Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

19 ώρες πρίν, Anastasia_paris είπε:

Κοριτσάκια μου τι κάνετε???? Δεν προλαβαίνω δυστυχώς να συμμετέχω όσο θα ήθελα στην παρεούλα, ο μικρός μονοπωλεί το ενδιαφέρον μου ειναι η αλήθεια..! Σήμερα έχω τα γενέθλια μου,έκλεισα τα 26...! μου έκαναν τούρτα έκπληξη οι δικοί μου, καλά μια τούρτα παγωτό άλλο πράγμα!χα χάχα!!! Εγώ γενικά αυτές τις μέρες μπορώ να πω ότι είμαι σχετικά καλά! Από κιλά έχω βάλει 5 προς το παρόν, αλλά εγώ δεν μετράω όπως εσείς... Το λιγότερο που θα βάλω είναι 15 λόγω των διδύμων... Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη έβαλα σύνολο 10,ημουν πολύ καλά μπορώ να πω... 

Χρονια πολλα κορίτσι μου. πάντα γεματη υγεία να εισαι... Κι ολα να σ πηγαίνουν καλα! Να σε χαίρεται η οικογένεια σου!!!! 

2 ώρες πρίν, sun38 είπε:

Εύχομαι σε όλα τα κορίτσια με το καλό!!! Διαβάζω τώρα το πρωι τα νέα σας γιατί σε λίγο ξυπνάει κ εμένα ο μικρός μου κ γίνεται χαμός!!! Η αλήθεια είναι ότι αλλάζει η ζωή με το παιδι. Ένα σπίτι γεμάτο παιχνίδια ακαταστασία ... αυτή τη στιγμή ένα μιξερακι που έχω είναι στο χαλάκι με τα παιχνίδια του γιατί ο κύριος ήθελε χθες να βάζει μέσα τα αυτοκινητάκια του. Κ να το κρύψω τώρα μόλις ξυπνήσει θα το ζητάει!!! Κ εμένα είναι πολύ εκδηλωτικός ο μικρούλης συνέχεια μου λέει: μαμά παπαω δηλαδή σαγαπαω!!! Μας χαϊδεύει μας φιλάει!! Θα τα δείτε κ εσείς όλα αυτά οι πρωτομανουλες!! Κ πάλι σας εύχομαι όλα να πάνε καλά σε όλες σας!!

Τωρα αρχισα κι ανυπομονω να βγει..να ζήσουμε στιγμές.. Κι ολα όσα λες... Αλλα υπομονή!!! Κατσε πρώτα να δουμε κ τι είναι.... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 8 λεπτά , Cath3rine είπε:

Τωρα αρχισα κι ανυπομονω να βγει..να ζήσουμε στιγμές.. Κι ολα όσα λες... Αλλα υπομονή!!! Κατσε πρώτα να δουμε κ τι είναι.... 

Καλημερα κοριτσακια τι κανετε;;;; Τι διαισθανεσαι οτι ειναι;;;:P


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γερά να είναι κ ότι δώσει ο Θεός!! Κ εγώ στη β επιπέδου θα μάθω σίγουρα. Ίσως κορίτσι λένε αλλά δεν είναι σίγουροι. Μπορεί να εμφανιστεί κάτι από το πουθενά που δεν φαινόταν!!! 

Σημερα ένιωθα καλύτερα από άλλες κ είπα εκτός από το φαγητό να φτιάξω κ ένα κέικ του μικρού! Αγχώθηκα όμως πολύ! Κάνω κάτι με το φόβο! Όλη την ώρα πάω τουαλέτα μηπως κ έχω τίποτα !!! Ουφ!! Είναι κ ο άντρας μου στη δουλειά!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλημερα κοριτσακια τι κανετε;;;; Τι διαισθανεσαι οτι ειναι;;;:P

Δεν εχω καμια διαίσθηση νομίζω..ο αντρας μ είναι σχεδον σίγουρος για αγόρι.... Οποτε εγω λεω κοριτσάκι ετσι για σπάσιμο.  χαχαχαχαχαχ γερα να ναι πανω απ ολα.... Αλλα σαν τα φρου φρου κ τα ροζουλια  δεν εχει.. Χαχαχαχαχα 

πρίν από 55 λεπτά , sun38 είπε:

Γερά να είναι κ ότι δώσει ο Θεός!! Κ εγώ στη β επιπέδου θα μάθω σίγουρα. Ίσως κορίτσι λένε αλλά δεν είναι σίγουροι. Μπορεί να εμφανιστεί κάτι από το πουθενά που δεν φαινόταν!!! 

Σημερα ένιωθα καλύτερα από άλλες κ είπα εκτός από το φαγητό να φτιάξω κ ένα κέικ του μικρού! Αγχώθηκα όμως πολύ! Κάνω κάτι με το φόβο! Όλη την ώρα πάω τουαλέτα μηπως κ έχω τίποτα !!! Ουφ!! Είναι κ ο άντρας μου στη δουλειά!

Προσπάθησε να μην το πολυσκεφτεσε συνέχεια... Δεν το απολαμβάνεις ετσι....! Χαλάρωσε.. Ζηστο... Τωρα στο δεύτερο λογικά θα νιωθεις κ διαφορετικά! 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Cath3rine είπε:

Δεν εχω καμια διαίσθηση νομίζω..ο αντρας μ είναι σχεδον σίγουρος για αγόρι.... Οποτε εγω λεω κοριτσάκι ετσι για σπάσιμο.  χαχαχαχαχαχ γερα να ναι πανω απ ολα.... Αλλα σαν τα φρου φρου κ τα ροζουλια  δεν εχει.. Χαχαχαχαχα 

Προσπάθησε να μην το πολυσκεφτεσε συνέχεια... Δεν το απολαμβάνεις ετσι....! Χαλάρωσε.. Ζηστο... Τωρα στο δεύτερο λογικά θα νιωθεις κ διαφορετικά! 

Δίκιο έχεις έτσι.... δεν το ευχαριστιέσαι!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια. Ήθελα να σας ρωτήσω, αν κ μπορεί να τα έχετε συζητήσει πιο παλιά, τι συμπληρώματα παίρνετε; Εννοω για βιταμίνες ή σίδηρο ή ασβέστιο; Παίρνετε επίσης βιταμίνη d; Επίσης να ρωτήσω το μαγνήσιο σε ποιο μήνα ξεκινάει ή δεν έχει σημασία; Έκανα εξετάσεις κ πρέπει να αρχίσω σίδηρο ασβέστιο βιταμίνη d.  Παίρνω ήδη filicine κ χάπι για θυρεοειδή που έχω. Εσείς τι ώρες τα παίρνετε; Για την δυσκοιλιότητα που προκαλεί ο Σίδηρος παίρνετε συνέχεια κάποιο φάρμακο για βοήθεια; Εγώ έχω ήδη μεγάλη δυσκοιλιότητα από τώρα κ με τον σίδηρο δεν ξέρω τι θα κάνω!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sun38 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Ήθελα να σας ρωτήσω, αν κ μπορεί να τα έχετε συζητήσει πιο παλιά, τι συμπληρώματα παίρνετε; Εννοω για βιταμίνες ή σίδηρο ή ασβέστιο; Παίρνετε επίσης βιταμίνη d; Επίσης να ρωτήσω το μαγνήσιο σε ποιο μήνα ξεκινάει ή δεν έχει σημασία; Έκανα εξετάσεις κ πρέπει να αρχίσω σίδηρο ασβέστιο βιταμίνη d.  Παίρνω ήδη filicine κ χάπι για θυρεοειδή που έχω. Εσείς τι ώρες τα παίρνετε; Για την δυσκοιλιότητα που προκαλεί ο Σίδηρος παίρνετε συνέχεια κάποιο φάρμακο για βοήθεια; Εγώ έχω ήδη μεγάλη δυσκοιλιότητα από τώρα κ με τον σίδηρο δεν ξέρω τι θα κάνω!

καλημερα κοριτσι μου! ολα τα συμπληρωματα τα ξεκινησα απο την αυχενικη κ μετα εκτος απο το felicin. 

το πρωι επερνα το χαπι θυροειδη. μετα απο 5 ωρες το μαγνησιο μετα απο αλλες 5 ωρες το ασβεστιο μαζι με βιταμινη d ηταν ενα σκευασμα κ με το βραδινο φαγητο αλλες 4 -5 ωρες  τον σιδηρο που περιειχε κ φιλικο οξυ. εμενα ο σιδηρος εγραφε οτι πρεπει να λαμβανετε με το φαγητο μαζι.

κ εγω ειχα φοβερη δυσκιλιοτητα. η λυση ηταν καθε δυο μερες φαρμακο για δυσκιλιοτητα η υποθετο. επισης πολλα λαδερα φασολακια αρακα μπαμιες. κ καμια φορα εκοβα κ τον σιδηρο για δυο τρεις μερες αλλα προσοχη δεν ειχα προβλημα τρομερο με αιματοκριτη δηλαδη ηταν ψιλοσταθερος στο 34-35. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sun38 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Ήθελα να σας ρωτήσω, αν κ μπορεί να τα έχετε συζητήσει πιο παλιά, τι συμπληρώματα παίρνετε; Εννοω για βιταμίνες ή σίδηρο ή ασβέστιο; Παίρνετε επίσης βιταμίνη d; Επίσης να ρωτήσω το μαγνήσιο σε ποιο μήνα ξεκινάει ή δεν έχει σημασία; Έκανα εξετάσεις κ πρέπει να αρχίσω σίδηρο ασβέστιο βιταμίνη d.  Παίρνω ήδη filicine κ χάπι για θυρεοειδή που έχω. Εσείς τι ώρες τα παίρνετε; Για την δυσκοιλιότητα που προκαλεί ο Σίδηρος παίρνετε συνέχεια κάποιο φάρμακο για βοήθεια; Εγώ έχω ήδη μεγάλη δυσκοιλιότητα από τώρα κ με τον σίδηρο δεν ξέρω τι θα κάνω!

Καλημερα κοριτσακια μου...

Λοιπον το μαγνησιο το περνω απο την 10η εβδομαδα περιπου....και θα το κοψω μολις μπω στο μηνα μου μου ειπε ο ντοκ φιλισιν περνω πριν μεινω εγκυος λογω στιγμα της μεσογειακης αναιμιας και σιδηρο κ ασβεστιο περνω μετα την αυχενικη...εμενα ο σιδηρος μ προκαλει διαρροια το αντιθετο ακριβως οσα συμπληρωματα κ αν αλλαξα το ιδιο πραγμα...οχι οτι τρεχω ολη την ωρα στο μπανιο απλα οταν ειναι να παω μετα την χωνεψη γινεται αυτο....περνω 6το πρωι μαγνησιο 10 το σιδηρο 12 το μαγνησιο 13:30το φιλισιν 15:30το ασβεστιο 18:00το μαγνησιο και 00:00 η ωρα παλι μαγνησιο....ο σιδηρος ο δικος μ ειναι μιση ωρα πριν ή μετα το φαγητο και το ασβεστιο 2ωρες μακρια απο το μαγνησιο!

1 hour ago, Karpouzaki35 είπε:

Καλημέρα σε όλες σας γλυκές μου εγκυουλες! Εμείς περιμένουμε την μπεμπούλα μας μέχρι τις 4/12. Σας εύχομαι με το καλό! 

Καλημερα γλυκια εγκυουλα ευχομαι με το καλο και σε σενα θες να μπεις στο πινακακι μας λογικα εχεις κανει β; 


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!! @Karpouzaki35 καλως όρισες στην παρέα μας. Με το καλό η κοράκλα σου!

@sun38 Καλημερα γλυκια μανουλιτσα.

Εμενα ο γιατρος απο την αρχη μου εγραψε βιταμινες. Απο την 4η εβδομαδα μεχρι την 8η περιπου επαιρνα ενα σκευασμα πολυβιταμινων. Που ειχε απ ολα μεσα. Μολις τελειωσα αυτο ξεκινησα σιδηρο, ασβεστιο κ μαγνησιο. Σιδηρο παιρνω το gynotardyferon που ειναι σιδηρος + φυλλικο μαζι. Συνηθως το παιρνω πρωι νυστικη με εναν φυσικο χυμο πορτοκαλι. Για καμια ωριτσα μου πε ο γιατρος απαγορευονται τα γαλακτοκομικα οταν παιρνεις το σιδηρο. 

Ασβεστιο κ μαγνησιο παιρνω μεσα στη μερα, μεσημερι κ απογευμα αντιστοιχα, να χουν περασει 4 ωρες μεταξυ τους. 

Οσο για την δυσκοιλιοτητα. Ασε.. Ειναι η πιο πονεμενη ιστορια. Κ γω ειχα απο πριν δυσκοιλιοτητα. Τωρα, με το σιδηρο εχω πραγματικα απελπιστει. Στην αρχη ετρωγα ακτινιδια, βρωμη, αποξηραμενα δαμασκηνα και κατι εκανα. Τον τελευταιο μηνα, δεν πιανει τιποτα απ ολα αυτα. Ξεκινησα το duphalac, τιποτα και με αυτο! Φυλλα αλεξανδρειας, τιποτα παλι! Κ προχθες πηγα κ πηρα απο το φαρμακειο γαλα μαγνησιας και υποθετα γλυκερινης. Δεν το ξεκινησα το γαλα ακομα γιατι λειπει ο γιατρος μου κ θελω να τον ρωτησω πως το πινω αυτο το πραγμα, τα υποθετα σαν τελευταια λυση τα επελεξα, αφου δεν πιανει τπτ αλλο. Η κατασταση ειναι δραματικη πραγματικα. :-x


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, sun38 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Ήθελα να σας ρωτήσω, αν κ μπορεί να τα έχετε συζητήσει πιο παλιά, τι συμπληρώματα παίρνετε; Εννοω για βιταμίνες ή σίδηρο ή ασβέστιο; Παίρνετε επίσης βιταμίνη d; Επίσης να ρωτήσω το μαγνήσιο σε ποιο μήνα ξεκινάει ή δεν έχει σημασία; Έκανα εξετάσεις κ πρέπει να αρχίσω σίδηρο ασβέστιο βιταμίνη d.  Παίρνω ήδη filicine κ χάπι για θυρεοειδή που έχω. Εσείς τι ώρες τα παίρνετε; Για την δυσκοιλιότητα που προκαλεί ο Σίδηρος παίρνετε συνέχεια κάποιο φάρμακο για βοήθεια; Εγώ έχω ήδη μεγάλη δυσκοιλιότητα από τώρα κ με τον σίδηρο δεν ξέρω τι θα κάνω!

Καλημέρα.εγω από την αρχή έπαιρνα filicine utrogestan και cyclacur  και χάπι θηρωειδη.μετα την Αυχενική που ανέβηκαν οι ορμόνες ξεκίνησα σίδηρο που έχει filicine βιταμίνες iofolen που έχουν πολλά μέσα και ασβέστιο. Σίδηρο πρωί βράδυ.και τώρα 3 φορές τη μέρα γτ ο αιματοκρίτης πέφτει δεν σταθεροποιείται. Εδώ και 1 Μη να ξεκίνησα και μαγνήσιο 2 φορές τη μέρα και utrogestan γιατί παθαίνω συσπάσεις.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , nanoula90 είπε:

Καλημερα κοριτσια!! @Karpouzaki35 καλως όρισες στην παρέα μας. Με το καλό η κοράκλα σου!

@sun38 Καλημερα γλυκια μανουλιτσα.

Εμενα ο γιατρος απο την αρχη μου εγραψε βιταμινες. Απο την 4η εβδομαδα μεχρι την 8η περιπου επαιρνα ενα σκευασμα πολυβιταμινων. Που ειχε απ ολα μεσα. Μολις τελειωσα αυτο ξεκινησα σιδηρο, ασβεστιο κ μαγνησιο. Σιδηρο παιρνω το gynotardyferon που ειναι σιδηρος + φυλλικο μαζι. Συνηθως το παιρνω πρωι νυστικη με εναν φυσικο χυμο πορτοκαλι. Για καμια ωριτσα μου πε ο γιατρος απαγορευονται τα γαλακτοκομικα οταν παιρνεις το σιδηρο. 

Ασβεστιο κ μαγνησιο παιρνω μεσα στη μερα, μεσημερι κ απογευμα αντιστοιχα, να χουν περασει 4 ωρες μεταξυ τους. 

Οσο για την δυσκοιλιοτητα. Ασε.. Ειναι η πιο πονεμενη ιστορια. Κ γω ειχα απο πριν δυσκοιλιοτητα. Τωρα, με το σιδηρο εχω πραγματικα απελπιστει. Στην αρχη ετρωγα ακτινιδια, βρωμη, αποξηραμενα δαμασκηνα και κατι εκανα. Τον τελευταιο μηνα, δεν πιανει τιποτα απ ολα αυτα. Ξεκινησα το duphalac, τιποτα και με αυτο! Φυλλα αλεξανδρειας, τιποτα παλι! Κ προχθες πηγα κ πηρα απο το φαρμακειο γαλα μαγνησιας και υποθετα γλυκερινης. Δεν το ξεκινησα το γαλα ακομα γιατι λειπει ο γιατρος μου κ θελω να τον ρωτησω πως το πινω αυτο το πραγμα, τα υποθετα σαν τελευταια λυση τα επελεξα, αφου δεν πιανει τπτ αλλο. Η κατασταση ειναι δραματικη πραγματικα. :-x

το γαλα μαγνησιας εγω επινα δυο κουταλιες της σουπας το βραδυ νυστικη με παρα πολυ νερο. δηλαδη θα φροντιζεις να πιεις τουλαχιστον τεσσερα ποτηρια νερο αφοτου το πιεις την επομενη αν δεν ειχα παει τουαλετα μετα απο 12 ωρες επερνα υποθετο δεν επερνα δηλαδη παλι φαρμακο καθε μερα μονο καθε δυο τρεις μερες. . υποθετα επερνα τα eva lax πολυ αποτελεσματικα κ δεν δημιουργουν εθισμο στο εντερο ουτε συσπασεις. 

Link to comment
Share on other sites

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΟΥ ΤΑ ΜΠΕΜΠΕΚΙΑ ΜΑΣΣ!!!

@Karpouzaki35  ΠΗΤ 4/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

@Σεβη93            ΠΗΤ 5/12

@Ioio                  ΠΗΤ 10/12

@EHappy;-)         ΠΗΤ 11/12

@Έλσα1978        ΠΗΤ 14/12

@loyloy               ΠΗΤ 15/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@Sweetalecia     ΠΗΤ 15/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

@Koukis              ΠΗΤ 15/12

@Irini123            ΠΗΤ 18-21/12?

@Katerinaki... 11    ΠΗΤ 19/12 ΑΓΟΡΑΚΙ

@Eleutheria2012    ΠΗΤ 21/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

@Cath3rine           ΠΗΤ 23/12

@ΒαλεντιναΧρηστος   ΠΗΤ 24/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

@Eleni92               ΠΗΤ 25/12

@Anastasia_parisΠΗΤ 26/12 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΑΓΟΡΑΚΙ

@noni90             ΠΗΤ 28/12 

@mitsaki90        ΠΗΤ 28/12

@nanoula90       ΠΗΤ 30/12

@dimitra86        ΠΗΤ 30/12

@zamia             ΠΗΤ 30/12

@Μαρία Βαρωτσου ΠΗΤ 31/12?

ΕΤΣΙ ΝΑ ΜΑΖΕΥΟΜΑΣΤΕ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥΥ!!!:wub: ΝΑ ΓΙΝΟΥΝΕ ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΑ ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ παρά πολύ όλες για τις απαντήσεις σας. Εγώ για δυσκοιλιότητα παίρνω γάλα Μαγνησίας το βράδυ 1-2 κουταλιές. Αλλά δύσκολα τα πράγματα έχω κουραστεί κ απελπίστει!!!! Τα υπόθετο δεν τα άρχισα ακόμη. Κ εγώ παίρνω 3 utrogestan τη μέρα που κ αυτό προκαλεί δυσκοιλιότητα. Από σήμερα ξεκινάω το σίδηρο κ εγώ το μεσημέρι κ από αύριο τα αλλά. Δεν τα πήρα ακόμη!!! Μαγνήσιο θα αρχίσω μάλλον από τον άλλο μήνα!

Για το ασβέστιο μου είπαν το calcioral εσείς αυτό παίρνετε;;;  Εγώ έχω κ χαμηλή βιταμίνη d! Επίσης παίρνω Salospir λόγω της εξωσωματικής. Τα cyclacur τα έπαιρνα όλο το πρώτο τρίμηνο κ τα έκοψα πια μετά την αυχενική.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , linaa είπε:

το γαλα μαγνησιας εγω επινα δυο κουταλιες της σουπας το βραδυ νυστικη με παρα πολυ νερο. δηλαδη θα φροντιζεις να πιεις τουλαχιστον τεσσερα ποτηρια νερο αφοτου το πιεις την επομενη αν δεν ειχα παει τουαλετα μετα απο 12 ωρες επερνα υποθετο δεν επερνα δηλαδη παλι φαρμακο καθε μερα μονο καθε δυο τρεις μερες. . υποθετα επερνα τα eva lax πολυ αποτελεσματικα κ δεν δημιουργουν εθισμο στο εντερο ουτε συσπασεις. 

Α! Οποτε λες ειναι καλυτερα να το παιρνω το βραδυ, ε? Σε ευχαριστω παρα πολυ κοριτσι μου για τις πληροφοριες. Τα υποθετα που μου δωσε ο φαρμακοποιος λεγονται zarbis. Απ οτι ξερω γενικως τα υποθετα γλυκερινης ειναι ακινδυνα κ δεν προκαλουν κ εθισμο ωστε να αδρανοποιηθει το εντερο. 

Δυστυχως ειναι απο τα συμπτωματα που πρεπει να αντιμετωπισουμε. Εγω ειχαν περασει μεχρι κ 6 μερες που δεν ειχα παει τουαλετα, οποτε ειναι ισως τα μονα που βοηθουν δραστικα.


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...