Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Εγω ετσι αλλαξα 2 παιδιατρους επειδη ηταν βιαστικοι και δεν σηκωναν το τηλεφωνο. 

Καλα εκσνες και δεν τις πήρες τις σταγονες. Κακως σας το προτεινα!!!!

Εγω σημερα τις σταματησα και ειδα ηδη διαφορα. Οι σταγονες μας πειραξαν και γεμισε αερα. Γουρ γουρ χτες η κοιλιτσα της και αυπνια στο φουλ. Πηρα την γιατρό, μου ειπε πωσ τα εντερα εχουν παραφουσκωσει και καλο ειναι να τις σταματησω. Με επιφυλαξη μου πρότεινε να παρω υποθετα γλυκερινης για το μωρο. Παιδια το ποσο αερα εβγαλε δεν λεγετε!!!!! Ηρέμησε αμεσως. Κοιμηθηκε και περιμενω το επομενο γεύμα. Τις γουλιές τις εκσμανε γιατι πιεζοταν να αεριστει. Πολυ δυσκολο να μην ξέρεις τι θελει το παιδι. Εγω κανω αποχη από γαλακτοκομικά κι εύχομαι να στρωσουμε.

Σε μας βρεχει σημερα και η τομβ ποναρι και φαγουριζει. Ολο λεω θα φορεσω την ζώνη κι ολο το ξεχναω.  Μπας και μου κοψει και την όρεξή 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Αγαπουλινι είπε:

Εγω ετσι αλλαξα 2 παιδιατρους επειδη ηταν βιαστικοι και δεν σηκωναν το τηλεφωνο. 

Καλα εκσνες και δεν τις πήρες τις σταγονες. Κακως σας το προτεινα!!!!

Εγω σημερα τις σταματησα και ειδα ηδη διαφορα. Οι σταγονες μας πειραξαν και γεμισε αερα. Γουρ γουρ χτες η κοιλιτσα της και αυπνια στο φουλ. Πηρα την γιατρό, μου ειπε πωσ τα εντερα εχουν παραφουσκωσει και καλο ειναι να τις σταματησω. Με επιφυλαξη μου πρότεινε να παρω υποθετα γλυκερινης για το μωρο. Παιδια το ποσο αερα εβγαλε δεν λεγετε!!!!! Ηρέμησε αμεσως. Κοιμηθηκε και περιμενω το επομενο γεύμα. Τις γουλιές τις εκσμανε γιατι πιεζοταν να αεριστει. Πολυ δυσκολο να μην ξέρεις τι θελει το παιδι. Εγω κανω αποχη από γαλακτοκομικά κι εύχομαι να στρωσουμε.

Σε μας βρεχει σημερα και η τομβ ποναρι και φαγουριζει. Ολο λεω θα φορεσω την ζώνη κι ολο το ξεχναω.  Μπας και μου κοψει και την όρεξή 

Καλά βρε αν θηλάζεις λογικό να πεινάς. 

@Giota1983 να βάλεις ζώνη κορίτσι γτ μετά η κοιλιά χαλαρώνει εκτός αν αρχίσεις κοιλιακούς σε κανένα 2μηνο χαίρομαι που έχασες βάρος θυμάμαι σε ανησυχούσε τώρα να δεις για πότε θα γίνεις μοντελάκι με την μπεμπούλα σου. Θύμισε μου ημερομηνία που γέννησες να σε βάλω στο πινακάκι :)

Κορίτσια σήμερα θα μιλήσω και με την άλλη παιδίατρο που ξέρω να την ρωτήσω για το γάλα την γνώμη της. Για τα υπόθετα γλυκερίνης είμαι αρνητική γτ συνηθίζει μετά το σώμα να ενεργείται μόνο έτσι. :(

  • Μου αρέσει 3

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Giota1983 είπε:

Αχ εγω εδω και 2 μερες έχω συνέχεια πονους στα ράμματα . Πανω που ειχα αρχίσει να τα συνηθίζω 2 μέρες τωρα τραβανε συνεχώς. Εχετε πάρει ζώνη υποστήριξης για μετα τη γεννα ή δεν βοηθάει? επειδη τραβανε πολυ και εχω ακούσει οτι βοηθα στο να επανέλθει το σώμα και να μαζέψει χωρις να χαλαρώσει πολύ. Αν και εχασα 8 περιπου κιλα  μετα τη γέννα δύσκολα χανω κιλα. Βέβαια εχει κοπεί η όρεξη μου επειδή δεν ετρωγα πολυ το τελευταίο δίμηνο λογω ενοχλήσεων στο στομάχι και τωρα δεν μπορω να φάω μεγάλες ποσότητες. 

Και εμένα με τραβάνε αρκετά τα ράμματα ! Λέτε να παίζει ρόλο η αλλαγή του καιρού; Όσο για τη ζώνη κ εγώ θέλω να πάρω κ μάλιστα μου είπε ο γυναικολόγος άμα θέλω να πάρω! Απλά δεν ξέρω να πάρω από φαρμακείο η από ένα site online που έχει μόνο κορσέδες κ τέτοια; Μήπως από φαρμακείο είναι πιο αξιόπιστες ; 

Οσο για την όρεξη κ εμένα μ έχει κοπεί αν κ θηλάζω! Ίσως φταίει η κούραση ίσως φταίει και ο πόνος που όρεξη για φαΐ το τελευταίο που με νοιάζει είναι!!

  • Μου αρέσει 2

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 20/1/2020 at 10:07 ΜΜ, Ntina Ntinaki είπε:

Κ εμείς με ψευδοθηλες.. κ έχω το ίδιο άγχος για το αν τρώει όσο χρειάζεται.. τον βάζω στο στήθος κάθε φορά που δυσανασχετεί αλλά δεν άκουγεται πάντα να καταπίνει. 

Εγω βλεπω τα σαγονακια του. Αν κανουν λακακι μου ειπε μια μαια σε πιπιλαει. Δεν καταπινει.

Εμεις τις βγαλαμε κ αρχισε να πιανει καλυτερα... για να δουμε! Ειναι ενα θεμα οι ψευδοθηλες με την αποστειρωση. Ποναω αρκετα βεβαια αλλα το παλευουμε κ οι 2! Σημερα περιμενουμε την παιδιατρο να δουμε αν πηρε κανα γραμμαριο. Ιδιος μου φαινεται. Δηλαδη μια σταλιτσα!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Αγαπουλινι είπε:

Εγω ετσι αλλαξα 2 παιδιατρους επειδη ηταν βιαστικοι και δεν σηκωναν το τηλεφωνο. 

Καλα εκσνες και δεν τις πήρες τις σταγονες. Κακως σας το προτεινα!!!!

Εγω σημερα τις σταματησα και ειδα ηδη διαφορα. Οι σταγονες μας πειραξαν και γεμισε αερα. Γουρ γουρ χτες η κοιλιτσα της και αυπνια στο φουλ. Πηρα την γιατρό, μου ειπε πωσ τα εντερα εχουν παραφουσκωσει και καλο ειναι να τις σταματησω. Με επιφυλαξη μου πρότεινε να παρω υποθετα γλυκερινης για το μωρο. Παιδια το ποσο αερα εβγαλε δεν λεγετε!!!!! Ηρέμησε αμεσως. Κοιμηθηκε και περιμενω το επομενο γεύμα. Τις γουλιές τις εκσμανε γιατι πιεζοταν να αεριστει. Πολυ δυσκολο να μην ξέρεις τι θελει το παιδι. Εγω κανω αποχη από γαλακτοκομικά κι εύχομαι να στρωσουμε.

Σε μας βρεχει σημερα και η τομβ ποναρι και φαγουριζει. Ολο λεω θα φορεσω την ζώνη κι ολο το ξεχναω.  Μπας και μου κοψει και την όρεξή 

Εγώ που του τις δίνω δε φαίνεται να τον ενοχλούν προς το παρόν τι να πω δεν ξέρω. Και εμένα με ενοχλούν λίγο τα ράμματα όχι φαγούρα μια περίεργη αίσθηση. Ειδικά όταν κάθομαι αρκετη ώρα μετά μουδιαζω

Just now, charma91 είπε:

Εγω βλεπω τα σαγονακια του. Αν κανουν λακακι μου ειπε μια μαια σε πιπιλαει. Δεν καταπινει.

Εμεις τις βγαλαμε κ αρχισε να πιανει καλυτερα... για να δουμε! Ειναι ενα θεμα οι ψευδοθηλες με την αποστειρωση. Ποναω αρκετα βεβαια αλλα το παλευουμε κ οι 2! Σημερα περιμενουμε την παιδιατρο να δουμε αν πηρε κανα γραμμαριο. Ιδιος μου φαινεται. Δηλαδη μια σταλιτσα!

Ο δικός μου προτιμάει το δεξί στήθος και με έχει πεθάνει αφού με πονάει και χωρίς να τρώει το άλλο δεν το πιάνει καλά πάντα

  • Μου αρέσει 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια μπράβο όσες θηλάζετε απλά σας συγχαίρω. Και στον δρόμο αν δω θηλάζουσα πάντα χαμογελάω. Ευτυχώς κάνει ήλιο εδώ στας Αθήνας σήμερα. Μακάρι να μας κάνει τέτοιες μέρες και τον Φλεβάρη να φύγει ήρεμα ο χειμώνας. 

  • Μου αρέσει 4

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

@boukitsa123 γέννησα στις 20 του μηνός. Η μπουμπού ειναι απλά τέλεια. Μαμ κακα και νάνι. 

Θα ρωτήσω τη φαρμακοποιό μου να μου προτείνει ζώνες γιατι αν δεν βαλω θα χαλαρώσει πολυ η κοιλιά μου και δεν θέλω να κρέμεται. Αν βοηθάνε οι κοιλιακοί μπορει να δοκιμάσω να κανω μετα από ενα μηνα που θα σαραντήσω. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

 

Μανούλες Ιανουαρίου 2020 Γεννήσαμε!!!!!

1.  Stelloudia       17/12/2019

2.  FRAULA

3.  Boukitsa123   4/1/2020

4.  Mom2be

5.  Αγαπουλινι      10/1/2020

6.  MariaGS         11/1/2020

7.  Charma91       13/1/2020

8.  Ntina Ntinaki    14/1/2020

9. Giota1983         20/1/2020


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, boukitsa123 είπε:

 

Μανούλες Ιανουαρίου 2020 Γεννήσαμε!!!!!

1.  Stelloudia       17/12/2019

2.  FRAULA

3.  Boukitsa123   4/1/2020

4.  Mom2be

5.  Αγαπουλινι      10/1/2020

6.  MariaGS         11/1/2020

7.  Charma91       13/1/2020

8.  Ntina Ntinaki    14/1/2020

9. Giota1983         20/1/2020

Εγωωωωω?χαχα 24 γεννησα

  • Μου αρέσει 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, boukitsa123 είπε:

 

Μανούλες Ιανουαρίου 2020 Γεννήσαμε!!!!!

1.  Stelloudia       17/12/2019

2.  FRAULA

3.  Boukitsa123   4/1/2020

4.  Mom2be

5.  Αγαπουλινι      10/1/2020

6.  MariaGS         11/1/2020

7.  Charma91       13/1/2020

8.  Ntina Ntinaki    14/1/2020

9. Giota1983         20/1/2020

Κ εγωωωω;; 16-1!! ❤️

  • Μου αρέσει 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μανούλες Ιανουαρίου 2020 Γεννήσαμε!!!!!

1.  Stelloudia       17/12/2019

2.  FRAULA

3.  Boukitsa123   4/1/2020

4.  Mom2be

5.  Αγαπουλινι      10/1/2020

6.  MariaGS         11/1/2020

7.  Charma91       13/1/2020

8.  Ntina Ntinaki    14/1/2020

9.  Agapakiii          16/1/2020

9. Giota1983         20/1/2020

10. Katerina04       24/1/2020 

  • Μου αρέσει 4

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια βλέπω που λέτε για ζώνες κανονικά απαγορεύεται να διότι όπως μου έχουν πει οι μαίες πρέπει να είναι μαλακά τα σημεία γύρω απο την κοιλιτσα μας δεν κανει να πιέζονται τώρα ο κάθε γιατρός κανει οτι θέλει και η κάθε γυναίκα


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Penny... είπε:

Κορίτσια βλέπω που λέτε για ζώνες κανονικά απαγορεύεται να διότι όπως μου έχουν πει οι μαίες πρέπει να είναι μαλακά τα σημεία γύρω απο την κοιλιτσα μας δεν κανει να πιέζονται τώρα ο κάθε γιατρός κανει οτι θέλει και η κάθε γυναίκα

Κορίτσι είχε το μωρό σου δυσκοιλιότητα ή κάνω λάθος; 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Και ναι έκανε κακά της μετά από 2 μέρες της έδωσα άλλο γάλα κορίτσια και το μωράκι μου τα κατάφερε έβγαλε το σκατό της ζωής της αλλά φανταστείτε πόσο ηρέμησε και πόσο χαρούμενη είμαι κι εγώ μαζί της. Ελπίζω να κρατήσει και να συνεχίσει έτσι καλά. Δεν της το ξαναλλάζω το γάλα. Της έδωσα το frisolac comfort που είναι για δυσκοιλιότητα. Όλη μέρα σήμερα είχε φοβερή γκρίνια και της κρατούσα σχεδόν συνέχεια τα ποδαράκια και τώρα πριν λίγο τα κατάφερε!!!!! 

Εν τω μεταξύ είχα ξεχάσει πόσες αγωνίες έχουν τα νεογέννητα ειδικά αν έχουν ανώριμο πεπτικό ή γοπ. Πω πω πως περνάνε τα χρόνια όλα τα ξεχνάει το μυαλό τελικά. 

  • Μου αρέσει 4

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, katerina04 είπε:

Εγώ που του τις δίνω δε φαίνεται να τον ενοχλούν προς το παρόν τι να πω δεν ξέρω. Και εμένα με ενοχλούν λίγο τα ράμματα όχι φαγούρα μια περίεργη αίσθηση. Ειδικά όταν κάθομαι αρκετη ώρα μετά μουδιαζω

Ο δικός μου προτιμάει το δεξί στήθος και με έχει πεθάνει αφού με πονάει και χωρίς να τρώει το άλλο δεν το πιάνει καλά πάντα

Ουτε εμενα αν ειναι πολυ πεινασμενος ειδικα.. επισης μου κοιμαται κ παλευω μιαμιση ωρα για να φαει 15 λεπτα. Σκετο μαρτυριο! Και τον τσιγκλαω κ τον γαργαλαω...τιποτα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...