Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , Ασία είπε:

Κορίτσια Καλημέρα!τι ευχάριστα νέα είναι αυτά μαζεμένα?!!!συγχαρητήρια @Κελυ 32  @noni90 και  @Giotaki84 να έχετε τέλειες εγκυμοσύνες με χαμόγελο και αισιοδοξία μέχρι να κρατήσετε τα σποράκια σας στην αγκαλιά σας!!Όλα θα πάνε τέλεια και φέτος τα Χριστούγεννα θα είναι διαφορετικά!!!!

Τι έγινε με την Αυχενική σου καλέ??????περιμένουμε νέα Εμείς..ακόμη το ραντεβού?

κοριτσι εγω μαλλον δεν ειμαι το τεστ ηταν αρνητικο σημερα το πρωι.... Δε πειραζει next month! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

Κορίτσια βλέπετε που έχουμε την μια εγκυμοσύνη μετά την άλλη? Σίγουρα υπάρχουν κοπέλες που διαβάζουν τα ευχάριστα νέα,χαίρονται με τη χαρά των άλλων κ σκέφτονται πως οι ίδιες δεν θα πετύχουν ποτέ εγκυμοσύνη!!πόσο λάθος κορίτσια, να είστε αισιόδοξες, να το πιστέψετε και θα συμβεί.Όλα θα γίνουν την σωστή στιγμή!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , noni90 είπε:

κοριτσι εγω μαλλον δεν ειμαι το τεστ ηταν αρνητικο σημερα το πρωι.... Δε πειραζει next month! 

Ναι αλλα ζτες ηταν θετικο τοσα ματια το ειδατε, το αρνητικό μπορει να ειναι και λάθος το θετικό οχι.. Οπως και να εχει μην απογοητεύεσαι ακομα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , noni90 είπε:

κοριτσι εγω μαλλον δεν ειμαι το τεστ ηταν αρνητικο σημερα το πρωι.... Δε πειραζει next month! 

Κάτσε να κάνεις χοριακή και μετά βγάζεις συμπεράσματα!χθες όμως ήταν θετικό... πως συνέβη αυτό? Μπορεί απλά το σημερινό να βγήκε λάθος. Παίρνεις κάποια αγωγή που μπορεί να σου ανεβάσει τη χοριακή χωρίς να υπάρχει εγκυμοσύνη?

πρίν από 4 λεπτά , zina7777 είπε:

Καλημερα.6 το απογευμα φιλη.Καθομαι σ αναμμενα καρβουνα.Το βραδυ το ανακοινωθεν...

Τι καλά... έφτασε η μεγάλη μέρα, θα σου φύγει ένα βάρος το βράδυ μόλις ακούσεις καλά αποτελέσματα..κι εγώ ανυπομονώ να κάνω Αυχενική αλλά αργεί, σε 3 εβδομάδες.Μπορεί να ξέρεις και το φύλο του παιδιού το βράδυ!άντε με το καλό. Εγώ για ένα 3ήμερο θα μείνω ξάπλα προληπτικά γιατί χθες στον υπέρηχο είδαμε μια μικρή αποκόλληση χωρίς να έχω αίμα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Ασία είπε:

Κάτσε να κάνεις χοριακή και μετά βγάζεις συμπεράσματα!χθες όμως ήταν θετικό... πως συνέβη αυτό? Μπορεί απλά το σημερινό να βγήκε λάθος. Παίρνεις κάποια αγωγή που μπορεί να σου ανεβάσει τη χοριακή χωρίς να υπάρχει εγκυμοσύνη?

 

Οχι δε παιρνω... μονο glucophage inofert k t4. ρωτησα κ τον ενδοκρινολογο κ στο μικροβιολογικο τη κοπελα αν υπαρχει περιπτωση για ψευδως θετικο απο την αγωγη μου. Ο ενδοκρινολογος γελασε η κοπελα μου ειπε το θετικο δεν ειναι ποτε ψευδως θετικο. 

Πιστευω πως κατι πηγε να ξεκινησει κ δε στεριωσε... 

πρίν από 7 λεπτά , soth_26 είπε:

Ναι αλλα ζτες ηταν θετικο τοσα ματια το ειδατε, το αρνητικό μπορει να ειναι και λάθος το θετικό οχι.. Οπως και να εχει μην απογοητεύεσαι ακομα. 

ουτε λαικ δεν εχω ουτε ευχαριστω εχω. Λαικ κ σ ευχαριστω για την ενθαρρυνση παντως <3

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, noni90 είπε:

εκανα, αυριο θα εχω αποτελεσματα... Ελπιζω να κανεις δουλεια γραφειου.... μη πας κ κουβαλας τιποτα.... 

Ναι δουλεια γραφειου κανω!! Ευτυχως!!! Απλα εχει πολλες μετακινησεις με το αυτοκινητο..ευχομαι μια θετικηηηηη χοριακουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Ασία είπε:

Κάτσε να κάνεις χοριακή και μετά βγάζεις συμπεράσματα!χθες όμως ήταν θετικό... πως συνέβη αυτό? Μπορεί απλά το σημερινό να βγήκε λάθος. Παίρνεις κάποια αγωγή που μπορεί να σου ανεβάσει τη χοριακή χωρίς να υπάρχει εγκυμοσύνη?

Τι καλά... έφτασε η μεγάλη μέρα, θα σου φύγει ένα βάρος το βράδυ μόλις ακούσεις καλά αποτελέσματα..κι εγώ ανυπομονώ να κάνω Αυχενική αλλά αργεί, σε 3 εβδομάδες.Μπορεί να ξέρεις και το φύλο του παιδιού το βράδυ!άντε με το καλό. Εγώ για ένα 3ήμερο θα μείνω ξάπλα προληπτικά γιατί χθες στον υπέρηχο είδαμε μια μικρή αποκόλληση χωρίς να έχω αίμα.

αραξε τοτε κι απολαυσε τα καλα νεα των κοριτσιων..χιχιχι ευχαριστω πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites

@Giotaki84 και @Κελυ 32 Συγχαρητήρια! Εύχομαι τα καλύτερα.

@noni90 Η χοριακή θα δείξει σίγουρα. Ή όντως κάτι πήγε να γίνει και δεν (σε αυτή την περίπτωση λογικά θα δεις περίοδο μέσα στην ημέρα) ή για κάποιο λόγο η ορμόνη το πρωί δεν είχε αρκετή συγκέντρωση στα ούρα για να ανιχνευθεί. Πιστεύω, εύχομαι και ελπίζω να είναι το δεύτερο. Έχουμε δει εδώ κοπέλα που το απογευματινό της τεστ έδειχνε καλύτερα απο το πρωινό. Κάθε οργανισμός λειτουργεί διαφορετικά. (Ίσως να έκανες άλλο ένα το απόγευμα; Αν δεν σε αγχώνει αυτό). Ευχομαι να έρθει η χοριακή και να επιβεβαιώσει το χτεσινό τεστ.

Καλημέρα σε όλες!

Link to comment
Share on other sites

Just now, alina80 είπε:

@Giotaki84 και @Κελυ 32 Συγχαρητήρια! Εύχομαι τα καλύτερα.

@noni90 Η χοριακή θα δείξει σίγουρα. Ή όντως κάτι πήγε να γίνει και δεν (σε αυτή την περίπτωση λογικά θα δεις περίοδο μέσα στην ημέρα) ή για κάποιο λόγο η ορμόνη το πρωί δεν είχε αρκετή συγκέντρωση στα ούρα για να ανιχνευθεί. Πιστεύω, εύχομαι και ελπίζω να είναι το δεύτερο. Έχουμε δει εδώ κοπέλα που το απογευματινό της τεστ έδειχνε καλύτερα απο το πρωινό. Κάθε οργανισμός λειτουργεί διαφορετικά. (Ίσως να έκανες άλλο ένα το απόγευμα; Αν δεν σε αγχώνει αυτό). Ευχομαι να έρθει η χοριακή και να επιβεβαιώσει το χτεσινό τεστ.

Καλημέρα σε όλες!

δε χανω κατι να κανω, εχω μπολικα.... Δε νιωθω οτι θα ερθει περιοδος, ειμαι κ πολυ νωρις ακομα. Συνηθως εχω πονακια κτλ. Βεβαια την ευσυγκινησια που εχω πριν τη περιοδο την εχω. θα δειξει δε ξερω... οπως κ να εχει αυριο θα εχουμε την ετυμηγορια. κ ετσι κ αλλιως θα παω απο βδομαδα στη γυναικολογο εδω την καινουρια. οποτε θα τη ρωτησω κ για αυτο. οταν δηλαδη κατι παει να γινει κ δεν βλεπεις κατευθειαν περιοδο? η μπορει κ μετα απο 3 4 μερες ας πουμε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, noni90 είπε:

εκανα εκανα, αλλα μη νομιζεις ειχα αρνητικο τεστ σημερα το πρωι... 

Να προσεχεις με το αιμα ε? σου ειπαν ξεκουραση?

Τα τεστ κανουν και λαθη! Ναι μου ειπαν ξεκουραση...προσεχω παρα πολυ..οσο μπορω!!!Θα δεις θα ειναι θετικη η χοριακη!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , noni90 είπε:

δε χανω κατι να κανω, εχω μπολικα.... Δε νιωθω οτι θα ερθει περιοδος, ειμαι κ πολυ νωρις ακομα. Συνηθως εχω πονακια κτλ. Βεβαια την ευσυγκινησια που εχω πριν τη περιοδο την εχω. θα δειξει δε ξερω... οπως κ να εχει αυριο θα εχουμε την ετυμηγορια. κ ετσι κ αλλιως θα παω απο βδομαδα στη γυναικολογο εδω την καινουρια. οποτε θα τη ρωτησω κ για αυτο. οταν δηλαδη κατι παει να γινει κ δεν βλεπεις κατευθειαν περιοδο? η μπορει κ μετα απο 3 4 μερες ας πουμε?

Σωστά ρώτησέ την (μπορεί βέβαια να μην χρειαστεί γιατί θα έχει επιβεβαιωθεί εγκυμοσύνη!). Χωρίς να είμαι γιατρός και με μεγάλη πιθανότητα να λέω άκυρα, έχω την εντύπωση ότι στην περίπτωση της βιοχημικής εφόσον ουσιαστικά αποβάλλεται αυτόματα το γονιμοποιημένο ωάριο λογικά θα βλέπει η γυναίκα αίμα, ανεξάρτητα από την ημερομηνία της αναμενόμενης περιόδου.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Κελυ 32 είπε:

Τα τεστ κανουν και λαθη! Ναι μου ειπαν ξεκουραση...προσεχω παρα πολυ..οσο μπορω!!!Θα δεις θα ειναι θετικη η χοριακη!!!

να προσεχεις πολυ ε? κ στο γραφειο οχι βολτες με το αμαξι.... 

Just now, alina80 είπε:

Σωστά ρώτησέ την (μπορεί βέβαια να μην χρειαστεί γιατί θα έχει επιβεβαιωθεί εγκυμοσύνη!). Χωρίς να είμαι γιατρός και με μεγάλη πιθανότητα να λέω άκυρα, έχω την εντύπωση ότι στην περίπτωση της βιοχημικής εφόσον ουσιαστικά αποβάλλεται αυτόματα το γονιμοποιημένο ωάριο λογικά θα βλέπει η γυναίκα αίμα, ανεξάρτητα από την ημερομηνία της αναμενόμενης περιόδου.

κ εγω ετσι νομιζω, καπου το ειχε παρει το ματι μου. αλλωστε σε περιπτωση αποτυχιας εμφυτευσης δε πρεπει να πεσει κ το ενδομητριο? 

θα δειξει.. αλλα κ αυτη η χριστιανη, με βλεπεις κοπελα μου οτι εχω ερθει με το μαλλι καρφακι, εχω σηκωθει απ τις 6 κ ειμαι στα καγκελα.. βγαλτη σημερα τη ρημαδα να κοιμηθω το βραδυ!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , noni90 είπε:

δε χανω κατι να κανω, εχω μπολικα.... Δε νιωθω οτι θα ερθει περιοδος, ειμαι κ πολυ νωρις ακομα. Συνηθως εχω πονακια κτλ. Βεβαια την ευσυγκινησια που εχω πριν τη περιοδο την εχω. θα δειξει δε ξερω... οπως κ να εχει αυριο θα εχουμε την ετυμηγορια. κ ετσι κ αλλιως θα παω απο βδομαδα στη γυναικολογο εδω την καινουρια. οποτε θα τη ρωτησω κ για αυτο. οταν δηλαδη κατι παει να γινει κ δεν βλεπεις κατευθειαν περιοδο? η μπορει κ μετα απο 3 4 μερες ας πουμε?

Η ευσυγκινησια ειναι το ιδιο!!! Και εγω ειχα τα νευρα της περιοδου!!!

πρίν από 11 λεπτά , alina80 είπε:

@Giotaki84 και @Κελυ 32 Συγχαρητήρια! Εύχομαι τα καλύτερα.

@noni90 Η χοριακή θα δείξει σίγουρα. Ή όντως κάτι πήγε να γίνει και δεν (σε αυτή την περίπτωση λογικά θα δεις περίοδο μέσα στην ημέρα) ή για κάποιο λόγο η ορμόνη το πρωί δεν είχε αρκετή συγκέντρωση στα ούρα για να ανιχνευθεί. Πιστεύω, εύχομαι και ελπίζω να είναι το δεύτερο. Έχουμε δει εδώ κοπέλα που το απογευματινό της τεστ έδειχνε καλύτερα απο το πρωινό. Κάθε οργανισμός λειτουργεί διαφορετικά. (Ίσως να έκανες άλλο ένα το απόγευμα; Αν δεν σε αγχώνει αυτό). Ευχομαι να έρθει η χοριακή και να επιβεβαιώσει το χτεσινό τεστ.

Καλημέρα σε όλες!

Ευχαριστω παρα παρα πολυ!!!

πρίν από 4 λεπτά , noni90 είπε:

να προσεχεις πολυ ε? κ στο γραφειο οχι βολτες με το αμαξι.... 

κ εγω ετσι νομιζω, καπου το ειχε παρει το ματι μου. αλλωστε σε περιπτωση αποτυχιας εμφυτευσης δε πρεπει να πεσει κ το ενδομητριο? 

θα δειξει.. αλλα κ αυτη η χριστιανη, με βλεπεις κοπελα μου οτι εχω ερθει με το μαλλι καρφακι, εχω σηκωθει απ τις 6 κ ειμαι στα καγκελα.. βγαλτη σημερα τη ρημαδα να κοιμηθω το βραδυ!!!!

Προσεχω προσεχω...οσο μπορω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...