Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , Beboula25 είπε:

Ακριβώς θετική πρώτα και όλα έπειτα θα πάνε καλα! Εμπιστεύομαι γιαγιά :)

Χαχα η αληθεια ειναι οτι εχει οεσρι σε πολλα πραγματα μεσα οπως κ.στην.προηγ εγκυμοσυνη...θα δειξει ανδεν ε,ει ερθει μεχρι την δευτερα ισως παω κατευθειαν για χοριακη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 17 λεπτά , Beboula25 είπε:

Να είσαι καλα Γιωτακι μου χάρηκα πολύ να ξέρεις!!! Εμενα κατεβαίνει με τρελλα  κέφια έχουν αρχίσει τα όργανα!Στην επόμενη φουρνιά εγω!

Ο επόμενος μήνας να είναι και ο τυχερός τότε!!!!!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Dimitr@17 είπε:

Χαχα η αληθεια ειναι οτι εχει οεσρι σε πολλα πραγματα μεσα οπως κ.στην.προηγ εγκυμοσυνη...θα δειξει ανδεν ε,ει ερθει μεχρι την δευτερα ισως παω κατευθειαν για χοριακη

Βλέπει πιο μπροστά το πιστεύω.. Όπως νιώσεις να πράξεις! Μετά την γιαγιάκα σου θα δω και εγω αν έχω πέσει μέσα..

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, noni90 είπε:

ετσι πιστευω κ εγω... θα δειξει δε ξερω.... το θετικο της υποθεσης ειναι πως το θετικο τεστ ερμηνευτηκε σαν θετικο κ απ τον αντρα μου κ απ τη κοπελα στο μικροβιολογικο. δεν εκαναν δηλαδη πουλακια τα ματια μου. υπαρχει δευτερη γραμμη. αρα πλεον ξερω οτι υπαρχει δυνατοτητα να τα καταφερουμε. 

προς το παρον καθαρο μετωπο :P

να σου πω την περιπτωση μου με τα ιδια τεστ! κανω το απογευμα κ εχει μια πολυ  πολυ αχνη γραμμη , λεω τοσο νωρις αποκλειεται . κανω την επομενη το πρωι καθολου γραμμη, αρνητικο  . λεω σιγα μην ειμαι . ξανα εκανα μετα απο 2 μερες μεσημερι , θετικο!  γενικα εμενα τα τεστ με τα πρωινα ουρα δν μπου εβγαιναν θετικα !!! εγω πιστευω οτι εισαι απλα μπορει να μην το ανιχνευσε το πρωι το τεστ.

  • Ευχαριστώ 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Giotaki84 είπε:

Κορίτσια η χοριακη είναι 478.60 !!

συγχαρητηρια!! 

πρίν από 48 λεπτά , Κελυ 32 είπε:

Σε ευχαριστω παρα πολυ!!! Ευχομαι και σε εσενα συντομα να μας ανακοινωσεις ευχαριστα! Ολες οι κοπελες το αξιζουμε!!! Και θα τα καταφερουμε ολες!

Δικηγορος ειμαι και δουλευω σε εταιρια...Δημητρα ποτε περιμενεις????

συγχαρητηρια!!! με το καλο!

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , ada32 είπε:

να σου πω την περιπτωση μου με τα ιδια τεστ! κανω το απογευμα κ εχει μια πολυ  πολυ αχνη γραμμη , λεω τοσο νωρις αποκλειεται . κανω την επομενη το πρωι καθολου γραμμη, αρνητικο  . λεω σιγα μην ειμαι . ξανα εκανα μετα απο 2 μερες μεσημερι , θετικο!  γενικα εμενα τα τεστ με τα πρωινα ουρα δν μπου εβγαιναν θετικα !!! εγω πιστευω οτι εισαι απλα μπορει να μην το ανιχνευσε το πρωι το τεστ.

Έτσι κ αλλιώς δε μπορώ να κάνω κάτι μόνο να περιμένω. Κ για τα αποτελέσματα της χοριακης κ για το αν έρθει αίμα.... θα ξανακάνω τεστ αύριο αν κ πάλι για αρνητικό με βλέπω. Τουλάχιστον θα έχω τη χοριακη κ θα δείξει πιστεύω.... ότι είναι είναι, αν δε τα καταφέραμε θα ξανά προσπαθήσω τον επόμενο μήνα....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Χαχα η αληθεια ειναι οτι εχει οεσρι σε πολλα πραγματα μεσα οπως κ.στην.προηγ εγκυμοσυνη...θα δειξει ανδεν ε,ει ερθει μεχρι την δευτερα ισως παω κατευθειαν για χοριακη

εγω ειχα κανει 3 μερες πριν την περιοδο τεστ ωορηξιας κ ηταν θετικο . κ τεστ εγκυμοσυνης θετικο . 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Μακαρι..τι να πω??κραταω κ μια πισινη μπας κ δεν σημαινουν τπτ ολα αυτα... αλλα τεστακι εχω μονο ωορηξιας...δειχνει αν υπαρχει εγκυμοσυνη?

πρίν από 22 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Μακαρι..τι να πω??κραταω κ μια πισινη μπας κ δεν σημαινουν τπτ ολα αυτα... αλλα τεστακι εχω μονο ωορηξιας...δειχνει αν υπαρχει εγκυμοσυνη?

Δε γνωρίζω καθόλου αν θα δείξει. Εκτός αν κρατηθεις και κάνεις κατευθείαν χοριακη! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, noni90 είπε:

Έτσι κ αλλιώς δε μπορώ να κάνω κάτι μόνο να περιμένω. Κ για τα αποτελέσματα της χοριακης κ για το αν έρθει αίμα.... θα ξανακάνω τεστ αύριο αν κ πάλι για αρνητικό με βλέπω. Τουλάχιστον θα έχω τη χοριακη κ θα δείξει πιστεύω.... ότι είναι είναι, αν δε τα καταφέραμε θα ξανά προσπαθήσω τον επόμενο μήνα....

γτ δεν κανεις το απογευμα? μη πιεις πολλα υγρα για ενα 2ωρο κ κανε ενα να σου φυγει η περιεργεια.  εμενα σου ειπα , το πρωι , οταν ειχα κανει στις 2 ργκυμοσυνες πριν την καθυστερηση , δεν μου εδειχναν τα τεστ . μετα τις 12 το μεσημερι εμφανιζοταν η γραμμουλα!


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , noni90 είπε:

Έτσι κ αλλιώς δε μπορώ να κάνω κάτι μόνο να περιμένω. Κ για τα αποτελέσματα της χοριακης κ για το αν έρθει αίμα.... θα ξανακάνω τεστ αύριο αν κ πάλι για αρνητικό με βλέπω. Τουλάχιστον θα έχω τη χοριακη κ θα δείξει πιστεύω.... ότι είναι είναι, αν δε τα καταφέραμε θα ξανά προσπαθήσω τον επόμενο μήνα....

Κάνε κι ένα σήμερα απογευματινό καλύτερα όπως σου λέει η Άντα...

@BettySt σε καμία δεκαριά μέρα από το τέλος της αντιβίωσης δηλ για αρχές απρίλη το βλέπω γιατί θα αδιαθετήσω κιόλας ενδιάμεσα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...