Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Κορίτσια έχω μια απορία,ίσως τελείως παράλογη,αλλά θα σκάσω.Μου έχει μείνει ένα ακόμη έμβρυο από τα πέντε  και σε περίπτωση που δεν πιάσει,θα προχωρήσω σε ωοληψια κτλ.Τα πέντε έμβρυα,είναι από τότε που ήμουν 36.Αν δεν πιάσει ούτε αυτό,τότε μιλάμε για ποσοστό επιτυχίας 20%,δλδ μόνο η κορούλα μου.Αξιζει να κάνω ξανά ωοληψια?Δεν θα έχω απειροελάχιστες πιθανότητες να έχω κάποιο υγιές  έμβρυο τώρα στα 39? ☹️

      Εγώ πάντως στα 40 έκανα την καλύτερη ωοληψια με 3 βλαστοκύστες στα 3 γονιμοποιημένα! κι έναν μπέμπη ήδη από τις 2 που έβαλα..

      Στην επιτροπή θα γράψει το κέντρο σου πως δεν είναι επαρκής αυτή η βλαστοκύστη ποιοτικά κτλ και πως πρέπει να κάνεις διέγερση ξανά. 

      • Μου αρέσει 2

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

Με πηρε ο ύπνος και ξυπνώντας ήθελα οπωσδήποτε να φάω γλυκο. Δεν κρατηθηκα.. Διάβασα τα μηνύματα και τσαντιστηκα τοσο με τον ενδοκρινολόγο σου Βασιλική. Ειναι δυνατόν;;;; Αντί να σου πει να σπάσεις το μεσημεριανό (σε θερμίδες, όχι να πας στη δουλειά μισό πιάτο φασολάκια εκτός κι αν εχεις τη δυνατότητα) σου ειπε να σπάσεις το δεκατιανο και να μείνεις ετσι ως το απόγευμα;;; Εγω θα ειχα λιποθυμήσει, σίγουρα πράγματα! Εννοείται να πας σε διατροφολόγο. Και η ιδεα με τα sweet and balance της @palmoira μου φάνηκε εξαιρετική. Θα παρω κι εγω μπας και γλιτώσω καμία θερμίδα! 

Εγω @fairy-mary είχα χάσει 5 κιλά ως την 14η εβδομαδα αλλα τωρα που ειμαι στην 31η εχω παρει ήδη αυτα κι αλλα 9!!! Κι ο γιατρος μου εχει αγανακτήσει με την πάρτη μου. Μονο στην τελευταία επίσκεψη είχα παρει μονο ενα κιλό απο την προηγούμενη. Αφου ομως πήγα και ζυγίστηκα εχω παρει ήδη 2 κιλά στις τελευταίες δυο εβδομαδες!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

πρίν από 2 λεπτά , P.L.L. είπε:

Με πηρε ο ύπνος και ξυπνώντας ήθελα οπωσδήποτε να φάω γλυκο. Δεν κρατηθηκα.. Διάβασα τα μηνύματα και τσαντιστηκα τοσο με τον ενδοκρινολόγο σου Βασιλική. Ειναι δυνατόν;;;; Αντί να σου πει να σπάσεις το μεσημεριανό (σε θερμίδες, όχι να πας στη δουλειά μισό πιάτο φασολάκια εκτός κι αν εχεις τη δυνατότητα) σου ειπε να σπάσεις το δεκατιανο και να μείνεις ετσι ως το απόγευμα;;; Εγω θα ειχα λιποθυμήσει, σίγουρα πράγματα! Εννοείται να πας σε διατροφολόγο. Και η ιδεα με τα sweet and balance της @palmoira μου φάνηκε εξαιρετική. Θα παρω κι εγω μπας και γλιτώσω καμία θερμίδα! 

Εγω @fairy-mary είχα χάσει 5 κιλά ως την 14η εβδομαδα αλλα τωρα που ειμαι στην 31η εχω παρει ήδη αυτα κι αλλα 9!!! Κι ο γιατρος μου εχει αγανακτήσει με την πάρτη μου. Μονο στην τελευταία επίσκεψη είχα παρει μονο ενα κιλό απο την προηγούμενη. Αφου ομως πήγα και ζυγίστηκα εχω παρει ήδη 2 κιλά στις τελευταίες δυο εβδομαδες!!! 

Κα οι σπιτικες μπαρες δημητριακών ειναι καλη ιδεα για γλυκακι!! Εγω τρωω τετοιες!! 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Smile89 είπε:

Κα οι σπιτικες μπαρες δημητριακών ειναι καλη ιδεα για γλυκακι!! Εγω τρωω τετοιες!! 

Φτιάχνω κι εγω με ταχίνι, βρώμη και μέλι, αλλα μη νομίζεις οτι δεν παχαίνουν. Ε και άμα ειναι να παχυνω προτιμώ να ειναι απο γλυκο κανονικό!! 

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , P.L.L. είπε:

Φτιάχνω κι εγω με ταχίνι, βρώμη και μέλι, αλλα μη νομίζεις οτι δεν παχαίνουν. Ε και άμα ειναι να παχυνω προτιμώ να ειναι απο γλυκο κανονικό!! 

Παχαινουν αλλα ειναι προτιμορερες περισσοτερο υγεινες και λιγοτερο παχυντικες απο ντόνατς. Επισης αν παχυνεις απο ντονατς τα χανεος πιο δύσκολα αν παχυνεις απο ταχινι. Καλα λιπαρα το ενα κακα λιπαρα το αλλο. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , P.L.L. είπε:

Με πηρε ο ύπνος και ξυπνώντας ήθελα οπωσδήποτε να φάω γλυκο. Δεν κρατηθηκα.. Διάβασα τα μηνύματα και τσαντιστηκα τοσο με τον ενδοκρινολόγο σου Βασιλική. Ειναι δυνατόν;;;; Αντί να σου πει να σπάσεις το μεσημεριανό (σε θερμίδες, όχι να πας στη δουλειά μισό πιάτο φασολάκια εκτός κι αν εχεις τη δυνατότητα) σου ειπε να σπάσεις το δεκατιανο και να μείνεις ετσι ως το απόγευμα;;; Εγω θα ειχα λιποθυμήσει, σίγουρα πράγματα! Εννοείται να πας σε διατροφολόγο. Και η ιδεα με τα sweet and balance της @palmoira μου φάνηκε εξαιρετική. Θα παρω κι εγω μπας και γλιτώσω καμία θερμίδα! 

Εγω @fairy-mary είχα χάσει 5 κιλά ως την 14η εβδομαδα αλλα τωρα που ειμαι στην 31η εχω παρει ήδη αυτα κι αλλα 9!!! Κι ο γιατρος μου εχει αγανακτήσει με την πάρτη μου. Μονο στην τελευταία επίσκεψη είχα παρει μονο ενα κιλό απο την προηγούμενη. Αφου ομως πήγα και ζυγίστηκα εχω παρει ήδη 2 κιλά στις τελευταίες δυο εβδομαδες!!! 

Όμως αυτά τα κιλά τα πήρες τρώγοντας όντως παραπάνω;

Η απλά συνεχίσες να τρως όπως και πριν;


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια μου!

@Diavolitsa σε καμία περίπτωση δεν πρέπει να πεινας...εχω διατροφη για διαβήτη κύησης αν θέλεις να δεις.φυσικα πάντα σε συνεννόηση με τους γιατρους σου. Ποτε δεν ένιωσα πεινα με αυτή τη διατροφη.λιγουρα ναι πολλές φορές για κάτι αλλά πεινα όχι..ο διατροφολογος που θα πας είναι εξειδικευμένος στον διαβήτη;;;

Φιλιά σε όλες

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Smile89 είπε:

Παχαινουν αλλα ειναι προτιμορερες περισσοτερο υγεινες και λιγοτερο παχυντικες απο ντόνατς. Επισης αν παχυνεις απο ντονατς τα χανεος πιο δύσκολα αν παχυνεις απο ταχινι. Καλα λιπαρα το ενα κακα λιπαρα το αλλο. 

Μωρε το ξερω, για ολα αυτα τις φτιάχνω και τις τρώει ο άντρας μου. Αλλα οταν ζητάω σαν τρελή γλυκα δυστυχως δεν εχω λιγούρα για αυτές. Μακάρι να είχα! Οταν πήγαινα γυμναστηριο τις σκεφτόμουν με λαχτάρα. Τωρα όχι. 

@fairy-mary δεν θα σου πω ψέματα οτι έβαλα κιλά χωρις να το καταλάβω. Μπορώ να σου πω πως ξερω καθε θερμίδα απο που την πηρα! Παντα έτρωγα πολυ αλλα επειδη εκανα Κολυμβητηριο και γυμναστηριο είχα πολυ καλο μεταβολισμό. Ε τωρα έκοψα τον αθλητισμό χωρις να κόψω το φαΐ :D

Με ανησυχεί η @Beboula25. Λέτε να μην εχει παρει ακομα τα αποτελεσματα της χοριακης;

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , P.L.L. είπε:

Μωρε το ξερω, για ολα αυτα τις φτιάχνω και τις τρώει ο άντρας μου. Αλλα οταν ζητάω σαν τρελή γλυκα δυστυχως δεν εχω λιγούρα για αυτές. Μακάρι να είχα! Οταν πήγαινα γυμναστηριο τις σκεφτόμουν με λαχτάρα. Τωρα όχι. 

@fairy-mary δεν θα σου πω ψέματα οτι έβαλα κιλά χωρις να το καταλάβω. Μπορώ να σου πω πως ξερω καθε θερμίδα απο που την πηρα! Παντα έτρωγα πολυ αλλα επειδη εκανα Κολυμβητηριο και γυμναστηριο είχα πολυ καλο μεταβολισμό. Ε τωρα έκοψα τον αθλητισμό χωρις να κόψω το φαΐ :D

Με ανησυχεί η @Beboula25. Λέτε να μην εχει παρει ακομα τα αποτελεσματα της χοριακης;

Αστα κι εγω πηρα θα βαλω φρενο ομως δεν γινεται!!! 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , P.L.L. είπε:

Μωρε το ξερω, για ολα αυτα τις φτιάχνω και τις τρώει ο άντρας μου. Αλλα οταν ζητάω σαν τρελή γλυκα δυστυχως δεν εχω λιγούρα για αυτές. Μακάρι να είχα! Οταν πήγαινα γυμναστηριο τις σκεφτόμουν με λαχτάρα. Τωρα όχι. 

@fairy-mary δεν θα σου πω ψέματα οτι έβαλα κιλά χωρις να το καταλάβω. Μπορώ να σου πω πως ξερω καθε θερμίδα απο που την πηρα! Παντα έτρωγα πολυ αλλα επειδη εκανα Κολυμβητηριο και γυμναστηριο είχα πολυ καλο μεταβολισμό. Ε τωρα έκοψα τον αθλητισμό χωρις να κόψω το φαΐ :D

Με ανησυχεί η @Beboula25. Λέτε να μην εχει παρει ακομα τα αποτελεσματα της χοριακης;

Έγραψε στο άλλο θέμα!!έχει τέλεια χοριακη 1409!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , P.L.L. είπε:

 

Με ανησυχεί η @Beboula25. Λέτε να μην εχει παρει ακομα τα αποτελεσματα της χοριακης;

Τα πηρε εγραψε σε ενα αλλο θεμα κοριτσι μ ειναι 1400κατι!

  • Χαχα 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, P.L.L. είπε:

Μωρε το ξερω, για ολα αυτα τις φτιάχνω και τις τρώει ο άντρας μου. Αλλα οταν ζητάω σαν τρελή γλυκα δυστυχως δεν εχω λιγούρα για αυτές. Μακάρι να είχα! Οταν πήγαινα γυμναστηριο τις σκεφτόμουν με λαχτάρα. Τωρα όχι. 

@fairy-mary δεν θα σου πω ψέματα οτι έβαλα κιλά χωρις να το καταλάβω. Μπορώ να σου πω πως ξερω καθε θερμίδα απο που την πηρα! Παντα έτρωγα πολυ αλλα επειδη εκανα Κολυμβητηριο και γυμναστηριο είχα πολυ καλο μεταβολισμό. Ε τωρα έκοψα τον αθλητισμό χωρις να κόψω το φαΐ :D

Με ανησυχεί η @Beboula25. Λέτε να μην εχει παρει ακομα τα αποτελεσματα της χοριακης;

Ελαααα όλα καλα 1409!!! Κοιμήθηκα λιγάκι έφυγα για ψώνια του σπιτιου κ τώρα έκατσα πάλι 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Beboula25 είπε:

Ελαααα όλα καλα 1409!!! Κοιμήθηκα λιγάκι έφυγα για ψώνια του σπιτιου κ τώρα έκατσα πάλι 

Γιουπι γιουπι γιουπι! Μπράβο! Συγχαρητήρια! Τι ωραία νέα Μπεμπουλα! 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

@Nansy29 ναι αν εχεις φυσικα και θα ηθελα να της ριξω μια ματια! Ειναι κλινικη διατροφολογος! Πιστευω να βγαλουμε ακρη!

@Beboula25μπραβο μπεμπουλα! Με το καλο να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , palmoira είπε:

Γιουπι γιουπι γιουπι! Μπράβο! Συγχαρητήρια! Τι ωραία νέα Μπεμπουλα! 

:wub:Σε ευχαριστώ πολυυυυ παλμοιρα μου!!Περιμενω να μαθω και για το πρώτο ραντεβού μας! 

πρίν από 12 λεπτά , Diavolitsa είπε:

@Nansy29 ναι αν εχεις φυσικα και θα ηθελα να της ριξω μια ματια! Ειναι κλινικη διατροφολογος! Πιστευω να βγαλουμε ακρη!

@Beboula25μπραβο μπεμπουλα! Με το καλο να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη!

Βασιλική μου να είσαι καλα σε ευχαριστώ πολύ!!! :)

Παράθεση

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...