Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Κορίτσια έχω μια απορία,ίσως τελείως παράλογη,αλλά θα σκάσω.Μου έχει μείνει ένα ακόμη έμβρυο από τα πέντε  και σε περίπτωση που δεν πιάσει,θα προχωρήσω σε ωοληψια κτλ.Τα πέντε έμβρυα,είναι από τότε που ήμουν 36.Αν δεν πιάσει ούτε αυτό,τότε μιλάμε για ποσοστό επιτυχίας 20%,δλδ μόνο η κορούλα μου.Αξιζει να κάνω ξανά ωοληψια?Δεν θα έχω απειροελάχιστες πιθανότητες να έχω κάποιο υγιές  έμβρυο τώρα στα 39? ☹️

      Εγώ πάντως στα 40 έκανα την καλύτερη ωοληψια με 3 βλαστοκύστες στα 3 γονιμοποιημένα! κι έναν μπέμπη ήδη από τις 2 που έβαλα..

      Στην επιτροπή θα γράψει το κέντρο σου πως δεν είναι επαρκής αυτή η βλαστοκύστη ποιοτικά κτλ και πως πρέπει να κάνεις διέγερση ξανά. 

      • Μου αρέσει 2

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

πρίν από 6 λεπτά , loyloy είπε:

Έκανες δουλειές? Κουράστηκες? Κάτσε ξάπλα τώρα και πάρε το γιατρό σου.παντβς Όσο δεν εχει ς αίμα κανονικό και πόνους έντονους μην αγχώνεσαι.αλλα ξεκούραση τωρ α.ενταξει?

Τιποτα δε κανω οσο ειμαι σπίτι...

Μονο στη δουλεια παω..

Εχω ραντεβου προγραμματισμενο τεταρτη απογευμα. 

 


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

πρίν από 3 λεπτά , fairy-mary είπε:

Τιποτα δε κανω οσο ειμαι σπίτι...

Μονο στη δουλεια παω..

Εχω ραντεβου προγραμματισμενο τεταρτη απογευμα. 

 

Τώρα ξάπλωσε πάντως.δεν είναι τπτ.παρε το γιατρό σου όμως.δεν χάνεις τπτ.εγω με το παραμικρό παίρνω τηλ για να χω το κεφάλι μου ήσυχο.μπορεο να είναι ακόμα χαμηλά ο πλακούντας κι γι αυτο να έχεις τα καφέ.

Link to comment
Share on other sites

@smaro30 μου καλώς ήρθες με όμορφο αέρα γύρισες!τι διαβάζουν τα ματάκια μου;;;;;;ολόψυχα στο εύχομαι γλυκιά μου!!!Κάνε χοριακή αύριο κιόλας!!!

Κορίτσια μου καλημέρα ,Καλή Κυριακή σας φιλώ❤

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, fairy-mary είπε:

Τιποτα δε κανω οσο ειμαι σπίτι...

Μονο στη δουλεια παω..

Εχω ραντεβου προγραμματισμενο τεταρτη απογευμα. 

 

Όσο είναι καφέ μην ανησυχείς! 


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , fairy-mary είπε:

Μα δε γινεται!

Ποτε θα φυγουν;

Αφου η αποκολληση εχει κλεισει..

Δε ξερω τι να πω

Μη στεναχωριέσαι και μη κουράζεσαι. Δεν είναι ευχάριστο συμφωνώ απόλυτα. Υπομονή Τετάρτη θα το δεις το μπεμπέ σου!! 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , fairy-mary είπε:

Μα δε γινεται!

Ποτε θα φυγουν;

Αφου η αποκολληση εχει κλεισει..

Δε ξερω τι να πω

Το οτι έκλεισε η αποκολληση, δε σημαίνει πως εχει αποβληθει ολο το αιμα που βγηκε οταν δημιουργηθηκε κοριτσι μου... Οσο ειναι καφε μην ανησυχείς... Ειναι παλιο... Ξεκουρασου και προσπαθησε να χαλαρωσεις!! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, P.L.L. said:

Δεν σε κράζει κανένας @smaro30. Εχεις κι ωραίο όνομα! Μην αγχώνεσαι καθολου. Παρτο όσο μπορείς πιο χαλαρά. Εχεις ενα ωραίο παιδάκι (ετσι δεν ειναι;) και πας για το δεύτερο οποτε προκύψει και ειναι για καλο του. Κάνε οταν νιώσεις έτοιμη τεστ για να μας πεις κι εμας αν ειναι θετικό να χαρούμε! Κι αν δεν ειναι θετικό δεν πειράζει. Οταν ειναι το τυχερό του κι ερθει ενα γερό παιδι! 

ευχαριστώ πολύ για την κατανόηση κορίτσια μου... Ναι έχουμε μία κόρη και πάμε για το δεύτερο και για αυτό λέω να το πάρω όσο δυνατόν πιο χαλαρά. Αλλά με πείσατε και η @Nansy29 έχει δίκιο ή είμαι ή απλά δεν είμαι. Αν δεν αδιαθετήσω αύριο θα κάνω την Τρίτη τεστ και θα σας πω! Μακάρι <3 <3 <3

5 hours ago, fairy-mary said:

Γεια σας κοριτσια

Τι κανετε ολες;

Πως εισαστε;

Εγω ακομα εχω καφε εκκρισεις βρε κοριτσια και οχι μονο ατο σκουπισμα...παρολο που μου αυξησε και την προγεστερονη.

Δε ξερω περιεργο μου φαινεται αφού  την τεταρτη δεν ειδε κατι στον υπερηχο.

Θα τρελαθω τελειως!

Γιατι να συμβαινει τωρα αυτο

καταλαβαίνω πόσο αγχωτικό μπορεί να είναι αλλά αφού ο γιατρός δεν είδε τίποτα νομίζω ότι είναι το πιο σημαντικό! Αν έβλεπε ότι κάτι πήγαινε στραβά θα στο έλεγε! Αυτό να σκέφτεσαι και απλά ξεκουράσου. Πάντως για να αισθανθείς ηρεμία πάρε και τον γιατρό σου ένα τηλέφωνο να σε καθησυχάσει. Στη τελική γιατι δεν πάς αύριο κιόλας για να δει το μωρό και να επιβεβαιώσει ότι όντως δεν είναι τίποτα. Πράγματι το λιγοστό καφέ μπορεί να συνεχίζεται λόγω της αποκόλλησης όπως προείπαν τα κορίτσια... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , smaro30 είπε:

ευχαριστώ πολύ για την κατανόηση κορίτσια μου... Ναι έχουμε μία κόρη και πάμε για το δεύτερο και για αυτό λέω να το πάρω όσο δυνατόν πιο χαλαρά. Αλλά με πείσατε και η @Nansy29 έχει δίκιο ή είμαι ή απλά δεν είμαι. Αν δεν αδιαθετήσω αύριο θα κάνω την Τρίτη τεστ και θα σας πω! Μακάρι <3 <3 <3

καταλαβαίνω πόσο αγχωτικό μπορεί να είναι αλλά αφού ο γιατρός δεν είδε τίποτα νομίζω ότι είναι το πιο σημαντικό! Αν έβλεπε ότι κάτι πήγαινε στραβά θα στο έλεγε! Αυτό να σκέφτεσαι και απλά ξεκουράσου. Πάντως για να αισθανθείς ηρεμία πάρε και τον γιατρό σου ένα τηλέφωνο να σε καθησυχάσει. Στη τελική γιατι δεν πάς αύριο κιόλας για να δει το μωρό και να επιβεβαιώσει ότι όντως δεν είναι τίποτα. Πράγματι το λιγοστό καφέ μπορεί να συνεχίζεται λόγω της αποκόλλησης όπως προείπαν τα κορίτσια... 

Ειχε σταματησει για ενα διαστημα το καφε και μετα ξεκινησε παλι...

Και απλα μια εβδομαδα τωρα δεν εχει σταματησει..

Ειχα παει την τεταρτη που μας περασε και θα ξαναπαω αυτη την τεταρτη..

 


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Το οτι έκλεισε η αποκολληση, δε σημαίνει πως εχει αποβληθει ολο το αιμα που βγηκε οταν δημιουργηθηκε κοριτσι μου... Οσο ειναι καφε μην ανησυχείς... Ειναι παλιο... Ξεκουρασου και προσπαθησε να χαλαρωσεις!! 

Απλα ειχαν σταματησει τα καφε για ενα χρονικο διαστημα και μετα ξαναρχισαν...

Τι να πω..μακαρι να ειναι ολα καλα


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


53 minutes ago, P.L.L. said:

Καλημέρα σε όλες! Τι κάνετε;; 

@smaro30 τι νεότερα εχουμε;;;

αχ κορίτσια έκανα τεστ, βγήκε θετικό, αχνό μεν αλλά φαινόταν... η περίοδος άφαντη, 4η ημέρα καθυστέρησης, το στήθος πρησμένο αλλά δεν έχω πόνους περιόδου. Φοβάμαι να το πιστέψω, είμαι πολύ δύσπιστη. Την προηγούμενη φορά αδιαθέτησα την 4η ημέρα καθυστέρησης, αν συμβεί πάλι το ίδιο... Θα αφήσω μέχρι την Τετάρτη και τότε θα πάω για χοριακή

Μήπωε ξέρετε πόσες ημέρες μετά μπορεί να έρθει περίοδος και να προκύψει βιοχημική; Δηλαδή υπάρχει μια περίοδος ασφαλείας που αν δεν αδιαθετήσω γλύτωσα από την περίπτωση της βιοχημικής;;; Φοβάμαι πολύ, δεν το έχω πει σε κανέναν, μόνο εσείς το ξέρετε

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , smaro30 είπε:

αχ κορίτσια έκανα τεστ, βγήκε θετικό, αχνό μεν αλλά φαινόταν... η περίοδος άφαντη, 4η ημέρα καθυστέρησης, το στήθος πρησμένο αλλά δεν έχω πόνους περιόδου. Φοβάμαι να το πιστέψω, είμαι πολύ δύσπιστη. Την προηγούμενη φορά αδιαθέτησα την 4η ημέρα καθυστέρησης, αν συμβεί πάλι το ίδιο... Θα αφήσω μέχρι την Τετάρτη και τότε θα πάω για χοριακή

Μήπωε ξέρετε πόσες ημέρες μετά μπορεί να έρθει περίοδος και να προκύψει βιοχημική; Δηλαδή υπάρχει μια περίοδος ασφαλείας που αν δεν αδιαθετήσω γλύτωσα από την περίπτωση της βιοχημικής;;; Φοβάμαι πολύ, δεν το έχω πει σε κανέναν, μόνο εσείς το ξέρετε

Κοριτσι μου λογικο να φοβασαι αλλα να σκεφτεσαι θετικα. Μηπως καλο θα ταν ναμιλησεις με τον γιατρο σου? 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , smaro30 είπε:

αχ κορίτσια έκανα τεστ, βγήκε θετικό, αχνό μεν αλλά φαινόταν... η περίοδος άφαντη, 4η ημέρα καθυστέρησης, το στήθος πρησμένο αλλά δεν έχω πόνους περιόδου. Φοβάμαι να το πιστέψω, είμαι πολύ δύσπιστη. Την προηγούμενη φορά αδιαθέτησα την 4η ημέρα καθυστέρησης, αν συμβεί πάλι το ίδιο... Θα αφήσω μέχρι την Τετάρτη και τότε θα πάω για χοριακή

Μήπωε ξέρετε πόσες ημέρες μετά μπορεί να έρθει περίοδος και να προκύψει βιοχημική; Δηλαδή υπάρχει μια περίοδος ασφαλείας που αν δεν αδιαθετήσω γλύτωσα από την περίπτωση της βιοχημικής;;; Φοβάμαι πολύ, δεν το έχω πει σε κανέναν, μόνο εσείς το ξέρετε

@smaro30 ρε κοριτσακι μου εγω θα σε μαλωσω γιατι πρεπει δηλαδη να σκεφτεσαι αρνητικα σε παρακαλω πρεπει να νιωθεις ευλογημενη που εισαι εγκυος συγχαρητηρια εξαλλου το ηξερα οτι εισαι στο ειπα κιολας σε παρακαλω διωξε τις κακες σκεψεις και πηγαινε κανε χοριακη να παρεις τα χαπια σου 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...