Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Angot είπε:

      @Blue Velvet τελικά είναι σάκχαρο αυτό που μ πιάνει! το νιώθω πάλι τώρα και μέτρησα πίεση και εχω 10,1 με 6,3 ! φυσιολογική για τα δεδομένα μ

      Και τι σου είπε ο γιατρός? Πρέπει να αλλάξεις κάτι στη διατροφή σου? Φάε κάτι αλμυρό τώρα πάντως για να σου ανέβει λίγο η πίεση

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, palmoira είπε:

Βρε Γεωργία και εμένα κάτι τέτοια μου λένε το τελευταίο διάστημα! Ότι η μικρή έχει αρχίσει και μοιάζει πλέον σε εμένα όλο και περισσότερο. Εμένα να σας πω την αλήθεια μου θυμίζει πολύ τη μικρή μου αδερφή....χαχαχαχα

Ειχα παιδακι στο σχολειο υιοθετημένο που ηταν ίδιο μα ίδιο οι γονείς του. Και το ειπα στην μαμά του οτι ειναι συγκλονιστικό ποσο τους μοιάζει και μου απαντησε ειναι οι εκφράσεις του και οι κινήσεις του περισσότερο. Και μάλλον ειχε δίκιο.

  • Μου αρέσει 2

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Καντι είπε:

Ειχα παιδακι στο σχολειο υιοθετημένο που ηταν ίδιο μα ίδιο οι γονείς του. Και το ειπα στην μαμά του οτι ειναι συγκλονιστικό ποσο τους μοιάζει και μου απαντησε ειναι οι εκφράσεις του και οι κινήσεις του περισσότερο. Και μάλλον ειχε δίκιο.

ισχύει ότι μοιάζει ακόμα κ το υοθετημενο....κ γω το χω δει εδώ που μένω...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Georgia1972 είπε:

Μπράβο σας Rafaelatarzan! Με το καλό να γίνει και το επόμενο βήμα!

Tzina και Καντι, έχετε δίκιο! Ισχύουν αυτά που γράψατε! 

ευχαρορω Γεωργία μ.....φιλιά στα παιδάκια σ τ όμορφα.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

εμένα κ τις 3ς βιοχημικες τις πέρασα όσες μέρες ήταν η περίοδος μ....4 δηλ.....αν θυμάμαι καλά.

Και από ροή;;; Μιλάμε για πολύ αίμα αλλάζω 7 φορές την ημέρα...γενικά δεν έχω πολύ ροή στην περίοδο 2-3 φορές την μέρα αλλάζω και στην αποβολή το ίδιο δεν είχα τόσο αίμα...δεν ξέρω ίσως να παίζει ρόλο ότι ήταν 2 έμβρυα αυτή τη φορά..

  • Λυπημένη/-ος 1

mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, tzina_liana είπε:

Και από ροή;;; Μιλάμε για πολύ αίμα αλλάζω 7 φορές την ημέρα...γενικά δεν έχω πολύ ροή στην περίοδο 2-3 φορές την μέρα αλλάζω και στην αποβολή το ίδιο δεν είχα τόσο αίμα...δεν ξέρω ίσως να παίζει ρόλο ότι ήταν 2 έμβρυα αυτή τη φορά..

κανονική είχα αγαπη ....αρκετό αίμα αλλα νορμάλ....φυσιολογικό είναι μην αγχώνεσαι 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Ειχα παιδακι στο σχολειο υιοθετημένο που ηταν ίδιο μα ίδιο οι γονείς του. Και το ειπα στην μαμά του οτι ειναι συγκλονιστικό ποσο τους μοιάζει και μου απαντησε ειναι οι εκφράσεις του και οι κινήσεις του περισσότερο. Και μάλλον ειχε δίκιο.

Κι εγώ ακριβώς ίδια περίπτωση. Ηταν υιοθετημένο κ είχε ακριβώς ίδιο χαμόγελο με τη μαμά! Επίσης όταν ερχόταν να το πάρουν απ το σχολείο οι γονείς του, έτρεχε σαν τρελο΄στην αγκαλιά τους!Συγκινητική εικόνα!

13 ώρες πρίν, tzina_liana είπε:

Και από ροή;;; Μιλάμε για πολύ αίμα αλλάζω 7 φορές την ημέρα...γενικά δεν έχω πολύ ροή στην περίοδο 2-3 φορές την μέρα αλλάζω και στην αποβολή το ίδιο δεν είχα τόσο αίμα...δεν ξέρω ίσως να παίζει ρόλο ότι ήταν 2 έμβρυα αυτή τη φορά..

Τζίνα για να μην αγχώνεσαι , οι γιατροί λένε για τη βιοχημική ότι είναι σαν βαριά περίοδος- πολύ αίμα , πόνο κ πολλες μέρες. Σε μένα ενώ ήταν αρνητική κ η χοριακή μου ήταν γύρω στο 4 ήταν ακριβώς έτσι, έμοιαζε για βιοχημική, βαρια περίοδος

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

@tzina_lianaεμένα η βιοχημική επειδή είχε φτάσει μέχρι το 200κατι η χοριακη και μετά άρχισε να κατεβαίνει μου κράτησε βαρβάτο αίμα με κομμάτια πηχτά 15 μέρες 

  • Ευχαριστώ 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Rafaelatarzan 

τέλεια, μπράβο, καλή σου επιτυχία !!!

Dggs ευχαριστώ πολύ :wub:, αυτό που λέει ο γιατρός κάνω !!!

Βέβαια, δεν θα με παρακολουθεί πλέον και μου είπε να βρω γιατρό που θα το κάνει και δεν έχω ιδέα...

Είναι μια σκέψη που έρχεται καμιά φορά στο μυαλό, θα την πω εδώ, δεν συνδέεται αποκλειστικά με τα δανεικά ωάρια, βλέπω γνωστές που μιλάνε για τα παιδιά τους και χαίρονται που τους μοιάζουν και που διακρίνονται στους ίδιους τομείς ή σε παραπλήσιους. Η εξωτερική εμφάνιση δεν μου λέει πολλά, στοιχεία του χαρακτήρα, όμως, προτιμήσεις, δεξιότητες, διαφορές φοβάμαι μήπως τυχόν με δυσκολέψουν στην πορεία να τ αγαπώ... 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Mary H είπε:

Κι εγώ ακριβώς ίδια περίπτωση. Ηταν υιοθετημένο κ είχε ακριβώς ίδιο χαμόγελο με τη μαμά! Επίσης όταν ερχόταν να το πάρουν απ το σχολείο οι γονείς του, έτρεχε σαν τρελο΄στην αγκαλιά τους!Συγκινητική εικόνα!

Τζίνα για να μην αγχώνεσαι , οι γιατροί λένε για τη βιοχημική ότι είναι σαν βαριά περίοδος- πολύ αίμα , πόνο κ πολλες μέρες. Σε μένα ενώ ήταν αρνητική κ η χοριακή μου ήταν γύρω στο 4 ήταν ακριβώς έτσι, έμοιαζε για βιοχημική, βαρια περίοδος

 

3 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

@tzina_lianaεμένα η βιοχημική επειδή είχε φτάσει μέχρι το 200κατι η χοριακη και μετά άρχισε να κατεβαίνει μου κράτησε βαρβάτο αίμα με κομμάτια πηχτά 15 μέρες 

Κορίτσια σας ευχαριστώ...

@bookitsa στην αποβολη μου κράτησε τόσες πολλές μέρες αλλά όχι πολύ αίμα όσο τωρα..είχε φτάσει η χοριακη 1850...

Η αλήθεια είναι ότι από σήμερα έχει μειωθεί η ροη..ευτυχώς δηλαδή γιατί δεν θα άντεχα να αλλάξω 4η φορά σεντόνια μέσα σε μια βδομάδα χαχαχαχαχα

  • Μου αρέσει 2

mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, tzina_liana είπε:

 

Κορίτσια σας ευχαριστώ...

@bookitsa στην αποβολη μου κράτησε τόσες πολλές μέρες αλλά όχι πολύ αίμα όσο τωρα..είχε φτάσει η χοριακη 1850...

Η αλήθεια είναι ότι από σήμερα έχει μειωθεί η ροη..ευτυχώς δηλαδή γιατί δεν θα άντεχα να αλλάξω 4η φορά σεντόνια μέσα σε μια βδομάδα χαχαχαχαχα

Στις παλλίνδρομες έκανα αποξεση 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Στις παλλίνδρομες έκανα αποξεση 

Ευτυχώς δεν χρειάστηκε να κάνω αποξεση..το απέβαλα από μόνη μου έκανα μετα από 2 μήνες προληπτικά υστεροσκοπηση.!! χρησιμοποίησες πληθυντικό για βιοχημική και παλινδρομη κυηση, είχες πολλές;


mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, solena73 είπε:

Rafaelatarzan 

τέλεια, μπράβο, καλή σου επιτυχία !!!

Dggs ευχαριστώ πολύ :wub:, αυτό που λέει ο γιατρός κάνω !!!

Βέβαια, δεν θα με παρακολουθεί πλέον και μου είπε να βρω γιατρό που θα το κάνει και δεν έχω ιδέα...

Είναι μια σκέψη που έρχεται καμιά φορά στο μυαλό, θα την πω εδώ, δεν συνδέεται αποκλειστικά με τα δανεικά ωάρια, βλέπω γνωστές που μιλάνε για τα παιδιά τους και χαίρονται που τους μοιάζουν και που διακρίνονται στους ίδιους τομείς ή σε παραπλήσιους. Η εξωτερική εμφάνιση δεν μου λέει πολλά, στοιχεία του χαρακτήρα, όμως, προτιμήσεις, δεξιότητες, διαφορές φοβάμαι μήπως τυχόν με δυσκολέψουν στην πορεία να τ αγαπώ... 

Μη φοβάσαι τίποτε από αυτά! Δεν μπορώ να σε πείσω αλλά όταν θα δεις τον υπέρηχο,θα νιώσεις μέσα σου να κουνιέται,θα το γεννήσεις και θα το αγκαλιάσεις πίστεψε με δεν πρόκειται να το σκεφτείς ούτε δευτερόλεπτο. 

  • Μου αρέσει 5

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, palmoira είπε:

Μη φοβάσαι τίποτε από αυτά! Δεν μπορώ να σε πείσω αλλά όταν θα δεις τον υπέρηχο,θα νιώσεις μέσα σου να κουνιέται,θα το γεννήσεις και θα το αγκαλιάσεις πίστεψε με δεν πρόκειται να το σκεφτείς ούτε δευτερόλεπτο. 

Πεταγομαι κ εγω....

Ειμαι στην διαδικασια συλλογης ωαριων με φυσιολογικο κυκλο...κ τους επομενους μηνες θα κανω την 1η μου εμβρυομεταφορα...

Εχω κλεισει τα 42..παραλληλα εξεταζω κ το ενδεχομενο να χρησιμοποιησω δανεικο ωαριο....

Υπαρχουν στιγμες που  νιωθω απιστευτη χαρα κ οτι θα  νιωθω απιστευτη αγαπη  γι αυτο το μωρο...

Υπαρχουν ομως αλλες στιγμες που συννεφιαζω....σκεφτομαι οτι την ημερα που θα γινει η ωοληψια της δοτριας κ ο αντρας μου θα δωσει σπερμα εγω θα νιωθω αχρηστη και αποτυχημενη....

Ακουω γονεις που λενε οτι καποιες στιγμες τους ερχεται να τα πεταξουν απο το παραθυρο απο την κουραση κ τον εκνευρισμο....φυσικα δεν το εννοουν....σκεφτομαι λοιπον οτι οπως ειπε κ η @solena73 οτι μπορει τοτε να αποδιδω αυτα τα ασχημα στοιχεια στο " ξενο " παιδι....

Επισης οταν θα γεννηθει θα το βλεπω τοσο τελειο και παλι θα νιωθω αχρηστη μιας κ εγω δεν συνεβαλλα σε αυτο με την εννοια " δεν ειναι το δικο μου γενετικο υλικο που επλασε αυτο το τελειο πλασματακι".

Τέλος, σκεφτομαι οτι οταν μεγαλωσει θα πρεπει να μαθει την αληθεια....κ πιστευω πραγματικα οτι θα μπορω μα την πω κ να διαχειριστω την κατασταση αυτη, αλλα πως θα πεις στο παιδι σου οτι καποια εδωσε το ωαριο απο το οποιο προηλθες, για να εξοικονομησει χρηματα...θα ειναι σαν να του λεω "σε πουλησε"...

Ξερω οτι οι προβληματισμοι που ανεφερα πρωτα, δεν αντιπροσωπευουν μια ωριμη γυναικα.....νιωθω ανετα να τους εκφρασω εδω και να ακουσω τις γνωμες σας...

Κοιταω ξενα μωρα που συναντω κ σκεφτομαι οτι ακομα κ αυτο το μωρο αν μου το εδιναν θα το αγαπουσα...τοτε τι βλακειες σκεφτομαι για ενα μωρο που θα εχει τραφει απο το σωμα μου...θα ειμαι η μυρωδια και η αγκαλια που θα εχει αναγκη για να νιωσει ασφαλεια κ αποδοχη...κλπ κλπ...

Δυστυχως απο περισυ που εμαθα για την αμη μου κλπ ειμαι σε μια κατασταση πανικου....πρεπει να τα δοαχειριστω ολα μαζι...την υπογονιμοτητα , την εξωσωματικη, την επερχομενη εμμηνοπαυση αλλα και το ενδεχομενο της δωρεας...

Συγχωρεστε με για τα πολλα λογια..περιμενω στον γυναικολογο για υπερηχο και μου ερχονται ολα ανακατεμενα στο μυαλο οσο περιμενω....

Σας φιλω μαμαδες γλυκιες!!

 

 

 

  • Μου αρέσει 3

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, eleni17 είπε:

Ειμαι στην διαδικασια συλλογης ωαριων με φυσιολογικο κυκλο

Καλώς την ! Το να έρχεσαι να λύσεις προβλήματα προτού ακόμη υπάρξουν είναι ένας πετυχημένος τρόπος (ιδιαίτερα οικείος και σε μένα, ειν αλήθεια) να ανησυχείς συνεχώς κ να μη χαίρεσαι ποτέ !

Πρώτα απ όλα καλή επιτυχία στις προσπάθειες σου, δώσε χρόνο και αγάπη σ ότι κάνεις τώρα και τα υπόλοιπα όλα έπονται, δεν είναι της ώρας.

Δεν είναι θέμα ανωριμότητας σκέψεις που περνάν απ΄το μυαλό λίγο πολύ όλων μας. Ας έρχονται κ όλες μαζί κάποιες φορές, δεν σημαίνει κάτι, θα τις τακτοποιήσεις με τον καιρό και με την ώρα τους και όταν χρειαστεί. Αν χρειαστεί, βέβαια, γιατί μπορεί να μη φτάσεις καν στα δανεικά. Αν τυχόν φτάσεις, όμως, και πάλι θα τα διαχειριστείς. Και όχι μόνη σου. Ένα ένα. Φιλιά

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...