Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, dec-e said:

      Καλησπέρα! Εγώ νιώθω πολύ ευγνώμων που υπάρχει αυτή η μέθοδος κ μετάνιωσα που δεν έκανα νωρίτερα εξωσωματική. Νιώθω ότι ήταν πολύ πιο ψυχοφθόρο που ερχότανε κάθε μήνα η περίοδος κ απογοητευομουν. Βέβαια δεν τα κατάφερα από την 1η φορά με την εξωσωματική, όμως και πάλι είμαι πολύ χαρούμενη που έχω τα παιδάκια μου. Πριν τις εξωσωματικές είχα κάνει κ σπερματέγχυση η οποία δεν πέτυχε, κ δε θεωρώ ότι ήταν λιγότερο ψυχοφθόρα διαδικασία. 

      Όσο κ να σου φαίνεται βουνό, όταν μπεις στο χορό προχωράνε τα πράγματα, κ κάθε βήμα είναι μια νίκη, που οδηγεί στον στόχο! Εύχομαι καλή επιτυχία σε ότι αποφασίσεις να κάνεις κ να σου έρθουν όλα όσο πιο απλά γίνεται!

      Ne enoite kai egw xerome p ixarxoun enalaxtikes lisis gia tin ipogonimotita .. apla kseris den einai mono i anamoni psixofthora einai kai to oti prp na mpis se diadikasia eksosomatikis afto kai an einai anipofora dld den pisteva pote oti tha xriasto na peraso apo afti tin diadikasia kai niotho kapos.. oles to viosame pistevo .. alla an einai i teleftea epilogi tha to kanoume thelontas kai mi.. euxaristo gia tin apantisi sou ☺️

      2 hours ago, Kathrin17 said:

      Είπες τη λέξη κλειδί.. Να αποδεκτει.. Αυτό έχει σημασία, να απιδεκτειτε ότι η απόκτηση παιδιου είναι δυσκολη με το φυσικό τρόπο κ χρειάζεται εξωσωματική.. Έτσι ήταν κ για μένα στην αρχή " Είναι δυνατόν να μη μπορώ φυσιολογικά όπως οι περισσότεροι;".. Στην αρχή μόνο.. Σημασία έχει τι αποτελέσματα κ οχι ο τρόπος!! Προσωπικά κοιτάζω τα κοριτσάκια μου κ είμαι περηφανη για τον αγώνα που έδωσα για να τα αποκτήσω.. 

      Ταπεινή μου γνώμη, αποδεχτείτε ότι χρειάζεστε την βοήθεια της επιστήμης κ προχωρηστε.. Μην σπαταλατε τα χρήματα σας σε άλλες μεθόδους.. Φυσικά οι γιατροί που σας παρακολοτθουν έχουν καλυτερη εικόνα κ γνώση από μένα αλλά παντα παιζει ρόλο και η δικιά σας επιθυμία κ επιλογή.. 

      Φιλικά παντα

      Ne akrivos se aftin tin fasi vriskome tis arnisis oti oloi mporoun kai emis oxi kai kapos erxete to parapono .. an einai i teleftea epilogi tha to kanoume thelw polli na kano ena moro an me aksiosi o theos vevea .. euxaristo polli gia tis simvouli su ☺️

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 56 λεπτά , elenakii22 είπε:

@ada32 ναι κοριτσακι μου γεννησα!!δε θυμάμαι αν σας το εγραψα γτ στο νοσοκομειο γινοταν χαμος,μου έστελναν κ συνεχεια μνμ κ δεν ηξερα σε ποιους το ειπα κ σε ποιους οχι!!!γεννησαμε λοιπον παρασκευη 9/3!2870 βγηκε η κυρια...ολα καλα πηγαν!πονους ειχα μονο την πρωτη μερα,μου εδωσαν παυσιπονο κ μετα ολα καλα!βγηκαμε μια μερα νωριτερα!εχουμε λιγο ικτερο αλλα οχι σε υψηλο βαθμο!εχουμε ερθει σπιτι κ προσπαθουμε να βρουμε τον ρυθμο μας..καθε μερα παμε κ καλυτερα..με ειχε πιασει η μεση μου (μου ειπαν απο την επισκληριδιο)κ απο σμρ ειμαι πολυ καλυτερα!αιμα δεν εχω σχεδομ καθολου!η μικρη μια γλυκα φυσικά !!ευτυχως ο ανδρας μου κανει τα παντα εκτος απο τον θηλασμο χαχα...εχει αναλαβει το πλύσιμο κ μπανιο της μικρης...εγω μονο οινοπνευμα βαζω στο ομφαλό της!του αρεσει πολυ κ δεν το περιμέναμε γτ μου έλεγε δε θα την ξεσκατιζω κ τωρα μπορει να δωσει κ μαθηματα αν θελει κανεις!ειναι η ειδικοτητα του!χαχα!

Συγχαρητήρια!!!!Να σας ζήσει!! Καλή ανατροφή!!!Πως είναι;Σας ξενυχτάει;χαχα

5 ώρες πρίν, kido είπε:

Ναι όντως σορρυ! Είστε συμπαθειες για αυτό! Το αντιβιωγραμμα θα το πάρω αύριο... με πηραν τωρα από το μικροβιολογικο να μου πουν ότι προχωρανε γιατί βρέθηκε μικροβιο αλλα όχι ποιο. Θα ξέρω αύριο και θα σας πω. Αγχώθηκα!

Ναι @marilliaτην πάτησα κι εγώ όπως ο σύζυγος μάλλον από πετσέτες! Υποθέτω οτι θα έχω το e.Coli κι εγώ. Θα τα δείξω σε παθολογο όμως γιατί αυτός μου την έγραψε την καλλιέργεια. Θα ξέρει να μου πει? Θα πάρω και τη γνώμη του γυναικολογο μου καλύτερα..

Κι εγώ σήμερα ξαναπήγα τσισα για καλλιέργεια!Άντε να δούμε! Αύριο θα βγουν τα αποτελέσματα!


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

2 ώρες πρίν, noni90 είπε:

κ εμενα ετσι εγινε με την καλλιεργεια κ μου βγηκε ασθενως θετικα χλαμυδια. μου εδωσε αντιβιωση, δε μου ειπε οτι ειναι αιτιο αποφραξης σαλπιγγων, αυτο το εμαθα μετα απο ασχετη ειδικοτητα, και μου ειπε κατα λεξη "παρε αντιβιωση και ξεχνα το" και " αν ηταν κατι θα ειχε βγαλει κ τραχηλητιδα το παπ"...... κ τωρα εγω δε ξερω τι να κανω. 

Το παπ και εμενα μια χαρά ήταν και όλα τα υπόλοιπα..Αν δεν ήταν το κομμάτι της εγκυμοσυνης στο ενδιάμεσο εννοω μετά την θεραπεία θα είχα πιο ξεκάθαρη άποψη.Απλα ξέρεις τι έχω διαπιστώσει;Ο κάθε γιατρος έχει την δικη του άποψη και αντιμετώπιση ίσως από αναλογη εμπειρία ο κάθε ενας ξεχωριστά..Το έχω αντιληφθεί και με αλλες καταστασεις..Αλλιως δεν ξέρω τι άλλο να υποθέσω αλλα σίγουρα έπαψε να με αγχώνει το συγκεκριμένο 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Beboula25 είπε:

Το παπ και εμενα μια χαρά ήταν και όλα τα υπόλοιπα..Αν δεν ήταν το κομμάτι της εγκυμοσυνης στο ενδιάμεσο εννοω μετά την θεραπεία θα είχα πιο ξεκάθαρη άποψη.Απλα ξέρεις τι έχω διαπιστώσει;Ο κάθε γιατρος έχει την δικη του άποψη και αντιμετώπιση ίσως από αναλογη εμπειρία ο κάθε ενας ξεχωριστά..Το έχω αντιληφθεί και με αλλες καταστασεις..Αλλιως δεν ξέρω τι άλλο να υποθέσω αλλα σίγουρα έπαψε να με αγχώνει το συγκεκριμένο 

Εγω απλα μετα απο μια σειρα γεγονοτων οφειλω να αλλαξω γιατρο. κ απλα θελω να βρω καποιον που εμπιστευομαι. κ μου ειναι δυσκολο

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, BettySt είπε:

Τώρα περνώ αντιβίωση vibramycin 5 μέρες και έχω άλλες 5, μετά εξέταση ξανά. Το θέμα μου είναι αν με 10 μέρες αντιβίωση θα φύγει γιατί ήταν να κάνω σπερματεγχυση μετά το Πάσχα αλλά αν δεν καθαρίσω από το ουρεόπλασμα μου είπε η γυνεκολογος ότι δεν μπορώ να κάνω και δεν προλαβαίνω μέχρι τότε να ξαναπάρω αντιβίωση και και και ......

Μακάρι να φύγει γιατί δεν θέλω να χάσω και τον Απρίλιο, το Μάρτιο του έχασα γιατί είχα ανεβασμενη TSH 

Εύχομαι να εξαφανιστεί κορίτσι μου και να ξεκινησεις κανονικά!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 32 λεπτά , zina7777 είπε:

Ημανε φουσκωτη απο πριν Αντα μου και δεν νιωθω διαφορα.χαχαχα..οχι βρε πλακα κανω.Ειναι πισω σχετικα η μητρα μου, οπισθια κλιση δηλαδη θα φανει λογικα μετα τις 12-13 εβδομαδες.Σημερα ολοκληρωσα τις 11 και βαδιζω για 12η.

Ειμαι μια χαρα.στα καλυτερα μου θα ελεγα.Δοξασοι ο Θεος.

"Στο παραθύρι κάθονται,μάνα και θυγατέρα.Η μάνα ειναι η περδικα και η κόρη περιστέρα"

Να σου ζησει η περιστέρα σου φιλη κου,υγεια και τυχη στη ζωή της.Καλη αναρρωση σ εσενα και ευχομαι γρηγορα να επανέλθεις στα καλα φυσιολογικά σου.

Αντε και στα δικά μας,κορίτσια!!!!!

α πολυ καλα εισαι εσυ! μια χαρουλα ! εγω σημερα εκλεισα τις 9 κκαι παω για την 10η αλλα η κοιλιτσα μου φουσκωσε παρα τους εμετους.. 

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , noni90 είπε:

Εγω απλα μετα απο μια σειρα γεγονοτων οφειλω να αλλαξω γιατρο. κ απλα θελω να βρω καποιον που εμπιστευομαι. κ μου ειναι δυσκολο

Ειναι δύσκολο ναι.. είμαι πολύ περίεργη με αυτά θέλω να με καλύπτει απόλυτα να είναι άμεσος και να μου εξηγεί τα πάντα.Για αυτό δυσκολεύομαι να αλλάξω αυτόν που έχω σχεδόν 13 χρόνια.Εχουμε πολύ καλή σχέση και συνδυάζει όλα τα παραπάνω.Απλώς και εγω τελευταία μετά από κάποια στραβό πατήματα που είδα αλλα και λόγω ψυχολογίας βλέπω και αλλον γιατρό μέχρι να το παρω απόφαση.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, kido είπε:

Κι εμένα αυτή είναι η γνώμη του γυναικολογο μου ότι το ουρεοπλάσμα δεν βλάπτει και ανηκει στη φυσιολογικη χλωριδα στις γυναίκες... Αλλοι δινουν 14 μέρες αντιβιωση και στους δυο συντροφους. Μα καλά είναι δυνατόν να αποκλείνουν τόσο οι απόψεις??

Ελα μου ντε, αυτό αναρωτιέμαι και εγώ. Μάλιστα μου τονισε οτι αν δεν φυγει δεν πρόκειται να κανω την σπερματεγχυση. Εμεις και οι δύο περνούμε αντιβίωση. 

1 ώρα πρίν, elenakii22 είπε:

@ada32 ναι κοριτσακι μου γεννησα!!δε θυμάμαι αν σας το εγραψα γτ στο νοσοκομειο γινοταν χαμος,μου έστελναν κ συνεχεια μνμ κ δεν ηξερα σε ποιους το ειπα κ σε ποιους οχι!!!γεννησαμε λοιπον παρασκευη 9/3!2870 βγηκε η κυρια...ολα καλα πηγαν!πονους ειχα μονο την πρωτη μερα,μου εδωσαν παυσιπονο κ μετα ολα καλα!βγηκαμε μια μερα νωριτερα!εχουμε λιγο ικτερο αλλα οχι σε υψηλο βαθμο!εχουμε ερθει σπιτι κ προσπαθουμε να βρουμε τον ρυθμο μας..καθε μερα παμε κ καλυτερα..με ειχε πιασει η μεση μου (μου ειπαν απο την επισκληριδιο)κ απο σμρ ειμαι πολυ καλυτερα!αιμα δεν εχω σχεδομ καθολου!η μικρη μια γλυκα φυσικά !!ευτυχως ο ανδρας μου κανει τα παντα εκτος απο τον θηλασμο χαχα...εχει αναλαβει το πλύσιμο κ μπανιο της μικρης...εγω μονο οινοπνευμα βαζω στο ομφαλό της!του αρεσει πολυ κ δεν το περιμέναμε γτ μου έλεγε δε θα την ξεσκατιζω κ τωρα μπορει να δωσει κ μαθηματα αν θελει κανεις!ειναι η ειδικοτητα του!χαχα!

Συγχαρητήρια κοριτσι, να σας ζήσει η μικρούλα και πάντα υγιής και τυχερή να είναι! Τελικά σε ποιόν μοιάζει;

  • Μου αρέσει 1

OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Καλημερα ! εχω 18/10 πητ . γινονται ολα και στα νοσοκομεια πλεον αλλα πρεπει να κλεισεις ραντεβου πολυ νωρις. εμενα μου εκλεισαν ηδη για β επιπεδου αλλα ειναι πολυ νωρις ακομα ,εχω ακομα μεχρι να φτασω εως εκει.. εγω χαλια ειμαι .. αν δνε παρω χαπι , ξερναω ολη μερα οτι κ να φαω ..σημερα δοκιμασα το primperan se spray  απο την μυτη . αντε να δω αν θα εχει καλυτερο αποτελεσμα.. βεβαια εχω κουραστει πολυ κ νιωθω ηδη εξαντλημενη :( 

καλημερα! πονακια ειχα κατι τσιμπιματακια ενω απο υγρα ειχα λιγα μετα την ωορηξια ασπρα . εχω ακουσει για κοπελες που ειχαν πολλα υγρα ασπρα πριν μαθουν οτι ειναι εγκυες..

αναλογως το μικροβιο που εχεις. εγω επαιρνα την zinadol επειδη ειχα e.coli κ επιτρεπεται στην εγκυμοσυνη

συμφωνω απολυτα μαζι σου!

Υπομονη κοριτσάκι μου θα περάσει λένε το πολύ ως τον 4 θα τα έχουμε άλλα εσύ βλέπω σε χειρότερο στάδιο από μένα είσαι.. 

18 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Τι ομορφο να σου εύχονται από καρδιάς..Το πιστεύω πως το λέει η καρδιά σου..Μακάρι καλή μου σε ευχαριστώ πολύ.. Επειδή τα έχω χάσει λίγο με τα μνμ πες μου για εσένα είσαι εγκυος;Νομίζω είσαι σωστά;

Ναι κοριτσάκι μου εγκυος είμαι....!!! 

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου σας ευχαριστω πολυ ολες!!!ευχομαι με ενα μωρακι ολες συντομα!!!με το καλο σε όσες περιμενουν!!

πρίν από 57 λεπτά , ntemiiiiii είπε:

Συγχαρητήρια!!!!Να σας ζήσει!! Καλή ανατροφή!!!Πως είναι;Σας ξενυχτάει;χαχα

Κι εγώ σήμερα ξαναπήγα τσισα για καλλιέργεια!Άντε να δούμε! Αύριο θα βγουν τα αποτελέσματα!

σε ευχαριστώ πολυ!!!!καλη ειναι μωρε...δε μπορω να πω οτι μας κουραζει ιδιαιτερα αλλα ακομα δεν εχουμε μπει σε προγραμμα!

πρίν από 23 λεπτά , BettySt είπε:

Ελα μου ντε, αυτό αναρωτιέμαι και εγώ. Μάλιστα μου τονισε οτι αν δεν φυγει δεν πρόκειται να κανω την σπερματεγχυση. Εμεις και οι δύο περνούμε αντιβίωση. 

Συγχαρητήρια κοριτσι, να σας ζήσει η μικρούλα και πάντα υγιής και τυχερή να είναι! Τελικά σε ποιόν μοιάζει;

σε ευχαριστω!!ιδια ο ανδρας μου ειναι!!!

  • Μου αρέσει 3

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 7 λεπτά , elenakii22 είπε:

κοριτσια μου σας ευχαριστω πολυ ολες!!!ευχομαι με ενα μωρακι ολες συντομα!!!με το καλο σε όσες περιμενουν!!

σε ευχαριστώ πολυ!!!!καλη ειναι μωρε...δε μπορω να πω οτι μας κουραζει ιδιαιτερα αλλα ακομα δεν εχουμε μπει σε προγραμμα!

σε ευχαριστω!!ιδια ο ανδρας μου ειναι!!!

Συγχαρητήρια για τη μπουμπου σας!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Υπομονη κοριτσάκι μου θα περάσει λένε το πολύ ως τον 4 θα τα έχουμε άλλα εσύ βλέπω σε χειρότερο στάδιο από μένα είσαι.. 

Ναι κοριτσάκι μου εγκυος είμαι....!!! 

Το είδα μόλις!! Στον τρίτο είσαι;;  Ήρεμη και τελειομηνη εγκυμοσυνη σου εύχομαι!!!

πρίν από 37 λεπτά , elenakii22 είπε:

κοριτσια μου σας ευχαριστω πολυ ολες!!!ευχομαι με ενα μωρακι ολες συντομα!!!με το καλο σε όσες περιμενουν!!

σε ευχαριστώ πολυ!!!!καλη ειναι μωρε...δε μπορω να πω οτι μας κουραζει ιδιαιτερα αλλα ακομα δεν εχουμε μπει σε προγραμμα!

σε ευχαριστω!!ιδια ο ανδρας μου ειναι!!!

Να σας ζήσει η μπεμπουλα σας να είναι πάντα γερή!!!!!! Σε ευχαριστούμε για την ευχή σου!!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Υπομονη κοριτσάκι μου θα περάσει λένε το πολύ ως τον 4 θα τα έχουμε άλλα εσύ βλέπω σε χειρότερο στάδιο από μένα είσαι.. 

Ναι κοριτσάκι μου εγκυος είμαι....!!! 

αχ αν συνεχιστουν εως τον 4 , δεν θα αντεξω... θα καταρρευσω.. ειμαι σπιτι -δουλεια-σπιτι... αστα ..


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Beboula25 είπε:

Ειναι δύσκολο ναι.. είμαι πολύ περίεργη με αυτά θέλω να με καλύπτει απόλυτα να είναι άμεσος και να μου εξηγεί τα πάντα.Για αυτό δυσκολεύομαι να αλλάξω αυτόν που έχω σχεδόν 13 χρόνια.Εχουμε πολύ καλή σχέση και συνδυάζει όλα τα παραπάνω.Απλώς και εγω τελευταία μετά από κάποια στραβό πατήματα που είδα αλλα και λόγω ψυχολογίας βλέπω και αλλον γιατρό μέχρι να το παρω απόφαση.

Εγώ λόγω μετοίκησης στη μαμά πατρίδα έχασα τον παλιό μου γυναικολόγο.... τώρα είμαι σε αναζήτησή.. κ δε θέλω κάποιον να μου χαϊδεύει τα αυτιά κ να μου λέει ότι φταίει το άγχος.. θέλω κάποιον να μου τα λέει ευθέως κ να προτείνει λύσεις. Κ να με καθοδηγεί στο τι να κάνω..... από εξετάσεις από το οτιδήποτε... εγώ εδώ δεν έχω επιλογές κ σκέφτομαι να προσανατολιστω στην Αθήνα... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ όχι αλλες τέτοιες εκτιμήσεις που στέκονται μόνο εκεί..Μου έτυχε τώρα να το ακούσω και αυτό από τον γιατρό για αλλον λόγο και ότι έχω δημιουργήσει ψυχολογικό..Και λέω βρε λες να το κάνω αυτό; Δηλαδή να δω και ψυχολόγο μήπως; Για μια αιτία που νομιζω μόνο ψυχολόγο δεν αφορούσε.Έτσι όπως τα λες είναι 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...