Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 11 λεπτά , Angot είπε:

      μα έτσι κ αλλιώς θα σ κάνουν ανά κάποιες μέρες ! εγώ μόνο e2 lh και προγεστερονη εκανα  με την fsh δεν ασχολήθηκε ποτέ ο γιατρός ! κ δεν ξέρω κ τι κάνει να σ πω την αλήθεια 

      Εγώ ρε γμτ δε θυμάμαι τι εξετάσεις έκανα στην ωοληψια..για κάποιο λόγο δε θυμάμαι σχεδόν τπτ από αυτή τη διαδικασία,πέρασαν 2,5 χρόνια ..Πάντως ακόμα και αν πάω με φυσικό τρόπο,πάλι θα κάνω μέθη,δεν παίζει να αντέξω χωρίς αναισθησία 

      πρίν από 1 λεπτό , Σποράκι είπε:

      Να τις κάνεις δεύτερη μέρα του κυκλου αν στις ζητήσει ο γιατρός. Αλλιώς η γνώμη μου είναι μην ασχοληθείς, αγχωνόμαστε μόνες μας και δεν κάνει καλό!!!

      Τώρα στην εμβρυομεταφορά έκανα  ορμονολογικες(tsh,lh,Ε2 κτλ)αλλά FSH δεν εκανα. Φοβάμαι να την κάνω,θα δω κάνα νούμερο τρελό και θα βάλω τα κλάματα.Εχεις δίκιο πάντως,από την ώρα που απέτυχε η εμβρυομεταφορά,έχω τρελαθεί απ' τη στεναχώρια και το άγχος..

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

5 ώρες πρίν, Comet είπε:

Κοριτσακι μου δεν εχουνε ξαναμιλησει .Ευχομαι το μωρακι σου συντομα να ναι καλα και να ειναι κοντα σας και σε σενα περαστηκα.Οταν ο μπεμπης ηταν 47 ημερων κολλησε απο μενα μια ιωση την οποια εφερε στο σπιτι ο αντρας μου αφου στην κλινικη που δουλευει ολοι ηταν. χαλια.Εκεινος μονο λιγο βηχα και δεκατα.Εγω βηχα,συναχι και πυρετο εως 39,2.Θηλαζα αποκλειστικα οποτε κολλησε το μωρο το βραδυ πριν το εκδηλωσω.Το μωρο αρκετο βηχα και λιγο πυρετο.Η Παιδιατρος μας στελνει στο Παπαγεωργιου.Εκει κανουν εισαγωγη και τον τρυπαν παντου (αιμα,ουρα,ορος με διπλη αντιβιωση μεχρι οσφυονωτιαια παρακεντηση για μηνιγγητιδα)Εγω χαλια με μασκα μου λενε σπιτι.Μολις ειπα θηλαζω με κρατησαν μονοι μας σε θαλαμο να μην κολλησουν τα αλλα.Δεν εβγαινα ουτε διαδρομο γιατι κυκλοφορουσαν παιδακια με ιλαρα.Απιστευτη ταλαιπωρια.Αυπνη ,μονη,αρρωστη,το μωρο με κολικους ,να θηλαζω ολη μερα και νυχτα.Μεχρι να βγουν οι καλλιεργειες αρνητικες απλη ιωση τελικα περασε βδομαδα.Ο αντρας μου ενιωθε χαλια οτι φταιει.Προσεχαμε τοσο τους αλλους και τον κολλησαμε εμεις .Δυστυχως συμβαινει.Περαστικα να ναι.Μετα θα το ξεχασετε

Σε ευχαριστω παρα πολυ που μου εστειλες! Ξερω οτι με καταλαβαινεις λοιπον εφοσον εχειςβπερασει κατι αντιστοιχο!!! Κ εγω πολλες φορες σκεφτομαι οτι οσο κςι να προσεχεις μπορει εμεις οι ιδιοι οι γονεις να μεταφερουμε κατι...Απλα στην δικη μου περιπτωση στενοχωριεμαι γιατι στο σπιτι ειχαν ερθει συγγενεις και φιλοι να δουν το μωρο και δεν το προφυλαξα...ομως συμβαινουν αυτα!!! Μακαρι να γινει καλα το μωρο και οπως ειπες θα τα ξεχασουμε καποια στιγμη!

Σ ευχαριστω κ παλι..να χαιρεσαι το παιδακι σου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

6 ώρες πρίν, Κελυ 32 είπε:

Σε ευχαριστω παρα πολυ που μου εστειλες! Ξερω οτι με καταλαβαινεις λοιπον εφοσον εχειςβπερασει κατι αντιστοιχο!!! Κ εγω πολλες φορες σκεφτομαι οτι οσο κςι να προσεχεις μπορει εμεις οι ιδιοι οι γονεις να μεταφερουμε κατι...Απλα στην δικη μου περιπτωση στενοχωριεμαι γιατι στο σπιτι ειχαν ερθει συγγενεις και φιλοι να δουν το μωρο και δεν το προφυλαξα...ομως συμβαινουν αυτα!!! Μακαρι να γινει καλα το μωρο και οπως ειπες θα τα ξεχασουμε καποια στιγμη!

Σ ευχαριστω κ παλι..να χαιρεσαι το παιδακι σου!!!

Κελλιτσα περαστικά και στις δυο σας! Λογικό να τρελαίνεσαι κοριτσάκι μου κανεις δεν θέλει να είναι το παιδί του μέσα ούτε για τον πιο απλό λόγο.Θα περάσει κ η μικρούλα θα είναι μια χαρά! Προσεχε και τον εαυτό σου Κελλιτσα μου φιλια και πάλι περαστικά!!!

14 ώρες πρίν, Bela είπε:

Κορίτσια μου :-P:-P καλησπέρα σε όλες και χρόνια πολλά!!!!! Καταρχήν πολλές ευχές στην @loyloy που γέννησε να σαι καλά κορίτσι μου να σας ζήσει και να είναι καλοτυχος!!!!! Επίσης συγχαρητήρια σε όλα τα κορίτσια που τα κατάφεραν και σε λίγους μήνες θα γίνουν μανούλες :x. Επισης χαίρομαι ιδιαιτερως που το θέμα μου ήταν γουρλιδικο για πολλά κορίτσια :):)Τα δικά μου νέα προς το παρόν είναι ότι Γεναρη θα κάνω λαπαροσκόπηση και υστεροσκοπηση γιατί η μήτρα μου είναι τοξοειδης έχει διάφραγμα.... 

Κοριτσαρα μου ποσο χάρηκα που μπηκες!! Για να μην τρελαθείς στην σκέψη πες πως κάθε εμπόδιο ήταν για καλό και άσε τα πίσω, φτιάξε το και με το καλό πια να γίνεις φουσκιτσα!! Πες μας όταν το κανεις 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Bela είπε:

Κορίτσια μου :-P:-P καλησπέρα σε όλες και χρόνια πολλά!!!!! Καταρχήν πολλές ευχές στην @loyloy που γέννησε να σαι καλά κορίτσι μου να σας ζήσει και να είναι καλοτυχος!!!!! Επίσης συγχαρητήρια σε όλα τα κορίτσια που τα κατάφεραν και σε λίγους μήνες θα γίνουν μανούλες :x. Επισης χαίρομαι ιδιαιτερως που το θέμα μου ήταν γουρλιδικο για πολλά κορίτσια :):)Τα δικά μου νέα προς το παρόν είναι ότι Γεναρη θα κάνω λαπαροσκόπηση και υστεροσκοπηση γιατί η μήτρα μου είναι τοξοειδης έχει διάφραγμα.... 

Που εισαι βρε κοριτσι εσυ??  Μας ελειψες και ανησυχησαμε!!! Καλως ορισες ξανα στην παρεουλα και το γουρλιδικο θεμα που ανοιξες και εύχομαι η επόμενη φορά να ειναι η τυχερη και για εσενα!!! :x

  • Ευχαριστώ 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Bela χαιρομαι πολύ που ξαναεμφανιστηκες! Επισης χαιρομαι που έχεις κανει προόδους σχετικά με το τι καθυστερεί την σύλληψη ώστε να γίνεις κι εσυ μαμα. Μην ανησυχεις για τις επεμβάσεις αυτές. Είναι πολύ κοινές και έχουν βοηθήσει παρα πολλές γυναίκες να μείνουν έγκυες! Είμαι σίγουρη ότι πολύ σύντομα θα μας ανακοινώσεις κι εσυ τα ευχάριστα και στο εύχομαι από την καρδιά μου! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Κελλιτσα περαστικά και στις δυο σας! Λογικό να τρελαίνεσαι κοριτσάκι μου κανεις δεν θέλει να είναι το παιδί του μέσα ούτε για τον πιο απλό λόγο.Θα περάσει κ η μικρούλα θα είναι μια χαρά! Προσεχε και τον εαυτό σου Κελλιτσα μου φιλια και πάλι περαστικά!!!

Κοριτσαρα μου ποσο χάρηκα που μπηκες!! Για να μην τρελαθείς στην σκέψη πες πως κάθε εμπόδιο ήταν για καλό και άσε τα πίσω, φτιάξε το και με το καλό πια να γίνεις φουσκιτσα!! Πες μας όταν το κανεις 

Σε ευχαριστω παρα πολυ!!! Μακαρι συντομα να ακουσω μια θετικη εξελιξη!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χρόνια Πολλά κορίτσια  μου!!Είμαι στενοχωρημένη,  έκανα επανάληψη χοριακής και από εκεί που ήταν στις 27/12 80,6 σήμερα είναι 262,8. Δεν ανέβηκε όσο θα έπρεπε και φοβάμαι πολύ, αντίστοιχα η προγεστερόνη μου έπεσε για κάποιο λόγο.


 

Link to comment
Share on other sites

Βρε @Katerina 88 μου η χοριακη σου καλή είναι. Αυτό που θελουμε είναι διπλασιασμό στις τρεις μέρες. Γιατί δεν σου αρέσει ο αριθμός σου; Για την προγεστερονη δεν ξέρω να σου πω. Τι είπε ο γιατρος σου; Η κορτιζόνη βοηθάει στην περίπτωση σου; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , P.L.L. είπε:

Βρε @Katerina 88 μου η χοριακη σου καλή είναι. Αυτό που θελουμε είναι διπλασιασμό στις τρεις μέρες. Γιατί δεν σου αρέσει ο αριθμός σου; Για την προγεστερονη δεν ξέρω να σου πω. Τι είπε ο γιατρος σου; Η κορτιζόνη βοηθάει στην περίπτωση σου; 

Κοριτσάκι μου είναι στις 4 ημέρες η σημερινή χοριακή κ κανονικά έπρεπε να ήταν 320 κ όχι 262.Εγω ξέρω ότι θέλουμε διπλασιασμό ανά 2 ημέρες.Ο γιατρός είπε σαν νούμερα ότι είναι λίγο χαμηλή κ να επαναλάβω την Παρασκευή πάλι.


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Katerina 88 είπε:

Κοριτσάκι μου είναι στις 4 ημέρες η σημερινή χοριακή κ κανονικά έπρεπε να ήταν 320 κ όχι 262.Εγω ξέρω ότι θέλουμε διπλασιασμό ανά 2 ημέρες.Ο γιατρός είπε σαν νούμερα ότι είναι λίγο χαμηλή κ να επαναλάβω την Παρασκευή πάλι.

Κατερίνα μην απογοητεύεσαι, καμιά φορά τα νούμερα είναι απλά νούμερα. Περίμενε να δεις και την Παρασκευή. Τις έκανες στο ίδιο μικροβιολογικό εργαστήριο? 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

@Katerina 88 καλησπερα!

Ουτε εγω ειχα απολυτο διπλασιασμο στις χοριακες και επισης ειχα και χαμηλη προγεστερονη 14 αν θυμαμαι καλα με κατωτατο οριο το 11.

Η εγκυμοσυνη δεν ειναι μαθηματικα να το θυμασαι.

Τωρα ειμαι 24 εβδομαδων!

Περιμενε να κανεις και την επομενη χοριακη και βλεπεις.

Να ξεκουραζεσαι οσο μπορεις μεχρι τοτε.

Κοριτσια καλη χρονια να έχουμε με υγεια και πολλα μπεμπακια!


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 45 λεπτά , palmoira είπε:

Κατερίνα μην απογοητεύεσαι, καμιά φορά τα νούμερα είναι απλά νούμερα. Περίμενε να δεις και την Παρασκευή. Τις έκανες στο ίδιο μικροβιολογικό εργαστήριο? 

Την έκανα στο ίδιο κοριτσάκι μου.

πρίν από 8 λεπτά , fairy-mary είπε:

@Katerina 88 καλησπερα!

Ουτε εγω ειχα απολυτο διπλασιασμο στις χοριακες και επισης ειχα και χαμηλη προγεστερονη 14 αν θυμαμαι καλα με κατωτατο οριο το 11.

Η εγκυμοσυνη δεν ειναι μαθηματικα να το θυμασαι.

Τωρα ειμαι 24 εβδομαδων!

Περιμενε να κανεις και την επομενη χοριακη και βλεπεις.

Να ξεκουραζεσαι οσο μπορεις μεχρι τοτε.

Κοριτσια καλη χρονια να έχουμε με υγεια και πολλα μπεμπακια!

Σ'ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου.Στο διαγνωστικό έχουν όριο 9 για την προγεστερόνη κ ενώ είχα 10 πηγε 8.Δεν τα βλέπω καλά τα πραγματα κορίτσια.Ειμαι κ στη δουλειά κ κάθομαι κ κλαίω 


 

Link to comment
Share on other sites

Ok η προγεστερονη είναι χαμηλή αλλά μπορεί να ανεβεί με την αγωγή φαντάζομαι; Παντως τη χοριακη σου τη βλέπω μια χαρά. Αλήθεια. Από 80 πήγε 262 μέσα σε 4 μέρες αγάπη. Η εγκυμοσύνη σου προχωρά. Μην απογοητεύεσαι από τώρα σε παρακαλώ. Έχε ελπίδα..! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , Katerina 88 είπε:

Την έκανα στο ίδιο κοριτσάκι μου.

Σ'ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου.Στο διαγνωστικό έχουν όριο 9 για την προγεστερόνη κ ενώ είχα 10 πηγε 8.Δεν τα βλέπω καλά τα πραγματα κορίτσια.Ειμαι κ στη δουλειά κ κάθομαι κ κλαίω 

Μην προδικαζεις τπτ.περιμενε την παρασκευη.δεν ειναι χαλια τα νουμερα σου απλα οριακα.δωσε λιγο χρόνο. Σου αυξησρ τη προγεστερόνη? Ρωτησε τον γιατρο σου μηπως κανεις και οιστραδιολη.εμενα ηταν χαμηλη και έπαιρνα αγωγή 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Katerina 88 είπε:

Την έκανα στο ίδιο κοριτσάκι μου.

Σ'ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου.Στο διαγνωστικό έχουν όριο 9 για την προγεστερόνη κ ενώ είχα 10 πηγε 8.Δεν τα βλέπω καλά τα πραγματα κορίτσια.Ειμαι κ στη δουλειά κ κάθομαι κ κλαίω 

Αρχικα να μην κλαις και να μη στεναχωριεσαι να ξερεις οτι δε βοηθαει σε κατι, οτι ειναι να γινει θα γινει και πιστεψε με θα ειναι για καλο.

Σου εχει πει ο γιατρός να παρεις προγεστερονη;

Η δε παιρνεις τιποτα;

Θα σου προτεινα να ξεκουραστεις και να ηρεμησεις!

Σε ποια μερα της καθυστερησης εισαι;


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...