Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 57 λεπτά , Alex@ είπε:

      Καλησπέρα, πόση ώρα πέρασε που έδωσε αιμα για την εξέταση και που ξύπνησε. Για την προλακτινη να δείξει σωστή τιμή θέλει τουλάχιστον 2 ώρες μετά που θα ξυπνήσει κάποιος να δώσει αιμα αλλιώς μπορεί να έχει ανεβασμένη τιμή. Μου το είχανε πει στο διαγνωστικό.

       

      Κορίτσια θα ήθελα την γνώμη σας, αρχές Απριλίου θα ξεκινήσουμε την ετ, σκέφτομαι να πάω τις επόμενες μέρες να κάνω θεραπεία κερατινης φυτική στα μαλλια, μπορεί να επηρεάσει αργότερα την ετ;;

      Καλησπέρα !!! Στον άντρα μου του είπαν πως πρέπει να έχει ξυπνήσει μισή ώρα ΟΤΕ παραπάνω ούτε λιγότερο για να δείξουν όλες πι εξετάσεις που έκανε και ήταν μέσα και η προλακτινηη 

      της έκανε και εμένα προχθές για αυτό το θυμάμαι τι του είπαν !!!

      μπορει να αλλάζει από διαγνωστικό σε διαγνωστικό δεν ξέρω 

♡ Η ζωή με τα δίδυμα ♡


Recommended Posts

Just now, aurorahope said:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Τείνω σε αυτο που προτείνεις ξεχωριστό καθισματάκι και καροτσι οσο ελαφρυ γινεται και να πέφτει η πλάτη τέρμα πίσω.

Μου είπαν και για την περίπτωση να αγοράσω δύο μονά και να τα συνδέω με συνδετήρα, αλλά αυτό μαλλον θα είναι πολύ φαρδύ.

Εγω εβαλα δυο βλαστοκύστες και εμφυτευτηκαν και οι δύο. Ειναι και θεμα τυχης, αν δεν υπαρχει προβλημα στο ενδομητριο. Αν δεν θέλεις τρίδυμα, τότε να μη βάλεις τρία. Εχω ακούσει περιπτώσεις που εβαλαν τρια, αλλά μετα ηθελαν να κανουν μειωση, κάτι ...που ειναι τραγικό κατά τη γνώμη μου.

Καλή επιτυχία!

Είχαμε δει ενα καρότσι στα Λητώ που ειχε μαγνήτη στην μεση οπότε γινοταν και διπλό και 2 μονά. Μου άρεσε πολύ να πω την αλήθεια αλλά μου είχε φανει οτι ήταν αρκετά χαμηλό το υψος.

Τώρα που άνοιξαν τα μαγαζιά είναι ευκαιρία να πάτε, έχει και εκπτώσεις. Εκμεταλλευτείτε ειδικά σε αυτα τα είδη και στα έπιπλα τις εκπτώσεις γιατί είναι τσιμπημενα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 543
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, chris79 είπε:

Καλησπέρα ! 
Εγω ήμουν 40. Έκανα 2 αποτυχημένες ετ με άριστες βλαστοκυστες (βάζαμε 2 κάθε φορά) και στην 3η προσπάθεια πάλι με 2 βλαστοκυστες έπιασαν και οι 2!! 

Καλησπερα κ σ ευχαριστω! Πωω να ειδες;; απιστευτο!!! Να σου ζησουν!!! Θα το επικαλεστω σα παραδειγμα στον γιατρο μου μπας κ του αλλαξω γνωμη...αλλιως θα ζοριστω πολυ να προχωρησω μαζι του!!! 

πρίν από 18 λεπτά , aurorahope είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Τείνω σε αυτο που προτείνεις ξεχωριστό καθισματάκι και καροτσι οσο ελαφρυ γινεται και να πέφτει η πλάτη τέρμα πίσω.

Μου είπαν και για την περίπτωση να αγοράσω δύο μονά και να τα συνδέω με συνδετήρα, αλλά αυτό μαλλον θα είναι πολύ φαρδύ.

Εγω εβαλα δυο βλαστοκύστες και εμφυτευτηκαν και οι δύο. Ειναι και θεμα τυχης, αν δεν υπαρχει προβλημα στο ενδομητριο. Αν δεν θέλεις τρίδυμα, τότε να μη βάλεις τρία. Εχω ακούσει περιπτώσεις που εβαλαν τρια, αλλά μετα ηθελαν να κανουν μειωση, κάτι ...που ειναι τραγικό κατά τη γνώμη μου.

Καλή επιτυχία!

Τρια δε θελω με τιποτα! Ναι σε καμμια περιπτωση η μειωση δεν γινεται ευκολα αλλα πιατευω ειναι παρα πολυ σπανιο να πιασουν κ τα 3 ειδικα οταν εχουν πρηγηθει αποτυχιες οπως στη περιπτωση μου... να σου ζησουν τα διδυμακια σου!! Σε τι ηλικια ειχες κανει την ετ;

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Freida είπε:

Καλησπερα κ σ ευχαριστω! Πωω να ειδες;; απιστευτο!!! Να σου ζησουν!!! Θα το επικαλεστω σα παραδειγμα στον γιατρο μου μπας κ του αλλαξω γνωμη...αλλιως θα ζοριστω πολυ να προχωρησω μαζι του!!! 

Τρια δε θελω με τιποτα! Ναι σε καμμια περιπτωση η μειωση δεν γινεται ευκολα αλλα πιατευω ειναι παρα πολυ σπανιο να πιασουν κ τα 3 ειδικα οταν εχουν πρηγηθει αποτυχιες οπως στη περιπτωση μου... να σου ζησουν τα διδυμακια σου!! Σε τι ηλικια ειχες κανει την ετ;

Ναι μωρε πολύ σπάνιο να εμφυτευθούν και τα 3.

στα 33 μου και στις δυο έμβρυο μεταφορές έβαλα από 3εμβρυα τριών ημερών. Η πρώτη δεν προχώρησε και στην δεύτερη έπιασαν τα δυο. Ποσό μάλλον τώρα στα 40.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Ναι μωρε πολύ σπάνιο να εμφυτευθούν και τα 3.

στα 33 μου και στις δυο έμβρυο μεταφορές έβαλα από 3εμβρυα τριών ημερών. Η πρώτη δεν προχώρησε και στην δεύτερη έπιασαν τα δυο. Ποσό μάλλον τώρα στα 40.

Αυτο ακριβως λεω!!! Κ στη χειροτερη γινεται μειωση...να δω πως θα τον πεισω!!!! Σε ολα ειναι ανοιχτος γενικα κ δε μου χαλαει χατηρι αλλα σε αυτο το θεμα ειναι καθετος! Θα επιμεινω γτ για μενα ειναι καθοριστικη αποφαση ζωης!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Freida είπε:

Αυτο ακριβως λεω!!! Κ στη χειροτερη γινεται μειωση...να δω πως θα τον πεισω!!!! Σε ολα ειναι ανοιχτος γενικα κ δε μου χαλαει χατηρι αλλα σε αυτο το θεμα ειναι καθετος! Θα επιμεινω γτ για μενα ειναι καθοριστικη αποφαση ζωης!!!

Συμφωνω απόλυτα!

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, Freida είπε:

Καλησπερα κ σ ευχαριστω! Πωω να ειδες;; απιστευτο!!! Να σου ζησουν!!! Θα το επικαλεστω σα παραδειγμα στον γιατρο μου μπας κ του αλλαξω γνωμη...αλλιως θα ζοριστω πολυ να προχωρησω μαζι του!!! 

Τρια δε θελω με τιποτα! Ναι σε καμμια περιπτωση η μειωση δεν γινεται ευκολα αλλα πιατευω ειναι παρα πολυ σπανιο να πιασουν κ τα 3 ειδικα οταν εχουν πρηγηθει αποτυχιες οπως στη περιπτωση μου... να σου ζησουν τα διδυμακια σου!! Σε τι ηλικια ειχες κανει την ετ;

Καλημέρα. Εγω τόσα χρόνια στο φόρουμ δε θυμάμαι  σε καμμία να προχώρησαν 3 έμβρυα.. Και πάρα πολλές έβαζαν 3 έμβρυα. Ας πούνε οι πιο παλιές, μήπως κάτι ξεχνάω.. 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, playbunny είπε:

Καλησπέρα! Εμεις βάλαμε 2 και έπιασαν και τα 2, μία φίλη μου όμως έβαλε 3 και έπιασαν τα 2.

Στο εξωτερικό είναι η αλήθεια ότι δεν είναι υπερ οι γιατροι ουτε στην μεταφορά των 2 και επιμένουν στο 1 συνήθως. Νομικά στην Ελλάδα όμως από κάποια ηλικία και πάνω επιτρέπεται μεταφορά με 3. Αν νομικά είσαι καλυμμένη νομίζω να προχωρήσεις όπως εσυ νιωθεις καλύτερα ψυχολογικά. Επίσης σε κάθε μεταφορά που κάνουμε υπάρχει και το οικονομικό κόστος που δεν είναι μικρο. 

Σου εύχομαι καλή επιτυχία σε οτι αποφασίσεις και μακάρι να σε έχουμε στην παρέα μας σύντομα!! :wub:

Καλησπέρα και καλή χρονιά! Εμας είναι η αλήθεια οτι το πορτ μπεμπε που ηταν μαζι με το καρότσι δεν μας βόλεψε στον βαθμό που περιμέναμε. Άλλες κοπέλες ομως για αρκετους μηνες τα κοιμίζουν εκει οπότε ειναι και θέμα μωρού τελικα πως θα βολευτεί.

Το κάθισμα αυτοκινητου θα πρότεινα προσωπικά να είναι ξεχωριστό και το καρότσι με το πορτ μπεμπε μαζί, εκτός αν είναι απο τα καρότσια που πέφτει τερμα πισω η πλάτη οπότε δεν χρειάζεται πορτ μπεμπε. 

Σ'ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση σου και την ενθαρρυνση κ ευχομαι κ γω να τα λεμε απο εδω σε λιγο καιρο!! :) 

Just now, anoulious είπε:

Καλημέρα. Εγω τόσα χρόνια στο φόρουμ δε θυμάμαι  σε καμμία να προχώρησαν 3 έμβρυα.. Και πάρα πολλές έβαζαν 3 έμβρυα. Ας πούνε οι πιο παλιές, μήπως κάτι ξεχνάω.. 

Καλημερα! ναι ειναι πολυ σπανιο, κ να επιασαν συνηθως κανουν μειωση . Μαλλον αυτο φοβαται σε μενα . Επειδη παρα τις αποτυχιες , ειναι ολα καλα θεωρητικα εξετασεις κτλ. Επισης εκανα υστερολαπαροσκοπηση μετα τις αποτυχιες κ βρηκαμε πραγματακια που μπορει να εμποδισαν τις 2 προηγ.φορες . 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Καλημέρα. Εγω τόσα χρόνια στο φόρουμ δε θυμάμαι  σε καμμία να προχώρησαν 3 έμβρυα.. Και πάρα πολλές έβαζαν 3 έμβρυα. Ας πούνε οι πιο παλιές, μήπως κάτι ξεχνάω.. 

Είχαμε μία. Στο .org αν θυμάμαι καλά με πολλές αποτυχίες έκανε picsi στον Παντο και είχε τρίδυμα. Δεν έκανε μείωση αλλά νομίζω δεν ξαναεγραψε από ένα σημείο και μετά δεν ξέρω τι κατάληξη είχε. 

  • Μου αρέσει 1

 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Just now, λουκουμαδακι είπε:

Είχαμε μία. Στο .org αν θυμάμαι καλά με πολλές αποτυχίες έκανε picsi στον Παντο και είχε τρίδυμα. Δεν έκανε μείωση αλλά νομίζω δεν ξαναεγραψε από ένα σημείο και μετά δεν ξέρω τι κατάληξη είχε. 

Αυτή στο orgτη θυμάμαι. Εδώ πάντως δεν έχω ακούσει.. Είναι εξαιρετικά σπάνιο θέλω να πω.. 

Link to comment
Share on other sites

Και επίσημα πλέον στις διδυμομανουλες ήθελα να μοιραστώ σήμερα τη χαρά μου μαζί σας!!!! Σήμερα τάισα πρώτη φορά τα μωρακια μου με το μπιμπερο!!! Ήταν η πρώτη μας αγκαλιά!!!! Είμαι πολύ χαρούμενη και ανυπομονώ να τα πάρω σπίτι!!!

  • Μου αρέσει 9

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Τουτουνι είπε:

Και επίσημα πλέον στις διδυμομανουλες ήθελα να μοιραστώ σήμερα τη χαρά μου μαζί σας!!!! Σήμερα τάισα πρώτη φορά τα μωρακια μου με το μπιμπερο!!! Ήταν η πρώτη μας αγκαλιά!!!! Είμαι πολύ χαρούμενη και ανυπομονώ να τα πάρω σπίτι!!!

Κοριτσάκι μου γλυκό τι όμορφα νέα!!!Σε καταλαβαινω απόλυτα!Δε θα ξεχάσω ποτε την πρώτη αγκαλιά με τα μωρά μου στην μονάδα!Ειναι δύσκολο όταν φεύγεις κ τα αφήνεις εκεί όμως πλησιάζουν οι μέρες για να τα πάρετε στο σπιτάκι σας!Για να τα ταισες με μπιμπερό έχουν βγει στην απλή παρακολούθηση σωστά;Είναι δυνατά τα τουτουνακια σαν την μανούλα τους!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Τουτουνι said:

Και επίσημα πλέον στις διδυμομανουλες ήθελα να μοιραστώ σήμερα τη χαρά μου μαζί σας!!!! Σήμερα τάισα πρώτη φορά τα μωρακια μου με το μπιμπερο!!! Ήταν η πρώτη μας αγκαλιά!!!! Είμαι πολύ χαρούμενη και ανυπομονώ να τα πάρω σπίτι!!!

Τι ωραία νέα τουτουνακι μου!! Η πρωτη αγκαλιά!! ♥️♥️ Πλησιάζει ο καιρός να πάτε σπιτι με τα μικρουλια σας.. υπομονή διδυμομανουλα, λίγο εμεινε! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Zina21 είπε:

Κοριτσάκι μου γλυκό τι όμορφα νέα!!!Σε καταλαβαινω απόλυτα!Δε θα ξεχάσω ποτε την πρώτη αγκαλιά με τα μωρά μου στην μονάδα!Ειναι δύσκολο όταν φεύγεις κ τα αφήνεις εκεί όμως πλησιάζουν οι μέρες για να τα πάρετε στο σπιτάκι σας!Για να τα ταισες με μπιμπερό έχουν βγει στην απλή παρακολούθηση σωστά;Είναι δυνατά τα τουτουνακια σαν την μανούλα τους!!!!

Ναι βγήκαμε απ' τη μονάδα!!! Είμαστε στα κουνακια μας τώρα!!

5 ώρες πρίν, playbunny είπε:

Τι ωραία νέα τουτουνακι μου!! Η πρωτη αγκαλιά!! ♥️♥️ Πλησιάζει ο καιρός να πάτε σπιτι με τα μικρουλια σας.. υπομονή διδυμομανουλα, λίγο εμεινε! 

Αμήν Παναγία μου!!!!

  • Μου αρέσει 2

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Ναι βγήκαμε απ' τη μονάδα!!! Είμαστε στα κουνακια μας τώρα!!

Αμήν Παναγία μου!!!!

Μπράβο Τουτουνι μου!Στα κουνάκια εφόσον έχουν το βάρος, έχουν συμπληρώσει τις απαραίτητες εβδομάδες κ τρώνε με το μπιμπερό 50 ml δεν κάθονται πάνω τέσσερις πέντε μέρες.Από μέρα σε μέρα θα τα πάρετε στο σπίτι σας!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Zina21 είπε:

Μπράβο Τουτουνι μου!Στα κουνάκια εφόσον έχουν το βάρος, έχουν συμπληρώσει τις απαραίτητες εβδομάδες κ τρώνε με το μπιμπερό 50 ml δεν κάθονται πάνω τέσσερις πέντε μέρες.Από μέρα σε μέρα θα τα πάρετε στο σπίτι σας!

Αμήν Παναγία μου!!! 

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...