Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια έχω αγχωθεί πάλι. Είμαι στην 10η εβδομαδα. Είχα υπέρηχο πριν 10 μέρες ήταν όλα καλά βέβαια ο γιατρός μου είπε πως το ένα έμβρυο είναι χαμηλά στη μήτρα και θα έχω αιμορραγία καθώς θα δημιουργείται η τροφοβλαστη. Εγω αίμα από τότε δεν έχω δει και αγχώνομαι λέω λες να εχει γίνει κάνα κακό. Στο μεταξύ τα συμπτώματα πηγαινοέρχονται περα από το στήθος που είναι σταθερά πρησμένο και πονάει μόνιμα. Η κοιλιά μου μια φουσκώνει μια ξεφουσκώνει..αναγούλες μια μέρα έχω μια όχι και τόσο. τώρα έχω αυχενική 23/5 αλλά λέω να παω αύριο στο νοσοκομείο για έναν υπέρηχο να μου φύγουν οι σκέψεις..

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, Dwro είπε:

Κοριτσια Χρονια Πολλα Χριστος Ανεστη.Πειτε βρε αγαπες κανενα τρικ για το αλεσμα του κρεατος αφηνει ινες και δεν το θελει με τιποτα ετσι πως να το αλεσω σαν αλοιφη.Το κανω και στην ραβδο και παλι αφηνει.

Τι κρέας κανείς παράξενο γιατί και εγώ το κάνω στο μπλέντερ αλλά δεν αφήνει καθόλου ίνες μα καθόλου


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Penny... είπε:

Τι κρέας κανείς παράξενο γιατί και εγώ το κάνω στο μπλέντερ αλλά δεν αφήνει καθόλου ίνες μα καθόλου

Εχω δωσει κουνελι και κατσικι αφηνει λιγο μεν αλλα του ερχεται αναγουλα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dwro είπε:

Κοριτσια Χρονια Πολλα Χριστος Ανεστη.Πειτε βρε αγαπες κανενα τρικ για το αλεσμα του κρεατος αφηνει ινες και δεν το θελει με τιποτα ετσι πως να το αλεσω σαν αλοιφη.Το κανω και στην ραβδο και παλι αφηνει.

Χρόνια πολλά! Αληθώς Ανέστη! Εμένα μου έχει τύχει να το κάνω στο μπλέντερ και να αφήσει ίνες και μετά το πέρασα με το ραβδονπλέντερ χειρός και έγινε αλοιφή. 600watt είναι το ραβδονπλέντερ μου. Και έχω καλέσει μοσχάρι (ποντίκι) και στήθος κοτόπουλο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nikoleta... είπε:

Χρόνια πολλά! Αληθώς Ανέστη! Εμένα μου έχει τύχει να το κάνω στο μπλέντερ και να αφήσει ίνες και μετά το πέρασα με το ραβδονπλέντερ χειρός και έγινε αλοιφή. 600watt είναι το ραβδονπλέντερ μου. Και έχω καλέσει μοσχάρι (ποντίκι) και στήθος κοτόπουλο.

Και εμενα 600 ειναι γινεται κρεμα αλλα οχι αλοιφη στην γευση δεν ειναι οπως τα λαχανικα τι κανω λαθος?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dwro είπε:

Και εμενα 600 ειναι γινεται κρεμα αλλα οχι αλοιφη στην γευση δεν ειναι οπως τα λαχανικα τι κανω λαθος?

Μήπως είναι το κρέας ; δοκίμασε άλλο κρέας δηλαδή μοσχάρι η κοτόπουλο βραστο βάλτο στο μουλτι με ζουμί και αλεσετο


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Penny... είπε:

Μήπως είναι το κρέας ; δοκίμασε άλλο κρέας δηλαδή μοσχάρι η κοτόπουλο βραστο βάλτο στο μουλτι με ζουμί και αλεσετο

Δεν τρωμε αγαπη δυστυχως λογω αλλεργιων.Θα δοκιμασω με πιο πολυ ζουμε αυριο να δουμε.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Dwro είπε:

Και εμενα 600 ειναι γινεται κρεμα αλλα οχι αλοιφη στην γευση δεν ειναι οπως τα λαχανικα τι κανω λαθος?

Εγώ βάζω και αρκετό ζουμί κυρίως στο μοσχάρι. Και το αλέθω μαζί με τα λαχανικά. Το κοτόπουλο μου αλέθεται πιο εύκολα και δε χρειάζεται τόσο ζουμί. Βάλε πιο πολύ ζουμί μήπως φταίει αυτό. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Τις βαφτίσεις τις ακυρωσατε; 

 

Ναι..κ δεν ξερω για ποτε να το κανονισω..καλοκαιρι ο αντρασ μου κ γενικα ολοι δουλευουν..μαη εσρω με τουσ νονουσ ελεγα να το επιχειρησω..αλλα δεν ξερω ακομη τιποτα..

Οινυπολοιπεσ τι κανατε??

Link to comment
Share on other sites

Just now, tzeni82 είπε:

Ναι..κ δεν ξερω για ποτε να το κανονισω..καλοκαιρι ο αντρασ μου κ γενικα ολοι δουλευουν..μαη εσρω με τουσ νονουσ ελεγα να το επιχειρησω..αλλα δεν ξερω ακομη τιποτα..

Οινυπολοιπεσ τι κανατε??

Εμεις που ειχαμε κλεισει 21 Ιουνιου την μεταφεραμε 13 Σεπτεμβρη. Τοτε βεβαια εχουμε πει οτι θα γινει οπως κι αν ειναι η κατασταση...

  • Μου αρέσει 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα εμεις ειχαμε κλεισει 3 Μαιου την ακυρωσαμε και ρην μεταφεραμε 28 Ιουνιου.Κατι ακουγεται οτι θα αφηνουν μεχρι 50 ατομα.Εμεις ειχαμε 80 θα μειωσω τους καλεσμενους και πρωτα ο Θεος θα τον βαπτισουμε γιατι απο Σεπτεμβριο λενε 2ο γυρος ξεκιναει.

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, tsilona είπε:

Τις βαφτίσεις τις ακυρωσατε; 

 

Εχω κλεισει γαμοβαφτιση για 21 Ιουνιου, ελεγα να την ακυρωσω αλλα θα γινει κανονικα με 40-50 ατομα! Εγω θα την κανω και οποιος ερθει.. 

Κοριτσια τι κανετεεεε? Ειχαμε εμβολιο σημερα, αυριο γινεται 6 μηνων το αγορακι μου! Ειναι 7.700kg και 70cm! Θ'αφησω να περασουν κανα δυο μερες απ το εμβολιο και ξεκιναμε κι εμεις τις στερεες επιτελους!

Με καροτακι θ'αρχισουμε, εγω νομιζα πατατα αλλα μου ειπε ο γιατρος πατατα καλυτερα απ τον 7ο και μετα γιατι εχει πολυ αμυλο κι ετσι θα φαμε γλυκοπατατα και κολοκυθι μετα το καροτο..

Μου προτεινε να αρχισουμε με blw εγω θα ηθελα να το δοκιμασω αλλα ο αντρας μου ουτε να το ακουσει, φοβαται πολυ! Οποτε θα τα βραζω στον ατμομαγειρα και μετα κατευθειαν στο multi.

Για πειτε μου για το νερο εμφιαλωμενο τους δινετε ή βρυσης? Και οσες δινετε βρυσης το βραζετε?

  • Μου αρέσει 3

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, tsilona είπε:

Τις βαφτίσεις τις ακυρωσατε; 

 

Εμεις ειχαμε κλεισει για 14 Ιουνίου κ το πηγαμε 26 Ιουλίου...Λιγα ατομα θα εχουμε,κατω απο 50 οποτε θα γινει...

Just now, Giwtouli1990 είπε:

Εχω κλεισει γαμοβαφτιση για 21 Ιουνιου, ελεγα να την ακυρωσω αλλα θα γινει κανονικα με 40-50 ατομα! Εγω θα την κανω και οποιος ερθει.. 

Κοριτσια τι κανετεεεε? Ειχαμε εμβολιο σημερα, αυριο γινεται 6 μηνων το αγορακι μου! Ειναι 7.700kg και 70cm! Θ'αφησω να περασουν κανα δυο μερες απ το εμβολιο και ξεκιναμε κι εμεις τις στερεες επιτελους!

Με καροτακι θ'αρχισουμε, εγω νομιζα πατατα αλλα μου ειπε ο γιατρος πατατα καλυτερα απ τον 7ο και μετα γιατι εχει πολυ αμυλο κι ετσι θα φαμε γλυκοπατατα και κολοκυθι μετα το καροτο..

Μου προτεινε να αρχισουμε με blw εγω θα ηθελα να το δοκιμασω αλλα ο αντρας μου ουτε να το ακουσει, φοβαται πολυ! Οποτε θα τα βραζω στον ατμομαγειρα και μετα κατευθειαν στο multi.

Για πειτε μου για το νερο εμφιαλωμενο τους δινετε ή βρυσης? Και οσες δινετε βρυσης το βραζετε?

Εμενα νερακι για να πιει μου ειπε εμφυαλωμενο κ του δινω...Καλη αρχή κοριτσάκι μου...Εμεις σημερα φαγαμε μηλαρακι πρωτη μερα κ συνεχίζουμε για λίγες μέρες ακομα πατατα καροτο κολοκυθι...Κ μετα θα βαλουμε σπανακι,μπροκολο κ κοτοπουλο...Το μηλο λιγο βρασμενο το εφαγε πιο ευχάριστα...Το φαγητο οχι κ τοσο...

  • Ευχαριστώ 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Εμεις ειχαμε κλεισει για 14 Ιουνίου κ το πηγαμε 26 Ιουλίου...Λιγα ατομα θα εχουμε,κατω απο 50 οποτε θα γινει...

Εμενα νερακι για να πιει μου ειπε εμφυαλωμενο κ του δινω...Καλη αρχή κοριτσάκι μου...Εμεις σημερα φαγαμε μηλαρακι πρωτη μερα κ συνεχίζουμε για λίγες μέρες ακομα πατατα καροτο κολοκυθι...Κ μετα θα βαλουμε σπανακι,μπροκολο κ κοτοπουλο...Το μηλο λιγο βρασμενο το εφαγε πιο ευχάριστα...Το φαγητο οχι κ τοσο...

Για τα φρουτα(και καποια λαχανικα) του πηρα ενα τελειο gadgetακι, fresh food feeder λεγεται! Ανοιγεις το καπακι και βαζεις μεσα ολοκληρο κομματι και εχει διχτακι απ την αλλη πλευρα που τρωει το παιδι δεν μπορει να φυγει ουτε κομματι ουτε κουκουτσι τιποτα, ειναι τελειο και οικονομικο! 

Με το καλο να βαφτισουμε τα θαυματακια μας ολες!!!


nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εμείς την είχαμε για 14 Μαρτίου, ακυρωσαμε την προηγούμενη της βάφτισης επειδή έκλεισαν όλα! Ήταν και μεγάλη η βάφτιση, με αρκετά άτομα! Δεν έχουμε κανονίσει ξανά κάτι, μας βλέπω για Σεπτέμβρη Οκτωβρη. Εξαρτάται από τους νονούς μας που ζουν σε νησί και ασχολούνται με τον τουρισμό! 

Just now, Giwtouli1990 είπε:

Εχω κλεισει γαμοβαφτιση για 21 Ιουνιου, ελεγα να την ακυρωσω αλλα θα γινει κανονικα με 40-50 ατομα! Εγω θα την κανω και οποιος ερθει.. 

Κοριτσια τι κανετεεεε? Ειχαμε εμβολιο σημερα, αυριο γινεται 6 μηνων το αγορακι μου! Ειναι 7.700kg και 70cm! Θ'αφησω να περασουν κανα δυο μερες απ το εμβολιο και ξεκιναμε κι εμεις τις στερεες επιτελους!

Με καροτακι θ'αρχισουμε, εγω νομιζα πατατα αλλα μου ειπε ο γιατρος πατατα καλυτερα απ τον 7ο και μετα γιατι εχει πολυ αμυλο κι ετσι θα φαμε γλυκοπατατα και κολοκυθι μετα το καροτο..

Μου προτεινε να αρχισουμε με blw εγω θα ηθελα να το δοκιμασω αλλα ο αντρας μου ουτε να το ακουσει, φοβαται πολυ! Οποτε θα τα βραζω στον ατμομαγειρα και μετα κατευθειαν στο multi.

Για πειτε μου για το νερο εμφιαλωμενο τους δινετε ή βρυσης? Και οσες δινετε βρυσης το βραζετε?

Με το καλό να ξεκινήσετε τα φαγητακια σας! Αγάπη εγώ δίνω εμφιαλωμένο, μέχρι πριν μια εβδομάδα το έβραζα, τώρα σταματησα! 

  • Ευχαριστώ 1

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...