Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλημέρα!!

Σήμερα θα φάμε κοτόπουλο με πατάτες από την πεθερά... καλά είναι για να χαλαρώσω από φαί τουλάχιστον.:P

Καλημερα παρεακι!!!

Ξεκιναω με τα νεα μου και στη συνεχεια εχω οοολλλοοοο το σ-κ να σχολιασω τα δικα σας!!

Μου ηρθε να χαρτι για τακτικο μελος εφορευτικης επιτροπης στις εκλογες....Τοσα χρονια τιποτα και φετος?Πηραμε τηλεφωνο και πρεπει να παμε απο την εισαγγελια πρωτοδικων με τη ληξιαρχικη πραξη γεννησης του μικρου για να με απαλλαξουν! ευτυχώς που μπορείς να απαλλαγείς τουλάχιστον.. αλλά δε παύει να έχει ένα τρέξιμο για το χαρτί:mad:

Η γιαγια του αντρα μου ειναι ελαχιστα καλυτερα αλλα ειναι δυσκολα τα πραγματα.Τουλαχιστον ειδε το μικρο και λεω καποια στιγμη να της τον ξαναπαμε! πολύ καλή ιδέα το βρίσκω... θα την κάνεις να χαρεί, τώρα στα δύσκολα... εξάλλου τι θέλουν και αυτοί οι άνθρωποι? λίγη προσοχή και αγάπη!

Για το μικρουλινακι μου δε χρειαζεται να σας πω...μου χει παρει το μυαλο.Ειναι τοσο καλο παιδακι!!!!Αχχχχχ....

Χθες ειχε τα γενεθλια του ο καλος μου!Δεν καναμε κατι αλλα το βραδυ βγηκε για λιγακι με τους φιλους του(με τα χιλια ζορια γιατι δεν ηθελε να μας αφησει). να τον χαίρεσαι:tongue: πάντα ευτυχισμένος! μπράβο σου που του είπες να βγει με τους φίλους του, αν αυτό του έκανε καλό... σημασία έχει να κάνουμε ότι πρέπει να είναι ευτυχισμένοι οι δικοί μας άνθρωποι ακόμα και αν μένουμε πίσω εμείς καμία φορά!

Επισης λεω να ξεκινησω γυμναστηριο.Πηγα και ειδα ενα με πολυ καλη προσφορα(της γνωστης αλυσιδας)και το σκεφτομαι σοβαρα.Σαν το μπαλετακι μου δε θα ειναι αλλα λιγη γυμναστικη τη χρειαζομαι!!! θα έχει και πολύ κόσμο τώρα που πλησιάζει το καλοκαίρι... αλλά καλά έκανες!

Στα μεγειρικα Εβιροκοτοπουλο κοκκινιστο(ΥΠΕΡΟΧΟ)με χυλοπιτες εχθες και πουρεδακι σημερα!Εκανα και το κλασσικο μηλοκεικ!

Αυταααααααααα...

Παω να σας διαβασω σιγα σιγα...για να δουμε...θα σας προλαβω???

Πολλα πολλα φιλια και καλο σ-κ!!!!!!!

Φωτεινη Καλημερα!!!ΕΕΕΕ οχι και απλα και ταπεινα τα γεμιστα...οπως και να το κανεις τον μπελα τους τον εχουν!!!!Τι καλα που θα ειστε ολοι μαζι παλι τωρα.

Νινακι Μου καλημερα!!!!Μα καρμποναρα χωρις κρεμα γαλακτος????χαχαχα ειμαι και εγω σε αυτους που αγαπανε κρεμα γαλακτος!!!!!!! δεν έχω κανένα πρόβλημα με την κρέμα γάλακτος, αλλά δεν είχα... και αφού γίνεται μία χαρά και έτσι, γιατί όχι?:)

smurfita ελπίζω να είναι καλύτερα το στομάχι σου σήμερα...καλύτερα να τρως λίγο ελαφρά για λίγες μέρες... φαντάζομαι θα φταίει που πιέζεται το στομάχι σου από το μωρό... το δάκτυλο μου ευτυχώς είναι καλύτερα σήμερα... έβαλα πάγο χτες τελικά... δεν ξεπρήστηκε εντελώς, αλλά τουλάχιστον δεν πονάει τόσο πολύ.. φοβήθηκα λίγο, γιατί ήταν 3 μέρες έτσι...είναι και στο χέρι που εγχείρησα πρόσφατα.

Αύριο λέμε για καμία βόλτα προς θάλασσα...ελπίζω να κάνει καλύτερο καιρό από σήμερα, αν και δε με χαλάει η συννεφιά... φτάνει να μην βρέξει.

Φιλιά και καλό Σ/Κ σε όλους!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημερα και καλή εβδομαδα!

Τι μου κανετε; Βολταρατε το ΣΚ; Πρεπει να εχει φτιαξει ο καιρος σε ολη την Ελλάδα.

Ρικολα να χαιρεσαι τον αντρουλη σου! Να ειναι παντα γερος σαν τα ψηλά βουνα! Καλά το χαρτι για την εφορευτικη διαλεξε στιγμη να ερθει. Χανεις ευκολα τα κιλά ε; Εγω οχι και δεν μπορω να βαλω και τον εαυτο μου σε καλό πρόγραμμα.

Νινα περαστικά για το δαχτυλο. Μια παρανυχιδα εκανε τετοια ζημια; Πω πω εφιαλτης. Πως εισαι σημερα; Την καρμποναρα να υποθεσω την εκανες με αυγα οπως ειναι και η αυθεντικη συνταγη;

Στρουμφιτα το βραδυ τρωγε ελαφρια τωρα που προχωρησε η εγκυμοσυνη για να μη σε ταλαιπωρει το στομαχακι και να απολαμβανεις υπνο! Καλά η θεωρηση των βιβλιαριων εχει γινει σηριαλ φετος για πολλα ταμεια. Το αλλο με τη βεβαιωση δεν το σχολιαζω. Μην ανοιγεις εσυ την αλληλογραφία και σου ανεβάζει την πιεση βρε κοπελια!

Το ΣΚ δεν μαγειρεψα εγω γιατι η μαμα μου ειπε να κανουμε οικογενειακές βολτούλες. Το Σαββατο φαγαμε μπριαμ και το βραδυ σουβλακια. Την Κυριακή γιδα βραστη σουπιτσα. Για σημερα περισσευματα απο το ΣΚ. Ο μικρος δυσανασχετησε με το μπριαμ δεν του αρεσε καθολου. Στη γιδα ψιλοαντεδρασε αλλά εφαγε. Σκεφτομουν οτι εχει συνηθισει τα δικα μου τα ανοστα - χιχι αλλα δεν ειπα τιποτα στη γιαγια.

Φιλια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα μαγειροπαρεάκι!

Μπήκα στα κλεφτά να σας πω ένα γειά γιατί γίνεται στην δουλειά της μουρλής!!! Λείπουν 2 συνάδελφοι και τρέχουμε!!!

Το Σάββατο το μεσημέρι φάγαμε κοτόπουλο στον φούρνο με κριθαράκι και το βράδυ παραγγείλαμε σουβλάκια και είδαμε eurovision. Τα σχόλιά μου σχετικά θα τα κάνω αργότερα...

Την Κυριακή το μεσημέρι έφτιαξα μοσχαράκι κοκκινιστό και μακαρόνια και θα φάμε και σήμερα γιατί το κρέας ήταν πολύ.

Αυτά για την ώρα, σας φιλώ κι επλίζω να προλάβω να μπω μέσα στην μέρα...


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα καλη βδομαδα! Τελικα οσο και να θελω να κραταω το κεφαλι ψηλα ολο και κατι ερχεται και ξαναπεφτω. Περασαμε ενα αρκετα ασχημο σ/κ και τωρα ειμαι στη δουλεια και ειμαι κομματια. Μαλλον δεν ειναι η χρονια μας φετος. Μια το ενα μια το αλλο, κεφαλι δεν σηκωνουμε.

Εχτες φαγαμε κοτοπουλο με πιπεριες στο τηγανι και ρυζι και για σημερα εχω κανει αρακα. Παλι συννεφια εχει και μου τη δινει, εχτες ηταν ωραια!

Να εχετε ολοι μια ομορφη εβδομαδα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημεραααααααααα παρεακιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!

Τι κανετε???

Για σημερα πεντανοστιμος μουσακας της μανουλας και κουσκουσακι σαλατα!!!!

Και παλι συννεφια...γγγκκκρρρρρ....

Φιλια σε ολουςςςςς!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κ καλη εβδομαδα κοριτσακια κ αγορι !

Ιωαννα μου ευχομαι μονο να μην ειναι θεμα υγειας κ ολα να πανε καλα. δεν μπορει θελει δεν θελει θα στρωσει , δεν γινεται ολα αναποδα να πανε..

Φωτεινη μου καλ ακανατε κ πηγατε βολτουλες τελεια πρπ να ητανε!!!

Αγγελικη ασε με την γιουροβιζιον στγχιζομαι πρωινιατικα.... Πολυ ωραια ομως τα φαγακια σου!

Νινακι πως ειναι το δαχτυλακι σημερα? Εγω το εχω παθει με ψαρι οπως το καθαριζα κ σε καταλαβαινω τι περνας!

Ρικολακι να τον χαιρεσαι τον συζυγο !! Ε οχι κ εφορευτικη επιτροπη με μωρο παιδι! ελεος

Σμουρφιτακι θα συμφωνισω με τα κοριτσια.Ελαφρυ βραδυνο κ λιγες ποσοτητες.

Εμεις Δευτεριατικα ξεκινησαμε με τρελο πηξιμο ,υης μουρλης γινεται καθε μερα ...

Το Σαββατο το μεσημερι εφτιαξα γαυρο τηγανιτο με κολοκυθακια τηγανιτα κ σαλατα χωριατικη.Το βραδυ για το τραπεζι ετοιμασα κατσικακι στην λαδοκολα κ κρεας χοντρο κοκκινιστο σαν κυριως, μια ταρτα κοτοπουλο κ ζαμπονοκασεροπιτα, πατατες τηγανιτες,τζατζικι ,πιτουλες σκετες κ σαλατα.Γλυκο εφτιαξα καρυδοπιτα κ ενα μικρο γαλακτομπουρεκο.Εφτιαξα την καρυδοπιτα την Παρασκευη κ ο μικρος ζητουσε γαλακτομπουρεκο.Ετσι σηκωθηκα πρωι πρωι το Σαββατο κ του εφτιαξα ενα μικρουλι αλλα το ατιμο μονο καρυδοπιτα εφαγε...

Χτες δεν μαγειρεψα κατι αλλο ειχε μεινει κρεας κοκκινιστο κ εριξα μεσα μακαρονια κ μια χαρα.Το βραδυ παλι το περισευμα της ταρτας φαγαμε.Εμεινε κ μια μεριδα κρεας για σημερα για τον αντρα μου κ για μας τους υπολοιπους εκανα μπαμιες.

Για αυριο εχω βαλει στο νερο φασολια

Link to comment
Share on other sites

Βρε τζενη ποτε προλαβες και τα εκανες ολα αυτα? Ελπιζω να περασατε καλα.

Εγω το Σαββατο εκανα μπαρμπουνια για μενα και για τους αντρες σνιτσελ χοιρινα με πατατες

Κοριτσια εγω δεν ειδα eurovision μονο την αρχη της ψηφοφοριας και μολις ειδα οτι πιανουμε πατο κοιμηθηκα, δεν ασχοληθηκα. Αυτη που βγηκε ειναι αντρας ή γυναικα, δεν εχω δει καθολου και καπως μου ηρθε το θεαμα αυτο

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παρεούλα!!! Καλή εβδομάδα!!!

Πφφφ...πάλι συννεφιά έχει.... θέλω ήλιο!!!

Νίνα ελπίζω το δάχτυλο να είναι καλύτερα σήμερα ή και να έχει περάσει τελείως!!! :D Πήγατε τελικά βολτούλα στη θάλασσα;

Φωτεινή δύσκολα τα παιδιά τα πάνε καλά με τα λαχανικά και το μπριάμ είναι μόνο λαχανικά! Αφού όμως έφαγε τη σουπίτσα όλα καλά! Αααα... επίσης εννοείται ότι ο μικρός έχει συνηθίσει τα δικά σου "άνοστα φαγητά"!!! ;):D

Αγγελική καλό κουράγιο με τη δουλειά! Ωραία τα φαγητά σου και μια χαρά αφού περίσσεψε και για σήμερα, έχεις μια δουλειά λιγότερη!

Ιωάννα τι έπαθες κορίτσι μου;;; Ελπίζω κι εγώ να μην είναι κάποιο πρόβλημα υγείας... Το κεφάλι ψηλά και μην το βάζεις κάτω.

Ρικολα μουσακάς και κουσκουσάκι;;;; Γιάμι Γιάμι Γιάμι!!!!!

Τζένη καλή δύναμη και σε εσένα! Πολύ ωραίο το μενού του Σαββατοκύριακου!!! Πολύ ωραία ποικιλία και νόστιμα εδέσματα και γλυκά!!!

Κορίτσια μια χαρά ελαφριά τρώω και μικρές ποσότητες, αλλά η μικρή μάλλον έχει μεγαλώσει πολύ και περιορίζεται και μου σπρώχνει το στομάχι, το οποίο είναι χάλια όοοολη την ημέρα, ό,τι κι αν φάω, έστω και μόνο νερό που λέει ο λόγος! 2 Μέρες την έβγαλα με μακαρονάκια σκέτα νερόβραστα, φιδέ και γιαουρτάκι. Χθες μόνο το βράδυ έφτιαξε ο άντρας μου τυρόψωμο-πίτσα και δενάντεξα έφαγα μια γωνίτσα... Παραδόξως κοιμήθηκα μια χαρά συνεχόμενα μέχρι το πρωί και δεν είχα και καμία ενόχληση!

Για σήμερα έβαλα από χθες φασόλια στο νερό κι έτσι θα φτιάξω γίγαντες για το μεσημέρι και το βράδυ γιαουρτάκι!

Καλή συνέχεια και πολλά φιλιά!!!!!!!!!!!!


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

το Πάσχα... μου έφεραν μία σακούλα με τα μικρά αυγουλάκια και ποιός να τα φάει τόσα πολλά?;) κάτι πρέπει να τα κάνω!

Έμένα φέτος δεν μου έφεραν πολλά αυγά οπότε δεν περίσεψαν καθόλου!

με έχει πιάσει μία απίστευτη υπνηλία τις τελευταίες 3 μέρες, που ούτε τον υπολογιστή δεν μπορώ να ανοίξω...

Είναι ο καιρός! Κι εγώ το παθαίνω αυτό!

πονάει και το δάκτυλο μου και μου έχει σπάσει τα νεύρα... έχει πρηστεί 2 μέρες τώρα και μόλις το ακουμπήσω, πονάω τρομερά... μάλλον κάποια μόλυνση έπαθα από παρανυχίδα...

Είναι εντάξει το δάχτυλό σου τώρα?

ΑΓΓΕΛΙΚΗ2 τέλεια πέρασε η κόρη! πώς και δεν βουτήξανε κιόλας? τα κάνουνε αυτά τα πιτσιρίκια καμία φορά!

Ευτυχώς δεν κάνει τέτοια ακόμη! Είναι πολύ εγκρατής!

Φιλιά σε όλους!

Αγγελική πέρασε καλά η μικρή ε; Μπράβο της και απ'ότι διάβασα ήταν η τελευταία εκδρομή πριν τις εξετάσεις! Ήταν ένα πολύ ωραίο διάλειμμα! Τι καλά που ετοίμασες και το αυριανό φαγητό, έτσι θα απολαύσεις το Σάββατό σου!!!

Να το απολαύσω? Τελικά έκανα δουλειές άλλες και είχα παράλληλα και την γκρίνια του μικρού ο οποίος ήταν στην τσίτα αυτό το Σαββατοκύριακο!

Αγγελική και Τζένη στη διάθεσή σας όποτε με χρειαστείτε!!!

Ευχαριστούμε!

Κορίτσια διάβαζα αυτά που λέγατε σχετικά με τα φαγητά και τις αντιδράσεις...να καταθέσω κι εγώ την δική μου εμπειρία, η μητέρα μου και η αντιδράσεις της απέναντι σε συγκεκριμένα φαγητά και στο γάλα ήταν η αιτία που δεν τα έτρωγα/έπινα μέχρι μια μεγάλη ηλικία. Χαρακτηριστικό παράδειγμα ο τραχανάς που τον έφαγα πρώτη φορά μετά που παντρεύτηκα και τότε με μεγάλο δισταγμό. Όσο για το γάλα, όταν βλέπεις έναν άνθρωπο να ξινίζει και να κάνει όλους τους δυνατούς μορφασμούς πως είναι δυνατόν σαν μικρό παιδάκι μετά να το πιω αυτό το πράγμα;;; Ελπίζω στα δικά μου τα παιδάκια να μην κάνω έτσι...

Πόσο πολύ συμφωνώ!

Σήμερα είχα σκέτα και ταπεινά μακαρονάκια με τυράκι καθώς το στομάχι μου δεν είναι σε καθόλου καλή κατάσταση και από χθες το βράδυ δεν έχω ησυχάσει καθόλου!

Φαντάζομαι πως είσαι καλά τώρα ε?


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε να χαρτι για τακτικο μελος εφορευτικης επιτροπης στις εκλογες....Τοσα χρονια τιποτα και φετος?Πηραμε τηλεφωνο και πρεπει να παμε απο την εισαγγελια πρωτοδικων με τη ληξιαρχικη πραξη γεννησης του μικρου για να με απαλλαξουν!

Τέτοια διαδικασία? Εγώ όταν ήμουν έγκυος στην κόρη μου είχα πάει σε ένα δημόσιο νονοκομείο και πήρα βεβαίωση και με αυτή πήγα την ημέρα των εκλογών και την έδωσα στην δικαστική αντιπρόσωπο και τέλος! Έχουν αλλάξει τόσο οι διαδικάσίες?

Η γιαγια του αντρα μου ειναι ελαχιστα καλυτερα αλλα ειναι δυσκολα τα πραγματα.Τουλαχιστον ειδε το μικρο και λεω καποια στιγμη να της τον ξαναπαμε!

καλά θα κάνετε! Θα το χαρεί τόσο...

Χθες ειχε τα γενεθλια του ο καλος μου!Δεν καναμε κατι αλλα το βραδυ βγηκε για λιγακι με τους φιλους του(με τα χιλια ζορια γιατι δεν ηθελε να μας αφησει).

Να τα εκατοστήσει ο αντρούλης σου!

Επισης λεω να ξεκινησω γυμναστηριο.Πηγα και ειδα ενα με πολυ καλη προσφορα(της γνωστης αλυσιδας)και το σκεφτομαι σοβαρα.Σαν το μπαλετακι μου δε θα ειναι αλλα λιγη γυμναστικη τη χρειαζομαι!!!

να πας! Θα σε ανανεώσει!

Πολλα πολλα φιλια και καλο σ-κ!!!!!!!

Αφήστε τι έπαθα...Επέστρεψε χθες και ο άντρας μου και μου έφερε την αλληλογραφία. Ανοίγω τους 2 φακέλους που ήταν για εμένα από το ασφαλιστικό μου ταμείο. Το πρώτο χαρτί δεν το άνοιξα όλο και βλέπω μόνο το ποσό πληρωμής: 2000 ευρώ! Έπαθα σοκ, λέω δεν μπορεί αφού έχω πληρώσει πότε πρόλαβαν πάλι να τα αυξήσουν;;; Μετά από κανά 5λεπτο μου κόβει και το ανοίγω όλο και ήταν τελικά η βεβαίωση πληρωμής για χρήση προς την εφορία. Οκ, μετά ανοίγω το 2ο φάκελο και ήταν η θεώρηση του βιβλιαρίου για την οποία είχαμε ενημερωθεί ότι θα γίνει ηλεκτρονικά και θα την τυπώναμε στο σπίτι. Από συντονισμό οι υπηρεσίες και χρήση ηλεκτρονικών συστημάτων...ότι να'ναι!

Άλλη φορά λοιπόν να διαβάζεις απο την αρχή ολόκληρη την επιστολή για να αποφεύγεις ταραχές!!!!

Αγγελικουλα Καλημερα!!!Να ναι ευκολα τα θεματα εεεεε.....εχω και μωρο παιδι!!!ΧΑχαχα!!!

Θα ληφθεί υπόψη!!!! :tongue:

Νινακι Μου καλημερα!!!!Μα καρμποναρα χωρις κρεμα γαλακτος????χαχαχα ειμαι και εγω σε αυτους που αγαπανε κρεμα γαλακτος!!!!!!!

Πες τα!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα και καλή εβδομαδα!

καλή εβδομάδα Φωτεινούλα!

Φιλια

Καλημερα καλη βδομαδα! Τελικα οσο και να θελω να κραταω το κεφαλι ψηλα ολο και κατι ερχεται και ξαναπεφτω. Περασαμε ενα αρκετα ασχημο σ/κ και τωρα ειμαι στη δουλεια και ειμαι κομματια. Μαλλον δεν ειναι η χρονια μας φετος. Μια το ενα μια το αλλο, κεφαλι δεν σηκωνουμε.

Βρε κοριτσάκι κι άλλο χτύπημα? Τι να πω! Ελπίζω να είναι κάτι που ξεπερνιέται!

Παλι συννεφια εχει και μου τη δινει, εχτες ηταν ωραια!

Είναι και διάθεσή σου που δεν είναι και στα καλύτερά της...

Να εχετε ολοι μια ομορφη εβδομαδα!

Επίσης κορίτσι!

Καλημεραααααααααα παρεακιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!

Καλημέρα και σε σένα!!!!

Τι κανετε???

Για σημερα πεντανοστιμος μουσακας της μανουλας και κουσκουσακι σαλατα!!!!

Αχ αυτές οι μανούλες με τα παραδοσιακά φαγητά τους!

Και παλι συννεφια...γγγκκκρρρρρ....

ας μείνει στην συννεφιά, να μην βρέξει τουλάχιστον!

Φιλια σε ολουςςςςς!!!

Καλημερα κ καλη εβδομαδα κοριτσακια κ αγορι !

Γειά σου Τζενάκι!

Αγγελικη ασε με την γιουροβιζιον στγχιζομαι πρωινιατικα.... Πολυ ωραια ομως τα φαγακια σου!

Η κόρη μου εκνευρίστηκε απίστευτα με την...τον....το αυτό τέλος πάντως που κέρδισε! Και φυσικά δεν μπορώ να χωνέψω ότι δώσαμε 12άρι εκεί!!!

Εμεις Δευτεριατικα ξεκινησαμε με τρελο πηξιμο ,υης μουρλης γινεται καθε μερα ...

Μία από τα ίδια κι εμείς! Τώρα ξελασκάρισα λίγο....

Το Σαββατο το μεσημερι εφτιαξα γαυρο τηγανιτο με κολοκυθακια τηγανιτα κ σαλατα χωριατικη.Το βραδυ για το τραπεζι ετοιμασα κατσικακι στην λαδοκολα κ κρεας χοντρο κοκκινιστο σαν κυριως, μια ταρτα κοτοπουλο κ ζαμπονοκασεροπιτα, πατατες τηγανιτες,τζατζικι ,πιτουλες σκετες κ σαλατα.Γλυκο εφτιαξα καρυδοπιτα κ ενα μικρο γαλακτομπουρεκο.Εφτιαξα την καρυδοπιτα την Παρασκευη κ ο μικρος ζητουσε γαλακτομπουρεκο.Ετσι σηκωθηκα πρωι πρωι το Σαββατο κ του εφτιαξα ενα μικρουλι αλλα το ατιμο μονο καρυδοπιτα εφαγε...

Το έχω πει πολλές φορές αλλά θα το ξαναπώ! Είσαι κι εσύ χρυσοχέρα σαν το Εβιράκι μας! Τέλος!

Κοριτσια εγω δεν ειδα eurovision μονο την αρχη της ψηφοφοριας και μολις ειδα οτι πιανουμε πατο κοιμηθηκα, δεν ασχοληθηκα. Αυτη που βγηκε ειναι αντρας ή γυναικα, δεν εχω δει καθολου και καπως μου ηρθε το θεαμα αυτο

Η μαμά του τον έκανε αγόρι! Στην πορεία κάτι χάλασε στην συνταγή!!!

Καλημέρα παρεούλα!!! Καλή εβδομάδα!!!

Γειά σου κορίτσι!

Πφφφ...πάλι συννεφιά έχει.... θέλω ήλιο!!!

μωρέ η συννεφιά δεν με χαλάει! Η βροχή με εκνευρίζει!

Αγγελική καλό κουράγιο με τη δουλειά! Ωραία τα φαγητά σου και μια χαρά αφού περίσσεψε και για σήμερα, έχεις μια δουλειά λιγότερη!

Σήμερα πρέπει να σκεφτώ τι θα φτιάξω το απόγευμα για άυριο...

Καλή συνέχεια και πολλά φιλιά!!!!!!!!!!!!

Πολλά φιλιά και σε σένα!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάρες!!

Να μαι και εγώ. Ψιλοχάθηκα. Αφενός η δουλειά αφετέρου η δίαιτα. Κορίτσια είναι υπέροχα με την δίαιτα! Νιώθω ήδη ανανεωμένος, γεμάτος ενέργεια και διάθεση για την ζωή. Δεν χρειάζομαι την ζάχαρη και την ζαχαροπλαστική αφού υπάρχουν τόσες υπέροχες δραστηριότητες όπως το κολύμπι και το τρέξιμο αλλά και τόσο υπέροχα φαγητά λαχανικά και όσπρια...γιάμι γιάμι;)

....αααααααααααααααααα ψέματαααα είναι ΦΡΙΚΚΚΗΗΗΗΗΗ την μισσσσσωωωωωωωωω!! Νιώθω πτώμμαα και πεινάω συνέχεια μου λείπουν τα γλυκά και οι δραστηριότητες μου στην κουζίνα και ΜΙΣΩ ΤΗΝ ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΑΠΟ ΠΑΙΔΙ!!! Υπάρχει λόγος που ήμουν το μόνο παιδί στο λύκειο με βαθμό κάτω από την βάση στην γυμναστική, γιατί την ΜΙΣΩΩΩ!! :mad: Μίσω τα όσπρια! Γιατί καν τα ανακαλύψαμε; Δεν τρώγαμε ζώα ή κάτι από τα αρχαία χρόνια; Και ορίστε μια χαρά εξελιχθήκαμε :mad: θέλωωω καβουροπάτι και κυταρίτιδα και ένα μεγάλο κομμάτι εκμέκ με καντααααίφφφιιι. Και άσπρο ψωμί! Διαόλε.

Πάω να σας διαβάσω μου λείπετε πολύ.

Link to comment
Share on other sites

:P

Καλησπέρα κοριτσάρες!!

Να μαι και εγώ. Ψιλοχάθηκα. Αφενός η δουλειά αφετέρου η δίαιτα. Κορίτσια είναι υπέροχα με την δίαιτα! Νιώθω ήδη ανανεωμένος, γεμάτος ενέργεια και διάθεση για την ζωή. Δεν χρειάζομαι την ζάχαρη και την ζαχαροπλαστική αφού υπάρχουν τόσες υπέροχες δραστηριότητες όπως το κολύμπι και το τρέξιμο αλλά και τόσο υπέροχα φαγητά λαχανικά και όσπρια...γιάμι γιάμι;)

....αααααααααααααααααα ψέματαααα είναι ΦΡΙΚΚΚΗΗΗΗΗΗ την μισσσσσωωωωωωωωω!! Νιώθω πτώμμαα και πεινάω συνέχεια μου λείπουν τα γλυκά και οι δραστηριότητες μου στην κουζίνα και ΜΙΣΩ ΤΗΝ ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΑΠΟ ΠΑΙΔΙ!!! Υπάρχει λόγος που ήμουν το μόνο παιδί στο λύκειο με βαθμό κάτω από την βάση στην γυμναστική, γιατί την ΜΙΣΩΩΩ!! :mad: Μίσω τα όσπρια! Γιατί καν τα ανακαλύψαμε; Δεν τρώγαμε ζώα ή κάτι από τα αρχαία χρόνια; Και ορίστε μια χαρά εξελιχθήκαμε :mad: θέλωωω καβουροπάτι και κυταρίτιδα και ένα μεγάλο κομμάτι εκμέκ με καντααααίφφφιιι. Και άσπρο ψωμί! Διαόλε.

Πάω να σας διαβάσω μου λείπετε πολύ.

Διαβαζοντας την πρωτη παραγραφο νομιζα οτι επαθες εγκεφαλικο και εχασες το μυαλο σου χαχαχα:P. Υπομονη ειπαμε, το βημα εγινε, σε λιγες μερες θα εχεις συνηθισει

Link to comment
Share on other sites

Ιωαννα μου διαβασα το μηνυμα σου. Ελπιζω να μην ειναι θεμα υγειας. Οτι αλλο να ειναι κι αυτο περαστικό. Προσπαθησε να μη σε ριχνει κατω γιατι εχει ακομα μηνες μπροστα μας το 2014.

Βρε Τζενη ποτε προλαβες και τα εκανες ολα αυτα; Θα συμφωνησω ακομα μια φορα με τις προλαλησασσες

Ρικολα τελειος ο μουσακας κι εγω τον εχω επιθυμησει. Να δω ποτε θα τον φτιαξω.

Στρουμφιτα καλά εκανες και εφαγες ελαφρια το βραδυ. Να σου πω πιστευα οτι θα ετρωγε το μπριαμ γιατι τρωει κολοκυθακια και πατατες αλλά δεν... Δεν χολοσκαω βεβαια γιατι δεν ειναι μιζερος γενικα. Χτες το βραδυ κραταγα λιγη πιτα σκετη που εδινα για κααααμποση ωρα στη μικρη (σημειωτεον ο μπομπιρας ειχε φαει τη δικη του) κι ηρθε ο μικρος την πηρε απο το χερι μου και την εφαγε! Εντελως αντιθετα τα παιδια μου! Ελπιζω μονο να συνεχισει ετσι.

Αγγελικη μου αρεσε η περιγραφη σου για τον τραγουδιστη της Αυστριας. Εγω δεν ηθελα να δω eurovision αλλα οι υπόλοιποι ηθελαν οπότε τι να εκανα. Εχει γινει χαλια παντως.

Εβιρακι εισαι καλά;


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...