Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , P.L.L. είπε:

Μπραβο @Beboula25!!! Τι χαρά ειναι αυτη!!! Ποτε θα πας στον γιατρο; Μωρε λες να ξεκίνησε ο σερί με τα διδυμα;;;; Σου ευχομαι οοοοτι καλύτερο!!! 

Αχ σε ευχαριστώ πολυ!!!! Περιμένω να με πάρει σε λιγάκι να μου πει! Έχεις τέτοια έμπνευση; Χαχαχα θα τρελαθω 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

πρίν από 24 λεπτά , Beboula25 είπε:

Αχ σε ευχαριστώ πολυ!!!! Περιμένω να με πάρει σε λιγάκι να μου πει! Έχεις τέτοια έμπνευση; Χαχαχα θα τρελαθω 

Τι τι τι; Ποιον περιμένουμε να μας πει τι;!;! Πες τα ολα! Μα με τέτοια αύξηση αγάπη τι να πω; Εισαι πραγματικά μήτρα ταχύτητος!!! 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια πως ειστε? Εγω εχω αρχισει και απογοητευομαι παρα πολυ...Απο το μεσημερι και μετα δεν μπορω να κανω κανενα βημα απο το πετρωμα...Δεν μπορω να εξηγησω πως αισθανομαι..Εχω και τη μαμα μου να μ λεει οτι αυτο δεν το εχει ξανακουσει και τρομαζω πιο πολυ...Πολυ φοβαμαι οτι οσο προχωραει η κυηση θα χειροτερευει..Απλα δεν εχω καταλαβει τι ειναι..Συνηθως ειναι πιο εντονο οταν θελω να παω τουαλετα! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , P.L.L. είπε:

Τι τι τι; Ποιον περιμένουμε να μας πει τι;!;! Πες τα ολα! Μα με τέτοια αύξηση αγάπη τι να πω; Εισαι πραγματικά μήτρα ταχύτητος!!! 

Χαχαχα! Λένε η χοριακη εξαρτάται και απο τον οργανισμό το ποσο αυξάνεται! Κανονικη την βλέπω παντως οπως πρέπει!  Έκλεισε κ το ραντεβού Τριτη και θέλει άλλη μια επανάληψη την Παρασκευή 

πρίν από 1 λεπτό , Κελυ 32 είπε:

Κοριτσια πως ειστε? Εγω εχω αρχισει και απογοητευομαι παρα πολυ...Απο το μεσημερι και μετα δεν μπορω να κανω κανενα βημα απο το πετρωμα...Δεν μπορω να εξηγησω πως αισθανομαι..Εχω και τη μαμα μου να μ λεει οτι αυτο δεν το εχει ξανακουσει και τρομαζω πιο πολυ...Πολυ φοβαμαι οτι οσο προχωραει η κυηση θα χειροτερευει..Απλα δεν εχω καταλαβει τι ειναι..Συνηθως ειναι πιο εντονο οταν θελω να παω τουαλετα! 

Δεν ξέρω να σε βοηθήσω τα κοριτσια σίγουρα αλλα ο γιατρος τι σου λέει; Αν δεν ανησυχεί ο γιατρος τότε να μην φοβάσαι; Μήπως το προκαλεί το έντερο; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Κελυ 32 είπε:

Κοριτσια πως ειστε? Εγω εχω αρχισει και απογοητευομαι παρα πολυ...Απο το μεσημερι και μετα δεν μπορω να κανω κανενα βημα απο το πετρωμα...Δεν μπορω να εξηγησω πως αισθανομαι..Εχω και τη μαμα μου να μ λεει οτι αυτο δεν το εχει ξανακουσει και τρομαζω πιο πολυ...Πολυ φοβαμαι οτι οσο προχωραει η κυηση θα χειροτερευει..Απλα δεν εχω καταλαβει τι ειναι..Συνηθως ειναι πιο εντονο οταν θελω να παω τουαλετα! 

Ρε @Κελυ 32 μου, εμενα ο γιατρος αν του ελεγα οτι εχω πέτρωμα θα με έστελνε κατευθείαν για εξετάσεις. Τα λευκά σου τα εχεις δει; Γιατι λενε οτι μπορει να πετρώνει η κοιλιά κι απο πιθανή λοίμωξη. Αν βέβαια σε έβαλε σε καρδιοτοκογραφο πριν λίγες μέρες υποθέτω πως δεν τρέχει κατι. Αλλα μήπως να το ψάξεις παραπάνω; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Κελυ 32 είπε:

Κοριτσια πως ειστε? Εγω εχω αρχισει και απογοητευομαι παρα πολυ...Απο το μεσημερι και μετα δεν μπορω να κανω κανενα βημα απο το πετρωμα...Δεν μπορω να εξηγησω πως αισθανομαι..Εχω και τη μαμα μου να μ λεει οτι αυτο δεν το εχει ξανακουσει και τρομαζω πιο πολυ...Πολυ φοβαμαι οτι οσο προχωραει η κυηση θα χειροτερευει..Απλα δεν εχω καταλαβει τι ειναι..Συνηθως ειναι πιο εντονο οταν θελω να παω τουαλετα! 

Κελυ μου μηπως δεν ειναι συσπασεις αυτο αλλα κατι αλλο?? Και απλα επειδη ισως μεσα στην ημερα συσσωρευονται υγρα και μετα σου δημιουργειται κατι σαν τυμπανισμος??? 

Ειναι μονιμα τα πετρωματα που εχεις? Η ερχονται κ φευγουν? Τα νιωθεις οταν ερχονται σαν να σε σφιγγει κατι? Εχεις δυσφορια εκεινη τη στιγμη?? 

Νομιζω καλο ειναι να παρεις κ μια δευτερη γνωμη. Καλλιεργεια κολπικου εχεις κανει τελευταια? 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Beboula25 είπε:

Χαχαχα! Λένε η χοριακη εξαρτάται και απο τον οργανισμό το ποσο αυξάνεται! Κανονικη την βλέπω παντως οπως πρέπει!  Έκλεισε κ το ραντεβού Τριτη και θέλει άλλη μια επανάληψη την Παρασκευή 

Δεν ξέρω να σε βοηθήσω τα κοριτσια σίγουρα αλλα ο γιατρος τι σου λέει; Αν δεν ανησυχεί ο γιατρος τότε να μην φοβάσαι; Μήπως το προκαλεί το έντερο; 

Αχ δεν ξερω καθολου αν ειναι το εντερο...εχω απογοητευτει γενικα!

πρίν από 2 λεπτά , nanoula90 είπε:

Κελυ μου μηπως δεν ειναι συσπασεις αυτο αλλα κατι αλλο?? Και απλα επειδη ισως μεσα στην ημερα συσσωρευονται υγρα και μετα σου δημιουργειται κατι σαν τυμπανισμος??? 

Ειναι μονιμα τα πετρωματα που εχεις? Η ερχονται κ φευγουν? Τα νιωθεις οταν ερχονται σαν να σε σφιγγει κατι? Εχεις δυσφορια εκεινη τη στιγμη?? 

Νομιζω καλο ειναι να παρεις κ μια δευτερη γνωμη. Καλλιεργεια κολπικου εχεις κανει τελευταια? 

Βασικα εχω πολυ σκληρη κοιλια και δεν μπορω να ισιωσω! Νιωθω σαν να παει να εκραγει...Μονο οταν ειμαι ξαπλωμενη ηρεμω! Δεν εχω κανει καλλιεργεια κολπικου...Μονο εξετασεις ουρων και ηταν καθαρες!

πρίν από 8 λεπτά , P.L.L. είπε:

Ρε @Κελυ 32 μου, εμενα ο γιατρος αν του ελεγα οτι εχω πέτρωμα θα με έστελνε κατευθείαν για εξετάσεις. Τα λευκά σου τα εχεις δει; Γιατι λενε οτι μπορει να πετρώνει η κοιλιά κι απο πιθανή λοίμωξη. Αν βέβαια σε έβαλε σε καρδιοτοκογραφο πριν λίγες μέρες υποθέτω πως δεν τρέχει κατι. Αλλα μήπως να το ψάξεις παραπάνω; 

Εξετασεις ειχα κανει πριν λιγο καιρο..ουτε μηνα και ηταν καλες! Δεν με εχει βαλει καθολου σε καρδιοτοκογραφο! Αυτος ειναι σιγουρος οτι δεν κανω συσπασεις γιατι ο τραχηλος ειναι μια χαρα! Αλλα δεν μ εξηγει και τι ειναι αυτο! Θεωρει οτι ειναι πιο πολυ σαν μυικο! Τι να πω δεν ξερω! Εχω και απιστευτη συχνοουρια!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Κελυ 32 είπε:

Κοριτσια πως ειστε? Εγω εχω αρχισει και απογοητευομαι παρα πολυ...Απο το μεσημερι και μετα δεν μπορω να κανω κανενα βημα απο το πετρωμα...Δεν μπορω να εξηγησω πως αισθανομαι..Εχω και τη μαμα μου να μ λεει οτι αυτο δεν το εχει ξανακουσει και τρομαζω πιο πολυ...Πολυ φοβαμαι οτι οσο προχωραει η κυηση θα χειροτερευει..Απλα δεν εχω καταλαβει τι ειναι..Συνηθως ειναι πιο εντονο οταν θελω να παω τουαλετα! 

Να μην τρομάζεις δεν βοηθάει αυτό. Με το γιατρό σου μίλησες? Έφαγες τίποτε πικάντικο? Πηγές τουαλέτα σήμερα? Έχεις αέρια? 


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, palmoira είπε:

Να μην τρομάζεις δεν βοηθάει αυτό. Με το γιατρό σου μίλησες? Έφαγες τίποτε πικάντικο? Πηγές τουαλέτα σήμερα? Έχεις αέρια? 

Πηγα τουαλετα κανονικα...Αυτο το εχω καθε μερα μετα το μεσημερι...Μιλησα με τον γιατρο μου προχθες και δεν μ ειπε κατι το ιδιαιτερο! Γι αυτο απογοητευομαι.. γιατι νιωθω οτι δεν εχει καταλαβει οτι αν συνεχισω ετσι δεν θα μπορω ουτε να σηκωνομαι! Φοβαμαι γενικα πολυ...ενω μεχρι τωρα ημουν μια χαρα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Κελυ 32 είπε:

Πηγα τουαλετα κανονικα...Αυτο το εχω καθε μερα μετα το μεσημερι...Μιλησα με τον γιατρο μου προχθες και δεν μ ειπε κατι το ιδιαιτερο! Γι αυτο απογοητευομαι.. γιατι νιωθω οτι δεν εχει καταλαβει οτι αν συνεχισω ετσι δεν θα μπορω ουτε να σηκωνομαι! Φοβαμαι γενικα πολυ...ενω μεχρι τωρα ημουν μια χαρα!

Νομίζω ότι θα πρέπει να τον ενοχλήσεις ξανά και να του πεις τι συμβαίνει. Παντως μην αγχώνεσαι, το ακούς το μωρό σου? 

@Κελυ 32 όταν κουνιέσαι ή περπατάς φεύγει το πέτρωμα? Μήπως έχεις συσπάσεις Braxton Hicks? Πότε γεννάς? 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , palmoira είπε:

Νομίζω ότι θα πρέπει να τον ενοχλήσεις ξανά και να του πεις τι συμβαίνει. Παντως μην αγχώνεσαι, το ακούς το μωρό σου? 

@Κελυ 32 όταν κουνιέσαι ή περπατάς φεύγει το πέτρωμα? Μήπως έχεις συσπάσεις Braxton Hicks? Πότε γεννάς? 

Το μωρο το ακουω κανονικα...και μαλιστα εντονα και με ενοχλει καποιες φορες..  

Ειμαι στον εβδομο...την αλλη βδομαδα μπαινω στον ογδοο...Βασικα οταν περπαταω νιωθω τη δυσφορια...οταν ξαπλωνω η κοιλια ειναι μαλακη...δεν νιωθω καν πετρωμα...Μολις σηκωθω τεντωνει και εγω δεν μπορω να κινηθω κανονικα..Γι αυτο απογοητευομαι..Δεν ξερω τι ειναι αυτο...Αυριο λεω να παω να με δει!

Link to comment
Share on other sites

@Κελυ 32 μου συγγενής σου δεν ειναι οι γιατρος; Γιατι δεν του ζητάς επίμονα να σε βαλει σε έναν καρδιοτοκογραφο για να σου φύγει η αγωνία; Συμβαίνουν τα πετρώματα αλλα δεν υπάρχει λόγος να το περνάς ολο αυτο χωρις να το ελέγχεις. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Κελυ 32 είπε:

Το μωρο το ακουω κανονικα...και μαλιστα εντονα και με ενοχλει καποιες φορες..  

Ειμαι στον εβδομο...την αλλη βδομαδα μπαινω στον ογδοο...Βασικα οταν περπαταω νιωθω τη δυσφορια...οταν ξαπλωνω η κοιλια ειναι μαλακη...δεν νιωθω καν πετρωμα...Μολις σηκωθω τεντωνει και εγω δεν μπορω να κινηθω κανονικα..Γι αυτο απογοητευομαι..Δεν ξερω τι ειναι αυτο...Αυριο λεω να παω να με δει!

Για να καταλαβεις τι εννοω...Μονο οταν ειμαι ορθια ειναι σκληρη η κοιλια. Οταν ειμαι ξαπλωμενη αμεσως γινεται πολυ μαλακη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...