Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

      Μήπως είναι έντερο; Δυστυχώς μόνο εικασίες μπορώ να κάνω, δεν ξέρω κάτι... Φαντάζομαι λόγω άγχους όλες πονάμε και υποθέτουμε πράγματα αυτές τις μέρες μετά την εμβρυομεταφορά... Καλή επιτυχία! Α! Σε ποια χώρα βρίσκεσαι;

Νέες μανουλες σε δίαιτα και οχι μονο!!!! :)


anemoni1989

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 348
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 25 λεπτά , bella32 είπε:

εμένα πάλι με αφήνει γαλακτοκομικά κ εφόσον δεν του προκληθηκε αλλεργία συνεχίζω κανονικά.  Ο δικός μου σφιγγοταν πολύ στα αέρια κ τον έβλεπα που ζοριζοτανε..οπότε δεν έτρωγα αυτές τις τροφές.  αλλά πλέον γίναμε 3μιση! δεν πρέπει σιγά σιγά να τρώμε απ όλα; μου λείπουν τα όσπρια ρε συ.. πόσο μακαρόνι πια! άντε μπρόκολο/κουνουπίδι δεν με ενοχλεί εφόσον μου χει μαρούλια κ διάφορα χόρτα..βράζω κ κολοκυθιά/καρότα,  παίρνω κ αβοκάντο κ καλύπτομαι από σαλάτες.  τα κυρίως εμένα ειναι το θέμα μου..

Κ γω εχω μπουχτισει με τα μακαρονια. Καθε μερα ζυμαρικα εχω γιατι δεν προλαβαινω κιολας να κανω και κατι πιο πολυπλοκο. Κ γω πιστευω σιγα σιγα θα μπορεις να τρως απ ολα και αν δεις οτι υπαρχει κατι που ενοχλει το αφαιρεις ξανα. 

πρίν από 14 λεπτά , P.L.L. είπε:

Εμενα κορίτσια με πειράζουν πολλά. Τρόφιμα που δε με ενοχλούσαν πριν με ταράζουν τώρα και κάνουν και τη μικρή να υποφέρει. 

 

Αληθεια??? Καλα την μικρη που ειναι λογικο γιατι πολλα μωρακια τα ενοχλουν διαφορα, αλλα και σενα? Δεν το χα ξανακουσει αυτο. 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, bella32 είπε:

Καλημέρα κ καλή βδομάδα!!! πως πάει η διατροφή μας;; εγώ ξεκίνησα με πρωινό, ψωμάκι με μέλι κ έκανα ένα χυμό με πορτοκάλι λίγο μήλο/μπανάνα/ακτινιδιο/σαγκουινι!! για μεσημέρι έχω μαγειρέψει μοσχαράκι με λίγη σάλτσα κ καρότο και ρυζακι,  κ έριξα μέσα λίγες σταφίδες κ κουκουνάρι! ελπίζω να έγινε καλό! μου το είχα  σερβίρει στο νοσοκομείο όταν έμεινα με τον μικρό κ μου άρεσε!!!

εγώ πάλι αγοράσα καινούρια τζιν γτ δεν ανέβαιναν μέχρι πάνω..κολλούσαν στα μπούτια!!! @loyloy κσυ με διαβήτη κυησης ; κγω..τα είχα δει όλα..ένα ολόκληρο καλοκαίρι να μη μπορώ να φάω ένα παγωτό..νομίζω γι'αυτό έχω πέσει με τα μούτρα στα γλυκά..βγαζω τα σπασμένα 5 μηνών αποχής...

Εγω υα τσακισα τα παγωτα και τσουπ διαβητης μετα.ευτυχωε γεννησα μεσα δεκεμβρη γιατι χριστουγεννα και να μη μπορω να φαω τα γλυκα δεν θα αντεχα .

3 ώρες πρίν, bella32 είπε:

τρώω Κρεατάκι,  κοτόπουλο, μοσχάρι, χοιρινό,  ρύζι, πατάτες, μακαρόνια,  εννοείται λαχανικά ( φασολάκια, πιπεριές μελιτζάνες σπανάκι κτλ. ) μου έχει εκτός λάχανο κ μπροκολο/κουνουπίδι κ όσπρια.  αλλά μου είπε σιγά σιγά θα τα εντάξουμε στη διατροφή.  από κει κ πέρα βλέπεις τι ενοχλεί το μωρό.  πχ ο δικός μου δε μπορεί αρακά κ καλαμπόκι με τπτ.οσες φορές έφαγα, τρελό πρήξιμο και αέρια! αα Επίσης,  δε με αφήνει ξηρούς καρπούς! βέβαια τώρα μεγάλωσε, οπότε υποθέτω θα με αφήσει να φάω σιγά σιγά! σήμερα έχουμε εμβόλιο κ θα μου λύσει απορίες!

καμία αυτοσυγκράτηση αν υπάρχει γλυκό..  ρε συ, ενώ όλη μέρα μπορεί να είμαι οκ, εκεί κατά τις 8 με 10 το βράδυ γυαλίζει το μάτι μου... προσπαθώ όμως να κάνω εγώ γλυκά για να είναι πιο υγιεινά...υπάρχουν φορές που στον ύπνο μου βλεπω προφιτερολ κ μιλφειγ...άστο..για δέσιμο είμαι..

Μου θύμισες εμενσ στην εγκυμοσυνη.ενα βραδυ ειδα οτι γεννησα και μολις με πηγαν στο δωματιο εφαγα ενα κρουασαν σοκολατας καξ ενα τσουρέκι τερκενλης περιποιημένο .Μετά ξύπνησα και εκει να δεις ξενερα που φαγα.

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως η παιδίατρος δεν μου έκοψε τίποτα μόνο το σκόρδο και τα πικάντικα και να σας πω την αλήθεια σκόρδο στο φαγητό ακόμα βαζοε και τζατζίκι έφαγα και μια φορά έφαγα και καυτερά και δεν είδα να τον πειράζουν τον μπέμπη... Αέρια έχει πολλά άλλα νομίζω έχει να κάνει με το πώς τρώει γιατί ρευεται και πολύ ... Εκτός αυτού δεν τον ενοχλούν τα αέρια τα αμολαει τόσο φυσικά και αβίαστα!!!! 


HHwPp2.pngQ1avp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσιααα που ειστε; Πως παει η διαιτα; Εγω καλα, εχασα ενα κιλο σε μια εβδομαδα (ξερετε τα υγρα που λεμε). Αλλα οι πειρασμοι παντου μπισκοτα, τσουρεκια κοκ ολα υπαρχουν σε αυτο το σπιτι κι εγω πασχιζω να αντισταθω... αθλος η καθε μερα λεμε! Τεσπα, πρωτο στοχος να πεσω κατω απο τα 70 μεσα στο Μαρτη το υπολογιζω. Μακαρι να φυγουν πιο γρηγορα βεβαια για να εχω κουραγιο για τα επομενα που δε φευγουν με τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Alekk είπε:

Κορίτσιααα που ειστε; Πως παει η διαιτα; Εγω καλα, εχασα ενα κιλο σε μια εβδομαδα (ξερετε τα υγρα που λεμε). Αλλα οι πειρασμοι παντου μπισκοτα, τσουρεκια κοκ ολα υπαρχουν σε αυτο το σπιτι κι εγω πασχιζω να αντισταθω... αθλος η καθε μερα λεμε! Τεσπα, πρωτο στοχος να πεσω κατω απο τα 70 μεσα στο Μαρτη το υπολογιζω. Μακαρι να φυγουν πιο γρηγορα βεβαια για να εχω κουραγιο για τα επομενα που δε φευγουν με τιποτα...

Καλημέρα κοριτσι εγω συνεχιζω δεν την εχω χαλασει καθολου αδιαθετησα κιολας εχθες και μου εχει έρθει κατι για γλυκο αλλα αντιστέκομαι. Εγω δεν εχω ζυγιαστςι αλλα κατι μου φαινετε οτι εχω χασει ειναι υγρα ειναι και λιπος και δεν φαινετε στη ζυγαρια. Ποσα κιλα εισαι τώρα θες να χάσεις πολλα; αυτοί οι πειρασμοί πολλη αλλα κανω οτι δςν τους βλεπω.... 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσιααα!!! Τι κανετε?? Μιλαμε εχει ψοφοκρυο!! 

Εγω δεν εχω χασει γραμμαριο, και λογικο αφου ειμαι απιστη και ολο τρωω απαγορευμενα. Αλλα... χθες την τελειωσα την τουρτα οποτε σημερα μπαινω σε προγραμμα. Πρωι εφαγα δημητριακα με γαλα κ λιγο μελι μεσημερι εχω παστιτσιο αλλα θα κανω μια σαλατα να φαω, μετα φρουτο και βραδυ γιαουρτι. 

πρίν από 3 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Καλημέρα κοριτσι εγω συνεχιζω δεν την εχω χαλασει καθολου αδιαθετησα κιολας εχθες και μου εχει έρθει κατι για γλυκο αλλα αντιστέκομαι. Εγω δεν εχω ζυγιαστςι αλλα κατι μου φαινετε οτι εχω χασει ειναι υγρα ειναι και λιπος και δεν φαινετε στη ζυγαρια. Ποσα κιλα εισαι τώρα θες να χάσεις πολλα; αυτοί οι πειρασμοί πολλη αλλα κανω οτι δςν τους βλεπω.... 

Μπραβο σου κοριτσι μου. Που αντιστεκεσαι. Εγω δεν μπορω να αντισταθω. Αφου η στιχομυθια μεταξυ εμου και γλυκων ειναι ακριβως αυτο: 

Εγω: - δεν μπορω να αντισταθωωω..σε θελω...σε θελωω..

Γλυκα: - μην αντιστεκεσαι, μην αντιστεκεσαι, κανε ενα βημα και συυυ... 

  • Χαχα 9

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , nanoula90 είπε:

Καλημερα κοριτσιααα!!! Τι κανετε?? Μιλαμε εχει ψοφοκρυο!! 

Εγω δεν εχω χασει γραμμαριο, και λογικο αφου ειμαι απιστη και ολο τρωω απαγορευμενα. Αλλα... χθες την τελειωσα την τουρτα οποτε σημερα μπαινω σε προγραμμα. Πρωι εφαγα δημητριακα με γαλα κ λιγο μελι μεσημερι εχω παστιτσιο αλλα θα κανω μια σαλατα να φαω, μετα φρουτο και βραδυ γιαουρτι. 

Μπραβο σου κοριτσι μου. Που αντιστεκεσαι. Εγω δεν μπορω να αντισταθω. Αφου η στιχομυθια μεταξυ εμου και γλυκων ειναι ακριβως αυτο: 

Εγω: - δεν μπορω να αντισταθωωω..σε θελω...σε θελωω..

Γλυκα: - μην αντιστεκεσαι, μην αντιστεκεσαι, κανε ενα βημα και συυυ... 

Καλημέρα κορίτσι τι κάνεις το μπεμπακι σου; αντιστεκομαι τι να κανω δεν εχω αλλη επιλογη.εγω εχω παλι την ιδια αυτην την εβδομαδα και παω την δευτερα για ζυγισμα αν δεν εχει γεννησει η διατροφολογος γιατι της ειπα κανονισε να παρω τι ζυγαρια και να ερθω στο μαιευτήριο. Ωραια τα ταίριαξες τα τραγουδια!!! Που να αντισταθεις εσυ τόσους μηνες χωρις γλυκο δικαιολόγησε! 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.... εχθές ζυγιστηκα.... γύρω στα δέκα έχω χάσει από τη γέννα.... απογοητεύση.....δεν μου κάνουν τα τζιν..... σκέφτηκσ να πάω σε διατροφολόγο να του πω θηλάζω κάνε κουμάντο!!!! Μόνο έτσι καταλαβαίνω εγώ αν έχω κάποιον με τον βουρδουλα πάνω από το κεφάλι μου. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 57 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Καλημέρα κοριτσι εγω συνεχιζω δεν την εχω χαλασει καθολου αδιαθετησα κιολας εχθες και μου εχει έρθει κατι για γλυκο αλλα αντιστέκομαι. Εγω δεν εχω ζυγιαστςι αλλα κατι μου φαινετε οτι εχω χασει ειναι υγρα ειναι και λιπος και δεν φαινετε στη ζυγαρια. Ποσα κιλα εισαι τώρα θες να χάσεις πολλα; αυτοί οι πειρασμοί πολλη αλλα κανω οτι δςν τους βλεπω.... 

Α μπραβο που συνεχιζεις κι εσυ! Αν θελω λεει! Ειμαι 76 και θελω να φτασω 60. Τα πρωτα 6 θα φυγουν, δεν ανησυχω γιατι τα πηρα αυτους τους μηνες αλλα τα αλλα τα εχω απο την προηγουμενη εγκυμοσυνη δλδ 3 1/2 χρονια τωρα! Αυτα φανταζομαι θα με δυσκολεψουν... Επισης, σιχαινομαι γμτ τη γυμναστικη και τον λιγο χρονο που μου μενει σιγουρα δεν θα παω γυμναστηριο ή κατι τετοιο... Τελος για να πω οτι ειμαι αδυνατη θα πρεπει να φτασω 53! Πανε πανω απο δεκα χρονια βεβαια που ημουν σε αυτα τα κιλα! Οποτε 60και ειμαι κομπλε! Μακαρι να φτασω και να μην κολλησει η χαζοζυγαρια παλι...

πρίν από 25 λεπτά , Smile89 είπε:

Καλημέρα κορίτσια.... εχθές ζυγιστηκα.... γύρω στα δέκα έχω χάσει από τη γέννα.... απογοητεύση.....δεν μου κάνουν τα τζιν..... σκέφτηκσ να πάω σε διατροφολόγο να του πω θηλάζω κάνε κουμάντο!!!! Μόνο έτσι καταλαβαίνω εγώ αν έχω κάποιον με τον βουρδουλα πάνω από το κεφάλι μου. 

Γιατι απογοητευση βρε κοριτσι μ; Μια χαρα ειναι! Προσεξε μονο μην παιρνεις, και θα τα χασεις τα κιλα! Εγω ειχα παει σε διαιτολογο στον μεγαλο μ, αυτη τη διατροφη κανω τωρα, με βοηθησε πολυ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Και εγω 1 κιλο εχω χασει... Πληρης απογοήτευση, αλλα λογικο... Οταν τρωω σοκολατες στα ξενύχτια με τη μπεμπα ειναι καλα... Πως περιμένω να χασω??? Ελπίζω τωρα που θα αρχίσω να ψαχνω νυφικα να απογοητευτω με την εικονα μ που εχω γινει σαν αρκούδα και να μαζευτω πιο αποτελεσματικα... 

Εγω ειμαι στα 80 (δεν το πιστεύω..) και ευελπιστώ στο γαμο να ειμαι τουλάχιστον 67... Γυρω στα 63 θα ηταν τ ιδανικο μου, αλλα και εκει βολευομαι

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Smile89 είπε:

Καλημέρα κορίτσια.... εχθές ζυγιστηκα.... γύρω στα δέκα έχω χάσει από τη γέννα.... απογοητεύση.....δεν μου κάνουν τα τζιν..... σκέφτηκσ να πάω σε διατροφολόγο να του πω θηλάζω κάνε κουμάντο!!!! Μόνο έτσι καταλαβαίνω εγώ αν έχω κάποιον με τον βουρδουλα πάνω από το κεφάλι μου. 

Καλημέρα κορίτσι καλο ειναι να πας αυτη ξερουν καλύτερα τι πρεπει να τρωςωοταν θηλαζεις εμεις τα αποφευγουμε ολα οπως εκανα και εγω και ετρωγα ολο βλακιες για να μην πειραξουν την μπεμπα και εφτασα με συν 3 κιλα απο την ημερα που βγηκα απο την γεννα. Ο διατροφολογος θα σε συμβουλεψει ποσο θα τρως αφου θηλαζεις και τι ειναι το σωστο. για εμενανα πας δεν θα σου βαλει διαιτα αλλα σωστη διατροφη θα νιωθεις και εσύ καλυτερα και θα ειναι και πιο καλα για την διαθεση σουκαι για το μωρο σου. Δικια σου ειναι ομως η αποφαση κανε αυτο που νομιζεις!!!! 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Smile89 είπε:

Καλημέρα κορίτσια.... εχθές ζυγιστηκα.... γύρω στα δέκα έχω χάσει από τη γέννα.... απογοητεύση.....δεν μου κάνουν τα τζιν..... σκέφτηκσ να πάω σε διατροφολόγο να του πω θηλάζω κάνε κουμάντο!!!! Μόνο έτσι καταλαβαίνω εγώ αν έχω κάποιον με τον βουρδουλα πάνω από το κεφάλι μου. 

Ωπα βρε συμπεθερα μου, δεν εχεις καν εναν μηνα που γεννησες. Εισαι λεχωνα ακομα, μην τρελαινεσαι θα τα χασεις. Γενικα τωρα που θηλαζεις πεινας?? Εγω συνεχεια. Πρεπει να παιρνουμε υγιεινα σνακ, αφου τσιμπολογαμε που τσιμπολογαμε, τουλαχιστον να ειναι κατι ελαφρυ. Μπαρες δημητριακων, φρουτα, κλπ. Εγω πηρα και τορτιγιες να φτιαχνω και να βαζω μεσα λιγο κοτοπουλο, καλαμποκι, γαλοπουλα κ τυρι ελαφρυ για βραδινο. 

Αμα πας σε διατροφολογο σιγουρα θα σε βοηθησει πιστευω, αλλα γενικα μην τρελαινεσαι. Θα τα χασεις τα κιλα. 

 

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alekk είπε:

Α μπραβο που συνεχιζεις κι εσυ! Αν θελω λεει! Ειμαι 76 και θελω να φτασω 60. Τα πρωτα 6 θα φυγουν, δεν ανησυχω γιατι τα πηρα αυτους τους μηνες αλλα τα αλλα τα εχω απο την προηγουμενη εγκυμοσυνη δλδ 3 1/2 χρονια τωρα! Αυτα φανταζομαι θα με δυσκολεψουν... Επισης, σιχαινομαι γμτ τη γυμναστικη και τον λιγο χρονο που μου μενει σιγουρα δεν θα παω γυμναστηριο ή κατι τετοιο... Τελος για να πω οτι ειμαι αδυνατη θα πρεπει να φτασω 53! Πανε πανω απο δεκα χρονια βεβαια που ημουν σε αυτα τα κιλα! Οποτε 60και ειμαι κομπλε! Μακαρι να φτασω και να μην κολλησει η χαζοζυγαρια παλι...

Γιατι απογοητευση βρε κοριτσι μ; Μια χαρα ειναι! Προσεξε μονο μην παιρνεις, και θα τα χασεις τα κιλα! Εγω ειχα παει σε διαιτολογο στον μεγαλο μ, αυτη τη διατροφη κανω τωρα, με βοηθησε πολυ

Τρώω ακατάστατα, σίγουρα δεν βοηθά αυτό. Σου είχε βγάλει διατροφή σύμφωνα με τον θηλασμό;;

1 hour ago, Alex. Arap είπε:

Καλημέρα κορίτσι καλο ειναι να πας αυτη ξερουν καλύτερα τι πρεπει να τρωςωοταν θηλαζεις εμεις τα αποφευγουμε ολα οπως εκανα και εγω και ετρωγα ολο βλακιες για να μην πειραξουν την μπεμπα και εφτασα με συν 3 κιλα απο την ημερα που βγηκα απο την γεννα. Ο διατροφολογος θα σε συμβουλεψει ποσο θα τρως αφου θηλαζεις και τι ειναι το σωστο. για εμενανα πας δεν θα σου βαλει διαιτα αλλα σωστη διατροφη θα νιωθεις και εσύ καλυτερα και θα ειναι και πιο καλα για την διαθεση σουκαι για το μωρο σου. Δικια σου ειναι ομως η αποφαση κανε αυτο που νομιζεις!!!! 

Κι εγώ αυτό σκέφτομαι ότι θα με ανανεώσει αυτό. Θα μου φτιάξε τη διάθεση. 

πρίν από 7 λεπτά , nanoula90 είπε:

Ωπα βρε συμπεθερα μου, δεν εχεις καν εναν μηνα που γεννησες. Εισαι λεχωνα ακομα, μην τρελαινεσαι θα τα χασεις. Γενικα τωρα που θηλαζεις πεινας?? Εγω συνεχεια. Πρεπει να παιρνουμε υγιεινα σνακ, αφου τσιμπολογαμε που τσιμπολογαμε, τουλαχιστον να ειναι κατι ελαφρυ. Μπαρες δημητριακων, φρουτα, κλπ. Εγω πηρα και τορτιγιες να φτιαχνω και να βαζω μεσα λιγο κοτοπουλο, καλαμποκι, γαλοπουλα κ τυρι ελαφρυ για βραδινο. 

Αμα πας σε διατροφολογο σιγουρα θα σε βοηθησει πιστευω, αλλα γενικα μην τρελαινεσαι. Θα τα χασεις τα κιλα. 

 

Συμπεθέρα σήμερα κλείνω μήνα!!! Πεινάω πολύ ναι κ θέλω κ τσιγάρο κ εκεί πείνσω πιο πολύ ....άστα...


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...