Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Κορίτσια έχω μια απορία,ίσως τελείως παράλογη,αλλά θα σκάσω.Μου έχει μείνει ένα ακόμη έμβρυο από τα πέντε  και σε περίπτωση που δεν πιάσει,θα προχωρήσω σε ωοληψια κτλ.Τα πέντε έμβρυα,είναι από τότε που ήμουν 36.Αν δεν πιάσει ούτε αυτό,τότε μιλάμε για ποσοστό επιτυχίας 20%,δλδ μόνο η κορούλα μου.Αξιζει να κάνω ξανά ωοληψια?Δεν θα έχω απειροελάχιστες πιθανότητες να έχω κάποιο υγιές  έμβρυο τώρα στα 39? ☹️

      Εγώ πάντως στα 40 έκανα την καλύτερη ωοληψια με 3 βλαστοκύστες στα 3 γονιμοποιημένα! κι έναν μπέμπη ήδη από τις 2 που έβαλα..

      Στην επιτροπή θα γράψει το κέντρο σου πως δεν είναι επαρκής αυτή η βλαστοκύστη ποιοτικά κτλ και πως πρέπει να κάνεις διέγερση ξανά. 

      • Μου αρέσει 1

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

Ευχαριστώ κορίτσια για τις απαντήσεις. Εγω ελεγα να πάω για τα μαθήματα οταν τελειώσω τη δουλειά. Δηλαδη λίγες μέρες πριν μπω στον μήνα μου. Άρα θα ειναι λιγο αργα.. Και η αλήθεια ειναι οτι χρειαζομαι ολο το πακέτο γιατι ειναι ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΣΧΕΤΗ!!! Βλέπω στον υπνο μου οτι πάω να κρατήσω το μωρο και αυτο γυρνάει και πέφτει με την πλάτη πισω. Πολλές φορές το ίδιο ονειρο. Τα ξένα μωρά, ακομα και τα ανιψια μου δεν τόλμησα ποτε να τα κρατήσω. Άχρηστη μιλάμε...! 

Βασιλικη κουράγιο. Χαίρομαι που εισαι καλυτερα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

πρίν από 8 λεπτά , P.L.L. είπε:

Ευχαριστώ κορίτσια για τις απαντήσεις. Εγω ελεγα να πάω για τα μαθήματα οταν τελειώσω τη δουλειά. Δηλαδη λίγες μέρες πριν μπω στον μήνα μου. Άρα θα ειναι λιγο αργα.. Και η αλήθεια ειναι οτι χρειαζομαι ολο το πακέτο γιατι ειναι ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΣΧΕΤΗ!!! Βλέπω στον υπνο μου οτι πάω να κρατήσω το μωρο και αυτο γυρνάει και πέφτει με την πλάτη πισω. Πολλές φορές το ίδιο ονειρο. Τα ξένα μωρά, ακομα και τα ανιψια μου δεν τόλμησα ποτε να τα κρατήσω. Άχρηστη μιλάμε...! 

Βασιλικη κουράγιο. Χαίρομαι που εισαι καλυτερα!!!

Στο γκρουπ που ήμουν ειχαμε κοπελα που ηταν στην 37η εβδομάδα.. Απλα το ρίσκο είναι ότι δεν ξέρεις αν θα προλάβεις να παρακολουθησεις ολα τα μαθήματα!! Πάντως μην αγχωνεσαι... Δεν ειναι δυσκολο η φροντίδα μωρου... Και τ βασικο, δεν παθαινει τίποτα το μωρο οπότε δεν υπάρχει λογος να φοβάσαι! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημέρα! Εχθές ήταν μια πολύ φορτισμένη μέρα από το μεσημέρι και έπειτα και έτσι προτίμησα να χαλαρωσω και να σας πω σήμερα τα νέα μου και εδώ στο θεματάκι που σας γνώρισα.. 

Την Παρασκευή που μας πέρασε ήμουν 4 μερες πριν την περιοδο μετά από θετικό τεστακι που είχα κάνει νωρίτερα έκανα χοριακη κ βγήκε 92. Εννοείται χάρηκα,είχα τόσο νωρις τέτοιο νούμερο. Είπα θα μείνω χαλαρή και θα ξανά κάνω την Τριτη σήμερα όπου θα ήταν κ επίσημα η καθυστέρηση. Τελικά όμως εχθές όταν πήγα τουαλέτα και είδα καφέ εκκρισεις και πολλά πονακια περιοδου έτρεξα για χοριακη και ευτυχώς είχε αυξηθεί στα 582!!! Μίλησα με τον γιατρό είπε να μην ανησυχώ και να κάνω ξανά αύριο άλλη μια να δούμε. Προγεστερονη έπαιρνα εδώ και μερες ήταν κάτι που σκέφτηκα και ρώτησα τον γιατρό να παρω απο το τελος της ωορρηξιας κ μου εδωσε το οκ. Τώρα την αυξήσαμε λόγω αυτού. Είμαι κάπως καλύτερα από πονακια σήμερα αλλα όπως καταλαβαίνετε έχω λίγο φόβο.

Περιμενουμε την @Dimitr@17 μας να μας πει κ εκείνη τα ευχάριστα !!! Δήμητρα με έχει φάει η αγωνία από το πρωί 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Beboula25 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα! Εχθές ήταν μια πολύ φορτισμένη μέρα από το μεσημέρι και έπειτα και έτσι προτίμησα να χαλαρωσω και να σας πω σήμερα τα νέα μου και εδώ στο θεματάκι που σας γνώρισα.. 

Την Παρασκευή που μας πέρασε ήμουν 4 μερες πριν την περιοδο μετά από θετικό τεστακι που είχα κάνει νωρίτερα έκανα χοριακη κ βγήκε 92. Εννοείται χάρηκα,είχα τόσο νωρις τέτοιο νούμερο. Είπα θα μείνω χαλαρή και θα ξανά κάνω την Τριτη σήμερα όπου θα ήταν κ επίσημα η καθυστέρηση. Τελικά όμως εχθές όταν πήγα τουαλέτα και είδα καφέ εκκρισεις και πολλά πονακια περιοδου έτρεξα για χοριακη και ευτυχώς είχε αυξηθεί στα 582!!! Μίλησα με τον γιατρό είπε να μην ανησυχώ και να κάνω ξανά αύριο άλλη μια να δούμε. Προγεστερονη έπαιρνα εδώ και μερες ήταν κάτι που σκέφτηκα και ρώτησα τον γιατρό να παρω απο το τελος της ωορρηξιας κ μου εδωσε το οκ. Τώρα την αυξήσαμε λόγω αυτού. Είμαι κάπως καλύτερα από πονακια σήμερα αλλα όπως καταλαβαίνετε έχω λίγο φόβο.

Περιμενουμε την @Dimitr@17 μας να μας πει κ εκείνη τα ευχάριστα !!! Δήμητρα με έχει φάει η αγωνία από το πρωί 

Μπραβο beboula! Αν και το πηρε το ματι μου και σε καποιο αλλο θεμα :) να μεινεις ηρεμη και μακαρι να πανε ολα καλα!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Diavolitsa είπε:

Μπραβο beboula! Αν και το πηρε το ματι μου και σε καποιο αλλο θεμα :) να μεινεις ηρεμη και μακαρι να πανε ολα καλα!

Ναι εκεί έγινε ο χαμός είχα τρελαθεί από το άγχος.. Σε ευχαριστώ μακάρι να πάνε καλα όλα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Beboula25 ααααα!!! Συγχαρητήρια! Το περίμενα αλλα δεν ήθελα να σε ρωτήσω γιατι ήξερα οτι ήσουν σε φάση απόστασης απο τις πολλές συζητήσεις για να βρεις τον εαυτό σου. Πολυ χάρηκα πάντως! 

@anemoni1989 δεν παθαίνει τιποτα το μωρο;;;; Πολυ καθησυχαστικό αυτο! Καμία σχέση με οτι είχα στο μυαλό μου! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , P.L.L. είπε:

@Beboula25 ααααα!!! Συγχαρητήρια! Το περίμενα αλλα δεν ήθελα να σε ρωτήσω γιατι ήξερα οτι ήσουν σε φάση απόστασης απο τις πολλές συζητήσεις για να βρεις τον εαυτό σου. Πολυ χάρηκα πάντως! 

@anemoni1989 δεν παθαίνει τιποτα το μωρο;;;; Πολυ καθησυχαστικό αυτο! Καμία σχέση με οτι είχα στο μυαλό μου! 

Γνώμη μου Κάνε Μαθήματα για το τοκετό και θηλασμό.οταν γέννησε η αδερφή μου μας έδειξε μια φορά η μαία και τέλος.το ένστικτο δουλεύει άψογα.με τη πρώτη τα καταφέρνεις.στο.λεω Εγώ που με το που μας εξήγησε κατευθεια ν Πρώτη μερα σπίτι και την άλλαξα και μπάνιο την έκανα.ειναι υπερβολικά εύκολο.και Όταν το κάνεις μπανακι που το χεις μπρούμυτα μια Μια χαρά κάθεται πάνω στο χέρι σου και απολαμβάνει,  μη σου πω ότι κοιμάται κιόλας.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Beboula25 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα! Εχθές ήταν μια πολύ φορτισμένη μέρα από το μεσημέρι και έπειτα και έτσι προτίμησα να χαλαρωσω και να σας πω σήμερα τα νέα μου και εδώ στο θεματάκι που σας γνώρισα.. 

Την Παρασκευή που μας πέρασε ήμουν 4 μερες πριν την περιοδο μετά από θετικό τεστακι που είχα κάνει νωρίτερα έκανα χοριακη κ βγήκε 92. Εννοείται χάρηκα,είχα τόσο νωρις τέτοιο νούμερο. Είπα θα μείνω χαλαρή και θα ξανά κάνω την Τριτη σήμερα όπου θα ήταν κ επίσημα η καθυστέρηση. Τελικά όμως εχθές όταν πήγα τουαλέτα και είδα καφέ εκκρισεις και πολλά πονακια περιοδου έτρεξα για χοριακη και ευτυχώς είχε αυξηθεί στα 582!!! Μίλησα με τον γιατρό είπε να μην ανησυχώ και να κάνω ξανά αύριο άλλη μια να δούμε. Προγεστερονη έπαιρνα εδώ και μερες ήταν κάτι που σκέφτηκα και ρώτησα τον γιατρό να παρω απο το τελος της ωορρηξιας κ μου εδωσε το οκ. Τώρα την αυξήσαμε λόγω αυτού. Είμαι κάπως καλύτερα από πονακια σήμερα αλλα όπως καταλαβαίνετε έχω λίγο φόβο.

Περιμενουμε την @Dimitr@17 μας να μας πει κ εκείνη τα ευχάριστα !!! Δήμητρα με έχει φάει η αγωνία από το πρωί 

Ελα @Beboula25 μου μολις γυρισα απο την δουλεια...

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 10 λεπτά , P.L.L. είπε:

 

@anemoni1989 δεν παθαίνει τιποτα το μωρο;;;; Πολυ καθησυχαστικό αυτο! Καμία σχέση με οτι είχα στο μυαλό μου! 

Οχι καλέ!!! Τί να πάθει??? Δεν σπάει!!!! Ούτε παθαίνει τίποτα την ώρα που το αλλάζεις, το πλένεις, το κρατάς αγκαλια κλπ.... Και γενικά να ξερεις τα μωρά είναι όπως τα ζώα!!! Καταλαβαίνουν το άγχος, το φόβο και το δισταγμό μας!!! Επίσης, δεν σπάει ο σβέρκος τους αν δεν κρατάμε το κεφάλι τους με 4 χέρια οταν το κραταμε αγκαλιά!!!! αχαχχαχαχαχχα

Ενα υγιές νεογνό, στηρίζει εξαρχής το κεφαλάκι του, απλά όχι όπως ένα βρεφάκι!!!

  • Χαχα 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , P.L.L. είπε:

@Beboula25 ααααα!!! Συγχαρητήρια! Το περίμενα αλλα δεν ήθελα να σε ρωτήσω γιατι ήξερα οτι ήσουν σε φάση απόστασης απο τις πολλές συζητήσεις για να βρεις τον εαυτό σου. Πολυ χάρηκα πάντως! 

@anemoni1989 δεν παθαίνει τιποτα το μωρο;;;; Πολυ καθησυχαστικό αυτο! Καμία σχέση με οτι είχα στο μυαλό μου! 

Σε ευχαριστώ πολυυ @P.L.L. μου!! Το πιστεύω πως κρατούσες στάση για αυτό τον λόγο,όντως ήθελα να ησυχάσω από αυτό λιγάκι

πρίν από 1 λεπτό , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Μας γκαστρωσεςςς!!! Χαχαχαχ εεε @Beboula25???

Ε ναιιιι στην κυριολεξία!!! Χαχαχαχ 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitr@17 είπε:

Οχι ακομα τωρα σχολασα κ πηγα κ πηρα

Να φανταστώ δεν σου έρχονται ακόμη τσισακια εε;; Τσσσς :)

Σε πειράζω λίγο αλλα έχουμε σκασει! Πάρε τον χρόνο σου και πες μας όταν μπορέσεις. Το καλύτερο ευχομαιιιι

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Οχι ακομα τωρα σχολασα κ πηγα κ πηρα

Αμάν ρε @Dimitr@17. Που τη βρίσκεις τόση υπομονή;;; 

@anemoni1989 και @loyloy μακάρι να έχετε δίκιο. Αμφιβάλω αν θα εχω την άνεση σας αλλα που θα παει.. Θα μάθω! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...