Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

      Όλα οκ θα είναι και θα πάτε για το φαγητό σας!!!! 🥰

      πρίν από 48 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

      Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! 🥰Το ξέρεις και συ ότι περιμένω να δω χοριακη την Τετάρτη....είναι σημαντική...

      Μπράβο τον γιατρό σου που σκέφτεται το καλυτερο για σενα και μπράβο και σένα που τον εμπιστεύεσαι τόσο! Ειναι πολύ σημαντικό. Και μένα ο γιατρός μου είναι πρώτα άνθρωπος και μετά και άριστος  γιατρός και νιώθω πολλή ασφάλεια. Έχω γνωρισει στα τόσα χρόνια πολλούς γιατρούς εξωσωματικέης, 2 ξεχωρίζω μονο!! 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 46 λεπτά , Efouko είπε:

Να ζήσετε Βαλεντίνα μου! Να στε ευτυχισμένοι και να ζήσετε ομορφα με τον καλό σου !!!

Εγω μόλις γύρισα από θάλασσα!!! Όλα καλά !!! :-D Έχουμε αφοσιωθεί μαλλον όλες στις επαφές 

Ε λίγο οι επαφές, @mariatrλίγο το ότι είναι ΣΚ, πάντα αραιώνει η κίνηση!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 47 λεπτά , Efouko είπε:

Να ζήσετε Βαλεντίνα μου! Να στε ευτυχισμένοι και να ζήσετε ομορφα με τον καλό σου !!!

Εγω μόλις γύρισα από θάλασσα!!! Όλα καλά !!! :-D Έχουμε αφοσιωθεί μαλλον όλες στις επαφές 

Σε ευχαριστουμε πολλη κοριτσι μου ευχομαι τα καλυτερα και σε σενα συντομα ενα νινακι στην κοιλιτσα σου!!!:wub:

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, είμαι 14ημερα σήμερα, θεωρητικά έχω οωρρηξια σε 28αρη κύκλο, αλλά ούτε πονάκια εχω ούτε διάφανα υγρά. Έκανα ένα τεστ οωρρηξιας σήμερα πριν λίγο και ήταν αρνητικο. Δεν έχω άλλο να κάνω... δεν παρειγγειλα τελικα αλλα. Εγώ είχα επαφή και χθες βράδυ αργά και προχθές βράδυ. Απλα απορώ μήπως έγινε η οωρρηξια και την έχασα η αν θα αργησει κι άλλο και μεγαλώσει ο κύκλος μου αυτό το μήνα. Κρίμα και εγω νόμιζα ότι θα είμασταν όλο το ΣΚ στοχευμένοι, γιατί πρώτη μερα τελευταίας περίοδου μου είχα 9/7. Τι λέτε; 

Αλλα και ποσό νωρίς να έγινε; Είχαμε μια επαφή και την 7η μερα, που είχα δει υγρά και λίγο αίμα αν θυμάστε την επόμενη μερα που σας είχα γράψει, αλλά είχα κάνει και τότε τεστ γισ οωρρηξια κι ήταν αρνητικό. Ποτέ δεν έχω κάνει κύκλο κάτω από 25-26 μερες...κι αυτό μια φορά μόνο. Συνήθως έχω 27-29. Τέλος πάντων, θα φανεί τι έγινε όταν θα αδιαθετησω απλά σπάστηκα!

Επεξεργάστηκαν by kido
Link to comment
Share on other sites

@kidoΝα πάρεις το πακέτο με τα πολλά τεστ ωορηξιας εγώ πήρα γύρω στα 40 εάν θυμάμαι καλά κ πλήρωσα 30.

Εγώ έχω κύκλο 27-29  Κ πολλές φορές η ωορηξια μ ήταν 18 μέρα να ξέρεις. Δεν είναι στάνταρ κάθε φορά. 

Άμα μπορείς ξανά έλα σε επαφή αύριο η μεθαύριο 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

LolXp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Flo flo είπε:

@kidoΝα πάρεις το πακέτο με τα πολλά τεστ ωορηξιας εγώ πήρα γύρω στα 40 εάν θυμάμαι καλά κ πλήρωσα 30.

Εγώ έχω κύκλο 27-29  Κ πολλές φορές η ωορηξια μ ήταν 18 μέρα να ξέρεις. Δεν είναι στάνταρ κάθε φορά. 

Άμα μπορείς ξανά έλα σε επαφή αύριο η μεθαύριο 

Άντε ρε! Την έβρισκες με τεστ τόσο αργά; Και αδιάθετουσες στην ώρα σου η πιο αργά; Εγώ όσες φορές έκανα τεστ πάντα έβρισκα θετικό μεταξύ 11η και 13ης μέρας. Μήπως παραγγείλω one step τώρα κι όχι hometest και συνεχίσω τεστ και επαφές λίγες μερες ακόμα μέχρι να το βρω. Πάντως δεν πρέπει να την έχω χάσει, γιατί την καταλαβαίνω κιόλας και δεν έχω πονέσει ακόμα. Ίσως αναστατώθηκε επειδή είμαι στη θάλασσα με μπάνιο 2 μερες τώρα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, kido είπε:

Άντε ρε! Την έβρισκες με τεστ τόσο αργά; Και αδιάθετουσες στην ώρα σου η πιο αργά; Εγώ όσες φορές έκανα τεστ πάντα έβρισκα θετικό μεταξύ 11η και 13ης μέρας. Μήπως παραγγείλω one step τώρα κι όχι hometest και συνεχίσω τεστ και επαφές λίγες μερες ακόμα μέχρι να το βρω. Πάντως δεν πρέπει να την έχω χάσει, γιατί την καταλαβαίνω κιόλας και δεν έχω πονέσει ακόμα. Ίσως αναστατώθηκε επειδή είμαι στη θάλασσα με μπάνιο 2 μερες τώρα...

Να ξέρεις πάντως ότι είναι φυσιολογικό να κάνουμε και μερικούς ανωρρηκτους κύκλους. Ο γυναικολόγος μου είπε ότι από τους 14 περίπου κύκλους που έχουμε το χρόνο είναι φυσιολογικό 3-4 να μη γίνεται ωορρηξια

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

CpFNp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, kido είπε:

Άντε ρε! Την έβρισκες με τεστ τόσο αργά; Και αδιάθετουσες στην ώρα σου η πιο αργά; Εγώ όσες φορές έκανα τεστ πάντα έβρισκα θετικό μεταξύ 11η και 13ης μέρας. Μήπως παραγγείλω one step τώρα κι όχι hometest και συνεχίσω τεστ και επαφές λίγες μερες ακόμα μέχρι να το βρω. Πάντως δεν πρέπει να την έχω χάσει, γιατί την καταλαβαίνω κιόλας και δεν έχω πονέσει ακόμα. Ίσως αναστατώθηκε επειδή είμαι στη θάλασσα με μπάνιο 2 μερες τώρα...

Ναι νΑι την έβρισκα με τεστ κ μάλιστα πονούσα κιόλας.

Κ μετά από 10 μέρες αδιαθετησα. Σρην ωρα της .

Άρα τίποτα δεν είναι σίγουρο 


LolXp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Flo flo είπε:

Ναι νΑι την έβρισκα με τεστ κ μάλιστα πονούσα κιόλας.

Κ μετά από 10 μέρες αδιαθετησα. Σρην ωρα της .

Άρα τίποτα δεν είναι σίγουρο 

γεια σου κοριτσι! αν σου συμβαινει συχνα να αδιαθετεις μετα απο 10 μερες απο την ωορηξια σου να ξερεις πρεπει να το τσεκαρεις. η περιοδος απο την ωορηξια μεχρι να σου ερθει λεγετε ωχρινικη φαση κ διαρκει απο 12-16 μερες λιγοτερο η περισσοτερο κρυβει ορμονικα προβληματα δηλαδη κακιες ωορηξιες. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , linaa είπε:

γεια σου κοριτσι! αν σου συμβαινει συχνα να αδιαθετεις μετα απο 10 μερες απο την ωορηξια σου να ξερεις πρεπει να το τσεκαρεις. η περιοδος απο την ωορηξια μεχρι να σου ερθει λεγετε ωχρινικη φαση κ διαρκει απο 12-16 μερες λιγοτερο η περισσοτερο κρυβει ορμονικα προβληματα δηλαδη κακιες ωορηξιες. 

Ναι μου έχει τύχει 3 φορές μέσα σ ένα χρόνο. Έχω κάνει ορμονικές εξετάσεις όλες ήταν καλές. 

Θα ρωτήσω τον γυναικολόγο μ για αυτό π είπες. Αλλά δεν μ συμβαίνει πάντα. Στο χρόνο να είναι 3 φορές. 

Τις υπόλοιπες κανονικά 14 με 16 μέρες. Πιστεύω όλες μας θα κάνουμε "κακές ωορηξιες " η καποιες φορες εχουμε κ ανωρεκτικους κυκλους .

Πάντως σ ευχαριστώ θα το ρωτήσω στο γυναικολόγο οοοοταν θα ξαναπώ :P


LolXp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Flo flo είπε:

Ναι μου έχει τύχει 3 φορές μέσα σ ένα χρόνο. Έχω κάνει ορμονικές εξετάσεις όλες ήταν καλές. 

Θα ρωτήσω τον γυναικολόγο μ για αυτό π είπες. Αλλά δεν μ συμβαίνει πάντα. Στο χρόνο να είναι 3 φορές. 

Τις υπόλοιπες κανονικά 14 με 16 μέρες. Πιστεύω όλες μας θα κάνουμε "κακές ωορηξιες " η καποιες φορες εχουμε κ ανωρεκτικους κυκλους .

Πάντως σ ευχαριστώ θα το ρωτήσω στο γυναικολόγο οοοοταν θα ξαναπώ :P

ενταξει αν δεν σου συμβαινει συχνα δεν χρειαζετε να ασχοληθεις ηταν τυχαιο.!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 19 λεπτά , Flo flo είπε:

Εσύ τι κάνεις κορίτσι,; πως τα πας ?

εγω λεω οτι θα αντεξω ακομα 3 εβδομαδες να φτασω 37 εβδομαδα κ μετα θελω να γεννησω δεν αντεχω ουτε μερα παραπανω. το ανχος εχει χτυπησει κοκκινα το σωμα επισης εχει αρχισει κ διαμαρτηρετε γενικα δεν ειμαι για πολλα!!! απειρο ανχος δεν σε αφηνει να το χαρεις καθολου!!! σε κατασταση εκτακτου αναγκης κοινως!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , linaa είπε:

εγω λεω οτι θα αντεξω ακομα 3 εβδομαδες να φτασω 37 εβδομαδα κ μετα θελω να γεννησω δεν αντεχω ουτε μερα παραπανω. το ανχος εχει χτυπησει κοκκινα το σωμα επισης εχει αρχισει κ διαμαρτηρετε γενικα δεν ειμαι για πολλα!!! απειρο ανχος δεν σε αφηνει να το χαρεις καθολου!!! σε κατασταση εκτακτου αναγκης κοινως!! 

Ωχ σε καταλαβαίνω είναι κ η ζέστη. Πονάει μέση γονατα ? 

Άντε τελειώνεις με το καλο με το καλό γλυκιά μου .


LolXp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Flo flo είπε:

Ωχ σε καταλαβαίνω είναι κ η ζέστη. Πονάει μέση γονατα ? 

Άντε τελειώνεις με το καλο με το καλό γλυκιά μου .

σε ευχαριστω πολυ!!! αχ μακαρι να με ποναγε η μεση κ τα γονατα. πονανε σημεια στο θωρακα στα πλευρα που πιεζονται ποναει το εντερο το στομαχι κ οτι μπορεις να φανταστεις ειναι η πιο περιεργη φαση η εγκυμοσυνη θα δεις κ εσυ συντομα πλησιαζει η ωρα σου κοριτσι μου να το ζησεις κ εσυ. δεν ειναι οτι πιο ωραιο αλλα εχει καλο αποτελεσμα :)!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, linaa είπε:

σε ευχαριστω πολυ!!! αχ μακαρι να με ποναγε η μεση κ τα γονατα. πονανε σημεια στο θωρακα στα πλευρα που πιεζονται ποναει το εντερο το στομαχι κ οτι μπορεις να φανταστεις ειναι η πιο περιεργη φαση η εγκυμοσυνη θα δεις κ εσυ συντομα πλησιαζει η ωρα σου κοριτσι μου να το ζησεις κ εσυ. δεν ειναι οτι πιο ωραιο αλλα εχει καλο αποτελεσμα :)!!! 

Καλε δεν νομίζω να ειναι ετσι σε όλες, απο μαρτυρίες δηλαδή.... μη μας σκιαζεις χεχε


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...