Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

      • Ευχαριστώ 1

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

1 ώρα πρίν, P.L.L. είπε:

Ok η προγεστερονη είναι χαμηλή αλλά μπορεί να ανεβεί με την αγωγή φαντάζομαι; Παντως τη χοριακη σου τη βλέπω μια χαρά. Αλήθεια. Από 80 πήγε 262 μέσα σε 4 μέρες αγάπη. Η εγκυμοσύνη σου προχωρά. Μην απογοητεύεσαι από τώρα σε παρακαλώ. Έχε ελπίδα..! 

Θα προσπαθήσω να μείνω ήρεμη, έτσι κ αλλιώς δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο, αλλά εγώ θα επαναλάβω τη χοριακή κ την Τετάρτη κ την Παρασκευή. 

1 hour ago, loyloy είπε:

Μην προδικαζεις τπτ.περιμενε την παρασκευη.δεν ειναι χαλια τα νουμερα σου απλα οριακα.δωσε λιγο χρόνο. Σου αυξησρ τη προγεστερόνη? Ρωτησε τον γιατρο σου μηπως κανεις και οιστραδιολη.εμενα ηταν χαμηλη και έπαιρνα αγωγή 

Παίρνω από την Πέμπτη 2 ουτροτζεσταν των 200 κ μου τα πήγε από σήμερα στα 3.

1 hour ago, fairy-mary είπε:

Αρχικα να μην κλαις και να μη στεναχωριεσαι να ξερεις οτι δε βοηθαει σε κατι, οτι ειναι να γινει θα γινει και πιστεψε με θα ειναι για καλο.

Σου εχει πει ο γιατρός να παρεις προγεστερονη;

Η δε παιρνεις τιποτα;

Θα σου προτεινα να ξεκουραστεις και να ηρεμησεις!

Σε ποια μερα της καθυστερησης εισαι;

Περίμενα περίοδο στις 25/12 κ από 2 ουτροτζεσταν που έπαιρνα μεχρι χθες, σήμερα πάω στα 3.

πρίν από 58 λεπτά , Ele@n είπε:

Κατερινάκι μην κλαίς, να σκέφτεσαι θετικά!!! Πάρε το γιατρό και πες του να σου δώσει ο,τι μπορεί, για να βοηθήσει την ανάπτυξη μέχρι την επόμενη χοριακη. 

Κορίτσι μου είπε απλά να παίρνω ένα παραπάνω ουτροτζεσταν, δεν έχω κ πολλές ελπίδες για να πω την αλήθεια.


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

πρίν από 9 λεπτά , Katerina 88 είπε:

Θα προσπαθήσω να μείνω ήρεμη, έτσι κ αλλιώς δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο, αλλά εγώ θα επαναλάβω τη χοριακή κ την Τετάρτη κ την Παρασκευή. 

Παίρνω από την Πέμπτη 2 ουτροτζεσταν των 200 κ μου τα πήγε από σήμερα στα 3.

Περίμενα περίοδο στις 25/12 κ από 2 ουτροτζεσταν που έπαιρνα μεχρι χθες, σήμερα πάω στα 3.

Κορίτσι μου είπε απλά να παίρνω ένα παραπάνω ουτροτζεσταν, δεν έχω κ πολλές ελπίδες για να πω την αλήθεια.

3 επαιρνα κι εγω των 200.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Katerina 88 είπε:

Κοριτσάκι μου είναι στις 4 ημέρες η σημερινή χοριακή κ κανονικά έπρεπε να ήταν 320 κ όχι 262.Εγω ξέρω ότι θέλουμε διπλασιασμό ανά 2 ημέρες.Ο γιατρός είπε σαν νούμερα ότι είναι λίγο χαμηλή κ να επαναλάβω την Παρασκευή πάλι.

Η χοριακη αυξανεται 60-80% στις 3 μερες... Λογια 2 διαφορετικων ιατρων, ο ενας καθηγητής της Ιατρικής σχολης και τ εψαξα και σ ίντερνετ.. Απλα ζητανε διπλασιασμο στο 48ωρο συνήθως γτ αισθάνονται μεγαλύτερη ασφάλεια... Μην προδικαζεις τίποτα κοριτσι μου... Μια χαρα ριναι η χοριακη σου, απλα σε παει σταδιακά το μπεμπακι για να σε παιδεψει!!! Και εμενα ετσι εκανε η μπεμπα μου... Οριακα αυξανοταν.. Εκανα περίπου 10 χοριακες... Αλλοι γυναικολογοι δε ζητανε καθόλου χοριακη... Ο γυναικολογος που με ξεγεννησε σκεψου δεν ζητάει καθόλου χοριακες.. Ενω ο πρώτος που ειχα με εστελνε καθε 3 μερες μέχρι και την 9η εβδομάδα!!! Μην κλαις, γτ ετσι επηρεάζεις το σπορακι σου!!! Ο μόνος τρόπος να το βοηθήσεις ειναι να είσαι αισιοδοξη!!! :)

Κορίτσια καλη χρονια να έχουμε ολες με υγεια!!! Οσες γεννησαμε να χαιρόμαστε τα παιδακια μας, οσες ειστε γκαστρουλες με το καλο να τα υποδεχτειτε και οσες ειστε στην αναμονη με το καλο να εχετε θετικο τεστακι συντομα!!! :)

  • Μου αρέσει 5

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Η χοριακη αυξανεται 60-80% στις 3 μερες... Λογια 2 διαφορετικων ιατρων, ο ενας καθηγητής της Ιατρικής σχολης και τ εψαξα και σ ίντερνετ.. Απλα ζητανε διπλασιασμο στο 48ωρο συνήθως γτ αισθάνονται μεγαλύτερη ασφάλεια... Μην προδικαζεις τίποτα κοριτσι μου... Μια χαρα ριναι η χοριακη σου, απλα σε παει σταδιακά το μπεμπακι για να σε παιδεψει!!! Και εμενα ετσι εκανε η μπεμπα μου... Οριακα αυξανοταν.. Εκανα περίπου 10 χοριακες... Αλλοι γυναικολογοι δε ζητανε καθόλου χοριακη... Ο γυναικολογος που με ξεγεννησε σκεψου δεν ζητάει καθόλου χοριακες.. Ενω ο πρώτος που ειχα με εστελνε καθε 3 μερες μέχρι και την 9η εβδομάδα!!! Μην κλαις, γτ ετσι επηρεάζεις το σπορακι σου!!! Ο μόνος τρόπος να το βοηθήσεις ειναι να είσαι αισιοδοξη!!! :)

Κορίτσια καλη χρονια να έχουμε ολες με υγεια!!! Οσες γεννησαμε να χαιρόμαστε τα παιδακια μας, οσες ειστε γκαστρουλες με το καλο να τα υποδεχτειτε και οσες ειστε στην αναμονη με το καλο να εχετε θετικο τεστακι συντομα!!! :)

Σ'ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου!Θα προσπαθήσω να ηρεμήσω γιατί μόνο κακό μου κάνει όλο αυτό!Καλή χρονιά να έχουμε με υγεία πάνω απ' όλα!


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλή χρόνια σε όλες κορίτσια! Με υγεία αγάπη δύναμη και φώτιση! Μακάρι το νέο έτος να γίνουν μανούλες όσες προσπαθούν και οι υπόλοιπες να έχουμε υγιή τα παιδάκια μας! 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλες κορίτσια μου!!να σας ζήσουν τα παιδάκια σας!!να είναι πάντα υγιή και ευτυχισμένα! Και να έχετε υγεία τύχη και αγάπη στο σπίτι σας!

Και στις υπόλοιπες που ελπίζουμε να γίνουμε μανούλες εύχομαι το 2019 να πραγματοποιηθεί η επιθυμία μας!σύντομα φουσκωμένες κοιλίτσες και υγιή μωράκια!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Το 2018 έφυγε αλλά σε πολλές από εμάς μας χάρισε το δωρο που περιμέναμε! Εύχομαι το 2019 να μην αφησει κανενα κορίτσι παραπονεμένο και να γεμίσουμε μωράκια! Καλή χρόνια σε όλες! 

  • Μου αρέσει 8

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

@Katerina 88 μου έκανες χοριακη σήμερα τελικά;

Έλα κοριτσάκι μου!Ναι ευτυχώς πήγα και έκανα, πήγε 627,7 και ανέβηκε και η προγεστερόνη!Επανάληψη την Παρασκευή και Θεός βοηθός!

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , P.L.L. είπε:

Έλα ρε Κατερίνα και δεν το λες! Μπραβο! Συγχαρητήρια!!!! Να πάνε όλα τέλεια!!!

Ποτε πας στον γιατρό;

Είχαμε πάει βόλτα και πριν καμιά ώρα γυρίσαμε!Μου είπε να δούμε και τα αποτελέσματα της Παρασκευής και θα μου πει, αχ ελπίζω να διπλασιαστεί σωστά και την Παρασκευή γιατί το πρωί όταν πήγα να κάνω την εξέταση ήμουν σε φάση ''έχει τελειώσει το θέμα''.


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...