Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Κορίτσια έχω μια απορία,ίσως τελείως παράλογη,αλλά θα σκάσω.Μου έχει μείνει ένα ακόμη έμβρυο από τα πέντε  και σε περίπτωση που δεν πιάσει,θα προχωρήσω σε ωοληψια κτλ.Τα πέντε έμβρυα,είναι από τότε που ήμουν 36.Αν δεν πιάσει ούτε αυτό,τότε μιλάμε για ποσοστό επιτυχίας 20%,δλδ μόνο η κορούλα μου.Αξιζει να κάνω ξανά ωοληψια?Δεν θα έχω απειροελάχιστες πιθανότητες να έχω κάποιο υγιές  έμβρυο τώρα στα 39? ☹️

      Εγώ πάντως στα 40 έκανα την καλύτερη ωοληψια με 3 βλαστοκύστες στα 3 γονιμοποιημένα! κι έναν μπέμπη ήδη από τις 2 που έβαλα..

      Στην επιτροπή θα γράψει το κέντρο σου πως δεν είναι επαρκής αυτή η βλαστοκύστη ποιοτικά κτλ και πως πρέπει να κάνεις διέγερση ξανά. 

      • Μου αρέσει 1

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

πρίν από 7 λεπτά , P.L.L. είπε:

Αμάν ρε @Dimitr@17. Που τη βρίσκεις τόση υπομονή;;; 

@anemoni1989 και @loyloy μακάρι να έχετε δίκιο. Αμφιβάλω αν θα εχω την άνεση σας αλλα που θα παει.. Θα μάθω! 

Λογικο ριναι να φοβάσαι, αλλα αν το σκεφτεις ψυχραιμα, πες μου : τι θα παθει??? :)

Περισσότερο είναι ο φόβος μας επειδή ειναι μικροσκοπικά! Αλλα αν το καλοσκεφτεις, είναι ακριβώς οπως ενας ενηλικας,, απλα λίγο πιο μπασμενα!! :p (σαν να μπήκαν στο πλυντήριο ενα πράγμα)!!! Αχχαχαχαχαχαχα 

  • Χαχα 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

@Beboula25 εύχομαι να πάνε όλα καλά μέχρι τέλους! 

@anemoni1989 @loyloy @P.L.L. ανυπομονώ να έρθει η ώρα για τα μαθήματα! Είχα παρακολουθήσει αρκετά την προηγούμενη φορά που ήμουν εγκυος και ήταν πολύ ωραία! Βέβαια άλλο το θεωρητικό και άλλο το πρακτικό! Με το θηλασμό νιώθω μεγάλη αυτοπεποίθηση εγώ το μόνο που λίγο φοβαμαι είναι το πρώτο μπάνιο στο σπίτι και ότι τα πρώτα βράδια στο σπίτι θα κάθομαι άυπνη πάνω από το μωρό να βλέπω εάν αναπνέει! Το ξέρω ότι είναι βλακείες και ότι μια χαρά θα τα πάμε τελικά αλλά αγχώνομαι;ι λιγάκι. Ο άντρας μου Απ την άλλη είναι πολύ πιο ήρεμος με αυτά. Όταν κάναμε μαζί ένα σεμινάριο για τη φροντίδα μωρου , μπάνιο κτλ ρε κοριτσια ήταν λες και είχε αλλά 10 παιδιά!


preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , palmoira είπε:

@Beboula25 εύχομαι να πάνε όλα καλά μέχρι τέλους! 

@anemoni1989 @loyloy @P.L.L. ανυπομονώ να έρθει η ώρα για τα μαθήματα! Είχα παρακολουθήσει αρκετά την προηγούμενη φορά που ήμουν εγκυος και ήταν πολύ ωραία! Βέβαια άλλο το θεωρητικό και άλλο το πρακτικό! Με το θηλασμό νιώθω μεγάλη αυτοπεποίθηση εγώ το μόνο που λίγο φοβαμαι είναι το πρώτο μπάνιο στο σπίτι και ότι τα πρώτα βράδια στο σπίτι θα κάθομαι άυπνη πάνω από το μωρό να βλέπω εάν αναπνέει! Το ξέρω ότι είναι βλακείες και ότι μια χαρά θα τα πάμε τελικά αλλά αγχώνομαι;ι λιγάκι. Ο άντρας μου Απ την άλλη είναι πολύ πιο ήρεμος με αυτά. Όταν κάναμε μαζί ένα σεμινάριο για τη φροντίδα μωρου , μπάνιο κτλ ρε κοριτσια ήταν λες και είχε αλλά 10 παιδιά!

Σε ευχαριστώ πολύ! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , palmoira είπε:

@Beboula25 εύχομαι να πάνε όλα καλά μέχρι τέλους! 

@anemoni1989 @loyloy @P.L.L. ανυπομονώ να έρθει η ώρα για τα μαθήματα! Είχα παρακολουθήσει αρκετά την προηγούμενη φορά που ήμουν εγκυος και ήταν πολύ ωραία! Βέβαια άλλο το θεωρητικό και άλλο το πρακτικό! Με το θηλασμό νιώθω μεγάλη αυτοπεποίθηση εγώ το μόνο που λίγο φοβαμαι είναι το πρώτο μπάνιο στο σπίτι και ότι τα πρώτα βράδια στο σπίτι θα κάθομαι άυπνη πάνω από το μωρό να βλέπω εάν αναπνέει! Το ξέρω ότι είναι βλακείες και ότι μια χαρά θα τα πάμε τελικά αλλά αγχώνομαι;ι λιγάκι. Ο άντρας μου Απ την άλλη είναι πολύ πιο ήρεμος με αυτά. Όταν κάναμε μαζί ένα σεμινάριο για τη φροντίδα μωρου , μπάνιο κτλ ρε κοριτσια ήταν λες και είχε αλλά 10 παιδιά!

Ναι ρε κι εμενα ο δικός μου ειναι πολυ πιο κουλ. Εγω στην ερώτηση της @anemoni1989 τι μπορει να πάθει το μωρο δεν φαντάζεστε τι σενάρια κανω με το μυαλό μου! Επιστημονικής φαντασίας!  Εκτός κι αν με διαψευσω, φαντάζομαι οτι θα κλαίω απο απελπισία τις πρώτες μέρες και θα ειμαι κι εγω μονίμως ξάγρυπνη να δω αν αναπνέει! 

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Beboula25 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα! Εχθές ήταν μια πολύ φορτισμένη μέρα από το μεσημέρι και έπειτα και έτσι προτίμησα να χαλαρωσω και να σας πω σήμερα τα νέα μου και εδώ στο θεματάκι που σας γνώρισα.. 

Την Παρασκευή που μας πέρασε ήμουν 4 μερες πριν την περιοδο μετά από θετικό τεστακι που είχα κάνει νωρίτερα έκανα χοριακη κ βγήκε 92. Εννοείται χάρηκα,είχα τόσο νωρις τέτοιο νούμερο. Είπα θα μείνω χαλαρή και θα ξανά κάνω την Τριτη σήμερα όπου θα ήταν κ επίσημα η καθυστέρηση. Τελικά όμως εχθές όταν πήγα τουαλέτα και είδα καφέ εκκρισεις και πολλά πονακια περιοδου έτρεξα για χοριακη και ευτυχώς είχε αυξηθεί στα 582!!! Μίλησα με τον γιατρό είπε να μην ανησυχώ και να κάνω ξανά αύριο άλλη μια να δούμε. Προγεστερονη έπαιρνα εδώ και μερες ήταν κάτι που σκέφτηκα και ρώτησα τον γιατρό να παρω απο το τελος της ωορρηξιας κ μου εδωσε το οκ. Τώρα την αυξήσαμε λόγω αυτού. Είμαι κάπως καλύτερα από πονακια σήμερα αλλα όπως καταλαβαίνετε έχω λίγο φόβο.

Περιμενουμε την @Dimitr@17 μας να μας πει κ εκείνη τα ευχάριστα !!! Δήμητρα με έχει φάει η αγωνία από το πρωί 

ωωωωωω...κορίτσι μου γλυκό..τι τέλεια νέα είναι αυτά!!!!συγχαρητήρια κοριτσάκι μου κ μην κουράζεσαι όσο μπορείς...καλά έκανες κ πήρες προγεστερόνη,βοηθάει πολύ.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , P.L.L. είπε:

Ναι ρε κι εμενα ο δικός μου ειναι πολυ πιο κουλ. Εγω στην ερώτηση της @anemoni1989 τι μπορει να πάθει το μωρο δεν φαντάζεστε τι σενάρια κανω με το μυαλό μου! Επιστημονικής φαντασίας!  Εκτός κι αν με διαψευσω, φαντάζομαι οτι θα κλαίω απο απελπισία τις πρώτες μέρες και θα ειμαι κι εγω μονίμως ξάγρυπνη να δω αν αναπνέει! 

Εμενα ευτυχως μου ειπε η μαια οτι αφου γεννησω θα ερθει και σπιτι να μας δει πως τα παμε και να μου δειξει οτι αλλο θελω πχ με θηλασμο και τετοια! Αλλα ακομα δε με εχουν αγχωσει αυτα :)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , P.L.L. είπε:

Αμάν ρε @Dimitr@17. Που τη βρίσκεις τόση υπομονή;;; 

@anemoni1989 και @loyloy μακάρι να έχετε δίκιο. Αμφιβάλω αν θα εχω την άνεση σας αλλα που θα παει.. Θα μάθω! 

Ειλικρινά δεν είναι τπτ.ευτυχωα εχω λίγη εμπειρια και δεν αγχώνομαι γι αυτό το κομμάτι.η γέννα με τρομάζει όμως

 

πρίν από 25 λεπτά , palmoira είπε:

@Beboula25 εύχομαι να πάνε όλα καλά μέχρι τέλους! 

@anemoni1989 @loyloy @P.L.L. ανυπομονώ να έρθει η ώρα για τα μαθήματα! Είχα παρακολουθήσει αρκετά την προηγούμενη φορά που ήμουν εγκυος και ήταν πολύ ωραία! Βέβαια άλλο το θεωρητικό και άλλο το πρακτικό! Με το θηλασμό νιώθω μεγάλη αυτοπεποίθηση εγώ το μόνο που λίγο φοβαμαι είναι το πρώτο μπάνιο στο σπίτι και ότι τα πρώτα βράδια στο σπίτι θα κάθομαι άυπνη πάνω από το μωρό να βλέπω εάν αναπνέει! Το ξέρω ότι είναι βλακείες και ότι μια χαρά θα τα πάμε τελικά αλλά αγχώνομαι;ι λιγάκι. Ο άντρας μου Απ την άλλη είναι πολύ πιο ήρεμος με αυτά. Όταν κάναμε μαζί ένα σεμινάριο για τη φροντίδα μωρου , μπάνιο κτλ ρε κοριτσια ήταν λες και είχε αλλά 10 παιδιά!

Καλά στην  πράξη θα σου πω εγώ αν είναι ήρεμος.μη τρομάξεις με τον αφαλό. Όλοι με αυτό παθαίνουν ένα κάτι.ειλικρινα Δεν είναι κάτι.και στο μπάνιο γαντζωνεται σα γατί πάνω σου.ολα Καλά θα πάνε.σας το λέει η σούπερ θεία!!!!!!!!!!

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , loyloy είπε:

Ειλικρινά δεν είναι τπτ.ευτυχωα εχω λίγη εμπειρια και δεν αγχώνομαι γι αυτό το κομμάτι.η γέννα με τρομάζει όμως

 

Καλά στην  πράξη θα σου πω εγώ αν είναι ήρεμος.μη τρομάξεις με τον αφαλό. Όλοι με αυτό παθαίνουν ένα κάτι.ειλικρινα Δεν είναι κάτι.και στο μπάνιο γαντζωνεται σα γατί πάνω σου.ολα Καλά θα πάνε.σας το λέει η σούπερ θεία!!!!!!!!!!

Εμεις μοιαζουμε πολυ!!! Και εγω τον τοκετο τρεμω!!!! Μονο φιαθηκη δεν εχω φτιάξει ακομα (η τρελη)!!! Εχω ενημερώσει παντως για τις τελευταίες μου επιθυμιες!!! 

  • Χαχα 3

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Εμεις μοιαζουμε πολυ!!! Και εγω τον τοκετο τρεμω!!!! Μονο φιαθηκη δεν εχω φτιάξει ακομα (η τρελη)!!! Εχω ενημερώσει παντως για τις τελευταίες μου επιθυμιες!!! 

Μη μου βάζεις ιδέες.εδω σκεφτόμουν να συζητήσω με τον άντρα μου σε περίπτωση που μου συμβεί κάτι τι θα γίνει.με το μωρό.αλλα πιστεύω θα με βρίσει.αντε λίγο σου έμεινε.μπαινεις στο μήνα σου!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ κοριτσια τον τοκετο επειδή τον έχω ξαναπεράσει δεν τον φοβαμαι καθόλου. Ξέρω ακριβώς τι με περιμένει. Καισαρικη θα κάνω ξανά εξάλλου. Άντεξα καισαρικη χωρίς μωρό τώρα δεν με νοιάζει καθόλου! Το μόνο που σκέφτομαι είναι το κρύο της αρκούδας που έχει μέσα στο χειρουργείο!! Περιμένω τη στιγμή που θα είμαι στην ανάνηψη και θα μου φέρουν το μωρό για να θηλάσει!! Αχ αντε να περάσουν οι μήνες!! 

  • Μου αρέσει 3

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Βασιλική ειναι η μαία του γιατρού σου; Μπορώ να το ζητήσω κι εγω απο τη μαία του δικού μου γιατρού; Την οποια υποθέτω πως θα δω εκείνη την ημέρα γιατι δεν ξερω για την ωρα ποια ειναι  

@loyloy εγω παλι μονο τη γέννα δεν φοβάμαι..! 

Η @Dimitr@17 αργεί πολυ... 

Αχ @palmoira λιώνω με αυτα που λες..! Άντε να περάσει ο καιρός!

Link to comment
Share on other sites

@P.L.L. ναι ειναι του γιατρου μου! Εγω την βλεπω σε καθε επισκεψη στο γιατρο! Ειναι παντα εκει μαζι του στην εξεταση και παρακολουθει και αυτη την πορεια της εγκυμοσυνης!

Και γω κοριτσια τη γεννα τρεμω! Τωρα που εκανα τον καυτηριασμο και εβλεπα διαφορα εργαλεια και ακουγα το γιατρο να λεει φερει αυτο φερε το αλλο του λεω θα ερθω να γεννησω με μασκα υπνου και ωτοασπιδες για να μη βλεπω και να μην ακουω τπτ! :)

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα κάνετε επισκληρίδειο; Εγω σκέφτομαι οτι αφου δεν θα πονάω δε με νοιάζει. Ποσο δύσκολο μπορει να ειναι;;! (Μη μου αλλάξτε την γνώμη σας εκλιπαρώ!)

Βασιλική εμενα η μαία που ειναι μαζι του στις επισκέψεις ειναι πλέον μονο γραμματέας του και δεν παει στις γέννες. Τουλαχιστον ετσι εχω καταλάβει. Θα το διευκρινίσω στην επόμενη επίσκεψη. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

Δεν θα κάνετε επισκληρίδειο; Εγω σκέφτομαι οτι αφου δεν θα πονάω δε με νοιάζει. Ποσο δύσκολο μπορει να ειναι;;! (Μη μου αλλάξτε την γνώμη σας εκλιπαρώ!)

Βασιλική εμενα η μαία που ειναι μαζι του στις επισκέψεις ειναι πλέον μονο γραμματέας του και δεν παει στις γέννες. Τουλαχιστον ετσι εχω καταλάβει. Θα το διευκρινίσω στην επόμενη επίσκεψη. 

Και εγω θελω να μαθω αν γινονται εδω στο Ηρακλειο μαθηματα...Αλλα γενικα εδω δεν ειμαστε τοσο προχωρημενοι...Ουτε με μαιες εχουμε παρε δωσε πριν τον τοκετο!!! Γενικα μας τα δειχνουν πρωτη φορα ολα στην κλινικη...Αλλα κατα τα αλλα πληρωνεις ενα σκασμο χρηματα στις κλινικες!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , P.L.L. είπε:

Δεν θα κάνετε επισκληρίδειο; Εγω σκέφτομαι οτι αφου δεν θα πονάω δε με νοιάζει. Ποσο δύσκολο μπορει να ειναι;;! (Μη μου αλλάξτε την γνώμη σας εκλιπαρώ!)

Βασιλική εμενα η μαία που ειναι μαζι του στις επισκέψεις ειναι πλέον μονο γραμματέας του και δεν παει στις γέννες. Τουλαχιστον ετσι εχω καταλάβει. Θα το διευκρινίσω στην επόμενη επίσκεψη. 

Καθόλου δεν θα προσπαθήσω να σου αλλάξω γνώμη! Χαχαχα

πρίν από 34 λεπτά , Diavolitsa είπε:

@P.L.L. ναι ειναι του γιατρου μου! Εγω την βλεπω σε καθε επισκεψη στο γιατρο! Ειναι παντα εκει μαζι του στην εξεταση και παρακολουθει και αυτη την πορεια της εγκυμοσυνης!

Και γω κοριτσια τη γεννα τρεμω! Τωρα που εκανα τον καυτηριασμο και εβλεπα διαφορα εργαλεια και ακουγα το γιατρο να λεει φερει αυτο φερε το αλλο του λεω θα ερθω να γεννησω με μασκα υπνου και ωτοασπιδες για να μη βλεπω και να μην ακουω τπτ! :)

Και εμένα η μαια του γιατρού μου θα με βοηθήσει. Όχι στο σπίτι στο μαιευτήριο κυρίως για το θηλασμό θέλω στην αρχή. 

 

@giotitsa που έχεις εξαφανιστεί σήμερα? 

  • Χαχα 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...