Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 30 λεπτά , Angot είπε:

      όλα καλα είπε ο γιατρός είναι κοντά 1600γρ ο τράχηλος μειώθηκε στο 2 αλλά κρατάει η περιδεση ! θα με δει πάλι σε 2 εβδομάδες μετά τις 33~34 με βλέπει 

      Μπράβο!!! Τι ωραία νέα!!! 

      πρίν από 13 λεπτά , Angot είπε:

      μου είπε και να παω για φαγητό χαλαρά και να μην είναι μόνο κρεβάτι ! από εικόνα εμβρυομογου δεν είδε κάτι ώστε να γεννήσω νωρίτερα ! μια χαρά τρέφεται κλπ 

      Πιστεύω ήδη να τρώτε 😁

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, Nikoleta... είπε:

Να ρωτήσω όσες έχουν ζάχαρο; Σαν είπε ο ενδοκρινολόγος για ινσουλίνη αν δεν είναι καλές οι μετρήσεις;

Αν δεν είναι καλες οι μετρήσεις, ακόμη και μόνο του νηστείας μερικές φορές, η ινσουλίνη είναι απαραίτητη. Αλλά δεν μου έχει τύχει η αλήθεια είναι προς το παρόν....


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Εγώ μόνο στο νηστείας είχα θέμα κ μου μίλησε για ινσουλίνη επειδή ήταν γ 2 βδομάδες στο όριο το πρωί. Από 90 έως 94. Μου είπε να κάνω αυστηρη διατροφή κ έπειτα ξαναβλεπουμε το θέμα κ το ριξα. Απλά τώρα άρχισα πάλι τις παρασπονδιες. Το μεσημέρι δε μπορώ να φάω απτή ζέστη. Το βράδυ πεινάω πολύ γαμωτο

Μαμασιτα ναι παίζει κ αυτό..αναλογως το πως το βλέπει η καθεμία. Εγώ προσωπικά όσο με μπριζωνε ο γιατρός τόσο χειρότερα αγχωνομουν. 


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Εγώ μόνο στο νηστείας είχα θέμα κ μου μίλησε για ινσουλίνη επειδή ήταν γ 2 βδομάδες στο όριο το πρωί. Από 90 έως 94. Μου είπε να κάνω αυστηρη διατροφή κ έπειτα ξαναβλεπουμε το θέμα κ το ριξα. Απλά τώρα άρχισα πάλι τις παρασπονδιες. Το μεσημέρι δε μπορώ να φάω απτή ζέστη. Το βράδυ πεινάω πολύ γαμωτο

Μαμασιτα ναι παίζει κ αυτό..αναλογως το πως το βλέπει η καθεμία. Εγώ προσωπικά όσο με μπριζωνε ο γιατρός τόσο χειρότερα αγχωνομουν. 

Ποια δεν κάνει παρασπονδίες ρε γαμωτο.... Κι εγώ το έχω χέσει και ξανά ανέβηκαν οι τιμές ενώ το είχα τέλεια... Και το άλλο... Είμαστε 1000% σίγουρες ότι το μηχανάκι δε χάνει και εκεί που λέει 110 ας πούμε μετά το φαι δεν είναι 130; Αυτά σκέφτομαι τελευταία και αγχώνομαι χειρότερα... Διότι με τις παρασπονδίες μου άντε να πάει 115 αλλά και πάλι είναι 115; Ή με τα +- είναι παραπάνω.... Αχ και βάχ 


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Ποια δεν κάνει παρασπονδίες ρε γαμωτο.... Κι εγώ το έχω χέσει και ξανά ανέβηκαν οι τιμές ενώ το είχα τέλεια... Και το άλλο... Είμαστε 1000% σίγουρες ότι το μηχανάκι δε χάνει και εκεί που λέει 110 ας πούμε μετά το φαι δεν είναι 130; Αυτά σκέφτομαι τελευταία και αγχώνομαι χειρότερα... Διότι με τις παρασπονδίες μου άντε να πάει 115 αλλά και πάλι είναι 115; Ή με τα +- είναι παραπάνω.... Αχ και βάχ 

Το χεις τσεκάρει με μικροβιολογικο; 


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

αν δεν διορθωθει με την διατροφη ειναι μονοδρομος η ινσουλινη.

συνηθως ομως διορθωνετε με διατροφη

Εμένα μου βγαίνει σχεδόν κάθε μέρα το νηστείας ανεβασμένο.

Just now, Mamacita Alina είπε:

Αν δεν είναι καλες οι μετρήσεις, ακόμη και μόνο του νηστείας μερικές φορές, η ινσουλίνη είναι απαραίτητη. Αλλά δεν μου έχει τύχει η αλήθεια είναι προς το παρόν....

Εγώ με τα νηστείας έχω πρόβλημα. Σχεδόν κάθε μέρα ανεβασμένο είναι. Πάνω από 90.

Just now, tsilona είπε:

Εγώ μόνο στο νηστείας είχα θέμα κ μου μίλησε για ινσουλίνη επειδή ήταν γ 2 βδομάδες στο όριο το πρωί. Από 90 έως 94. Μου είπε να κάνω αυστηρη διατροφή κ έπειτα ξαναβλεπουμε το θέμα κ το ριξα. Απλά τώρα άρχισα πάλι τις παρασπονδιες. Το μεσημέρι δε μπορώ να φάω απτή ζέστη. Το βράδυ πεινάω πολύ γαμωτο

Εμένα μου έχει βάλει όριο 90 για το νηστείας. Δεν μπορώ να το ρυθμίσω το νηστείας. Και ήδη με αυτή τη διατροφή έχω χάσει σχεδόν 1 κιλό, γιατί φοβάμαι μη φάω παραπάνω και δεν ανέβει.

Μου είπε ότι μπορεί να χρειαστώ ινσουλίνη :(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Nikoleta... είπε:

Εμένα μου βγαίνει σχεδόν κάθε μέρα το νηστείας ανεβασμένο.

Εγώ με τα νηστείας έχω πρόβλημα. Σχεδόν κάθε μέρα ανεβασμένο είναι. Πάνω από 90.

Εμένα μου έχει βάλει όριο 90 για το νηστείας. Δεν μπορώ να το ρυθμίσω το νηστείας. Και ήδη με αυτή τη διατροφή έχω χάσει σχεδόν 1 κιλό, γιατί φοβάμαι μη φάω παραπάνω και δεν ανέβει.

Μου είπε ότι μπορεί να χρειαστώ ινσουλίνη :(

Τι τρως για βραδυ γενικά;;;εμένα με σωσαν τα αβγά για βραδυνο. Ομελέτα με 2 αβγά κ μπόλικα ασπράδια, φέτες γαλοπούλας μέσα, μανιτάρια κ μια μικρή σαλάτα για συνοδεία. Αν κ κανονικά δεν ευθύνεται το βραδυνο αν έχεις φάει μαλακειες όλη μέρα αλλά εγώ το μεσημέρι τρώω σχεδόν κάθε μέρα σαλάτα γτ δε μπορώ να φάω κάτι άλλο. Και είμαι μείον 12 κιλά. Δεν έχω πάρει τίποτα πισω

Πάντως ρε κορίτσια ο διαβήτης κύησης εξαπλώνεται σαν τη γρίπη; τι σκατα; πάρα πολλές κοπέλες λέγανε στο ίντερνετ ότι έχουν Τωρα που περιμένουν παιδάκι 

  • Μου αρέσει 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια κ μέχρι 93, 94, 95 μπορεί να φτάνει καμιά φορά το νηστείας αλλά αν είναι οι μετρήσεις του μωρού καλές, να μην κάνετε ινσουλίνη.

Εμένα μέσα στην εγκυμοσύνη ανέβηκε μεχρι 93, κάποιες φορές 95 κ καποιες λίγες 100 κ 105. Έπαιρνα την ενδοκρινολόγο τηλ κ μ έλεγε περίμενε να δούμε πως θα πάει κ όντως λίγο πρόσεχα κ κατεβαινε. Επίσης ανέβαινε μετά απο βράδυ π κοιμόμουνα λίγο. Δεν θέλει αυπνία το ζάχαρο. Αλλά θέλει προσοχή σίγουρα στο φαγητό, δυστυχώς.

Επίσης μετά το φαγητό το όριο είναι 140. Δεν ξέρω αν η ενδοκρινολόγος μου ήταν ελαστικη αλλά αυτή ήταν η εμπειρία μου. Καλή τύχη σε όλες. :)

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Τι τρως για βραδυ γενικά;;;εμένα με σωσαν τα αβγά για βραδυνο. Ομελέτα με 2 αβγά κ μπόλικα ασπράδια, φέτες γαλοπούλας μέσα, μανιτάρια κ μια μικρή σαλάτα για συνοδεία. Αν κ κανονικά δεν ευθύνεται το βραδυνο αν έχεις φάει μαλακειες όλη μέρα αλλά εγώ το μεσημέρι τρώω σχεδόν κάθε μέρα σαλάτα γτ δε μπορώ να φάω κάτι άλλο. Και είμαι μείον 12 κιλά. Δεν έχω πάρει τίποτα πισω

Πάντως ρε κορίτσια ο διαβήτης κύησης εξαπλώνεται σαν τη γρίπη; τι σκατα; πάρα πολλές κοπέλες λέγανε στο ίντερνετ ότι έχουν Τωρα που περιμένουν παιδάκι 

Οι βραδινές μου μετρήσεις γενικά είναι καλές. Μπορεί να φάω μπιφτέκια μοσχαρίσια ή κοτόπουλο με λίγο ρύζι και σαλάτα. Ή μόνο σαλάτα.

Πρωί και μεσημέρι έχω δοκιμάσει ομελέτα και ήμουν μιά χαρά. Για βράδυ δεν έχω δοκιμάσει ομελέτα. Το νηστείας σου δηλαδή είναι καλό από την ομελέτα; 

Κι εγώ ξέρω πολλές κοπέλες με διαβήτη κύησης. Πιστεύω ότι γίνεται λίγο επίτηδες όλο αυτό. Η τόσο πολύ αυστηρή διατροφή. Δηλαδή παλιά πώς δεν υπήρχε πρόβλημα;

Just now, Elenpap είπε:

Κορίτσια κ μέχρι 93, 94, 95 μπορεί να φτάνει καμιά φορά το νηστείας αλλά αν είναι οι μετρήσεις του μωρού καλές, να μην κάνετε ινσουλίνη.

Εμένα μέσα στην εγκυμοσύνη ανέβηκε μεχρι 93, κάποιες φορές 95 κ καποιες λίγες 100 κ 105. Έπαιρνα την ενδοκρινολόγο τηλ κ μ έλεγε περίμενε να δούμε πως θα πάει κ όντως λίγο πρόσεχα κ κατεβαινε. Επίσης ανέβαινε μετά απο βράδυ π κοιμόμουνα λίγο. Δεν θέλει αυπνία το ζάχαρο. Αλλά θέλει προσοχή σίγουρα στο φαγητό, δυστυχώς.

Επίσης μετά το φαγητό το όριο είναι 140. Δεν ξέρω αν η ενδοκρινολόγος μου ήταν ελαστικη αλλά αυτή ήταν η εμπειρία μου. Καλή τύχη σε όλες. :)

 

Εμένα μου είπε όρια νηστείας μέχρι 90 και μετά το γεύμα μέχρι 130.

Εγώ δυστυχώς έχω πρόβλημα με το νηστείας πιο πολύ. Έχω αϋπνίες και έτσι αργώ να ξυπνήσω ή κοιμάμαι μόνο 5 ώρες....

Εμένα μου είπε μπορεί να χρειαστώ λίγη ινσουλίνη. Θα δω μήπως πάρω και δεύτερη γνώμη.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα.... Τι γινεται; Ξαφνικά κ εμενα το νηστείας ειναι ανεβασμένο. Ειναι τωρα καποιες μερες που ειναι 93,94,95....Χωρις να εχω αλλαξει διατροφή... Ισα ισα που εκοψα τελειως κ το ενα μικρο παγωτακι που ετρωγα... Μακαρονια ουτε γι αστειο, ρυζι επίσης , πατατες το ιδιο... Δλδ γιατι γινεται αυτο; Προχθες το βραδυ, η αληθεια ειναι αργα εφαγα λιγο καρπουζακι που ξερω οτι εχει ζαχαρη κ το πρωινο ηταν 93. Εχθες το βραδυ πάλι αργα εφαγα ενα αγουρο  ροδακινο κ σημερα ηταν 95...Δλδ να κοψω τελειως να το φαγητο πια...;;; Αρχιζω κ απογοητευομαι.... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ζαχαρενια κοριτσια μ οσο αφορα την ινσουλινη! Η συνηφαδα μ που γεννησε τον ιουλιο ειχε διαβητη κυησης π ανακαλυψε στην β επιπεδου αλλα ζοριστηκε πολυ με τη διατροφη κ τις μετρησεις οπου επελεξε μονη της την ινσουλινη σε συννενοηση γυναικολογου-ενδοκρινολογου τις ξεκινησε μεχρι το τελος που γεννησε μια καθε μερα στο μπουτακι ή στην κοιλιτσα μια χαρα γεννηθηκε η μπουμπου μας 37&3 2.700kg! Μου ειπε οτι τουλ σταματησε να φοβαται να φαει το οτιδηποτε κ ηταν πιο ηρεμη!Μην φοβαστε οσο υπαρχουν λυσεις!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, tsilona είπε:

Το χεις τσεκάρει με μικροβιολογικο; 

Όχι ακόμη θα το κάνω αυτή τη βδομάδα που έχω γενικές εξετάσεις. Εσύ;

4 ώρες πρίν, Nikoleta... είπε:

Οι βραδινές μου μετρήσεις γενικά είναι καλές. Μπορεί να φάω μπιφτέκια μοσχαρίσια ή κοτόπουλο με λίγο ρύζι και σαλάτα. Ή μόνο σαλάτα.

Πρωί και μεσημέρι έχω δοκιμάσει ομελέτα και ήμουν μιά χαρά. Για βράδυ δεν έχω δοκιμάσει ομελέτα. Το νηστείας σου δηλαδή είναι καλό από την ομελέτα; 

Κι εγώ ξέρω πολλές κοπέλες με διαβήτη κύησης. Πιστεύω ότι γίνεται λίγο επίτηδες όλο αυτό. Η τόσο πολύ αυστηρή διατροφή. Δηλαδή παλιά πώς δεν υπήρχε πρόβλημα;

Εμένα μου είπε όρια νηστείας μέχρι 90 και μετά το γεύμα μέχρι 130.

Εγώ δυστυχώς έχω πρόβλημα με το νηστείας πιο πολύ. Έχω αϋπνίες και έτσι αργώ να ξυπνήσω ή κοιμάμαι μόνο 5 ώρες....

Εμένα μου είπε μπορεί να χρειαστώ λίγη ινσουλίνη. Θα δω μήπως πάρω και δεύτερη γνώμη.

Κορίτσι μου πάρε και άλλη γνώμη αλλά αν χρειαστεί μη τη φοβάσαι την ινσουλίνη. Το θέμα είναι στη διατροφή αλλά σε πολλές κοπέλες δε πέφτει ούτε με τη πιο αυστηρή διατροφή.

Προσπάθησε να τρως κάθε τρεις ώρες κάτι μη μένεις νηστική γιατί είναι χειρότερα, τα ζυμαρικά σου να είναι ολικής και γενικά ναι μεν όχι μεγάλες μερίδες αλλά μη μένεις μόνο με σαλάτα, ακόμη και οι υδατάνθρακες που αποφεύγουμε δεν πρέπει να καταργηθούν εντελώς γιατί χρειάζονται στην κύηση όλα τα στοιχεία...

5 ώρες πρίν, Elenpap είπε:

Κορίτσια κ μέχρι 93, 94, 95 μπορεί να φτάνει καμιά φορά το νηστείας αλλά αν είναι οι μετρήσεις του μωρού καλές, να μην κάνετε ινσουλίνη.

Εμένα μέσα στην εγκυμοσύνη ανέβηκε μεχρι 93, κάποιες φορές 95 κ καποιες λίγες 100 κ 105. Έπαιρνα την ενδοκρινολόγο τηλ κ μ έλεγε περίμενε να δούμε πως θα πάει κ όντως λίγο πρόσεχα κ κατεβαινε. Επίσης ανέβαινε μετά απο βράδυ π κοιμόμουνα λίγο. Δεν θέλει αυπνία το ζάχαρο. Αλλά θέλει προσοχή σίγουρα στο φαγητό, δυστυχώς.

Επίσης μετά το φαγητό το όριο είναι 140. Δεν ξέρω αν η ενδοκρινολόγος μου ήταν ελαστικη αλλά αυτή ήταν η εμπειρία μου. Καλή τύχη σε όλες. :)

 

Εμένα τώρα μου δημιουργήθηκε απορία.

Τι εννοείς αν είναι οι μετρήσεις του μωρού καλές να μη κάνουμε ινσουλίνη; Πώς ακριβώς θα δούμε τις μετρήσεις του μωρού μέσα στη μήτρα; 

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλημερα ζαχαρενια κοριτσια μ οσο αφορα την ινσουλινη! Η συνηφαδα μ που γεννησε τον ιουλιο ειχε διαβητη κυησης π ανακαλυψε στην β επιπεδου αλλα ζοριστηκε πολυ με τη διατροφη κ τις μετρησεις οπου επελεξε μονη της την ινσουλινη σε συννενοηση γυναικολογου-ενδοκρινολογου τις ξεκινησε μεχρι το τελος που γεννησε μια καθε μερα στο μπουτακι ή στην κοιλιτσα μια χαρα γεννηθηκε η μπουμπου μας 37&3 2.700kg! Μου ειπε οτι τουλ σταματησε να φοβαται να φαει το οτιδηποτε κ ηταν πιο ηρεμη!Μην φοβαστε οσο υπαρχουν λυσεις!

Χαίρομαι που γύρισες στο παρεάκι εσύ να ξέρεις χιχιχι

  • Χαχα 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, δεν είναι τόσο απλή η λήψη ινσουλίνης πάντως κορίτσια, πρέπει να βρεις τη δόση, κ επίσης το ότι ξεκινάμε ινσουλίνη δε σημαίνει ότι τρώμε ότι θέλουμε κ όλα καλά! Αυτά με τα είπε η ενδοκρινολογος. 

@Mamacita Alina ναι το τσέκαρα 3 φορές το μηχάνημα. Δείχνει 8 με 10 μονάδες πιο πάνω απ ότι βγάζει το μικροβιολογικο. Πράγμα που με συμφέρει 

  • Μου αρέσει 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Καλημέρα, δεν είναι τόσο απλή η λήψη ινσουλίνης πάντως κορίτσια, πρέπει να βρεις τη δόση, κ επίσης το ότι ξεκινάμε ινσουλίνη δε σημαίνει ότι τρώμε ότι θέλουμε κ όλα καλά! Αυτά με τα είπε η ενδοκρινολογος. 

Εεε εννοείται αυτό. Άμα τρώμε ότι θέλουμε μετά θα αυξηθεί το ζάχαρο άρα και η δόση της ινσουλίνης... Θα έπρεπε όμως πριν ξεκινήσει η οποιαδήποτε από εμάς ινσουλίνη να κάνει τουλάχιστον μερικές φορές εξετάσεις σε μικροβιολογικό όχι να έχουν οι γιατροί μπουσουλα μόνο τα μηχανάκια.... Δεν είναι λίγες οι φορές που ακούς κοπέλες να έχουν μετρηθεί με διαφορετικα μηχανάκια και να έχουν έως και 20 μονάδες διαφορά. Ενώ με τα ίδια μηχανάκια κάποιος άλλος δεν έχει το αντίστοιχο προβλημα.... Αυτό το κακό για μένα έχουν οι ενδοκρινολόγοι που βάζουν ινσουλίνη... Τι πως θα τρυπηθουμε 3-4 φορές εν τέλει; Απ' το να πάρουμε άδικα ινσουλίνη ή παραπάνω δόση ας γίνονται και μια φορά ανά 15 έστω εξετάσεις στο μικροβιολογικό....

Just now, tsilona είπε:

Καλημέρα, δεν είναι τόσο απλή η λήψη ινσουλίνης πάντως κορίτσια, πρέπει να βρεις τη δόση, κ επίσης το ότι ξεκινάμε ινσουλίνη δε σημαίνει ότι τρώμε ότι θέλουμε κ όλα καλά! Αυτά με τα είπε η ενδοκρινολογος. 

@Mamacita Alina ναι το τσέκαρα 3 φορές το μηχάνημα. Δείχνει 8 με 10 μονάδες πιο πάνω απ ότι βγάζει το μικροβιολογικο. Πράγμα που με συμφέρει 

Αυτό είναι πολύ καλό χαχαχαχαχα

Εγώ τρέμω μη δω να δείχνει πιο κάτω απ' το μικροβιολογικό

  • Μου αρέσει 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Επίσης για τους περισσότερους γιατρόυς διαβήτης (κ πόσο μάλλον) ινσουλινοεξαρτωμενος =καισαρική...δεν έχει σημασία ο τρόπος που θα γεννηθεί ένα μωρό φυσικά, αρκεί να βγει καλά, απλά είναι χειρουργείο ότι κ να λέμε. 

Κ τώρα που τα λέμε, χτες βράδυ εφαγα γυρακι σε ψωμάκι, 1 ώρα μετά είχα 109 κ τώρα το πρωί 98.

Ας ξαναγυρίσω στα αβγά μου να ηρεμήσω 

  • Μου αρέσει 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Όχι ακόμη θα το κάνω αυτή τη βδομάδα που έχω γενικές εξετάσεις. Εσύ;

Κορίτσι μου πάρε και άλλη γνώμη αλλά αν χρειαστεί μη τη φοβάσαι την ινσουλίνη. Το θέμα είναι στη διατροφή αλλά σε πολλές κοπέλες δε πέφτει ούτε με τη πιο αυστηρή διατροφή.

Προσπάθησε να τρως κάθε τρεις ώρες κάτι μη μένεις νηστική γιατί είναι χειρότερα, τα ζυμαρικά σου να είναι ολικής και γενικά ναι μεν όχι μεγάλες μερίδες αλλά μη μένεις μόνο με σαλάτα, ακόμη και οι υδατάνθρακες που αποφεύγουμε δεν πρέπει να καταργηθούν εντελώς γιατί χρειάζονται στην κύηση όλα τα στοιχεία...

Εμένα τώρα μου δημιουργήθηκε απορία.

Τι εννοείς αν είναι οι μετρήσεις του μωρού καλές να μη κάνουμε ινσουλίνη; Πώς ακριβώς θα δούμε τις μετρήσεις του μωρού μέσα στη μήτρα; 

Χαίρομαι που γύρισες στο παρεάκι εσύ να ξέρεις χιχιχι

Αφου χωνομαι που χωνομαι σε ολα τα θεματα ειπα να χωθω κ εδω ΞΑΝΑ χαχαχα κ εγω χαιρομαιιι!!!

  • Χαχα 3

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...