Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

18 ώρες πρίν, playbunny είπε:

Εγκληματιας απλα. Αν ψαξεις στο google θα δεις οτι δικάστηκε για τον θάνατο κοπέλας. Εφυγε απο το χειρουργείο και αφησε τον απειρο βοηθό μονο του και φυσικα το χρεωσε στον βοηθο...

Περασα κι εγω απο εκει δυστυχώς. Με 10 δικα μου ωαρια μαντεψε ποσες βλαστοκυστες πηραμε. Σωστα! Τον μαγικό αριθμό 2... Ολοι εκει βγάζουν 2 βλαστοκυστες, τυχαίο ε? 

Σίγουρα παίζει πολύ μαγειρεμα εκει μεσα με ωαρια και εμβρυα. Και θα έβαζα το χερι μου στην φωτιά οτι εχει δωσει ωαρια μου αλλου και οτι κανει τετοιες μπακαλιστικες κουτοπονηρες τραμπες φουλ.Το ακόμα χειρότερο δυστύχημα είναι οτι ετοιμάζει ενα απο τα παιδιά του για γιατρό αρα θα συνεχίσει αυτή η πρακτική. Επισης τον γιο του τον ειχε μεσα στην ωοληψια μου, οποτε θεωρω οτι εγινα πειραματοζωο γιατί ημουν 1 εβδομάδα με τρελους πονους, ανα 5 ωρες παυσιπονα εναλλάξ και δεν μπορουσα να συνελθω ενω σε αλλα κεντρα με 1 ντεπον ημουν οκ.

Λυπάμαι και στενοχωριεμαι βαθειά και ειλικρινά για εσενα, για εμένα και οποιο ζευγάρι περναει απο εκει. Χασαπικο. 

Κορίτσια θα σας πω τη δική μου ιστορία από το συγκεκριμένο κέντρο.

Πας να κάνεις το όνειρο σου πραγματικότητα και μπορεί να σου κοστίσει τη ζωή.

Εγώ έκανα με συνεργάτη του και όχι με αυτόν.

Όλα πήγαιναν καλά η πρόκληση, η ωοληψία έβγαλα 7, γονιμοποιήθηκαν τα 6 και μαντέψτε έμειναν 2 βλαστοκύστες και σε μένα.

Επειδή έκαναν εξωσωματική άλλες 2 γνωστές μου και αυτές είχαν 2 βλαστοκύστες και έτσι υποψιάστηκα πως κάτι γίνεται.

Με διαβεβαίωσαν πως όλα ήταν μια χαρά.Ρώτησα για τη ποιότητα των ωαρίων και μου είπε ο γιατρός μου ότι ήταν όλα καλά.Εν τω μεταξύ κάθε φορά που έκανε ο άντρας μου σπερμοδιάγραμμα σε άλλο εργαστήριο ήταν φυσιολογικότατο και εκεί έβγαζαν ολιγοασθενοσπερμία και ψαχνόμασταν.

Φτάνει η μέρα της εμβρυομεταφοράς και μεταφέραμε τις 2 μοναδικές βλαστοκύστες.

Εκεί άρχισαν όλα!Το ένα ωάριο από τα 2 ήταν κενό,δεν είχε dna και γονιμοποιήθηκε με αποτέλεσμα να δημιουργηθεί μία δίδυμη κύηση με ένα κανονικό έμβρυο και ένα δεύτερο πλακούντα χωρίς έμβρυο ο οποίος ανα πάσα στιγμή μπορούσε να αιμορραγήσει ή να διηθήσει στο ενδομήτριο οπότε θα έχανα τη μήτρα μου ή θα μεταλλασσόταν σε κακοήθεια.Ο γιατρός μου και ο αναφερόμενος ήταν κατηγορηματικοί στη διακοπή κύησης τη 13η βδομάδα και μάλιστα θα πήγαινα σε δημόσιο νοσοκομείο γιατί ο δικός μου δεν αναλάμβανε την επέμβαση λόγω πιθανών επιπλοκών.

Η σημερινή γιατρός μου χωρίς δεύτερη σκέψη μου είπε θα προχωρήσουμε και θα δούμε.Μόνο αν δούμε ότι κάτι ξεφεύγει και κινδυνέψεις θα επέμβουμε.Είχα εξαιρετική γιατρό που προλάμβανε κάθε πιθανή επιπλοκή και καταπληκτικό εμβρυομητρικό.

Κρατάω στην αγκαλιά μου το μωρό μου μετά από μία πολύ ψυχοφθόρα αναμονή κατα τη διάρκεια της εγκυμοσύνης.Χρωστάω τη ζωή μου κυριολεκτικά στον Θεό και στη γιατρό μου που με ανέλαβε σεβόμενη την επιθυμία μου να γίνω μαμά και να κρατηθεί το παιδί στη ζωή.

Θα μου πείτε αυτά συμβαίνουν οκ αλλά βρε κορίτσια ούτε ένα συγνώμη για όσα έγιναν, για όσα περάσαμε.Ούτε ένα τηλέφωνο τι απέγινα.Όσο πληρώνουμε όλα καλά, στις επιπλοκές που αυτοί προκάλεσαν και εμείς ταλαιπωρηθήκαμε τόσο,άφαντοι.

Σας τα λέω αυτά γιατί μπορεί το κέντρο να έχει επιτυχίες αλλά είναι οι χειρότεροι άνθρωποι που συνάντησα στη ζωή μου.Μόνο το πορτοφόλι και τίποτα άλλο.Και αν πάθεις κάτι η ζωή συνεχίζεται, ρίχνουν και το παιδί και όλα καλά.

Εύχομαι όλες να έχετε την ευλογία να κρατήσετε τα νινάκια σας στην αγκαλιά σας με καλές και τελεόμηνες εγκυμοσύνες!

  • Λυπημένη/-ος 9
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

11 ώρες πρίν, Minnie7 είπε:

Ο  παραπάνω γιατρός όντως στο παρελθόν πρέπει να είχε πολύ καλή φήμη στους φυσικούς κυκλους. Ωστόσο το 2018-2019 που ήμουν στο κέντρο του,  όταν εγώ του ζήτησα να κανουμε συμπληρωματικα φυσικο γιατί μου είπε οτι μπορεί να εμενε μονο μια βλαστοκυστη από τη διέγερση, μου είπε οτι πρέπει να κανω στο καπακι νεα διεγερση. (ειχα τελικά 2 βλαστοκυστες οπότε δεν το ξανασυζητησαμε, αν κι εγώ στο καπάκι διεγερση δε θα έκανα.) Επισης, κοπέλα που γνώρισα στο κεντρο του οταν ημουν κι εγώ και ειχε κανει το πρωτο της παιδακι με διεγερση εκεί οταν πηγε να προσπαθησει για το δευτερο με φυσικό, την παρεπεμψε στο ρεα στο τζεφ... οπότε δεν ξέρω αν κάνει πλέον φυσικούς. 

 

Αλήθεια?Τωρα δηλαδή που κάνουν όλοι φυσικούς τα παράτησε αυτός??!!

Γιατί άραγε???

 

18 ώρες πρίν, playbunny είπε:

Εγκληματιας απλα. Αν ψαξεις στο google θα δεις οτι δικάστηκε για τον θάνατο κοπέλας. Εφυγε απο το χειρουργείο και αφησε τον απειρο βοηθό μονο του και φυσικα το χρεωσε στον βοηθο...

Περασα κι εγω απο εκει δυστυχώς. Με 10 δικα μου ωαρια μαντεψε ποσες βλαστοκυστες πηραμε. Σωστα! Τον μαγικό αριθμό 2... Ολοι εκει βγάζουν 2 βλαστοκυστες, τυχαίο ε? 

Σίγουρα παίζει πολύ μαγειρεμα εκει μεσα με ωαρια και εμβρυα. Και θα έβαζα το χερι μου στην φωτιά οτι εχει δωσει ωαρια μου αλλου και οτι κανει τετοιες μπακαλιστικες κουτοπονηρες τραμπες φουλ.Το ακόμα χειρότερο δυστύχημα είναι οτι ετοιμάζει ενα απο τα παιδιά του για γιατρό αρα θα συνεχίσει αυτή η πρακτική. Επισης τον γιο του τον ειχε μεσα στην ωοληψια μου, οποτε θεωρω οτι εγινα πειραματοζωο γιατί ημουν 1 εβδομάδα με τρελους πονους, ανα 5 ωρες παυσιπονα εναλλάξ και δεν μπορουσα να συνελθω ενω σε αλλα κεντρα με 1 ντεπον ημουν οκ.

Λυπάμαι και στενοχωριεμαι βαθειά και ειλικρινά για εσενα, για εμένα και οποιο ζευγάρι περναει απο εκει. Χασαπικο. 

Εγω απο το συγκεκριμένο γιατρο δεν εχω περασει,εχω περασει ομως απο αλλο που οπως εγραψα και πρόσφατα μου πηραν 23 ωαρια για να μου πουν οτι δε γονιμοποιηθηκε κανενα!Με καλό σπερμα!!!!Μετά απ αυτο δηλαδή τί να πιστεψω???Οτι δεν εδωσε ωαρια αλλού??Τουλαχιστον εσυ πηρες 2 βλαστοκυστες!Εγω τι να πω??

Κι επαθα και βαρια υπερδιεγερση και γεμισε η κοιλια μου και ο θωρακας υγρό!Εμενα μου πηρε ενα μηνα να ερθουν στα ισια τους και τα λευκα και οι τιμες του ηπατος που ειχαν εκτοξευτει.Δεν το αναφερω συχνα πια διοτι θελω να τα ξεχασω όλα..Κι εχω περασει πολλά τραγικά...Γι αυτο κι εχω συνολικα πολύ κακή γνώμη για τους εξωσωματιστες στην Ελλαδα πλην ελαχιστων εξαιρεσεων.

Οσο για το γιο που λες και στο κέντρο στο οποιο αναφερομαι ηταν κι ο γιος μεσα οπως το ιδιο ισχυει και για τον υιο του Τζεφ!!!

 

  • Λυπημένη/-ος 4

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί κάποια με μήνυμα να μου πει ποιο είναι αυτό το κέντρο; Γιατί δεν είμαι σίγουρη ότι έχω καταλάβει και φοβάμαι ότι έχει μπλέξει εκεί μια φίλη. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Οι περισσότεροι από τους εξωσωματικούς κάνουν λάθη κ ποτε δε τα παραδέχονται. Όλο οι άλλοι φταίνε, τα ωάρια της γυναίκας, το αδύναμο σπέρμα κλπ, οι ίδιοι πάντα τα κάνουν όλα καλά...οποτε έχοντας περασει κ γω χρονια απο αυτόν τον κικεωνα έχω να πω ότι είναι θέμα τύχης να βγεις νικητής. Κ τα χρήματα προς αυτούς παρά πολλά χωρίς να κάνουν το καλύτερο δυνατο.

Ο Α. είναι λοιπόν ένας από αυτούς που έχει θετικές κ αρνητικές γνωμες. Υπαρχουν όμως κ τόσοι άλλοι που ανήκουν σε αυτήν την κατηγορία, οπότε να έχουμε τύχη να μας πάει καλά σε όποιο γιατρό κ να είμαστε. 

Εγώ θεωρώ τον χειρότερο τον Λ. γιατί μας πήρε πολλά χωρίς αποτέλεσμα κ όλο τα ρίχνει σε μένα. Αλλά όπως αποδείχτηκε στη πορεία αυτός δεν τα έκανε καλα...Αλλά τα χρήματα τα είχε πάρει με το παραπάνω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofia1214 είπε:

Οι περισσότεροι από τους εξωσωματικούς κάνουν λάθη κ ποτε δε τα παραδέχονται. Όλο οι άλλοι φταίνε, τα ωάρια της γυναίκας, το αδύναμο σπέρμα κλπ, οι ίδιοι πάντα τα κάνουν όλα καλά...οποτε έχοντας περασει κ γω χρονια απο αυτόν τον κικεωνα έχω να πω ότι είναι θέμα τύχης να βγεις νικητής. Κ τα χρήματα προς αυτούς παρά πολλά χωρίς να κάνουν το καλύτερο δυνατο

Δε ξερεις πόσο συμφωνώ μαζί σου!!!!

Επί λέξη!!!!Ακριβώς τα ιδια γράφω κι εγώ και για γιατρούς και όλα!!!

Θελει πάνω απ όλα τύχη!!!


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 22/9/2020 at 8:38 ΜΜ, pocm είπε:

Έκανα κι εγώ στα 43 μια τελευταία με δικά μου. Είχα άριστες ορμονικές εξετάσεις έκανα 6 από αυτά 3 εγιναν βλαστοκυστες. Φυσικά δεν τα κατάφερα. Δυστυχώς τα αυγά ακολουθούν την ηλικία μας. Έκανα τον προσωπικό μου απολογισμό για τα χρόνια που αφιέρωσα στον επαγγελματικό τομεα και είπα ότι πρέπει σε κάτι να κάνω πίσω (τώρα πια) και να προχωρήσω σε δωρεά. Δεν ξέρω αν στα 43 αξίζει να παλεύουμε με κάτι που έχει 2-4% επιτυχία. 

Συμφωνω είναι πολλά. 4500 μου είπαν 10 ωαρια και σε κέντρο με πολύ μεγάλη επιτυχία σε δωρεά 

Συμφωνω κι εγώ με ότι λες, παρόλα αυτά μπαίνω σε πειρασμό να δοκιμάσω... Με προβληματίζουν όμως και οι ψυχολογικές επιπτώσεις σε περίπτωση αποτυχίας με τα δικά μου, πράμα πολύ πιθανόν, αλλά και το οικονομικό κόστος με το οποιο αν αποτύχω θα είναι χάσιμο και χρόνου και χρημάτων. Φαντάζομαι πολλές γυναίκες θα έχουν βρεθεί ακριβώς στην ίδια θέση...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Thia1985 είπε:

Αρχικά είναι κι αυτό δικό μου. Επίσης πολλά έλεγα πριν μείνω.....τωρα με νοιάζει να βγει γερό. 

Ο προβληματισμός ήταν στο να μπαίνουν Κ τα δυο μαζί. Θεωρώ ότι όποια γυναίκα το κανει(με δωρεα)πρεπει να είναι πλήρως συνειδητοποιημένη γι αυτό που κάνει.... Και να το αποδέχεται πλήρως. 

Επίσης, το ένα είναι από δικό της υλικό το άλλο όχι, θεωρούνται δίδυμα? Ναι, κυοφορουνται στην ίδια μήτρα αλλα θεωρούνται δίδυμα? 

Μεγάλη κουβέντα απλώς προβληματίστηκα. Γι αυτό είπα καλύτερα ξεχωριστά.. 

Το δικό σου πήγαινε στο ωάριο όχι στο παιδί.Νομιζω ότι η δική μου ήταν πολύ πιο συνειδητοποιημένη στο ότι δεν την ενδιέφερε το υλικό με την απόφαση της.Ξεπερασε κάθε είδους εγωισμό για να την ενδιαφέρει να θέλει παιδί.Τα παιδιά αυτά είναι αδέρφια.Το κομμάτι δίδυμα νομίζω μπορείς να το απαντήσεις εάν θεωρείς αδέρφια δύο παιδιά που το ένα είναι από δωρεά και το άλλο όχι.Φυσικα και είναι αδέρφια και δίδυμα.Αλλωστε τα δίδυμα των εξωσωματικών δεν είναι τα ίδια δίδυμα 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Στα 43, 44, αν έχεις κανονικό κύκλο κ έχεις κάθε μήνα ή εστω σχεδόν κάθε μήνα ωάριο δεν ειναι αδύνατο να πετύχεις με τα δικά σου με υπομονή κ επιμονή. Τα δανεικα βεβαια ειναι πιο ευκολη διαδικασια αρκει κ κει να πεσεις στο σωστο γιατρό. Γιατί εκτός από το ενδομήτριο χρειαζεται να βρε ο γιατρός τη σωστή μερα ετ σε σχέση με τον οργανισμο σου. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, alina80 said:

Μήπως μπορεί κάποια με μήνυμα να μου πει ποιο είναι αυτό το κέντρο; Γιατί δεν είμαι σίγουρη ότι έχω καταλάβει και φοβάμαι ότι έχει μπλέξει εκεί μια φίλη. Ευχαριστώ

Σου το στέλνω τωρα πμ

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, chitaneta είπε:

Συμφωνω κι εγώ με ότι λες, παρόλα αυτά μπαίνω σε πειρασμό να δοκιμάσω... Με προβληματίζουν όμως και οι ψυχολογικές επιπτώσεις σε περίπτωση αποτυχίας με τα δικά μου, πράμα πολύ πιθανόν, αλλά και το οικονομικό κόστος με το οποιο αν αποτύχω θα είναι χάσιμο και χρόνου και χρημάτων. Φαντάζομαι πολλές γυναίκες θα έχουν βρεθεί ακριβώς στην ίδια θέση...

Όπως τα λες ακριβώς αυτό έκανα κι εγώ. Ολες μου οι εξετάσεις σαν 35αρας. Και είπα οκ ας δοκιμάσω αν κάποια μένει έτσι στα 43 είναι κάποια με καλές εξετάσεις.Φαντάσου πήραμε 8 ωαρια που έγιναν 3 βλαστοκυστες. Απίστευτο  νούμερο για την ηλικία μου. Μεταφέραμε 3 βλαστοκυστες η μια σχεδόν άριστη. Δυστυχώς  τίποτα.  Βέβαια από το να έμενα και να το έχανα 3η φορά. Είπα απλά Θεέ μου μάλλον  ξέρεις τι κάνεις ίσως είναι για καλό.το ψυχολογικό με διέλυσε και το οικονομικό φυσικά. Ο καθένας έχει το όριο του. Εγώ γενικά σε όλα στη ζωή μου θέλω να εξαντλω όλα τα περιθώρια.τα εξάντλησα με δικά μου. Τώρα πήγα με δωρεά. Ούτε καν το έχω στο μυαλό μου. Δε με νοιάζει καθόλου. Το μόνο που θέλω είναι να μείνω  τίποτα άλλο δε με νοιαζει μετά από 6 χρόνια προσπαθειών.

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, pocm είπε:

Όπως τα λες ακριβώς αυτό έκανα κι εγώ. Ολες μου οι εξετάσεις σαν 35αρας. Και είπα οκ ας δοκιμάσω αν κάποια μένει έτσι στα 43 είναι κάποια με καλές εξετάσεις.Φαντάσου πήραμε 8 ωαρια που έγιναν 3 βλαστοκυστες. Απίστευτο  νούμερο για την ηλικία μου. Μεταφέραμε 3 βλαστοκυστες η μια σχεδόν άριστη. Δυστυχώς  τίποτα.  Βέβαια από το να έμενα και να το έχανα 3η φορά. Είπα απλά Θεέ μου μάλλον  ξέρεις τι κάνεις ίσως είναι για καλό.το ψυχολογικό με διέλυσε και το οικονομικό φυσικά. Ο καθένας έχει το όριο του. Εγώ γενικά σε όλα στη ζωή μου θέλω να εξαντλω όλα τα περιθώρια.τα εξάντλησα με δικά μου. Τώρα πήγα με δωρεά. Ούτε καν το έχω στο μυαλό μου. Δε με νοιάζει καθόλου. Το μόνο που θέλω είναι να μείνω  τίποτα άλλο δε με νοιαζει μετά από 6 χρόνια προσπαθειών.

Συμφωνώ με όσα λες κ κυρίως για το ψυχολογικό κομμάτι..Δεν είναι καθόλου εύκολη η διαχείριση της όλης κατάστασης γι'αυτό κ θεωρώ ότι ολα τα κορίτσια που κανουν αυτόν τον αγώνα είναι ηρωίδες πραγματικά!!

Πότε με το καλό ξεκινάς??

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Papy είπε:

Συμφωνώ με όσα λες κ κυρίως για το ψυχολογικό κομμάτι..Δεν είναι καθόλου εύκολη η διαχείριση της όλης κατάστασης γι'αυτό κ θεωρώ ότι ολα τα κορίτσια που κανουν αυτόν τον αγώνα είναι ηρωίδες πραγματικά!!

Πότε με το καλό ξεκινάς??

Έχω κάνει εμβρυομεταφορα και περιμένω

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

Just now, pocm είπε:

Έχω κάνει εμβρυομεταφορα και περιμένω

Μια μεγάλη μεγάλη χοριακη κορίτσι. Πότε θα την κάνεις;

Εγώ πάω αύριο για εμβρυομεταφορα. Ομολογώ χωρίς μεγάλη αισιοδοξία

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, alina80 είπε:

Μια μεγάλη μεγάλη χοριακη κορίτσι. Πότε θα την κάνεις;

Εγώ πάω αύριο για εμβρυομεταφορα. Ομολογώ χωρίς μεγάλη αισιοδοξία

Καλή επιτυχία και στις δύο. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...