Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , Sabrina_ είπε:

      Εγώ είχα στην κατάψυξη 2 όταν πέρασα απο την επιτροπή και απλά δεν το δήλωσα κάπου. Το μόνο κακό ειναι ότι δεν θα μπορέσεις να πάρεις πχ κάποιο ιστορικό απο την κλινική που έχεις τα έμβρυα (εφόσων δεν θέλεις να αναφερθούν τα εναπομείναντα)

      Έχεις δίκιο..θα ρωτήσω το γιατρό μου όταν πάω και πιστεύω θα βρεθει λύση.Ισως είναι καλύτερα να κάνω πρώτα διέγερση ξανά,θα δούμε 

      • Καλή τύχη! 1

Μανουλες Απριλιου 2017


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!!!!Πως είναι η παρέα?

Εγώ έκανα το Σάββατο καμπύλη κ πήγαν όλα μια χαρά...ούτε ζαλιστικα ,ούτε τίποτα και τα αποτελέσματα πολύ καλά!!!!Πήγα προχθές και στο γιατρό και η μπέμπα μου 28 και 4 είχε μεγαλώσει πολύ...ειναι πλέον 1.500 γρ.!!!Σε τρεις βδομάδες πάμε για doppler σε ιδιωτικό γιατρο!!!Αχ περνάει ο καιρός πολύ γρήγορα....

Φιλενια Και εγώ σε δημοσιο θα γεννησω,στο Αλεξάνδρα ,δε γνωρίζω καθόλου τι θα πληρώσω...θα πάω τον άλλο μήνα να ψάξω τι καλύπτει η ασφάλεια και τι όχι!

mariapn δε γνωρίζω καθόλου τις γίνεται με το σύμφωνο συμβιωσης!

melitini βλέπω έχεις πάρει φόρα....δε σε κρατάει κανένας!!!!!!Και εγώ θα ήθελα να κάνω μαθήματα αλλά αυτό στα Μελίσσια πέφτει λιγάκι μακριά!Να ρωτήσω πόσο σας στοίχισε?Γιατί αν είναι τόσο καλό μήπως να πάω και εγώ εκεί....Και τι ώρες γίνονται τα μαθήματα?Συμμετέχει και ο άντρας?

Pollyanna σε ταλαιπωρησε η καμπύλη  ε?Καλά αποτελέσματα να έχεις!!!!

sweeney todd να χαίρεσαι το παιδάκι σου κ με το καλό να δεχτείς την μπουμπου σου!!!Καλως ήρθες στην παρέα μας!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 513
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

51 minutes ago, Goldy87 είπε:

melitini βλέπω έχεις πάρει φόρα....δε σε κρατάει κανένας!!!!!!Και εγώ θα ήθελα να κάνω μαθήματα αλλά αυτό στα Μελίσσια πέφτει λιγάκι μακριά!Να ρωτήσω πόσο σας στοίχισε?Γιατί αν είναι τόσο καλό μήπως να πάω και εγώ εκεί....Και τι ώρες γίνονται τα μαθήματα?Συμμετέχει και ο άντρας?

Goldy μου αυτό στα Μελίσσια είναι ένα 2ωρο σεμινάριο που διοργανώνει ο http://www.mitrikosthilasmos.com/ δωρεάν, μια στο τόσο. Έβαλα το λινκ γιατί διαφημίζονται και στο parents τα σεμινάρια οπότε δεν πιστεύω να υπάρχει πρόβλημα. 

Μαθήματα ανώδυνου θα κάνουμε στο ΙΚΑ Αγ. Παρασκευής πάλι δωρεάν και με την συμμετοχή του συζύγου αν θέλει. Δεν έχει σημασία από που είσαι, απλά να δηλώσεις συμμετοχή νωρίς γιατί γίνεται χαμός. Αν θες σου στέλνω στοιχεία επικοινωνίας σε πμ. Αν σε βολεύει περισσότερο προς νότια, καλά λόγια από φίλη μου έχω ακούσει για τη φαιναρέτη


vQjrp2.png
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Goldy87 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!!Πως είναι η παρέα?

Εγώ έκανα το Σάββατο καμπύλη κ πήγαν όλα μια χαρά...ούτε ζαλιστικα ,ούτε τίποτα και τα αποτελέσματα πολύ καλά!!!!Πήγα προχθές και στο γιατρό και η μπέμπα μου 28 και 4 είχε μεγαλώσει πολύ...ειναι πλέον 1.500 γρ.!!!Σε τρεις βδομάδες πάμε για doppler σε ιδιωτικό γιατρο!!!Αχ περνάει ο καιρός πολύ γρήγορα....

Φιλενια Και εγώ σε δημοσιο θα γεννησω,στο Αλεξάνδρα ,δε γνωρίζω καθόλου τι θα πληρώσω...θα πάω τον άλλο μήνα να ψάξω τι καλύπτει η ασφάλεια και τι όχι!

mariapn δε γνωρίζω καθόλου τις γίνεται με το σύμφωνο συμβιωσης!

melitini βλέπω έχεις πάρει φόρα....δε σε κρατάει κανένας!!!!!!Και εγώ θα ήθελα να κάνω μαθήματα αλλά αυτό στα Μελίσσια πέφτει λιγάκι μακριά!Να ρωτήσω πόσο σας στοίχισε?Γιατί αν είναι τόσο καλό μήπως να πάω και εγώ εκεί....Και τι ώρες γίνονται τα μαθήματα?Συμμετέχει και ο άντρας?

Pollyanna σε ταλαιπωρησε η καμπύλη  ε?Καλά αποτελέσματα να έχεις!!!!

sweeney todd να χαίρεσαι το παιδάκι σου κ με το καλό να δεχτείς την μπουμπου σου!!!Καλως ήρθες στην παρέα μας!!!!

καλως σας βρηκα και με το καλο να δεχτειτε τα μπουμπουκακια σας ολες!!!!


iZHz.png

xyNB.png
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Φιλενια είπε:

μανουλες ποτε λετε να αρχίσετε να πλύνετε τα ρουχαλακια???

εμεις αρ,ες φεβρουαριου θα αρχισουμε να φτιαχνουμε το δωματιο!!και μολις φτιαξει ο καιρος θα αρχισω να πλενω σιγασιγα!!τωρα εχει πολυ υγρασια και δε θα μου στεγνωνει τπτ!!!

  • Μου αρέσει 1

iZHz.png

xyNB.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 24/1/2017 at 8:26 ΠΜ, Φιλενια είπε:

μανουλες ποτε λετε να αρχίσετε να πλύνετε τα ρουχαλακια???

Εάν δεν ετοιμαστεί το δωμάτιο δε μπορώ να πλυνω τίποτα...Άσε που και ο καιρός δεν λέει να φτιάξει...Θέλω να βαψω το δωμάτιο της μικρής κ κάποιους χώρους ακόμα και δεν μπορώ να φωναξω τον μάστορα με αυτόν τον καιρό!!!

Αλήθεια τι ψώνια έχετε κάνει???

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια τι κανετε?????? εγω ετοιμαζομαι σιγα σιγα λογω καισαρικης θα γεννησω 15 Μαρτιου εχω 6 μολις βδομαδες μπροστα μου,εχω ψωνισει σχεδον τα παντα και κατα τις 10 φλεβαρη θα ξεκινησω ιαι το πλυσιμο

φιακια σε ολες!

  • Μου αρέσει 1

79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites

On 29/1/2017 at 5:45 ΠΜ, crochetmania είπε:

κοριτσια τι κανετε?????? εγω ετοιμαζομαι σιγα σιγα λογω καισαρικης θα γεννησω 15 Μαρτιου εχω 6 μολις βδομαδες μπροστα μου,εχω ψωνισει σχεδον τα παντα και κατα τις 10 φλεβαρη θα ξεκινησω ιαι το πλυσιμο

φιακια σε ολες!

Κορίτσι μου είσαι έτοιμη ε?Πωωωω εγώ έχω μείνει πίσω και δεν έχω ετοιμάσει πολλά πράγματα...Αυτή τη βδομάδα θα βαφτει το σπίτι και το δωμάτιο του μωρού κ μετά ελπίζω να μπουν όλα σε μια σειρά...

Με το καλό στις 15 Μαρτίου να δεις το ζουζουνακι σου!!!Πως και αποφασισατε για καισαρική?Αν θες φυσικά απαντάς!Και εγώ μάλλον για καισαρική θα πάω αλλά ακόμα δεν το έχω αποφασίσει...

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Goldy87 said:

Κορίτσι μου είσαι έτοιμη ε?Πωωωω εγώ έχω μείνει πίσω και δεν έχω ετοιμάσει πολλά πράγματα...Αυτή τη βδομάδα θα βαφτει το σπίτι και το δωμάτιο του μωρού κ μετά ελπίζω να μπουν όλα σε μια σειρά...

Με το καλό στις 15 Μαρτίου να δεις το ζουζουνακι σου!!!Πως και αποφασισατε για καισαρική?Αν θες φυσικά απαντάς!Και εγώ μάλλον για καισαρική θα πάω αλλά ακόμα δεν το έχω αποφασίσει...

Ναι σιγα σιγα ετοιμαζομαστε!!!!! τα 3 μου αγορια με καισαρικη τα γεννησα οποτε πλεον δεν εχω αλλη επιλογη και να θελω :-)

 


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Chrochetmania με το καλο το μωρακι σου!!!

Πως ειμαστε κοριτσια????:)

Εμεις σημερα πηγαμε στο γιατρο ειμαστε 28w κ το βαρος του μπρμπη 1170 gr!και σταθερα ακομη με το κεφαλακι του προς τα πανω..αλλα ολα ειναι εξαιρετικα!

Απο πραγματα εγω δεν εχω ετοιμασει τιποτα ακομα..προς το παρον μονο παραγγελνω και αποθηκευω!το σπιτι μας ειναι υπο κατασκευη κ ελπιζουμε μεχρι τελος φλεβαρη να μπουμε μεσα ωστε να αρχισουμε να πλενουμε κ να στηνουμε!

Και περναει γρηγορα ο καιρος...ανυπομονω να δω τον κουκλο μου!:-):):mad:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 hours ago, Lena92 είπε:

Chrochetmania με το καλο το μωρακι σου!!!

Πως ειμαστε κοριτσια????:)

Εμεις σημερα πηγαμε στο γιατρο ειμαστε 28w κ το βαρος του μπρμπη 1170 gr!και σταθερα ακομη με το κεφαλακι του προς τα πανω..αλλα ολα ειναι εξαιρετικα!

Απο πραγματα εγω δεν εχω ετοιμασει τιποτα ακομα..προς το παρον μονο παραγγελνω και αποθηκευω!το σπιτι μας ειναι υπο κατασκευη κ ελπιζουμε μεχρι τελος φλεβαρη να μπουμε μεσα ωστε να αρχισουμε να πλενουμε κ να στηνουμε!

Και περναει γρηγορα ο καιρος...ανυπομονω να δω τον κουκλο μου!:-):):mad:

Αχ περνάει ο καιρός....Εγώ μπαίνω στην 32 βδομάδα και την Παρασκευή θα τελειώσει το βάψιμο του σπιτιού...Από βδομάδα θα αρχίσω να αγοράζω όλα τα απαραίτητα ρουχαλακια κ πραγματάκια για την μικρή και ανυπομονώ!!!!!!

Να σας ρωτήσω βρε κορίτσια εσείς θα πάρετε μαια?Εγώ επειδή θα γεννησω σε δημοσιο σκέφτομαι μήπως πάρω σε περίπτωση ειδικά που πάω με φυσιολογικό...Εσείς?Δώστε καμία συμβουλή....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Με το καλό καλή μου. ❤

 

Κι εγώ τώρα είμαι στην 30 βδομάδα. 

Επίσης έχω ακούσει πως η μαία κάνει σχεδόν όλη τη δουλειά.  Κι εγώ θα γεννήσω σε δημόσιο. Δεν έρχεται κάποια που εφημερευει ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες τις εγκυουλες του Απριλίου!  Εγώ γέννησα πέρυσι τον Απρίλιο κ φέτος η κορούλα μου θα γίνει 1 έτους, πώς πέρασε ο καιρός!  Σας εύχομαι τα καλύτερα σε όλες με υγιέστατα κ πανέμορφα μωράκια. Είναι η καλύτερη εποχή, πέρυσι χορτάσαμε βόλτες το καλοκαίρι!  

Γεννησα σε δημόσιο νοσοκομείο (Αττικό),  αν χρειάζεται καμία πληροφορία πείτε μου.  Το σύμφωνο συμβίωσης λειτουργεί σαν γάμος κ αυτομάτως το μωρό παίρνει το επίθετο του πατέρα!  Διαφορετικά γεννιέται πρώτα το μωρό κ με συμβολαιογραφικη πράξη γίνεται η αναγνώριση κ το επίθετο. Κ τα 2 είναι απλές διαδικασίες.

Επίσης σε δημόσιο νοσοκομείο με ασφάλεια ΙΚΑ δεν πληρώνετε τίποτα στο τετράκλινο,  αλλά αν θέλετε καλύτερο δωμάτιο πρέπει να πληρώσετε...πέρυσι τον καρδιοτοκογραφο τον πλήρωνα 10,50 ευρώ τη φορά με ασφάλεια ΙΚΑ (κ έκανα 7 φορές σύνολο γιατί γεννησα 42 εβδομάδα). Όσο για τη μαία,  έρχονται οποιες είναι βάρδια κάθε φορά. Δεν είδα καμιά κοπέλα να έχει πάρει δική της μαία (δεν ξέρω καν αν γίνεται κάτι τέτοιο αλλά κ να γίνεται, δεν θα το επέλεγα δεν το θεωρώ απαραίτητο). Κ γεννησα με φυσιολογικό κ εγώ αλλά γιατί στον φυσιολογικό χρειάζεσαι ιδιαιτέρως μαία;  Αυτά γενικά,  εύχομαι σε όλες με έναν πόνο κορίτσια!  

  • Μου αρέσει 1

bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

IoannaMas Να χαιρεσαι το παιδακι σου!!!!

Το λεω γιατί αν έχει πολλές που γεννάνε μαζί με σένα οι μαιες δεν έχουν το χρόνο να σε βοηθήσουν κ να είναι συνέχεια μαζί σου!Έχω δει στο forum  άλλες κοπέλες που λένε ότι έχουν ζητήσει μαια να είναι συνεχώς μαζί τους  επί πληρωμή φυσικά...κ γιαυτό ρωτάω...είμαι απειρη κ εγώ και δεν ξέρω...Αξίζει να πάρεις αποκλειστική μαια κ να δώσεις ένα κάρο λεφτά η καλύτερα να σε βοηθήσει οποία μαια έχει βαρδια?Εγώ θα γεννησω στο Αλεξάνδρα!

Όσο για το φυσιολογικό τοκετό το είπα γιατι είναι πιο χρονοβόρα κ δύσκολη διαδικασία και χρειάζεσαι  κάποιον να σε παρακολουθεί κ να σε συντονίζει ενώ στην καισαρική τα πράγματα είναι πολύ πιο γρήγορα και είναι στο χέρι του γιατρού επομένως η μαια δεν παίζει και σοβαρό ρόλο!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ τα ίδια με την goldy. Στο Αλεξάνδρας. Κι άπειρη αλλά έχω ακούσει ότι έρχεται η μαία που εφημερευει. 

 

Ωστόσο με πιάνει δυσπνοια κι δυσκολεύομαι να κοιμηθώ το βράδυ. Έχετε κι εσείς ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...