Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

πρίν από 5 λεπτά , fairy-mary είπε:

Κορίτσια τώρα είχα πολλά καφε που πήγα τουαλέτα.

Δε μπορώ βρε κορίτσια με έχει πιάσει απελπισία...πάνω που ήμουν καλύτερα και είχε φτιάξει η ψυχολογία μου.

 

Κορίτσι μου μην απελπίζεσαι... Τα καφέ δεν είναι τόσο επικίνδυνα... Μπορεί να είναι ακόμα και αίμα που έχει μείνει απο παλιά ή απο κάποια μικρή αποκόλληση που εκλεισε και παρεμεινε τ αιματακι.... Σημασία έχει ότι δεν είναι φρέσκο αίμα! Αυτό να θυμάσαι!!!!!

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , fairy-mary είπε:

Κορίτσια τώρα είχα πολλά καφε που πήγα τουαλέτα.

Δε μπορώ βρε κορίτσια με έχει πιάσει απελπισία...πάνω που ήμουν καλύτερα και είχε φτιάξει η ψυχολογία μου.

 

Τα καφέ είναι παλιό αίμα. Μη σε ανησυχεί. Πρέπει να κάτσεις λίγο όμως να ξεκουραστείς. Με το γιατρό σου μίλησες μήπως θέλει να πάρεις κάποιο έξτρα φάρμακο?


preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , fairy-mary είπε:

Μίλησα με τη γιατρό και μου είπε να παω αυριο το πρωί να με δει για να μου φύγει και το άγχος.

Δε μου είπε προς το παρόν για κάποιο έξτρα φάρμακο. 

Ενημέρωσε μας Αύριο.καινπροσπαθησε μη πας δουλειά καλυτερα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 14 λεπτά , fairy-mary είπε:

Μίλησα με τη γιατρό και μου είπε να παω αυριο το πρωί να με δει για να μου φύγει και το άγχος.

Δε μου είπε προς το παρόν για κάποιο έξτρα φάρμακο. 

Ξάπλωσε όμως τώρα. Ξεκουράσου και θα περιμένουμε νέα σου το πρωί. 

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, fairy-mary είπε:

Μίλησα με τη γιατρό και μου είπε να παω αυριο το πρωί να με δει για να μου φύγει και το άγχος.

Δε μου είπε προς το παρόν για κάποιο έξτρα φάρμακο. 

Καλημέρα,κορίτσι μου καλύτερα να σε δει,είναι το πιο σωστό,πάντως το καφέ όντως είναι παλιό αίμα..στο κόκκινο ανησυχούμε πιο πολύ.

Καλημέρα κ από μένα!!!!!


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια

ευτυχώς όλα καλά δεν έχει πάθει τίποτα το ζουζούνι μου

τώρα είμαστε 20 χιλιοστά και 160 παλμούς.

απλά μου αύξησε η γιατρός τα utrogestan

  • Μου αρέσει 3

aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 5 λεπτά , fairy-mary είπε:

καλημέρα κορίτσια

ευτυχώς όλα καλά δεν έχει πάθει τίποτα το ζουζούνι μου

τώρα είμαστε 20 χιλιοστά και 160 παλμούς.

απλά μου αύξησε η γιατρός τα utrogestan

Έλα μπράβο!! !!!!!!είδες τσάμπα αγχωθηκες 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , fairy-mary είπε:

καλημέρα κορίτσια

ευτυχώς όλα καλά δεν έχει πάθει τίποτα το ζουζούνι μου

τώρα είμαστε 20 χιλιοστά και 160 παλμούς.

απλά μου αύξησε η γιατρός τα utrogestan

Μπράβο! Όλα καλά αλλά μην κουράζεσαι πολύ. Παρε τα φάρμακα σου και προσπαθησε όσο μπορείς να ξεκουράζεσαι. Δεν θα σου πω ότι κακώς αγχωθηκες, γιατί ακόμη και εγώ που πλέον είναι καθημερινότητα το αίμα και το καφέ αγχώνομαι και στεναχωριέμαι. Ας είναι όμως αυτά μόνο τα προβληματάκια στην εγκυμοσυνη! Να έχεις μια υπέροχη ημέρα! 

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο @fairy-mary!! Εχω αρχίσει να πιστευω πως αν δεν δει λιγο αίμα μια εγκυμονούσα δεν παει καλα η εγκυμοσυνη! Αστειεύομαι φυσικα. Αλλα ειναι απίστευτα κοινό. Μην ανησυχείς! Καλη συνέχεια απο εδω και πέρα! 

@anemoni1989 έκανες μαθήματα ανώδυνου τοκετού, θηλασμού, αλλαγής πάνας κτλ; Είχα σκοπό να κανω σε κανενα μήνα και μου ειπε μια εγκυμονούσα οτι εχω αργήσει ήδη παρα πολυ. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , P.L.L. είπε:

Μπραβο @fairy-mary!! Εχω αρχίσει να πιστευω πως αν δεν δει λιγο αίμα μια εγκυμονούσα δεν παει καλα η εγκυμοσυνη! Αστειεύομαι φυσικα. Αλλα ειναι απίστευτα κοινό. Μην ανησυχείς! Καλη συνέχεια απο εδω και πέρα! 

@anemoni1989 έκανες μαθήματα ανώδυνου τοκετού, θηλασμού, αλλαγής πάνας κτλ; Είχα σκοπό να κανω σε κανενα μήνα και μου ειπε μια εγκυμονούσα οτι εχω αργήσει ήδη παρα πολυ. 

Αντε καλε που αργησες!!! Ποτε δεν ειναι αργα!!! Ποσο εισαι τωρα? Ναι εκανα, αλλα μονο ανωδυνου τοκετου... Του θηλασμου δεν τα παρακολουθησα, αλλα θα εχω μαια ενω φροντίδα μωρου δε χρειαστηκα μιας και λόγω δουλειάς είμαι εξοικειωμενη


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

@P.L.L. σχετικα καλα ειμαι...ταλαιπωρουμε λιγο με αυτο που καυτηριασα γιατι με ποναει και ματωνει συνεχεια αλλα οκ! Εχω ραντεβου και στον ενδοκρινολογο σημερα...κατα τα αλλα καλα! Οσο για τα μαθηματα εμενα η μαια μου ειπε στον 8ο θα τα κανουμε! Και απο οτι ξερω και στο ικα της περιοχης μου καπου στις 33 με 34 εβδομαδες τα ξεκινανε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...