Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ναι ναι θα παω μέσα στο ΣΚ. Το ότι η κοιλιτσα μια φουσκώνει μια ξεφουσκώνει είναι νορμαλ; Τα πρωινά ξυπνάω ξεφούσκωτη και όσο προχωρά η μέρα (ίσως επειδή τρώω κιόλας) αρχίζει και φουσκώνει..

      Ναι συμβαίνει αυτό.. Δεν ξέρω γιατί, να πω την αλήθεια.. Αλλά το βράδυ κ εγώ φαινομουν "περισσοτερο έγκυος" σε σχέση με το πρωί..

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, LidaK είπε:

Άρα αν το βάλω σε τρεχούμενο νερο να τρεχει κρύο;; 

Ναι,κρύο όπως το πίνεις από τη βρύση.Αλλα αφού δεν βιάζεσαι ξεπαγωσε το στην συντήρηση.Εγω το έβαζα το βράδυ ώστε να το δώσω την άλλη μέρα το απόγευμα.

Καλημέρα!


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Ναι,κρύο όπως το πίνεις από τη βρύση.Αλλα αφού δεν βιάζεσαι ξεπαγωσε το στην συντήρηση.Εγω το έβαζα το βράδυ ώστε να το δώσω την άλλη μέρα το απόγευμα.

Καλημέρα!

Οκ τέλεια, ευχαριστώ πολύ!!! 
Το έβαζες σε κάποια κρεμουλα;; Εγώ σκέφτηκα με βρώμη αλλά θα την κάνουμε εισαγωγή τον άλλο μήνα. Σκέτο δεν ξέρω αν θα το θέλει έχει μήνες να πιει κ φοβάμαι μην την μπερδέψω μια αυτό μια σκόνη.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, LidaK είπε:

Οκ τέλεια, ευχαριστώ πολύ!!! 
Το έβαζες σε κάποια κρεμουλα;; Εγώ σκέφτηκα με βρώμη αλλά θα την κάνουμε εισαγωγή τον άλλο μήνα. Σκέτο δεν ξέρω αν θα το θέλει έχει μήνες να πιει κ φοβάμαι μην την μπερδέψω μια αυτό μια σκόνη.

Ναι σε κρέμα της hipp που είναι βρώμη σε σκόνη.Του αρέσει πολύ.Ποσο καιρό τα έχεις ;Κρατάνε 6 μήνες σε κατάψυξη που έχει δική της πόρτα.Αν σε παίρνει δωστά τον άλλο μήνα.

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Ναι σε κρέμα της hipp που είναι βρώμη σε σκόνη.Του αρέσει πολύ.Ποσο καιρό τα έχεις ;Κρατάνε 6 μήνες σε κατάψυξη που έχει δική της πόρτα.Αν σε παίρνει δωστά τον άλλο μήνα.

Ναι σε κατάψυξη ξεχωριστή, όχι καταψύκτη. Από 3-4 Σεπτεμβρίου.Θα βάλω λίγο στην φρουτοκρεμα αντί για νερο σκέφτομαι τουλάχιστον αυτά που είναι από Σεπτέμβριο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου καλημεραα πως είστε???εμείς απίστευτη γκρινια ο μικρός μέρα νύχτα κ τελικά χτες έσκασε το δοντακι μας!!!πολύ χάρηκα!!!αλλά μαρτυρικές μέρες μέχρι να βγουν όλα δεν ξέρω τι μας περιμένει!!!χτες του έδωσα ντεπον κ κοιμήθηκε καλύτερα το βράδυ ο καημενος... αλλά ξύπνημα πάλι από τς 5!!!είμαι η μόνη που ξυπνάει τέτοια ώρα το παιδί της????έχω απελπιστει σερνομαι!!επίσης βρε κορίτσια απο την ώρα που θα σκάσει το δόντι πόσο καιρό θέλει να βγει ολόκληρο???

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, LidaK είπε:

Ναι σε κατάψυξη ξεχωριστή, όχι καταψύκτη. Από 3-4 Σεπτεμβρίου.Θα βάλω λίγο στην φρουτοκρεμα αντί για νερο σκέφτομαι τουλάχιστον αυτά που είναι από Σεπτέμβριο!

Αν έχεις από Σεπτέμβριο πρέπει να τα δώσεις τώρα γιατί έχουν 6 μήνες.Δοκιμασε τα πρώτα ,είναι οριακά.

πρίν από 52 λεπτά , Thaliamp είπε:

Κορίτσια μου καλημεραα πως είστε???εμείς απίστευτη γκρινια ο μικρός μέρα νύχτα κ τελικά χτες έσκασε το δοντακι μας!!!πολύ χάρηκα!!!αλλά μαρτυρικές μέρες μέχρι να βγουν όλα δεν ξέρω τι μας περιμένει!!!χτες του έδωσα ντεπον κ κοιμήθηκε καλύτερα το βράδυ ο καημενος... αλλά ξύπνημα πάλι από τς 5!!!είμαι η μόνη που ξυπνάει τέτοια ώρα το παιδί της????έχω απελπιστει σερνομαι!!επίσης βρε κορίτσια απο την ώρα που θα σκάσει το δόντι πόσο καιρό θέλει να βγει ολόκληρο???

Άντε καλή αρχή!Κι ο δικός μου ξυπνούσε από νεογέννητο έως περίπου 6 μηνών από τις 5 .Μετά το γύρισε στις 8 περίπου.Κανε λίγο υπομονή,θα αλλάξει.

Καλημέρα!

  • Ευχαριστώ 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Αν έχεις από Σεπτέμβριο πρέπει να τα δώσεις τώρα γιατί έχουν 6 μήνες.Δοκιμασε τα πρώτα ,είναι οριακά.

Άντε καλή αρχή!Κι ο δικός μου ξυπνούσε από νεογέννητο έως περίπου 6 μηνών από τις 5 .Μετά το γύρισε στις 8 περίπου.Κανε λίγο υπομονή,θα αλλάξει.

Καλημέρα!

Το έδωσα σήμερα στη φρουτοκρεμα! Ξέρεις αν υπάρχει περίπτωση να της κάνει κ τώρα αιμα στα κακακια;;; Γιατί μου έκανε όταν θήλαζε κ αυτά είναι από τότε τα γαλατακια 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Thaliamp είπε:

Κορίτσια μου καλημεραα πως είστε???εμείς απίστευτη γκρινια ο μικρός μέρα νύχτα κ τελικά χτες έσκασε το δοντακι μας!!!πολύ χάρηκα!!!αλλά μαρτυρικές μέρες μέχρι να βγουν όλα δεν ξέρω τι μας περιμένει!!!χτες του έδωσα ντεπον κ κοιμήθηκε καλύτερα το βράδυ ο καημενος... αλλά ξύπνημα πάλι από τς 5!!!είμαι η μόνη που ξυπνάει τέτοια ώρα το παιδί της????έχω απελπιστει σερνομαι!!επίσης βρε κορίτσια απο την ώρα που θα σκάσει το δόντι πόσο καιρό θέλει να βγει ολόκληρο???

Εμάς τίποτα ακόμα από δοντάκι! Είναι ανάλογα ποσο θα κάνει δεν είναι σε όλα τα παιδάκια το ίδιο αλλά λογικά τον πολύ τον πόνο τον περάσατε! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Επίσης βρε κορίτσια μου πως ξέρετε ότι φτάνει η φρουτοκρεμα η το φαγητό που τρώει???έφαγε σήμερα 250 φρουτοκρεμα περίπου....δεν έφτιαξα γάλα συμπλήρωμα....χτες που έφτιαξα 150 το ήπιε ομως

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , Thaliamp είπε:

Επίσης βρε κορίτσια μου πως ξέρετε ότι φτάνει η φρουτοκρεμα η το φαγητό που τρώει???έφαγε σήμερα 250 φρουτοκρεμα περίπου....δεν έφτιαξα γάλα συμπλήρωμα....χτες που έφτιαξα 150 το ήπιε ομως

Εγώ της δίνω μέχρι να σταματήσει να ανοίγει το στομα. 250 δε μου έχει φάει ποτε, είναι γύρω στα 100-150 το μεσημεριανό που θέλει κ 150-200 η φρουτοκρεμα, πάντα αφήνει τουλάχιστον 50. Γάλα δεν της δίνω μετά, παρα μόνο όταν γκρινιάζει πολύ να κοιμηθεί το μεσημερι κ έχει περάσει σίγουρα καμία ώρα από το μεσημεριανό. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, LidaK είπε:

Το έδωσα σήμερα στη φρουτοκρεμα! Ξέρεις αν υπάρχει περίπτωση να της κάνει κ τώρα αιμα στα κακακια;;; Γιατί μου έκανε όταν θήλαζε κ αυτά είναι από τότε τα γαλατακια 

Δεν ξέρω γιατί δεν είχαμε ποτέ τέτοιο θέμα.Θα μπορούσε φαντάζομαι αν και με μια φορά μόνο και λίγα μλ.ποσο να την πειράξει.

πρίν από 36 λεπτά , Thaliamp είπε:

Επίσης βρε κορίτσια μου πως ξέρετε ότι φτάνει η φρουτοκρεμα η το φαγητό που τρώει???έφαγε σήμερα 250 φρουτοκρεμα περίπου....δεν έφτιαξα γάλα συμπλήρωμα....χτες που έφτιαξα 150 το ήπιε ομως

Εγώ φτιάχνω 200-250 και όσες φορές το έφαγε ολο έβλεπα ότι τις τελευταίες κουταλιές τις έτρωγε πολύ αργά,δεν πολύ άνοιγε το στόμα.Οποτε ξέρω ότι χορταινε.Έδωσες 150 συμπλήρωμα μετά από 250 κρέμα;Το μωράκι σου είναι ανεπτυγμένο και πιθανόν να χρειάζεται περισσότερο φαγακι.Αν δεν κλάιει όταν τελειώσει η μερίδα άσε καμία ώρα και δες αν θέλει λίγο ακόμη,μην του πέσει πολύ.Δεν είναι και όλες οι μέρες ίδιες.

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια τι κανετε;;; 
εμείς έχουμε θέμα με το μεσημεριανό! Εκεί που της ψιλοαρεσε 2-3 φορές, τώρα τρώει δυο μπουκιές με το ζόρι! Συμπίπτει με την ώρα που νυστάζει για τον μεσημεριανό ύπνο κ δεν το θέλει με τίποτα, την κρατάω χωρις γάλα όσο μπορώ με πολλή γκρίνια ώσπου τελικά κλαίει αρκετά, δίνω γάλα κ κατευθειαν κοιμάται. 
Τα υπόλοιπα τα γεύματα τα δέχεται μια χαρά, φρουτοκρεμα την τρώει όλη κ απογευματινό 3 φορές τη βδομάδα γιαουρτάκι της αρέσει. 
Αλλά κάθε μέρα πετάω το μεσημεριανό, έχω δοκιμάσει όλους τους συνδυασμούς λαχανικών! Της αρέσει μόνο με γλυκοπατάτα αλλά δε θέλω να βάζω κάθε μέρα, όταν βάζω ελάχιστη μόνο για τη γεύση δεν το τρώει :(

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, LidaK είπε:

Γεια σας κορίτσια τι κανετε;;; 
εμείς έχουμε θέμα με το μεσημεριανό! Εκεί που της ψιλοαρεσε 2-3 φορές, τώρα τρώει δυο μπουκιές με το ζόρι! Συμπίπτει με την ώρα που νυστάζει για τον μεσημεριανό ύπνο κ δεν το θέλει με τίποτα, την κρατάω χωρις γάλα όσο μπορώ με πολλή γκρίνια ώσπου τελικά κλαίει αρκετά, δίνω γάλα κ κατευθειαν κοιμάται. 
Τα υπόλοιπα τα γεύματα τα δέχεται μια χαρά, φρουτοκρεμα την τρώει όλη κ απογευματινό 3 φορές τη βδομάδα γιαουρτάκι της αρέσει. 
Αλλά κάθε μέρα πετάω το μεσημεριανό, έχω δοκιμάσει όλους τους συνδυασμούς λαχανικών! Της αρέσει μόνο με γλυκοπατάτα αλλά δε θέλω να βάζω κάθε μέρα, όταν βάζω ελάχιστη μόνο για τη γεύση δεν το τρώει :(

Καλημερα!εμενα τρωει γλυκοπατάτα κολοκυθάκι πατάτα καροτο και μοσχάρι!εγω κάθε μέρα αυτά του βαζω μέχρι να συνηθίσει μην την μπερδευεις είναι κρίμα!μέχρι να συνηθίσουν θέλουν και αυτά τον χρόνο τους!βαλτης αυτά που της αρέσουν γιατι μετα δεν θα θελει να φαει!εδώ γαλα μπορει να αλλάξεις και να μπερδευτεί και να μην τρωει!εγω σιγα σιγα θα του βαζω πράγματα δεν βιάζομαι!κοτοπουλο τον άλλον μηνα!τώρα ξεκινάνε τρώνε!βάλε γλυκοπατάτα και πατάτα κανονική μισή καντο δυο μερες και μετα βαλε και λιγο κολοκυθι άλλες δυο μερες!μέχρι να συνηθίσει!εγω για παράδειγμα αλλάξανε το γαλα που του έπαιρνα και του το αλλάζω με αλλο παρόμοιο και το κανω σιγα σιγα!βαζω τέσσερις μεζούρες από το παλιό μια από το καινούργιο μια εβδομαδα την επομενη θα βάλω δυο από το καινούργιο τρεις από το παλιό!μέχρι να τελειώσουν τα κουτιά που έχω θα έχει συνηθίσει!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Angelina87 είπε:

Καλημερα!εμενα τρωει γλυκοπατάτα κολοκυθάκι πατάτα καροτο και μοσχάρι!εγω κάθε μέρα αυτά του βαζω μέχρι να συνηθίσει μην την μπερδευεις είναι κρίμα!μέχρι να συνηθίσουν θέλουν και αυτά τον χρόνο τους!βαλτης αυτά που της αρέσουν γιατι μετα δεν θα θελει να φαει!εδώ γαλα μπορει να αλλάξεις και να μπερδευτεί και να μην τρωει!εγω σιγα σιγα θα του βαζω πράγματα δεν βιάζομαι!κοτοπουλο τον άλλον μηνα!τώρα ξεκινάνε τρώνε!βάλε γλυκοπατάτα και πατάτα κανονική μισή καντο δυο μερες και μετα βαλε και λιγο κολοκυθι άλλες δυο μερες!μέχρι να συνηθίσει!εγω για παράδειγμα αλλάξανε το γαλα που του έπαιρνα και του το αλλάζω με αλλο παρόμοιο και το κανω σιγα σιγα!βαζω τέσσερις μεζούρες από το παλιό μια από το καινούργιο μια εβδομαδα την επομενη θα βάλω δυο από το καινούργιο τρεις από το παλιό!μέχρι να τελειώσουν τα κουτιά που έχω θα έχει συνηθίσει!

Πω πω δίκιο έχεις! Εγώ το τρελλανα το μωρό.. Έχουμε κάνει εισαγωγή σε κοτόπουλο κ μοσχαρακι κ σχεδόν σε όλα τα λαχανικά! Θα κρατήσω κάτι σταθερό από δω και πέρα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...