Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

      Μήπως είναι έντερο; Δυστυχώς μόνο εικασίες μπορώ να κάνω, δεν ξέρω κάτι... Φαντάζομαι λόγω άγχους όλες πονάμε και υποθέτουμε πράγματα αυτές τις μέρες μετά την εμβρυομεταφορά... Καλή επιτυχία! Α! Σε ποια χώρα βρίσκεσαι;

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

πρίν από 25 λεπτά , linaa είπε:

νομιζω οτι με την κορτιζονη εισαι καλλημενη. πιστευω οτι κ στα προηγουμενα εμβρυα κατι αλλο εφταιγε κ οχι τα NK. εξαλλου με τις εξετασεις σου βρηκες αρκετα θεματακια που ενοχοποιουνται πιο πολυ για αποβολες απο οτι τα NK κ πιστευω οτι θα τα λυσεις ολα κ συντομα. οπως σου ειπα νομιζω κ σε αλλη αναρτηση κ μια αλλη κοπελα απο εδω με συνεχεις αποβολες  τελικα το θεμα της ηταν καποιο χρωμοσωμα  κ τελικα με τον προεμφυτικο λυθηκε το θεμα.εγω ειμαι στην 19 εβδομαδα κ ελπιζω να πανε καλα μεχρι τελους... 

κι εγω νομίζω ότι κάτι από τα υπόλοιπα φταίει..σου εύχομαι να πάνε όλα καλά κορίτσι μου!με το καλό το μωράκι σου σε λίγους μήνες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

πρίν από 49 λεπτά , Nansy29 είπε:

κι εγω νομίζω ότι κάτι από τα υπόλοιπα φταίει..σου εύχομαι να πάνε όλα καλά κορίτσι μου!με το καλό το μωράκι σου σε λίγους μήνες!

σε ευχαριστω πραγματικα κ μεσα απτην καρδια μου ευχομαι να τα καταφερετε το συντομοτερο κ να τα αφησεις ολα πισω μια κ καλη. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια τι κάνετε πως περάσατε πήγατε καμία βολτίτσα; Εν τω μεταξύ τι ζεστη κάνει από το βράδυ και τώρα αυτό με ξύπνησε φαντάζομαι να σφιξουν:shock:

8 ώρες πρίν, linaa είπε:

σε ευχαριστω πραγματικα κ μεσα απτην καρδια μου ευχομαι να τα καταφερετε το συντομοτερο κ να τα αφησεις ολα πισω μια κ καλη. 

Καλημέρα! Με το καλό να κρατήσεις το μωράκι σου αγκαλίτσα!

9 ώρες πρίν, Nansy29 είπε:

κι εγω νομίζω ότι κάτι από τα υπόλοιπα φταίει..σου εύχομαι να πάνε όλα καλά κορίτσι μου!με το καλό το μωράκι σου σε λίγους μήνες!

Καλημέρα Νανσυ μου! Εύχομαι να τα ρυθμίσεις όλα σύντομα μια και καλή και με το καλό να αποκτήσεις το παιδάκι σου!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Nansy29 είπε:

Κορίτσια μου εύχομαι σε όλες όσες προσπαθείτε αυτο το μήνα να είναι ο τυχερός και να έχουμε πολλές εγκυμοσύνες στο θεματάκι μας!απλά ήθελα να πω σε όσες προσπαθείτε όσο μπορείτε μην σκέφτεστε συνεχώς αυτο, ασχοληθείτε με άλλα πράγματα και απλά αφήστε το να συμβεί;)

Οι εγκυούλες μας τι κάνουν;

Κορίτσια να ρωτήσω ξέρει καμία τίποτα για τα νκ κυτταρα και τη θεραπεία τους;;αναρωτιέμαι αν αξίζει να αχοληθω με τετοιου είδους θεραπείες επειδη βρεθηκαν αυξημενα στις εξετασεις που έκανα;κάποιοι τα παραδέχονται κάποιοι όχι..γνωρίζετε τίποτα;;

Καλημερα Νανσυ μου! Το εψαξα πολυ και εγω το θεμα με τα ΝΚ...Και δυστυχως δεν βγαζεις ακρη...γιατι καποιοια τα δεχονται λαι καποιοι αλλοι οχι..Εμενα δυο πολυ καλοι γιατροι που ρωτησα ηταν ξεκαθαρα αρνητικοι με την θεραπεια εμβολιων για τα ΝΚ και δεν τα δεχονται..Οπουε εγω δεν εξεταστηκα καν για ΝΚ.. Ωστοσο μολις εμεινα εγκυος μου χορηγηθηκε απο τον γιατρο μου αμεσως prezolon προληπτικα λογω του οτι εχω και νοσο graves ομως...Δηλαδη εχω ενα αυτοανοσο (υπερθυροειδισμο) το οποιο εκανε τον γιατρο να υποπτευθει οτι ισως χρειαζομαι ανοσοκαταστολη...

Θεωρω οτι σε αυτο λοιπον το θεμα δεν θα βρεις σιγουρη απαντηση...Ομως θα πρεπει να εμπιστευτεις τον γιατρο σου και αν ειναι παρε και αλλη αποψη..Θεωρω πως σε εσενα φταιει η θρομβοφιλια σε καποια απο τις αποβολες σιγουρα...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Beboula25 είπε:

Καλημέρα κοριτσια τι κάνετε πως περάσατε πήγατε καμία βολτίτσα; Εν τω μεταξύ τι ζεστη κάνει από το βράδυ και τώρα αυτό με ξύπνησε φαντάζομαι να σφιξουν:shock:

Καλημέρα! Με το καλό να κρατήσεις το μωράκι σου αγκαλίτσα!

Καλημέρα Νανσυ μου! Εύχομαι να τα ρυθμίσεις όλα σύντομα μια και καλή και με το καλό να αποκτήσεις το παιδάκι σου!

Καλημέρα!!Ευχαριστώ κι εσύ εύχομαι σύντομα με ένα γερό μωρακι!!!

πρίν από 6 λεπτά , Κελυ 32 είπε:

Καλημερα Νανσυ μου! Το εψαξα πολυ και εγω το θεμα με τα ΝΚ...Και δυστυχως δεν βγαζεις ακρη...γιατι καποιοια τα δεχονται λαι καποιοι αλλοι οχι..Εμενα δυο πολυ καλοι γιατροι που ρωτησα ηταν ξεκαθαρα αρνητικοι με την θεραπεια εμβολιων για τα ΝΚ και δεν τα δεχονται..Οπουε εγω δεν εξεταστηκα καν για ΝΚ.. Ωστοσο μολις εμεινα εγκυος μου χορηγηθηκε απο τον γιατρο μου αμεσως prezolon προληπτικα λογω του οτι εχω και νοσο graves ομως...Δηλαδη εχω ενα αυτοανοσο (υπερθυροειδισμο) το οποιο εκανε τον γιατρο να υποπτευθει οτι ισως χρειαζομαι ανοσοκαταστολη...

Θεωρω οτι σε αυτο λοιπον το θεμα δεν θα βρεις σιγουρη απαντηση...Ομως θα πρεπει να εμπιστευτεις τον γιατρο σου και αν ειναι παρε και αλλη αποψη..Θεωρω πως σε εσενα φταιει η θρομβοφιλια σε καποια απο τις αποβολες σιγουρα...

Καλημέρα Κελυ μου!σίγουρα θα πάω και σε άλλον γιατρό να του δείξω όλες τις εξετάσεις μήπως βγάλουμε καμια ακρη.και για τη θρομβοφιλια πάντως δεν υπάρχει ξεκάθαρη απάντηση..Αλλά κι εμένα μου έχει μπει στο μυαλό ότι μπορεί να έφταιξε η θρομβοφιλια..και είναι κρίμα.αυτο θα μπορούσαμε να το έχουμε προλάβει.τελος πάντων θέλω να πιστεύω ότι παρακολουθώντας τα όλα την επόμενη φορά θα τα καταφέρουμε!

Εσύ πως είσαι;με τους εμετους;

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , Nansy29 είπε:

Καλημέρα!!Ευχαριστώ κι εσύ εύχομαι σύντομα με ένα γερό μωρακι!!!

Να είσαι καλα γλυκουλα μου..Για οσες προσπαθούμε ας πάρει τον χρόνο που χρειάζεται αρκεί να είναι όπως το λες ένα γερό μωρό για ολες μας και για τις εγκυουλες!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Nansy29 είπε:

Καλημέρα!!Ευχαριστώ κι εσύ εύχομαι σύντομα με ένα γερό μωρακι!!!

Καλημέρα Κελυ μου!σίγουρα θα πάω και σε άλλον γιατρό να του δείξω όλες τις εξετάσεις μήπως βγάλουμε καμια ακρη.και για τη θρομβοφιλια πάντως δεν υπάρχει ξεκάθαρη απάντηση..Αλλά κι εμένα μου έχει μπει στο μυαλό ότι μπορεί να έφταιξε η θρομβοφιλια..και είναι κρίμα.αυτο θα μπορούσαμε να το έχουμε προλάβει.τελος πάντων θέλω να πιστεύω ότι παρακολουθώντας τα όλα την επόμενη φορά θα τα καταφέρουμε!

Εσύ πως είσαι;με τους εμετους;

Δυστυχως στις αποβολες ειναι δυσκολο να βρουμε την ακριβη αιτια εκ των υστερων...Ολοι υποθεσεις κανουν και δεν σου δινουν ξεκαθαρη απαντηση. Θεωρω ομως οτι εφοσον εχεις κανει εξετασεις τουλχιατον μπορεις απο δω και περα να αποκλεισεις πιθανους παραγοντες. Ειμαι σιγουρη οτι η επομενη φορα θα ειναι η τυχερη! Εμπιστευσου και το ενστικτο σου ομως.Αν νιωθεις οτι κατι ειναι αλλιως τοτε να επιμενεις..

Εγω μια ειμαι καλα και μια τρεχω συνεχεια για εμετο..Προσπαθω να κανω μικρα γευματα για να περιορισω τουλαχιστον οσο μπορω τη ναυτια.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στη παρέα! Πώς είστε σημερα;

@Κελυ 32 υπομονή θα περάσουν οι εμετοι που θα πάει! 

@Nansy29 και εγώ πιστεύω ότι ίσως φταίει η θρομβοφιλια και τώρα που τη βρήκατε θα παρεις τη κατάλληλη αγωγή και όλα καλά θα πάνε .

@Beboula25 μου τι κάνεις, έχεις κανένα συμπτωματακι;

Τα υπόλοιπα κορίτσια τι κάνετε @anemoni1989, @Diavolitsa,  @P.L.L πώς είναι τα σπορακια σας σήμερα;

@Bela ξέρω ότι τώρα έχεις πολύ δουλειά αλλά ελπίζω να βρίσκεις και λίγο χρόνο για τον εαυτό σου και να χαλαρωνεις. 

Η μικρή @loyloy μάλλον ακόμα χουζουρευει στο κρεβάτι :)

Δεν με αφήνει να κάνω tags :-(

 

  • Μου αρέσει 1

OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, BettySt είπε:

Καλημέρα στη παρέα! Πώς είστε σημερα;

@Κελυ 32 υπομονή θα περάσουν οι εμετοι που θα πάει! 

@Nansy29 και εγώ πιστεύω ότι ίσως φταίει η θρομβοφιλια και τώρα που τη βρήκατε θα παρεις τη κατάλληλη αγωγή και όλα καλά θα πάνε .

@Beboula25 μου τι κάνεις, έχεις κανένα συμπτωματακι;

Τα υπόλοιπα κορίτσια τι κάνετε @anemoni1989, @Diavolitsa,  @P.L.L πώς είναι τα σπορακια σας σήμερα;

@Bela ξέρω ότι τώρα έχεις πολύ δουλειά αλλά ελπίζω να βρίσκεις και λίγο χρόνο για τον εαυτό σου και να χαλαρωνεις. 

Η μικρή @loyloy μάλλον ακόμα χουζουρευει στο κρεβάτι :)

Δεν με αφήνει να κάνω tags :-(

 

Καλημέρα Μπετουλα μου! Ναι έχω της περιοδου τα διασημα γουργουρητα μου, ξεκινούν μερες πριν μου έρθει.Σκεφτομουν την ερώτηση σου σχετικά με την fsh αλλα και την προλακτινη μου που είχα τσιμπημένη και μόλις αδιαθετησω θα παρακολουθήσω και πάλι τον κύκλο με τον γιατρό.Θα ήθελα την γνώμη σου σχετικά με την ένεση και τον χρόνο που γίνεται.Ξερω Εν πρώτης στο επιθυμητό μέγεθος των ωοθυλακιων αλλα μου έκανε εντυπωση που μου είπε να την κάνω την 16η άρα να έρθει ωορρηξια μέχρι και την 19η γιατί  μου είπε μετά την ένεση να έρθω σε επαφή την μεθεπόμενες μερες!Η απορία μου είναι λοιπόν αν το ένα στην 13η μέρα ήταν 20χιλ από ότι άκουσα στον υπέρηχο και τα αλλα μικρότερα τότε σε ποιο μέγεθος ήθελε να μου το φτάσει αν κρίνω πως μεγαλώνει περί του 1,5 κάθε μέρα μετά τις πέντε μερες θα είχε φτάσει κοντά στα 27χιλ.. Αρα σκέφτομαι σωστά πως ήθελε να σπάσει και τα αλλα:confused: Δεν τον ρώτησα τίποτα εκείνη την ημέρα δεν ξέρω γιατί κολλησα,φυσικά την επόμενη θα πω όλες μου τις απορίες.Τωρα ότι έγινε έγινε δεν ήθελα να την κάνω σταμάτησα νωρις και τις επαφές γενικά αυτό τον μήνα υπέρ χαλάρωσα το άφησα στο φλου.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , BettySt είπε:

Καλημέρα στη παρέα! Πώς είστε σημερα;

@Κελυ 32 υπομονή θα περάσουν οι εμετοι που θα πάει! 

@Nansy29 και εγώ πιστεύω ότι ίσως φταίει η θρομβοφιλια και τώρα που τη βρήκατε θα παρεις τη κατάλληλη αγωγή και όλα καλά θα πάνε .

@Beboula25 μου τι κάνεις, έχεις κανένα συμπτωματακι;

Τα υπόλοιπα κορίτσια τι κάνετε @anemoni1989, @Diavolitsa,  @P.L.L πώς είναι τα σπορακια σας σήμερα;

@Bela ξέρω ότι τώρα έχεις πολύ δουλειά αλλά ελπίζω να βρίσκεις και λίγο χρόνο για τον εαυτό σου και να χαλαρωνεις. 

Η μικρή @loyloy μάλλον ακόμα χουζουρευει στο κρεβάτι :)

Δεν με αφήνει να κάνω tags :-(

 

Καλημέρα!! !!!! Η μικρή λουλου εχει την ανιψιά της και δεν την αφήνει σε ησυχία!!!!!!!!!αχχααχχααχαχ.

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, BettySt είπε:

Καλημέρα στη παρέα! Πώς είστε σημερα;

@Κελυ 32 υπομονή θα περάσουν οι εμετοι που θα πάει! 

@Nansy29 και εγώ πιστεύω ότι ίσως φταίει η θρομβοφιλια και τώρα που τη βρήκατε θα παρεις τη κατάλληλη αγωγή και όλα καλά θα πάνε .

@Beboula25 μου τι κάνεις, έχεις κανένα συμπτωματακι;

Τα υπόλοιπα κορίτσια τι κάνετε @anemoni1989, @Diavolitsa,  @P.L.L πώς είναι τα σπορακια σας σήμερα;

@Bela ξέρω ότι τώρα έχεις πολύ δουλειά αλλά ελπίζω να βρίσκεις και λίγο χρόνο για τον εαυτό σου και να χαλαρωνεις. 

Η μικρή @loyloy μάλλον ακόμα χουζουρευει στο κρεβάτι :)

Δεν με αφήνει να κάνω tags :-(

 

Καλημέρα!!!! Εγω εδω με τις ναυτιες και τους εμετους μου... Αντι να καλυτερευουν, επιδεινωνονται... Εχω βαλει νεο στοχο πλεον, τις 16 εβδομάδες, αφου η 12η δεν ηταν αυτη που θα σταματαγαν οι εμετοι!!! Κατα τα αλλα ολα καλα και πολυ αγχος για την Τρίτη.. 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι απο εμενα! Πριν λιγο ήπια φρεσκοστυμμένο χυμό πορτοκαλι και εκανα κατευθείαν εμετό. Να το πάρω σαν κο δείγμα;; Γενικά το στομάχι μου υποφέρει. Δεν χωνεύει για ώρες και δεν ανέχεται πλέον βαριά πράγματα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , P.L.L. είπε:

Καλημέρα κι απο εμενα! Πριν λιγο ήπια φρεσκοστυμμένο χυμό πορτοκαλι και εκανα κατευθείαν εμετό. Να το πάρω σαν κο δείγμα;; Γενικά το στομάχι μου υποφέρει. Δεν χωνεύει για ώρες και δεν ανέχεται πλέον βαριά πράγματα. 

Καλημέρα και υπομονή...Μικρά και συχνά γεύματα. Δοκίμασε το φρούτο το απόγευμα σαν ενδιάμεσο. 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , P.L.L. είπε:

Καλημέρα κι απο εμενα! Πριν λιγο ήπια φρεσκοστυμμένο χυμό πορτοκαλι και εκανα κατευθείαν εμετό. Να το πάρω σαν κο δείγμα;; Γενικά το στομάχι μου υποφέρει. Δεν χωνεύει για ώρες και δεν ανέχεται πλέον βαριά πράγματα. 

Ε μπορεί να αρχισαν τα όργανα αλλα και ο χυμός που είναι όξινος θα σου πέφτει βαρύς τώρα..Προτίμησε φρουτάκια  ξινόμηλα μπανάνα αχλαδακι δεν ξέρω έχει τώρα αχλάδι τα μπερδεύω αυτά..

@anemoni1989 μπορεί να σταματήσει σε καμία εβδομάδα αλλιως αν υπάρχει περίπτωση να σε πάει έτσι κουράγιο κοριτσια μου.Με το καλό την Τριτη όλα να είναι καλα!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , P.L.L. είπε:

Καλημέρα κι απο εμενα! Πριν λιγο ήπια φρεσκοστυμμένο χυμό πορτοκαλι και εκανα κατευθείαν εμετό. Να το πάρω σαν κο δείγμα;; Γενικά το στομάχι μου υποφέρει. Δεν χωνεύει για ώρες και δεν ανέχεται πλέον βαριά πράγματα. 

Welcome to the club girl!! Ειναι της εγκυμοσύνης η δυσπεψια... Τρωγε μικρα και συχνά γευματα... Και κανα φρούτο μην εχεις δυσκοιλιοτητα... 

@Beboula25 πλεον εχω εναποθεσει τις ελπίδες μου στν 16η εβδομάδα... Σύμφωνα με τον καινούριο γιατρο πλέον ευθύνεται η προγεστερονη και οχι η χοριακη... Τι να πω?? Αλλεργια στην εγκυμοσυνη εχω?? 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...