Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Angot είπε:

      @Blue Velvet τελικά είναι σάκχαρο αυτό που μ πιάνει! το νιώθω πάλι τώρα και μέτρησα πίεση και εχω 10,1 με 6,3 ! φυσιολογική για τα δεδομένα μ

      Και τι σου είπε ο γιατρός? Πρέπει να αλλάξεις κάτι στη διατροφή σου? Φάε κάτι αλμυρό τώρα πάντως για να σου ανέβει λίγο η πίεση

Μανούλες Οκτωβρίου 2022❤️


Recommended Posts

πρίν από 52 λεπτά , KONNA28 είπε:

Κορίτσια τελείωσα με τα τόκολυτικα φάρμακα και με το που σταμάτησαν ξανά συσπάσεις .Μου έδωσε τώρα τρία glopir την ημέρα σαν τελευταία λύση μπας και φάμε άλλες δυο μέρες !!!Εκανα χθες και την τελευταία ένεση κορτιζόνης αλλά είμαι παρά πλ αγχωμένη και φοβισμένη !!!!

Εμένα με ειχε βοηθήση το υπόθετο voltaren μαζί με trofocard και σταμάτησαν οι συσπάσεις!  Να φανταστείς τώρα ειμαι 37 εβδομάδων θέλω συσπάσεις και δεν έχω! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Barbiegatoulis said:

Εμένα με ειχε βοηθήση το υπόθετο voltaren μαζί με trofocard και σταμάτησαν οι συσπάσεις!  Να φανταστείς τώρα ειμαι 37 εβδομάδων θέλω συσπάσεις και δεν έχω! 

Δυστυχώς εμένα είναι συσπάσεις πρόωρου τοκετού και δεν σταματάνε με αυτά εδώ με φάρμακα στο νοσοκομείο και είμαι ακόμα με συσπάσεις :/

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, KONNA28 είπε:

Δυστυχώς εμένα είναι συσπάσεις πρόωρου τοκετού και δεν σταματάνε με αυτά εδώ με φάρμακα στο νοσοκομείο και είμαι ακόμα με συσπάσεις :/

Ποσων εβδομαδων εισαι;

Ευχομαι να πανε ολα καλα!!!


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, vaso_mpempis said:

Ποσων εβδομαδων εισαι;

Ευχομαι να πανε ολα καλα!!!

34 και τέσσερα .Είμαι σε φάση γεννάω δεν γεννάω όποτε λογικά μέχρι Κυριακή θα έχω γεννήσει 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, KONNA28 said:

34 και τέσσερα .Είμαι σε φάση γεννάω δεν γεννάω όποτε λογικά μέχρι Κυριακή θα έχω γεννήσει 

Με το καλό κορίτσι μου με ένα πόνο! Είμαστε ακριβώς τις ίδιες βδομαδες και εγώ αγχωνόμουν για πρόωρο τοκετο μέχρι την 34 γιατί είχα άπειρες συσπάσεις κ ψιλό καφέ υγρά για καιρό, απ την 34 και μετά όμως δεν αγχώνομαι καθόλου. Αν θέλουν τα παιδακια μας να γεννηθούν τώρα όλα καλά θα είναι. Έχω διαβάσει ότι μελέτη υπάρχει κ δεν υπάρχει περί προωροτητας και μετά την 34 βδομάδα τα μακροπρόθεσμα αποτελέσματα είναι ακριβώς ίδια με των τέλειομηνων. Τώρα αν χρειαστεί το μωράκι κάποια νοσοκομειακή υποστήριξη για λίγες μέρες θα είναι μόνο. Ειλικρινά μην αγχώνεσαι σκέψου ότι είναι ίσως η ώρα που έρχεται το μωρό σου αυτο μόνο θετικό είναι. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, KONNA28 είπε:

34 και τέσσερα .Είμαι σε φάση γεννάω δεν γεννάω όποτε λογικά μέχρι Κυριακή θα έχω γεννήσει 

Εχεις και πονους;; ποσες συσπασεις κανεις;; το μωρακι ειναι μεγαλο δεν εχει κινδυνο.. κανατε και την κορτιζονη.. ολα καλα θα πανε


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Rainbee said:

Με το καλό κορίτσι μου με ένα πόνο! Είμαστε ακριβώς τις ίδιες βδομαδες και εγώ αγχωνόμουν για πρόωρο τοκετο μέχρι την 34 γιατί είχα άπειρες συσπάσεις κ ψιλό καφέ υγρά για καιρό, απ την 34 και μετά όμως δεν αγχώνομαι καθόλου. Αν θέλουν τα παιδακια μας να γεννηθούν τώρα όλα καλά θα είναι. Έχω διαβάσει ότι μελέτη υπάρχει κ δεν υπάρχει περί προωροτητας και μετά την 34 βδομάδα τα μακροπρόθεσμα αποτελέσματα είναι ακριβώς ίδια με των τέλειομηνων. Τώρα αν χρειαστεί το μωράκι κάποια νοσοκομειακή υποστήριξη για λίγες μέρες θα είναι μόνο. Ειλικρινά μην αγχώνεσαι σκέψου ότι είναι ίσως η ώρα που έρχεται το μωρό σου αυτο μόνο θετικό είναι. 

Άσε και εγώ τα πάντα έχω διαβάσει ότι υπάρχει .Με το καλό να έρθουν αλλά ας κάτσουν λίγο ακόμα ,φοβάμαι και τον τοκετό παρά πλ

15 minutes ago, vaso_mpempis said:

Εχεις και πονους;; ποσες συσπασεις κανεις;; το μωρακι ειναι μεγαλο δεν εχει κινδυνο.. κανατε και την κορτιζονη.. ολα καλα θα πανε

Όχι ακόμα κάτι λίγους αλλά καμία φορά .Ε μπορεί να κάνω ανα τρία λεπτά με τα φάρμακα αραιώνουν κάπως αλλά τώρα που ήρθα σπίτι η αλήθεια είναι ότι φοβάμαι να κλείσω μάτι μην ξεκινήσουν πάλι όπως προχθές 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 22/9/2022 at 4:53 ΜΜ, vaso_mpempis είπε:

Σημερα ξεκιναω ινσουλινη

8 μοναδες καθε βραδυ. Λογω τσιμπημενου σακχαρου νηστειας 93-99. Μεταγευματικα ειναι στα φυσιολογικα. Παιρνει καμια σας;; ποναει η ενεση; ειμαι φοβητσιαρα.

Οι συσπασεις σταματησαν.. χτες εκανα μονο 1 ευτυχως και σημερα μεχρι στιγμης τπτ.. εκανε δουλεια το μαγνησιο!!!

Δευτερα παω γιατρο, θα ειμαι 35. Ξερετε ποτε κλεινουμε το ραντεβου για καισαρικη; ειναι νωρις για να της πω οτι θελω 20/10; θα πρεπει να προγραμματισει η μαμα μου την αδεια της δε θα μπορει τελευταια στιγμη..

Πώς είσαι με την ινσουλίνη; Όλα καλά;

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Barbiegatoulis said:

@KONNA28 τι γίνετε τελικά με τις συσπάσεις?  Σταμάτησαν? 

Περνάω τέλεια .Έχω συσπάσεις δεν σταματάνε αλλά τις διαχειρίζομαι με τα χάπια .Το θέμα είναι ότι νόμιζα ότι μου έσπασαν τα νερά το πρωί που μπηκα για μπάνιο και έτρεχα πανικόβλητη .Τελικά μάλλον δεν έσπασαν πήγα με είδε η μαία μου είπε αν είχαν σπάσει θα έτρεχαν συνέχεια δεν έχω ξανά δει κάτι από το πρωί μπηκα και στο nst ήταν καλό δηλαδή έδειχνε συσπάσεις αλλά όχι συντονισμένες 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Rafailiapan είπε:

Πώς είσαι με την ινσουλίνη; Όλα καλά;

Κάνω 10 μονάδες κάθε βράδυ και εννοείται πως τώρα το νηστείας είναι μια χαρά. Ελπίζω αύριο να βγει αρνητικό το τέστ κορρονοιου και να πάω επιτέλους στους γιατρούς (γυναικολόγο και ενδοκρινολόγο) να δω κι εγώ τι γίνεται 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@KONNA28 οι συσπασεις σου τι ενταση εχουν?  Μεχρι ποσο φτανουν? Εμενα 20 ειναι το μεγιστο! 

Ποσο ειναι το βαρος των εμβρυων σας για πειτε μας και ποσο εβδομαδων ειστε.  Εγω την πεμπτη ημουν 36 και 4 και ηταν 2630 τωρα θα δω την πεμπτη που θα ξανα παω που θα ειμαι 37 και 4 ποσο βαρος θα ειναι! 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Rafailiapan είπε:

Πώς είσαι με την ινσουλίνη; Όλα καλά;

Δε θα το ελεγα. Με εχει στεναχωρησει που χρειαστηκε να παρω. Οι τιμες ειναι καλες νομιζω αυριο εχω γιατρους.

 

7 ώρες πρίν, KONNA28 είπε:

Περνάω τέλεια .Έχω συσπάσεις δεν σταματάνε αλλά τις διαχειρίζομαι με τα χάπια .Το θέμα είναι ότι νόμιζα ότι μου έσπασαν τα νερά το πρωί που μπηκα για μπάνιο και έτρεχα πανικόβλητη .Τελικά μάλλον δεν έσπασαν πήγα με είδε η μαία μου είπε αν είχαν σπάσει θα έτρεχαν συνέχεια δεν έχω ξανά δει κάτι από το πρωί μπηκα και στο nst ήταν καλό δηλαδή έδειχνε συσπάσεις αλλά όχι συντονισμένες 

Επειδη στην πρωτη μου εγκυμοσυνη σπασανε τα νερα, πραγματι δε σταματανε να τρεχουν και μαλιστα ειναι αρκετη ποσοτητα οχι απλα "βραχηκα"

Επισης κατι που με.ειχε βοηθησει πολυ απο τα μαθηματα τοκετου που ειχα κανει ειναι οτι αυτα τα νερα δε μπορεις να τα ελεγχεις, να τ κοψεις οπως τα ουρα ας πουμε

 

  • Λυπημένη/-ος 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...