Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Κορίτσια έχω μια απορία,ίσως τελείως παράλογη,αλλά θα σκάσω.Μου έχει μείνει ένα ακόμη έμβρυο από τα πέντε  και σε περίπτωση που δεν πιάσει,θα προχωρήσω σε ωοληψια κτλ.Τα πέντε έμβρυα,είναι από τότε που ήμουν 36.Αν δεν πιάσει ούτε αυτό,τότε μιλάμε για ποσοστό επιτυχίας 20%,δλδ μόνο η κορούλα μου.Αξιζει να κάνω ξανά ωοληψια?Δεν θα έχω απειροελάχιστες πιθανότητες να έχω κάποιο υγιές  έμβρυο τώρα στα 39? ☹️

      Καλέ μη λες τέτοια... Σου ξαναείπα εγώ με υλικό των 33 ετών και μεταφορά 7 εμβρυων απέκτησαν το πρώτο γιο! Μετά στα 39 με 2 νέα έμβρυα τίποτα και στα 40 με κλομιφαινη σε 2 ωοληψιες είχαμε 3 έμβρυα που στην αποψυξη επιβίωσαν τα 2 και με ξενυχτησαν ολο το βραδυ!

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

6 hours ago, P.L.L. said:

Όχι δεν είναι από κακακια (άπαξ κι έκανα παιδί την βρίσκω πολύ χαριτωμένη αυτή τη λέξη) γιατί δεν έχω κανένα πρόβλημα δυσκοιλιότητας αφενός και αφετέρου γιατί το νιώθω ότι είναι το παιδί που κατεβαίνει και με πιέζει μόνο όταν είμαι πολλη ώρα όρθια και όταν σηκώνω βάρος. Άπαξ και ξεκουραστώ πάει πέρασε! Εχθές το βράδυ κοιμήθηκα με δυο μαξιλάρια στον ποπο γιατί το ένιωθα να με πιέζει τόσο πολύ που λέω πάει θα γεννήσω! Αλλά ευτυχως μετά από κάποια ώρα έτσι με τα πόδια πάνω πέρασε. 

Κοριτσια να ξέρετε ότι όταν έρθει η ώρα να γεννησετε η αίσθηση του μωρού που κατεβαίνει δεν διαφέρει καθόλου από την αίσθηση του να θες να κανεις κακακια επειγόντως! Η νύφη μου περίμενε ποσες ώρες να γεννήσει συο δωμάτιο οδυνων και κάποια στιγμή άρχισε να νιώθει αυτό το πράγμα και νττεποταν να το πει γιατί σου λέει πάει ρεζίλι θα γίνω εδώ μέσα. Μετά πιάνει και το ψυθιριζει στη μαια και τη βλέπει ξαφνικά να φωνάζει «γεννάμε γεννάμε!» Κι εκείνη της έλεγε «σσσσσσς! Όχι, δεν κατάλαβες καλά, κακακια θέλω!» Κι εκείνη της έλεγε «εσυ δεν κατάλαβες καλά!» Χαχαχαχα 

Χαχα, καλά που μας προειδοποίησες να ξέρουμε... ήθελα να ξερα αν ήμουν στη θέση σου και ερχόταν η ώρα πώς θα τα εξηγούσα όλα αυτά στα Αγγλικά εδώ!:P

 

Just now, Renez said:

Αν κάποια το κάνει χρόνια ή έχει κάνει λέιζερ που έχουν αποδυναμώσει τελείως οι τρίχες πραγματικά δεν νιώθει τπτ..εγώ θυμάμαι στο λύκειο που άρχισα έκανα μισή ώρα το καθε πόδι σταματά-ξεκινά-βρισε-ηρεμισε τώρα πια κ μετά από το λέιζερ είναι τοοοσο αραιωμενες κ αδύναμες που κυριολεκτικά το κάνω βλέποντας τηλεόραση σε 5'...

Ακριβώς έτσι κι εγώ, κάνω με το silkepil από την εφηβεία μου που ξεκίνησα και πλέον κάνω μόνο μια φορά το μήνα, δεν πονάω και μου παίρνει μόνο περίπου 10 λεπτά για όλα. Βέβαια, για να πω την αλήθεια είμαι ανοιχτόχρωμη και ποτέ δεν είχα έντονη τριχοφυΐα... κάνω μόνο μασχάλες και πόδια από το γόνατο και κάτω. Στο μπικίνι κάτι λίγες τριχούλες που προεξέχουν τις βγάζω με το τσιμπιδάκι που και που. Αλλά γενικά το silkepil με έχει βολέψει πάρα πολύ εδώ και πολλά χρόνια και σίγουρα έχω γλιτώσει πολλά χρήματα και χρόνο που θα ξόδευα σε αποτριχώσεις.

 

Just now, Blossombaby said:

 Καλησπερα κοριτσια! @Eva137 με καταλαβαίνεις με το πρήξιμο.. έμεινα όλο το ΣΚ με τα πόδια πάνω και φαινεται να είναι το μονο που με βοηθαει. Θα το αναφέρω σιγουρα στο γιατρο στο επόμενο ραντεβου μπας και είναι τίποτα άλλο που πρέπει να προσέχω γιατί ξεκίνησε λίγο απότομα. Σήμερα βέβαια σα να είναι καλύτερα αλλά και πάλι...

Μια ερώτηση για όποια γνωρίζει σας παρακαλώ, η διαδικασία για να βγούμε σε άδεια ποια είναι? Δυστυχώς δεν ήξεραν να μου πουν λεπτομέρειες από το HR, μόνο τί δικαιούμαστε. Ξέρετε όμως τί χαρτιά χρειάζονται και πού τα πάμε. Διάβασα για ΟΑΕΔ & ΙΚΑ? 

Ναι και μένα μου ξεκίνησε έτσι απότομα από τη μια μέρα στην άλλη και πραγματικά το να σηκώνεις τα πόδια ψηλά είναι το μόνο που βοηθάει. Όταν μιλήσεις με τον γιατρό σου πες μου και μένα τί σου είπε, γιατί εγώ δε ξέρω πότε θα καταφέρω να πάω πάλι στον δικό μου εδώ.

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Κοριτσαρες μου βγήκαν κ τα δικά μου αποτελέσματα εν τέλη :) (θα κάναν δύο μέρες αν τα εστελναν μαζι με τα ούρα που θα τα πάω αυριο αλλά τους είπα να μου τα στείλουν σήμερα κ τα ούρα χωρια χεχεχε!!)

Λοιπόν: 81 με ανώτατο όριο 110, 97 με όριο 170(σε αυτό είμαι κ κάτω από το όριο του φυσιολογικου γτ το όριο είναι 120 κατωτατο-170 κ εμένα βγήκε 97..) και 98 με ανώτατο όριο 120..

Και φοβόμουν γτ χθες έφαγα κάμποσο καρπούζι κ μπισκότα το βράδυ :P

Οποτεεεεε εύκολα κ χωρίς τύψεις μπορώ να τσακίσω τη παγωταρα μου στο ψυγείο ε????

  • Μου αρέσει 10
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Κοριτσαρες μου βγήκαν κ τα δικά μου αποτελέσματα εν τέλη :) (θα κάναν δύο μέρες αν τα εστελναν μαζι με τα ούρα που θα τα πάω αυριο αλλά τους είπα να μου τα στείλουν σήμερα κ τα ούρα χωρια χεχεχε!!)

Λοιπόν: 81 με ανώτατο όριο 110, 97 με όριο 170(σε αυτό είμαι κ κάτω από το όριο του φυσιολογικου γτ το όριο είναι 120 κατωτατο-170 κ εμένα βγήκε 97..) και 98 με ανώτατο όριο 120..

Και φοβόμουν γτ χθες έφαγα κάμποσο καρπούζι κ μπισκότα το βράδυ :P

Οποτεεεεε εύκολα κ χωρίς τύψεις μπορώ να τσακίσω τη παγωταρα μου στο ψυγείο ε????

φαε πουλάκι μου να το γιορτάσεις!!!

  • Μου αρέσει 2

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, DemiMom είπε:

@Renez @Jasmine@ @Christina Κορίτσια μου έκανα! Έβαλα κ την κεραλοιφη μου κ λάμπει η κοιλαρουμπιτσα! Τίποτα δεν είναι! Τρία τραβήγματα! Θα το κάνω σίγουρα ξανά πριν γεννήσω.. Μη με ξυρισουν σε περίπτωση καισαρικής.

Γενικά περιοχή που έχει γίνει λέιζερ αγριεύει με το κερί? Ή δεν υπάρχει θέμα? 

είδες που στο είπα πουλάκι μου??;)

Όχι δεν αγριευει αντιθέτως θα μειωθούν ακόμη περισσότερο.. εγώ τώρα που τα κάνω με σιλκ επιλ και Κέρι τα σημεία που έκανα λέιζερ (όλο το πόδι,κοιλίτσα εκεί στον αφαλό, μασχάλη- μουστάκι) κ όλα έχουν ελααααχιστες πλέον!!

@Jasmine@ εμένα μου ζήτησαν φωτοτυπίες τις ταυτότητες μας κ δική μου κ του άντρα μου κ βεβαίωση οικογενιακης κατάστασης (όλα από 3 φορές φωτοτυπία για κάποιο λόγο)..επίσης να ξέρεις να τους πείτε το ΑΜΚΑ κ το ΑΦΜ σου..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Renez είπε:

είδες που στο είπα πουλάκι μου??;)

Όχι δεν αγριευει αντιθέτως θα μειωθούν ακόμη περισσότερο.. εγώ τώρα που τα κάνω με σιλκ επιλ και Κέρι τα σημεία που έκανα λέιζερ (όλο το πόδι,κοιλίτσα εκεί στον αφαλό, μασχάλη- μουστάκι) κ όλα έχουν ελααααχιστες πλέον!!

@Jasmine@ εμένα μου ζήτησαν φωτοτυπίες τις ταυτότητες μας κ δική μου κ του άντρα μου κ βεβαίωση οικογενιακης κατάστασης (όλα από 3 φορές φωτοτυπία για κάποιο λόγο)..επίσης να ξέρεις να τους πείτε το ΑΜΚΑ κ το ΑΦΜ σου..

Ρε δε ζητάνε ληξιαρχική πράξη γάμου; 


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Επίσης εντάξει..θα σας το πω..είπαμε όλα μας τα άπλυτα εδώ..

Ήρθε στις 6:30 κ με πήρε ο άντρας μου για παρέα στο αμάξι να πάμε κάτι παραγγελίες χοντρικής καιιιι όπως γυρναγαμε περνάγαμε από το Έλενα και του λέω δεεεε σταματαμε για έναν υπέρηχο στα γρήγορα (αχχχ παλιά σταματαγαμε για αλλά στα γρήγορα τώρα που το σκέφτομαι αλλά χαλάλι χαχχαχα) ε όπως καταλαβαίνετε το είπα πολύ πιο πιστικα απ' ότι φαίνεται τώρα στον γραπτό λόγο κ σταματησε ο καημένος 

Πήγαμε τον είδαμε τσαμπε (λέμε τώρα,136€ το μήνα πληρώνω το Εφκα το κέρατο μου!!) Κ μου επιβεβαίωσαν αυτό που νιώθω....

Έχει γυρίσει μπρούμυτα ο τύπος!!!! Για αυτό δεν νιωθωε ίδια ένταση τις κλοτσιες του γτ βαράει προς τα μέσα! Στο στομάχι μου είναι το κεφαλάκι του (ναι είναι ακόμη ισχιακος ο κύριος!!ακούς @marianna1986?!) Η πλατουλα του στο ύψος του αφαλού κ από κει κ κάτω οι ποδαρες του να πιέζουν ανελέητα το κουτί κ τη κύστη μου(για αυτό έλεγα ότι ένιωθα εκεί πίεση κ όλο ήθελα τσισα χωρίς να βγάζω...)

Αυτάααα από τη τρελή σας φιλη:D

Το ίδιο είναι @Jasmine@ εγώ το έβγαλα σκέψου από το ίντερνετ μπαμ μπαμ (επιτέλους εκσυγχρονιστικαμε λιγάκι κ στην Ελλάδιτσα μας!!) 

  • Μου αρέσει 4
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Επίσης εντάξει..θα σας το πω..είπαμε όλα μας τα άπλυτα εδώ..

Ήρθε στις 6:30 κ με πήρε ο άντρας μου για παρέα στο αμάξι να πάμε κάτι παραγγελίες χοντρικής καιιιι όπως γυρναγαμε περνάγαμε από το Έλενα και του λέω δεεεε σταματαμε για έναν υπέρηχο στα γρήγορα (αχχχ παλιά σταματαγαμε για αλλά στα γρήγορα τώρα που το σκέφτομαι αλλά χαλάλι χαχχαχα) ε όπως καταλαβαίνετε το είπα πολύ πιο πιστικα απ' ότι φαίνεται τώρα στον γραπτό λόγο κ σταματησε ο καημένος 

Πήγαμε τον είδαμε τσαμπε (λέμε τώρα,136€ το μήνα πληρώνω το Εφκα το κέρατο μου!!) Κ μου επιβεβαίωσαν αυτό που νιώθω....

Έχει γυρίσει μπρούμυτα ο τύπος!!!! Για αυτό δεν νιωθωε ίδια ένταση τις κλοτσιες του γτ βαράει προς τα μέσα! Στο στομάχι μου είναι το κεφαλάκι του (ναι είναι ακόμη ισχιακος ο κύριος!!ακούς @marianna1986?!) Η πλατουλα του στο ύψος του αφαλού κ από κει κ κάτω οι ποδαρες του να πιέζουν ανελέητα το κουτί κ τη κύστη μου(για αυτό έλεγα ότι ένιωθα εκεί πίεση κ όλο ήθελα τσισα χωρίς να βγάζω...)

Αυτάααα από τη τρελή σας φιλη:D

Το ίδιο είναι @Jasmine@ εγώ το έβγαλα σκέψου από το ίντερνετ μπαμ μπαμ (επιτέλους εκσυγχρονιστικαμε λιγάκι κ στην Ελλάδιτσα μας!!) 

Χαχαχαχχαχαχα ήρωας ο άντρας σου τελικά!!!! 
για πες από που το βγάζεις;;; Γιατί κάτι έψαχνα για ληξιαρχική πράξη κ μου έλεγε να πάω να το πάρω από το ΚΕΠ!


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Χαχαχαχχαχαχα ήρωας ο άντρας σου τελικά!!!! 
για πες από που το βγάζεις;;; Γιατί κάτι έψαχνα για ληξιαρχική πράξη κ μου έλεγε να πάω να το πάρω από το ΚΕΠ!

Www.ermis.gov.gr και μετά ακολουθείς τις οδηγίες είναι πανευκολο..αρκεί να ξέρεις το ΑΜΚΑ κ το ΑΦΜ σου..

Ψάξετο ως "πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης" κάπου έχει κατηγορία πιστοποιητικα κ θα τα βρεις τα άλλα.. Πελλοπονήσια είσαι σου κόβει δε σε φοβάμαι;)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Www.ermis.gov.gr και μετά ακολουθείς τις οδηγίες είναι πανευκολο..αρκεί να ξέρεις το ΑΜΚΑ κ το ΑΦΜ σου..

Ψάξετο ως "πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης" κάπου έχει κατηγορία πιστοποιητικα κ θα τα βρεις τα άλλα.. Πελλοπονήσια είσαι σου κόβει δε σε φοβάμαι;)

Εκεί μπήκα κ έψαχνα για ληξιαρχική πράξη κ μου ζήταγε να ανεβάσω 2 ταυτότητες κ βλακείες και ότι ια το παραλάμβανα από το ΚΕΠ, όχι στο email μου!  Θα ψάξω την οικογενειακή κατάσταση κ ελπίζω να είναι το ιδιο


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Jasmine@ είπε:

Ρε δε ζητάνε ληξιαρχική πράξη γάμου; 

 

Just now, Jasmine@ είπε:

Εκεί μπήκα κ έψαχνα για ληξιαρχική πράξη κ μου ζήταγε να ανεβάσω 2 ταυτότητες κ βλακείες και ότι ια το παραλάμβανα από το ΚΕΠ, όχι στο email μου!  Θα ψάξω την οικογενειακή κατάσταση κ ελπίζω να είναι το ιδιο

Το ίδιο είναι σου λεωωωω!! Καλά ρωτά αν θες κ στο μαιευτήριο σου το πρωί αλλά εμένα το δέχτηκε το Έλενα που είναι κ δημόσιο τι να σου πω...

Βγάλτο τώρα μια μπαμ έτσι κ αλλιώς δεν έχει κ πολύ κόπο κ πάρε κ τηλ το πρωί να ρωτήσεις να σου φύγει..

Σε ποιο Μαιευτηρίο εισαι? Να το ψάξω.

Στο έστειλα κ πμ τι ζητάει το δημόσιο να σου φύγει δύσπιστη καταυλακιωτισσα!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

 

Το ίδιο είναι σου λεωωωω!! Καλά ρωτά αν θες κ στο μαιευτήριο σου το πρωί αλλά εμένα το δέχτηκε το Έλενα που είναι κ δημόσιο τι να σου πω...

Βγάλτο τώρα μια μπαμ έτσι κ αλλιώς δεν έχει κ πολύ κόπο κ πάρε κ τηλ το πρωί να ρωτήσεις να σου φύγει..

Σε ποιο Μαιευτηρίο εισαι? Να το ψάξω.

Στο έστειλα κ πμ τι ζητάει το δημόσιο να σου φύγει δύσπιστη καταυλακιωτισσα!!

Καλύτερα τα χαρτιά να είναι τριμήνου,όχι περισσότερο 

Εγώ τα είχα κάνει όλα τελευταιο μήνα για να είμαι σίγουρη κ τα έβαλα σ ένα φάκελο μέσα στη τσάντα μαιευτηρίου

@Jasmine@

Τα έγγραφα που θα σας ζητηθούν για την εισαγωγή σας είναι:

  • Αστυνομικές ταυτότητες και των δύο συζύγων ή διαβατήριο για αλλοδαπούς 
  • IBAN  τραπεζικού λογαριασμού πιστωτικού ιδρύματος που λειτουργεί στην Ελλάδα, όπου δικαιούχος ή συνδικαιούχος είναι η μητέρα
  • Στοιχεία ιδιωτικής ασφάλισης (κάρτα Νοσηλείας ή οποιοδήποτε άλλο αποδεικτικό στοιχείο ασφαλίσεως προβλέπει η ασφαλιστική σας εταιρεία)
  • Α.Φ.Μ της μητέρας
  • Α.Μ.Κ.Α. και των δύο συζύγων

Είχαμε κ ληξιαρχική πράξη γάμου για να δηλώσουμε το παιδι κ το επίθετο του και να βγει κ το ΑΜΚΑ του γιατί δικαιολογούνται κ κάτι εξετάσεις που κάνει το μωρό. Θυμάμαι ότι ένα ποσό από κάτι που πληρώσαμε,μας επιστράφηκε

Αυτά είναι από το σάιτ του Λητώ 

Θα πας από το μαιευτήριο να δεις δωμάτια? Αν ναι μπορείς τότε να ζητήσεις λίστα με το τι θα χρειαστείς,από χαρτιά μέχρι πράγματα για σένα κ το.μωρο. 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Καλύτερα τα χαρτιά να είναι τριμήνου,όχι περισσότερο 

Εγώ τα είχα κάνει όλα τελευταιο μήνα για να είμαι σίγουρη κ τα έβαλα σ ένα φάκελο μέσα στη τσάντα μαιευτηρίου

@Jasmine@

Τα έγγραφα που θα σας ζητηθούν για την εισαγωγή σας είναι:

  • Αστυνομικές ταυτότητες και των δύο συζύγων ή διαβατήριο για αλλοδαπούς 
  • IBAN  τραπεζικού λογαριασμού πιστωτικού ιδρύματος που λειτουργεί στην Ελλάδα, όπου δικαιούχος ή συνδικαιούχος είναι η μητέρα
  • Στοιχεία ιδιωτικής ασφάλισης (κάρτα Νοσηλείας ή οποιοδήποτε άλλο αποδεικτικό στοιχείο ασφαλίσεως προβλέπει η ασφαλιστική σας εταιρεία)
  • Α.Φ.Μ της μητέρας
  • Α.Μ.Κ.Α. και των δύο συζύγων

Είχαμε κ ληξιαρχική πράξη γάμου για να δηλώσουμε το παιδι κ το επίθετο του και να βγει κ το ΑΜΚΑ του γιατί δικαιολογούνται κ κάτι εξετάσεις που κάνει το μωρό. Θυμάμαι ότι ένα ποσό από κάτι που πληρώσαμε,μας επιστράφηκε

Αυτά είναι από το σάιτ του Λητώ 

Θα πας από το μαιευτήριο να δεις δωμάτια? Αν ναι μπορείς τότε να ζητήσεις λίστα με το τι θα χρειαστείς,από χαρτιά μέχρι πράγματα για σένα κ το.μωρο. 

Ευχαριστώ κορίτσι μου! Κ εγώ έτσι σκέφτομαι να τα έχω έτοιμα στην βαλίτσα! Ναι στην επόμενη επίσκεψη θα συζητήσω εκτενέστερα με το γιατρό κ τη μαία για τη γεννα κ να μου πουν κ αν χρειάζεται κάτι άλλο...

Just now, Hliolousti είπε:

Ναι!!!εγώ!!

Και τον κοινοτάρχη τον βλέπω να πηγαίνει στα θυμαράκια

Πως την πετσόκοψε έτσι ο Λάμπρος;;;; 

  • Χαχα 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...