Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

πρίν από 7 λεπτά , loyloy είπε:

Και μένα αυτά τα άσπρα εχουνεχ ουν κάνει εμφάνιση.ευτυχως με αλλαγή  χωριστρας τα καμουφλαρω.

Εδώ δροσουλα προς τα παρόν.ευτυχως

 

Μπαααα ουτε με αλλαγη χωριστρας έχω σωτηρία... Είμαι φουλ.... Εμπειρία χαχαχαχαχα. 

Καλημερούδια!! Σημερα για μπανιο! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα εγκυουλες μουυ...τι κανετε;;; απο ζεστη ειμααστε καλα φυσικα με ανεμηστηρα για μπανιο δεν μας βλεπω σημερα ο αντρας μ θα αργησει ν γυρισει απο την δουλεια εχω μια στιβα απλυτα πιατα και δυο πληντυρια να βαλω και εγω ακομα καθομαι χιχι:lol: θα προσλαβω υπηρετρια:P

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλημερα εγκυουλες μουυ...τι κανετε;;; απο ζεστη ειμααστε καλα φυσικα με ανεμηστηρα για μπανιο δεν μας βλεπω σημερα ο αντρας μ θα αργησει ν γυρισει απο την δουλεια εχω μια στιβα απλυτα πιατα και δυο πληντυρια να βαλω και εγω ακομα καθομαι χιχι:lol: θα προσλαβω υπηρετρια:P

Πολυ καλα τα σκέφτηκες! Χαχαχαχαχα εγω ετοιμάζω σιγα σιγα τα τσιμπραγκαλα για θαλασσα.... Οπου μας βγάλει... Γτ σαν την Χαλκιδική δεν έχει χαχαχααχαα 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Cath3rine είπε:

Πολυ καλα τα σκέφτηκες! Χαχαχαχαχα εγω ετοιμάζω σιγα σιγα τα τσιμπραγκαλα για θαλασσα.... Οπου μας βγάλει... Γτ σαν την Χαλκιδική δεν έχει χαχαχααχαα 

Οντως η χαλκιδικη ειναι πανεμορφη....μην ξεχασεις καπελακι και λιγοο αντηλιακουλι μην σε καψει ο ηλιος ειναι υπουλος....ριξε και καμια βουτια και για μας!!;)

 

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου. Εγω εχω γαμο σημερα και δυστυχως δεν εχει θαλασσα :mellow: Υποχρεωσεις τι να κανεις. Αυριο ισως την ριξουμε την βουτια μας ομως. 

Οσες πατε καλα μπανια. Κ να αλλαζετε μαγιω καθε φορα που βγαινετε απο τη θαλασσα, αν μπορειτε κ να ξεπλενεστε κιολας πριν σε ντουζιερα ακομα καλυτερα!! Οι μυκητες κ οι ουρολοιμωξεις παραμονευουν :ph34r:

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , nanoula90 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου. Εγω εχω γαμο σημερα και δυστυχως δεν εχει θαλασσα :mellow: Υποχρεωσεις τι να κανεις. Αυριο ισως την ριξουμε την βουτια μας ομως. 

Οσες πατε καλα μπανια. Κ να αλλαζετε μαγιω καθε φορα που βγαινετε απο τη θαλασσα, αν μπορειτε κ να ξεπλενεστε κιολας πριν σε ντουζιερα ακομα καλυτερα!! Οι μυκητες κ οι ουρολοιμωξεις παραμονευουν :ph34r:

Καλα να περασετε τι να κανεις και αυτα μεσα στη ζωη ειναι.....εννοειται αλλαγη μαγιου μαθε φορα αλλα εμεις που δεν καθομαστε καθολου εξω και με το που βγαινουμε φευγουμε κανω ντουζ μια κ καλη σπιτι γιατι με το κρυο νερο δεν τα παω κ καλα!!!:P

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Cath3rine είπε:

@Katerinaki... 11 κι εγω μην νομίζεις δεν νιώθω κλωτσιές κλπ.. 

 

Επισης ειστε τυχερές κοριτσια διοτι εγω ουτε ομπρε δεν μπορω να κανω... Εχω ασπρα..! Οπότε..... Δυσκολα... 

Να βαζεις κορδελες θα βοηθήσει πιστεύω  αν ειναι έντονα αλλιως σιγα....δεν θα σκάσεις κιολας...!!!!!!

2 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλημερα εγκυουλες μουυ...τι κανετε;;; απο ζεστη ειμααστε καλα φυσικα με ανεμηστηρα για μπανιο δεν μας βλεπω σημερα ο αντρας μ θα αργησει ν γυρισει απο την δουλεια εχω μια στιβα απλυτα πιατα και δυο πληντυρια να βαλω και εγω ακομα καθομαι χιχι:lol: θα προσλαβω υπηρετρια:P

Εγω εχω σιδερο αλλα θα το κανω αύριο...!! Σήμερα πολληηη ζεστηηηη οντως περιμενω να παει απόγευμα να πεσει ο ηλιος και θα πάω μια θαλασσιτσα με την παρεα να δροσιστουμε...!!!! 

2 ώρες πρίν, Cath3rine είπε:

Πολυ καλα τα σκέφτηκες! Χαχαχαχαχα εγω ετοιμάζω σιγα σιγα τα τσιμπραγκαλα για θαλασσα.... Οπου μας βγάλει... Γτ σαν την Χαλκιδική δεν έχει χαχαχααχαα 

Χαχαχαχαχα ετσιιι Χαλκιδικαρα και ξερο ψωμι....!!!! 

2 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου. Εγω εχω γαμο σημερα και δυστυχως δεν εχει θαλασσα :mellow: Υποχρεωσεις τι να κανεις. Αυριο ισως την ριξουμε την βουτια μας ομως. 

Οσες πατε καλα μπανια. Κ να αλλαζετε μαγιω καθε φορα που βγαινετε απο τη θαλασσα, αν μπορειτε κ να ξεπλενεστε κιολας πριν σε ντουζιερα ακομα καλυτερα!! Οι μυκητες κ οι ουρολοιμωξεις παραμονευουν :ph34r:

Όντως ισχύει πρεπει να προσεχουμε πολυ σ αυτο το θεμα ημασταν που ημασταν ευαισθητες εκ φυσεως τωρα και με τις εγκυμοσυνες ενα παραπανω.... 

2 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλα να περασετε τι να κανεις και αυτα μεσα στη ζωη ειναι.....εννοειται αλλαγη μαγιου μαθε φορα αλλα εμεις που δεν καθομαστε καθολου εξω και με το που βγαινουμε φευγουμε κανω ντουζ μια κ καλη σπιτι γιατι με το κρυο νερο δεν τα παω κ καλα!!!:P

Αυτο με την αλλαγη μαγιου είναι θεμα  γτ δεν εχουν ολες οι παραλιες καπου να αλλαξεις αλλα ούτε και ντουζιερες.... Πφφφφ

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Katerinaki... 11 είπε:

Εγω εχω σιδερο αλλα θα το κανω αύριο...!! Σήμερα πολληηη ζεστηηηη οντως περιμενω να παει απόγευμα να πεσει ο ηλιος και θα πάω μια θαλασσιτσα με την παρεα να δροσιστουμε...!!!! 

Αυτο με την αλλαγη μαγιου είναι θεμα  γτ δεν εχουν ολες οι παραλιες καπου να αλλαξεις αλλα ούτε και ντουζιερες.... Πφφφφ

Τις εκανα τις δουλειες ενα πληντυριο μ εμεινε αλλα προς το παρον ειμαι ξαπλα!!

Εγω επειδη παω συνηθως με τον αντρα μ κ δεν εχει κ πολλη κοσμο ριχνω πετσετουλα πανω μου και αλλαζω....αλλιως αν ειμαστε με παρεα ή εχει κοσμο περνω φορεματακι το βαζω και βγαζω απλα το μαγιο....γιατι εγω δεν ξαναμπαινω αμα βγω!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Katerinaki... 11 είπε:

Να βαζεις κορδελες θα βοηθήσει πιστεύω  αν ειναι έντονα αλλιως σιγα....δεν θα σκάσεις κιολας...!!!!!!

Εγω εχω σιδερο αλλα θα το κανω αύριο...!! Σήμερα πολληηη ζεστηηηη οντως περιμενω να παει απόγευμα να πεσει ο ηλιος και θα πάω μια θαλασσιτσα με την παρεα να δροσιστουμε...!!!! 

Χαχαχαχαχα ετσιιι Χαλκιδικαρα και ξερο ψωμι....!!!! 

Όντως ισχύει πρεπει να προσεχουμε πολυ σ αυτο το θεμα ημασταν που ημασταν ευαισθητες εκ φυσεως τωρα και με τις εγκυμοσυνες ενα παραπανω.... 

Αυτο με την αλλαγη μαγιου είναι θεμα  γτ δεν εχουν ολες οι παραλιες καπου να αλλαξεις αλλα ούτε και ντουζιερες.... Πφφφφ

Ναι εχεις δικιο. Αν δεν εχει καπου να αλλαξεις, τοτε πετσετουλα κ αν εχεις μωρομαντηλο να σκουπιστεις λιγο κ αλλαγη μαγιω. Εγω επειδη μπαινοβγαινω συνεχεια παιρνω μαζι την προικα με τα μαγιο χαχα. Παιρνω 4 μπικινι κ 1 ολοσωμο. Αν δεν εχει πουθενα να αλλαξω, εχω μαθει κ τα αλλαζω χωρις πετσετα κ χωρις να φανει κατι. Θελει λιγη εξασκηση αλλα τα καταφερνω :lol:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , nanoula90 είπε:

Ναι εχεις δικιο. Αν δεν εχει καπου να αλλαξεις, τοτε πετσετουλα κ αν εχεις μωρομαντηλο να σκουπιστεις λιγο κ αλλαγη μαγιω. Εγω επειδη μπαινοβγαινω συνεχεια παιρνω μαζι την προικα με τα μαγιο χαχα. Παιρνω 4 μπικινι κ 1 ολοσωμο. Αν δεν εχει πουθενα να αλλαξω, εχω μαθει κ τα αλλαζω χωρις πετσετα κ χωρις να φανει κατι. Θελει λιγη εξασκηση αλλα τα καταφερνω :lol:

Ετσι ακριβως συμφωνω απολυτα μαζι σου!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


9 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Τις εκανα τις δουλειες ενα πληντυριο μ εμεινε αλλα προς το παρον ειμαι ξαπλα!!

Εγω επειδη παω συνηθως με τον αντρα μ κ δεν εχει κ πολλη κοσμο ριχνω πετσετουλα πανω μου και αλλαζω....αλλιως αν ειμαστε με παρεα ή εχει κοσμο περνω φορεματακι το βαζω και βγαζω απλα το μαγιο....γιατι εγω δεν ξαναμπαινω αμα βγω!

Ααααα μπράβο ωραια ιδεααα ετσι θα το κανω κ εγω...!!!!! 

9 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Ναι εχεις δικιο. Αν δεν εχει καπου να αλλαξεις, τοτε πετσετουλα κ αν εχεις μωρομαντηλο να σκουπιστεις λιγο κ αλλαγη μαγιω. Εγω επειδη μπαινοβγαινω συνεχεια παιρνω μαζι την προικα με τα μαγιο χαχα. Παιρνω 4 μπικινι κ 1 ολοσωμο. Αν δεν εχει πουθενα να αλλαξω, εχω μαθει κ τα αλλαζω χωρις πετσετα κ χωρις να φανει κατι. Θελει λιγη εξασκηση αλλα τα καταφερνω :lol:

Χαχαχαχα ωραια...!! Αλλα επειδή εγω ειμαι λιγο αργη και δεν θα προλαβω να κανω γρήγορα και  να μην φανει κατι χαχαχαχαχα θα αξιοποιησω τη συμβουλή της @ΒαλεντιναΧρηστος και θα βαζω πετσετα να αλλαζω...!!!! 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλημερα κοριτσακια τι κανετεεε?? καλη κυριακη να εχουμε αντε μπηκαμε στο 5ο να πανε ολα καλα!!!:wub:

ΚαλωςΚαλώς ήρθες στον 5ο!!!!!!!εδώ από κλωτσιές άλλο τπτ.εδω και 2 μέρες πλέον έχει άποψη στο Πως πως θα κοιμηθώ.κανω 10 ώρες να βρω σημείο που να βολεύει γτ αν δεν του αρέσει ρίχνει κλωτσιές.ενταξει Απ λα δεν υπάρχει.εχει πλάκα πάντως.

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , loyloy είπε:

ΚαλωςΚαλώς ήρθες στον 5ο!!!!!!!εδώ από κλωτσιές άλλο τπτ.εδω και 2 μέρες πλέον έχει άποψη στο Πως πως θα κοιμηθώ.κανω 10 ώρες να βρω σημείο που να βολεύει γτ αν δεν του αρέσει ρίχνει κλωτσιές.ενταξει Απ λα δεν υπάρχει.εχει πλάκα πάντως.

Χααχαχαχα κ εμενα το κανει αυτο αν δεν βολευτειι κουνιεται στο μερος π ακουμπαει η κοιλια στο στρωμα κ ετσι σαν να μ λεει αλλαξε σταση....καταπληκτικο οντως!!:wub:


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Χααχαχαχα κ εμενα το κανει αυτο αν δεν βολευτειι κουνιεται στο μερος π ακουμπαει η κοιλια στο στρωμα κ ετσι σαν να μ λεει αλλαξε σταση....καταπληκτικο οντως!!:wub:

Ρε βαράει κανονικά.εχει δυναμώσει πολύ.κλωτσιες μπουνιές σε κάποια φάση.ενιωθα να τρώω ξύλο στη κοιλιά από παντού.θα με βασανίσει αυτό το παιδί.

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...