Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Καλημέρα τσουπριτσες.

Καλέ πόσο παραξενο.... Σε 3 εβδομάδες μπαίνω στο μήνα μου. Το σκέφτομαι απ' το πρωί και μου φαίνεται απίστευτο!!! 

Χθες σιδερωσα τα ρουχαλακια της βαλίτσας είναι σχεδόν έτοιμη του μωρού.... Η δική μου θέλει μερικές προσθήκες.. 

Αρχίζουν τα άγχη.... Πώς άραγε θα αφήσω τη μικρή μου τόσες μερες; Πώς θα το πάρει; Πώς θα τηρήσω αποστείρωση όταν η μικρή λογικά θα πλησιάζει το μωρό οπότε πάει θεωρώ λίγο στραφη η αποστείρωση στα δεύτερα κλπ παιδιά, πως θα φροντίσω να μη μου κρυώσει το μωρουλι απ' την μικρή μου κλπ κλπ.... 

Εσείς; Το έχετε καταλάβει ότι έρχεται η σειρά μας να μιλάμε για γεννητουρια σιγά σιγά στο φόρουμ; Πώς αισθάνεστε;


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Καλημέρα! Χτες το βράδυ εφαγα φουντουνια κ σήμερα είχα 87 το πρωί. Ε αι σιχτιρια. 

Μαμασιτα εγώ μπαίνω σε 14 μέρες μαρη στο μήνα μου, να αγχωθω;;;; ο σάκος είναι ακόμα με την ετικέτα. Ααχαχχαχχα

Η δικια μου ήδη με ρώτησε πόσες μέρες θα είμαι στο νοσοκομείο για να βγάλω την αδερφή της κ έκλαιγε ότι θα της λείψω ρε συ. 

  • Χαχα 2

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα χοντρούλες μου!!! Πραγματικά είναι απίστευτο ότι φτάνουμε στο τέλος.. Πότε μιλούσαμε για αυχενικές ακόμα και λέγαμε άντε να αρχίσουμε να νιώθουμε τα μωρά μας στην κοιλίτσα και τώρα τελειώνουμε με το ντόπλερ όλες μας σχεδόν... Κορίτσια εγώ ανυπομονώ να τον σφίξω στην αγκαλιά μου κάθε μέρα και πιο πολύ και παρακαλάω να πάνε όλα καλά... Έπεσα χθες σ'ένα ηλίθιο άρθρο και αντί να το προσπεράσω έκατσα και το διάβασα.. Μ' επηρέασε κάπως η βλακεία! Όλα καλά όμως, τελειώνουμε με τις εγκυμοσύνες και αρχίζουμε μια νέα παραμυθένια ζωή...!

  • Μου αρέσει 1

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Evangeliaa είπε:

Ε οταν κουλιαζεσαι μια στις τοσες μωρε...

Τελευταία φορά κουλιαστηκα αρχές Ιουλίου για 4 μέρες που ήταν εδώ το κουλι μου. Δεν πόνεσα. Όλα με περάσανε τότε καλέ! 


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, έχουν επιστρέψει οι ναυτικές σε καμία η μόνο εγώ είμαι τυχερή; εκανα πολυ υπομονή κ τελικά έβγαλα το πρωινό μου πριν λίγο, δεν άντεξα να κρατιέμαι αλλο


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, tsilona είπε:

Καλημέρα! Χτες το βράδυ εφαγα φουντουνια κ σήμερα είχα 87 το πρωί. Ε αι σιχτιρια. 

Μαμασιτα εγώ μπαίνω σε 14 μέρες μαρη στο μήνα μου, να αγχωθω;;;; ο σάκος είναι ακόμα με την ετικέτα. Ααχαχχαχχα

Η δικια μου ήδη με ρώτησε πόσες μέρες θα είμαι στο νοσοκομείο για να βγάλω την αδερφή της κ έκλαιγε ότι θα της λείψω ρε συ. 

Βασικά να αγχωθεις ναι... Γιατί μπαίνω στο μήνα μου σημαίνει γεννάω ανά πάσα στιγμή ;) Εκτός κι αν θες να σου φέρει βρακιά στο μαιευτήριο ο κουμπάρος χαχαχαχαχα

Just now, Giwtouli1990 είπε:

Καλημέρα χοντρούλες μου!!! Πραγματικά είναι απίστευτο ότι φτάνουμε στο τέλος.. Πότε μιλούσαμε για αυχενικές ακόμα και λέγαμε άντε να αρχίσουμε να νιώθουμε τα μωρά μας στην κοιλίτσα και τώρα τελειώνουμε με το ντόπλερ όλες μας σχεδόν... Κορίτσια εγώ ανυπομονώ να τον σφίξω στην αγκαλιά μου κάθε μέρα και πιο πολύ και παρακαλάω να πάνε όλα καλά... Έπεσα χθες σ'ένα ηλίθιο άρθρο και αντί να το προσπεράσω έκατσα και το διάβασα.. Μ' επηρέασε κάπως η βλακεία! Όλα καλά όμως, τελειώνουμε με τις εγκυμοσύνες και αρχίζουμε μια νέα παραμυθένια ζωή...!

Δικιά μου και εσύ. Όλα τα ηλίθια άρθρα μπροστά μου και αντί να τα κλείνω τα διαβάζω γκρρρρ....

Just now, tsilona είπε:

Κορίτσια, έχουν επιστρέψει οι ναυτικές σε καμία η μόνο εγώ είμαι τυχερή; εκανα πολυ υπομονή κ τελικά έβγαλα το πρωινό μου πριν λίγο, δεν άντεξα να κρατιέμαι αλλο

Σε εμένα.... Όχι κάθε μέρα όλη μέρα αλλά έχω πιάσει τον εαυτό μου να αηδιάζει με φαγητό και άλλες φορές πάλι να κρατιεμαι να μην κάνω εμετό...

  • Χαχα 2

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Βασικά να αγχωθεις ναι... Γιατί μπαίνω στο μήνα μου σημαίνει γεννάω ανά πάσα στιγμή ;) Εκτός κι αν θες να σου φέρει βρακιά στο μαιευτήριο ο κουμπάρος χαχαχαχαχα

 

Το ανεφερα ότι αυτός θα με πάει αν τύχει κάτι πριν έρθει ο άντρας μου ε; 

 


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Ξεκάθαρα του κουμπάρου είναι χαχαχαχαχα

Αχαχχαχαχ μαλακα θα με πνίξεις. Ααααχαχαχα αχαχχαχ. 

Μεταξύ μας, ούτε να μου το δει. Δεν είναι του τύπου μου. Αχαχαχ

  • Χαχα 2

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Αχαχχαχαχ μαλακα θα με πνίξεις. Ααααχαχαχα αχαχχαχ. 

Μεταξύ μας, ούτε να μου το δει. Δεν είναι του τύπου μου. Αχαχαχ

Και πως μαρή το φύτεψε με τηλεπάθεια; Γιατί δικό του είναι εγώ πειστικα αχάχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ

  • Χαχα 3

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Mamacita Alina είπε:

Καλημέρα τσουπριτσες.

Καλέ πόσο παραξενο.... Σε 3 εβδομάδες μπαίνω στο μήνα μου. Το σκέφτομαι απ' το πρωί και μου φαίνεται απίστευτο!!! 

Χθες σιδερωσα τα ρουχαλακια της βαλίτσας είναι σχεδόν έτοιμη του μωρού.... Η δική μου θέλει μερικές προσθήκες.. 

Αρχίζουν τα άγχη.... Πώς άραγε θα αφήσω τη μικρή μου τόσες μερες; Πώς θα το πάρει; Πώς θα τηρήσω αποστείρωση όταν η μικρή λογικά θα πλησιάζει το μωρό οπότε πάει θεωρώ λίγο στραφη η αποστείρωση στα δεύτερα κλπ παιδιά, πως θα φροντίσω να μη μου κρυώσει το μωρουλι απ' την μικρή μου κλπ κλπ.... 

Εσείς; Το έχετε καταλάβει ότι έρχεται η σειρά μας να μιλάμε για γεννητουρια σιγά σιγά στο φόρουμ; Πώς αισθάνεστε;

Κι εγω τα εχω σκεφτει αυτα...ποσο μαλλον οταν ο μικρος μου ειναι 15 μηνων ακομα κ δεν μπορω να συνεννοηθω...φοβαμαι μη μου φερει κανα πορτ μπεμπε αναποδα με το μωρο ή παει να την ταισει τιποτα οπως ταιζει τα αρκουδάκια του...Εγω προς το παρον βρηκα τις λιστες μου και σιγα σιγα θα τα βαζω μεσα...ευτυχως στο μαιευτηριο που θα γεννησω τα παρεχουν ολα για το μωρο και μονο ρουχα εξοδου και ενα κουβερτακι θα παρω...κατα τ αλλα σημερα νιωθω τρομερη εξαντληση. Μαλλον ο αιματοκριτης ειναι στα ταρταρα...


verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evangeliaa είπε:

Κι εγω τα εχω σκεφτει αυτα...ποσο μαλλον οταν ο μικρος μου ειναι 15 μηνων ακομα κ δεν μπορω να συνεννοηθω...φοβαμαι μη μου φερει κανα πορτ μπεμπε αναποδα με το μωρο ή παει να την ταισει τιποτα οπως ταιζει τα αρκουδάκια του...Εγω προς το παρον βρηκα τις λιστες μου και σιγα σιγα θα τα βαζω μεσα...ευτυχως στο μαιευτηριο που θα γεννησω τα παρεχουν ολα για το μωρο και μονο ρουχα εξοδου και ενα κουβερτακι θα παρω...κατα τ αλλα σημερα νιωθω τρομερη εξαντληση. Μαλλον ο αιματοκριτης ειναι στα ταρταρα...

Τις ίδιες σκέψεις κάνουμε. Κι εμένα που είναι δύο ετών και καταλαβαίνει πάλι δεν συνεννοούμαστε. Είναι αντιδραστική.... Και φοβάμαι... Ειδικά τις ιώσεις κλπ


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 11/8/2019 at 1:19 ΜΜ, tsilona είπε:

Καλημέρα με καύσωνα! Καλή Κυριακή!! Μου φαίνεται τρομερό ότι διανύω την 34η εβδομάδα. 

Ελπιδακι ποτέ βγαίνεις; 

Αχ ανυπομωνω να φτάσω κ εγώ στη βδομάδα σουυυυ

On 11/8/2019 at 1:20 ΜΜ, elpida20 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου ευχαριστώ πολύ σε ολεςςς. Σήμερα μου έβγαλαν έναν από τους δύο όρους και με άφησαν να πιω νερό και τσάι τώρα. Για το πότε θα φάω η θα βγω δεν ξέρω ακόμη. Με έχουν φλομώσει στα φάρμακα προς το παρόν 

Ελπίδα μου πως είσαι κορίτσι μου; είσαι καλύτερα; βγηκες από το νοσοκομείο; 

On 11/8/2019 at 6:49 ΜΜ, Mamacita Alina είπε:

Μια απορία κοριτσαρες. Έχετε ιδέα πόσους παλμούς είχαν τα μωράκια σας στο ντοπλερ; (Όσες κάνατε) ή στον τελευταίο υπέρηχο;

Ζουζούνα δε θυμάμαι αλλά σε κάθε υπέρηχο κ άλλους παλμούς εχει

On 11/8/2019 at 11:22 ΜΜ, gogouli_ είπε:

Εμείς αύριο έχουμε γιατρό, στον προηγούμενο υπέρηχο είχε 154, τώρα δεν ξέρω! 

Εν τω μεταξύ έχω άλλη απορία. Ρε κορίτσια από λοξυγγα πως πάνε τα μωράκια σας; Εγώ το νιώθω κάθε μέρα, και πολλές φορές και δύο και τρεις φορές. Είναι φυσιολογικό;;;;

Είναι φυσιολογικότατο εμένα έχει λοξυγγα συνεχεια

On 12/8/2019 at 2:52 ΜΜ, Mamacita Alina είπε:

Το ανέλυσα σε εσένα μη νομίζουν οι κοπέλες με διαβήτη ότι ο γιατρός τους λέει καισαρική απλά προληπτικά... Ή για βολή... :)

 

Βρε κορίτσια είναι νορμάλ να πονάει τόσο πολύ η πλάτη, μέση, πόδια; Στο κρεβάτι για να αλλάξω απλά πλευρό με ακούει όλη η γειτονιά.... Υποφέρω.... Ο γιατρός λέει ότι είναι φυσιολογικό.... Αλλά ημαρτον να μη μπορώ απλά να περπατήσω και να πηγαίνω σα τη πάπια; Σήμερα με έριξε πολύ από κάτω .. απ' το πόνο δεν έχω κοιμηθεί καθόλου καλά.... Συν το ζάχαρο που με έχει κουράσει.... Συν το άγχος για τους παλμούς απ' το πουθενα και διάφορα άλλα άγχη έχω φρικαρει και κλαίω όλη μέρα...

Αγάπη μου εγώ υποφέρω από μέση πλάτη κ κοιλιά έχει φορές που δεν μπορώ να περπατήσω κυριολεκτικά! 

On 12/8/2019 at 4:14 ΜΜ, Mamacita Alina είπε:

Χαχαχα ο κάθε ένας με τον πόνο του.... Να σου πω την αλήθεια δε μένω ακουλιαστη.... Έχω οξεία κουλιτιδα, δεν είμαι έτσι ούτε στα καλύτερα μου εκτός εγκυμοσύνης. Και αν δε μου κάθεται το κουλι φροντίζω μόνη μου εεεεε μα μια ζωή την έχουμε χαχαχαχα καλό μεσημερακι χαχαχαχαχα

Χαχαχ μια χαρά σε βρίσκω χαχα

On 12/8/2019 at 7:16 ΜΜ, Evangeliaa είπε:

Νομιζω οι πονοι ειναι φυσιολογικοι...εγω απο το πρωι , 7.30 που ξυπνησε το μωρο, τωρα ηρθα και ξαπλωσα λιγο μετα απο ενα σωρο δουλειες...εννοειται οτι πλατη, μεση, ποδια πονανε πολυ. Μεχρι να ισιωσω θα πρεπει να ξανασηκωθω γιατι θα ξυπνησει το μωρο που κοιμησα πριν μια ωρα και το βραδυ θα μαι ακομα πιο χαλια....τι να γινει? Αυτα ειναι τα ωραια της μητροτητας....

Επισης, μια κι ανεφερε η tsilona τη γουρουνιά που θα κανει στο ιταλικο...εμεις, μετα απο καθε επισκεψη στο γυναικολογο, πηγαινουμε σε ενα εθνικ εστιατοριο και το γιορταζουμε....χαχαχα! Ευτυχως δεν εχω διαβητη και τετοια και του δινω και καταλαβαινει χωρις τυψεις... 

Αυτο ακριβως!

Χθες ειπα στον αντρα μου οτι θα γινει τελευταια φορα μεχρι να γεννησω μια και μπηκα στον 8ο σημερα. Μετα ειχα πολυ πονο στην κοιλια, δεξια κι αριστερά...πρωτη φορα με επιασε τέτοιος πονος μετα την "πραξη".εσεις πονατε μετα?!

Ναι αγάπη πονάω κ εγω

On 13/8/2019 at 1:31 ΠΜ, gogouli_ είπε:

Κορίτσια εμείς σήμερα είχαμε γιατρό στο νοσοκομείο! Η μπουμπου μας είναι μια χαρά, 1980! Από 27 του μήνα θα ξεκινήσουμε κάθε βδομάδα κορδέλα στο νοσοκομείο. Τώρα ανυπομονώ για το ραντεβού με τον ιδιώτη στις 21, γιατί έχει φουλ εκσυγχρονισμενα μηχανήματα και ευχαριστιέσαι υπέρηχο ρε παιδί μου. Το νοσοκομείο όσο να ναι δεν έχει τέτοιους υπέρηχους!

Μια χαρα το νινακι ❤️

18 ώρες πρίν, Mamacita Alina είπε:

Καλημέρα τσουπριτσες.

Καλέ πόσο παραξενο.... Σε 3 εβδομάδες μπαίνω στο μήνα μου. Το σκέφτομαι απ' το πρωί και μου φαίνεται απίστευτο!!! 

Χθες σιδερωσα τα ρουχαλακια της βαλίτσας είναι σχεδόν έτοιμη του μωρού.... Η δική μου θέλει μερικές προσθήκες.. 

Αρχίζουν τα άγχη.... Πώς άραγε θα αφήσω τη μικρή μου τόσες μερες; Πώς θα το πάρει; Πώς θα τηρήσω αποστείρωση όταν η μικρή λογικά θα πλησιάζει το μωρό οπότε πάει θεωρώ λίγο στραφη η αποστείρωση στα δεύτερα κλπ παιδιά, πως θα φροντίσω να μη μου κρυώσει το μωρουλι απ' την μικρή μου κλπ κλπ.... 

Εσείς; Το έχετε καταλάβει ότι έρχεται η σειρά μας να μιλάμε για γεννητουρια σιγά σιγά στο φόρουμ; Πώς αισθάνεστε;

Βρε ζουζούνα ήμουν η πρώτη που ξεκίνησα να πλένω κ να σιδερωνω κ θα είμαι η τελευταία που θα κλείσει βαλίτσα μου φαίνεται... 

17 ώρες πρίν, tsilona είπε:

Κορίτσια, έχουν επιστρέψει οι ναυτικές σε καμία η μόνο εγώ είμαι τυχερή; εκανα πολυ υπομονή κ τελικά έβγαλα το πρωινό μου πριν λίγο, δεν άντεξα να κρατιέμαι αλλο

Αυτό έλεγα χθες τι στο καλό έπαθα; καλά μη φανταστείς τρελή ναυτία... Αλλά μια ελαφριά ναυτία επέστρεψε συνήθως μετά το φαγητό... 


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evangeliaa είπε:

Ρε κοριτσια εγω νιωθω μια ττομερη αδυναμια...σαν να μην εχω μυς...καθολου ενεργεια αυτες τις μερες...

Καλημερα!!

Καλημέρα αγάπη υπομονή! Φταίει η εγκυμοσύνη φταίει κ η ζέστη πφφφ


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...