Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

πρίν από 29 λεπτά , kido είπε:

Την κάνεις 12-13η μέρα; Τι προετοιμασία χρειάζεται; Λέτε να έχω κάνει βλακεία τόσο καιρό που το αναβάλλω; Δεν με νοιάζει ούτε ο πόνος ούτε η τιμή, έχω ενδοιασμούς που είναι κάτι παρεμβατικό... Αν την κάνω ενώ δεν έχει πρόβλημα εκεί η περιοχή; Το σκιαγραφικό που σου βάζουν είναι αθώο; Αυτό με κάνει να περιμένω. Αλλά κουράστηκα η αλήθεια είναι και έχω πει ως Σεπτέμβρη το μάξιμουμ τελευταία προθεσμία. Δώρο θα μου την κάνω στα γεννέθλιά μου καθότι παρθένος.

Συνονόματη, ξεκίνησα ήδη από χθες βράδυ :wub: ερωτικά θα το πάω ως Δευτέρα!!! Κι εσύ το ίδιο ε;;; Πάμε πακέτο στις επαφές και σε θέλω μαζί και στην αναμονή!!!

Μαζί πάμε πακετάκι και εύχομαι με φιόγκο στο τέλος να γίνει δωράκι! Πάντως είμαστε συγχρονισμένες σε όλα, είχα εχθές βράδυ και γενικά ξεκίνησα από νωρις και όσο παειιιι...:wub: Μαζί στην αναμονή και σύντομα στην καθυστέρηση..!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

@kido kai @Beboula25 μα καλά πως με φτάνετε στις επαφές?χαχαχαχαχαχα...έχω λίγο μεγάλο κύκλο γι αυτό,εγώ άλλη μια αύριο επαφή θα έχω κ μετά αναμένουμε...οπότε όταν έρθω τον Ιούλιο θα ξανά προσπαθήσω,αν δεν έχει κάτσει κάτι..άντε κάτι μου λέει πως  αν όχι όλες μαζί να θα  μείνουμε έγκυες ή θα είμαστε κοντά...

3 ώρες πρίν, kido είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, πήγα στον ενδοκρινολόγο με πολύ άγχος αλλά μου είπε ότι οι τιμές μου είναι άριστες και να μην ανησυχώ για την fsh που είναι 9,5 γιατί πάει συνδυαστικά με την Ε2 που είναι καλή (33) οπότε δεν δείχνει τίποτα. Μόνο αν ανέβει πολύ πάνω φοβόμαστε γιατί δείχνει ότι μπαίνεις σε εμμηνόπαυση. Για εκείνον είναι θέμα χρόνου να μείνω! Συνεχίζω κανονικά τη βιταμίνη d παρόλο που την πήγα 32 και το φυλλικό. Και το t4 εννοείται. Επίσης μου συνέστησε να κάνω έναν υπέρυχο στο γυναικολόγο κι εκείνος θα εκτιμήσει την εικόνα του πως είναι οι οωθήκες μου κι αν κάνω πολλά ωάρια. Θα πάω το Σεπτέμβρη που αν δεν έχω μείνει έγκυος εχω αποφασίσει να προγραμματίσω να κάνω και σαλπιγγογραφία (η πρώτη μου). Για τα inofert μου είπε ότι βοηθούν στην παραγωγή καλύτερων ωαρίων αλλά συνήθως τα δίνουν σε πολυκυστικές, που εγώ δεν έχω, αλλά αν συμφωνεί ο γυναικολόγος μου με βάση και τον υπέρηχο τότε μπορώ να τα πάρω. Προς το παρόν λέω να μην τα ξεκινήσω, αλλά να αφήσω λίγο χαλαρό τον εαυτό μου για το καλοκαίρι, να δούμε πως πάει και από φθινόπωρο να πάμε στα επόμενα βήματα, αν δεν έχει μεσολαβήσει τίποτα! Αυτά!  

τέλεια...οπότε μια χαρά όλα!!!Ναι για τα ινοφερτ εγώ έχω ήπιες πολυκυστικες γι'αυτό κ τα παίρνω αν είχα σταθερό κύκλο 28 ημερών δεν θα μου τα έδιναν.τώρα για την σαλπιγγογραφια σ είπα κ πιο πάνω..πάντως εγώ δεν είχα θέμα με το φάρμακο...κ έμεινα τον ίδιο μήνα έγκυος...κ το μωρό μια χαρά ήταν..ευτυχώς.από λεφτά εγώ έτυχε κ βρήκα στο Δημόσιο κ από ημέρες εγώ την έκανα 8η με 9η μέχρι 11η νομίζω είναι..οπότε δεν πλήρωσα τπτ.

  • Ευχαριστώ 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

@Luckystars πολυ ενδιαφέρουσα η ιστορία που είπες. Απίστευτη. Ειναι πραγματικά εκπληκτικό πως τα παιδια οτι και να κανουμε θα έρθουν οταν θέλουν αυτα και ο Θεος. Κι εγω απο τον εαυτό μου αυτο είδα. Οταν ήταν ολα τα τελεια και είχα ελέγξει τα παντα μου πήρε 5 μήνες να μείνω και μετα απέβαλλα. Κι οταν δεν επρεπε να μείνω γιατι ήμουν μετα απο απόξεση, έπαιρνα πολλές αντιβιωσεις και αλλα φάρμακα, εκανα γυμναστική σαν τρελή με βαρη και προσπαθούσα να ΜΗΝ μείνω έγκυος μου ήρθε χωρις να καταλάβω πως εγινε. Και ως τώρα που ειμαι 18 εβδομαδων φαίνεται να πηγαίνει καλα. Μονο προσευχομαι κι ελπιζω. Αυτο κανω καθημερινά! 

Εγω κορίτσια σας στέλνω χαιρετίσματα απο την ομορφη Μονεμβάσια. Πηρα δυο μέρες άδεια και κανω διακοπές. 

@palmoira αναμένουμε μαζι σου! 

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, *ζουζουνα*!!! είπε:

@kido kai @Beboula25 μα καλά πως με φτάνετε στις επαφές?χαχαχαχαχαχα...έχω λίγο μεγάλο κύκλο γι αυτό,εγώ άλλη μια αύριο επαφή θα έχω κ μετά αναμένουμε...οπότε όταν έρθω τον Ιούλιο θα ξανά προσπαθήσω,αν δεν έχει κάτσει κάτι..άντε κάτι μου λέει πως  αν όχι όλες μαζί να θα  μείνουμε έγκυες ή θα είμαστε κοντά...

τέλεια...οπότε μια χαρά όλα!!!Ναι για τα ινοφερτ εγώ έχω ήπιες πολυκυστικες γι'αυτό κ τα παίρνω αν είχα σταθερό κύκλο 28 ημερών δεν θα μου τα έδιναν.τώρα για την σαλπιγγογραφια σ είπα κ πιο πάνω..πάντως εγώ δεν είχα θέμα με το φάρμακο...κ έμεινα τον ίδιο μήνα έγκυος...κ το μωρό μια χαρά ήταν..ευτυχώς.από λεφτά εγώ έτυχε κ βρήκα στο Δημόσιο κ από ημέρες εγώ την έκανα 8η με 9η μέχρι 11η νομίζω είναι..οπότε δεν πλήρωσα τπτ.

Σε φτάσαμε ε; Δίνουμε πόνο τι να κάνουμε!!! Εγώ είχα και σήμερα κορίτσια, ελπίζοντας να το πάμε έτσι και το ΣΚ θα έχουμε κάνει για πρώτη φορά 4 μερες συνεχόμενα! Αν αντέξουμε και Δευτέρα μιλάμε ότι πάμε για το απόλυτο σερί χαχα!!! Τυχερό να είναι και να πετύχουμε το timing! Οωρρηξια μαλλον Δευτέρα υπολογίζω,αλλά δεν θέλω να κάνω τεστ! Καλό βράδυ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

@Luckystars πολυ ενδιαφέρουσα η ιστορία που είπες. Απίστευτη. Ειναι πραγματικά εκπληκτικό πως τα παιδια οτι και να κανουμε θα έρθουν οταν θέλουν αυτα και ο Θεος. Κι εγω απο τον εαυτό μου αυτο είδα. Οταν ήταν ολα τα τελεια και είχα ελέγξει τα παντα μου πήρε 5 μήνες να μείνω και μετα απέβαλλα. Κι οταν δεν επρεπε να μείνω γιατι ήμουν μετα απο απόξεση, έπαιρνα πολλές αντιβιωσεις και αλλα φάρμακα, εκανα γυμναστική σαν τρελή με βαρη και προσπαθούσα να ΜΗΝ μείνω έγκυος μου ήρθε χωρις να καταλάβω πως εγινε. Και ως τώρα που ειμαι 18 εβδομαδων φαίνεται να πηγαίνει καλα. Μονο προσευχομαι κι ελπιζω. Αυτο κανω καθημερινά! 

Εγω κορίτσια σας στέλνω χαιρετίσματα απο την ομορφη Μονεμβάσια. Πηρα δυο μέρες άδεια και κανω διακοπές. 

@palmoira αναμένουμε μαζι σου! 

Ακριβώς αυτό που λες @P.L.L.,όταν είναι να γίνει θα γινει!Το.είδες και από την δική σου πλευρά....Σε εμάς και τις 3 που έμεινα έγκυος ήταν υπό αντίξοες συνθήκες και στις ιδανικες καταστάσεις δεν......Απλά σε όσα κορίτσια προσπαθούμε με εξωσωματική προσπαθούμε να δημιουργήσουμε "ιδανικές" συνθήκες,στην διέγερση ,στην αναμονή για χοριακή,σε κάθε στιγμή και πράξη μας γιατί καθαρά ψυχολογικά και ανθρώπινα αυτές οι εγκυμοσύνες πραγματοποιούνται μετά από πολύ-πολύ ιδιαίτερες καταστάσεις....

Όλα μια χαρά θα πάνε,για πότε θα περάσει ο καιρός,ούτε θα το καταλάβεις κορίτσι μου!!!!Θυμασαι Όταν μας το ανακοινώνες που ειχες πάρει μια αγωγή που αγχωνομασταν όλες μαζί???θυμαμαι σωστά???

Πότε έχεις με το καλό υπέρηχο?

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 30 λεπτά , Luckystars είπε:

Ακριβώς αυτό που λες @P.L.L.,όταν είναι να γίνει θα γινει!Το.είδες και από την δική σου πλευρά....Σε εμάς και τις 3 που έμεινα έγκυος ήταν υπό αντίξοες συνθήκες και στις ιδανικες καταστάσεις δεν......Απλά σε όσα κορίτσια προσπαθούμε με εξωσωματική προσπαθούμε να δημιουργήσουμε "ιδανικές" συνθήκες,στην διέγερση ,στην αναμονή για χοριακή,σε κάθε στιγμή και πράξη μας γιατί καθαρά ψυχολογικά και ανθρώπινα αυτές οι εγκυμοσύνες πραγματοποιούνται μετά από πολύ-πολύ ιδιαίτερες καταστάσεις....

Όλα μια χαρά θα πάνε,για πότε θα περάσει ο καιρός,ούτε θα το καταλάβεις κορίτσι μου!!!!Θυμασαι Όταν μας το ανακοινώνες που ειχες πάρει μια αγωγή που αγχωνομασταν όλες μαζί???θυμαμαι σωστά???

Πότε έχεις με το καλό υπέρηχο?

@Luckystars μου με συγκινεις που το θυμάσαι αυτο! Όλες μαζι νοιαζόμαστε για όλες γιατι καταλαβαινόμαστε. Εδω ειμαστε και τα λέμε τώρα κι εδω θα ειμαστε να συζητάμε και τη δίκη σου εγκυμοσυνη! 

Εγω τη Δευτέρα το βράδυ εχω ραντεβού κι ελπιζω ολα να πανε καλα! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , P.L.L. είπε:

@Luckystars μου με συγκινεις που το θυμάσαι αυτο! Όλες μαζι νοιαζόμαστε για όλες γιατι καταλαβαινόμαστε. Εδω ειμαστε και τα λέμε τώρα κι εδω θα ειμαστε να συζητάμε και τη δίκη σου εγκυμοσυνη! 

Εγω τη Δευτέρα το βράδυ εχω ραντεβού κι ελπιζω ολα να πανε καλα! 

Όλα καλα θα πάνε.ειναι ενα θαύμα αυτό το παιδάκι από την αρχή.οι περισσότερες θυμόμαστε την ανακοίνωση σου.που έψαχνες και Εκκλησία να ανάψεις κεράκι.θυμασαι?και αυτή στο φαρμακείο ακόμα δεν την ξεπέρασα την ξινή.Το θαυματακι σου θα είναι σούπερ!!!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , P.L.L. είπε:

@Luckystars μου με συγκινεις που το θυμάσαι αυτο! Όλες μαζι νοιαζόμαστε για όλες γιατι καταλαβαινόμαστε. Εδω ειμαστε και τα λέμε τώρα κι εδω θα ειμαστε να συζητάμε και τη δίκη σου εγκυμοσυνη! 

Εγω τη Δευτέρα το βράδυ εχω ραντεβού κι ελπιζω ολα να πανε καλα! 

@P.L.L. μου ,φυσικά και το θυμάμαι!Ξεχνιέται η αγωνία τότε???Ξεχνιεται η φαρμακοποιος?????:PΌλα όμως πήγαν και θα συνεχισουν υπέροχα!Με το καλό ο υπέρηχος κορίτσι μου!

Εσύ τώρα συγκινεις εμένα γλυκιά μου.....Σε ευχαριστώ από καρδιάς,μου δίνεις δυναμη!!!υπέροχη η ευχουλα σου!!!:wub:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, kido είπε:

Σε φτάσαμε ε; Δίνουμε πόνο τι να κάνουμε!!! Εγώ είχα και σήμερα κορίτσια, ελπίζοντας να το πάμε έτσι και το ΣΚ θα έχουμε κάνει για πρώτη φορά 4 μερες συνεχόμενα! Αν αντέξουμε και Δευτέρα μιλάμε ότι πάμε για το απόλυτο σερί χαχα!!! Τυχερό να είναι και να πετύχουμε το timing! Οωρρηξια μαλλον Δευτέρα υπολογίζω,αλλά δεν θέλω να κάνω τεστ! Καλό βράδυ!

Κικακι μου μπράβο αν μπορείς πήγαινε το σερί μέχρι και την Τριτη  να είσαι παντελώς καλυμμένη..Αν δεν θέλεις μην κανεις τεστακι άστο στην τύχη και στο σασπένς :wub: Καλό βράδυ!

6 ώρες πρίν, *ζουζουνα*!!! είπε:

@kido kai @Beboula25 μα καλά πως με φτάνετε στις επαφές?χαχαχαχαχαχα...έχω λίγο μεγάλο κύκλο γι αυτό,εγώ άλλη μια αύριο επαφή θα έχω κ μετά αναμένουμε...οπότε όταν έρθω τον Ιούλιο θα ξανά προσπαθήσω,αν δεν έχει κάτσει κάτι..άντε κάτι μου λέει πως  αν όχι όλες μαζί να θα  μείνουμε έγκυες ή θα είμαστε κοντά...

τέλεια...οπότε μια χαρά όλα!!!Ναι για τα ινοφερτ εγώ έχω ήπιες πολυκυστικες γι'αυτό κ τα παίρνω αν είχα σταθερό κύκλο 28 ημερών δεν θα μου τα έδιναν.τώρα για την σαλπιγγογραφια σ είπα κ πιο πάνω..πάντως εγώ δεν είχα θέμα με το φάρμακο...κ έμεινα τον ίδιο μήνα έγκυος...κ το μωρό μια χαρά ήταν..ευτυχώς.από λεφτά εγώ έτυχε κ βρήκα στο Δημόσιο κ από ημέρες εγώ την έκανα 8η με 9η μέχρι 11η νομίζω είναι..οπότε δεν πλήρωσα τπτ.

Μακάρι ζουζουνα να φέρουμε τα ευχάριστα ολες μαζί! Ξεκουράσου τώρα όσο μπορείς να το ευχαριστηθεις με τα παιδάκια σου!!  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, kido είπε:

Σε φτάσαμε ε; Δίνουμε πόνο τι να κάνουμε!!! Εγώ είχα και σήμερα κορίτσια, ελπίζοντας να το πάμε έτσι και το ΣΚ θα έχουμε κάνει για πρώτη φορά 4 μερες συνεχόμενα! Αν αντέξουμε και Δευτέρα μιλάμε ότι πάμε για το απόλυτο σερί χαχα!!! Τυχερό να είναι και να πετύχουμε το timing! Οωρρηξια μαλλον Δευτέρα υπολογίζω,αλλά δεν θέλω να κάνω τεστ! Καλό βράδυ!

χαχαχαχα..Ναι..εμένα έχει αρχίσει κ ανεβαίνει η θερμοκρασία μου οπότε έχω κάνει σίγουρα..από προχθές μέχρι κ εχθές..κάπου εκεί το υπολογίζω..οπότε μια χαρά...καλή επιτυχία κορίτσια μου!!

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κοριτσια μου! Εγώ πέρασα ένα βράδυ κοιτώντας το ρολόι για να φτάσει η ώρα 8 να μιλήσω με το κέντρο. Είχα κάτι καφέ εκκρίσεις και αγχώθηκα παρα πολύ. Μου είπαν να μην ανησυχώ,συνήθως είναι και καλό σημάδι και μου άλλαξαν λίγο τα φάρμακα. Υπομονή μέχρι τη Δευτέρα!

  • Μου αρέσει 4

preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , palmoira είπε:

Καλημέρα κοριτσια μου! Εγώ πέρασα ένα βράδυ κοιτώντας το ρολόι για να φτάσει η ώρα 8 να μιλήσω με το κέντρο. Είχα κάτι καφέ εκκρίσεις και αγχώθηκα παρα πολύ. Μου είπαν να μην ανησυχώ,συνήθως είναι και καλό σημάδι και μου άλλαξαν λίγο τα φάρμακα. Υπομονή μέχρι τη Δευτέρα!

Καλημέρα!! !!!!λίγο έμεινε.υπομονη και ηρεμία εντάξει?Μια 3ψηφια χοριακη σου εύχομαι για τη Δευτέρα!!!!!!

πρίν από 21 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλημερα κοριτσακια τι κανετε πως ειστε περινενω νεακια απο ολες σας ευχομαι να ειστε ολες καλα!!:wub:

Καλημέρα Βαλεντινα μου.ησυχια πολύ.καλυτερα.πεταγεται και το βουναλακι στη κοιλίτσα χαμηλά.

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

@palmoira αφου μπορει να να ειναι και καλο σημαδι τι ανχωνεσαι ολα καλα μια χαρα!!:-D

@loyloy χαχα και εμενα πεταγεται το βουναλακι ποτε θα γινει ΒΟΥΝΟ ανυπομονω!!!:wub: εμενα παλι το εντερο δεν λεει να στρωσει ακομα και δεν περνω τπτ απο χαπια μονο το μαγνησιο κ filicine...αντε να δουμε!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

@palmoira αφου μπορει να να ειναι και καλο σημαδι τι ανχωνεσαι ολα καλα μια χαρα!!:-D

@loyloy χαχα και εμενα πεταγεται το βουναλακι ποτε θα γινει ΒΟΥΝΟ ανυπομονω!!!:wub: εμενα παλι το εντερο δεν λεει να στρωσει ακομα και δεν περνω τπτ απο χαπια μονο το μαγνησιο κ filicine...αντε να δουμε!

Πας τουαλέτα καθημερινά.σκεψου αυτό.βασικο.αλλες ταλαιπωρουμαστε στην εγκυμοσύνη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...