Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

      Σε καμία περίπτωση δεν είσαι παράλογη. Εμένα δεν θυμάμαι από ποια εβδομάδα μου είχε πει ο γιατρός να "ακουω-καταλαβαίνω" το μωρό ανά κάποιες ώρες αλλά ήταν σίγουρα πριν τη 30η εβδομάδα γιατί στην 30η όντως δεν το άκουσα μια μέρα. έφαγα γλυκό και εκεί κάπως τη κατάλαβα αλλά με έτρωγε η ανησυχία και πήγα στο γιατρό. κάτι μου έλεγε οτι δεν πάει καλά. δυστυχώς έπαθα το ίδιο με την ξαδέρφη σου 1 μέρα μετά. Δεν το λέω τώρα για να σε τρομοκρατήσω. Αλλά πρέπει να μας ακούνε. Για μένα να βρεις ένα γιατρό που καταλαβαίνει τις ανησυχίες σου και κυρίως να κρατά ένα πεαγγελαμτικό επίπεδο. δλδ θύμωσε η μαία που δεν είπες καλησπέρα και μετά σε διωχνει ο γιατρος;; πάνω στον πανικό σου, θα σκεφτείς τα τυπικα;; 

      😳Πόσο λυπάμαι.Εσύ από τι έχασες το μωράκι σου?Η ξαδέρφη μου θρόμβωση στον ομφάλιο λώρο περιμένουμε κ τα αποτελέσματα της νεκροψίας βέβαια αλλά μάλλον αυτό ήταν.

      Ακριβώς αυτό που είπες,θύμωσε η μαία κ ο γιατρός,μου έστειλε να με μαλώσει.

      πρίν από 8 λεπτά , Lila ki είπε:

      Μακάρι να πάνε όλα καλα !!! Χοριακη δεν ξέρω αλλά μάλλον όχι …. Θα με πάρουν το μεσημεράκι να μου πουν πως προχωράμε αλλά ρώτησα στην γραμματεία κ μ είπαν το επόμενο βήμα είναι σκαν στην 7η εβδομάδα…

      Καλή Ανασταση να έχουμε με υγεία να λέμε μόνο ευχάριστα !!! Χοριακη δεν θα κάνω μάλλον …. Μ είπαν για σκαν υην 7η εβδομάδα θα με πάρουν το μεσημεράκι να με ενημερώσουν ! 

      Α να σου πω... καλύτερα μου φαίνεται που δεν θα μπεις στο χώρο των χοριακων,πολύ αγχωτικό κομμάτι κ αυτό.

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, elpida20 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου ευχαριστώ πολύ σε ολεςςς. Σήμερα μου έβγαλαν έναν από τους δύο όρους και με άφησαν να πιω νερό και τσάι τώρα. Για το πότε θα φάω η θα βγω δεν ξέρω ακόμη. Με έχουν φλομώσει στα φάρμακα προς το παρόν 

Α ρε κορίτσι στα καλά καθούμενα! Άντε με το καλό να επιστρέψεις σπίτι σου!!!

Καλημέρα κορίτσια! Ζέστη τρελή σήμερα!!!

  • Μου αρέσει 1

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, elpida20 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου ευχαριστώ πολύ σε ολεςςς. Σήμερα μου έβγαλαν έναν από τους δύο όρους και με άφησαν να πιω νερό και τσάι τώρα. Για το πότε θα φάω η θα βγω δεν ξέρω ακόμη. Με έχουν φλομώσει στα φάρμακα προς το παρόν 

 

:eek:Μαρη έτυχε κ σε σένα που είσαι κ ορεξατη για φαΐ. 

  • Μου αρέσει 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ κορτσουδια με ζήλεψαν που τρώω πολύ και με γκαντεμιασαν. Μα σκουλικοειδιτης; είμαστε με τα καλά μας ωρε; σκάτα παντού. Σε ένα μήνα γενναω ελπίζω δλδ αν δενε χω πρόωρο τοκετό δεν με νοιάζει τιποτεεεεεε

  • Λυπημένη/-ος 1

n0O1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, elpida20 είπε:

Αχ κορτσουδια με ζήλεψαν που τρώω πολύ και με γκαντεμιασαν. Μα σκουλικοειδιτης; είμαστε με τα καλά μας ωρε; σκάτα παντού. Σε ένα μήνα γενναω ελπίζω δλδ αν δενε χω πρόωρο τοκετό δεν με νοιάζει τιποτεεεεεε

Δεν θα έχεις πρόωρο χαρά μου απ' τη στιγμή που δεν επηρεάστηκε το έμβρυο κάπου ήδη ειδικά πριν επιλυθεί το πρόβλημα και να πρέπει να το πάρουν, πάει τελείωσε... Και σε μια εβδομάδα το πολύ θα τρως πάλι ότι γουστάρεις. Τέλος καλό όλα καλά που λένε...

  • Μου αρέσει 2

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@elpida20 περαστικά. Έχω περάσει από κολικούς νεφρού (άπειρους) και εγχείρηση περίπου στις βδομάδες που είσαι κι εσύ τώρα. Υπομονή και όλα καλά θα πάνε!

@Mamacita Alina εμένα γενικά έχει μια ψιλοταχυκαρδια όπου την είχαμε τσεκάρει με την εμβρυοκαρδιολογο. Κάνει από 155(αυτοί είναι νορμάλ παλμοί) μεχρι 170... Μέχρι 160 μου είπαν εμβρυολογος γυναικολόγος και εμβρυοκαρδιολογος ότι είναι το όριο.

 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

@elpida20 περαστικά. Έχω περάσει από κολικούς νεφρού (άπειρους) και εγχείρηση περίπου στις βδομάδες που είσαι κι εσύ τώρα. Υπομονή και όλα καλά θα πάνε!

@Mamacita Alina εμένα γενικά έχει μια ψιλοταχυκαρδια όπου την είχαμε τσεκάρει με την εμβρυοκαρδιολογο. Κάνει από 155(αυτοί είναι νορμάλ παλμοί) μεχρι 170... Μέχρι 160 μου είπαν εμβρυολογος γυναικολόγος και εμβρυοκαρδιολογος ότι είναι το όριο.

 

Εμένα τελευταία ενώ είχε γύρω στους 150+- έχει 135-140.... Και αγχώθηκα λιγάκι αν και στο ντοπλερ που είχε 138 μου είπαν μια χαρά.... Ξέρω ότι το νορμάλ είναι 120-160 και ότι κάποια στιγμή υπάρχει πτώση ήθελα όμως να δω αν κυμαίνονται και άλλα ζουζούνια κάπου εκεί .... 

Κάνω και πολλά τις τελευταίες μέρες οπότε δε τη νιώθω όσο θα ήθελα και αγχώνομαι


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εμενα δε με λέει άλλο παλμούς. Λεει μια χαρά και η καρδούλα μας κ τ αφήνω κ γω εκει

Τελικά ξέρετε τι έχω καταλάβει; παίζει τρομερό ρόλο ο γιατρός. Αυτός που έχω πλέον είναι τόσο χαλαρός. Δε μου λέει πολλά πολλά, δε ρωτάω κ γω, είναι χαλαρός, εξετάσεις δε θέλει να βάζει,είμαστε πολύ χα χα χου χου στο ραντεβού, αλλά αυτός τα κοιτάει. Εμένα δεν τα λεει

Ο άλλος τόσο ψείρας, όλα με τα εκατοστά, τις θέσεις, όλα όλα. 

Πλέον κ τα γραμμάρια του παιδιού εγώ τα ρωτάω. Εκείνος λέει, μεγάλωσε όσο θέλαμε, όλα καλά.

Ετσι είμαι κ γω χαλαρη


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Εμενα δε με λέει άλλο παλμούς. Λεει μια χαρά και η καρδούλα μας κ τ αφήνω κ γω εκει

Τελικά ξέρετε τι έχω καταλάβει; παίζει τρομερό ρόλο ο γιατρός. Αυτός που έχω πλέον είναι τόσο χαλαρός. Δε μου λέει πολλά πολλά, δε ρωτάω κ γω, είναι χαλαρός, εξετάσεις δε θέλει να βάζει,είμαστε πολύ χα χα χου χου στο ραντεβού, αλλά αυτός τα κοιτάει. Εμένα δεν τα λεει

Ο άλλος τόσο ψείρας, όλα με τα εκατοστά, τις θέσεις, όλα όλα. 

Πλέον κ τα γραμμάρια του παιδιού εγώ τα ρωτάω. Εκείνος λέει, μεγάλωσε όσο θέλαμε, όλα καλά.

Ετσι είμαι κ γω χαλαρη

Εμένα προσωπικά ο γιατρός μου είναι τέρμα χαλαρός. Επίσης ο άλλος γιατρός στο ντοπλερ έπρεπε να αναφέρει παλμούς δεν είναι απλός υπέρηχος και ειπε όλα καλά 138... Εγώ παρατήρησα ότι έπεσαν από άλλες φορές και αγχώθηκα. Εγώ είμαι αντίθετη σε αυτό όσο πιο ψείρας ο γιατρός μου τόσο λιγότερο άγχος έχω και εμένα απεναντίας είναι τέρμα χαλαρός και εκνευρίζομαι. Εγώ του ζητάω εξετάσεις κλπ κλπ.... Οπότε για μένα είναι θέμα χαρακτήρα της εγκυουλας... 


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Εμένα προσωπικά ο γιατρός μου είναι τέρμα χαλαρός. Επίσης ο άλλος γιατρός στο ντοπλερ έπρεπε να αναφέρει παλμούς δεν είναι απλός υπέρηχος και ειπε όλα καλά 138... Εγώ παρατήρησα ότι έπεσαν από άλλες φορές και αγχώθηκα. Εγώ είμαι αντίθετη σε αυτό όσο πιο ψείρας ο γιατρός μου τόσο λιγότερο άγχος έχω και εμένα απεναντίας είναι τέρμα χαλαρός και εκνευρίζομαι. Εγώ του ζητάω εξετάσεις κλπ κλπ.... Οπότε για μένα είναι θέμα χαρακτήρα της εγκυουλας... 

Εμείς αύριο έχουμε γιατρό, στον προηγούμενο υπέρηχο είχε 154, τώρα δεν ξέρω! 

Εν τω μεταξύ έχω άλλη απορία. Ρε κορίτσια από λοξυγγα πως πάνε τα μωράκια σας; Εγώ το νιώθω κάθε μέρα, και πολλές φορές και δύο και τρεις φορές. Είναι φυσιολογικό;;;;


EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ουτε εμενα παντως ο γιατρος μου λεει τους παλμους...απλα ακουμε την καρδουλα και μας λεει οτι ειναι μια χαρα. 

@gogouli_ κι εμενα τον πιανει συνεχεια λοξυγγας!!Τουλαχιστον 1 φορα την ημερα αλλα νομιζω οτι ειναι φυσιολογικο...δεν εχω ρωτησει καν το γιατρο να σου πω την αληθεια μου!!

  • Μου αρέσει 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, gogouli_ είπε:

Εμείς αύριο έχουμε γιατρό, στον προηγούμενο υπέρηχο είχε 154, τώρα δεν ξέρω! 

Εν τω μεταξύ έχω άλλη απορία. Ρε κορίτσια από λοξυγγα πως πάνε τα μωράκια σας; Εγώ το νιώθω κάθε μέρα, και πολλές φορές και δύο και τρεις φορές. Είναι φυσιολογικό;;;;

Άκρα φυσιολογικό. Η πρώτη μου είχε και 5 φορές τη μέρα.... Τούτη εδώ την έχω νιώσει το πολύ 5 φορές να έχει και παραξενευομαι...

  • Μου αρέσει 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nikoleta... είπε:

Να ρωτήσω όσες έχουν ζάχαρο; Σαν είπε ο ενδοκρινολόγος για ινσουλίνη αν δεν είναι καλές οι μετρήσεις;

αν δεν διορθωθει με την διατροφη ειναι μονοδρομος η ινσουλινη.

συνηθως ομως διορθωνετε με διατροφη

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...