Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 30 λεπτά , Angot είπε:

      όλα καλα είπε ο γιατρός είναι κοντά 1600γρ ο τράχηλος μειώθηκε στο 2 αλλά κρατάει η περιδεση ! θα με δει πάλι σε 2 εβδομάδες μετά τις 33~34 με βλέπει 

      Μπράβο!!! Τι ωραία νέα!!! 

      πρίν από 13 λεπτά , Angot είπε:

      μου είπε και να παω για φαγητό χαλαρά και να μην είναι μόνο κρεβάτι ! από εικόνα εμβρυομογου δεν είδε κάτι ώστε να γεννήσω νωρίτερα ! μια χαρά τρέφεται κλπ 

      Πιστεύω ήδη να τρώτε 😁

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

Ναι @giotitsa μου να τα κανεις ολα οτι σου πει ο γιατρος σου. Γιατι εκτός τον άλλων εσυ θα εχεις και τα διδυμα και θα πρέπει να προσεχεις διπλα! Άντε, πλησιάζει ο καιρός!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

πρίν από 1 λεπτό , P.L.L. είπε:

Ναι @giotitsa μου να τα κανεις ολα οτι σου πει ο γιατρος σου. Γιατι εκτός τον άλλων εσυ θα εχεις και τα διδυμα και θα πρέπει να προσεχεις διπλα! Άντε, πλησιάζει ο καιρός!

@P.L.L. το πιστευεις οτι μου φευγουν τα δακρυα αυτη την στιγμη το σκεφτομαι και συγκινουμαι ειμαι πολυ ευαισθητη 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , giotitsa είπε:

@P.L.L. το πιστευεις οτι μου φευγουν τα δακρυα αυτη την στιγμη το σκεφτομαι και συγκινουμαι ειμαι πολυ ευαισθητη 

Ωωωω... Εσυ εισαι γεννημένη μανούλα. Ετσι, να συγκινείσαι και θα ερθει η ωρα που θα εισαι η πιο ευτυχισμενη μαμά του κόσμου! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , P.L.L. είπε:

Ωωωω... Εσυ εισαι γεννημένη μανούλα. Ετσι, να συγκινείσαι και θα ερθει η ωρα που θα εισαι η πιο ευτυχισμενη μαμά του κόσμου! 

@P.L.L. να ευχεσται και για μενα να γινω συντομα ναι ειμαι γεννημενη μανουλα και ναι θελω τα μωρακια ααααα μου 

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , giotitsa είπε:

@P.L.L. να ευχεσται και για μενα να γινω συντομα ναι ειμαι γεννημενη μανουλα και ναι θελω τα μωρακια ααααα μου 

Το ευχόμαστε. Μη μου ανησυχείς καθολου, ο καιρός γαρ εγγύς!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, bella32 είπε:

κορίτσια μου καλημέρα! είδα που μιλάτε για τις εξετάσεις θρομβοφιλιας! εγώ είχα κάνει μετά την αποβολή και όταν έμεινα έγκυος ο αιματολογος ζήτησε να ξανακάνω γύρω στην 9η με 10η εβδομάδα.  τελικά ακολουθώ αγωγή σαλοσπιρής από την αρχή της κυησης και θα τη σταματήσω σε λιγες μερες που κλείνω την 34η εβδομάδα! μην αγχώνεστε κορίτσια μου,οι γιατροί σας σάς προσέχουν! εύχομαι να είστε όλες καλά!

@Κελυ 32 μήπως βγήκε χαμηλή η πρωτεΐνη S? μου κάνει εντύπωση που σου έδωσε ενέσεις. κ μένα σκεφτόταν να μου ξεκινήσει αλλά η αιματολογος είπε σαλοσπιρή. στην 32 και κάτι εβδομάδα μου κάνανε πάλι αιματολογικές για να δούνε πως πήζει το αίμα ( όχι θρομβοφιλιας) και σταματάω εντελώς την αγωγή σε λίγες μέρες. εσυ σε ποια βδομάδα είσαι;

Εγω ειμαι καπου στην 30 και κατι...οχι δεν βγηκε τιποτα στις εξετασεις..ολα καθαρα! Απλα ο γιατρος μου ηθελε να κανω ενεσεις προληπτικα για να ειναι σιγουρος! 

3 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Απ οτι βλέπω η κοινή γραμμή ειναι οτι και καθαρές να ειναι οι εξετάσεις, για καλο και για κακό κάποιοι γιατροί δίνουν σαλοσπιρη. Γιατι όχι αν δεν επηρεάζει το έμβρυο. Εμενα δε μου έδωσαν αλλα προτιμώ να μην αγχωθώ ΚΑΙ για αυτο τωρα! Ήδη αγχώθηκα που  η @bella32 ειναι μόλις 3 βδομάδες μετα απο εμενα και το μωρο μου ζυγίζει 1κιλο παρακατω, σύμφωνα με το τικεράκι της! 

Καλε μην αγχωνεσαι...κ εμενα ζυγιζει πιο λιγο...Ολα θα πανε καλα κοριτσια!!!!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, P.L.L. είπε:

Το ευχόμαστε. Μη μου ανησυχείς καθολου, ο καιρός γαρ εγγύς!

@P.L.L. γιατι εσενα το μωρο ποσο ζυγιζει και ποσο εβδομαδων εισαι;;

πρίν από 1 λεπτό , palmoira είπε:

@giotitsa είσαι οντως γεννημένη μανούλα! Δεν ξέρω τι με έχει πιάσει σήμερα αλλά νυστάζω παρα πολύ. Δεν μπορώ να ξυπνήσω με τίποτε...

@palmoira χαχαχαχαχ η μπεμπαρα σου θελειιιιιι υπνο κανει τσαλιμια μεσα στην κοιλια και σε κουραζει χαχααχααχαχαχα


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , giotitsa είπε:

@P.L.L. γιατι εσενα το μωρο ποσο ζυγιζει και ποσο εβδομαδων εισαι;;

Πήγα στον ιατρό 27+4 και ήταν 1,250. Αλλα μετριόταν μικρο και στις μετρήσεις του γιατρού. Αφου δε μου ειπε ακριβώς γιατι ξέρει οτι αγχώνομαι. Λέει πάντως να μην ανησυχω. Δε με πειράζει μωρε το βάρος. Περισσοτερο να μη βγαίνει πισω στην ανάπτυξη. Αλλα αφου λέει να μην ανησυχω τι να κανω. Προσπαθώ να ειμαι ήρεμη! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , P.L.L. είπε:

Πήγα στον ιατρό 27+4 και ήταν 1,250. Αλλα μετριόταν μικρο και στις μετρήσεις του γιατρού. Αφου δε μου ειπε ακριβώς γιατι ξέρει οτι αγχώνομαι. Λέει πάντως να μην ανησυχω. Δε με πειράζει μωρε το βάρος. Περισσοτερο να μη βγαίνει πισω στην ανάπτυξη. Αλλα αφου λέει να μην ανησυχω τι να κανω. Προσπαθώ να ειμαι ήρεμη! 

Καλε εγω πηγα 29 και 6 και ηταν 1.360...Οποτε στα ιδια ειμαστε...Εμενα βεβαια με αγχωσε λιγο γιατι μου ειπε οτι φταιει ο λωρος μου που ειναι λεπτος και το γεγονος οτι δεν εχω βαλει κιλα! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , P.L.L. είπε:

Πήγα στον ιατρό 27+4 και ήταν 1,250. Αλλα μετριόταν μικρο και στις μετρήσεις του γιατρού. Αφου δε μου ειπε ακριβώς γιατι ξέρει οτι αγχώνομαι. Λέει πάντως να μην ανησυχω. Δε με πειράζει μωρε το βάρος. Περισσοτερο να μη βγαίνει πισω στην ανάπτυξη. Αλλα αφου λέει να μην ανησυχω τι να κανω. Προσπαθώ να ειμαι ήρεμη! 

@P.L.L. θα με λωλανεις που λεμε και στο χωριο μου χχαχαχαχααχχα εγω ξερεις ποσο γεννηθηκα ;;;

Just now, Κελυ 32 είπε:

Καλε εγω πηγα 29 και 6 και ηταν 1.360...Οποτε στα ιδια ειμαστε...Εμενα βεβαια με αγχωσε λιγο γιατι μου ειπε οτι φταιει ο λωρος μου που ειναι λεπτος και το γεγονος οτι δεν εχω βαλει κιλα! 

@Κελυ 32 κοριτσια δεν εχει σημασια το βαρος αληθεια πιστευε με γερο να ειναι αυτο 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Κελυ 32 είπε:

Καλε εγω πηγα 29 και 6 και ηταν 1.360...Οποτε στα ιδια ειμαστε...Εμενα βεβαια με αγχωσε λιγο γιατι μου ειπε οτι φταιει ο λωρος μου που ειναι λεπτος και το γεγονος οτι δεν εχω βαλει κιλα! 

Εμενα παλι με εχει σε δίαιτα. Αλλα για να ειμαι ειλικρινής, τις τελευταίες δυο εβδομαδες ολο τρώω και δεν μπορώ να σταματήσω τα γλυκα. Θελω να τρώω συνέχεια γλυκα!

πρίν από 4 λεπτά , giotitsa είπε:

L.L. θα με λωλανεις που λεμε και στο χωριο μου χχαχαχαχααχχα εγω ξερεις ποσο γεννηθηκα ;;;

Ήσουν πρόωρη @giotitsa μου; Αν ειναι τυχερό σου καρδια μου όσο και να γεννηθείς θα ζήσεις και θα εισαι και Γιωτιτσα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , P.L.L. είπε:

Εμενα παλι με εχει σε δίαιτα. Αλλα για να ειμαι ειλικρινής, τις τελευταίες δυο εβδομαδες ολο τρώω και δεν μπορώ να σταματήσω τα γλυκα. Θελω να τρώω συνέχεια γλυκα!

Αχ και εμένα όλο όρεξη για γλυκό μου έρχεται!! Οι συγκρίσεις αφορούν τους μέσους όρους, μην ανησυχείς εάν είναι μέσα στα λογικα όρια ανάπτυξης. Αντε μπράβο ελπίζω να μην είσαι τόσο αγχωμένη σήμερα που το είδες . Σκέφτομαι πόσο τυχερές είμαστε που έχουμε υπερήχους. Όταν με γέννησε η μάνα μου άκουγαν το μωρό με ακουστικό!! Αφού της δείχνω τώρα κανεναν υπέρηχο και με κοιτάει με γουρλωμένα μάτια! 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , P.L.L. είπε:

Εμενα παλι με εχει σε δίαιτα. Αλλα για να ειμαι ειλικρινής, τις τελευταίες δυο εβδομαδες ολο τρώω και δεν μπορώ να σταματήσω τα γλυκα. Θελω να τρώω συνέχεια γλυκα!

Ήσουν πρόωρη @giotitsa μου; Αν ειναι τυχερό σου καρδια μου όσο και να γεννηθείς θα ζήσεις και θα εισαι και Γιωτιτσα!

@Beboula25 οχι δεν ημουν προωρη αλλα γεννηθηκα 1.800 και σε πληροφορω εχω οργανισμο ανδρα αιματοκριτη ανδρα στην κυριολεξια 

Just now, palmoira είπε:

Αχ και εμένα όλο όρεξη για γλυκό μου έρχεται!! Οι συγκρίσεις αφορούν τους μέσους όρους, μην ανησυχείς εάν είναι μέσα στα λογικα όρια ανάπτυξης. Αντε μπράβο ελπίζω να μην είσαι τόσο αγχωμένη σήμερα που το είδες . Σκέφτομαι πόσο τυχερές είμαστε που έχουμε υπερήχους. Όταν με γέννησε η μάνα μου άκουγαν το μωρό με ακουστικό!! Αφού της δείχνω τώρα κανεναν υπέρηχο και με κοιτάει με γουρλωμένα μάτια! 

ναι εχεις δικιο δεν υπηρχαν τετοια τοτε


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , P.L.L. είπε:

Πήγα στον ιατρό 27+4 και ήταν 1,250. Αλλα μετριόταν μικρο και στις μετρήσεις του γιατρού. Αφου δε μου ειπε ακριβώς γιατι ξέρει οτι αγχώνομαι. Λέει πάντως να μην ανησυχω. Δε με πειράζει μωρε το βάρος. Περισσοτερο να μη βγαίνει πισω στην ανάπτυξη. Αλλα αφου λέει να μην ανησυχω τι να κανω. Προσπαθώ να ειμαι ήρεμη! 

Εγω 27+5 και ηταν 1139! Ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι μια χαρα! Και αφου το λεει αυτος ειμαι ησυχη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...