Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , linaa είπε:

      Άντε όλα μια χαρά ! Τα βλέπεις φαγωθηκες τόσο καιρό οτι δεν προλαβαίνεις . 

      μου είπε και να παω για φαγητό χαλαρά και να μην είναι μόνο κρεβάτι ! από εικόνα εμβρυομογου δεν είδε κάτι ώστε να γεννήσω νωρίτερα ! μια χαρά τρέφεται κλπ 

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

πρίν από 7 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Σίγουρα θα εχει στο Πανεπιστημιακο του Ηρακλειου και κάνουν και στα ΤΟΜΥ!!!!!

ΤΈΛΕΙΑ!!!!! αντε θα περιμενουμε με αγωνια το τεραστιο νουμεράκι σου!!!!!

Ολα θα είναι καλά αυτη τη φορά κοριτσάκι μου!!! Θα το δεις!!!! Αλλα να προσεχεις στη δουλειά... Σε φούρνο δουλευεις αν θυμαμαι καλα??? Να προσέχεις τα βάρη!!!

Ναι καλα θυμασαι σε φουρνο..προσεχω οσο μπορω...ναι να δω το νουμερο να ησυχασω καπως..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

πρίν από 42 λεπτά , loyloy είπε:

Όλες χεστρουδες είμαστε ε?

Και εγω τη φοβαμαι την επισκληριδειο αλλα δεν νομιζω να τη γλιτωσω...

πρίν από 13 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Σίγουρα θα εχει στο Πανεπιστημιακο του Ηρακλειου και κάνουν και στα ΤΟΜΥ!!!!!

ΤΈΛΕΙΑ!!!!! αντε θα περιμενουμε με αγωνια το τεραστιο νουμεράκι σου!!!!!

Ολα θα είναι καλά αυτη τη φορά κοριτσάκι μου!!! Θα το δεις!!!! Αλλα να προσεχεις στη δουλειά... Σε φούρνο δουλευεις αν θυμαμαι καλα??? Να προσέχεις τα βάρη!!!

Ναι θα το ρωτησω!!!! Μπορει και να εχει!!!!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, anemoni1989 είπε:

Ευχαριστω!!!!!! Αντε, σε λίγους μήνες θα σου ευχόμαστε τα ίδια, να το θυμάσαι!!!!! :)

Θέλουμε ν μεινει λίγο ακόμα όμως μεσα!!!! Να περασουν άλλες 2 βδομάδες κ μετα ας σκάσει μύτη όποτε θέλει!!!!!! <3

Μακάρι!!!

Θα μείνει η μπεμπουλα και θα βγει όταν πρέπει:wub:

 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Απλά δεν θέλω να επιβαρύνω το σώμα μου και το μωρό με επιπλέον φάρμακα... Επιπλέον, είμαι και λίγο της άποψης όσο φυσικοτερα, τοσο καλύτερα!!! Τέλος, φοβάμαι μη μου "σταματησει" τον τοκετό και εξαιτίας της πάω σε καισαρική... ειδικά αν συνεβαινε κάτι τέτοιο, δε θα μ το συγχωρούσα ποτέ...

Αλλά όλα είναι θέμα επιλογής και αντοχών! Γενικά ειμαι ανεκτή ως προς τον πόνο και πολύ ψύχτ=ραιμη, δεν πανικοβάλλομαι εύκολα... Οπότε θα τα καταφέρω!!!! Παλιά, άλλωστε, που δεν υπήρχε η επισκληρίδιος πώς γεννούσαν??

Επίσης, είναι πολύ θετικοί ως προς αυτό και η μαία και ο γιατρός μου!!!! Αρα πάμε να συνεργαστούμε με κοινές αποψεις και οι 3, κάτι που ειναι πολύ σημαντικό!!! :)

Ανεμώνη μπράβο σου αλλά να μην είσαι τόσο σκληρή με τον εαυτό σου. Να σου συγχωρήσεις οτιδήποτε προκύψει και οτιδήποτε θελήσεις εκείνη τη στιγμή. Είναι καλό να ξέρεις τι θέλεις και μακάρι να πάνε όλα όπως τα έχεις σχεδιάσει. Εάν σου πει ο γιατρός σου όμως ότι πρέπει να κάνεις κάτι άλλο να μη στεναχωρηθείς. Σημασία έχει η υγεία και η ασφάλεια η δίκη σου και του παιδιού.


preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , palmoira είπε:

Ανεμώνη μπράβο σου αλλά να μην είσαι τόσο σκληρή με τον εαυτό σου. Να σου συγχωρήσεις οτιδήποτε προκύψει και οτιδήποτε θελήσεις εκείνη τη στιγμή. Είναι καλό να ξέρεις τι θέλεις και μακάρι να πάνε όλα όπως τα έχεις σχεδιάσει. Εάν σου πει ο γιατρός σου όμως ότι πρέπει να κάνεις κάτι άλλο να μη στεναχωρηθείς. Σημασία έχει η υγεία και η ασφάλεια η δίκη σου και του παιδιού.

Εννοείται κορίτσι μου πως θα πάω με βάση ότι προκύψει εκείνη την ώρα!!! Ούτε φανατισμένη είμαι, ούτε κολλημένη τίποτα!!! Απλά δε θα ήθελα να προκαλέσω κάτι εγώ, λόγω του φόβου μου να μην πονέσω... Εννοείται, πως αμα πει ο γιατρός ότι πρέπει να κάνω καισαρική, θα το ακολουθήσω με κλειστά μάτια! αυτος κάνει κουμάντο εκείνη την ώρα!!! Κακα τα ψέμματα!!!

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Ρε παιδια πως κάνατε εξετάσεις θρομβοφιλίας όσο ήσασταν εγκυμονούσες; Εγω ρώτησα τον εμβρυολογο και μου ειπε πως πρέπει να τις κανεις όσο δεν εισαι έγκυος, αλλιώς δεν γίνεται. Γι αυτο και δεν τις εκανα. 

Εγω δεν προλαβα να τις κανω πριν ο γιατρός μου θεωρουσε πως δεν τρέχει κατι με το αιμα μου αλλα για σιγουρια της εκανα. Αν δεν γινοταν θεωρώ πως δεν θα μου την εγραφε την εξεταση. 

5 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Τίποτα δεν είναι!!! Θα περάσουν χωρίς να το καταλάβεις!!! Αλήθεια!!!!

Ειμαι σίγουρη!!! 

5 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Αν τις κάνεις στην εγκυμοσύνη δεν ειναι αξιοπιστες! Εγω αυτό ξερω και αυτο μ ειπαν και οι 2 γυναικολογοι που ειχα...

Ευχαριστω πολύ Γιωτα μου!!! Μην αγχωνεσαι, έχετε καιρο να μ ευχηθείτε ακομα!!!! αχαχαχαχχαχαχχα

Λέω να παω χωρίς επισκληρίδιο... Ελπίζω να αντέξω!!!!!

Προφανως αν ειχα θεμα θα φαινόταν στο αιμα μου κ ως εγκυος. Φυσικα στα αποτελέσματα που πήρα στα χερια μου συνυπολογιστηκε οτι ειμαι εγκυος για να βγει η διαγνωση γιαυτο αλλωστε πηγα σε ειδικο αιματολογο προκειμενου να αξιολογήσει την κατασταση. Το να με αφησαν με να παιρνω σαλοσπιρ με μη αξιοπιστες εξετασεις το βλεπω υπερβολικο και Ειλικρινα θα ρωτησω τον εμβρυολογο αυριο η και τον γιατρο μου στο επόμενο ραντεβου γιατι δεν θελω να μου δημιουργούνται ξαφνικα ανασφαλειες απο το πουθενά κι ενω νοιωθω καλα στην εγκυμοσύνη μου μονο και μονο επειδη γραφθηκε στεγνα εδω οτι ειναι αναξιοπιστες λες και ειναι στανταρ αυτο. Ειδικα οταν εχω χασει ηδη ενα μωρο δεν νοιωθω και καλα να το διαβαζω. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Smile89 είπε:

Εγω δεν προλαβα να τις κανω πριν ο γιατρός μου θεωρουσε πως δεν τρέχει κατι με το αιμα μου αλλα για σιγουρια της εκανα. Αν δεν γινοταν θεωρώ πως δεν θα μου την εγραφε την εξεταση. 

Ειμαι σίγουρη!!! 

Προφανως αν ειχα θεμα θα φαινόταν στο αιμα μου κ ως εγκυος. Φυσικα στα αποτελέσματα που πήρα στα χερια μου συνυπολογιστηκε οτι ειμαι εγκυος για να βγει η διαγνωση γιαυτο αλλωστε πηγα σε ειδικο αιματολογο προκειμενου να αξιολογήσει την κατασταση. Το να με αφησαν με να παιρνω σαλοσπιρ με μη αξιοπιστες εξετασεις το βλεπω υπερβολικο και Ειλικρινα θα ρωτησω τον εμβρυολογο αυριο η και τον γιατρο μου στο επόμενο ραντεβου γιατι δεν θελω να μου δημιουργούνται ξαφνικα ανασφαλειες απο το πουθενά κι ενω νοιωθω καλα στην εγκυμοσύνη μου μονο και μονο επειδη γραφθηκε στεγνα εδω οτι ειναι αναξιοπιστες λες και ειναι στανταρ αυτο. Ειδικα οταν εχω χασει ηδη ενα μωρο δεν νοιωθω και καλα να το διαβαζω. 

Συγγνώμη αν σε εκανα να νιωθεις ετσι... Δεν εκφραστηκα εγω σωστα... Εχω χασει ακι εγω παιδι και στεναχωριεμαι να διαβαζω πως σε εκανα  να νιωσεις ετσι!! Για να τ διευκρινησω, μ ειπαν πως ειναι αναξιοπιστες, διότι σ εγκυμοσυνη τ αιμα πηζει περισσότερο απο οτι φυσιολογικα! Οποτε ειναι πιθανο να δείξει πως έχεις θέμα ενω ουσιαστικά δεν υπάρχει! Δεν υπάρχει περίπτωση να φανει το αντίθετο λόγω φυσιολογιας


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Συγγνώμη αν σε εκανα να νιωθεις ετσι... Δεν εκφραστηκα εγω σωστα... Εχω χασει ακι εγω παιδι και στεναχωριεμαι να διαβαζω πως σε εκανα  να νιωσεις ετσι!! Για να τ διευκρινησω, μ ειπαν πως ειναι αναξιοπιστες, διότι σ εγκυμοσυνη τ αιμα πηζει περισσότερο απο οτι φυσιολογικα! Οποτε ειναι πιθανο να δείξει πως έχεις θέμα ενω ουσιαστικά δεν υπάρχει! Δεν υπάρχει περίπτωση να φανει το αντίθετο λόγω φυσιολογιας

Γιαυτο με αφησαν μονο με σαλοσπιρ. Μου εξηγησε πως η εγκυμοσυνη εχει ετσι κι αλλιως θρομβοφιλικες τασεις. Τελος παντων δεν πειραζει ρε κοριτσι μου απλα επειδη ενοιωσα αβολα το ειπα. Ολα καλα!!! :x


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Smile89 είπε:

Γιαυτο με αφησαν μονο με σαλοσπιρ. Μου εξηγησε πως η εγκυμοσυνη εχει ετσι κι αλλιως θρομβοφιλικες τασεις. Τελος παντων δεν πειραζει ρε κοριτσι μου απλα επειδη ενοιωσα αβολα το ειπα. Ολα καλα!!! :x

Καλα εκανες και τ ειπες και θα σ ξαναζητησω συγγνώμη!!! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Smile89 είπε:

Γιαυτο με αφησαν μονο με σαλοσπιρ. Μου εξηγησε πως η εγκυμοσυνη εχει ετσι κι αλλιως θρομβοφιλικες τασεις. Τελος παντων δεν πειραζει ρε κοριτσι μου απλα επειδη ενοιωσα αβολα το ειπα. Ολα καλα!!! :x

Συγνώμη που επεμβαίνω κορίτσια!Αλλά εμένα ειδική αιματολόγος για τη κύηση ενώ μου έκανε τις εξετάσεις θρομβοφιλίας εκτός κύησης, μου ότι ότι όταν ξαναμείνω έγκυος θα ξανακάνω κάποιες εξετάσεις θρομβοφιλίας προκειμένου να δούμε σε τι στάδιο βρίσκομαι.Και εννοείται ότι θα παίρνω ακόμα και απο την προσπάθεια salospir.


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Katerina 88 είπε:

Συγνώμη που επεμβαίνω κορίτσια!Αλλά εμένα ειδική αιματολόγος για τη κύηση ενώ μου έκανε τις εξετάσεις θρομβοφιλίας εκτός κύησης, μου ότι ότι όταν ξαναμείνω έγκυος θα ξανακάνω κάποιες εξετάσεις θρομβοφιλίας προκειμένου να δούμε σε τι στάδιο βρίσκομαι.Και εννοείται ότι θα παίρνω ακόμα και απο την προσπάθεια salospir.

Κι εμενα ειδική αιματολόγος στην κυηση ειναι για αυτο το λογο ειπα πως για να ειμαι με σαλοσπιρ και να μην πηρα κατι αλλο ειναι ετσι. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια..για τη θρομβοφιλια σήμερα συγκεκριμένα μου είπε ο γυναικολόγος που πήγα ότι πιθανότατα να γίνεται κατι στην εγκυμοσύνη και να πυροδοτείται και συγκεκριμένα μιλούσε για το αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο το οποίο δημιουργεί προβλήματα οπότε σίγουρα αυτό τουλάχιστον έχει νόημα να ελέγχεται στις εγκυμοσύνες.εκτος εγκυμοσύνης δεν έχω αλλά πιθανον στις εγκυμοσύνες κάτι να γίνεται.δεν ξέρω αν μιλάτε συγκεκριμενα για αυτό.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Nansy29 είπε:

Γεια σας κορίτσια..για τη θρομβοφιλια σήμερα συγκεκριμένα μου είπε ο γυναικολόγος που πήγα ότι πιθανότατα να γίνεται κατι στην εγκυμοσύνη και να πυροδοτείται και συγκεκριμένα μιλούσε για το αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο το οποίο δημιουργεί προβλήματα οπότε σίγουρα αυτό τουλάχιστον έχει νόημα να ελέγχεται στις εγκυμοσύνες.εκτος εγκυμοσύνης δεν έχω αλλά πιθανον στις εγκυμοσύνες κάτι να γίνεται.δεν ξέρω αν μιλάτε συγκεκριμενα για αυτό.

Γενικα κοριτσι μου για το ποτε ειναι καλο να γινεται αυτη η εξέταση. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Ele@n είπε:

Για την εξέταση της θρομβοφιλιας ξέρετε αν μπορεί να γίνει οποία στιγμή θέλουμε μετά από αποξεση η πρέπει να περιμένουμε κάποιο διάστημα;

Δεν νομιζω να εχεις ζητημα με το ποτε κανεις την εξεταση! Εγω την εκανα περιπου ενα μηνα μετα την αποξεση ειδα την γυναικολογο τσεκαραμε τα κλασσικα ορμονες υπερηχο κτλ και μετα ειδα ειδικη αιματολογο και εκανα τους ελεγχους για αυτοανοσα θρομβοφιλια και nk!


tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...