Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ναι ναι θα παω μέσα στο ΣΚ. Το ότι η κοιλιτσα μια φουσκώνει μια ξεφουσκώνει είναι νορμαλ; Τα πρωινά ξυπνάω ξεφούσκωτη και όσο προχωρά η μέρα (ίσως επειδή τρώω κιόλας) αρχίζει και φουσκώνει..

      Ναι συμβαίνει αυτό.. Δεν ξέρω γιατί, να πω την αλήθεια.. Αλλά το βράδυ κ εγώ φαινομουν "περισσοτερο έγκυος" σε σχέση με το πρωί..

      • Μου αρέσει 1

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

πρίν από 8 λεπτά , valentina23 είπε:

@Renaki80καταρχάς να σας ζήσει το όνομα!! Να είναι πάντα γερή και ευτηχισμενη!! Ωχ σε καταλαβαίνω τι θα πέρασες.. Και μένα όταν θέλει στήθος δεν την ηρεμεί τίποτα.. Όλα αυτά που περιέγραψε μου θυμίζουν τη δική μου.. Και μεις κάνουμε συγκοιμηση, δεν παίρνει πθπιλα(προσπάθησα όταν με είχε φτάσει στα όρια μου πιο παλιά αλλά την αναγουλιαζε,) και δεν τα πάει και πολύ καλά με τις στέρεες... Εμένα η παιδίατρος μου είπε ότι είναι παιδί του θηλασμού γι αυτό κάνει έτσι με τις τροφές. Τρώει κάποιες κουταλιές ποτέ δεν αδειάζει μπολ και φυσικά όταν νυσταζει στήθος και πάλι στήθος.. Επισης μου ξυπνάει και τα βράδια συνέχεια οπωτε δεν παίζει να την έχω στη κούνια αν και την έχω δίπλα στο κρεβάτι μου. Με τόσο γάλα που πίνει τα βράδια φοβάμαι για εμετό, μην πνίγει γιατί είχαμε και μια παλινδρομηση πιο μικρή.. Απ τη στιγμή που βάρος και ύψος είναι φυσιολογικά γιατί αυτή η ανυσηχια;; κι εκτός αυτού άκουσα ότι τον πρώτο χρόνο βασική τροφή είναι το γάλα. 

Εμένα με βρίσκεις σύμφωνη με ότι κάνεις και εσύ...

Αυτή μου είπε ότι δεν αφήνω το μωρό να μάθει μόνο του και το «πνίγω» 

χώρια ότι θέλει τις στέρεες σαν βασικό και το γάλα σαν συμπλήρωμα....

Τώρα το γιατί, τι να σου πω; 

Απλά με στεναχώρησε γιατί όλα τα βρήκε λάθος...μα δεν κάνω τίποτα σωστό;;;

Το παιδάκι μου και γελάει και τρώει και παίζει και κοιμάται...με αυτόν τον τρόπο έχει μάθει...συγκοίμιση, στήθος, αγάπη, παιχνίδι...

  • Μου αρέσει 2

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

53 minutes ago, Renaki80 said:

Καλησπέρα και από μένα, εμείς κάναμε την βάφτιση την προηγούμενη Κυριακή με θέμα τον κύκνο γιατί η μαμά μου την φωνάζει παπάκι ΟΠΟΤΕ ταίριαζε ...Πολύ άγχος, πολύ τρέξιμο, δεν κατάλαβα τίποτα, δεν ευχαριστήθηκα επίσης τίποτα. Είχαμε γκρίνια από τα δόντια που βγάζει και ήθελε στήθος μέσα στην εκκλησία....αυτό την εκνεύρισε (που δεν της το έδινα) και εγώ προσπαθούσα να την ηρεμήσω...στο τραπέζι ούτε λογος να κάτσουμε...την βγάλαμε στο δωμάτιο που μας παρείχαν... θα το ζήσετε και εσείς και θα με θυμηθείτε...ευτυχώς μια ατελείωτη μέρα μέσα στο άγχος, στην γκρίνια και στο κλάμσ ήταν και περασε. 

Η Σοφία-Εφραιμία μου είναι μια χαρά! Τρώμε τα πάντα, βέβαια τώρα με τα δόντια κάνει αποχή από τις στέρεες και θέλει στήθος, ούτε γάλα (μπουκάλι) που έπινε, στήθος και πάλι στήθος... σε βαθμό που μου αύξησε την παραγωγή...:shock:

Βρε κορίτσια με αποπήρε η παιδίατρος, γιατί κάνουμε συγκοίμιση, γιατί δεν δίνω πιπίλα, γιατί δεν την αφήνω να κλάψει και γιατί δεν τρώει πολύ ποσότητα στις στέρεες....στεναχωρέθηκα γιατί κάνω ότι μπορώ καλύτερα για το παιδί μου, αυτό εννοείται...& κάθε παιδί είναι διαφορετικό....

δεν μπήκα στον κόπο να της εξηγήσω ότι στην κούνια κλαίει και για να κοιμηθεί θέλει στήθος (δίνω ξένο γάλα αλλά θέλει και στήθος για νανούρισμα) οπότε δύσκολο για την κούνια, (μπήκα & μέσα :rolleyes:

ότι πιπίλα δεν την θέλει με τιποτα, την φτύνει και αναγουλιάζει (έχω αλλάξει 4) 

όσο για τις στέρεες όταν χορτάσει κλείνει το στόμα σαν στρείδι...

ότι γιατί να την αφήσω να κλάψει, αφού κάτι θέλει και είμαι εκεί γι αυτήν; Γιατί όλοι μου λένε «άστην να κλάψει και λίγο κάνει καλό 

α) στα πνευμόνια :blink:

β) στην καρδιά :o 

γ) να μάθει να ελέγχει τα «θέλω της» :blink: (7 μηνών εντωμεταξύ....εδώ δεν ξέρουμε να ελέγχουμε τα δικά μας (41ετών) :lol:

Τα έχω ακούσει όλα....αυτοί την λέξη ΕΝΣΥΝΑΙΣΘΗΣΗ την ξέρουν;;;

μα τοοοσοοο λάθος να τα κάνω όλα;;

ΥΡ στα κιλά είμαστε μια χαρά και ύψος φουλ...

και την μεγαλώνω μόνη μου, μέρα νύχτα...βοήθεια από πουθενά...ούτε από τον σύζυγο...διότι εργάζεται όλη μέρα & το βράδυ κοιμάται....:unsure:

 

συγνώμη για το κατεβατό, ήθελα κάπου να τα πω και να με καταλάβουν....

σας φιλώ

 

 

Καταρχην να σου ζήσει το κοριτσάκι σου με τα όμορφα ονοματάκια της!! 
Τι κρίμα που δεν το ευχαριστηθήκατε..το έχω ένα άγχος κ εγώ για εκείνη τη μερα αλλά γενικα το σκέφτομαι θετικά κ ελπιζω να μου βγει :) θα σας πω next week 

Για την παιδίατρο το μόνο που θα σου πω είναι πως ότι κανείς μου φαίνεται πολύ σωστό κ συνέχισε!! Το μωράκι σου ακουγεται ένα φυσιολογικότατο μωράκι κ πίστεψε με θα μεγαλώσει πολύ πιο γρήγορα απ όσο νομίζεις! Δίνε της άφθονες αγκαλιές κ αγάπη (εντάξει κ τζιτζι!!!) και θα είναι μια χαρά ;) 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Renaki80 είπε:

Καλησπέρα και από μένα, εμείς κάναμε την βάφτιση την προηγούμενη Κυριακή με θέμα τον κύκνο γιατί η μαμά μου την φωνάζει παπάκι ΟΠΟΤΕ ταίριαζε ...Πολύ άγχος, πολύ τρέξιμο, δεν κατάλαβα τίποτα, δεν ευχαριστήθηκα επίσης τίποτα. Είχαμε γκρίνια από τα δόντια που βγάζει και ήθελε στήθος μέσα στην εκκλησία....αυτό την εκνεύρισε (που δεν της το έδινα) και εγώ προσπαθούσα να την ηρεμήσω...στο τραπέζι ούτε λογος να κάτσουμε...την βγάλαμε στο δωμάτιο που μας παρείχαν... θα το ζήσετε και εσείς και θα με θυμηθείτε...ευτυχώς μια ατελείωτη μέρα μέσα στο άγχος, στην γκρίνια και στο κλάμσ ήταν και περασε. 

Η Σοφία-Εφραιμία μου είναι μια χαρά! Τρώμε τα πάντα, βέβαια τώρα με τα δόντια κάνει αποχή από τις στέρεες και θέλει στήθος, ούτε γάλα (μπουκάλι) που έπινε, στήθος και πάλι στήθος... σε βαθμό που μου αύξησε την παραγωγή...:shock:

Βρε κορίτσια με αποπήρε η παιδίατρος, γιατί κάνουμε συγκοίμιση, γιατί δεν δίνω πιπίλα, γιατί δεν την αφήνω να κλάψει και γιατί δεν τρώει πολύ ποσότητα στις στέρεες....στεναχωρέθηκα γιατί κάνω ότι μπορώ καλύτερα για το παιδί μου, αυτό εννοείται...& κάθε παιδί είναι διαφορετικό....

δεν μπήκα στον κόπο να της εξηγήσω ότι στην κούνια κλαίει και για να κοιμηθεί θέλει στήθος (δίνω ξένο γάλα αλλά θέλει και στήθος για νανούρισμα) οπότε δύσκολο για την κούνια, (μπήκα & μέσα :rolleyes:

ότι πιπίλα δεν την θέλει με τιποτα, την φτύνει και αναγουλιάζει (έχω αλλάξει 4) 

όσο για τις στέρεες όταν χορτάσει κλείνει το στόμα σαν στρείδι...

ότι γιατί να την αφήσω να κλάψει, αφού κάτι θέλει και είμαι εκεί γι αυτήν; Γιατί όλοι μου λένε «άστην να κλάψει και λίγο κάνει καλό 

α) στα πνευμόνια :blink:

β) στην καρδιά :o 

γ) να μάθει να ελέγχει τα «θέλω της» :blink: (7 μηνών εντωμεταξύ....εδώ δεν ξέρουμε να ελέγχουμε τα δικά μας (41ετών) :lol:

Τα έχω ακούσει όλα....αυτοί την λέξη ΕΝΣΥΝΑΙΣΘΗΣΗ την ξέρουν;;;

μα τοοοσοοο λάθος να τα κάνω όλα;;

ΥΡ στα κιλά είμαστε μια χαρά και ύψος φουλ...

και την μεγαλώνω μόνη μου, μέρα νύχτα...βοήθεια από πουθενά...ούτε από τον σύζυγο...διότι εργάζεται όλη μέρα & το βράδυ κοιμάται....:unsure:

 

συγνώμη για το κατεβατό, ήθελα κάπου να τα πω και να με καταλάβουν....

σας φιλώ

 

 

Να σας ζησει το μωρακι! Γερη και καλοτυχη! 

Και εμας εκλαψε μετα το μπλουμ πολύ με αποτέλεσμα να κρυβομακ γιατι οποτε με έβλεπε ηθελε να την πάρω αγκαλια και δωσε κλαμα περισσότερο, πονεσε η καρδιά μου.. 

Τωρα θα συμφωνήσω μαζι σου στα υπόλοιπα και εμεις παρεα κοιμομαστε και το απολαμβάνουμε με τον ανδρα μου,  πιπιλα οσες τις δινω τις περναει για παιχνιδι και απλα τις κοπαναει η μασαει το σκληρό μέρος, μάταια τις γυρναω εγω.. Στερεες εννοείται θα φάνε με το μαλακο,  εφοσον πινουν γακατακι δεν πρέπει να υπάρχει αγχος..  Το μωρακι σου κανει τα πιο φυσιολογικα πράγματα που θα μπορούσε νομίζω :wink: να μην αγχωνεσαι κ να μην στεναχωριεσαι καθόλου! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Renaki80 είπε:

Καλησπέρα και από μένα, εμείς κάναμε την βάφτιση την προηγούμενη Κυριακή με θέμα τον κύκνο γιατί η μαμά μου την φωνάζει παπάκι ΟΠΟΤΕ ταίριαζε ...Πολύ άγχος, πολύ τρέξιμο, δεν κατάλαβα τίποτα, δεν ευχαριστήθηκα επίσης τίποτα. Είχαμε γκρίνια από τα δόντια που βγάζει και ήθελε στήθος μέσα στην εκκλησία....αυτό την εκνεύρισε (που δεν της το έδινα) και εγώ προσπαθούσα να την ηρεμήσω...στο τραπέζι ούτε λογος να κάτσουμε...την βγάλαμε στο δωμάτιο που μας παρείχαν... θα το ζήσετε και εσείς και θα με θυμηθείτε...ευτυχώς μια ατελείωτη μέρα μέσα στο άγχος, στην γκρίνια και στο κλάμσ ήταν και περασε. 

Η Σοφία-Εφραιμία μου είναι μια χαρά! Τρώμε τα πάντα, βέβαια τώρα με τα δόντια κάνει αποχή από τις στέρεες και θέλει στήθος, ούτε γάλα (μπουκάλι) που έπινε, στήθος και πάλι στήθος... σε βαθμό που μου αύξησε την παραγωγή...:shock:

Βρε κορίτσια με αποπήρε η παιδίατρος, γιατί κάνουμε συγκοίμιση, γιατί δεν δίνω πιπίλα, γιατί δεν την αφήνω να κλάψει και γιατί δεν τρώει πολύ ποσότητα στις στέρεες....στεναχωρέθηκα γιατί κάνω ότι μπορώ καλύτερα για το παιδί μου, αυτό εννοείται...& κάθε παιδί είναι διαφορετικό....

δεν μπήκα στον κόπο να της εξηγήσω ότι στην κούνια κλαίει και για να κοιμηθεί θέλει στήθος (δίνω ξένο γάλα αλλά θέλει και στήθος για νανούρισμα) οπότε δύσκολο για την κούνια, (μπήκα & μέσα :rolleyes:

ότι πιπίλα δεν την θέλει με τιποτα, την φτύνει και αναγουλιάζει (έχω αλλάξει 4) 

όσο για τις στέρεες όταν χορτάσει κλείνει το στόμα σαν στρείδι...

ότι γιατί να την αφήσω να κλάψει, αφού κάτι θέλει και είμαι εκεί γι αυτήν; Γιατί όλοι μου λένε «άστην να κλάψει και λίγο κάνει καλό 

α) στα πνευμόνια :blink:

β) στην καρδιά :o 

γ) να μάθει να ελέγχει τα «θέλω της» :blink: (7 μηνών εντωμεταξύ....εδώ δεν ξέρουμε να ελέγχουμε τα δικά μας (41ετών) :lol:

Τα έχω ακούσει όλα....αυτοί την λέξη ΕΝΣΥΝΑΙΣΘΗΣΗ την ξέρουν;;;

μα τοοοσοοο λάθος να τα κάνω όλα;;

ΥΡ στα κιλά είμαστε μια χαρά και ύψος φουλ...

και την μεγαλώνω μόνη μου, μέρα νύχτα...βοήθεια από πουθενά...ούτε από τον σύζυγο...διότι εργάζεται όλη μέρα & το βράδυ κοιμάται....:unsure:

 

συγνώμη για το κατεβατό, ήθελα κάπου να τα πω και να με καταλάβουν....

σας φιλώ

 

 

Μια χαρά τα πας αυτή που δεν πάει καλά είμαι η παιδίατρος σου. Κάποιος να της πει ότι δεν είναι παιδαγωγός ούτε διατροφολόγος μπορεί να λέει την γνώμη της αν ζητηθεί ,να δίνει κ έναν μπουσουλα κ μέχρι εκεί.

  • Μου αρέσει 3

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Renaki80 said:

Βρε κορίτσια με αποπήρε η παιδίατρος, γιατί κάνουμε συγκοίμιση, γιατί δεν δίνω πιπίλα, γιατί δεν την αφήνω να κλάψει και γιατί δεν τρώει πολύ ποσότητα στις στέρεες....στεναχωρέθηκα γιατί κάνω ότι μπορώ καλύτερα για το παιδί μου, αυτό εννοείται...& κάθε παιδί είναι διαφορετικό....

 

Να σας ζησει η  μικρουλα σας.

Παντως ρολος της παιδιατρου ειναι και να σε υποστηριζει - ακομη και αν κανεις κατι που δεν συμβαδιζει με την τακτικη της. να σκεφτεσαι οτι τα κανεις ολα μια χαρα αφου το κοριτσακι σου ειναι χαρουμενο, και ισως να προσπαθησεις και να βρεις καποιον γιατρο που να ταιριαζετε περισσοτερο. εχουμε που εχουμε τα αγχη μας, μη μας τα κανουν χειροτερα κ οι γιατροι! 

  • Μου αρέσει 2

D4rWp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 10/9/2021 at 8:23 ΜΜ, Joka είπε:

Καλησπέρα κι απο μενα!Τα ιδια κ η δικια μου!Μολις εκλεισε τους 7 μηνες.Στην αρχη ετρωγε φουλ τα παντα,τωρα τελευταία μου κανει νερα.Θελει να πίνει συνέχεια γάλα.Δοντια ακομη τιποτα αλλα νομιζω ειναι ετοιμα να σκασουν.

Απο μπαμπαλισματα αρχισαν εσας???

Εμενα κανει μονο μπρρρρ τελευταία συνεχως.

Εμάς στους 6 κλεισμένους μας έβαλε κ τα 3 γεύματα αλλα η μικρη δεν εχει προσαρμοστεί ακόμα.Προτιμαει γαλατακι!!

Είναι κι επειδή μόνο με το γαλατακι κοιμάται!

@Joka Καλησπέρα και πάλι!!

Εμενα εχει αρχισει τα μπρρρρρρ εδω και αρκετο καιρό! Γενικά πολλά σάλια και γκρινια! Σήμερα δεν ήθελε να φαει με τιποτα κοτοπουλο με λαχανικά και κριθαρακι.... γκρινια πολυ και μόλις της εδωσα γαλα ηρεμησε. Επίσης εχει ελαττώσει πολύ τον υπνο μεσα στη μερα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/9/2021 at 8:48 ΜΜ, Renaki80 είπε:

Καλησπέρα και από μένα, εμείς κάναμε την βάφτιση την προηγούμενη Κυριακή με θέμα τον κύκνο γιατί η μαμά μου την φωνάζει παπάκι ΟΠΟΤΕ ταίριαζε ...Πολύ άγχος, πολύ τρέξιμο, δεν κατάλαβα τίποτα, δεν ευχαριστήθηκα επίσης τίποτα. Είχαμε γκρίνια από τα δόντια που βγάζει και ήθελε στήθος μέσα στην εκκλησία....αυτό την εκνεύρισε (που δεν της το έδινα) και εγώ προσπαθούσα να την ηρεμήσω...στο τραπέζι ούτε λογος να κάτσουμε...την βγάλαμε στο δωμάτιο που μας παρείχαν... θα το ζήσετε και εσείς και θα με θυμηθείτε...ευτυχώς μια ατελείωτη μέρα μέσα στο άγχος, στην γκρίνια και στο κλάμσ ήταν και περασε. 

Η Σοφία-Εφραιμία μου είναι μια χαρά! Τρώμε τα πάντα, βέβαια τώρα με τα δόντια κάνει αποχή από τις στέρεες και θέλει στήθος, ούτε γάλα (μπουκάλι) που έπινε, στήθος και πάλι στήθος... σε βαθμό που μου αύξησε την παραγωγή...:shock:

Βρε κορίτσια με αποπήρε η παιδίατρος, γιατί κάνουμε συγκοίμιση, γιατί δεν δίνω πιπίλα, γιατί δεν την αφήνω να κλάψει και γιατί δεν τρώει πολύ ποσότητα στις στέρεες....στεναχωρέθηκα γιατί κάνω ότι μπορώ καλύτερα για το παιδί μου, αυτό εννοείται...& κάθε παιδί είναι διαφορετικό....

δεν μπήκα στον κόπο να της εξηγήσω ότι στην κούνια κλαίει και για να κοιμηθεί θέλει στήθος (δίνω ξένο γάλα αλλά θέλει και στήθος για νανούρισμα) οπότε δύσκολο για την κούνια, (μπήκα & μέσα :rolleyes:

ότι πιπίλα δεν την θέλει με τιποτα, την φτύνει και αναγουλιάζει (έχω αλλάξει 4) 

όσο για τις στέρεες όταν χορτάσει κλείνει το στόμα σαν στρείδι...

ότι γιατί να την αφήσω να κλάψει, αφού κάτι θέλει και είμαι εκεί γι αυτήν; Γιατί όλοι μου λένε «άστην να κλάψει και λίγο κάνει καλό 

α) στα πνευμόνια :blink:

β) στην καρδιά :o 

γ) να μάθει να ελέγχει τα «θέλω της» :blink: (7 μηνών εντωμεταξύ....εδώ δεν ξέρουμε να ελέγχουμε τα δικά μας (41ετών) :lol:

Τα έχω ακούσει όλα....αυτοί την λέξη ΕΝΣΥΝΑΙΣΘΗΣΗ την ξέρουν;;;

μα τοοοσοοο λάθος να τα κάνω όλα;;

ΥΡ στα κιλά είμαστε μια χαρά και ύψος φουλ...

και την μεγαλώνω μόνη μου, μέρα νύχτα...βοήθεια από πουθενά...ούτε από τον σύζυγο...διότι εργάζεται όλη μέρα & το βράδυ κοιμάται....:unsure:

 

συγνώμη για το κατεβατό, ήθελα κάπου να τα πω και να με καταλάβουν....

σας φιλώ

 

 

Αλλαξε παιδιατρο κοριτσακι μου πραγματικα..! Τι ακουμε πια ! Μωρα ειναι , θελουν κ συγκοινηση κ αγκαλιτσες κ στηθος κλπ κλπ ! Αν δε θέλουν τωρα ..ποτε θα θελουν;; ! Ανεξαρτητα σου λεει να γινονται απο 7 μηνων... ειναι δυνατον ;;;; για αυτο μετα γινονται ενηλικες με ανασφάλειες κ χωρις αυτοπεποιθηση κ εξαρτημένοι.. μια χαρα τα κανεις ολα κ Μπραβο σου αν κ μονη!!  Σε φιλω!!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια !!

Τα βαφτίσαμε κ εμείς τα μωράκια μας χθες!! Πολύ συγκινητική κ όμορφη μέρα! 
Ενταξει η βαφτιση κράτησε 1,5 ώρα (δεν ξέρω αν φταίει που ήταν σε μοναστήρι κ τα είπε όλα ο παπάς) και ήταν αρκετά κουραστικά δεδομένου ότι ο Κωσταντής μας έκλαιγε από το λάδι κ μετά ασταμάτητα (νύσταζε) αλλά σε γενικές γραμμές ήταν παρά πολύ όμορφα κ ήμουν πολύ χαρούμενη κ συγκινημένη! Η Ειρήνη ως κορίτσι ήταν η σταρ της ημέρας που φώναζε κ τσίριζε για να μπει στην κολυμπήθρα κ χαμογελούσε όλη την ώρα που την βούταγε μέσα στο νερό! 
Με το καλό σε όλα τα κορίτσια που δεν έχουν βαφτίσει ακόμη κ να ειναι γερά ολα τα μωράκια της ομαδουλας μας!! 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, chris79 είπε:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια !!

Τα βαφτίσαμε κ εμείς τα μωράκια μας χθες!! Πολύ συγκινητική κ όμορφη μέρα! 
Ενταξει η βαφτιση κράτησε 1,5 ώρα (δεν ξέρω αν φταίει που ήταν σε μοναστήρι κ τα είπε όλα ο παπάς) και ήταν αρκετά κουραστικά δεδομένου ότι ο Κωσταντής μας έκλαιγε από το λάδι κ μετά ασταμάτητα (νύσταζε) αλλά σε γενικές γραμμές ήταν παρά πολύ όμορφα κ ήμουν πολύ χαρούμενη κ συγκινημένη! Η Ειρήνη ως κορίτσι ήταν η σταρ της ημέρας που φώναζε κ τσίριζε για να μπει στην κολυμπήθρα κ χαμογελούσε όλη την ώρα που την βούταγε μέσα στο νερό! 
Με το καλό σε όλα τα κορίτσια που δεν έχουν βαφτίσει ακόμη κ να ειναι γερά ολα τα μωράκια της ομαδουλας μας!! 

Να σου ζήσουν! Μπράβο μια χαρά τα πήγατε! Άντε πέρασε και αυτό....

τώρα ξεκινά το τρέξιμο για τις αλλαγές των δώρων :wacko: 

εγώ πήρα ρούχα μέχρι και 2 χρονών :D

  • Μου αρέσει 3

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 minutes ago, Renaki80 said:

Να σου ζήσουν! Μπράβο μια χαρά τα πήγατε! Άντε πέρασε και αυτό....

τώρα ξεκινά το τρέξιμο για τις αλλαγές των δώρων :wacko: 

εγώ πήρα ρούχα μέχρι και 2 χρονών :D

Καλά έκανες! Κ εγώ αυτό ειχα κάνει στη βαφτιση του μεγάλου μου. Τώρα έχω κάτι λίγα να αλλάξω. Τα περισσότερα θα τα κρατήσω. Κάτι πολύ ακριβά θα αλλάξω γιατί θεωρώ πεταμένα λεφτά να φοράει το μωρό πχ μπουφάν αξίας 120€. 
Στον μεγάλο μου μας είχαν πάρει ένα τέτοιο μπουφάν από το Lapin κ το αλλάξαμε κ πήραμε ένα φανταστικό επιπλάκι που ακόμα χρησιμοποιώ! 
Παντως πραγματικά δεδομένων των συνθηκών μια χαρα τα πήγαμε. Δε λέω κούραση αλλά κ μεγάλη χαρά !

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα κορίτσια!! Τι κάνετε;;; @chris79 να σου ζήσουν κορίτσι μου!!!! Γερα και καλοτυχα!!!! Και εμεις βαπτισαμε την μικρή 5 Σεπτεμβρίου και όλα τα πήγαν τελεια! Δεν εκλαψε καθολου!! Το όνομα αυτής Χαρά, πηρε το όνομα της μητέρας μου... Απο δωρα και αλλαγές ενα σωρο...της πηρα μέχρι 3 ετων ρουχαλακια

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, chris79 είπε:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια !!

Τα βαφτίσαμε κ εμείς τα μωράκια μας χθες!! Πολύ συγκινητική κ όμορφη μέρα! 
Ενταξει η βαφτιση κράτησε 1,5 ώρα (δεν ξέρω αν φταίει που ήταν σε μοναστήρι κ τα είπε όλα ο παπάς) και ήταν αρκετά κουραστικά δεδομένου ότι ο Κωσταντής μας έκλαιγε από το λάδι κ μετά ασταμάτητα (νύσταζε) αλλά σε γενικές γραμμές ήταν παρά πολύ όμορφα κ ήμουν πολύ χαρούμενη κ συγκινημένη! Η Ειρήνη ως κορίτσι ήταν η σταρ της ημέρας που φώναζε κ τσίριζε για να μπει στην κολυμπήθρα κ χαμογελούσε όλη την ώρα που την βούταγε μέσα στο νερό! 
Με το καλό σε όλα τα κορίτσια που δεν έχουν βαφτίσει ακόμη κ να ειναι γερά ολα τα μωράκια της ομαδουλας μας!! 

Να σας ζησουν! Καλοτυχα και ευλογημενα! 

Κορίτσια με τα ρουχα σας τρωω λαχανο νομίζω, ηδη απο την γεννα ρουχα για 4ων ετων:rolleyes: εννοείται τα μοιρασα,  τωρα ευτυχώς στη βαφτιση μαζεψαμε λίγο απο ολα,  απο σεντονακια ρουχακια δωροεπιταγες σετ φαγητου κλπ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Paris.33 said:

Να σας ζησουν! Καλοτυχα και ευλογημενα! 

Κορίτσια με τα ρουχα σας τρωω λαχανο νομίζω, ηδη απο την γεννα ρουχα για 4ων ετων:rolleyes: εννοείται τα μοιρασα,  τωρα ευτυχώς στη βαφτιση μαζεψαμε λίγο απο ολα,  απο σεντονακια ρουχακια δωροεπιταγες σετ φαγητου κλπ

Ευχαριστούμε! 
Ενταξει το καλύτερο δώρο βάφτισης ever για εμένα είναι σετ σεντόνια / κουβερλι κλπ για μόνο κρεβάτι. Με βόλεψε απίστευτα όταν μου έκαναν αυτό το δώρο στον μεγάλο μου γιο κ πάντα αυτό το δώρο κάνω κ εγώ σε άλλους. Στο γιο μου (7 ετών) ακόμα τα δώρα της βάφτισης σε σεντόνια χρησιμοποιώ. Ευτυχώς μου έκαναν κ τώρα στα μωρά αντίστοιχο δωράκι κ πολύ το χαρηκα! 

Link to comment
Share on other sites

γεια σας moms! καταρχάς να σας ζήσουν τα μωράκια κ καλοφώτιστα όσες βαφτίσατε...

εγώ έχω χ.στεί πάνω μου με την επικείμενη βάφτιση ,η οποία είναι στις 11 πρέπει να είμαστε εκεί από τις 10 κ το μωρό εκείνο το δίωρο κοιμάται κ μετά ξυπνάει κ τρώει κ δεν ξέρω πως να το διαχειριστώ αυτό...όποια έχει να δώσει συμβουλές διαχείρισης για βάφτιση σας παρακαλώ τα φώτα σας!

έχει στρώσει το θέμα με το γάλα που δεν του άρεσε η γεύση λόγω θηλασμού. τώρα πίνει ,δεν τρελένεται αλλά αν έχεις το θεό σου ήταν επειδή έπρεπε να αλλάξω τις θηλές του μπιμπερό ούτε που πήγε το μυαλό μου ,καλά από βλακείες έχω κάνει απίστευτες! τέσπα παρά τις μλκιες που κάνω κατά καιρούς το παιδί είναι γερό κ δυνατό κ καλά στα κιλά του ο Θεός μας φυλάει.χαχαχαχα είμαι σε στάδιο αποθηλασμού κατά τάλλα αλλά ακόμα το ζητάει πριν κοιμηθεί οπότε δεν του το στερώ για την ώρα...

όσον αφορά τις στέρεες μια έτσι μια αλλιώς αλλά τώρα που πίνει το γάλα του δεν αγχώνομαι κ τόσο...δεν κάθεται ακόμα αλλά άρχισε να μπουσουλάει το γλυκό μου!!! από κιλά πως πάτε; εγώ σκατά! από την εγκυμοσύνη μου έμεινα μόνο 3 κιλά αλλά έβαλα από την μητρότητα άλλα 4 χριστέ μου! κ δυστυχώς στην βάφτιση θα είμαι μπουμπούκα δεν πειράζει τι να κάνουμε...ελπίζω να αδυνατίσω πριν αρχίσει κ αντιλαμβάνεται τα πάντα γιατί πρέπει να δίνουμε κ το καλό παράδειγμα...πφφ


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...