Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Εχθες που πήρα χοριακη 142 ρώτησα στο κέντρο πως γίνεται να είχα αχνες γραμμές Σάββατο και Κυριακή? Μου είπαν ότι αχνες γραμμές 2 μέρες πριν τη χοριακη είναι πάντα σιγουρα θετικό και ας είναι αχνες. Εσύ για να έχεις αχνες τόσες μέρες πριν σίγουρα θα έχεις μια καλή χοριακη. Αν σε τρώει πολύ κανε μια τελευταία αύριο πρωί,  2 μέρες πριν, μόλις ξυπνήσεις χωρίς να πιεις νερό. Αν σε χαλάει όμως ψυχολογικά άστο και πήγαινε κατευθείαν για χοριακη την Παρασκευή. 

       

      @Angot σήμερα έχεις το ντοπλερ σωστά? Εύχομαι όλα να είναι τέλεια και να φάτε κσι το φαγάκι με τον άντρα σου!!!!

The Café Au Lait !!


Recommended Posts

Ήμαρτον με τα ζώα..... :evil::evil::evil::evil: τι σκατόψυχοι που είμαστε μερικές φορές οι άνθρωποι.....

Αχ βρε Λεγκουίν μου είσαι μια θεά! τέρας ψυχραιμίας μου εσύ! εγώ μάλλον θα ούρλιαζα στη μέση του δρόμου....

και είσαι μια θεά για τον τρόπο που αντιμετωπίζεις όλα αυτά που σου συμβαίνουν. Αυτό με το αμάξι μέσα στο δάσος, τη Μυρσίνη να διασκεδάζει και σένα να ακούς σπούκι ιστορίες από τον Χριστόφορο με ξετρελαίνει!

Ο Παρνασσός είναι υπέροχο μέρος. Έχω πάει στα νιάτα μου με γκομενάκι που είχε σπίτι εκεί κι ένιωθα σα μαινάδα :rolleyes: Βέβαια εσείς περάσατε πιο περιπετειώδη ΠΣΚ, εμείς τώρα φαντάζεσαι.... πφφ... βαρεμάρα.....:P

Όσο για τη βραδυνή ενούρηση και του Ιάσονα μπορεί να του φύγουνε καμιά φορά αν δεν τον σηκώσω πριν πάω για ύπνο.

Αναστασία και Ελίζα σαν την Άνοιξη!:) (όπως λέμε σαν τα χιόνια... :tongue: )

Αναστασάκι περαστικά σας! Άντε σιγά-σιγά φτιάχνει ο καιρός και θα φύγουν οι παλιοιώσεις.

Μπράβο στον Στέφανο που κάνει χωρίς βοηθητικές! Ο Ιάσονας ελπίζω να τα καταφέρει φέτος το καλοκαίρι.:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 25,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Elenikat

    2451

  • Λέγκω

    2032

  • galat

    1914

  • myrto

    1419

Περισσότερες δημοσιεύσεις

((leg))) μα δεν το ψωραει το μυαλο μου να δεις μια γυναικα με δυο παιδακια παραμασχαλα και να μην εξυπηρετησεις.... ελεος!!!!!

Τελειο το σκ σας τρελη περιγραφη απο τα best of the best του καφε!

Περαστικά ρε γμτ στο Νικολίνο... πολυ κρίμα που ταλαιπωριέται έτσι αλλά είναι κάτι προσωρινο και προσκαιρο και θα περάσει αυτο να θυμάσαι

Γλυκό Αναστασάκι ελπίζω όλα καλα και οι αρρωστεις μακρυα και αγυριστες.

Μαριλου μου ου ου μουτς απλα!


eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites

εχει λαλησει ο κοσμος κοριτσια ... παει κ η ανθρωπια κ ολα ... παλι καλα που βρεθηκε ο ανθρωπακος κ σε εξυπηρετησε .... καλα ο ταξιτζης τοσο μ@κ@κ@; ... λες κ δεν θα πληρωνοταν σηκωθηκε κ εφυγε ..... κ η τυπισα απαραδεχτη------

Πως ειναι τωρα ο Νικολακης ? Πολυ ταλαιπωρια ο καημενος.Ευχομαι ολοψυχα ολα να τελειωσουν το συντομοτερο δυνατον Λεγκουλι μου κ να βρειτε παλι τους ρυθμους σας βρε κοριτσι ....

Οσο για την Μυρσινη ΘΕΑ!!! Σιγα μην καθοτανε ο Νικ ετσι.... ΠΩΩΩΩΩ οσο το σκεφτομαι ΠΟΥ ησασταν μονο τρελαινομαι ....

Αναστασακι περαστικα κ σε εσας κοριτσι ! Αγυριστα να ειναι !!

Τζενακι ολο στα μερη μου γυρνατε ε?

Αθηνουλιιιιιιιιιιιιιι!!!

Μαριλου θα μαθει κ ο Ιασωνας χωρις βοηθητικες θεμα χρονου ειναι!!

Εμεις του πηραμε μεγαλυτερο ποδηλατο κ του βαλαμε μια βοηθητικη ενω με το αλλο εκανε χωρις αλλα δεν την θελει με τιποτα κ περιμενει τον πατερα του να αξιωθει να την βγαλει αλλιως δεν το κατεβαζει ...

Ασχετο, δεν μπορειτε ποσο πολυ θελω να περασει το Πασχα.. κοριτσια αυτη η διαφημιση του παιχνιδομαγαζου πραγματικα μου τρυπαει τον εγκεφαλο..... κ δεν ειναι η τηλεοραση χεσμενη την εχω ουτε καν την ανοιγω, αλλα στο ραδιοφωνο ρε γμτ την εχει σε ΚΑΘΕ διαλειμμα για διαφημησεις.. Εννοειτε πως κ να ειχα σκοπο να παω να ψωνισω εκει δεν παω μονο κ μονο για να μην την ακουσω ...... νομιζω δεν εχει ξανα-βγει τοσο αθλιο πραγμα .....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Λέγκω μου, τι πέρασες!! Καλά δε μπορώ να πιστέψω τη συμπεριφορά του ταξιτζή και της άλλης...

Πολλές πολλές αγκαλιές κοριτσάκια μου, και στο Νικόλα!

Αφροδιτη επειδή είμαι πολύ πελαγωμένη αυτόν τον καιρό και το κεφάλι μου καζάνι, πες μου περίπου τι αποφεύγεις κλπ και τι γλυκό θα ήθελες, να σου πω συνταγή. Έχω μια ωραία εύκολη και πολύ υγεινή συνταγή για ωμοφαγικά τρουφάκια.

Λοιπόν, 1 ποτήρι χουρμάδες χωρίς τον πυρήνα, 1 ποτήρι καρύδια, ή άλλο ξηρό καρπό (γίνονται πολύ ωραία με φουντούκια) και 1/2 ποτήρι κακάο. Τα χτυπάς όλα μαζί στο μπλέντερ, και μετά πλάθεις μπαλίτσες. Αυτό! Εμένα μου αρέσεουν πάρα πολύ, τα τσακίζω! και είναι και πολύ χορταστικά, και παίρνεις και τη δόση σου από σοκολάτα ;)


as4Jp3.pngl7F9p3.pngRAiBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πάω σε μια φίλη να παίξουν τα πιτσιρίκια. Δεν έχει κοιμηθεί ο μικρός για μεσημέρι και είμαι κομμάτια. Ελπίζω να κουραστεί εκεί και να κοιμηθεί αμέσως όταν γυρίσουμε...

Αdios muchachas


as4Jp3.pngl7F9p3.pngRAiBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ο Παρνασσός είναι υπέροχο μέρος. Έχω πάει στα νιάτα μου με γκομενάκι που είχε σπίτι εκεί κι ένιωθα σα μαινάδα :rolleyes: Βέβαια εσείς περάσατε πιο περιπετειώδη ΠΣΚ, εμείς τώρα φαντάζεσαι.... πφφ... βαρεμάρα.....:P

χαχαχαχα νουμερο:tongue:

Καλημέρα όμορφες

Για ποια διαφήμηση λες;

Ο νικολάκος είνια μια χαρά σήμερα, ευτυχως ήταν ελαφρια ίωση και σήμερα είναι καλύτερα αν ήταν καμια κλασικη ίωση τριήμερη θα έπρεπε να πάμε πάλι μέσα. Κι εκεί μπαίνουν οι εξής προβληματισμοι. Θα είναι πάντα έτσι όταν θα ανεβάζει πυρετό ή για κάποιους μήνες; Έχω μια υποψία ότι θα είναι πάντα έτσι. Και αν είναι έτσι πως να αποφύγεις την εισαγωγή; Αυτό που μας είπε ο κυριος βασίλης χθες ο παιδιατρός μας και μας είχαν πει και οι παιδιατροι στο παίδων, έχουμε ένα παιδι με κακή κλινική εικόνα, που έχει έντονους πονοκεφάλους, εμετους, αστάθια και υψηλό πυρετο, ποιος θα πάρει το ρίσκο να κρατήσει στο σπιτι ένα τέτοιο παιδι λέγοντας ότι όλα τα άλλα εκτος απ'τον πυρετο είναι απ'την εγχείρηση; Κι αν είναι εγκεφαλίτιδα; Τέσπα αν είναι μετεγχειριτικό σε κανα τρίμηνο θα έχει περάσει και δεν έχουν μείνει και πολλές ιώσεις μια και φτιάχνει ο καιρός. Πάντως ταλαιπωριέται πολύ ο καημένος.

Όσο για τη μικρή, βοηθάει ότι είναι απίστευτη λιχουδα και για καλή μου τύχη είχα μια σακουλα μπισκότα στη τσάντα και της την έδωσα και σαβουριασε (είναι το μοναδικο παιδι που του δίνεις φάρμακο και ζητάει κι αλλο!). Άσε που το έχω δει πολλάκις ότι τα παιδια όσο μικρά και να είναι στα δυσκολα έχουν απίστευτη αντίδραση.

Ενδιαφέροντα τα τρουφάκια Χλοη μου... αντι για χουρμαδες μπας και γίνεται με κανα δαμάσκηνο; γιατι δεν με συγκινουν οι χουρμαδες

Με παρηγορειτε με τη βραδινη ενουρηση. Του θοδωρη του βγαινουν πολύ τα ψυχολογικά εκεί

Link to comment
Share on other sites

Ειδα πράσινο φως και μπηκα μηκριη τυροπιτα... πραγματικά κι εγώ το σκέφτομαι τοσο πολυ απο χθες αυτο με την περιφερειακη μεχρι που το ειδα στον υπνο μου! Να τους καει το βιντεο και τον ταριφα και στην αλλη. Ελεος δηλαδη! Και έλεος με του μ@κακες που χαίρονται για ο,τι συνέβη στη Βοστωνη, τι μιρκοψυχοι ρε πουθτη μου, περιμενε κανεις στα δυσκολα να αναδύεται η ανθρωπια μας το χαρακτηριστικο μας και οχι το αντιθετο..,. τι να πεις


eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια!

Λέγκω, τι να σχολιάσω για τα ζώα... τα είπαν τα κορίτσια!

Τέσπα αν είναι μετεγχειριτικό σε κανα τρίμηνο θα έχει περάσει και δεν έχουν μείνει και πολλές ιώσεις μια και φτιάχνει ο καιρός. Πάντως ταλαιπωριέται πολύ ο καημένος.

Για τον Νικολάκη, όπως το λες θα γίνει! Είναι λογικό να αντιδρά έτσι σε μια απλή ίωση τώρα. Το καλοκαίρι θα αναρρώσει πλήρως και μετά θα αντιμετωπίζει τις ιώσεις κανονικά! Ντοντ γουόρι και μπράβο που δεν τον έχεις στη γυάλα!

Άσε που το έχω δει πολλάκις ότι τα παιδια όσο μικρά και να είναι στα δυσκολα έχουν απίστευτη αντίδραση.

Καρατσεκαρισμένο!

Επίσης, αν χρειαστείς ποτέ αυτοκίνητο στα δύσκολα, πάρε τηλ. και σ' εμένα, τα περισσότερα πρωινά ο Δημήτρης είναι στο σπίτι! (αρκεί να βρεις κινητό γμτ!:evil:)

Επίσης, ελπίζω η διαχείριση του φόρουμ να κρατάει καλό αρχείο, γιατί κάποια στιγμή θα πρέπει να σταχυολογήσουμε όλα αυτά που έχεις γράψει και να εκδώσουμε βιβλίο! Απίστευτες περιγραφές, τρελό γέλιο, μέσα από τις πιο ζόρικες καταστάσεις! Κοπελιά, φτιάξε μπλογκ εδώ και τώρα λέμε!


HXuSp2.pngkmKkp2.pngU579p3.png
Link to comment
Share on other sites

Επίσης, αν σας αρέσει, ψηφίστε τη συμμετοχή του σχολείου μου (1ο ΕΠΑΛ Γλυφάδας) στον διαγωνισμό της Google για την Ελλάδα! http://www.google.gr/doodle4google/vote.html#d=d4-4

Είχε στείλει κι ο Άγγελος ζωγραφιά στην κατηγορία 4η-6η δημοτικού, αλλά δεν πέρασε στη δεκαπεντάδα!


HXuSp2.pngkmKkp2.pngU579p3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερααα!!

Λανακο θα περασει το δυσκολο τριμηνο κ ολα θα πανε καλα κοριτσακι!!1 Για την διαφημιση για την αηδια λεω με την στανιση 66666

Χολη η συνταγουλα οσυ τα σπαει!!Να σου πω κ το κακαο το βαζεις μαζι με τα υπολοιπα η περνας απο αυτο στο τελος τις μπαλιτσες? Θελουμε κι αλλες τετοιες! Ειχαμε βαλει καπου τετοιες συνταγες? δωσε κανα λινκ που μπορω να βρω!! ευχαριστουμεεεε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια. Αχ τι να κάνω για να μπορέσω να κάνω καμια δουλειά που πρέπει; Πως να βάλω το μυαλό μου σε σειρά; χαμός γίνεται εκεί μέσα...

Λέγκω δεν πολυκαταλαβαίνεις τη γεύση απ'τους χουρμάδες. Εγώ λέω να το δοκιμάσεις. Λογικά και μετα δαμάσκηνα θα γίνεται, απλά δεν το έχω δοκιμάσει. Πάντως θα είναι αρκετά διαφορετικά με τα δαμάσκηνα. Έχουν και κάπως έντονη γεύση.

Τζένη όλα μαζί τα βάζω τα υλικά. Οι συνταγές είναι σε κάποιο thread που λέγεται "συνταγές απ'τα μέλη του cafe au lait" Θα βάλω κι άλλες όταν έχω χρόνο. Τελευταία έχω βρει κάτι ωραίες ωμοφαγικές χωρίς καθόλου ζάχαρη. Πολύ νόστιμες και υγιεινές, και κυρίως θρεπτικές.

Σήμερα έφτιαξα μια σούπα, κι εγώ δεν ξέρω τι έβαλα μέσα. Μανιταρια καρότα, σέλινο, σελινόρυζα πατάτες, καρότα, κρεμμύδια, νιφάδες βρώμης... χαχαχαχ Θα σας πω σε λίγο αν τρώγεται. Πάντως λογικά θα είναι θρεπτική.


as4Jp3.pngl7F9p3.pngRAiBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι έκανα μια ψαρόσουπα μουρλια σήμερα :-)

Σοφάκι καλή επιτυχία στο σχολείο σας!

Χλόη θα τα δοκιμάσω τα γλυκάκια οπωσδήποτε.

Εφτιαξα χθες κάτι μάφινς γλυκά με μυζήθρα που είχα να τα κάνω απ'το πρώτο παρτυ γεννεθλίων του θοδωρή και αναρωτιεμαι γιατί δεν τα είχα ξανακάνει, τα παιδια τα τσακίσανε.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας τσούπρες!

Έλεν, τί να σου πρωτοπώ! Καλά να είναι ο Νικολάκος και όλα τα άλλα! Η Μυρσίνη τί έπαθε νταλκάδες και δεν κοιμόταν νυχτιάτικα? Και δεν της έδινες κάτι να φάει?

Λοιπόν μιλάτε για φαί και εγώ με την detox διατροφή θα σκίσω κανέναν άνθρωπο! ούτε πίνω, ούτε καπνίζω, ούτε τρώω θα παώ να αγιάσω...Κοιμάμαι από τις 10.30 για να μην σκέφτομαι τις αμαρτίες!

Πες καμιά συνταγή βρε Χλόη γιατί ούτε το γάλα αμυγδάλου παίζεται και η Κινόα δεν λέει και πολλά!

Ελίζα και Ανανσταζί πού χαθήκατε? Ελπίζω όλα καλά?

Μιλαώ κι εγώ για χάσιμο....


[gDkrp3.pngNJDAp3.png x2VTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Θα του σπασω το κεφάλι του σόζου... στους πολλού λόγους σήμερα προστέθηκαν και άλλοι δύο

Λόγος πρώτος: Έμαθα απο έγκυρη πηγη ότι βάζει το κεφάλι του στη χέστρα του σχολείου και τραβάει το καζανάκι για να δροσίζεται.

Λόγος δεύτερος: Έχω λέει μεγαλύτερο κώλο απ'ολη την οικογένεια ακόμα κι απ'τον κολέ!

Άντε και το πρώτο αφού του καυτηριάσω το κεφάλι το ξεπερνάω, το δεύτερο όμως πως να το καταπιώ, χωρίς να του φάω πρώτα το λαρύγγι:tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...