Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, tsilona είπε:

Άρα να φανταστώ ότι μένεις ακουλιαστη κ συ; 

Χαχαχα ο κάθε ένας με τον πόνο του.... Να σου πω την αλήθεια δε μένω ακουλιαστη.... Έχω οξεία κουλιτιδα, δεν είμαι έτσι ούτε στα καλύτερα μου εκτός εγκυμοσύνης. Και αν δε μου κάθεται το κουλι φροντίζω μόνη μου εεεεε μα μια ζωή την έχουμε χαχαχαχα καλό μεσημερακι χαχαχαχαχα

  • Χαχα 8

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Mamacita Alina είπε:

Χαχαχα ο κάθε ένας με τον πόνο του.... Να σου πω την αλήθεια δε μένω ακουλιαστη.... Έχω οξεία κουλιτιδα, δεν είμαι έτσι ούτε στα καλύτερα μου εκτός εγκυμοσύνης. Και αν δε μου κάθεται το κουλι φροντίζω μόνη μου εεεεε μα μια ζωή την έχουμε χαχαχαχα καλό μεσημερακι χαχαχαχαχα

Να σκάσεις, με βγήκε ο καφές απτή μύτη!!! Ααχαχαχαχαχαχαχχαχ

  • Χαχα 3

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Οσο προχωρανε οι καιροι προχωραει κ η επιστημη κ οι γνωσεις!!! Καθε κυηση ειναι διαφορετικη εχω στο περιβαλλον μου κοπελα π γεννησε το παιδακι της με αρρυθμιστο ζαχαρο 5.800! Μεγαλοοο μωροοο φυσικα υγιες τωρα ειναι 5χρονων τσαρλατανος!!! Με κατακλιση δεν μπορεις να περπατησεις δυστηχως!

Ναι εννοείται ότι προχωράει η επιστήμη. Αλλά τόσο πολύ πειράζει αν βγαίνουν απλά κάποιες μετρήσεις πιο πάνω; Να βγαίνανε όλες να το καταλάβω. Αχ έχω τις συσπάσεις, έχω και το ζάχαρο....

Και μία κοπέλα που είχε καλή καμπύλη, που το ξέρουμε σίγουρα αν δεν ανέβαινε κάποια στιγμή η τιμή της σε κάποια γεύματα;

5.800; Καλέ τεράστιο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mamacita Alina είπε:

Το ανέλυσα σε εσένα μη νομίζουν οι κοπέλες με διαβήτη ότι ο γιατρός τους λέει καισαρική απλά προληπτικά... Ή για βολή... :)

 

Βρε κορίτσια είναι νορμάλ να πονάει τόσο πολύ η πλάτη, μέση, πόδια; Στο κρεβάτι για να αλλάξω απλά πλευρό με ακούει όλη η γειτονιά.... Υποφέρω.... Ο γιατρός λέει ότι είναι φυσιολογικό.... Αλλά ημαρτον να μη μπορώ απλά να περπατήσω και να πηγαίνω σα τη πάπια; Σήμερα με έριξε πολύ από κάτω .. απ' το πόνο δεν έχω κοιμηθεί καθόλου καλά.... Συν το ζάχαρο που με έχει κουράσει.... Συν το άγχος για τους παλμούς απ' το πουθενα και διάφορα άλλα άγχη έχω φρικαρει και κλαίω όλη μέρα...

Νομιζω οι πονοι ειναι φυσιολογικοι...εγω απο το πρωι , 7.30 που ξυπνησε το μωρο, τωρα ηρθα και ξαπλωσα λιγο μετα απο ενα σωρο δουλειες...εννοειται οτι πλατη, μεση, ποδια πονανε πολυ. Μεχρι να ισιωσω θα πρεπει να ξανασηκωθω γιατι θα ξυπνησει το μωρο που κοιμησα πριν μια ωρα και το βραδυ θα μαι ακομα πιο χαλια....τι να γινει? Αυτα ειναι τα ωραια της μητροτητας....

Επισης, μια κι ανεφερε η tsilona τη γουρουνιά που θα κανει στο ιταλικο...εμεις, μετα απο καθε επισκεψη στο γυναικολογο, πηγαινουμε σε ενα εθνικ εστιατοριο και το γιορταζουμε....χαχαχα! Ευτυχως δεν εχω διαβητη και τετοια και του δινω και καταλαβαινει χωρις τυψεις... 

1 hour ago, tsilona είπε:

Οι ορμόνες σου κάνουν πάρτυ κορίτσι μου.γ αυτό κλαις. 

Κ γω πονάω να γυρίσω πλευρό, αλλά παρατήρησα ότι όταν δεν κουράζομαι όλη μέρα, το βράδυ είμαι οκ. 

Αυτο ακριβως!

πρίν από 12 λεπτά , Mamacita Alina είπε:

Χαχαχα ο κάθε ένας με τον πόνο του.... Να σου πω την αλήθεια δε μένω ακουλιαστη.... Έχω οξεία κουλιτιδα, δεν είμαι έτσι ούτε στα καλύτερα μου εκτός εγκυμοσύνης. Και αν δε μου κάθεται το κουλι φροντίζω μόνη μου εεεεε μα μια ζωή την έχουμε χαχαχαχα καλό μεσημερακι χαχαχαχαχα

Χθες ειπα στον αντρα μου οτι θα γινει τελευταια φορα μεχρι να γεννησω μια και μπηκα στον 8ο σημερα. Μετα ειχα πολυ πονο στην κοιλια, δεξια κι αριστερά...πρωτη φορα με επιασε τέτοιος πονος μετα την "πραξη".εσεις πονατε μετα?!


verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evangeliaa είπε:

Νομιζω οι πονοι ειναι φυσιολογικοι...εγω απο το πρωι , 7.30 που ξυπνησε το μωρο, τωρα ηρθα και ξαπλωσα λιγο μετα απο ενα σωρο δουλειες...εννοειται οτι πλατη, μεση, ποδια πονανε πολυ. Μεχρι να ισιωσω θα πρεπει να ξανασηκωθω γιατι θα ξυπνησει το μωρο που κοιμησα πριν μια ωρα και το βραδυ θα μαι ακομα πιο χαλια....τι να γινει? Αυτα ειναι τα ωραια της μητροτητας....

Επισης, μια κι ανεφερε η tsilona τη γουρουνιά που θα κανει στο ιταλικο...εμεις, μετα απο καθε επισκεψη στο γυναικολογο, πηγαινουμε σε ενα εθνικ εστιατοριο και το γιορταζουμε....χαχαχα! Ευτυχως δεν εχω διαβητη και τετοια και του δινω και καταλαβαινει χωρις τυψεις... 

Αυτο ακριβως!

Χθες ειπα στον αντρα μου οτι θα γινει τελευταια φορα μεχρι να γεννησω μια και μπηκα στον 8ο σημερα. Μετα ειχα πολυ πονο στην κοιλια, δεξια κι αριστερά...πρωτη φορα με επιασε τέτοιος πονος μετα την "πραξη".εσεις πονατε μετα?!

Εγω πονάω που δεν έχω κουλι να κουλιαστω μάνα μου.. 

  • Χαχα 4

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια εμείς σήμερα είχαμε γιατρό στο νοσοκομείο! Η μπουμπου μας είναι μια χαρά, 1980! Από 27 του μήνα θα ξεκινήσουμε κάθε βδομάδα κορδέλα στο νοσοκομείο. Τώρα ανυπομονώ για το ραντεβού με τον ιδιώτη στις 21, γιατί έχει φουλ εκσυγχρονισμενα μηχανήματα και ευχαριστιέσαι υπέρηχο ρε παιδί μου. Το νοσοκομείο όσο να ναι δεν έχει τέτοιους υπέρηχους!

  • Μου αρέσει 6

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Nikoleta... είπε:

Ναι εννοείται ότι προχωράει η επιστήμη. Αλλά τόσο πολύ πειράζει αν βγαίνουν απλά κάποιες μετρήσεις πιο πάνω; Να βγαίνανε όλες να το καταλάβω. Αχ έχω τις συσπάσεις, έχω και το ζάχαρο....

Και μία κοπέλα που είχε καλή καμπύλη, που το ξέρουμε σίγουρα αν δεν ανέβαινε κάποια στιγμή η τιμή της σε κάποια γεύματα;

5.800; Καλέ τεράστιο.

Δεν μπορεις να ξερεις αν σε καποια κοπελα με καλο ζαχαρο ανεβηκε ποτε σε καποιο γευμα! Αλλα οτι μπορεις κανεις το καλυτερο για το εμβρυο ειναι να προσεχεις με.οτι θεμα εχεις! Ειναι δυσκολο κ να εισαι ξαπλα κ να εχεις περιορισμενη διατροφη αλλα φτασατε σχεδον στο τελος! Η ουρα εμεινε...υπομονη κοριτσι μου! 

Ναι 5.800γιγαντομωρακιι!!!

  • Μου αρέσει 3

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 8/11/2019 at 11:22 PM, Giwtouli1990 said:

@Mamacita Alina Ούτε εμένα μου λέει παλμούς τώρα πια.. την Τετάρτη που έχω το ντόπλερ θα ρωτήσω και θα σου πω πόσους έχει το νινί! 

@Clue που είσαι εσύ καμάρι μου?!?

Εδώ είμαι κι εγώ! Σας διαβάζω κατά διαστήματα. Γενικά λιώνω από τη ζέστη!

Με το ζάχαρο ενώ η καμπύλη βγήκε εντός ορίων άρχισα από την επόμενη μέρα κι έχω πάλι ανεβασμένο το νηστείας. Να φταίει η πανσέληνος και μας επηρεάζει όλες μαζί? @Mamacita Alina που το αποδίδεις? Μαζί είχαν πέσει οι τιμές μας θυμάμαι. Έπαιζα στο 80 με 90 για αρκετό καιρό και πάλι επέστρεψα στο 90 με 100...

Για διατροφή ούτε λόγος... έχω τόσο καιρό που το έχω..... ευχαριστηθεί θα το πω!:-P Και γλυκά και ζυμαρικά και πίτσα κλπ κλπ κλπ 

Μάλλον ήρθε ο καιρός να ξαναμαζευτώ. Ψέματα δε θα πω όμως...το χάρηκα πάρα πολύ! Στην αυστηρή διατροφή δεν μπορώ να γυρίσω αλλά θα προσπαθήσω να προσέξω. Το λέω εδώ και μια εβδομάδα βέβαια... θα δείξει!

Κατά τα άλλα περιμένω να γυρίσουν όλοι από τις διακοπές τους και να μου φέρουν πραγματάκια για το μωρό από ανήψια κλπ για να δω τι μένει να πάρουμε εμείς!

@elpida20 περαστικά!!! Άντε να βγεις με το καλό!!!

  • Μου αρέσει 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

Εδώ είμαι κι εγώ! Σας διαβάζω κατά διαστήματα. Γενικά λιώνω από τη ζέστη!

Με το ζάχαρο ενώ η καμπύλη βγήκε εντός ορίων άρχισα από την επόμενη μέρα κι έχω πάλι ανεβασμένο το νηστείας. Να φταίει η πανσέληνος και μας επηρεάζει όλες μαζί? @Mamacita Alina που το αποδίδεις? Μαζί είχαν πέσει οι τιμές μας θυμάμαι. Έπαιζα στο 80 με 90 για αρκετό καιρό και πάλι επέστρεψα στο 90 με 100...

Για διατροφή ούτε λόγος... έχω τόσο καιρό που το έχω..... ευχαριστηθεί θα το πω!:-P Και γλυκά και ζυμαρικά και πίτσα κλπ κλπ κλπ 

Μάλλον ήρθε ο καιρός να ξαναμαζευτώ. Ψέματα δε θα πω όμως...το χάρηκα πάρα πολύ! Στην αυστηρή διατροφή δεν μπορώ να γυρίσω αλλά θα προσπαθήσω να προσέξω. Το λέω εδώ και μια εβδομάδα βέβαια... θα δείξει!

Κατά τα άλλα περιμένω να γυρίσουν όλοι από τις διακοπές τους και να μου φέρουν πραγματάκια για το μωρό από ανήψια κλπ για να δω τι μένει να πάρουμε εμείς!

@elpida20 περαστικά!!! Άντε να βγεις με το καλό!!!

Επειδή κι εμένα ανέβηκαν (όχι τόσο ακόμη αλλά απ' το 75 νηστείας πήγα 85-87) το αποδίδω στο ότι πλέον δε προσέχαμε τόσο τη διατροφή μας και μια δυο τρεις ανέβηκε ξανά... Πάντως κι εγώ θυμάμαι μια μέρα μετά την καμπύλη(ούτε καν εβδομάδα) είδα ένα ωραιότατο 158αρι μετά από γεύμα!!! Χαχαχα ζάχαρο.... Ότι να ναι.... Καλά να είναι τα παιδάκια μας και άστο να κάνει βλακείες. Το θέμα είναι πως σκατα (συγνώμη κιόλας) μαζευόμαστε μετά τη κατρακυλααααα που μου λείπουν ήδη τα γλυκά πάλι γκρρρρ


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Δεν μπορεις να ξερεις αν σε καποια κοπελα με καλο ζαχαρο ανεβηκε ποτε σε καποιο γευμα! Αλλα οτι μπορεις κανεις το καλυτερο για το εμβρυο ειναι να προσεχεις με.οτι θεμα εχεις! Ειναι δυσκολο κ να εισαι ξαπλα κ να εχεις περιορισμενη διατροφη αλλα φτασατε σχεδον στο τελος! Η ουρα εμεινε...υπομονη κοριτσι μου! 

Ναι 5.800γιγαντομωρακιι!!!

Το πρόβλημά μου είναι ότι φοβάμαι να φάω όσο θέλω για να μην ανέβει και έτσι δεν παίρνω βάρος αλλά χάνω. Άσε που το νηστείας δεν ξέρω πώς ρυθμίζεται και είναι κάθε πρωί ανεβασμένο.

Αυτό σκέφτομαι ότι μόνο 2 μήνες μείνανε. Οπότε θα κάνω υπομονή...

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, winspert είπε:

Χαχαχα κ εγω το ιδιο... Απο τοτε.... 

Χαχαχα...νυχτεριδες κι αραχνες οι περισσοτερες!!!Εγω παντως τωρα που το σκεφτομαι εχω απο πριν μεινω εγκυος γιατι και με το αγχος της εξωσωματικης τον μηνα πριν την εμβρυομεταφορα δεν ειχαμε κανει τιποτα, οποτε κανενα μηνα πριν μεινω εγκυος πρεπει να ηταν η τελευταια φορα...OMG!!!:-o

  • Χαχα 3

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...