Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , Sabrina_ είπε:

      Εγώ είχα στην κατάψυξη 2 όταν πέρασα απο την επιτροπή και απλά δεν το δήλωσα κάπου. Το μόνο κακό ειναι ότι δεν θα μπορέσεις να πάρεις πχ κάποιο ιστορικό απο την κλινική που έχεις τα έμβρυα (εφόσων δεν θέλεις να αναφερθούν τα εναπομείναντα)

      Έχεις δίκιο..θα ρωτήσω το γιατρό μου όταν πάω και πιστεύω θα βρεθει λύση.Ισως είναι καλύτερα να κάνω πρώτα διέγερση ξανά,θα δούμε 

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλες κορίτσια! 

Μη σας κανει εντύπωση αν οι γιατροί διαφωνούν για τις εξετάσεις θρομβοφιλίας. Γενικα το να συμφωνούν ειναι το σπάνιο!  Μη μου αγχώνεσαι @Smile89 μου. Ειμαστε στην ίδια φάση, εγκυμοσυνη μετα απο αποβολή κι απόξεση. Κι εγω είχα αγχωθεί γιατι δεν είχα κανει αυτη την εξέταση. Αλλα μετα μίλησα με τον γυναικολόγο και με τον εμβρυολογο και μου ειπαν να μην την κανω γιατι πρέπει να μην ειμαι έγκυος για να κανω τέτοια εξέταση. Οποτε το πηρα δεδομένο και δεν το ξαναέψαξα. Ειπα "ο Θεος βοηθός" και παρακαλάω να ειναι ολα καλα. Μπορει να μην ήταν σωστή η άποψη των δικών μου γιατρών αλλα το να μπω στη διαδικασία να το ψάξω τωρα που μπήκα στον 8ο μου φαίνεται πιο αγχωτικό! Πιστευω πως εισαι μια χαρά και πως το Salospir που παίρνεις μονο καλο μπορει να κανει. Οποτε μην αγχώνεσαι καθολου. Σε λιγο καιρό θα εχεις στην αγκαλιά σου το μωράκι σου! 

Οι φρεσκοεγκυουλες πως νιώθουν σημερα;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

8 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Για την εξέταση της θρομβοφιλιας ξέρετε αν μπορεί να γίνει οποία στιγμή θέλουμε μετά από αποξεση η πρέπει να περιμένουμε κάποιο διάστημα;

Καλημερα!!!! Πρεπει να περασει τουλαχιστον ενας μηνας απο την αποξεση...Ομως σε καθε περιπτωση ο αιματολογος που θα σ αναλαβει θα σ πει ποσο διαστημα ακριβως θελει να περασει!!!!

πρίν από 13 λεπτά , P.L.L. είπε:

Καλημέρα σε όλες κορίτσια! 

Μη σας κανει εντύπωση αν οι γιατροί διαφωνούν για τις εξετάσεις θρομβοφιλίας. Γενικα το να συμφωνούν ειναι το σπάνιο!  Μη μου αγχώνεσαι @Smile89 μου. Ειμαστε στην ίδια φάση, εγκυμοσυνη μετα απο αποβολή κι απόξεση. Κι εγω είχα αγχωθεί γιατι δεν είχα κανει αυτη την εξέταση. Αλλα μετα μίλησα με τον γυναικολόγο και με τον εμβρυολογο και μου ειπαν να μην την κανω γιατι πρέπει να μην ειμαι έγκυος για να κανω τέτοια εξέταση. Οποτε το πηρα δεδομένο και δεν το ξαναέψαξα. Ειπα "ο Θεος βοηθός" και παρακαλάω να ειναι ολα καλα. Μπορει να μην ήταν σωστή η άποψη των δικών μου γιατρών αλλα το να μπω στη διαδικασία να το ψάξω τωρα που μπήκα στον 8ο μου φαίνεται πιο αγχωτικό! Πιστευω πως εισαι μια χαρά και πως το Salospir που παίρνεις μονο καλο μπορει να κανει. Οποτε μην αγχώνεσαι καθολου. Σε λιγο καιρό θα εχεις στην αγκαλιά σου το μωράκι σου! 

Οι φρεσκοεγκυουλες πως νιώθουν σημερα;;;

Καλημερααα!!! Εμενα το νινακι σημερα εχει λοξυγγα πρωι πρωι! Χεχε! Οσο για τις διαφωνιες που λες εχεις απολυτο δικιο...Εγω μετα την δευτερη παλινδρομη εκανα ενα σωρο εξετασεις και μεταξυ των οποιων και θρπμφοφιλιας...Βγηκαν πεντακαθαρες...Η αιματολογος μου ειπε οτι σε περιπτωση νεας κυησης δεν απαιτειται αντιπηκτικη αγωγη...Μου το τονισε μαλιστα ξεκαθαρα! Ε τι κ αν το ειπε τι κ αν δεν το ειπε...τι κ αν εκανα εξετασεις τι κ αν δεν εκανα...Ο γυναικολογος μου δεν την ελαβε καν υποψη του...Απο την αρχη της τωρινης εγκυμοσυνης μου μου εχει πει να κανω ενεσεις στην κοιλια (ουτε καν σαλοσπιρ) και θα ρις καμω μεχρι να γεννησω...Και οχι απλα ενεσεις σε χαμηλη δοση αλλα την δοση που κανουν τα ατομα που εχουν θρομβοφιλια!

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Smile89 είπε:

Γιαυτο με αφησαν μονο με σαλοσπιρ. Μου εξηγησε πως η εγκυμοσυνη εχει ετσι κι αλλιως θρομβοφιλικες τασεις. Τελος παντων δεν πειραζει ρε κοριτσι μου απλα επειδη ενοιωσα αβολα το ειπα. Ολα καλα!!! :x

κορίτσια μου καλημέρα! είδα που μιλάτε για τις εξετάσεις θρομβοφιλιας! εγώ είχα κάνει μετά την αποβολή και όταν έμεινα έγκυος ο αιματολογος ζήτησε να ξανακάνω γύρω στην 9η με 10η εβδομάδα.  τελικά ακολουθώ αγωγή σαλοσπιρής από την αρχή της κυησης και θα τη σταματήσω σε λιγες μερες που κλείνω την 34η εβδομάδα! μην αγχώνεστε κορίτσια μου,οι γιατροί σας σάς προσέχουν! εύχομαι να είστε όλες καλά!

@Κελυ 32 μήπως βγήκε χαμηλή η πρωτεΐνη S? μου κάνει εντύπωση που σου έδωσε ενέσεις. κ μένα σκεφτόταν να μου ξεκινήσει αλλά η αιματολογος είπε σαλοσπιρή. στην 32 και κάτι εβδομάδα μου κάνανε πάλι αιματολογικές για να δούνε πως πήζει το αίμα ( όχι θρομβοφιλιας) και σταματάω εντελώς την αγωγή σε λίγες μέρες. εσυ σε ποια βδομάδα είσαι;


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

Απ οτι βλέπω η κοινή γραμμή ειναι οτι και καθαρές να ειναι οι εξετάσεις, για καλο και για κακό κάποιοι γιατροί δίνουν σαλοσπιρη. Γιατι όχι αν δεν επηρεάζει το έμβρυο. Εμενα δε μου έδωσαν αλλα προτιμώ να μην αγχωθώ ΚΑΙ για αυτο τωρα! Ήδη αγχώθηκα που  η @bella32 ειναι μόλις 3 βδομάδες μετα απο εμενα και το μωρο μου ζυγίζει 1κιλο παρακατω, σύμφωνα με το τικεράκι της! 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες.εμεις είχαμε σχετικά ήρεμο βράδυ με λίγες κλωτσιές και έτσι κοιμήθηκα λιγάκι.Απ'οτι βλέπω ο κάθε γιατρός λέει τα δικά του στο θέμα  θρομβοφιλιας. Δεν το αφήνουμε αυτό το θέμα γτ θα αγχωθουμε στο τέλος όλες και δεν θα εμπιστευόμαστε τους γιατρούς μας.επειδη Είναι σημαντικό το θέμα καλυτερ α η κάθε μία να το συζητήσει με το γιατρό της.Γνωμη Μου πάντα.Εμενα ο δικός μου μου πε να μην κάνω που τον ρώτησα στην αρχή της εγκυμοσύνης.Ηταν κάθετος και γέλασε κιόλας.

@P.L.L. ένα τικερακι είναι απλά.ελα μου αγχωθηκες τώρα για το βάρος.απο ενα σημείο και μετά το κάθε μωρό αναπτύσσεται ξεχωριστά.μια χαρά είναι το μπεμπακι σου!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , P.L.L. είπε:

Απ οτι βλέπω η κοινή γραμμή ειναι οτι και καθαρές να ειναι οι εξετάσεις, για καλο και για κακό κάποιοι γιατροί δίνουν σαλοσπιρη. Γιατι όχι αν δεν επηρεάζει το έμβρυο. Εμενα δε μου έδωσαν αλλα προτιμώ να μην αγχωθώ ΚΑΙ για αυτο τωρα! Ήδη αγχώθηκα που  η @bella32 ειναι μόλις 3 βδομάδες μετα απο εμενα και το μωρο μου ζυγίζει 1κιλο παρακατω, σύμφωνα με το τικεράκι της! 

@P.L.L. μην αγχώνεσαι κορίτσι μου! η σαλοσπιρή δόθηκε σε μένα γτ η αποβολή που είχα έγινε σε προχωρημένη εγκυμοσύνη,  στην 24η εβδομαδα...καθε περίπτωση είναι διαφορετική φυσικά! όσο για το τικερακι, τα κιλά τα βγάζει το πρόγραμμα κατά προσέγγιση! φυσικά και δεν είναι τόσο το δικό μου!!όταν είχα κάνει ντοπλερ πριν καμία βδομάδα ήταν 2040, οπότε να πήρε σχεδόν μισό κιλό μέσα στη βδομάδα το αποκλείω!!


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , bella32 είπε:

@P.L.L. μην αγχώνεσαι κορίτσι μου! η σαλοσπιρή δόθηκε σε μένα γτ η αποβολή που είχα έγινε σε προχωρημένη εγκυμοσύνη,  στην 24η εβδομαδα...καθε περίπτωση είναι διαφορετική φυσικά! όσο για το τικερακι, τα κιλά τα βγάζει το πρόγραμμα κατά προσέγγιση! φυσικά και δεν είναι τόσο το δικό μου!!όταν είχα κάνει ντοπλερ πριν καμία βδομάδα ήταν 2040, οπότε να πήρε σχεδόν μισό κιλό μέσα στη βδομάδα το αποκλείω!!

Πολυ χαίρομαι @bella32 που αυτη τη φορα σου πανε καλα τα πράγματα! Δεν ήξερα για την ατυχία σου. Να εχεις σύντομα το παιδάκι σου στην αγκαλιά σου υγιέστατο και χαρωπο! Κορίτσι ή αγόρι; 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, P.L.L. είπε:

Καλημέρα σε όλες κορίτσια! 

Μη σας κανει εντύπωση αν οι γιατροί διαφωνούν για τις εξετάσεις θρομβοφιλίας. Γενικα το να συμφωνούν ειναι το σπάνιο!  Μη μου αγχώνεσαι @Smile89 μου. Ειμαστε στην ίδια φάση, εγκυμοσυνη μετα απο αποβολή κι απόξεση. Κι εγω είχα αγχωθεί γιατι δεν είχα κανει αυτη την εξέταση. Αλλα μετα μίλησα με τον γυναικολόγο και με τον εμβρυολογο και μου ειπαν να μην την κανω γιατι πρέπει να μην ειμαι έγκυος για να κανω τέτοια εξέταση. Οποτε το πηρα δεδομένο και δεν το ξαναέψαξα. Ειπα "ο Θεος βοηθός" και παρακαλάω να ειναι ολα καλα. Μπορει να μην ήταν σωστή η άποψη των δικών μου γιατρών αλλα το να μπω στη διαδικασία να το ψάξω τωρα που μπήκα στον 8ο μου φαίνεται πιο αγχωτικό! Πιστευω πως εισαι μια χαρά και πως το Salospir που παίρνεις μονο καλο μπορει να κανει. Οποτε μην αγχώνεσαι καθολου. Σε λιγο καιρό θα εχεις στην αγκαλιά σου το μωράκι σου! 

Οι φρεσκοεγκυουλες πως νιώθουν σημερα;;;

Καλημερα κοριτσια μου. 

@P.L.L. μου σε ευχαριστώ κι εσυ με το καλο. Εγω με το που πηγα στο πρωτο ραντεβου του ζήτησα να τις γραψει κ το συζητησαμε. Τελος παντων ολα Καλα θα πανεε!! 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , P.L.L. είπε:

Πολυ χαίρομαι @bella32 που αυτη τη φορα σου πανε καλα τα πράγματα! Δεν ήξερα για την ατυχία σου. Να εχεις σύντομα το παιδάκι σου στην αγκαλιά σου υγιέστατο και χαρωπο! Κορίτσι ή αγόρι; 

Ευχαριστώ πολύ πολυ! αγοράκι είναι ! εύχομαι να πάνε όλα καλα για οοολες τις εγκυουλες! και κάτι ακόμη ήθελα να σου πω για το βάρος, για να μην μου αγχώνεσαι! Ο εμβρυολογος μου είπε ότι όσο προχωράει η κύηση το μωρό παίρνει και πιο εύκολα βάρος! Επίσης,  μπορεί σε μια μέτρηση να φαίνεται λίγο πιο μικρό και στην επόμενη επίσκεψη να το χει αναπληρώσει και με το παραπάνω κιόλας!! εσυ έχεις αγοράκι ή κοριτσάκι;


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ @bella32 για τις πληροφορίες! Εγω εχω κοριτσάκι, όπως και η μεγαλύτερη πλειοψηφία αυτόν τον καιρό. Οποτε χαίρομαι πολυ να ακούω για αγοράκια! Με το καλο σε όλες μας! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , P.L.L. είπε:

Ευχαριστώ @bella32 για τις πληροφορίες! Εγω εχω κοριτσάκι, όπως και η μεγαλύτερη πλειοψηφία αυτόν τον καιρό. Οποτε χαίρομαι πολυ να ακούω για αγοράκια! Με το καλο σε όλες μας! 

Όντως χαμος απο κοριτσακια!! 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , P.L.L. είπε:

Ευχαριστώ @bella32 για τις πληροφορίες! Εγω εχω κοριτσάκι, όπως και η μεγαλύτερη πλειοψηφία αυτόν τον καιρό. Οποτε χαίρομαι πολυ να ακούω για αγοράκια! Με το καλο σε όλες μας! 

Ελα Κέρκυρα εδώ που μένω και θα σου πω εγώ αν είναι πλειοψηφία τα κοριτσάκια.φουλ αγόρια έχουν γεννηθεί το 2018 και 1 κοριτσάκι και άλλο αλλο ενα θα γεννηθεί μαζί με μένα. Φοβάμαι τι θα γίνει στην εφηβεία τους.τα κορίτσια θα χουν άντρες να διαλέγουν και τα αγόρια θα σφάζονται.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, P.L.L. είπε:

Καλημέρα σε όλες κορίτσια! 

Μη σας κανει εντύπωση αν οι γιατροί διαφωνούν για τις εξετάσεις θρομβοφιλίας. Γενικα το να συμφωνούν ειναι το σπάνιο!  Μη μου αγχώνεσαι @Smile89 μου. Ειμαστε στην ίδια φάση, εγκυμοσυνη μετα απο αποβολή κι απόξεση. Κι εγω είχα αγχωθεί γιατι δεν είχα κανει αυτη την εξέταση. Αλλα μετα μίλησα με τον γυναικολόγο και με τον εμβρυολογο και μου ειπαν να μην την κανω γιατι πρέπει να μην ειμαι έγκυος για να κανω τέτοια εξέταση. Οποτε το πηρα δεδομένο και δεν το ξαναέψαξα. Ειπα "ο Θεος βοηθός" και παρακαλάω να ειναι ολα καλα. Μπορει να μην ήταν σωστή η άποψη των δικών μου γιατρών αλλα το να μπω στη διαδικασία να το ψάξω τωρα που μπήκα στον 8ο μου φαίνεται πιο αγχωτικό! Πιστευω πως εισαι μια χαρά και πως το Salospir που παίρνεις μονο καλο μπορει να κανει. Οποτε μην αγχώνεσαι καθολου. Σε λιγο καιρό θα εχεις στην αγκαλιά σου το μωράκι σου! 

Οι φρεσκοεγκυουλες πως νιώθουν σημερα;;;

Καλημέρα!

Καλυτερα απο πονακια,τα υγρα υπάρχουν όχι καφέ αλλα έχουν χρωμα άρα καπου κάτι “στάζει”ακόμη με δικά μου λογια.Φευγω σε λιγάκι για την χοριακη 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Beboula25 είπε:

Καλημέρα!

Καλυτερα απο πονακια,τα υγρα υπάρχουν όχι καφέ αλλα έχουν χρωμα άρα καπου κάτι “στάζει”ακόμη με δικά μου λογια.Φευγω σε λιγάκι για την χοριακη 

Καλη τύχη! Να πανε ολα τελεια! Θα περίμενουμε τα νέα σου! 

Εμείς @Smile89 οταν με το καλο τα κορίτσια μας ειναι σε ηλικία παντρειας θα τα παμε για διακοπές στην Κέρκυρα! 

 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας κοριτσιαααααα @P.L.L. @Smile89 @palmoira @Ele@n και σε ολα τα αλλα κοριτσια τι μου κανετε ;;;; να πω την αποψη μου περι θρομβοφιλιας λοιπον πρωτον ζουμε σε τριτοκοσμικη χωρα δηλαδη αν ειναι δυνατον να πρεπει μια γυναικα να βιωσει τον πονο απωλειας 2 εως 3 φορες για να κανει την συγκεκριμενη εξεταση οταν στο εξωτερικο παρακαλαλω πολυ ειναι αναγκαστικη εξεταση για να ξεκινησεις εγκυος ελεος και παλι ελεος εμενα περασε 2 μηνο για να την κανω και με την προτροπη του νεου μου γιατρου λοιπον οταν πηγα σε αιματολογο μου ειπε οτι ειχε τσακωθει με καθηγητη γυναικολογο γιατι ελεγε σε ασθενη εγκυο για ποιο λογο της χορηγουσε salospir διοτι αυτος θεωρουσε οτι δεν ειναι σημαντικο τι αλλο να πω δεν μπορω εξαγριωνομαι αληθεια οταν μου ειπε τοι λιγοι γυναικολογοι θα σε υποστηριξουν εμενα βεβαια μου εχει βγαλει ειδικο χαρτι για να το δωσω στο γυναικολο μου αυριο μεθαυριο ευτυχως εμενα μου ειπε ο ιδιος οτι θα κανω ισχυρη αγωγη doppler συνεχη παρακολουθηση  ευτυχως δεν θα χασω αλλο παιδακι αρκετα χαθηκε ενα οχι και αλλο 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...