Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Neverstop είπε:

      Ευτυχώς το παρακολουθείτε στενά..τζαναμπετικο το μπεμπακι😀 να προσέχεις..😀

      είναι πολύ δραστήριος μου είπαν οι μαίες ! στο nst έκανε 29 κινήσεις σε ούτε 10 λεπτα και μπορεί να το κάνει και συνεχώς!  όποτε όσο να ναι και η συνεχής δραστηριοτητα  μέσα προκαλεί συσπάσεις στη μήτρα ! 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλημέρα παρεούλα!!!

Έβιρι πολύ ωραία η ιδέα σου να φτιάξεις καλτσουνάκια. Όντως κρίμα που δεν με έβαλαν στη συζήτηση κι έλεγαν τόσο ωραία πράγματα για τη μαγειρική της Ανατολής!!!

Ρίκολα μπράβο σας για τα δοντάκια! Ίσως ταλαιπωρήστε επειδή τα βγάζει τώρα μαζεμένα... πάντως κι εμείς αντιμετωπίζουμε δυσκολίες στον ύπνο. Χθες το βράδυ κοιμήθηκε στις 23.00 και ξυπνούσε ανά μία ώρα μέχρι τις 3.30!

Σήμερα σηκώθηκα πρωί πρωί έκανα κάποιες δουλειές στο σπίτι, μαγείρεψα φασολάδα και μετά σφαίρα στα ΚΕΠ και εν συνεχεία στη δουλειά.

Καλημέρα σε όλους και φιλιά πολλά!!!


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Βροχερός ο καιρός και σήμερα αλλά από ότι άκουσα από το απόγευμα φτιάχνει!

Σήμερα τρώμε λίγο σπανακόρυζο που έχει μείνει από την Τρίτη και 4 κομματάκια χτένι που έμεινε από την Κυριακή. Θα συνοδευτούν μάλλον με πατατούλες τηγανιτές.

Πείτε καμία ιδέα τι να μαγειρέψω αύριο που να είναι γρήγορο και να μην είναι κρέας. Αλλά ούτε και όσπριο.

Νινάκι εκέι που μένεις είναι λογικό να θέλεις πάπλωμα! Εδώ εγώ που μένω Πειραιά και σκεπάζομαι με φλις κουβερτούλα.

Smurfita χαίρομαι που αντρούλης σου είναι καλύτερα! ¨Οσο για τους υπαλλήλους του ταμείου, τι να πω... Για κάτι τέτοιες περιπτώσεις είναι σωστότατο το μέτρο της άρσης της μονιμότητας! :rolleyes:

Εβιράκι μου το κοριτσάκι μου μεγάλωσε και μου το αποδυκνείει σιγά σιγά! Απλά, όπως οι περισσότερες μανούλες, έτσι κι εγώ νομίζω οτι είναι μικρούλα ακόμη και ότι δεν θα μεγαλώσει ποτέ!!!

ricola οπλιστείτε με υπομονή γιατί τα δόντια ζορίζουν τονμικρούλη σου και θα είναι ανήσυχος για κάποιες μέρες. Ο παιδίατρος δεν σου επιτρέπει να του δίνεις κάποιο παυσίπονο προκειμένου να ανακουφιστεί λιγάκι και να κοιμάται πιο ήρεμος?


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα!

Πώς πάνε τα κέφια σήμερα?:D Μακάρι να φτιάξει και ο καιρός, από το απόγευμα Αγγελική, μπας και στεγνώσουμε λίγο... να αερίσουμε και κανένα χειμωνιάτικο ρούχο:)

Σκέφτομαι για αρακά με ρύζι σήμερα... να μία ιδέα Αγγελική για αύριο! Προς το παρόν έχω ξεκινήσει να βγάζω και άλλα χειμωνιάτικα και να τα σιδερώνω... το κλασσικό της εποχής!

Το φαγητό χτες έγινε λουκούμι Smurfita! αγχώθηκα λίγο, αλλά τελικά άδικα... έβαλα και ψιλοκομμένο μπέικον μαζί με χυμό πορτοκαλιού για να είμαι πιο σίγουρη. Εσείς αρχίσατε να βγάζετε δοντάκια? ψυχραιμία... όπως και με τους αναίσθητους που συναντάς σε τέτοιες υπηρεσίες που πήγες...βλέπεις εξακολουθούν και υπάρχουν ακόμα γαιδούρια, που δε σέβονται τίποτα...

Εβίρι τα καλτσούνια, από ότι θυμάμαι από την γιαγιά μου στην Κρήτη, είναι δύσκολα... χαράς στο κουράγιο σου! θα τα βάλεις στο μπλόγκ?

Καλή συνέχεια!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Πως μου ειστε;

Ρικολα και Στρουμφιτα υπομονη τωρα με τα δοντακια. Δυστυχως ενοχλουνται τα κακομοιρα. Απ'οτι λενε ο πονος ειναι μεγαλος. Στρουμφιτα επρεπε με το ετσι θελω να μπεις στη συζητηση μηπως και καταλαβαιναν τι εκαναν.

Αγγελικη μπραβο στην κορη σου! Για κατι τετοιες στιγμες καμαρωνουν οι μαναδες που εχουν κοριτσια ("με βοηθαει και με καταλαβαινει οσο μεγαλώνει" εχω ακουσει πολλες να λενε). Οσο γιαυτο που λες για τη μονιμοτητα εγω αυτο που εχω καταλαβει ειναι οτι την πληρωνουν αυτοι που δουλευουν κι οχι αυτοι που τους παιρνει να συμπεριφερονται ετσι- if you know what I mean. Για φαγητο πατατες γιαχνι, χταποδακι ή σουπιες ή καλαμαρακια με ο,τι θελετε. Αυτα μου ηρθαν μανι μανι αλλα δεν ειμαι κι η Εβιρι (χιχιχι).

Νινα πολυ ωραιο το φαγητο που εφτιαξες. Τον αρακα πως τον κανεις με ρυζι; Χρειαζεστε παπλωμα ε; Κι εγω πρεπει να ασχοληθω με τα χειμωνιατικα. Εχω ετοιμασει των παιδιων αλλα με τα δικα μου δεν εχω ασχοληθει κι εχει ψυχρανει αρκετα εδω ο καιρος.

Εβιρι ρεβυθια με κιμα; Θα το δω στο μπλογκ λογικα. Ακουγεται πολυ ενδιαφερον (γιατι εμενα δεν μου πολυαρεσουν τα ρεβυθια).

Τζενακι ουτε εγω εχω καταφερει ακομα να κανω τη συνταγη σου αν και την εχω σημειωσει. Ολο και καποιος θελει κατι διαφορετικο και μου αλλαζει το προγραμμα.

Ευχαριστω για τις ευχες σας. Η μικρη ειναι πολυ καλύτερα (πριν απο λιγο που μιλησα μαζι της ετρωγε λουκουμα) αλλα ο μικρος ειναι ετσι κι ετσι κι η γιαγια επισης. Χτες φαγαμε σουπα τελικα και για σημερα ολο και κατι εχει περισσεψει να βολευτουμε εκτος κι αν η γιαγια αλλαξε γνωμη και βρω τιποτα αλλο για φαγητο.

Φιλια σε ολη την παρεα.


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια τι κανετε?

Ρικολακι μου καταρχην υπομονη κ σιδερενια τα δοντακια σας!! Αντε με την πρωτη ευκαιρια να φτιαξεις χαλβαδακι σιμιγδαλενιο για το δοντι, ετσι δεν ελενε? Αν τον ζοριζουν τα δοντια ειναι λογικο που εχει ανησυχια ..υπομονη υπομονη κ υπομονη δεν μποριες να κανεις κ κατι αλλο.

Νινακι φερνω την εικονα με το φαγητο σου στο μυαλο μου ενα ταψι γέματο χρωματα κ γευσεις! Πρεπει να εγινε λουκουμι! Κ εγω κατεβασα κουβερτα χτες κρυωνα.

Αγγελικη μου εγω για αυριο λεω να γυιαξω μια απλη κ ταπεινη μακαροναδα με κοκκινη σαλτσα.

Εβιρακι πρωτη φορα ακουω για ρεβυθια με κιμα.Ειλικρινα πολυ ενδιαφερον.Γινεται κ πιο ευκολο να το φανε οι μυστηριοι !! Γεια στα χερια σου κ για τα καλιτσουνακια!

Σμουρφιτακι το χτενι γινεται παααρα πολυ μαλακο στο φουρνο , να φανταστεις δεν θες ουτε μαχαιρι να το κοψεις κυριολεκτικα λειωνει ( βοηθαει κ η μπυρα).Εγω το εχω δοκιμασει κ βραστο σε σουπ και ηταν μουρλια.

Οντως ο κοσμος τρελαθηκε κ ειναι ολο νευρα, ευκαιρια ψαχνουν να τσακωθουν.Πηρα μια γευση σημερα απο ενα δυωρο που εφαγα στο ΙΚΑ πριν ερθω γραφειο.Δυστυχως για ενα μεγαλο διαστημα πρεπει να πηγαινω καθε μηνα ... Συμφωνω με την Αγγελικη για τα περι μονιμοτητας.Ευκαιρια ειναι για μερικους ασυνειδητους να παρουν την θεση που τους αξιζει.βεβαια ειναι στον ανθρωπο γιαι υπαρχουν κ αλλοι που δουλευουν πολυ κ τους αξιζει η θεση, αλλα ενα μεγαλο ποσοστο εχει αυτη την αναισθησια να το πω , γραψιμο να το πω δεν ξερω.

Ιωαννακι που εξαφανιστηκες ολα καλα?

Φωτεινη τι νεα απο τα μικρα κ την γιαγια? Ειναι λιγο καλυτερα?

Εμεις σημερα τρωμε μπιφτεκια με πατατες κ οπως εγραψα κ πριν για αυριο λεω να κανω μακαρονια με σαλτσα.

Εβιρακι μου προσπαθω οσο μπορω να φτιαχνω για τα την οικογενεια μου φαγητα με καλα υλικα ωστε να ξερω τι τρωνε.Φοβαμαι πολυ τα συντηρητικα κ επειδη κ εγω απο μικρη παιρνω ευκολα κιλα δεν θελω να τρωνε σαβουρες κ να φουσκωσουν.

Χτες ιδρωσα στο γυμνατησριο πολυ κ μετα πρεπει να την αρπαξα γυρνωντας σπιτι,βγηκα κ εξω στο μπαλκονι χωρις να εχω αλλαξει πρωτα κ σκουπισα κ σημερα αισθανομαι καπως στα πνευμονια ενα καψιμο ενα βρασιμο πφφφ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα και από μένα!

Καλημέρα Νινάκι!

Σκέφτομαι για αρακά με ρύζι σήμερα... να μία ιδέα Αγγελική για αύριο!

Τον αρακά τον σκέφτηκα κι εγώ, για να είμαι ειλικρινής! Απλά έλεγα μήπως έφτιαχνα κάτι διαφορετικό.

Προς το παρόν έχω ξεκινήσει να βγάζω και άλλα χειμωνιάτικα και να τα σιδερώνω... το κλασσικό της εποχής!

Γιατί τα σιδερώνεις Νινάκι? Γιατί τα δικά μου μιά χαρά βγαίνουν από τις θήκες.

Καλημέρα! Πως μου ειστε;

Γειά σου Φωτεινούλα!

Αγγελικη μπραβο στην κορη σου! Για κατι τετοιες στιγμες καμαρωνουν οι μαναδες που εχουν κοριτσια ("με βοηθαει και με καταλαβαινει οσο μεγαλώνει" εχω ακουσει πολλες να λενε). Οσο γιαυτο που λες για τη μονιμοτητα εγω αυτο που εχω καταλαβει ειναι οτι την πληρωνουν αυτοι που δουλευουν κι οχι αυτοι που τους παιρνει να συμπεριφερονται ετσι- if you know what I mean.

Καταλαβαίνω Φωτεινή! Όσον αφορά την κόρη μου επειδή περνάει εφηβεία η αλληλοκατανόηση δεν είναι πάντα! Είμαι λιγάκι κόκκινο πανί γι΄αυτήν! Αλλά όταν είναι στις καλές της όλα είναι οκ!

Για φαγητο πατατες γιαχνι, χταποδακι ή σουπιες ή καλαμαρακια με ο,τι θελετε. Αυτα μου ηρθαν μανι μανι αλλα δεν ειμαι κι η Εβιρι (χιχιχι).

Καλαμαράκια γιαχνί ε? Πολύ καλή ιδέα! Και μάλιστα θα τα φτιάξω με κριθαράκι!

Εβιρι ρεβυθια με κιμα; Θα το δω στο μπλογκ λογικα. Ακουγεται πολυ ενδιαφερον (γιατι εμενα δεν μου πολυαρεσουν τα ρεβυθια).

Εμένα πάλι δεν μου αρέσουν καθόλου αλλά είναι μία πολύ καλή παραλλαγή για να φάνε τα παιδιά μου!

Φιλια σε ολη την παρεα.

καλημερα κοριτσια τι κανετε?

Γειά σου Τζενάκι!

Αγγελικη μου εγω για αυριο λεω να γυιαξω μια απλη κ ταπεινη μακαροναδα με κοκκινη σαλτσα.

Ήταν στις υποψηφιότητες κι αυτή αλλά μάλλον θα φτιάξω τα καλαμαράκια.

Συμφωνω με την Αγγελικη για τα περι μονιμοτητας.Ευκαιρια ειναι για μερικους ασυνειδητους να παρουν την θεση που τους αξιζει.βεβαια ειναι στον ανθρωπο γιαι υπαρχουν κ αλλοι που δουλευουν πολυ κ τους αξιζει η θεση, αλλα ενα μεγαλο ποσοστο εχει αυτη την αναισθησια να το πω , γραψιμο να το πω δεν ξερω.

Γνωρίζω πολύ καλά αυτήν την νοοτροπία μιάς και ο μπαμπάς μου αποτελούσε εξαίρεση δημοσίου υπαλλήλου που δούλευε! Και οι συνάδελφοί του τον έβριζαν γιατί τους χαλαγε την πιάτσα, όπως πολύ χαρακτηριστικά έλεγαν!!!!

Χτες ιδρωσα στο γυμνατησριο πολυ κ μετα πρεπει να την αρπαξα γυρνωντας σπιτι,βγηκα κ εξω στο μπαλκονι χωρις να εχω αλλαξει πρωτα κ σκουπισα κ σημερα αισθανομαι καπως στα πνευμονια ενα καψιμο ενα βρασιμο πφφφ

Ελπίζω να μείνει εκεί βρε κορίτσι! Θέλει προσοχή αυτός ο καιρός!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Να ΄μαι και βραδυνή:P

Αγγελική τα σιδερώνω γιατί τα διπλώνω για να μπουν σε πλαστικά κουτιά, που τα φυλάω και όσο να ΄ναι, έχουν τσακίσεις... εσύ τα βάζεις σε θήκες κρεμαστά?

ggeny πρόσεχε πολύ όταν βγαίνεις από το γυμναστήριο... μπορείς να ζεσταίνεσαι, αλλά να ντύνεσαι καλά μέχρι να αλλάξεις!

Φωτεινή μαγειρεύω ξεχωριστά τον αρακά κοκκινιστό και σε άλλη κατσαρόλα το ρύζι λευκό.

Καλή σας νύχτα:P

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια στην μαγειροπαρέα!

Με ήλιο ξεκίνησε η μέρα κι ελπίζω να συνεχίσει έτσι!

Σήμερα τελικά θα φάμε καλαμαράκια με κριθαράκι τα οποία βγήκαν πολύ νόστιμα από το λίγο που δοκίμασα χτες! Και μάλλον θα μεινει και γι΄αύριο!

Νινάκι σε κρεμάστρες βάζω πουκάμισα, μπουφάν, παντελόνια και κάποιες μπλούζες δικές μου που δεν διπλώνονται εύκολα ή που τσαλακώνονται εύκολα. ¨Ολα τα άλλα τα βάζω μέσα στις θήκες πολύ προσεχτικά διπλωμένα και βγαίνουν μία χαρά!

Πολλά φιλιά σε όλη την παρεούλα μας!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα !!!

Κ εγω σαν την Αγγελικη σε θηκες τα φυλλαω.Ειναι μερικες θηκες που ειναι σκληρες σαν κουτια κ εκει δεν τσαλακωνονται τα ρουχα.Αν τα βαλεις ομως σε μαλακες θηκες κ τα πιεσεις να τα ανεβασεις ψηλα στην ντουλαπα τσαλακωνονται.

Ωραιοταατα τα καλαμαρακια Αγγελικη!

Νινακι καιρο εχω να κανω αρακα κ ξεχασα το ΣΚ να παρω απο την μαμα μου.

Εμεις σημερα απλη μακαροναδα με κιμα τρωμε. Χτες το βραδυ εφτιαξα για τους μεγαλους χαμπουργκερ με τα τα μπιφτεκια που περισεψαν απο το μεσημερι κ ετσι δεν πηγαν χαμενα.Βρηκα στο ΣΜ ολοφρεσκα στρογγυλα ψωμακια αφρος , τα ειχαν δυο δυο τυλιγμενα μια χαρα.

Σκεφτομαι να δοκιμασω να τους φτιαξω σαντουιτσακια με ομελετα μεσα για να τρωει κ αυγο ο μικρος.Λετε να ειναι ωραια?Τι αλλο να βαλω μεσα στο σαντουιτς εκτος απο την ομελετα;τυρακι,γαλοπουλα;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες:P

Τελικά χτες έκανα μακαρονάδα με κυμά και σήμερα θα κάνω τον αρακά με ρύζι... σας γέλασα χτες! περίσσεψε αρκετός κυμάς, οπότε θα τον κάνω ένα μίνι παστίτσιο την Κυριακή... λέτε να τον βάλω κατάψυξη μέχρι τότε ή απλά στην συντήρηση?

Μόλις σταμάτησα για καφέ, περιμένοντας να ανέβει το ζυμάρι για να κάνω πίτες για σουβλάκι, από της Εβίρι το μπλογκ... μόνο που δεν βλέπω να ανεβαίνει και πολύ.... ίσως επειδή ξέχασα να σκεπάσω την λεκάνη? και ψήνω μία πάστα φλώρα με μαρμελάδα σύκο, που μου έδωσε η πεθερά μου.

Αγγελική και εγώ τα διπλώνω προσεκτικά, αλλά είναι μπλούζες του συζύγου, που κάνουν τσάκιση και χρειάζονται σίδερο... όσο αφορά πουκάμισα, ζακέτες και καλά ρούχα, τα κρέμαω στις θήκες, που λέτε με την Τζένη.

Τζένη εξίσου ωραία ψωμάκια για χάμπουργκερ είναι και η μαργαρίτα, όπου ξεχωρίζεις τα ψωμάκια... είναι και πιο φρέσκο.... νομίζω ότι τυράκι και όποιο αλλαντικό προτιμάτε, είναι ότι πρέπει για συμπλήρωμα της ομελέτας.

Να σας ρωτήσω κάτι: εσάς μυρίζει το σιφώνι του νεροχύτη σας, όταν βάζετε πλυντήριο ρούχων? επειδή το έχω στην κουζίνα, όποτε βάζω πλυντήριο, στο ξέβγαλμα, μου έρχεται απαίσια μυρωδιά από τον νεροχύτη.

Καλή συνέχεια σε όλους!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!

Ήρεμη μερα σημερα και φωτεινη. Τι ωραια!

Νινα μου αυτο που κανεις ειναι η δουλεια που βαριεμαι αφανταστα. Τα πλενεις, τα σιδερωνεις και τα φυλας και μετα άντε παλι οταν τα βγαζεις σιδερωμα, φρεσκαρισμα. Στη δικη μου περιπτωση βαλε και την απογητευση οτι δεν μου κανουν πιο παλια ρουχα.... Ευχαριστω για τη διευκρινηση περι αρακα. Κι εγω εχω αρκετο καιρο να κανω αλλα δεν τον πολυθελουν οι υπόλοιποι.

Αγγελικη χαιρομαι παρα πολυ που σου ταιριαξε αυτο που προτεινα. Ειδες καλο που κανει η παρεα σας; Αρχιζω και ξεμπλοκαρω. Οσο για την εφηβεια θα περασει και θα ερθει η κατανοηση. Που να δεις και την εφηβεια του αγοριου. Απ'οτι λενε και κει ειναι ζορικα.

Τζενη τα σπιτικα χαμπουργκερ ειναι τα καλύτερα. Αν η ομελετα ειναι σκετη μπορει να βαλεις τυρακι ή αλλαντικο. Αν την εχεις με διαφορα μεσα απλά θα εβαζα καποιο dressing, σως δεν ξερω ακριβως πως λεγονται για να μην ειναι τοσο στεγνο το αποτελεσμα στο στομα. Πως εισαι με το κρυωματακι; Να προσεχεις μετα το γυμναστηριο γιατι ειναι πολυ ευκολο να την αρπαξεις.

Τα πιτσιρικια μου ειναι πολύ καλύτερα. Τη γιαγια δεν ακουω πολυ καλά κι αρχισαν να με ζωνουν τα φιδια. Εχω αρχιζει το μπουρου μπουρου για να την πεισω να επισκεφθει γιατρο. Για να δουμε τι θα δουμε. Αν επαληθευτουν οι φοβοι μου παντως θα εχουν αρχισει νωρις τα οργανα.

Φιλια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες:P

Καλημέρα Νίνάκι!

Τελικά χτες έκανα μακαρονάδα με κυμά και σήμερα θα κάνω τον αρακά με ρύζι... σας γέλασα χτες! περίσσεψε αρκετός κυμάς, οπότε θα τον κάνω ένα μίνι παστίτσιο την Κυριακή... λέτε να τον βάλω κατάψυξη μέχρι τότε ή απλά στην συντήρηση?

Αν φάτε το παστίτσιο μία κι έξω τότε μπορείς να τον βάλεις στην κατάψυξη. Αλλά αν μείνει και για δεύτερη μέρα καλό είναι να μην έχει περάσει την διαδικασία της απόψυξης. Αυτό νομίζω αλλά δες τι θα σου πουν και τα άλλα κορίτσια.

Μόλις σταμάτησα για καφέ, περιμένοντας να ανέβει το ζυμάρι για να κάνω πίτες για σουβλάκι, από της Εβίρι το μπλογκ... μόνο που δεν βλέπω να ανεβαίνει και πολύ.... ίσως επειδή ξέχασα να σκεπάσω την λεκάνη? και ψήνω μία πάστα φλώρα με μαρμελάδα σύκο, που μου έδωσε η πεθερά μου.

Αυτά είναι! Σπιτικές πιτούλες για σουβλάκι! Όσο για την πάστα φλώρα σας έχω πει ότι ο άντρας μου την φτιάχνει τέλεια? Τελευταία φορά την είχε φτιάξει με μερέντα αντί μαρμελάδα.

Να σας ρωτήσω κάτι: εσάς μυρίζει το σιφώνι του νεροχύτη σας, όταν βάζετε πλυντήριο ρούχων? επειδή το έχω στην κουζίνα, όποτε βάζω πλυντήριο, στο ξέβγαλμα, μου έρχεται απαίσια μυρωδιά από τον νεροχύτη.

Δεν μπορώ να σου απαντήσω σε αυτό γιατί εγώ το πλυντήριο το έχω στο μπάνιο.

Καλή συνέχεια σε όλους!

Καλημέρα!

Ήρεμη μερα σημερα και φωτεινη. Τι ωραια!

Έτσι ξεκίνησε κι εδώ αλλά τώρα βλέπω κάτι σύννεφα στο βάθος...:rolleyes:

Αγγελικη χαιρομαι παρα πολυ που σου ταιριαξε αυτο που προτεινα. Ειδες καλο που κανει η παρεα σας; Αρχιζω και ξεμπλοκαρω. Οσο για την εφηβεια θα περασει και θα ερθει η κατανοηση. Που να δεις και την εφηβεια του αγοριου. Απ'οτι λενε και κει ειναι ζορικα.

Ωχ και πάλι ωχ!!!!

Τα πιτσιρικια μου ειναι πολύ καλύτερα. Τη γιαγια δεν ακουω πολυ καλά κι αρχισαν να με ζωνουν τα φιδια. Εχω αρχιζει το μπουρου μπουρου για να την πεισω να επισκεφθει γιατρο. Για να δουμε τι θα δουμε. Αν επαληθευτουν οι φοβοι μου παντως θα εχουν αρχισει νωρις τα οργανα.

Φωτεινή μου να την πάρεις σηκωτή και να την πας μήπως προλάβετε τα χειρότερα! Δεν είναι να τρέχεις τώρα που είσαι μόνη με τα παιδιά στο νησι!

Φιλια

Φιλάκια!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Νινακι μας αναστατωσες ολες με την παστα φλωρα!!! Εγω λεω να τον αφησεις στην συντηρηση, μεχρι την Κυριακη δεν θα παθει τιποτα.

Αγγελικη να μας δωσει ο αντρας σου την συνταγη!!

Φωτεινη μου παρτην σηκωτη που λενε !!! Μεγαλη γυναικα ειναι δεν παιζουμε τωρα με τετοια πραγματα ειδικα στην περιπτωση της που εχει κ θεματα υγειας.

Εγω ελεγα πως συνηλθα αλλα τωρα εχω ακομα αυτο το καψιμο ...Ο μικρος εχει μυξα σημερα κ λιγο μπουκωμα.θα παμε κ για αλλο λογο ΩΡΛ το απογευμα οποτε κατι θα του δωσει νομιζω.

Νινακι για τα ρουχα που λες η διπλανη μου επειδη δεν εχει χωρο κλπ οταν ειναι να μαζεψει ρουχα τα πλενει ολα κ τα αποθηκευει ασιδερωτα.Μετα οταν ειναι να τα βγαλει τα σιδερωνει κ τα βαζει επιτοπου φρεσκοσιδερωμενα στην ντουλαπα.Αλλα δεν ξερω ποσο ευκολα σιδερωνονται αν μεινεουν καιρο, μηπως σκληρηνουν η λεω βλακειες? Αλλα κ αυτο να γινει με λιγο νερακι αμα τα ψεκασεις μια χαρα θα ειναι .

Ωραι ιδεα για την μαργαριτα !! Ευχαριστω !! Κ τα ψωμακια μπριος επισης.Θα παω απο Δευτερα στον Στεργιου να προμηθευτω να αλλαζουμε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...