Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κορίτσια τελικά με κράτησαν και για 4ο όρο! μου το χαμήλωσαν δοκιμαστικά στις 40 μονάδες δλδ να πέφτει πιο αργά με την προϋπόθεση να δουν πως παω και να κάνω nst ώστε να φύγω αύριο , αλλά μου το ανέβασε πάλι στο 60 όπως ήταν αρχικά! 😔 

      • Ευχή 2
      • Δύναμη! 1

Μανούλες Ιούνιου 2020♡


Recommended Posts

Just now, Άννα.Κρήτη είπε:

Εμένα δε μ ενοχλεί το ανάσκελα δε μου φέρνει δυσφορία καθολου..γι αυτό το λένε Όχι ότι παθαίνει κάτι το μωράκι 

Και εμένα δε μου φέρνει δυσφορία... Θυμάμαι μου είχε πει ο γιατρός να ξαπλώνεις στο πλάι..ειδικά στο αριστερό πλευρό.


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

16 ώρες πρίν, Jerina είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! Εγώ δεν έχω πρηστεί καθόλου ευτυχώς αλλά την βέρα μετά από προτροπή του γιατρού μου την έχω βγάλει από τον πέμπτο μήνα για καλό και κακό. Σκ θα επιλέξω καρότσι και θα το παραγγείλω να τελειώνω. .

Γιατί αυτό όμως;Δεν κάνει να φόραμε τη βερα στη γέννα;;;αν είναι να την βγάλω όσο είναι νωρίς!!

Καλημέρα σε όλες!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Nansy29 είπε:

Γιατί αυτό όμως;Δεν κάνει να φόραμε τη βερα στη γέννα;;;αν είναι να την βγάλω όσο είναι νωρίς!!

Καλημέρα σε όλες!!

Όχι για την γέννα, απλά επειδή κατά τη διάρκεια της ημέρας ή ακόμα χειρότερα της νύχτας μπορεί να πρηστουν τα δάχτυλα σε βαθμό να πρέπει να την κόψεις μετά για να την αφαιρέσεις.. τι να σου πω...εγώ φοβήθηκα και την έβγαλα. Μου είπε αν θες βάλε την σε μια αλυσίδα και κρέμασε τη στο λαιμό.

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Nansy29 είπε:

Γιατί αυτό όμως;Δεν κάνει να φόραμε τη βερα στη γέννα;;;αν είναι να την βγάλω όσο είναι νωρίς!!

Καλημέρα σε όλες!!

καλυτερα να την βγαλεις γιατι αν πρηστουν τα δαχτυλακια σου τωρα στην εγκυμοσυνη αναγκαστικα θα στην κοψουν για να βγει 

 

  • Μου αρέσει 3

dUCPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα καρότσι!! Είμαι πολύ χαρούμενη!! Ένα πολύ οικονομικό βρήκα και πιστεύω καλό γιατί είχε καλά χαρακτηριστικά. Το beboulino Nesna 3in1 σε μαύρο!! Πολύ όμορφο και έχει δώρο μαξιλάρι θηλασμού αν και εγώ ζήτησα αν μπορούν να μου δώσουν κάτι άλλο... χεχεχε

  • Μου αρέσει 3

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Nansy29 είπε:

Γιατί αυτό όμως;Δεν κάνει να φόραμε τη βερα στη γέννα;;;αν είναι να την βγάλω όσο είναι νωρίς!!

Καλημέρα σε όλες!!

Πέρα από το να πρηστουν τα δάχτυλα όπως σου είπαν και τα κορίτσια ούτε στη γέννα επιτρέπεται να φοράς κάτι...βασικά και σε κανένα χειρουργείο, εμένα με είχαν βάλει να βγάλω και τα κομποσκοίνια

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου τι κανετε?

θα ηθελα να σας ρωτησω, επειδη το σκεφτομαι πολυ συχνα τον τελευταιο καιρο, θα κανει καμια rooming in? Σκεφτομαι να το προσπαθησω γιατι θα ηθελα να θηλασω  και μου εχουν πει οτι βοηθαει πολυ στην ολη διαδικασια :wub:

  • Μου αρέσει 2

a85np3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary_k είπε:

κοριτσια μου τι κανετε?

θα ηθελα να σας ρωτησω, επειδη το σκεφτομαι πολυ συχνα τον τελευταιο καιρο, θα κανει καμια rooming in? Σκεφτομαι να το προσπαθησω γιατι θα ηθελα να θηλασω  και μου εχουν πει οτι βοηθαει πολυ στην ολη διαδικασια :wub:

Καλησπέρα!!!

Εγω αν πάνε όλα καλά κ δεν γεννηθούν νωρίτερα τα μωράκια μου για να χρειαστούν θερμοκοιτίδα θα κάνω.Θα ήθελα πολύ να τα έχω μαζί μου από την αρχή!Με την προϋπόθεση βέβαια ότι θα αφήσουν τον άντρα μου να μείνει μαζί μου στο μαιευτηριο όλες τις μέρες για να μπορεί να με βοηθάει.Θα είμαι από καισαρική,μόνη μου με δυο μωρά θεωρώ ότι θα είναι πολύ δύσκολο.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Zina21 είπε:

Καλησπέρα!!!

Εγω αν πάνε όλα καλά κ δεν γεννηθούν νωρίτερα τα μωράκια μου για να χρειαστούν θερμοκοιτίδα θα κάνω.Θα ήθελα πολύ να τα έχω μαζί μου από την αρχή!Με την προϋπόθεση βέβαια ότι θα αφήσουν τον άντρα μου να μείνει μαζί μου στο μαιευτηριο όλες τις μέρες για να μπορεί να με βοηθάει.Θα είμαι από καισαρική,μόνη μου με δυο μωρά θεωρώ ότι θα είναι πολύ δύσκολο.

αχ ναι καλα θα κανεις. και εγω θα χρειαστω τον αντρα μου ποσο μαλλον εσυ που θα εχεις και διδυμακια. Εαν εχεις  μονοκλινο σιγουρα θα τον αφησουν :) Ποτε γεννας και που? εγω σκεφτομαι να κανω σε λιγες μερες και την τσαντα του μαιευτηριου να ειναι ετοιμη!

  • Μου αρέσει 1

a85np3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary_k είπε:

αχ ναι καλα θα κανεις. και εγω θα χρειαστω τον αντρα μου ποσο μαλλον εσυ που θα εχεις και διδυμακια. Εαν εχεις  μονοκλινο σιγουρα θα τον αφησουν :) Ποτε γεννας και που? εγω σκεφτομαι να κανω σε λιγες μερες και την τσαντα του μαιευτηριου να ειναι ετοιμη!

Για την ώρα αυτό μας είπε ο γιατρός μου.Οτι σε μονόκλινα δεν δημιουργούν πρόβλημα με λίγη βοήθεια απο εκείνον.Μακαρι να είναι έτσι κ να πάνε όλα καλά γιατί είναι μοναδικές στιγμές κ θα ήθελα πολύ να έχω τον άντρα μου δίπλα μου!

Γεννάω στο Ιασώ.Μπαινω στο μήνα μου περίπου 5/5 επομένως δεν νομίζω να απέχει πολύ η ημερομηνία που θα γεννήσω.Λεω περίπου γιατί τα μωράκια μου έχουν δυο μερες διαφορά μεταξύ τους.Συνηθως 36η εβδομάδα τα παίρνουν με καισαρική,ο γιατρός μου είπε ότι αν ειναι ιδανικές οι συνθήκες θα τα κρατήσουμε λίγο παραπάνω για να είμαστε πιο σίγουροι για το βάρος τους.Για την ώρα φαίνεται να είναι εντάξει στο βάρος τους!

Εσυ ποτε μπαίνεις γεννάς κ σε ποιο μαιευτήριο;

Βαλίτσα κ εγώ θα ετοιμάσω όταν μου έρθουν κ τα τελευταία πράγματα που έχω παραγγείλει.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Zina21 είπε:

Για την ώρα αυτό μας είπε ο γιατρός μου.Οτι σε μονόκλινα δεν δημιουργούν πρόβλημα με λίγη βοήθεια απο εκείνον.Μακαρι να είναι έτσι κ να πάνε όλα καλά γιατί είναι μοναδικές στιγμές κ θα ήθελα πολύ να έχω τον άντρα μου δίπλα μου!

Γεννάω στο Ιασώ.Μπαινω στο μήνα μου περίπου 5/5 επομένως δεν νομίζω να απέχει πολύ η ημερομηνία που θα γεννήσω.Λεω περίπου γιατί τα μωράκια μου έχουν δυο μερες διαφορά μεταξύ τους.Συνηθως 36η εβδομάδα τα παίρνουν με καισαρική,ο γιατρός μου είπε ότι αν ειναι ιδανικές οι συνθήκες θα τα κρατήσουμε λίγο παραπάνω για να είμαστε πιο σίγουροι για το βάρος τους.Για την ώρα φαίνεται να είναι εντάξει στο βάρος τους!

Εσυ ποτε μπαίνεις γεννάς κ σε ποιο μαιευτήριο;

Βαλίτσα κ εγώ θα ετοιμάσω όταν μου έρθουν κ τα τελευταία πράγματα που έχω παραγγείλει.

Αντε ωραια με το καλο σου ευχομαι! :-D

Εγω γενναω στη γενικη κλινικη θεσσαλονικης και μπαινω στον μηνα μου 16 μαιου. Σε μονοκλινο και εγω οποτε καλα ειμαστε. Ο γιατρος μου , μου ειπε πως τωρα με τον ιο ειναι πολυ αυστηρα τα πραγματα στις κλινικες και πως δεν δεχονται κανενα συγγενη στο επισκεπτηριο και μονο ο συζυγος μπορει να ειναι παρων . Επιπλεον, μου ειπε πως αν συνεχισουν ετσι τα πραγματα μαλλον το ιδιο προβλεπει και σε εμας. Παρ ολα αυτα αν επιλεξεις δικη σου μαια μπορει να ερθει στη κλινικη κανονικα καθως ειναι επιστημονικος συνεργατης και επιτρεπεται. Πολυ καλο αυτο! :)

Και εγω ακομα περιμενω καποια πραγματακια για να κανω την τσαντα.:cool:

  • Μου αρέσει 1

a85np3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary_k είπε:

κοριτσια μου τι κανετε?

θα ηθελα να σας ρωτησω, επειδη το σκεφτομαι πολυ συχνα τον τελευταιο καιρο, θα κανει καμια rooming in? Σκεφτομαι να το προσπαθησω γιατι θα ηθελα να θηλασω  και μου εχουν πει οτι βοηθαει πολυ στην ολη διαδικασια :wub:

Γεια σου.Εγω δεν εκανα στο μικρο γιατι ειχα μια πολυ δυσκολι εγκυμοσινι και δεν ειχα αντοχες.Το φερνανε καθε 3 ωρες για μια ωρα ολο το 24ωρο.κι μπορουσες να το  κρατησεις οσο θελει ς.Μια χαρα θιλασε.Τωρα που ειμαι χειροτερα παλι δεν θα κανω.Δεν μπορει να μεινει και κανεις μαζι μου.Αν μπορεις κανε το

Just now, Mary_k είπε:

Αντε ωραια με το καλο σου ευχομαι! :-D

Εγω γενναω στη γενικη κλινικη θεσσαλονικης και μπαινω στον μηνα μου 16 μαιου. Σε μονοκλινο και εγω οποτε καλα ειμαστε. Ο γιατρος μου , μου ειπε πως τωρα με τον ιο ειναι πολυ αυστηρα τα πραγματα στις κλινικες και πως δεν δεχονται κανενα συγγενη στο επισκεπτηριο και μονο ο συζυγος μπορει να ειναι παρων . Επιπλεον, μου ειπε πως αν συνεχισουν ετσι τα πραγματα μαλλον το ιδιο προβλεπει και σε εμας. Παρ ολα αυτα αν επιλεξεις δικη σου μαια μπορει να ερθει στη κλινικη κανονικα καθως ειναι επιστημονικος συνεργατης και επιτρεπεται. Πολυ καλο αυτο! :)

Και εγω ακομα περιμενω καποια πραγματακια για να κανω την τσαντα.:cool:

Κι εγω στι Γενικι γενναω


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Γεια σου.Εγω δεν εκανα στο μικρο γιατι ειχα μια πολυ δυσκολι εγκυμοσινι και δεν ειχα αντοχες.Το φερνανε καθε 3 ωρες για μια ωρα ολο το 24ωρο.κι μπορουσες να το  κρατησεις οσο θελει ς.Μια χαρα θιλασε.Τωρα που ειμαι χειροτερα παλι δεν θα κανω.Δεν μπορει να μεινει και κανεις μαζι μου.Αν μπορεις κανε το

καλα ναι αν δεν εχεις και καποιον μαζι σου ειναι πιο δυσκολο πιστευω. Ναι θελω πολυ να το κανω, αντε να δουμε! :wub:

Just now, Comet είπε:

Γεια σου.Εγω δεν εκανα στο μικρο γιατι ειχα μια πολυ δυσκολι εγκυμοσινι και δεν ειχα αντοχες.Το φερνανε καθε 3 ωρες για μια ωρα ολο το 24ωρο.κι μπορουσες να το  κρατησεις οσο θελει ς.Μια χαρα θιλασε.Τωρα που ειμαι χειροτερα παλι δεν θα κανω.Δεν μπορει να μεινει και κανεις μαζι μου.Αν μπορεις κανε το

Κι εγω στι Γενικι γενναω

α ωραιαα , ποτε εχεις τελικη ημερομηνια?


a85np3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary_k είπε:

Αντε ωραια με το καλο σου ευχομαι! :-D

Εγω γενναω στη γενικη κλινικη θεσσαλονικης και μπαινω στον μηνα μου 16 μαιου. Σε μονοκλινο και εγω οποτε καλα ειμαστε. Ο γιατρος μου , μου ειπε πως τωρα με τον ιο ειναι πολυ αυστηρα τα πραγματα στις κλινικες και πως δεν δεχονται κανενα συγγενη στο επισκεπτηριο και μονο ο συζυγος μπορει να ειναι παρων . Επιπλεον, μου ειπε πως αν συνεχισουν ετσι τα πραγματα μαλλον το ιδιο προβλεπει και σε εμας. Παρ ολα αυτα αν επιλεξεις δικη σου μαια μπορει να ερθει στη κλινικη κανονικα καθως ειναι επιστημονικος συνεργατης και επιτρεπεται. Πολυ καλο αυτο! :)

Και εγω ακομα περιμενω καποια πραγματακια για να κανω την τσαντα.:cool:

Σ’ευχαριστω!Με το καλό κ σε σένα να κρατήσεις το μωράκι σου αγκαλιά!!!

Ναι το γνωρίζω για τη μαία!Εχω επιλέξει μια από τις μαίες του γιατρού μου να είναι στο μαιευτηριο κ να έρχεται για λίγο καιρό στο σπίτι μέχρι να μάθω ότι χρειάζεται για τα φασολάκια μου!Τωρα με αυτά που γίνονται φοβάμαι λίγο να βάλω κάποιον μέσα στο σπίτι κ να αγγίζει τα μωράκια μου αλλά ξέρω ότι ο γιατρός μου είναι πολύ αυστηρός με το προσωπικό του επομένως προσέχουν πολύ.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Zina21 είπε:

Σ’ευχαριστω!Με το καλό κ σε σένα να κρατήσεις το μωράκι σου αγκαλιά!!!

Ναι το γνωρίζω για τη μαία!Εχω επιλέξει μια από τις μαίες του γιατρού μου να είναι στο μαιευτηριο κ να έρχεται για λίγο καιρό στο σπίτι μέχρι να μάθω ότι χρειάζεται για τα φασολάκια μου!Τωρα με αυτά που γίνονται φοβάμαι λίγο να βάλω κάποιον μέσα στο σπίτι κ να αγγίζει τα μωράκια μου αλλά ξέρω ότι ο γιατρός μου είναι πολύ αυστηρός με το προσωπικό του επομένως προσέχουν πολύ.

ναι κ εγω. το ιδιο  εχω συμφωνησει με τη μαια,.θα ερθει  σπιτι να μου δειξει καποια πραγματα για το μωρο και ολα ενταξει! μεχρι τοτε πιστευω οτι θα γινουν καλυτερα τα πραγματα, 

  • Μου αρέσει 1

a85np3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...