Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Titti said:

      Ναι αυτό κατάλαβα κι εγώ... Καθόμαστε και αγωνιούμε και τα τεστ είναι ό,τι να 'ναι...

      Διάβασα μετά τα νέα σου! Συγχαρητήρια! Με το καλό λοιπόν! Πρώτη προσπάθεια;

      Εγώ είμαι στη 17η... Σε ευχαριστώ πολύ!

      Καλησπέρα! Μου έκανε εντύπωση αυτό που είπες για ένα έμβρυο... Ποιες περιπτώσεις θεωρεί ο γιατρός σου υψηλού κινδύνου;  Ποιος είναι ο γιατρός σου; Καλή επιτυχία εύχομαι...

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 15 λεπτά , kido είπε:

Καλωσήρθες στην παρεα! Καλε ένα χρόνο παρακολουθούσες και δεν μπήκες να πεις ένα καλησπέρα!; Εσυ μας ξέρεις όλες, είσαι πιο παλιά από μένα χαχα! Καλή επιτυχία ευχομαι, εγώ πιστεύω στις συμπτώσεις αυτές τις καρμικες!!!!

Σ' ευχαριστώ πολύ! Περίμενα την κατάλληλη στιγμή χαχαχα! Εγώ να σου πω υπήρξα γενικώς πολύ προσγειωμένη στη ζωή μου αλλά μετά από ένα χρόνο προσπαθειών πιστεύω πια στα πάντα γενικώς! Για παράδειγμα αυτή την εβδομάδα έχω πείσει τον εαυτό μου και πιστεύω ότι η παντελής ανυπαρξία συμπτωμάτων για κάποιο περίεργο λόγο είναι καλό σημάδι χαχα!Με το καλό σε όλες που προσπαθούμε λοιπόν είτε έχουμε συμπτώματα είτε όχι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 26 λεπτά , Myrtw80 είπε:

Σ' ευχαριστώ πολύ! Περίμενα την κατάλληλη στιγμή χαχαχα! Εγώ να σου πω υπήρξα γενικώς πολύ προσγειωμένη στη ζωή μου αλλά μετά από ένα χρόνο προσπαθειών πιστεύω πια στα πάντα γενικώς! Για παράδειγμα αυτή την εβδομάδα έχω πείσει τον εαυτό μου και πιστεύω ότι η παντελής ανυπαρξία συμπτωμάτων για κάποιο περίεργο λόγο είναι καλό σημάδι χαχα!Με το καλό σε όλες που προσπαθούμε λοιπόν είτε έχουμε συμπτώματα είτε όχι!

Μ αρεσεις! Κι εγώ το κάνω αυτο, σκέφτομαι κάτι που θέλω πολύ και περιμένω ότι θα συμβεί κιόλας!!! Θα περιμένουμε τα νέα σου!!! Ποτέ λες να κανεις τεστ;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , kido είπε:

Μ αρεσεις! Κι εγώ το κάνω αυτο, σκέφτομαι κάτι που θέλω πολύ και περιμένω ότι θα συμβεί κιόλας!!! Θα περιμένουμε τα νέα σου!!! Ποτέ λες να κανεις τεστ;

Και θα μας συμβεί, να το ξέρεις ότι θα τα καταφέρουμε σίγουρα!. Απλά το πότε παζαρεύουμε τώρα με το κάρμα μας χαχα! Τεστ δεν θα κάνω τα έχω βαρεθεί ειλκρινά. Όταν τα καταφέρουμε κι έχουμε θετικό αποτέλεσμα τότε θα κάνω ένα για ενθύμιο. Λέω να πάω για χοριακή την Παρασκευή. Πάιρνω προληπτικά ουτροτζεστάν οπότε το Σάββατο δε θα έρθει έτσι κι αλλιώς. Μου προκαλούν 2-3 μέρες καθυστέρηση όπως είδα τον προηγούμενο μήνα που τα ξεκίνησα. Εσύ σε τι φάση είσαι? Περιμένεις τις γόνιμές σου?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Myrtw80 είπε:

Και θα μας συμβεί, να το ξέρεις ότι θα τα καταφέρουμε σίγουρα!. Απλά το πότε παζαρεύουμε τώρα με το κάρμα μας χαχα! Τεστ δεν θα κάνω τα έχω βαρεθεί ειλκρινά. Όταν τα καταφέρουμε κι έχουμε θετικό αποτέλεσμα τότε θα κάνω ένα για ενθύμιο. Λέω να πάω για χοριακή την Παρασκευή. Πάιρνω προληπτικά ουτροτζεστάν οπότε το Σάββατο δε θα έρθει έτσι κι αλλιώς. Μου προκαλούν 2-3 μέρες καθυστέρηση όπως είδα τον προηγούμενο μήνα που τα ξεκίνησα. Εσύ σε τι φάση είσαι? Περιμένεις τις γόνιμές σου?

Είμαι στις γόνιμες! Είμαι 15η μερα σήμερα του κύκλου μου και πρέπει να έχω οωρρηξια γιατί από χθες βράδυ πονάω χαμηλά δεξιά. Κανονικά έχω 28-29 μερες κύκλο και οωρρηξια λίγο νωρίτερα 13-14 μερα δηλαδή, όποτε το τελευταίο τριήμερο ΠΣΚΔ το ρίξαμε στο σεξακι, καταλαβαίνεις!!! Ουτροτζεσταν πως κ παίρνεις; Εννοώ από μόνη σου; Η στο πλαίσιο κάποιας θεραπείας; Σκεφτομουν κι εγώ αν μπορώ να κάνω κάτι να βοηθήσω πιθανή εμφύτευση όσο θα περιμένω και διάβασα ότι βοηθούν τα αυγα, ο σολομός και ο ανανάς! Δεν ξέρω αν ισχύουν!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , kido είπε:

Είμαι στις γόνιμες! Είμαι 15η μερα σήμερα του κύκλου μου κακ πρέπει να έχω οωρρηξια γιατί από χθες βράδυ πονάω χαμηλά δεξιά. Κανονικά έχω 28-29 μερες κύκλο και οωρρηξια λίγο νωρίτερα 13-14 μερα δηλαδή, όποτε το τελευταίο τριήμερο ΠΣΚΔ το ρίξαμε στο σεξακι, καταλαβαίνεις!!! Ουτροτζεσταν πως κ παίρνεις; Εννοώ από μόνη σου; Η στο πλαίσιο κάποιας θεραπείας; Σκεφτομουν κι εγώ αν μπορώ να κάνω κάτι να βοηθήσω πιθανή εμφύτευση όσο θα περιμένω και διάβασα ότι βοηθούν τα αυγα, ο σολομός και ο ανανάς! Δεν ξέρω αν ισχύουν!

Μπράβο σας! Οταν πέφτει η ωιορρηξία ΠΣΚ το ευχαριστιέσαι βρε παιδί μου γιατί τις καθημερινές είναι λίγο πιο δύσκολος ο συχρονισμός. Ουτροτζεστάν μου έδωσε η γυναικολόγος γιατί όπως είπε είναι προγεστερόνη που βοηθάει να καλλιεργηθεί το χωράφι για να εμφυτευτεί το σποράκι.Παράγει φυσικά και ο οργανισμός μας αλλά έτσι για ένα boost . Επίσης υποψιαζόμαστε ότι κάτι πήγε στραβά 2 φορές μέσα σε αυτό το διάστημα που προσπαθούμε γιατί είχα ξυπνήσει με περιέργη αιμορραγία καπου εκεί στις μέρες της υποτιθέμενης εμφύτευσης οπότε θέλουμε να καλύψουμε την περίπτωση που ο οργανισμός μου δεν μπορέσε ορμονικά να κρατήσει το έμβρυο. Λέμε τώρα... όταν γίνονται τόσο νωρίς τέτοια πράγματα κανείς δεν μπορεί να είναι σίγουρος. Έχω ακούσει κι εγώ για διάφορες τροφές. Για τα αυγά σίγουρα. Στο τέλος θα πάθω χοληστερίνη!!!

Επίσης βρε κορίτσια έχετε καταλάβει τι γίνεται με τον πονο της ωορρηξίας? Προηγείται της ωορρηξίας, πονάμε την ώρα που σπάει ή έπεται της ωορρηξίας? Αυτή την φορά πονούσα πολύ έντονα αριστερά στην ωοθήκη δηλ που είχαμε δει και υπερηχογραφικά ότι είναι το ωάριο κι αναρωτιέμαι αν όντως έγινε η ωορρηξία εκείνες τις ώρες που ένιωθα τον πόνο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 15 λεπτά , Myrtw80 είπε:

Μπράβο σας! Οταν πέφτει η ωιορρηξία ΠΣΚ το ευχαριστιέσαι βρε παιδί μου γιατί τις καθημερινές είναι λίγο πιο δύσκολος ο συχρονισμός. Ουτροτζεστάν μου έδωσε η γυναικολόγος γιατί όπως είπε είναι προγεστερόνη που βοηθάει να καλλιεργηθεί το χωράφι για να εμφυτευτεί το σποράκι.Παράγει φυσικά και ο οργανισμός μας αλλά έτσι για ένα boost . Επίσης υποψιαζόμαστε ότι κάτι πήγε στραβά 2 φορές μέσα σε αυτό το διάστημα που προσπαθούμε γιατί είχα ξυπνήσει με περιέργη αιμορραγία καπου εκεί στις μέρες της υποτιθέμενης εμφύτευσης οπότε θέλουμε να καλύψουμε την περίπτωση που ο οργανισμός μου δεν μπορέσε ορμονικά να κρατήσει το έμβρυο. Λέμε τώρα... όταν γίνονται τόσο νωρίς τέτοια πράγματα κανείς δεν μπορεί να είναι σίγουρος. Έχω ακούσει κι εγώ για διάφορες τροφές. Για τα αυγά σίγουρα. Στο τέλος θα πάθω χοληστερίνη!!!

Επίσης βρε κορίτσια έχετε καταλάβει τι γίνεται με τον πονο της ωορρηξίας? Προηγείται της ωορρηξίας, πονάμε την ώρα που σπάει ή έπεται της ωορρηξίας? Αυτή την φορά πονούσα πολύ έντονα αριστερά στην ωοθήκη δηλ που είχαμε δει και υπερηχογραφικά ότι είναι το ωάριο κι αναρωτιέμαι αν όντως έγινε η ωορρηξία εκείνες τις ώρες που ένιωθα τον πόνο.

Εγώ που το χω τσεκάρει σε μένα με τεστ οωρρηξιας, όταν πονουσα είχα και το θετικό τεστ, άρα προηγείται ο πόνος και ακολουθεί την επόμενη μερα λογικά η οωρρηξια, αφού από το θετικό τεστ λένε ότι γίνεται σε 12-36 ωρες. Ούτε επαφή δεν μπορώ να έχω όταν πονάω σε οωρρηξια, μιλάμε περισσότερο από την περίοδο πονάω. Από υγρά τώρα, δεν είναι πάντα στάνταρ, συνήθως έχω πριν την οωρρηξια, αλλά με μπερδεύουν....

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ χρησιμοποιώ συνέχεια τεστάκια, με έχουν βοηθήσει πολύ γιατί πριν φτιάξω τον κύκλο μου ήταν ότι να ναι και δε θα μπορούσα αλλιώς να βρω την ωορρηξία αλλά δεν μπορώ να πω ότι έχω τσεκάρει αυτό το θέμα με τον πόνο. Μόνο αυτή την φορά ήταν  τόσο έντονος και διήρκησε σχεδόν μια μέρα! Δεν έχει και μεγάλη σημασία. Καλή συνέχεια στις προσπάθειες!!! Πάνω απ' όλα ευχαριστηθείτε το!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Myrtw80 είπε:

Κι εγώ χρησιμοποιώ συνέχεια τεστάκια, με έχουν βοηθήσει πολύ γιατί πριν φτιάξω τον κύκλο μου ήταν ότι να ναι και δε θα μπορούσα αλλιώς να βρω την ωορρηξία αλλά δεν μπορώ να πω ότι έχω τσεκάρει αυτό το θέμα με τον πόνο. Μόνο αυτή την φορά ήταν  τόσο έντονος και διήρκησε σχεδόν μια μέρα! Δεν έχει και μεγάλη σημασία. Καλή συνέχεια στις προσπάθειες!!! Πάνω απ' όλα ευχαριστηθείτε το!

Ευχαριστώ! Επίσης! Εύχομαι σύντομα με ευχάριστα!! Παρασκευή καλή χοριακη!

Υ.Σ. Μήπως πόνεσες περισσότερο γιατί κάτι γατζωθηκε εκεί μέσα;;; Κρατά κι αυτο το σενάριο, παίζει δυνατά αν είχες επαφές και πριν την οωρρηξια ώστε να υπάρχει υλικό ετοιμοπόλεμο όταν σκάσει μύτη το αυγουλακι :wub:

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , kido είπε:

Ευχαριστώ! Επίσης! Εύχομαι σύντομα με ευχάριστα!! Παρασκευή καλή χοριακη!

Υ.Σ. Μήπως πόνεσες περισσότερο γιατί κάτι γατζωθηκε εκεί μέσα;;; Κρατά κι αυτο το σενάριο, παίζει δυνατά αν είχες επαφές και πριν την οωρρηξια ώστε να υπάρχει υλικό ετοιμοπόλεμο όταν σκάσει μύτη το αυγουλακι :wub:

Αχ λες βρε κοριτσάκι!!!! Χίλια μακάρι λέω! Είχαμε επαφές και πριν και μετά και καταλαβαίνεις μια απτά ίδια με σας. Αλλά είναι η 8η καραστοχευμένη προσπάθεια΄μέσα σε αυτό τον χρόνο στις γόνιμες μέρες και προκοπή δεν έχουμε δει ακόμα. Πραγματικά το εύχομαι για όλες μας!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Myrtw80 είπε:

Αχ λες βρε κοριτσάκι!!!! Χίλια μακάρι λέω! Είχαμε επαφές και πριν και μετά και καταλαβαίνεις μια απτά ίδια με σας. Αλλά είναι η 8η καραστοχευμένη προσπάθεια΄μέσα σε αυτό τον χρόνο στις γόνιμες μέρες και προκοπή δεν έχουμε δει ακόμα. Πραγματικά το εύχομαι για όλες μας!!!

Λέω γιατί όχι;;; Παρασκευή θα φανεί! Υπομονή λίγες μερες!! 8η καραστοχευμενη....ε νομιζω ήρθε η ώρα!!! Εξετάσεις κλπ φαντάζομαι έχετε τσεκάρει έστω τα βασικά όπως κι εμείς, όποτε εύχομαι να είναι για όλες μας απλά θέμα χρόνου! Περιμένω νέα σου σύντομα! Καλό βραδυυυυ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Flo flo είπε:

Ξέρω γω βρε κορίτσι. Έχω μπερδευτεί γτ λένε μόνο εάν σε πονάνε οι θηλές πριν την καθυστερηση είναι ένδειξη ότι είσαι. 

Άρα κ το σκέτο πρησμένο στήθος με πόνο στα πλάγια είναι ένδειξη 

Το σκέτο πρισμενο στήθος με πονο στα πλαγια ειχα αφού είχα καθυστέρηση, οποτε I like it!!!! 

πρίν από 51 λεπτά , Myrtw80 είπε:

Μπράβο σας! Οταν πέφτει η ωιορρηξία ΠΣΚ το ευχαριστιέσαι βρε παιδί μου γιατί τις καθημερινές είναι λίγο πιο δύσκολος ο συχρονισμός. Ουτροτζεστάν μου έδωσε η γυναικολόγος γιατί όπως είπε είναι προγεστερόνη που βοηθάει να καλλιεργηθεί το χωράφι για να εμφυτευτεί το σποράκι.Παράγει φυσικά και ο οργανισμός μας αλλά έτσι για ένα boost . Επίσης υποψιαζόμαστε ότι κάτι πήγε στραβά 2 φορές μέσα σε αυτό το διάστημα που προσπαθούμε γιατί είχα ξυπνήσει με περιέργη αιμορραγία καπου εκεί στις μέρες της υποτιθέμενης εμφύτευσης οπότε θέλουμε να καλύψουμε την περίπτωση που ο οργανισμός μου δεν μπορέσε ορμονικά να κρατήσει το έμβρυο. Λέμε τώρα... όταν γίνονται τόσο νωρίς τέτοια πράγματα κανείς δεν μπορεί να είναι σίγουρος. Έχω ακούσει κι εγώ για διάφορες τροφές. Για τα αυγά σίγουρα. Στο τέλος θα πάθω χοληστερίνη!!!

Επίσης βρε κορίτσια έχετε καταλάβει τι γίνεται με τον πονο της ωορρηξίας? Προηγείται της ωορρηξίας, πονάμε την ώρα που σπάει ή έπεται της ωορρηξίας? Αυτή την φορά πονούσα πολύ έντονα αριστερά στην ωοθήκη δηλ που είχαμε δει και υπερηχογραφικά ότι είναι το ωάριο κι αναρωτιέμαι αν όντως έγινε η ωορρηξία εκείνες τις ώρες που ένιωθα τον πόνο. 

έκανα υπερηχο τυχαία ημέρα Κυριακή μου λέει Δευτέρα-Τρίτη θα σκασει το ωαριο, εγώ Πονεσα Τεταρτη-Πεμπτη.... τελικα αλλιώς ειναι στην καθε μια. 

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Smile89 είπε:

Το σκέτο πρισμενο στήθος με πονο στα πλαγια ειχα αφού είχα καθυστέρηση, οποτε I like it!!!! 

έκανα υπερηχο τυχαία ημέρα Κυριακή μου λέει Δευτέρα-Τρίτη θα σκασει το ωαριο, εγώ Πονεσα Τεταρτη-Πεμπτη.... τελικα αλλιώς ειναι στην καθε μια. 

Λέγε μου τέτοια λεγε μου με ανεβάζεις. Άντε να δούμε με αυτό το στηθος .

Βρε κοριτσάρες πολύ χαίρομαι που τα λέμε όλες εδώ Αλήθεια. Είναι σαν ψυχοθεραπεία ένα πράγμα. 

Μακάρι να τα λέγαμε κ από κοντά.χιχι


LolXp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Flo flo είπε:

Λέγε μου τέτοια λεγε μου με ανεβάζεις. Άντε να δούμε με αυτό το στηθος .

Βρε κοριτσάρες πολύ χαίρομαι που τα λέμε όλες εδώ Αλήθεια. Είναι σαν ψυχοθεραπεία ένα πράγμα. 

Μακάρι να τα λέγαμε κ από κοντά.χιχι

Πονο στα πλαγια ειλικρινά ειχα μονο στην εγκυμοσύνη!! Χεχε

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια Καλημέρα ξύπνησα σήμερα Γτ είχα για μια στιγμή πόνο περιόδου το το Οποί ο κράτησε 5 λεπτά κ έφυγε. Πήγα να δω εάν αδιαθετησα κ τπτ .περιμένω Σάββατο-Δευτέρα δλδ 28-30 νταξει μου εχει έρθει κ κάποιες φορές 26 μέρα αλλά είναι σπάνιες.  

23 μέρα ειμαι σήμερα. 


LolXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...