογικών αλλά οκκκκ...σήμερα είναι μια νέα μέρα!!!(ελπιζω:P)

Ααα συγγνώμη εγώ για να βγαίνω αγαπώ τα νότια φίλη γενικώς να ξες..κ από δυτικά που είσαι πάω κάποιες φορές για καφεδάκι Πετρούπολη είναι αλήθεια αν κ μου πέφτει μακρυά γμτ μου..

Καλημερουδιααα:)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Καλημέρα κορίτσιαααα....ΑΑΑα είστε όλες του κέντρου δλδ εμας των δυτικών προαστίων στην απέξω;;;

Δεν το χω καθόλου με τις περιοχές που λέτε εγώ κινούμαι πιο νότια Πειραιά, Γλυφάδα, Καλλιθέα προς τα εκεί...

Έψες έκανα μια πατατουλα μάλλον έφαγα καρπούζι ξινισμενο, έφτασα 34ων για να μάθω ότι ναι ξινιζει κ το καρπούζι!! Αποτέλεσμα 3 ρουκέτες χωρίς προηγούμενο!! Θυμήθηκα τους πρώτους μήνες μου!!

Δε θα ηρεμήσουμε εμείς.... εγώ ξύπνια από τις 4 με καούρες! Από φρούτα.... αν είναι δυνατόν!

 

  • Λυπημένη/-ος 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Έτσι για να μη ξεχνιόμαστε Ευγενακι μου,τι νόμιζες θα γλυτωνες??

Εγώ χάλια βράδυ εχθές λόγω ψυχολογικών αλλά οκκκκ...σήμερα είναι μια νέα μέρα!!!(ελπιζω:P)

Ααα συγγνώμη εγώ για να βγαίνω αγαπώ τα νότια φίλη γενικώς να ξες..κ από δυτικά που είσαι πάω κάποιες φορές για καφεδάκι Πετρούπολη είναι αλήθεια αν κ μου πέφτει μακρυά γμτ μου..

Καλημερουδιααα:)

Τι ψυχολογικά βρε τσουπρα μου σε πιάσαν πάλι;;όπως μου είπε κ ο άντρας μου χθες τι αγχώνεσαι;;είσαι στο 80%τιποτα δεν έμεινε!!

Εμείς νότια έχουμε συγγενείς κ φίλους οπότε αναγκαστικά πάμε, σκέψου με την κολλητή μου η οποία μετακόμισε λόγω σχέσης στα νότια κάθε φορά διαφωνούμε αν θα κατέβει αυτή δυτικά η εγώ νότια , της λέω τις ξέχασες τις ρίζες σου , και έγινες Γλυφαδιωτισα :lol:

Just now, Jasmine@ είπε:

Δε θα ηρεμήσουμε εμείς.... εγώ ξύπνια από τις 4 με καούρες! Από φρούτα.... αν είναι δυνατόν!

 

Άστα να πάνε, καούρες πλέον κάθε μέρα , λες να μας βγουν Ραπουνζέλ οι κόρες;;;;αλλά λέω έτσι κ αρχίσω πάλι ρουκέτες πάει θα πέσω στην κατάθλιψη..


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...